R egeling vervoer niet waterdicht SC d®RVKORY| Onderzoek van ANWB maakt weinig indruk op college Hulst Einde aan boswandeling KSSSA'sm. s£*-„°"3'315570; iluise wethouder: veel ouderen en gehandicapten betalen te veel voor taxirit eidooi voor otie tegen ipermarkt Hulst maakt aanvragen subsidies makkelijker PZC Vriendelijk t; 0113-316649 0. pzc.nl ^'•SSSeland: 0113-315520; --I-020-4562500. 0800-0231231 18 januari 2007 editie Zeeuws-Vlaanderen FrankvanCooten jig - De regeling tussen de jiincie Zeeland en degemeen- ,Terneuzen en Sluis over het fctief vervoer is niet water- ouderen buiten de liegt de Sluise wethouder C. Ze onderstreept haar be niet een recent voor buit de praktijk. „Een de- ite mevrouw moet vanaf [woonadres aan de Orion in öburg naar het ziekenhuis in louden eer oor Ter Valcke Als eerste zorginstel- in Zeeland heeft verpleeg- ller Valcke in Goes het gou- ieurmerk voor de zorg ge- feunnerk geeft aan dat Ter ie over de volle breedte Jscoort. üedei fronten werd de zorg- p'jing onderzocht. Van de crond overlijden tot het de- ra medicijnen en van de eamaak tot de afhandeling feehten. „Dit gouden keur is echt een compliment maal", vindt team- iam Westerweele. doet ons gewoon goed, meestal komen we nega- 2het nieuws, met pyjama- lendat soort incidenten." cteurs kwam op maandag sdag langs, interviewden ten medewerkers en beke- i werkzaamheden zie zij NEUZEN - Het Terneuzen- idslid C. Freeke (LCF) wil de gemeenteraad uitspreekt levestiging van een Colruyt emiarkt in het toekomstige nrecenter 'volstrekt onaan- Éaar' is. te wil een motie met die &ng in stemming laten n tijdens de raadsverga- van volgende week don- Ég. kens het raadslid is het wel- t zeker dat de vestiging van supermarkt de nekslag bete lvoor de kleine kernen in de pving. Hij denkt dat het ge sneerde plan voor een ski als lokaas' is gebruikt om s Koegorspolder een derde hkentrum te vestigen. Dit strijd met zowel het Master- voor het centrum als het ot 'Op de winkel passen', derde winkelcentrum is sn stad met 55.000 inwo- teveel van het goede, meent Toch zeker omdat het aid gaat om een 'doordacht ïlovenvogen concept'. 'raadslid betoogt dat niet «orden uitgesloten dat er j het leisurecenter ook nog fede koffieshop wordt ge- %1, 'wat tot onwenselijke Oostburg. Ze neemt haar man mee omdat ze niet alleen kan rei zen. Ze zijn 28 euro kwijt aan taxikosten. Dat zijn absurde ta rieven. Daar gaan we wat aan doen." Ook mensen met een rolstoel kunnen nog niet met het regulie re openbaar vervoer reizen, om dat er nog geen aangepaste bus sen en bushaltes zijn. Bij de in voering van de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning (WMO) is een aantal spelregels veranderd. Door de invoering van de WMO heeft de provincie de subsidië ring van het collectief vraagaf hankelijk vervoer stopgezet. Ge handicapten kunnen een indica tie aanvragen voor een vervoers voorziening in het kader van de WMO. Een groep van ongeveer hon derd gehandicapten in de ge meente Sluis kwam echter niet meer in aanmerking voor een bij drage omdat hun inkomen te hoog is. Overheidsbijdrage te voorkomen dat deze mensen buiten de boot vallen, betaalt de overheid de helft van het taxi vervoer. De bijdrage van de rei ziger bedraagt nog 1,20 euro per zone voor een taxi van het collec tief vervoer. Nu blijkt echter nog een groep te zijn die ook voor deze regeling niet in aan merking komt. De gemeente Sluis weet niet om hoeveel men sen het gaat. Sluis overlegt bin nenkort met de provincie over een oplossing. Het steekt wethouder Bolijn ove rigens dat Temeuzen met de eer ging strijken voor wat betreft de regeling met de provincie over door René Hoonhorst HOEK - Het parkeerplaatsje aan de Savoyaardsweg is er nog. De wegwijzer voor de rode en de groene wandelroute staat ook fier overeind. Maar de bijbehorende paadjes en paaltjes waarnaar de armen van de wegwijzer verwijzen, zijn nergens te bekennen. Mensen die regelmatig een ommetje maakten door het bos of hun hond er uitlieten, keren onverrichter zake terug. Staatsbosbeheer prijst verschil lende natuurwaarden van de noordelijke Braakmanbossen weliswaar nog steeds op een bord aan. Maar er is nauwe lijks bos meer. De meeste bo men zijn geveld en zonder bo men hebben wandelpaden wei nig zin. De met enige moeite te herken