tc NV vraagt inzet extra bussen Borsele vindt betoninspectie tunnel onnodig Gouden eer voor zorginstelling Ter Valcke Gimbrère Kwekerij verliest wederom van Borsele innexxion ontkent dat huidige capaciteit onvoldoende is fêobbes PZC Vriendelijk «•Ill»15649 I'^toMGoes l—.«J"'"1"67* -I «04562500. JSSHB31231 18 januari 2007 Midden-- I: 0113-315520; editie Bevelanden-Tholen vakbond CNV wil dal tourneer of grotere bus- op drukke routes. Zo ï:rden voorkomen dat ïéuts koetes krijgen omdat j,B voorbij de streep J|, bos staan. Volgens het I(l,drijf kan daar geen pon zijg omdat de bus- mmissarissen actie tegen jenvignet (lELBURG - Invoering van jenvignet in België gaat al problemen zorgen. Bo ei loopt de maatregel niet pi, met het streven naar [sopa. Dit stellen de com- tfn van de koningin in nridelijke provincies. en samen ten strijde te- ilannen voor een wegen- De drie willen overleg Belgische minister van 0t,Landuyt. sief aan de bewindsman Ie commissarissen Van [(Zeeland), Maij-Weggen j-Brabant) en Frissen ergjop het veelvuldige en mtkoombare grensver- burgers in het grensge- erland-België. 'Daarbij enken aan woon- werk en recreatie- en winkel- Issen stellen dat nhet wegenvignet niet [openheid die de Euro- e wil bevorderen, óók i openstellen van de uw en twee leren gewond aanrijding -Op de 's-Heer Hcndriks- mdijk in Goes zijn een en twee kinderen uit «burg gistermiddag Iwe uur gewond geraakt verkeersongeval. tourder van de auto, een 3 man uit Oost-Sou- Eekachterin de auto of al- met zijn kinderen ad. Hij zag daardoor te itdeauto van een 58-jari- aeuzenaar voor hem stil- d er bovenop. De F en kinderen zijn met rug- in ambulances naar het rimis gebracht. Beide be- ks bleven ongedeerd. (Advertentie) md vanaf 17.30 uur Kseriemenu i irsioofpotof nrische stoofpot en '«yoghurt >öof€io,oo (vegetarisch) Wen.0118 - 886 866 Md 19.00 uur lezing ïsstiaan Spit 'ïismetafoor voor iilderkunst deel 2 t001.14.oo-14.3o uur I Statie reisgids over 1 sapstad, IVillemijn Jumelet '"'Mo Proeverij van 'Afrikaanse wijnen uur fragije muziek met strijkkwartet 'Tiatie over •^koeken op internet: ,;oP www.kjoek.nl sen helemaal niet overvol zou den zitten. De verkeerspolitie en de Inspec tie Verkeer en Waterstaat heb ben dinsdag vier boetes uitge deeld in de omgeving van Goes omdat er passagiers in het voor ste gedeelte van de bus stonden. Connexxion is daar behoorlijk van geschrokken. Controles zijn er wel vaker, maar nooit eerder volgden er sancties. Woordvoer ster M. Denissen zegt dat het be drijf de boetes van de chauf feurs zal betalen. Gisteren is bij Connexxion druk overlegd over te nemen maatregelen om het vervoer veiliger te maken. De uitkomst is dat chauffeurs nog nadrukkelijker wordt verzocht om mensen erop aan te spreken als ze over de streep staan. „En ais het een keer voorkomt dat de bus echt vol zit, moeten ze men sen laten staan, hoe vervelend dat ook is." In het bloed Het CNV vindt dat de schuld van de boetes veel te veel bij de chauffeurs wordt gelegd. „Het is nogal gemakkelijk om tegen hen te zeggen dat ze passagiers die over de streep staan, moeten aanspreken of zelfs mensen moe ten laten staan", zegt vakgroep- bestuurder E. van de Mheen. „Chauffeurs doen dat niet graag. Dienstverlening zit hen in het bloed, dus ze nemen die mensen graag mee." Volgens de vakbondsbestuurder wordt de kern van het probleem niet aangepakt door Con nexxion. „Er moeten gewoon meer bussen worden ingezet op de drukke routes. Dan dienen dit soort dilemma's zich über haupt niet aan." Volgens Denissen kan er echter geen sprake zijn van extra capa citeit. Volgens haar is Con nexxion naar aanleiding van de boetes van eergisteren tot de conclusie gekomen dat de betref fende bussen helemaal niet over vol zaten. Passagiers zouden best nog wat naar achter heb ben kunnen doorschuiven. „We zien vooralsnog geen aanleiding om extra bussen in te zetten." Het CNV is daar teleurgesteld over en adviseert de chauffeurs om - hoe vervelend dat