Take Care voor kinderen Sophia Potest tegen later sluiten horeca Springschans op Brouwersdam Borselse ex-wethouder veroordeeld voor drankrit Zwaar verkeer op Calandweg Zierikzee weer ter discussie «StaBr* PZC 16 erken:Dit lost niets op, maar veroorzaakt juist problemen editie Schouwen-Duiveland LIBEL IPRUIMING jaar Johan, 50% korting Kkg 17, donderdag 18 ^scag 19 januan trakteert aPaauweuop 50% korting, ^tegenheid van zijn vijftigste geldig op het volledige "wgsaanbod. Zelf weet hij niets, maar hij komt er échter als u komt profiteren... fleren. ÏÓHHtWMRt ^•interieur-paauwe.nl °*e220a, Zonnemaire li 401318 SBS6-presentator Edward van Cuilenborg spint mee met het team van sportschool Take Care. foto Dirk-Jan Gjeltema door Marcel Modde ZIERIKZEE - Veel aansporing om zich in "het zweet te werken, had de delegatie van sport school Take Care al niet nodig. Maar de aanblik van de ernstig zieke hummeltjes in het Sophia Kinderziekenhuis heeft hen diep geraakt. Die recordop brengst gaat er hoe dan ook ko men, zegt Marcel Willemse stel lig- Willemse vormt met Daniëlle van Tongeren de drijvende kracht achter deelname aan de tweedaagse spinningmarathon 3 en 4 februari in Rotterdam. Ze doen dat met 73 andere 'droog- fietsers' van de Zierikzeese sportschool, onder aanvoering van sportpresentator Edward van Cuilenborg. De televisiebe kendheid (SBS6) fietste gisteren een trainingsrondje mee. Ook het boegbeeld van vorig jaar, Mi randa Slabber (Miss Zeeland en Nederland 2004) heeft zich weel bij Take Care aangesloten. Het is de derde keer dat Take Care meedoet aan de benefietac tie voor het Sophia Kinderzie kenhuis. De bedoeling is dat per groep (350 deelnemers) drie urn- achtereen wordt gefietst. In to taal komen verspreid over twee dagen zes groepen aan de bak. De deelnemers moeten per per soon minimaal 45 euro sponsor geld inleggen. Vorig jaar bracht Take Care op die manier 16.500 euro in het laatje. Willemse: „Spinnen is hot. Wij wilden hon derd mensen inschrijven, maar 75 is het maximum. Er is een wachtlijst van deelnemers." De opbrengst wordt gebruikt voor onderzoek naar aangebo ren afwijkingen bij kinderen. Ta ke Care verwacht zeker tiendui zend euro binnen te halen en maakt daaimee even pas op de plaats ten opzichte van vorig jaar. „We zijn ook wat later be gonnen wat dat betreft. Maar voor de editie 2008 willen we al onze eerdere resultaten overtref fen", blikt Willemse vooruit. Zijn vastberadenheid komt voort uit de rondleiding die een kleine delegatie van de sport school onlangs heeft gehad op de intensieve zorgafdeling van het kinderziekenhuis. „Dan ligt daar een hummeltje van een paar weken dat kunstmatig in slaap wordt gehouden in ver band met een open navelbreuk. Of een jongen van een jaar of acht met een kunstlong, die 24 uur per dag door een verpleeg ster wordt bewaakt. En de fami lie die er om de beurt even bij mag. De ernst die je ook mee krijgt wanneer er schermen rond het bed van een baby'tje worden gezet voor een operatie, omdat ze het kind niet eens meer durven te verplaatsen naar de operatiekamer. We stonden alle vier met tranen in de ogen. Ik ben echt van slag geweest. Je wist al waar je dit voor deed, maar nu helemaal! Het zal je kind maar wezen." Het team Take Care wordt' on der meer gesteund door de Stads- bakkerij in Zierikzee. Voor 3,95 euro is in de winkel een superbo lus te koop ten bate van het goe de doel. Bedrijven of particulie ren die willen bijdragen aan het initiatief, kunnen nog contact opnemen met de sportschool. De marathon zelf wordt uitgezon den door SBS6. Van Tongeren en haar collega Rosanne Schra- ver zullen, behalve zelf mee te fietsen op 3 februari, ook het avondblok als trainer voor hun rekening nemen. (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve ierviezen van Johnson Brothers, één van de merken I Van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via wize website www.pzc.nl/spaaractie. Jntze ook afhalen