Terneuzen wil meer agenten Film met bijbelse boodschap Koop een Unicef-sweater en geef twee aidswezen een toekomst Hoe kan een 'zomerzegel' mijn oma helpen?? Werkgroep gaat nit van start door boyc verloskundigen Overlast drugstoeristen Commotie rond poes leidt tot 470 euro boete www.unicefshop.nl of 070 333 93 00, ook voor één www.ouderenhulp.nl FONDS. Ouderenhulp januari door René van Stee TERNEUZEN - De personeels bezetting van de politie in Ter- neuzen baart de gemeente zor gen. Mede gelet op de overlast die drugstoeristen uit met name Frankrijk en België in de Schel- destad veroorzaken, zou uitbrei ding van de politiecapaciteit vol gens burgemeester J. Lonink zeer welkom zijn. De praktijk wijst uit dat de in stroom van nieuwe agenten het vertrek van oudere en ervaren mensen onvoldoende onder vangt. Dit komt vooral doordat de nieuwkomers vaak nog hun opleiding moeten voltooien; als Vliegveld van Oostende wordt opgeknapt ZEEBRUGGE - De Vlaamse re gering pompt zeventien miljoen euro in de opwaardering van het vliegveld van Oostende. Die moet in de toekomst nauwer gaan samenwerken met onder meer de zeehavens van Oos tende en Zeebrugge. De twee ha vens hebben plannen om geza menlijk toe te treden tot de nog op te richten Luchthaven Ex ploitatiemaatschappij De luchthaven wordt gemoderni seerd. De taxibaan en de start baan worden aangepakt en ook andere voorzieningen krijgen een opknapbeurt. Naast de Ex ploitatiemaatschappij wordt, voor het beheer, ook een specia le Ontwikkelingsmaatschappij in het leven geroepen. De nieu we beheersstructuur wordt op 1 januari 2008 van kracht. gevolg daarvan zijn ze door gaans niet volledig beschikbaar. En daardoor is er regelmatig met pijn en moeite een minima le bezetting te realiseren. Bij de bespreking van het poli tiewerkplan 2007 verklaarde Lo nink in de raadscommissie be stuur en middelen dat hij in Den Haag inmiddels al geruime tijd aandringt op extra capaciteit voor het Terneuzense politie korps. Rechercheurs En net als de commissieleden vindt de burgemeester dit geen overbodige luxe. Desondanks is Lonink niet al te negatief, want de verkeerspolitie verricht in de gemeente Terneuzen bovenmati ge inspanningen ten opzichte van de overige Zeeuwse regio's. „Bovendien zijn er extra recher cheurs aan het werk in het ka der van de actie Houdgreep. Die houden zich vooral bezig met de bestrijding van overlast die sa menhangt met harddrugs", al dus Lonink. De burgemeester heeft er nog geen zicht op of zijn verzoek in Den Haag wordt gehonoreerd. Mogelijk komt er ook extra hulp van de marechaussee, omdat de Zeeuws-Vlaamse politiechef J. Dalebout hiertoe een verzoek heeft ingediend. De mogelijkheid om eventueel extra buitengewone opsporings ambtenaren (boa's) in te zetten, wijst Lonink niet af. Nadeel hiervan is dat de kosten dan vol ledig voor rekening van de ge meente komen. Bovendien heb ben boa's minder bevoegdheden dan de politie. Wekelijks bezoeken zo'n twintig duizend drugstoeristen de beide koffieshops in de binnenstad Dat gaat gepaard met veel over last. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De werkgroep Moeder- en Kindzorg is voorlo pig opgeschort. Reden is de wei gering van de Walcherse verlos kundigen om mee te praten over de knelpunten in de bevallings- zorg op Walcheren, mochten zie kenhuisbevallingen en kinderop namen in het ziekenhuis in Goes geconcentreerd worden. „Als zij niet willen, houdt het op," stelt gynaecoloog F. de Schipper, lid van de werkgroep. „Het is zinvol om over zaken na te denken en te praten." De Walcherse bevallingscijfers die verloskundig woordvoerster H. Hament gisteren meldde klop pen niet, stelt De Schipper. Zij stak het aandeel ziekenhuisbe vallingen op tweehonderd. Bela chelijk, zegt De Schipper. „In het jaar 2005 deden wij al 668 bevallingen op medische indica tie. Het aantal bevallingen op Walcheren is ook meer dan twaalfhonderd per jaar. Dat aan tal is altijd stabiel geweest, rond de veertienhonderd per jaar. Ik schat in dat de verlos kundigen per jaar zes- w honderd bevallingen vas tot eind doen." De verlos gen zegden hun deelnai de werkgroep op omdss plaats van het hoofd van( ling Moeder- en Kindzo de Oosterscheldezieken een onafhankelijk voorzin len. Daarbij vinden zij dracht van de werkgn nauw beschreven. Die dra gens hen enkel om hetoi van cle vervoersprobW bevallende vrouwen inno Walcheren naar Goes. Werkgroep De Schipper ontkent da willen heel nauwkeungi ken bij hoeveel bevalfe afgelopen jaren insturen' ziekenhuis noodzakelijk waar de vrouwen vandaa men en hoe acuut hun i was. We hadden die gr compleet willen hebben tweede bijeenkomst werkgroep." Hoe de wer verder gaat is nu aan de van bestuur van Ziekenhu cheren en Oosterschelde huizen. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 42-jarige vrouw uit Koewacht ging wel erg ver om haar poes terug te krijgen. Zo was ze vorig jaar 9 februari een woning in haar buurt binnengedrongen, terwijl de bewoners lagen te slapen. Ze wist dat het echtpaar zich over haar huisdier had ont fermd, nadat hun zoon de poes met zijn auto had aangereden. Toen het echtpaar van het ge stommel beneden wakker schrok begon de vrouw te drei gen en te schelden. De poes was immers gevlogen. De commotie rond de poes bracht de vrouw gisteren in Mid delburg voor de politie Officier van justitie J l van vond huisvredebreuk dreiging met de dood bf Zondervan eiste de 470 en te, die door politiereel Janssens-van Kampen overgenomen. De verdachte gaf toe ov te zijn geweest. „Ik was I verdrietig, maar ik heb bedreigd." De politie vond dat de slachtoffei met de situatie waren gaan. „De zoon is zelfs n de poes bij u aan de di weest, maar u was niette laas is het dier ontsna] kan iedereen overkome poes is sindsdien niet i Koewacht gezien. door Joeri Wisse TERNEUZEN - Vijf jaar werk en meer dan tienduizend euro staken drie Zeeuws-Vlamingen in de speelfim De Wraak van Draak. Sven van Leeuwen (mon tage, techniek), Michel Buying (special effects) en Florian Si mons (regie, script) zijn maar wat trots op hun film 'van de on derste plank', die op 15 februari in première gaat. De drie willen de kijker kennis laten maken met het christelijk geloof. De drie Zeeuws-Vlamingen heb ben flink wat risico's genomen om de film te voorzien van spe cial effects. Glunderend vertelt Michel over de recepten die hij op internet heeft gevonden om bommen te maken van onder meer benzine en pvc-buizen. De zwager van Michel was zo gek om in een auto te stappen en deze vijf keer over de kop te laten gaan. „Toen hij eindelijk stillag, vreesden we het ergste. Gelukkig had hij alleen wat bloederige ki-assen op zijn ge zicht, omdat de voorruit stuk was gegaan." De meeste stunts zijn opgeno men op het oude veerplein van Perkpolder. Florian: „Bijna alle stunts zijn zondagmorgen vroeg opgenomen, omdat niet alles le gaal was. We hadden vier sloop auto's gekocht om mee te stun ten, maar het is verboden om daarmee over de weg te rijden." De filmploeg kwam er goed van af, toen de politie op een zondag morgen polshoogte kwam ne men in Perkpolder. „Gelukkig stonden de wagens toen stil, zo dat we niet strafbaar waren", zegt Fabian. De heren hebben het geluk ech ter niet altijd aan hun kant ge- hacl. Zo betrapte de politie hen terwijl ze een uitgebrande cara van bij een windmolen in de pol der wilden parkeren. Michel: „Ze vonden dat wij illegaal af val hadden gedumpt, maar we waren van plan om die caravan een dag later op te pikken." Michel en Fabian hebben een dag in de cel doorgebracht en kwamen er vanaf met boetes van 720 en 600 euro. Scenarioschrijver Fabian heeft zich voor de Wraak van Draak laten inspireren door het Oude Sven van Leeuwen, Michel Buying en Florian Simons (vlnr) hebben vijf jaar gewerkt aan hun film De wraak van Draak. foto Wim Kooyman Testament. „Ik heb vooral veel ideeën opgedaan uit het boek Richteren, waarin de geschiede nis van Samson wordt beschre ven." De evangelische bood schap druipt echter niet twee uur en een kwartier lang van het scherm af, volgens Michel. „Er wordt wel veel grof geweld en grove taal gebruikt in de film." Wie benieuwd is naar het resultaat, kan 15 februari om 19.30 uur terecht in het Schelde- theater in Terneuzen. Kaartjes: www.bsfilms.com. Of kijk bij de Unicef-winkels in Assen, Breda, Deventer, Leidschendam, Rotterdam, Utrecht en Veldhoven. Met kaarten en cadeaus van Unicef maakt u het verschil. Bestel via van de 1.200 verkooppunten. Giro 121 UNITE FOR CHILDREN UNITE AGAINST AIDS En steun het gevecht tegen eenzaamheid en armoede onder ouderen! O.a. te koop bij postkantoor en op NATIONAAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36