nen voormalige wandelwegge tjes zijn grotendeels veranderd in modderige geulen. Een graaf machine in de verte woelt woensdag nog meer bosperceel om. Een eenzame wandelaar kijkt triest toe. Zijn hond zit nog ach ter in de auto. Staatsbosbeheer heeft wel beloofd dat er een nieuw 'natuurlijk en inheems bos' komt aan beide zijden van de Braakmanweg. Maar dat gaat nog wel wat jaartjes du ren. Dus moeten baasje en hond de komende jaren uitwij ken naar een nieuwe plek om uit te waaien. foto Wim Kooyman Advertentie vermenging Afwikkeling kan leiden', fe denkt dat een skibaan voorziening 'echter niet Me klippen op'. [tinmiddels met de bouw van is begonnen, is een 'veel beproef- methode om met schade- te kunnen dreigen en zo M over de streep te trek- S- is volgens hem 'een fg te ver' om aan een op die jjj® tot stand gekomen ski- En!! 'alle Temeuzense kleine genopte offeren'. "de bouw van het leisurecen- 'oiogelijk te maken is een pla- „i e ijzing nodig, a voorspelt dat het niet te ooten is dat de provincie ■oaarvoor benodigde verkla- geen bezwaar niet zul- geven. Ook als het plan in is met de regels in het Om- ^fplan. «Omdat naar ver- regels voor de provin- L^ er belangrijk zijn dan P Bovenregionale dagattrac- e oo eenmaal kostendra- 5. D°dig heeft", citeert vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met mosterdsoep, runderstoofpot of vegetarische stoofpot en Turkse yoghurt €12.50 of €10,00 (vegetarisch), reserveren: 0118 - 886 866 vanavond 19.00 uur lezing Sebastiaan Spit De wolk als metafoor voor de schilderkunst deel 2 zat. 20-01,14.00-14.30 uur presentatie reisgids over Kaapstad, door Willemijn Jumelet 15.30-16.30 Proeverij van Zuid-Afrikaanse wijnen 15.00-16.30 uur Fragile popmuziek met strijkkwartet informatie over kinderboeken op internet: kijk op www.kjoek.nl Markt 511 Middelburg T0118 886 886 www.de-dxvkkery.nl door Raymond de Frel HULST - Leden van de ANWB vinden dat op het kruispunt Gentsestraat-Van Waesbergh- estraat en de fietsstrook in de Gentsestraat in Hulst de maxi mumsnelheid van dertig kilome ter onvoldoende is gewaar borgd. De ANWB stelde zijn leden in de gelegenheid om knelpunten binnen dertigkilometerzones aan te geven. De belangenbehar tiger stuurde de gemeente Hulst een brief met conclusies, maar het college is daar niet echt van onder de indruk. „Als wegge bruikers voldoende rekening houden met elkaar is er zowel op de fietsstrook als op het kruispunt niets aan de hand. Beide locaties zijn op zich vei lig, maar het zijn de weggebrui kers zelf die voor gevaarlijke si tuaties zorgen", zegt wethouder C. de Kraker. In de praktijk gebeurt het nogal eens dat voetgangers in de Gent sestraat zonder rekening te hou den met fietsers de rijbaan op stappen, stelt het college. Het fietsverkeer dat vanuit de Gent sestraat komt moet voorrang verlenen aan het van rechts ko mende verkeer uit de Van Wae- sberghestraat. Niet alle fietsers houden zich aan die regel, weet het dagelijks bestuur van Hulst. De Kraker: „Maar de situaties het collectief vervoer. „De ge meente Sluis heeft het initiatief genomen voor het overleg met de provincie om tot een oplos sing te komen. Temeuzen doet nu net alsof het door de inzet van deze gemeente is geregeld. Maar Temeuzen heeft nog niets gedaan voor de mensen die bui ten de boot vallen. Wij hebben het wel goed geregeld", stelt Bo lijn. Debbaut gaat weg bij Fortis Actie commissarissen tegen vignet MIDDELBURG - Invoering van een wegenvignet in Bel gië gaat voor veel problemen zorgen. Bovendien loopt de maatregel niet in de pas met het streven naar één Europa. Dit stellen de commissarissen van de koningin in de drie zuidelijke provincies. Ze trekken samen ten strijde tegen de plannen voor een wegenvignet. De drie willen overleg met de Belgische minister van Mobiliteit, Landuyt. In een brief aan de bewindsman wijzen de commissarissen Van Gelder (Zeeland), Maij-Weggen (Noord-Brabant) en Fris sen (Limburg) op het veelvuldige en soms onontkoombare grensverkeer van burgers in het grensgebied Neder- land-België. „Daarbij valt te denken aan woon-werkver- keer en recreatie- en winkelverkeer.De commissarissen stellen dat komst van het wegenvignet niet past in de openheid die de Europese Unie wil bevorderen, óók door het openstellen van de grenzen. Aanpak