Debbaut vertrekt bij Fortis Mien Scheele redt het ook alleen PZC OZ Wielerweekend staat als een huis Korfbaltrainer stopt Koplopers futsal eerste klasse niet in de fout uitslagen agenda Herkansing voor biljart» Willie de Nijs zeeuws Vlaanderen donderdag 18 januari 2007 door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Leonard Debbaut stopt aan het einde van het seizoen als hoofdtrainer van Fortis. De Souburgse korf balploeg heeft een andere coach met andere ideeën nodig, vindt hij. „Er zit nog wel rek in de sa menwerking tussen de spelers en mij", benadrukte Debbaut gisteren. „Maar toch is het voor het team belangrijk dat er eens een ander geluid te horen is." Leonard Debbaut is bezig aan zijn tweede termijn bij over- gangsklasser Fortis, de hoogst spelende club van Zeeland. Hij volgde eind 2004 Ralph Gillis sen op, die anderhalf seizoen voor de groep had gestaan.. Voor Gillissen aan de slag ging in Oost-Souburg, was Debbaut er ook al twee jaar trainer. „Dus als het veldseizoen afgelopen is, heb ik er in totaal vierenhalf jaar opzitten. Dat is een lange tijd." Een jaar geleden zinspeelde de Souburgse trainer al richting het bestuur op een vertrek in de zomer van 2007. Debbaut: „Die winter vroeg het bestuur ook al of ik doorging. Toen heb ik ja ge zegd. maar al aangegeven dat men er rekening mee moest hou den dat het wel eens mijn laat ste jaar kon worden. Onlangs heeft het bestuur mij weer ge waagd of ik wilde blijven, waar op ik heb geantwoord dat ik wil de stoppen." Het momenteel wisselvallig korf ballende Fortis staat in de zaal vierde, met zeven punten uit acht wedstrijden. Op het veld is de club na de eerste helft van de competitie eveneens vierde, met acht uit acht. Volgens Debbaut, die veel van zijn spelers in de jeugd ook al onder zijn hoede had, zou hij met zijn team vol gend seizoen nog wel kunnen doorgroeien. „Maar het is beter dat er iemand van buitenaf komt." Wat hijzelf dan gaat doen, weet Debbaut nog niet. Hij heeft een aanbieding van andere club, maar weet nog niet of hij erop in zal gaan. „Het is een heel mooie club met een prachtig team", zei hij verlekkerd. „Maar het zit op ongeveer een uur rij den, buiten de provincie. Als die club in Middelburg was, zou ik het meteen doen." Tussenjaar Debbaut heeft de hoofdklasser - „Veld- of zaalhoofdklasser, dat zeg ik niet" - laten weten bin nen twee weken duidelijkheid te geven. „Ga ik er niet op in, dan las ik waarschijnlijk een soort tussenjaar in. Ik ben een For- tis-man en zal dan wel iets an ders bij de club gaan doen. Dan kan ik ook eens op een andere manier naar Fortis 1 kijken." Fortis-trainer Leonard Debbaut heeft een aanbieding van een hoofdklasser in beraad. door Frits Bakker AARDENBURG - Het OZ Wielerweek end gaat zijn twintigste editie tegemoet met een ongekende weelde. Voor de koers door Zeeuws-Vlaanderen, die op zaterdag 9 en zondag 10 juni wordt gere den, bestaat een ongewoon grote belang stelling van continentale ploegen uit bin nen- en buitenland. Dat komt, denkt voorzitter Ronald Apers, omdat de wedstrijd in een zeer gunstig weekeinde valt. „Vrijwel alle wedstrijden, ook de Tour de France, zijn op de kalender een week opgeschoven. Al leen wij zijn blijven staan op onze