bij onze klantenbalie, een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 b« alfabet van Zeeland door Marcel Modde SCHARENDIJKE - Op de Kab- belaarsbank aan de Brouwers- dam wordt dit najaar een spring schans geopend. Via de schans kunnen BMX'ers, skaters en snowboarders een duik in het water maken. De attractie moet meer toeristen en watersporters naar het gebied lokken. De bouw kost ruim honderddui zend euro. Daarvan wordt 75 procent gesubsidieerd door de provincie Zuid-Holland. Het project maakt deel uit van het plan van het Natuur- en Recrea tieschap De Grevelingen om het gebied aantrekkelijker te ma ken. Diverse maatregelen en kwaliteitsverbetering moet uit eindelijk tien procent meer toe risten naar de Brouwersdam ha len, aldus R. van der Veer van het Grevelingenschap. Met de schans krijgt de Greve lingen een belangrijke trekker in huis. Vooralsnog kunnen 'wa terjumpers' alleen terecht in een recreatiegebied bij Eindhoven, waar afgelopen zomer een verge lijkbare attractie werd geopend van 6,5 meter hoog en met een aanloop van 25 meter. De versie voor de Kabbelaarsbank wordt vergelijkbaar, aldus Van der Veer. In Eindhoven wordt de schans gebruikt door skiërs, snowboar ders, inline skaters, skateboar ders, kanoërs en .BMX-riders. De bedoeling is aan het eind van de afdaling met een specta culaire sprong in het water te be landen. Een demonstratie daar van is te zien op de internetsite van de vereniging Freestyle Hol land (www.freestyleholland.nl). Overleg Het Grevelingenschap gaat niet zelf de exploitatie over de water- jump voeren, zegt Van der Veer. Daartoe wordt overleg gevoerd met de reeds gevestigde recrea- tiebedrijven op de Kabbelaars bank, waaronder Port Zélande. Hij ziet ook mogelijkheden voor het buitensportcentrum en het surf- en zeilcentrum om te parti ciperen in het initiatief. De schans wordt niet vrij toeganke lijk, waarmee de veiligheid van gebruikers wordt gewaarborgd. De provincie Zuid-Holland heeft als voorwaarde bij de sub sidie gesteld dat de schans uiter lijk dit jaar wordt gerealiseerd. Nog voor het zomerseizoen wordt te kort dag, aldus Van der Veer. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Computersoft warebedrijf Syntess uit Zierik zee wil af van zwaar landbouw- en bouwverkeer op Grachtweg en Calandweg. Dat staat in een brief van het bedrijf aan de ge meente Schouwen-Duiveland. Syntess heeft een vestiging aan de Grachtweg en eentje aan het Calandplein, op de hoek van Ca landweg en Caustraat. Syntess- directeur E. Bin pendelt regel matig per fiets tussen de twee vestigingen. „Hierbij valt het steeds op dat zwaar landbouw- en bouwver keer deze route gebruikt. Tracto ren met aanhangers van impo sante omvang en vaak tientallen tonnen aan vracht. Ik meen dat het niet verstandig is dat dit zware verkeer deze route ge bruikt", aldus Bin in zijn brief aan de gemeente. „Het gaat vaak om zeer zware zware vrachten, de snelheden zijn meestal veel te hoog, de bestuur ders opvallend jeugdig. De voer tuigen hebben enorme, onbe schermde wielen. En dat komt dan langs het busstation dende ren waar vaak veel mensen zijn. En verder door de woonwijk Malta." Bin doet de suggestie het landbouw- en bouwverkeer te weren van de Calandweg en ze een alternatieve route via de Van Veenlaan en de parallelweg van de N59 aan te bieden. Hij wijst daarbij op de risico's die het zwaar verkeer met zich meebrengt. „Recent was er een ongeval bij het stoplicht naar de Texaco. Een aanhanger van een landbouwvoertuig was losge schoten. Ik realiseerde me dat dit ook kort daarvoor had kun nen gebeuren bij het busstation. Als het een keer misgaat, zou dat zeer ernstig kunnen uitpak ken." Het is niet de eerste keer dat het probleem, met zwaar verkeer op de Calandweg wordt aange kaart. Bewoners van de weg klaagden enkele jaren geleden over geluidsoverlast en trillin gen die onder meer Connex- xion-bussen veroorzaken. In op dracht van de gemeente werd een