Hulst werkt aan nieuwe structuur ook op scholen PZC p^s bestraft mét Sluis wacht op breder onderzoek turbines Hightech snelheidsmeter deelt geen boetes uit i Werkgroep gaat nie van start door boyc verloskundigen Interviews met ambtenaren vormen basis voor plan van aanpak Den Dllllciert mikt Stadsraad Axel Willibrordusschool krijg verkeersveiligheidslabel zeeuws Vlaanderen woensdag 17 januari 2007 door Harold de Puysseleijr HULST - Bij de gemeente Hulst is een plan van aanpak voor een nieuwe ambtelijke organisatie in voorbereiding. De gemeente wil tegen zo laag mogelijke kosten een zo effi ciënt mogelijk ambtelijk appa raat laten functioneren. Dat was een van de tien speerpunten in het beleidsprogramma van het nieuwe college van burge meester en wethouders. Enkele maanden nadien al zag de nota Hulst Herstelt het le venslicht. Daarin werden naast financiële aspecten ook organi satorische veranderingen voor gesteld. Ook uit de ambtelijke organisatie zelf kwamen signa len om vier jaar na de fusie tus sen de gemeenten Hulst en Hon- tenisse de balans op te maken en de bakens te verzetten. Bovendien acht het college de tijd nu rijp om de afspraak na te komen die bij de herindeling van de gemeenten werd ge maakt met de ondernemingsra den en de vakbonden; de ge meente Hulst zou binnen vijf jaar na de herindeling een orga nisatie hebben die bestuurd wordt vanuit een zogeheten di rectiemodel. Zowel wethouder F. de Vries (personeelszaken) als gemeentesecretaris S. ter Wal hebben zich de afgelopen maan den vanuit hun eigen verant woordelijkheden georiënteerd op de zaken die leven binnen het ambtelijk apparaat. 'Vele ideeën bleken aanwezig, maar ook ergernissen en irritaties', rapporteert het tweetal nu. De gesprekken met de ambtenaren hebben volgens De Vries en Ter Wal veel suggesties voor zakelij ke verbeteringen opgeleverd. 'Zoals verwacht en ook wel be doeld zijn er ook persoonlijke, emotionele belevingen van me dewerkers aan de orde geko men, die aandacht verdienen. Deze veelal door projectie of door misverstanden voortkomen de belevingen zijn in belangrij ke mate middels een goed geek, goede werkafspraken en/of extra aandacht uit de wereld te helpen.' De komende weken wordt de in formatie uit de interviews met de personeelsleden van de ge meente geanalyseerd en tot een plan van aanpak gesmeed. Daar bij staat volgens de wethouder en de secretaris steeds voorop, dat veranderingen door de werk vloer moeten worden gedragen. 470 euro boete MIDDELBURG - Een 42-jarige vrouw uit Koewacht ging wel erg ver om haar poes terug te krijgen. Zo was ze op 9 februari een woning in haar buurt bin nengedrongen, terwijl de bewo- ners lagen te slapen. Ze wist dat het echtpaar zich over haar huisdier had ont fermd, nadat hun zoon de poes met zijn auto had aangereden. Toen het echtpaar van het ge stommel beneden wakker schrok, begon de vrouw te drei gen en te schelden. De poes was namelijk gevlogen. De commotie rond de poes bracht de vrouw gisteren in Mid delburg voor het hekje van de politierechter. Officier van Justi tie J. Zondervan vond huisvrede breuk en bedreiging met de dood bewezen. Zondeiwan eiste de 470 euro boete, die door poli tierechter A. Janssens-van Kam pen werd overgenomen. De verdachte gaf toe overstuur te zijn geweest. „Waarom zijn ze niet naar de dierenarts ge gaan?" De politierechter vond dat de slachtoffers goed met de situatie waren omgegaan. „Ze hebben de poes opgevangen. De zoon is zelfs nog met de poes bij u aan de deur geweest, maar u was niet thuis. Helaas is het dier in een onbewaakt moment kun nen ontsnappen. Dat kan ieder een overkomen." De poes is sindsdien niet meer in Koewacht gesignaleerd. Verdachte van drankrit vecht vonnis aan door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 51-jarige inwoner van Hoofdplaat nam gisteren in Middelburg geen ge noegen met de 220 euro boete voor een drankrit op 20 april, in Hoofdplaat. Hij twijfelde aan de