datum en hebben geen concurrentie van andere wedstrijden. Dat is goed te zien aan de aanmeldingen. Nu al hebben zich twintig ploegen gemeld om te mogen starten." Het OZ Weekend, voor het tweede jaar in gedeeld in de internationale UCI Europe Tour, heeft zijn populariteit te danken aan een selectief parkoers en een puike organisatie. De juryrapporten van de tweedaagse zijn onverdeeld gunstig. De wedstrijd heeft op zijn palmares ook al veel renners die later in het profpeloton zijn doorgebroken. „Op het gebied van veiligheid zijn wij een topkoers", durft Apers te verzekeren. Tien jaar geleden heeft zich voor het Wie lerweekend een beveiligingsteam ge vormd dat zich bezighoudt met de afzet ting van het parkoers. Met 25 enthousias te mensen draagt Eddy de Kort uit Hengstdijk zorg voor een veilige koers. Pioniers Binnen de organisatie zijn dit jaar twee jubilarissen. Freddy Scheele en Miel van Goethem waren de pioniers van het eer ste uur en draaien voor de twintigste keer mee. „Het geeft aan hoe stabiel onze foto Lex de Meester organisatie is", vindt Apers. Voor wat het sportieve gedeelte betreft, hebben de tien Nederlandse ploegen uit het conti nentale circuit zich al ingeschreven. Ook de Raboploeg komt met de opleidings- ploeg. Verder is er al veel belangstelling uit het buitenland, onder meer van drie Belgische ploegen (Palmans/ Colstrop, Jartazi en Flanders), een Deense en een Luxemburgse ploeg. Het OZ Wielerweek end houdt dezelfde etappestructuur. Op zaterdag rijden de renners 120 kilometer, daarna een korte tijdrit van 9,5 kilome ter en op zondag de rit met de vele kassei stroken over 190 kilometer. Lauret naar tweede selectie TERNEUZEN - Randy Lauret maakt v meer uit van de eerste selectie van zat ser Zaamslag. Na een gesprek met trainer B Nooijer heeft de middenvelder zijn aanvoerdersband ten inleveren en is hij tot 18 februari naar het Wr tal verbannen. Lauret werd in de voorgaande maa" verschillende keren gewaarschuwd, omdat hij ju optimaal zou voorbereiden op wedstrijden. Veli Eryürük ziet af van TERNEUZEN - Veli Eryürük ziet alsnog af van eeo gang naar Kemzeke. De aanvaller stapte onlang- Temeuzense Boys en kwam enkele weken later tot J koord met de Belgische eerste-provincialer. Vanwr anderde werkomstandigheden heeft Eryürük die cri echter laten weten dat hij niet meer komt. De Ter naar zou zich vanwege tijdgebrek niet honderd pL kunnen inzetten en zag daarom te weinig perspectief Roovers trainer Hontenisse HONTENISSE - Ad Roovers wordt volgend s'? hoofdtrainer bij voetbalclub Hontenisse. Hij tram zondag-vierdeklasser in het verleden ook al enkelen nen. Dit seizoen was Roovers clubloos. Bij Honig volgt hij Paul Kouijzer op. Migom gaat weg bij AZVV AXEL - Voetbalvereniging AZW is op zoek n. nieuwe trainer. Kurt Migom, bezig aan zijn tweak zoen bij de zaterdag-tweedeklasser, heeft besloten* seizoen te stoppen. De 44-jarige oefenmeester uitZè heeft enkele aanbiedingen uit het Belgische voetbals raad. Izaak Verkeste heeft zijn contract bij zj deklasser Sluis met twee jaar verlengd. Westhoveloop start in Domburg DOMBURG - De Westhoveloop start ook zal Stenen Toko in Domburg. Oorspronkelijk werd tidü sein gegeven in de omgeving van het Biologisch in