PZC CNV vraagt inzet extra bussen Dementie raakt iedereen. MIDDAGWIJK VRIJ Gouden keurmerk voor Ter Valcke GIRO 76300 Zout water in haven Tholen zou probleen blauwalg verhelpen Omdat ieder kind een kans verdient! Bouw mee aan Bezorgers gevraagd! PZC heeft nog een middagwijlc vrij in Vlissingen. Vergeet niemand. PARADIJSVOGELTJE... Connexxion ontkent dat huidige capaciteit onvoldoende is Stichting voor Vluchteling-Studenten UAF Studie en werk voor hoger opgeleide vluchtelingen Word óók donateur! De Stichting voor Vluchteling- Studenten UAF ondersteunt vluchte lingen en asielzoekers bij hun studie en het vinden van passend werk. Postbus 14300, 3508 SK Utrecht 7(030)2520835 www.uaf.nl Voor iedereen die met dementie te maken krijgt, is de ziekte een ramp. Of u het nu hebt of niet. Slechts één ding is zeker: u *1 er mee leren leven. En daarbij kunnen wij u helpen, nu en in de toekomst. Wij zijn er voor u en we zullen u niet vergeten. Steun ons. Giro 2502, www.alzheimer-nederland.nl. Als u wilt praten over dementie, Alzheimertelefoon: (030) 656 75 11 een toekomst voor weeskinderen Wereldwijd geven we wees kinderen een toekomst met een liefdevol thuis, onderwijs en medische zorg. Wilt u ook meebouwen? Kijk voor meer informatie op www.soskinderdorpen.nl of bel (020) 408 01 90. Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076-531 23 14. Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. het alfabet van Zeeland Word donateur: bel 09001146664 (O.lOpermm.) SOS-KINDERDORPEN bouwt voor weeskinderen een toekorct riAjdonderdag 18 januari 2007 In je fantasie kun je alles beleven. En met wat kleur kun je je prachtig aankleden. Dan ben je opeens de prinses van de township; de paradijsvogel van de hoop! Nelson Mandek Kinderfonds door Maaltje Huijben THOLEN - De haven in Tholen- stad wordt in de toekomst wel licht zout. Op die manier hoopt de gemeente Tholen blauwalg te voorkomen. Het gebied wordt al jaren geteis terd door blauwalg. Ondanks al le reeds genomen maatregelen, zoals een duiker, verandert elke zomer het water in een groene soep. Dat gaat bovendien ge paard met stank. Vorige zomer plaatste Rijkswa terstaat nog een scherm in een poging de algen richting de dui ker af te voeren. Dat hielp een klein beetje, maar een construc tieve oplossing is het niet. Ook de Speelmansplaten langs de Oesterdam kampen elk jaar met dezelfde kwestie. Studies De enige manier om het pro bleem voorgoed te verhelpen, is de haven vullen met zout water. „Studies wijzen uit dat dit de beste oplossing is", zegt wethou der E. Goossen. „Maar het heeft ook behoorlijk wat consequen ties. Je kunt niet van de ene op de andere dag het zoete water vervangen door zout. Alle gevol gen moeten zorgvuldig worden onderzocht." Eén probleem is dat de land bouw gebruik maakt van het zoete water. „Sinds dat we hier zoet water hebben, is er een flink aantal nieuwe producten bijgekomen. Dat willen we graag zo houden. Mocht het zo ver komen, moeten er bijvoor beeld persleidingen worden aan gelegd die de akkers voorzien van zoet water." Volgens de wethouder gaat het hier om een miljoenenproject. „Het betreft een heel groot ge bied. Het heeft gevolgen voor heel Zuidwest-Nederland. Als we het zout maken, keren we in feite terug naar de oude situatie zoals deze was vóór de komst van de Deltawerken." De discussie 'zoet of zout' wordt uiteindelijk niet alleen gevoerd in Tholen, maar in veel breder verband. „We trekkenoj- omliggende gemeenst Steenbergen en Bert? Zoom. Deze laatste kriiL voorbeeld mee te mtó ontwikkeling van deBerw ven. Maar ook hebben™ leg met het waterschap' Voordat de haven daafe lijk verandert in zout» er volgens de wethouder» hoorlijke tijd verstreken verwacht dat we dit jaar stuurlijk niveau een bèt, nemen of we het wel doen. Daarna worden erf breid studies verricht hoe en wat." Speltoernooi voor jongeren OOST-SOUBURG - heeft in een lekker potje u voetbal, tafeltennis o( jart kan zich inschrijven, een jongerentocmooi Oost-Souburg. Op donfe 25 en vrijdag 26 januarim in jongerencentrum MultM verschillende toernooienjj den. De wedstrijden beginne half acht en gaan doortst elf. Inschrijven kan opdat zelf of 's middags tusseni? half zes. Per toernooi wort tig cent gewaagd. Da: wordt gebruikt voor he: j van spullen voor de studio Activiteiten™ ouderen in Pali MIDDELBURG - In trum Het Palet in Middel beginnen in februari tw» we activiteiten. Elke eerste woensdags- van de maand kunnen® kaarten maken. Verder fe belangstellenden er eiker* dagmiddag schilderen, Aai den kan via het cursusk van de Stichting Welzijn! burg. 0118-627537. door Rob Paardekam GOES - Vakbond CNV wil dat Connexxion meer of grotere bus sen inzet op drukke routes. Zo kan worden voorkomen dat chauffeurs boetes krijgen omdat passagiers voorbij de streep voorin de bus staan. Volgens het vervoersbedrijf kan daar geen sprake van zijn, omdat de bus sen helemaal niet