blaastest na zijn aanhouding en wilde een bloedproef. Daarvoor moest de man vooraf 85 euro betalen, maar hij bleek op het politiebureau in Oost burg geen geld bij zich te heb ben. De verdachte stelde aan de agenten voor om naar zijn wo ning in Nummer Eén te rijden, om geld op te halen, maar daar voelde de verbalisanten niets voor. Vast stond dat het ademon- derzoek 305 microgram aangaf. Daarmee zat hij niet ver boven de alcohollimiet van 220 micro gram. De verdachte vertelde gisteren dat hij zijn gouden ring in onder pand had willen geven voor het afnemen van de bloedtest. „Dan had ik mijn onschuld kunnen be wijzen. De agenten hebben een spelletje gespeeld. Ze wilden de arts niet inschakelen", verzeker de hij. De verdachte stelde dat hij recht had op de bloedproef. „Er staat nergens in de wet dat ik geld bij me moet hebben." Politierechter A. Janssens-van Kampen beweerde het tegen deel. „U hebt zelf dat risico ge nomen. De politie is namelijk ook niet verplicht om u naar huis te brengen om geld op te ha len." De man was het er niet mee eens en gaat tegen het vonnis in ho ger beroep bij het Gerechtshof in Den Haag. AXEL - De Stadsraad Axel houdt morgenavond zijn maan delijkse vergadering in cultu reel centrum De Halle aan de Rooseveltlaan. In tegenstelling tot vroeger ko men insprekers en vragenstel lers het eerst aan bod. Na de pauze staan agendapunten zoals het Belgische wegenvignet, klachten van Axelaren over hun woonomgeving, de resultaten van snelheidsmetingen op de Zuidsingel en de algemene ver gadering van 15 maart op het programma. De vergadering be gint om 20.00 uur. Windmolens vanaf de Oranjedijk bij Hoofdplaat. door Frank van C ten SLUIS - De gemeente Sluis stelt besluitvorming over de planschadeclaims over vermeen de overlast van de vijf windmo lens bij Hoofdplaat een paar maanden uit. De leden van de raadscommissie ruimte besloten dit gisteravond naar aanleiding van een fel protest van inspre kers. Zij waren het er gisteravond to taal niet mee eens dat hun scha declaims door het dagelijks ge meentebestuur zijn afgewezen. Alleen J. Temmerman van de mi ni-camping krijgt vijfduizend euro, maar dat beschouwde hij als een kleine pleister op de won de. „Ik word de hele nacht ge confronteerd met lawaai. De ge meente zegt dat ik daar maar mee moet leven, maar mijn vrouw heeft last van oorsui zingen. De camping draait al twee jaar minder omzet want wie wil onder windmolens zijn vakantie vieren. En ik heb nog nooit iemand op mijn erf zien meten." Omwonenden klagen al jaren over geluidsoverlast van de vijf turbines. Naar aanleiding van de klachten liet de gemeente on afhankelijk onderzoek doen. Omwonenden verwezen deze studie echter naar de prullen bak. De gemeente liet hetzelfde bureau daarom opnieuw onder zoek doen. Omwonenden trek ken de nieuwe geluidsmetingen echter wederom in twijfel. „Bij de gemeente zijn honderden klachten binnengekomen. Dan kan dit bureau niet stellen dat het geluid binnen de normen blijft", zei Walter van Damme namens de Stichting Actiegroep Windturbines Hoofdplaatpol der. De omwonenden vroegen de commissieleden daarom besluit vorming over de schadeclaims een paar maanden uit te stellen. In april zijn immers de resulta ten van een veel breder onder zoek, van de Universiteit van Groningen, bekend. Deze studie wordt in opdracht van de omwo nenden gedaan, omdat ze twijfe len over het onderzoek in op dracht van de gemeente. door Joeri Wisse TERNEUZEN - De automobi list die net iets te hard over de Willem de Zwijgerlaan in Ter- neuzen rijdt, hoeft niet bang te zijn voor een bekeuring. De zwarte 'koffertjes' die hoog in de lichtmasten hangen, bekeu ren namelijk niet, zo valt te le zen. Maar wat doen ze dan wel? Dat vermeldt het apparaat niet. D. Timmers, woordvoer der van de gemeente Temeu- zen, lost het mysterie op. „Het zijn verkeerstellers, dat is een moderne versie van de zwarte slangen die vroeger over de weg lagen en waarmee het