Westhove. Vorig jaar was dat niet mogelijk en wbq geweken naar Domburg. Dat is zo goed bevallen daté ganisatie van Dynamica heeft besloten deze start-ei. hlocatie te handhaven voor de drie afstanden (14,Sa kilometer). Westdorpe negende loop in r WESTDORPE - Zaterdag wordt de volgende staprg naar het einde van het Zeeuws-Vlaamse Runnend rium, een wedstrijdenreeks van twaalf trimlopenJ! dorpe staat de Eugene Vink Memorial op het prop de negende wedstrijd voor het criterium. De Eugene Vink Memorial wordt voor de 26e maalgd den. Omdat de loop meetelt voor het Runnersciitg staan er drie verschillende afstanden op het p 4800, 8700 en 14.800 meter. Voor al deze afstanden] grote omloop uitgezet in de polders rond Westdoijs loop over 4.800 meter kan ook gewandeld wok start is om 15.00 uur. AXEL - De hoofdrolspelers in de eerste klasse van het regiona le futsal hebben een sterke her start gemaakt. Leider In Axtion won met 11-2 van Wentzler/ Pauwels, terwijl medekoploper Arrow het team van Meermarkt/Goethals met 9-3 klopte. Max Korting won eveneens (van D&J) en Tencé/Zaman hield De Pieper/Internetplan met 5-4 on der de duim. In den Dwaes ver sloeg Morres/Controlec 2. De Pieper/Internetplan-Tence/ Zaman 4-5: Tot de doelwisse- ling ging de strijd gelijk op. Na dat Jari Vyaéne voor 0-1 had ge zorgd, schoten Comé Langen- doen en Stefan Vossen voor de thuisclub raak. Norbert Baart zorgde voor 2-2. Na de pauze lie pen de Hulstenaren uit naar 2-5 door Kieran O'Shea, Davy Ker- stens en Angelo Verbraeken. Ve li Eryürük trof nog tweemaal doel voor de Axelaars. D&J-Max Korting 2-3: Larry Vink schoot in een spannend duel twee keer raak voor D&J. Timo de Bruin deed dat drie ,keer voor Max Korting. In den Dwaes-Meermarkt/Goethals 11-3: De gasten hadden geen wissels. Voor In den Dwaes scoorden William Freijzer (3x), Giovanni Verbraeken (4x), Carl de Waele, Tim Mechelink (3x) en Jean-Paul O'Shea. Voor Meer- markt scoorden Michaël Freij zer, Jurgen Zohlandt en Micky lemandt. Meermarkt/Goethals-Arrow 3-9: De thuisploeg, voor wie Jur gen Naeye (2x) en Gerben Die- rickx scoorden, verschoot voor de pauze zijn kruit. De makers van de treffers van Arrow wa ren Wouter de Neijs (2x), Jurgen Ras (2x), Peter Drumont (2x), Jan de Visser (2x) en Marcel Ver dunnen. In Axtion-Wentzler/Pauwels 11-2: Na het wisselen van speel- helft liet In Axtion de teugels j even vieren. Wentzler/ Pauwels greep die gelegenheid aan door tweemaal te scoren via Guido Gelderland en Harold de Rijk. Daarna pakte de Terneuzense formatie de zaken weer wat energieker. Voor In Axtion scoorden Hensley Victorina en Barry van der Hooft beiden vijf keer. Quincy Tjan-Asem schoot één keer raak. Duivenmelkster uit Zaamslag ziet haar sport als therapie door Fred Rabout ZAAMSLAG - Het is duidelijk: 'de negentien' kent Mien en Mien kent 'de negentien'. De bijna zeventienjarige lichtblau we doffer vloog in 1994 de derde nationaal op Sint Vincent en mag van Mien Scheele nu van zijn pensioen genieten. Dertien jaar geleden was Ma rien Scheele de baas van de ren stal aan de Groot Huissenpolder- weg, middenin de vlakke, wat troosteloze polder bij Zaamslag. Nu is het allemaal anders. Ma rien Scheele mocht het laatste concours op 13 september 