Van Gaal weigert te buigen Sauerbreij éénhonderdste van medaille Aissati vindt spelen voor Twente een eer Regen redt Marat Safin m Trainer mogelijk weg bij belangenhond CBV na ruzie over uitspraken Oranje zet Argentinië te kijk donderdag 18 januari 2007 17 rWacht verlies jjidbalteam HDPOUE-DeNedertad- 1||« hebben plaatsing h.t Europees kampioen- "„eeujuarmNoorwe- „eeds in eigen hand. Snel 32-27 woensdag ,i»en Montenegro is mei Jg'maai evenmin desas- ginPannin- ie Montenegnjnen mnor Oranje om zich te eieren voor een beslissen- [iy-off later dit jaar. Jiie van bondscoach Hijroek was in een mini- totting afgereisd naar Wegen Bijelo Polje, tegen ionane grens. Vier inter nis hadden last van buik- Oranje speelde volgens desondanks een be- jêe partij tegen het sterke Lrn Mark Bult was met zeven doelpun- :esde en cruciale wed- -HOD zondag zijn de pers- „j voor de bondscoach "watmoskleurigerDe ster- js Fabian van Olphen en t Schmetz, die door bles- iig niet konden mee lijn allebei beschikbaar p Marco Beers is weer van [lij Rietbroek: „Ik denk r: met deze spelers erbij nnije moeten kunnen pak- ligator Gotlib redelijk fit 13 EL ATROUS - Charly in de truck door Ruud Ramler ALKMAAR - Louis van Gaal is in ieder geval tot maandag avond nog lid van de belangen vereniging Coaches Betaald Voetbal. Dan vergadert het be stuur van de CBV over de posi tie van de trainer van AZ die de gedragscode van de vereniging heeft geschonden met kritiek op Marco van Basten. Vooruitlopend op de vergade ring was er gistermiddag in Alk maar een gesprek tussen de AZ-trainer, Jan Reker en Foppe de Haan, respectievelijk direc teur en voorzitter van de belan genvereniging. Van Gaal was na het twee uur durende overleg nietbereid tot het geven van commentaar. Dat doet hij op zijn vroegst dinsdag, als het be stuursbesluit van de CBV naar buiten wordt gebracht. De AZ-coach zal ongetwijfeld te genover Reker en De Haan nog maals zijn afkeer hebbep uitge sproken over de berisping die hij kreeg naar aanleiding van zijn kritiek. Als de reprimande niet wordt ingetrokken, over weegt Van Gaal uit de CBV te stappen. Volgens directeur Re ker kan dat procedureel overi gens alleen in de laatste maand van het jaar. De Haan ('we hadden een pret tig gesprek vanmidag') wil Van Gaal graag aan boord te hou den. „Louis heeft zijn standpun ten nauwkeurig en helder uitge legd. En wij hebben gezegd wat we er van vonden." Het onder houd leverde geen uitkomst op. „We hebben het nog eens over de spelregels van de CBV gehad, waarin Van Gaal zelf een rol heeft gespeeld", stelde De Haan. „En of er nu wel of niet sprake was van een overtreding, of het allemaal wel zo erg was of toch weer niet. Er zijn, kortom, stand punten uitgewisseld die in de vergadering van maandag tot een besluit moeten leiden." De trainer had eerder al gesteld niet bereid te zijn excuses te ma ken aan de bondscoach. Van Gaal zei eind vorig jaar in het blad Sportweek te vinden dat Van Basten geen goede bondscoach is. Onder zijn lei ding, betoogde Van Gaal, had Oranje nog niet goed gefunctio neerd. Ook kraakte de AZ-coach het selectiebeleid van de huidige bondscoach. Dat leidde tot de berisping, die Van Gaal in het verkeerde keel gat schoot. Vooral vanwege de toonzetting in de brief die Reker hem stuurde. Verdeeldheid Binnen de CBV bestaat verdeeld heid over de berisping. Volgens De Haan was Van Gaal genuan ceerder dan Van Basten, die in een reactie stelde dat de AZ-trai ner als slechtst presterende bondscoach van de laatste twin tig jaar meer aan zelfreflectie moest doen. „Het wordt tijd voor een tik op zijn neus", rea geerde de