riolering Houtenkwartier HULST - Deze week zijn de rioolwerken aan het Houten kwartier in Hulst begonnen. Uit een rioolinspectie was ge bleken dat de riolering die zestig jaar geleden is aange legd, niet al te best meer was. Nu de bestrating er toch uit ligt, in verband met de sanering van het Houtenkwartier, was dat een mooi moment om ook de riolering aan te pak ken. De werkzaamheden aan de riolering nemen naar ver wachting ongeveer twee weken in beslag. Uiteraard is dat afhankelijk van de weersomstandigheden. De nieuwe rio lering is een zogenaamd gescheiden stelsel. Daarbij wordt de afvoer van het afvalwater en het hemelwater van el kaar gescheiden. Het hemelwater wordt rechtstreeks afge voerd naar de Binnenvest en het afvalwater naar de riool waterzuivering. Het streven is om het Houtenkwartier vol gende maand weer te bestraten. Die bestrating is maar tij delijk. Na de bouw van de geplande appartementen op de locatie van het voormalige activiteitencentrum volgt een definitieve herinrichting van het gebied. Het Houtenkwar tier blijft tot het moment dat het weer tijdelijk bestraat is afgesloten voor het doorgaand - en bestemmingsverkeer. Taakstraf voor slaan echtgenote MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik kon gisteren enigszins begrip opbrengen voor de mishandeling door een 44-jarige man uit Terneuzen. „U was getergd." Voor de klap, die de verdachte aan zijn vrouw had uitgedeeld, werd de Temeuzenaar veroordeeld tot dertig uur werkstraf. De man kreeg vorig jaar 30 juli met zijn vrouw ruzie over een erfenis. Hij zou haar een klap hebben gegeven toen hij een bord spaghetti naar zijn hoofd kreeg. In de relatie, die na 21 jaar wordt beëindigd, zou zich volgens het slachtoffer meer geweld hebben afge speeld. Daarvoor miste de politierechter het bewijs. Offi cier van justitie H. den Hartog eiste 44 uur werkstraf. door Raymond de Frel HULST - Het aanvragen van subsidies wordt in de gemeente Hulst een stuit eenvoudiger. Waar zowel ambtenaren als sub sidieaanvragers zich nu nog door een tijdrovend aanvraag formulier moeten worstelen, vergt een roep om geld vanaf vol gend jaar minder moeite. Hulst voerde twee jaar geleden een nieuw subsidiebeleid in, om dat er verschillen bestonden in de hoogtes van subsidies aan verenigingen uit de voormalige gemeentes Hontenisse en Hulst, liet college van burgemeester en wethouders wil het subsidiebe leid nu verder verfijnen en van kinderziektes ontdoen. „De ad ministratieve lasten van het hui dige systeem zijn ons al een tijd een doorn in het oog. We hante ren nu één centraal formulier, dat zoveel vragen bevat dat men sen het meer dan eens te veel moeite vinden om dit volledig in te vullen", zegt wethouder F. van Driessche. Daarom worden er nieuwe, beknopte formulie ren in het leven geroepen, die zich toespitsen op aparte be leidsvelden. Ook worden de ei- sen voor het toekennen van een waarderingssubsidie (een vast bedrag, dat niet is afgestemd op de kosten en taken van een orga nisatie) versoepeld. De uiterste aanvraagdatum voor een structurele subsidie wordt verlegd van 1 mei naar 1 september. De commissie Sa menleving buigt zich op woens dag 31 januari vanaf 19.30 uur over het subsidiebeleid. (Advertentie) (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 023121 bet alfabet van Zeeland zeeuwse almanak Volgens de ANWB is de fietsstrook in de Gentsestraat in Hulst niet veilig genoeg, foto Wim Kooyman zijn echt niet levensgevaarlijk, er zijn ook nog geen grote onge lukken gebeurd. Ja, door er veel over te praten wordt het er ge voelsmatig alleen maar ge vaarlijker. We zullen overigens Klantvriendelijkheid is niet het sterkste punt van Zeeland als toeristische bestemming. Dat ondervonden laatst twee Duitse vakantiegangers die getroffen waren door het tafe reel van een draaiende molen. De molenaar stond in de deur opening. De toeristen infor meerden of de molen te be zichtigen is. Zeker, was het antwoord, op woensdag. Dat trof, laat het nou net woens dag zijn. Maar, voegde de mo lenaar eraan toe, vandaag niet. nog wel een keer naar het fiets verkeer in de Gentsestraat kij- Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc. Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA nl of Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39