2003 niet meer meemaken. Terwijl zijn duiven in de mand zaten voor de laatste concoursen van het seizoen, werd hij tijdens zijn slaap getroffen door een hartstil stand. Zijn vereniging, PV de Voor waarts uit Zaamslagveer, schrapte in dat weekend alle duivenactiviteiten. De ver slagenheid was groot, overigens Melker in nood krijgt veel hulp MIDDELBURG - In nood leer je je vrienden kennen. Als dat waar is, heeft Nicky Schotanus veel vrienden. De jonge Middel burgse duivenliefhebber verloor door brand tijdens oudejaars nacht zijn hok en duiven en krijgt nu van allerlei kanten hulp aangeboden. De verenigingen De Telegraaf uit Middelburg en De Schelde- vliegers uit Vlissïngen hebben een actie opgestart om hun ge troffen collega te helpen. Dank zij hen stellen ruim veertig Zeeuwse en Belgische topmel- kers op een openbare verkoop een duif beschikbaar. Dat gebeurt op vrijdagavond 9 maart in het dorpshuis van Le- wedorp. De verkoop start om acht uur. niet alleen in de duivenwereld. De 61-jarige Mien kan er goed over praten. Ze vertelt dat ze met haar man in 1966 aan de Groot Huissenpolderweg te recht- kwam. Acht jaar later be gonnen ze met de duiven. „Met materiaal van de broers Arjaan en Piet Scheele en van de gebroe ders Zegers." Mien, geboren en opgegroeid op Hoek van den Dijk, een buurtschap op een ki lometer van haar huidige woon plek, was niet onbekend met de duivensport. Bij Bareman, Miens meisjesnaam, hadden ze ook duiven. Broer David, nu woonachtig op Reuzenhoek, is nog steeds actief bij de Voor waarts. Mien: „Marien en ik de den de duiven altijd samen. De jonge duiven deed ik zelfs al leen. Met de verzorging van de rest was ik ook betrokken. Ma rien moest wel eens werken als de duiven thuiskwamen. Dan klokte ik ze." Alleen het inkorven en het af slaan in het clublokaal was en is niet aan haar besteed. „Nu neemt mijn zoon David ze vaak mee wanneer hij zijn eigen dui ven in gaat korven." Het was niet makkelijk om na het plotselinge wegvallen van haar man en duivenmaatje de draad weer op te pakken. „Toch is dat wij vlug weer gelukt. Het was en is een therapie voor me. :Het levensritme, om zeven uur op en de duiven verzorgen, bleef ik handhaven en ik denk dat dit goed was en is. Beter in ieder ge val dan achter de geraniums te gaan zitten. Het was de hobby van ons tweetjes, ik wist hoe het allemaal werkte en ik denk dat Marien het zo gewild heeft." Pesthekel Zestien weduwnaars zitten bij Mien gereed voor het seizoen 2007. Daarnaast zitten er nog een viertal kweekkoppels in de hokken, terwijl er een dertigtal ringen besteld zijn om in de loop der tijd de huidige genéra- tie te vervangen. De dag- en overnachtfond is Miens favoriete spel. En dat, ter wijl ze vroeger een pesthekel had aan de overnachtfond. „Dat wachten op soms maar één duif je. Dat was niks voor mij. We hadden in die dagen ook geen duiven voor de zware fond. Dat is in de loop van de tijd veran derd en nu vind ik de vitesse niet leuk meer. Dat korte ner veuze gedoe ligt me niet meer. Ik heb er ook de duiven niet voor." De selectie van haar dui ven geschiedt op vriendschap. „Duiven die zich als mijn vriend manifesteren, mogen blijven. De nerveuze fladderaars laat ik ver trekken." Het koppelen