overvol zou den zitten. citeit. Volgens haar is Con nexxion naar aanleiding van de boetes van eergisteren tot de conclusie gekomen dat de be treffende bussen helemaal niet overvol zaten. Passagiers zou den best nog wat naar achter hebben kunnen doorschuiven. „We zien vooralsnog geen aan leiding om extra bussen in te zetten." Het CNN' is daar teleurgesteld over en adviseert de chauffeurs om - hoe vervelend dat ook is - de bus gewoon langs de kant te zetten als die te vol zit. Ze zouden pas weer moeten gaan rijden als er een oplossing is. Dat staat in een flyer die giste ren onder de chauffeurs is ver spreid. In de brief aan Connexxion eist de vakbond dat het bedrijf in dit soort gevallen achter de chauffeurs gaat staan in plaats van druk op hen uit te oefenen om toch door te rijden; iets wat nu nog te vaak zou gebeuren. Denissen wilde daar gisteren niet op ingaan, omdat ze de blief van de CNV nog niet heeft gezien, pagina 13 Zeeuwse bushaltes op de schop De verkeerspolitie en de Inspec tie Verkeer en Waterstaat heb ben dinsdag vier boetes uitge deeld in de omgeving van Goes omdat er passagiers in het voor ste gedeelte van de bus stonden. Connexxion is daar behoorlijk van geschrokken. Controles zijn er wel vaker, maar nooit eerder volgden er sancties. Woordvoer ster M. Denissen zegt dat het be drijf de boetes zal van de chauf feurs zal betalen. Gisteren is bij Connexxion druk overlegd over te nemen maatregelen om het vervoer vei liger te maken. De uitkomst is dat chauffeurs nog nadrukkelij ker wordt verzocht om mensen erop aan te spreken als ze over de streep staan. „En als het een keer voorkomt dat de bus echt vol zit, moeten ze mensen laten staan, hoe vervelend dat ook is." Het CNV vindt dat de schuld van de boetes veel te veel bij de chauffeurs wordt gelegd. „Het is nogal gemakkelijk om tegen hen te zeggen dat ze passagiers die over de streep staan, moeten aanspreken of zelfs mensen moe ten laten staan", zegt vakgroep bestuurder E. van de Mheen. „Chauffeurs doen dat niet graag. Dienstverlening zit hen in het bloed, dus ze nemen die mensen graag mee." Volgens de vakbondsbestuurder wordt de kern van het probleem niet aangepakt door Con nexxion. „Er moeten gewoon meer bussen worden ingezet op de drukke routes. Dan dienen dit soort dilemma's zich über haupt niet aan." Volgens Denissen kan er echter geen sprake zijn van extra capa- door Rob Paardekam GOES - Drie jaar geleden gre pen ze er net naast, naar nu is het raak. Als eerste zorginstel ling in Zeeland heeft verpleeg huis Ter Valcke in Goes het gou den keurmerk voor de zorg ge kregen. Daarmee neemt Ter Valcke een gróte voorsprong op andere in stellingen in de provincie. Som mige van hen zijn nog hard aan het knokken om brons te halen; iets wat het zorgkantoor - waar het geld vandaan komt - toch ei genlijk wel van ze verwacht. Bij Ter Valcke hebben ze dus niets te vrezen, maar dat wil nog niet zeggen dat ze nu achter over kunnen leunen. Over een paar jaar staan de inspecteurs weer op de stoep en is het zaak om de gouden status vast te hou den. Dat levert nu nog geen extra druk op. „Welnee", zegt persoonlijk begeleider S. Mat- thijssen. „Je probeert je werk al tijd zo goed mogelijk te doen. Of je nou een gouden keurmerk hebt of niet." Het goede nieuws werd dinsdag bekendgemaakt, nadat een aan tal inspecteurs op maandag en dinsdag een bezoek had ge bracht aan Ter Valcke. De in specteurs interviewden tiental len medewerkers en bekeken het werk dat zij verrichtten. Dat Ter Valcke het gouden keur merk heeft, betekent dat ze over de volle breedte goed scoort. Werkelijk alles wordt in het on derzoek meegenomen: van de zorg rond overlijden tot het de len van medicijnen en van de schoonmaak tot de afhandeling S. Matthijsse en A. Caceres (m) verzorgen Annie Valkenier. foto Willem Mieras van klachten. „Dit gouden keur merk is echt een compliment voor ons allemaal", vindt Wes- terweele. „Het doet ons gewoon goed, want meestal komen we negatief in het nieuws, met pyja- madagen en dat soort inciden ten." Wat de medewerkers extra trots maakt, is dat ze het keurmerk hebben behaald ondanks dat de de afgelopen jaren - door de ge faseerde nieuwbouw van Ter Valcke - moeilijk zijn geweest. „Het is behoorlijk zwaar ge weest", zegt Matthijssen. „Ik heb tot bijna op het laatst in het oude deel gezeten. Door weer en wind moesten we met de bewo ners langs buiten om bij het an dere gebouw te komen." Nieuwbouw De nieuwbouw heeft zeker een rol gespeeld in het behalen van het gouden keurmerk. Iedere be woner heeft nu bijvoorbeeld een eigen kamer, iets wat drie jaar geleden nog niet het geval was. „Je merkt gewoon dat ze dat fijn vinden", zegt Westerweele. „Waar ze vroeger veelal in de huiskamer zaten, zie je nu veel vaker dat mensen zich terugtrek ken op hun kamer om televisie te kijken of een boek te lezen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 12