ook is - de bus gewoon langs de kant te zetten als die te vol zit. Ze zou den pas weer moeten gaan rij- S. Matthijsse (links) en A. Caceres (midden) verzorgen A. Valkenier in haar huiskamer. door Rob Paardekam GOES - Drie jaar geleden grepen ze er net naast, naar nu is het raak. Als eerste zorginstelling in Zeeland heeft verpleeg huis Ter Valcke in Goes het gouden keur merk voor de zorg gekregen. Daarmee neemt Ter Valcke een grote voorsprong op andere instellingen in de provincie. Sommige van hen zijn nog hard aan het knokken om brons te halen; iets wat het zorgkantoor - waar het geld vandaan komt - toch eigenlijk wel van ze verwacht. Dat Ter Valcke het gouden keurmerk heeft, betekent dat ze over de volle breed te goed scoort. Werkelijk alles wordt in het onderzoek meegenomen: van de zorg rond overlijden tot het uitdelen van medi cijnen en van de schoonmaak tot de af handeling van klachten. „Dit gouden keurmerk is echt een compliment voor ons allemaal", vindt teamleider W. Wes- terweele. „Het doet ons gewoon goed, want meestal komen we negatief in het nieuws, met pyjamadagen en dat soort in cidenten." Wat de medewerkers extra trots maakt, is dat ze het keurmerk hebben behaald ondanks dat de de afgelopen jaren - door de gefaseerde nieuwbouw van Ter Val cke - moeilijk zijn geweest. „Het is be hoorlijk zwaar geweest", zegt persoon lijk begeleider S. Matthijssen. „Ik heb tot bijna op het laatst in het oude deel ge zeten. Door weer en wind moesten we met de bewoners buitenom naar het ande re gebouw." De nieuwbouw heeft zeker een rol ge speeld in het behalen van het gouden keurmerk. Iedere bewoner heeft nu bij voorbeeld een eigen kamer, iets wat drie jaar geleden nog niet het geval was. „Je merkt gewoon dat ze dat fijn vinden", zegt Westerweele. „Waar ze vroeger veel al in de huiskamer zaten, zie je nu veel vaker dat mensen zich terugtrekken op hun kamer om televisie te kijken of een boek te lezen." Dat Ter Valcke de zaken heel goed gere geld heeft, wil nog niet zeggen dat de me dewerkers nu achterover kunnen leunen. Over een paar jaar staan de inspecteurs weer op de stoep en is het zaak om de gouden status vast te houden. Dat levert nu nog geen extra druk op. „Welnee", zegt Matthijssen. „Je probeert je werk al tijd zo goed mogelijk te doen. Of je nou een gouden keurmerk hebt of niet." Het goede nieuws werd eergisteren be kend gemaakt, nadat een aantal inspec teurs op maandag en dinsdag een bezoek foto Willem Mieras had gebracht aan Ter Valcke. De inspec teurs interviewden tientallen medewer kers en bekeken de werkzaamheden die zij verrichtten. „Eigenlijk hebben we daar niets echt iets van gemerkt", zegt A. Caceres, die ook persoonlijk begelei der is. „Ze waren zeker niet hinderlijk aanwezig." Ook de interviews verliepen in een prettige sfeer, al ging het er soms pittig aan toe. „Ik had echt wel het ge voel dat het een soort examen was", ver telt Westerweele. „Daarom had ik me goed voorbereid." Enige tijd geleden hebben op initiatief van de directeur al oefengesprekken plaatsgevonden. Hij had daarvoor een streng iemand ingehuurd en dat heeft zijn uitwerking niet gemist. „Dat viel.des- tijds niet mee", aldus Matthijssen. „Ei genlijk was het oefenen zwaarder dan het echte gesprek." door Frank Balkenende HEINKENSZAND - Het is niet noodzakelijk de constructie van de Westerscheldetunnel nog eens grondig te inspecteren. Dat zegt de Borsele wethouder J. Zandee naar aanleiding van het kritische rapport van de commis sie De Boer over de fouten die zijn gemaakt bij de bouw van het woon- en winkelcomplex aan het Bos en Lommerplein in Amsterdam. De aannemer van dat complex is ook betrokken ge weest bij de bouw van de Wes terscheldetunnel. De gemeente Amsterdam liet in juli vorig jaar het complex ont ruimen omdat de wapening van het betonwerk ondeugdelijk bleek en het risico bestond dat de boel zou instorten. De winke liers en 197 bewoners konden pas in december weer terugke ren. De onderzoekscommissie. onder