aan tal auto's werd geteld." Veel automobilisten die over de Willem de Zwijgerlaan rij den, vreesden dat het een flits kast was. Na tientallen tele foontjes besloot de gemeente om het apparaat aan de De Zwijgerlaan te voorzien van een geruststellende sticker. Daarmee wordt meteen voorko men dat vandalen de appara ten, van drieduizend euro per stuk, slopen of stelen, denkt Timmers. De nieuwe apparaten zijn tech nisch vergelijkbaar met de la- serguns die de poltie gebruikt om snelheidsovertreders op te pakken. De verkeerstellers zijn een stuk geavanceerder dan de oude slangen, legt Timmer uit. „Deze apparaten tellen niet al leen het aantal voertuigen, maar stellen ook de verschillen de klasses, zoals auto's, vracht wagens en motoren, vast. Bo vendien registreren ze bijvoor beeld ook hoeveel voertuigen tien kilometer per uur te hard rijden." Terneuzen is sinds een maand in het bezit van vier ver keerstellers. Op het moment hangen ze ook aan lantaarnpa len op de Seheldeboulevard in Terneuzen en de Zuidsingel in Axel. De apparaten worden na veer tien dagen bij andere wegen ge hangen waar te hard wordt ge reden of waar de weg onlangs is gereconstrueerd. foto Wim Kooyman door Harold de Puysseleijr HULST - Het nieuwe bestuur van gemeenschapscentrum Den Dullaert wil naast een nog sterk ere bewerking van de zakelijke markt ook de scholen in de streek zien te interesseren om ge bruik te maken van het zalen complex. Dat zeggen waarnemend voorzit ter J. van Puyvelde en secretaris B. Audenaert namens dat nieu we bestuur. Met name de nieuwe secretaris gaat zich bezighouden met een verkenning van nieuwe moge lijkheden om de bezetting van Den Dullaert te verbeteren. Audenaert is afgestudeerd in de Filmwetenschappen en in Cul tuur- en Kunstmanagement en onder andere parttime werk zaam als marketingmedewerk- ster van het Rendez Foustheater in Venlo. De Hulsterse wil de scholen gaan benaderen om aan de weet te komen of er animo is voor een educatief programma in Den Dullaert, compleet met bijbeho rend lesmateriaal. Voor leer krachten van scholen in de om geving denkt ze aan theater workshops. Daarnaast wil Audenaert bekij ken of het mogelijk is ook op an dere terreinen meer workshops en lezingen naar het Hulster ge meenschapscentrum toe te krij gen. Verder wil ze zich richten op de senioren. „We willen on derzoeken of we speciaal voor die doelgroep theatervoorstellin gen kunnen houden, eventueel in combinatie met een etentje." Zo'n arrangement wil het nieu we bestuur ook aan bedrijven gaan aanbieden. „Je moet dan denken aan een personeelsfeest met aansluitend een hapje en een drankje. Dat kan een reeds geprogrammeerde voorstelling zijn, maar desgewenst boeken we ook zelf voorstellingen. We leveren wat dat betreft maat werk." Een ander streven is, de openba re ruimte in Den Dullaert beter te gaan benutten door daar meer exposities te laten plaats vinden. In het kader van het project met de werktitel 'Den Diifc, derweg naar morgen' stuur daarnaast van plaja recagedeelte ingrijpend, ger te maken om in teven, „De nieuwe sporthal om, juni en dan moet ook helri.' theatercafé gereed ter- Van Puyvelde. „We ambiance verhogen." Hij gebruikt daarbij steekt den als klantvriendelijk,^, vol en gezellig. „Uiteraaidi we het horecagedeelte n?) scheiden middelen omt^ want we hebben niet vedg aldus de waarnemend vc' ter. „Gelukkig hebben weoncei personeel veel mensen die- dig zijn, zodat we veel in beheer kunnen uitvoeren; Hardleerse m mag 18 maandj niet autorijden MIDDELBURG-Een%- inwoner van KloostenanJ; nog in zijn proeftijd tos zich opnieuw schuldig aan rijden onder invloed, man werd gisteren in J&j burg conform de eis verooré tot achttien maanden rijoa ging en 1000 euro boele. De verdachte werd vorig ja 22 oktober in WalsoonS trapt met een alcoholga van 875 microgram: vier-K veel alcohol als is toeges Hij vertelde in de autotest stapt en samen met zijn™ naar Walsoorden te zijng® om rustig