gebeurt in samenspraak met zoon Da vid. „Ik maak mijn lijstje, David het zijne. Samen bepalen we dan wie we aan wie koppelen." In de vlakke polders heeft Mien kilometers uitzicht. Ze weet uit welke hoek de vroege vogels ko men. „Als ze uit de richting van De Val komen, is het foute boel. Ze moeten uit de richting Sluis kil komen, dan zit het goed." Hoe lang ze nog duivenmelkster is, weet Mien Scheele niet. „Het wordt steeds lastiger om hier de boel te onderhouden. Naast de duiven heb ik het huis en een flinke moestuin. Ik denk er wel eens over om naar de bewoonde wereld te verhuizen, maar dan zit ik met mijn duiven. „In ieder geval hoop ik dat de Negentien al gestorven is alvo rens ik verhuis. Ik zou hem niet graag in de mand stoppen rich ting poelier. De vraag is zelfs of ik dat zou kunnen." Eindstanden Rayon 2. Hokkam- pioenschappen. Oude duiven. Vites se: 1. C. de Mul, 2, comb. Derijeke/ Schieman, 3. R. de Schoolmeester, Mid- fond: 1. comb. Derijcke/Schieman, 2 PP. De Poorter, 3. gebr. van Hoeve. Dag fond: 1H. v.d. Veeke, 2. comb. Roegiest/de Visser, 3. comb. Delzenne/ Verpoorte. Overnachtfond: 1. J&JP. Nolet, 2. J. v.d. Bosch, 3. H. Zegers. Jonge duiven: Vitesse: 1. Th. Dobbe laar, 2. JP. Hageman, 3. gebr. Scheele Midfond: 1. R. Herman, 2. J. Moes, 3 T. de Bruijn. Natoer: 1. C. de Mul, 2. L Breepoel, 3. Th. Dobbelaar. Duifkampioenschappen. Oude dui ven. Vitesse: C. de Mul. Midfond: ge br. van Hoeve. Dagfond: H. v.d. Veeke Overnachtfond: H. Zegers. Jonge duiven: Vitesse: Th. Dobbe laar. Midfond: gebr. Scheele. Natoer C. de Mul. Generaal Hok: 1. gebr. Scheele, comb. Derijcke/Schieman, 3. R. Her manm, 4. PP. De Poorter, 5. J. Moes Generaal Duif (Oud): 1gebr. van Hoe ve, 2. L. Breepoel, 3. comb Derijcke/Schieman. Zaterdag Duivensport Kampioenendag Rayon 2. Locatie: ca fé 't Keldertje, Baandijk, Terneuzen. Bon nenverkoop: 20.00 en 21.00. Huldiging kampioenen: 22.00. Mien Scheele uit Zaamslag met 'de negentien', die inmiddels met de vut is. „Ik zou hem niet graag in de mand stoppen richting poelier. De vraag is zelfs of ik dat zou kunnen." foto Wim Kooyman Kuala Lumpur. Maleisië Open, Su per Series. Mannen, eerste ronde: Gade (Den) - Pang (Ned) 22-20 21-11, Yu Chen (Chn) - Palyama (Ned) 20-22 21-14 22-20. Vrouwen, eerste ronde: Jie (Ned) - Persson (Zwe) 21-18 21-12, Nehwal (Ina) - Meulendijks (Ned) 21-10 17-21 21-18. New York. NBA: New Orleans Hornets/Oklahoma - Orlando Magic 84-78 (n.v.), Dallas Mavericks - Houston Rockets 109-96, Seattle Supersonics - Cleveland Cavaliers 101-96. Terneuzen. Poolbiljarten, district Kanaalzone: Dream Team-The Riff 14-22, Milord-Milord 2 23-14, D-Generat- ion X-Beterdak 26-19. Stand: D-Gene- ration X 13-307, The Danger Zone 12-290, Beterdak 13-352, Milord 13-238, Dream Team 13-200, The Riff 13-180, Milord 2 13-179. Arosa. WK snowboarden. Vrouwen, parallelslalom: 1. Neururer (Oos), 2, Kreiner (Oos), 3. Krings (Oos), 4. Nico- lien Sauerbreij (Ned), 33. Marieke Sauer- breij (Ned). Mannen, parallelslalom: 1. Simon Schoch (Zwi), 2. Philipp Schoch (Zwi), 3. Flander (Slv), 4. Promegger (Oos). Melbourne. Australian Open. Mannen, tweede ronde: Djokovic (Ser/14) - Lopez (Spa) 6-2 7-5 6-1, Fede- rer (Zwi/1- Björkman (Zwe) 6-2 6-3 