trillingsonderzoek uitge voerd en daaruit bleek dat er nauwelijks sprake zou zijn van hinderlijke trillingen. Streekver voerder Connexxion zei de rou te van het busstation aan de Grachtweg over de Calandweg naar halte 't Sas niet te kunnen schrappen. Het college van burgemeester en wethouders moet zich nog over de brief van Syntess buigen. De brief staat op de lijst van ingeko men stukken van de gemeente raadsvergadering van donder dag 25 januari. De vergadering wordt gehouden in de Burger zaal van het gemeentehuis. Aan vang 19.30 uur. Tips schenniszaak OUWERKERK - Twee personen hebben zich' in de afgelopen week bij de politie gemeld met informatie over een schennisple ger bij Ouwerkerk. De politie had inwoners van Schouwen- Duiveland gevraagd zich te mel den als ze tips hadden over een schennispleger die de afgelopen weken actief was rondom Ou werkerk. De tips worden betrok ken bij het onderzoek. zeeuwse almanak Winteravond Een winteravond, ergens op de Bevelanden. Buiten heerst het duister, binnen dampt de boerenkool op tafel. Julius, met vijf jaar levenser varing, beziet met lede ogen- het tafereel. „Ik heb het zo warm", zegt hij, onverhoeds. „Ik denk dat ik even in de schaduw ga zitten. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc,nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes door Harmen van der Werf MIDDELBURG - Voormalig wethouder F. Tollenaar van Borsele is gistermiddag door de politierechter in Middelburg voor het rijden onder invloed veroordeeld tot een geldboete van 550 euro en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging met een proeftijd van twee jaar. Tollenaar reed na een bezoek aan een restaurant in 's-Hee- renhoek in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 okto ber naar zijn huis in Nieuw- dorp. Hij raakte met zijn auto een paaltje bij het verlaten van een parkeerplaats. Een omstander meldde dit bij de politie die Tollenaar thuis aantrof. Een blaastest wees uit dat hij bijna drie keer de toege stane hoeveelheid alcohol had genuttigd. Tollenaar meldde het voorval aan de andere le den van het college van B en W en de fractievoorzitters in de Borselse gemeenteraad. De week erop trad hij uit eigen be weging af. Gisteren moest Tol lenaar zich verantwoorden voor de rechtbank. De officier van justitie eiste 650 euro boe te en zes maanden onvoorwaar delijke rijontzegging. Tolle naar zou bij de toewijzing van deze eis zes maanden niet meer mogen autorijden. Hij vond dit rechtvaardig, omdat Tollenaar schade had veroorzaakt en was doorgere den. De politierechter - die bij aanvang van de zitting bet blij ken niet te weten dat Tolle naar wethouder was geweest - vond de eis te ver gaan, omdat Tollenaar een blanco strafblad had en voor de eerste keer was betrapt op rijden onder in vloed. Het vonnis luidde: 550 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging met een proeftijd van twee jaar. CM" AA Goes iensdag 17 januari 2007 Van der Klooster klaar voor X Games Wegenvignet op bordje Den Haag HULST - De statenfractie van het Algemeen Belang ziet niets in de extra forse tolheffing voor het scheepvaartver keer over de Westerschelde naar Antwerpen en Gent. Die suggestie deed de partij Progressief Hulst het afgelopen weekeinde om in het geweer te komen tegen de invoering van het omstreden vignet voor de Belgische autowegen. In een reactie stelt de fractie van Algemeen Belang dat dat geen goed plan is. „We moeten niet ons be klag doen in België, maar in Den Haag. Laten wij als Nederlanders er maar eens voor zorgen dat de peperdure Westerscheldetunnel tolvrij wordt", schrijft Algemeen Belang. „Wij verkeren ook niet in de positie om kwaad met kwaad te vergelden. Hulst is immers voor een groot deel afhankelijk van het Belgisch clientèle. Laat ons deze mensen koesteren en niet tegen ons in het har nas jagen. Het zou weieens de doodsteek voor Hulst kunnen zijn." Algemeen Belang vraagt Progressief Hulst het