bondscoach, die zelf géén lid van de CBV is. Van Bas ten kreeg later bijval van colle gae als Ronald Koeman, die zei Van Gaal al langer beu te zijn, en van Frank Rijkaard en Guus Hiddink. Van Gaal had toen meer steun verwacht van de CBV. Twee jaar geleden leverde de toenmalige trainer van AZ Co Adriaanse ook al zijn lidmaat schap van de belangenclub in. Destijds ging het eveneens om kritiek aan het adres van de bondscoach, toen Dick Advo caat, onder wiens leiding Neder land volgens Adriaanse geen Eu ropees kampioen zou worden. Toen de CBV Adriaanse daarop aansprak, zei deze dat hij geen lid kon zijn van een vakbond als hij niet desgevraagd zijn me ning mocht geven. lasStaccy, is weer aan de ade hand. De Belg werd fcnvaar ziek in de etappe Xéma. Hij vertoonde |e oildrogingsverschijnse- leider in het truck- Hnt van de Dakar-rally, jilak dat er voor gisteren ;«n verbindingsroute op rcgramma stond. Gotlib rond nog drie uur et infuus in de medische icogde gisteren weer rede- .Ysndaag staat de twaalf- ft? i het programma, Im 484 kilometer (257 ef| richting Kayes in Ma- lbond BDO figt Klaasen rechtszaak HAAG - De British Darts nation (BDO) legt zich maar neer bij de overstap tllcKlaasen naar de rivali- t dartsbond PDC. De bereidt juridische stappen zijn teleurgesteld in het tJelle, als kampioen van met wenst te voldoen aan itractuele verplichtingen iade toekomstige edities i", aldus woord- Holmes van de htKlaasen in 2006 de titel isce, tekende hij een et waarin stond dat hij mocht hij winnen, éitte de drie volgende edi- m Lakeside bij te wonen, zijn er nog twee te me geen zorgen", zegt iff Bredanaar. „Dit is en het zal plan om bij de PDC te spelen, niet veranderen." W overlegt met haar team toten over de te nemen GPD chter schorst ganisator Eneco-zaak fel-Henk van Mulukom M1 februari geen activitei- «ntplooien als voorzitter ®e stichting Ronde van Ne- l*Dat heeft de rechter in bem bepaald in afwachting fin definitieve uitspraak in w energieleverancier Ene- •topannen zaak tegen Mulukom. Mulukom organiseert tot de Belg Rob Discart to Tom. Na een con- Even dacht ze dat ze zich geplaatst had voor de finale van het WK parallelslalom, maar het scorebord bleek verkeerde informatie te geven. Snowboardster Nicolien Sauer breij werd uiteindelijk vierde. foto Alessandro della Bella/EPA door Fred Klaver AROSA - Ze dacht voor de wereldtitel van start te gaan maar het werd een strijd om het brons. Snowboardster Nico lien Sauerbreij werd gisteren aanvanke lijk op het grote scorebord als winnaar van dé halve finale in de parallelslalom aangewezen, maar de kleine lettertjes in het reglement hielden de Amsterdamse uit de eindstrijd voor de wereldtitel. Drie Oostenrijkse vrouwen grepen het edelmetaal en de Nederlands kampioene moest uiteindelijk met de vierde plaats genoegen nemen. Terwijl de kleine Neder landse delegatie gistermiddag aan de fi nish al een feestje vierde omdat de finale bereikt leek, kreeg Sauerbreij een paar honderd meter hoger op de berg het slech te nieuws te horen. Ze had de eerste man che tegen de Oostenrijkse Marion Krei- ner met driehonderdste van een seconde in haar voordeel beslist, maar in de twee de beslissende race werkte haar opponen- te die achterstand weg. Bij een gelijke tijd gaat degene door die een achterstand goedmaakt. „Ik was onwijs boos toen ik dat te horen kreeg. Goud of zilver speelde al door mijn hoofd", verklaarde Sauerbreij na haar verloren twee races om het brons te gen de Oostenrijkse Doresia Krings. „In de tweede slalom probeerde ik nog alles, maar ik vloog bijna over de kop." Aan vankelijke overwoog het Nederlands team