op een bankje te! nen praten over hun probles Hij beweerde zijn auto tegdy ken voor woon-werkverkce woorden maakten geen a op officier van justitie, J.i dervan. „Het is uw kes weest, maar ik moet dens de verkeersveiligheid.' Politierechter A. Janssas Kampen was het helere-ii met de officier. „Niema geïnteresseerd in uw peras ke belangen. U zet met uk j nullig gedrag veel op verzekerde ze. foto Camile Schelstraete De commissie willigde het verzoek in. „De voorstellen zijn niet rijp voor behandeling in de raad. We vragen uitstel tot het rapport van de universi teit bekend is", zei Robert Evers (PvdA). Beleidsambtenaar Jan Schaalje waarschuwde wel voor het scheppen van valse verwachtin gen. „Wij zijn verplicht volgens de wettelijke normen te toetsen. Het rapport van het bureau vol doet hieraan. Het rapport van de universiteit is heel andei's in gericht." he| door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De werkgroep Moeder- en Kindzorg is voorlo pig opgeschort. Reden is de wei gering van de Walcherse verlos kundigen om mee te praten over de knelpunten in de bevallings- zorg op Walcheren, mochten zie kenhuisbevallingen en kinderop namen in het ziekenhuis in Goes geconcentreerd worden. „Als zij niet willen, houdt het op," stelt gynaecoloog F. de Schipper, lid van de werkgroep. „Het is zinvol om over zaken na te denken en te praten." De Walcherse bevallingscijfers die verloskundig woordvoerster H. Hament gisteren meldde klop pen niet, stelt De Schipper. Zij stak het aandeel ziekenhuisbe vallingen op tweehonderd. Bela chelijk, zegt De Schipper. „In het jaar 2005 deden wij al 668 bevallingen op medische indica tie. Het aantal bevallingen op Wal cheren is ook meer dan twaalf honderd per jaar. Dat aantal is altijd stabiel geweest, rond de veertienhonderd per jaar. Ik schat in dat de verloskundigen per jaar zes- tot zevenho bevallingen van begin tol doen." De verloskundigen zegde deelname aan de werkgro omdat zij in plaats vai hoofd van de afdeling Mi en Kindzorg van de Ooster. deziekenhuizen een onafn lijk voorzitter willen vinden zij de opdracht v, werkgroep te nauw beschi Die draait volgens heneci het oplossen van de vervos blemen van bevallende vu in nood van Walchere Goes. Uitwerken De Schipper ontkent dat. willen heel nauwkeurig d ken bij hoeveel bevalling afgelopen jaren instureni ziekenhuis noodzakelijk waar de vrouwen vandaan men en hoe acuut hun si was. We hadden die geg compleet willen hebben: tweede bijeenkomst ra werkgroep." Hoe de werk verder gaat is nu aan dei van bestuur van Ziekenbus cheren en Oosterscheids huizen. door Harold de Puysseleijr HULST - De Willibrordus school in Hulst is gisteren be loond met het Zeeuws Verkeers veiligheidslabel. Dat predikaat is het bewijs dat de school veel aandacht besteedt aan verkeers- onderwijs. De school kreeg een muurschild en een cheque van 250 euro uit gereikt door het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zee land (ROVZ). Het veiligheidsla- bel is een duidelijk signaal naar buiten toe, aldus het ROVZ. „De ze school doet er alles aan om van leerlingen veilige verkeers deelnemers te maken. Geen ge ringe taak, want daar is meer voor nodig dan een wekelijks half uurtje verkeersles in de klas." Om het verkeerslabel in de wacht te slepen, moet er ook in de praktijk worden g# En er moet aandacht zijt de veiligheid op de torö school naar huis. Ook fl dienen bij de verkeersedj betrokken te worden. J voorbeeldgedrag van ouö immers belangrijk om» school geleerde te beklijven", weten zo W ROVZ. Aan al die eisen voldoe! k' brordusschool Twee dag helpen |erkeersoo® kinderen op weg naari^ telt adjunct-directrice «es sé van Hauten-Fassaeit biedt de school een heidstest voor de onden® het verkeersexamen w groepen zeven en acht» dien is er een jaarlijkse trole. Voor verplaatsing®; de kinderen in het verkfc' de school fluoriscerendes aangeschaft. f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44