voorstel tot tegenmaatregelen in te trekken. „De Belgen tegen ons in het harnas jagen kan later altijd nog." Plan voor betere bushaltes MIDDELBURG - Het stads- en streekvervoer in Zeeland moet beter toegankelijk worden. Daarvoor is in elk geval een goed netwerk van bushaltes (op de juiste plaatsen, goed bereikbaar) gewenst. De pro vincie heeft hiervoor een Halteplan gemaakt. De kosten belopen ongeveer 6,3 miljoen euro. Van het Rijk is voor de eerste stappen een bijdrage van 1,9 miljoen euro te ver wachten. Het gros moeten de wegbeheerders betalen. Ander onderdeel is het beter toegankelijk maken (makke lijke in- en uitstap) van de bussen. Daarvoor zorgen uiter lijk 2010 de vervoerders. In dat jaar moeten ook de belang rijkste bushaltes op orde zijn, in elk geval die in de be bouwde kommen. Streven is uiteindelijk ten minste één halte per kleine kern of wijk. Zagerkwekerij naar Kapelle KAPELLE - Zagerkwekerij Delta Farms vestigt zich defi nitief in Kapelle. Het bedrijf heeft bij de gemeente een vergunning aangevraagd voor de vestiging van een kweke rij (dertig hectare) in de Willem-Annapolder. De zagers die daar worden gekweekt, gaan naar Wales om verwerkt te worden tot visvoer. Het bedrijf hoopt in het eerste kwartaal van dit jaar met zijn activiteiten te kunnen be ginnen. Volgens een woordvoerder levert de kwekerij uit eindelijk zo'n twintig arbeidsplaatsen op. Aanvankelijk liet Delta Farms het oog vallen op de Oost-Bevelandpolder. Het Goese college van B en W wei gerde echter medewerking. In Wilhelminadorp kweekt het aan Delta Farms verwante Topsy Baits wonnen voor de hengelsport. (Advertentie) (PietKleemans KESSE - Verruiming van de .sluitingstijden lost niets Erger nog: het veroorzaakt problemen. Dat staat voor kerkgenootschappen op jen-Duiveland als een "boven water. In een brief e gemeente pleiten de ker- avoor het huidige sluitings- suegime te handhaven. it horeca-knngen in met de toeristische Schouwse Sbek wordt al geruime tijd drongen op verruiming de sluitingstijden. In de e zomermaanden moeten kroegen en disco's daar om uur dicht. Spreiding in slui sden voorkomt volgens de sasector dat - zoals nu het sl is - alle stappers in één 'rop straat komen te staan, dagelijks gemeentebestuur in reactie op de horeca- snjf scenario's ontwikkeld, iérend van volledig vrijlaten de sluitingstijden tot alles oals het nu is. De negen nootschappen - verspreid het eiland - pleiten voor laatste. Zij zien helemaal io verruiming van de slui- tijden. ndagsrust de eerste plaats gaat dat ten le van de zondagsrust. Ver- verwachten de kerken dat het langer openblijven van a-gelegenheden de (ge- Joverlast toeneemt, evenals icohol- en drugsgebruik, veroorzaakt niet alleen last, maar is tegelijk zeer on- voor de volksgezond st alcoholgebruik is op wen-Duiveland al een groot probleem. Gezinnen wor den erdoor verwoest en mensen kunnen door overmatig alcohol en drugsgebruik niet naar beho ren functioneren in de maat schappij. Verruiming van de sluitingstijden betekent ener zijds verhoogde inkomsten voor de horecabranche, maar de ande re kant van de medaille laat een verhoging zien van de kosten voor de gezondheidszorg. Het is naar onze mening zinvoller eens goed met elkaar te praten over een alcohol- en drugsmatigings- beleid." Verruimen van de slui tingstijden vergt verder in de vi sie van de kerken extra inzet van de politie. „Dat betekent een nog hogere belasting van het politieapparaat. Een verar ming van de andere taken is na venant." De eilandelijke horeca is verdeeld over het sluitingstij denregime. In badplaats Renes- se pleit 24 procent van de hore- camensen voor een sluitingstijd van 4.00 uur, maar daar zijn lang niet alle dorpsbewoners het mee eens. In Bruinisse is ge pleit voor het bij wijze van proef voor één seizoen vrij laten van de sluitingstijden. De poli tiek moet zich nog over het slui tingstijdenregime buigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33