nog een protest in te dienen, maar daar werd na een gesprek met de wed strijdleiding van afgezien. Wereldkam pioene werd de Oostenrijkse Heidi Neururer. Kreiner en Krings pakten het zilver en brons. Nicolien Sauerbreij was toch bijzonder blij met het bereikte resultaat in de Zwit serse sneeuw van Arosa. Bij de Olympi sche Spelen van Turijn stond ze met één been in de kwartfinale maar na een to taal mislukte tweede race kwam ze toen driehonderdste van een seconde te kort. Het afgelopen jaar kampte ze met een rugblessure. De Nederlandse snow boardster zegt 'het goede gevoel' weer he lemaal terug te hebben. Sponsorgeld De 27-jarige Sauerbreij is fulltime met haar sport bezig en wordt onder anderen begeleid door haar vader Maarten die in dienst is van de Nederlandse Ski Vereni ging. De skivereniging probeert ieder jaar met de financiële ondersteuning van NOCNSF meer geld vrij te maken voor het snowboarden. Gehoopt wordt met het goede resultaat van Sauerbreij ook meer sponsorgeld aan te trekken. De Olympische Spelen van 2010 in Van couver zijn het belangrijkste richtpunt van Sauerbreij. „Ik vier dit jaar mijn tien jarig jubileum in het World Cup-circuit. Ik doe het snowboarden nog steeds met groot plezier en wil graag mijn derde Olympische Spelen meemaken." Volgende week gaat ze op trainingsstage in Turijn waar haar zusje Marieke (24) deelneemt aan snowboardwedstrijden tij dens de Universiade. Marieke Sauerbreij lukte het gisteren in Arosa niet om zich in het veld van 54 deelnemers voor de eindstrijd (beste zestien) te kwalificeren. GPD tople naar de rechter om bond dat Van Mulukom Puikoers schade berok- tot zijn optreden. Van to claimt de oudste rech- otebben voor het organise- Jf de wielerronde in de waugustus. [*l de rechter hem uit octieals stichtingsvoorzit- «ontheffen ^'n''er op l februari S,maar bepaalde dat Mulukom voorlopig met mag optreden. ■■■■■HRHHnHnHHMHHHi Ismail Aissati, hier nog in PSV-shirt, speelt de rest van het seizoen voor FC Twente. „Die ploeg speelde voor de winterstop het beste voetbal van de competitie." foto Robert Vos/ANP door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Hij gaat zijn beste vriend Ibrahim Afellay enorm missen, dat weet Ismail Aissati nu al. „Maar Ibrahim zei ook: je moet naar Twente gaan, dat is op dit moment de beste club voor je." En Aissati denkt er hetzelfde over. En dus is hij dolblij met de kans die FC Twen te hem het komende half jaar biedt. Eén van de grootste talenten van Nederland, iemand die al in de Champions League tegen AC Milan speelde en Europees kam pioen werd met Jong Oranje, zegt het een enorme eer te vin den om bij de huidige nummer vijf van de eredivisie te gaan spe len. „Roda JC en RKC hadden ook belangstelling, maar mijn voorkeur ging vanaf het eerste moment uit naar Twente", 'vertelt Ismail Aissati. „Ik denk dat Twente voor de winterstop het beste voetbal van de com petitie heeft gespeeld. De manier waarop hier wordt ge voetbald, spreekt me enorm aan." Wat voor Aissati ook een belang rijke reden is geweest om zich tijdelijk door PSV aan de-club uit Enschede te laten verhuren, is de aanwezigheid van de trai ners Frecl Rutten en René Eij kei kamp, met wie hij vorig seizoen bij PSV innig samenwerkte. Met Rutten heeft AiSsati zelfs een speciale band. De huidige oefen- meester van Twente haalde Ais sati twee jaar geleden als zes tienjarige bij de eerste selectie van PSV. „Vorig seizoen is hij heel speci fiek met me bezig geweest en daar heb ik enorm veel van ge leerd", zegt hij. „En als hoofd opleidingen was hij ook al heel belangrijk voor me. Hij is eer lijk en duidelijk