leiding van oud-minister M. de Boer, wees deze week aan nemer Hillen Roosen uit Am sterdam als hoofdschuldige aan. Ook de gemeente (het stadsdeel Bos en Lommer) ging niet LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Tv J111 rtri ii vrijuit. Die faalde bij het toe zicht op dé bouw. Hillen Roosen was onderaan nemer bij de bouw van de Wes terscheldetunnel en tekende ook voor de bouw van het woon- en kantorencomplex De Stads poort in Goes. Wethouder Zandee ziet geen aanleiding de bouwkundige con structie van de tunnel nog eens te laten inspecteren. Hij gelooft niet dat er verborgen gebreken zijn. „Tijdens de bouw volgde controle op controle. Er was in tensief en nauwgezet bouwtoe zicht. Het rapport De Boer spreekt boekdelen, maar we moeten nu geen paniekvoetbal (Advertentie) 1/ mODE *TWALSTRAAT 199 VLISSING Wij geven u de helft cadeau! H Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onzewebsitewww.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Ook de gemeente Goes vindt het onnodig de bouwkundige con structie van De Stadspoort op nieuw te laten onderzoeken, ook al is het complex gebouwd door Hillen Roosen. Volgens een woordvoerster was er tijdens de bouw in 2001/2002 voldoende bouwkundig toezicht, enerzijds door de gemeente, anderzijds door ingenieursbureau Brave- boer Scheers namens de aan nemer. Borsele gaat het rapport van de commissie De Boer wel bestude ren, al was het maar om het ge meentelijk bouwtoezicht nog verder te verbeteren. Volgens wethouder Zandee voldoet het bouwtoezicht momenteel aan alle eisen die het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening 'en Milieu (VROM) stelt. „Maar uit het geval Bos en Lom mer blijkt dat je voortdurend alert moet blijven." den als er een oplossing is. Dat staat in een flyer die gisteren on der de chauffeurs is verspreid. In de bxief aan Connexxion eist de vakbond dat het bedrijf in dit soort gevallen achter de chauffeurs gaat staan in plaats van druk op hen uit te oefenen om toch door te rijden; iets wat nu nog te vaak zou gebeuren. De nissen wilde daar gisteren niet op ingaan, omdat ze de brief van de CNV nog niet heeft ge zien. pagina 13 Zeeuwse bushaltes op de schop Debbaut gaat weg bij Fortis Aanhanger verspert A58 RILLAND - Rijksweg A58 is gistermiddag in de richting Goes ruim twee uur afgesloten geweest voor alle verkeer tussen de oprit Rilland en de toerit Kruiningen-Yerseke. Een aanhanger kantelde roncl vier uur iets voorbij Ril land. Dit kon volgens de politie gebeuren door een paar flinke windstoten en de zuigkracht van een passerende vrachtwagen met oplegger. Een andere vrachtauto moest voor de kantelende aanhanger uitwijken en kwam in de middenberm vast te zitten. Al het verkeer tussen Rilland en Kruiningen-Yerseke moest worden omgeleid over de Oude Rijksweg, omdat de hele rijbaan en de vluchtstrook van Rijksweg A58 waren versperd. De omleiding heeft tot na zes uur 's middags geduurd. Beste schakers op Eben Haëzer THOLEN - Twee schaakploegen van basisschool Eben Haëzer uit Tholen-stad hebben gistermiddag hun beste beentje voorgezet tijdens het jaarlijkse Thoolse schaak- en damkampioenschap. Zij wisten beslag te leggen op de eerste en tweede plaats, die recht geven op deelname aan het Zeeuws schaakkampioenschap op 10 maart in Goes. Organisator Andries de Meyer had deze uitslag bij de schakers al verwacht. Een aantal deelnemers van Eben Haëzer is actief lid van dé Thoolse schaakvereniging Denk en Zet in Scherpenisse. Bij de dammers wonnen dezelfde scholen als vorig jaar; Ter Tolne uit Tholen-stad en Die Heenetrechtschool uit Oud-Vossemeer. Het enige verschil was dat Ter Tolne in 2006 tweede werd en nu eerste. Die Heenetrechtschool eindigde vorig jaar als eerste en nu als tweede. De datum van het Zeeuws damkampioenschap is nog niet bekend. De Thoolse schaak- en dam wedstrijden vonden zoals ge bruikelijk plaats in sport- en gemeenschapscentrum De Meulvliet in Tholen-stad. Windhoos raakt