6-2, Udomchoke (Tha) - Ferrero (Spa/24) 7-6 (0) 7-5 4-6 6-1, Ferrer (Spa/16) -Thomas Johansson (Zwe) 6-2 6-7 (5) 6-2 6-2, Art hurs (VSt) - Fleishman (VSt) 6-7 (5) 6-1 6-4 6-4, Stepanek (Tsj/20) - Dlouhy (Tsj) 4-6 4-6 6-4 6-1 6-4, Joezjni (Rus/25) - Yen-Hsun (Tal) 7-5 6-4 6-4, Fish (VSt) - Mahut (Fra) 7-5 6-4 3-6 6-4, Roddick (VSt/6) - Gicquel (Fra) 6-3 7-6 (4) 6-4, Gasquet (Fra/18) - Delic (VSt) 6-1 6-2 6-4, Safin (Rus/26) - Sela (Isr) 6-3 5-7 4-6 7-6 (4) 6-0, Hrbaty (Slw/22) - Spadea (VSt) 5-7 6-4 6-4 6-3, Ancic (Kro/9) - Gar- cia-Lopez (Spa) 3-6 7-5 6-2 6-2, Querrey Beckham toch nog welkom bij Real Madrid MADRID - De toekomst van Da vid Beckham bij Real Madrid leek vorige week inktzwart. En kele dagen later is alles al weer anders. Trainer Fabio Capello liet we ten dat hij de rest van het sei zoen geen beroep meer zou doen op de Engelse vedette, die in de zomer voor een exorbitant hoog bedrag (ruim 200 miljoen euro) Real verlaat voor een Ameri kaans avontuur. Capello heeft nu zijn aanvanke lijke standpunt echter afge zwakt en er gloort nog een klein beetje hoop op speelminuten voor Beckham. Capello: „Beckham is een goede prof en traint nog steeds heel ge motiveerd. We kunnen ons standpunt altijd nog verande ren." ANP/AFP (VSt) - Serra (Fra) 6-3 6-4 6-3,ft (Spa/7) - Melzer (Oos) 6-16-36-3, fils (Fra) - Baghdatis (Cyp/iDM 2-6 6-0, Vrouwen, eerste ronde: Hsi (VSt) - Meng Yuan (Chn) 63 M, feld (Dui/17) - Zahlavova (Tsj) Schnyder (Zwi/8) - Brengleftk 6-4, Dominguez Lino (Spa)-Rói 6-3 6-4, Paszek (Oos) - 8reirat 6-1 6-4, Hantuchova (Slw/15l-( (Fra) 6-4 6-1Zvonareva (R Ier (Isr) 6-3 6-4, Li Na (Chn/19)- (Rus) 6-4 6-3, Safina (Rus/9)-6: (Rus) 7-6 (5) 6-1, Fedossova |FiS' tano (Col) 7-5 6-4, Loit (Fra)-Re 6-3 4-6 6-3, Shuai (Chn) - Klijl 6-3 4-66-1. Tweede ronde: Azarenka (WW toli (Fra/18) 6-0 7-5, Koans (Rus/3) - Adamczak (Aus) 6-26-1, vic (Ser/11) - Ruano Pascual|Sj 6-2, Petrova (Rus/5) - Dulkolli 6-2, Kirilenko (Rus/26) - Vil» (Oek) 4-6 6-3 6-4, Safarova (Tsjl-i vone (lta/14) 6-3 6-3, Peer (lal? (VSt) 6-3 6-0, Camerin (lla)-iï (Rus) 4-6 6-3 8-6, Birnerovai Schruff (Dui) 6-2 2-6 6-2, Sera! ams (VSt) - Kremer (Lux) 7-6(4|ft! lovin (Fra/20) - Ondraskova (Ij 6-0, Dementieva (Rus/7) - (W 7-5 3-6 6-0, Jakimova (WRu|-& ma (Jap/23) 6-2 2-6 10-8, (Slv/21) - Benesova (Tsj).MMj 6-1, Mauresmo (Fra/2) - Pk (Rus) 6-2 6-2, Vaidisova (Tsjfr quera (Ven) 6-2 6-1. HULST - Twee Zeeuws-J» se biljarters spelen bj weekeinde met revanctii? lens in het distnctskauf schap libre eerste klasd geldt voor Willie de Frangois Everaert. Willie de Nijs van Den te Arend wil maar al te gaj titel die hij vorig seizoen jj haar na miste naar Sint (L Waas halen. De Nijs niföj seizoen het doordat Piet slotronde dankzij een g spel het ene punt pakte SS dig was om De Nijs voort» ven.. Ook Frangois HGL/KOT'86 heeft re® gevoelens. De biljarter idJ te degradeerde vorig seise de hoofdklasse en hij wat graag terugkeren op veau. „Niet dat ik me M voel voor deze klasse, ca weet dat ik de hoofdk' kan." Het duo krijgt een zWfl aan bijvoorbeeld |te||ja Piet Maljaars vai) 'VEWJ strijd begint morgen os uur. Zaterdag en zomOT begonnen om 11-00 le is zondag i uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46