en daar houd ik van." Belofte Vorig jaar dook de kleine Utrechter nog regelmatig op in de basis bij PSV. Aissati leek op weg zijn grote belofte in een sneltreinvaart in te gaan lossen. Maar onder de nieuwe trainer Ronald Koeman kwam hij dit seizoen nauwelijks meer in ac tie. „En daar was ik wel teleurge steld over. Omdat het elftal draaide, had de trainer geen en kele reden om te wisselen. Ik merkte dat ik daardoor stil kwam te staan in mijn ontwikke ling en dat het beter zou zijn om even ergens anders te gaan spe len." Beste vriend Na ruim zes jaar PSV staat hij vanmorgen voor het eerst bij een andere club op het veld. En moet hij het opeens doen zonder zijn beste vriend Ibrahim Afel lay. „Dat zal wel moeilijk zijn, maar ik ben voetballer. Ik ben dolblij dat ik hier een kans krijg. Ik heb ook gelezen dat PSV een basisplaats eiste voor mij, maar dat vind ik zo raar. Ik moet het zelf laten zien. Geen enkele trainer kan mij zomaar een basisplaats garanderen." GPD QUILMES - De Nederlandse hockeysters maken hun sta tus als wereldkampioen volledig waar in de Champions Trophy. Het team van bondscoach Mare Lammers bezorg de gisternacht gastland Argentinië een pijnlijke neder laag. Oranje won in Quilmes met 3-0 en behield door de zege de koppositie in het zeslandentoernooi met de volle winst uit drie wedstrijden. Spits Fatima Moreira de Melo zette in de 12e minuut Ne derland op voorsprong. Kort na rust scoorde Kim Lam mers 0-2 en in de 55e minuut was het weer Lammers die raak schoot en hiermee haar vierde doelpunt van het toer nooi maakte. ANP Cech klaar voor rentree met helm LONDEN - Keeper Petr Cech is na zijn schedelbasisfrac- tuur klaar om terug te keren in het elftal van de Engelse kampioen Chelsea. Met een speciale helm kan de 24-jari- ge Tsjech mogelijk zaterdag meespelen in het duel met Li verpool. Het hoofddeksel van 80 gram is een primeur in het voetbal. De Engelse voetbalbond moet nog wel instem men met het gebruik van de helm. De Tsjechische doelman traint sinds enige weken weer mee met zijn team. „Ik heb gemerkt dat ik me nergens zor gen over hoef te maken. Aan de helm ben ik inmiddels ge wend. Hij hindert me niet tijdens het spelen." ANP Sneller geel en rood bij protest NYON - Scheidsrechters gaan strenger optreden tegen protesten aan hun adres. Volgens nieuwe richtlijnen van de Europese voetbalbond Uefa krijgt een tegensputteren de speler die een scheidsrechter aanraakt gelijk de rode kaart. Ook discriminerende en beledigende taal richting het arbitrale trio wordt bestraft met direct rood. Bij massale protesten dient de arbiter de eerste speler die bij hem verhaal komt halen te bestraffen met een gele kaart. Wegwerpgebaren en het bekende brilgebaar leve ren eveneens geel op. De Uefa laat de afgekondigde maat regelen per direct ingaan. ANP Menzies wint rit in Australië TANUNDA - De Australische wielrenner Karl Menzies heeft in Tanunda de eerste etappe van de Tour Down Un der gewonnen. Menzies klopte in eigen land na 152 kilo meter de Zwitser Martin Elmiger. De Deen Lars Bak volg de op drie seconden als derde. Voor de eindoverwinning in de Australische rittenkoers komen na de eerste etappe waarschijnlijk nog maar achttien renners in aanmerking. Een groep, zonder de Nederlanders Hans Dekkers uit IJ- zendijke en Niki Terpstra, reed al vroeg weg. Het peloton finishte op meer dan 25 minuten van de ritwinnaar. ANP Rentree Schep in Stuttgart STUTTGART - Baanwielrenner Peter Schep maakt van avond zijn rentree in de zesdaagse van Stuttgart. Schep was de afgelopen weken uitgeschakeld door een virus. Hij miste daardoor de zesdaagsen van