huis in polder PHILIPPINE - Weerkundigen rekenen pas vandaag op echt stormweer, maar op diverse plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen gingen wind en regen gisteren al goed tekeer. Net buiten Philippine veroorzaakte een plaatselijk wind- hoosje behoorlijk wat schade aan een huis in het buitenge bied. Bewoner C. Dieleman zag de windhoos op zijn huis aan de Posthoornweg vlakbij de Belgische grens afko men. Hij had net te weinig tijd om alle luiken dicht te krij gen. „Twee ruiten sneuvelden doordat er rondvliegende voorwerpen tegenaan kwamen. Bovendien waaide een aantal pannen van het dak. Ik schat dat er voor een paar duizend euro schade aan mijn woning is ontstaan door de voorbijrazende windhoos." De mini-tornado raakte voor zover bekend verder geen huizen of schuren in de grens streek. door Jan van Ommen DEN HAAG - De ltaad van State heeft gisteren negen be roepszaken van Kwekerij Het Groene Weegje in Kwadendam- me tegen de gemeente Borsele verworpen. Ook het beroep tegen een door de gemeente opgelegde dwang som, die bijna zeker faillisse ment van Het Groene Weegje be tekent, is van tafel geveegd. Bijna alle beroepszaken zijn om formele redenen verworpen. De Raad van State had vorige maand tijdens de rechtzitting al laten doorschemeren dat het be stuursrechtscollege in dit sta dium van het conflict niets voor plantenkwekers H. en A. We vers-Stevens kan doen. De fami lie steggelt al tien jaar over de le galisatie van een plantenkweke- rij aan de Aalweg in Kwaden- damme. De gemeente kondigde afgelopen december al aan dat ze vasthoudt aan haar plan om een dwangsom van tienduizen den euro's bij Wevers te mnen. Staatsraad H. Troostwijk bena drukte vorige maand al dat be middeling (mediation) de enige mogelijkheid is om uit het vast gelopen conflict te kornen. Zij te kende daarbij aan dat voor een succesvolle mediation het van groot belang is dat er een onaf hankelijke bemiddelaar van bui ten de gemeente komt en niet van binnen de gemeente. De Raad van State zette tijdens de behandeling van de negen za ken op 7 december levensgrote vraagtekens bij de handelswijze van de gemeente. Maar dat ver taalt zich niet in de uitspraken. Een probleem voor de kwekerij blijkt nu dat de Raad van State afgelopen februari in een uit spraak heeft vastgesteld dat de kwekerij niet in strijd met het bestemmingsplan aan de Aal- weg zit en dat het bedrijf in prin cipe legaal kassen en schuren mag hebben. In plaats van We vers tegemoet te komen, wees de gemeente de lopende en nieuwe bouwaanvragen voor Wevers' kas en schuur af en nam ze snel een voorbereidingsbesluit, waar door 'Het Groen Weegje' weder om als illegaal bedrijf dreigt te worden bestempeld. Zoals een gemeenteambtenaar toen al zei, is er juridisch geen speld tussen het Borselse optreden te krijgen. Een probleem is dat het de fami lie Wevers-Stevens niet is ge lukt om een bouwvergunning te krijgen en daarnaast hebben ze tegen de verkeerde besluiten be zwaar aangetekend en tegen an dere te laat bezwaar gemaakt. Borsele heeft eerder aangegeven niet van plan te zijn de dwang som van 30.000 euro in te trek ken. Automobilist rijdt door na aanrijding GOES - Een automobilist is gis termiddag rond kwart voor twee doorgereden na een aanrij ding. Op een zebrapad op de Fruit- laan in Goes had hij een 16-ja- rig meisje uit Arnemuiden ge schampt. De Amemuidse kwam ten val en raakte lichtgewond aan haar rug. zeeuwse almanak Klantvriendelijkheid is niet het sterkste punt van Zeeland als toeristische bestemming. Dat ondervonden laatst twee Duitse vakantiegangers die getroffen waren door het tafe reel van een draaiende molen. De molenaar stond in de deur opening. De toeristen infor meerden of de molen te be zichtigen is. Zeker, was het antwoord, op woensdag. Dat trof, laat het nou net woens dag zijn. Maar, voegde de mo lenaar eraan toe, vandaag niet. Bijdragen voor deze rubriek; redactie®pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27