Rotterdam en Bremen. In Stuttgart, waar geen koppels maar trio's rijden, vormt hij een team met Stam en de Duitser Olaf Pollack. Schep verdedigt eind maart op Mallorca zijn wereldtitel punten- koers. ANP door Edward Swier MELBOURNE - Het buitje ver koelde nauwelijks, maar Marat Safin genoot van de druppels. Na dagen van grote hitte kon de regen voor Safin niet op een be ter moment komen. Op de rand van uitschakeling profiteerde de Rus optimaal van de korte onderbreking. De 21-ja- rige Israëliër Dudi Sela, die Sa- fin bijna op de rug had liggen, liet de 2005-winnaar van de Au stralian Open alsnog opkrabbe len en ontsnappen: 6-3, 5-7. 4-6, 7-6 (4), 6-0. Melbourne Park kan zich daar door opmaken voor een vroege clash tussen twee outsiders voor de Australische tennistitel. Sa- fin is, op de terugweg van weel een blessure, slechts als 26e ge plaatst en geniet zodoende wei nig bescherming. In de derde ronde treft hij morgen Andy Roddick. De Amerikaan won zijn eerste twee partijen met gro te eenvoud. Gisteren kon de Fransman Mare Gicquel geen en kele aanspraak op de winst ma ken: 6-3, 7-6, 6-4. Safin daarentegen heeft de grootste moeite om in de race te blijven. Tegen de Duitser Benja min Becker ging het allerminst eenvoudig. En gisteren, met Se la als opponent, was hij nog slechts twee punten van een ne derlaag verwijderd. De eerste set had de 26-jarige voormalig nummer één van de wereld (in 2000) weliswaar gewonnen, daarna strooide de Rus met on nodige fouten. Bij 6-5 en 30-30 in de vierde set - na een grote reeks wederzijdse servicebreaks - leek Sela zijn grootste zege uit zijn tennisloopbaan te gaan be halen. Een stiekem regendansje van Sa- fin, zijn enige nog mogelijke uit weg, vond echter gehoor. Sela werd gedwongen naar de kant te gaan en verloor een kwartier tje later niet alleen de vierde set, maar werd in de vijfde om gang weggevaagd: 6-0. „De re gen veranderde alles. Ik denk niet dat ik anders had gewon nen", erkende Safin. Sela, de nummer 202 van de wereld, speelde in Australië - na een tocht door de kwalificaties - pas zijn tweede grandslamtoernooi. Safin won de Australian Open in 2005. Vorig jaar ontbrak hij Marat Safin vanwege een knieblessure. Het is de tragiek van een tennisser die naast successen ook de grootst mogelijke teleurstellin gen kent. Dat zijn temperament hem bovendien meer hindert dan helpt, maakt het tennisle- ven van de in Monte Carlo woon achtige Rus eerder tragisch dan meeslepend. Davis Cup Met hulp van voormalig proften nisser Alexander Volkov heeft Safin de afgelopen maanden te- ruggeknokt van een plek buiten de tophonderd. Deze winter leid de hij Rusland naar winst in de Davis Cup. Roger Federer noem de de Rus vorige week „mis schien zelfs wel een betere spe ler dan in 2005." Safin zelf is be scheidener. Hij weet dat hij heeft moeten leren leven met een lichaam dat niet altijd mee- werkt. „Ik ben vaak gebles seerd. Het is me nog nooit ge lukt twee jaar achter elkaar door te tennissen, tiet is voor 1 mij moeilijk te beoordelen of ik beter speel dan vroger. Mis schien ben ik wel meer solide, omdat ik meer ervaring heb." Roddick, in goede vorm en dito humeur na een zege op Federer vorige week, vindt het jammer dat hij Safin al in de derde ron de treft. „We zijn eigenlijk te goed om elkaar nu al te treffen. Maar daar moeten we maar mee leven. Ik denk dat hij er, net zo min als ik, blij mee is." Safin noemde de aanstaande confrontatie 'een interessante partij'. „Ik heb het gevoel dat ik er, na twee vijfsetters, klaar voor ben. Ik ben opgewarmd en nog niet moe." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17