Vuilnisbelt wordt woonstek De Kerf in mijn ziel blijft Monumentale beuk ontsnapt aan de zaag Wemeldinger ontkent misbruik meisjes 16 Plan voor De Bult in Wemeldinge PZC Van der Klooster klaar voor X Games Brand wordt rector fusieschool GOES - J. Brand wordt de rector van het nieuwe Ostrea Lyceum in Goes. Die christelijke scholengemeenschap voor vwo, havo en vmbo ontstaat door fusie van het huidi ge Buys Ballot College en het Sint Willibrordcollege. Brand is nu nog rector van het Sint Willibrordcollege. Zijn benoeming gaat op 1 augustus in. De nieuwe school biedt plaats aan 2600 leerlingen en 200 docenten. Boete voor jonge drankrijder MIDDELBURG - De politierechter heeft gisteren een 19-jarige inwoner van Wissenkerke voor dronken rijden conform de eis 390 euro boete en zes maanden voorwaar delijke rijontzegging opgelegd. De agenten zagen de auto mobilist, die sinds vorig jaar juni zijn rijbewijs heeft, met hoge snelheid de verkeersdrempels nemen. Na zijn aan houding blies hij 495 microgram: ver boven de limiet van 88 microgram. Fietsster gewond bij aanrijding 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Op het fietspad van de Nieuwe Rijksweg werd gisteren een 50-jarige vrouw uit de gemeente Borsele aangereden. Zij fietste in de rich ting van 's-Heer Arendskerke en werd door een 16-jarige bromfietser uit Middelburg aangereden. Beiden kwamen ten val en de vrouw raakte gewond aan haar hoofd. Automobilist tegen de vangrail GOES - Op de Verlengde Deltaweg in Goes vond gisteren om kwart over tien een eenzijdig ongeval plaats. Een 47-jarige Goese bestuurder van een bestelauto kwam van uit de richting van het Tiendenplein en verloor in een bocht naar links de controle over zijn voertuig. Hij botste tegen de vangrail en kwam tot stilstand op het talud. Zagerkwekerij naar Kapelle KAPELLE - Zagerkwekerij Delta Farms vestigt zich defi nitief in Kapelle. Plet bedrijf heeft bij de gemeente een vergunning aangevraagd voor de vestiging van een kweke rij (dertig hectare) in de Willem-Annapolder. De zagers die daar worden gekweekt, gaan naar Wales om verwerkt te worden tot vis voer. Het bedrijf hoopt in het eerste kwartaal van dit jaar met zijn activiteiten te kunnen be ginnen. Volgens een woordvoerder levert de kwekerij uit eindelijk zo'n 20 arbeidsplaatsen op. Aanvankelijk liet Delta Farms het oog vallen op de Oost-Bevelandpolder. Plet Goese college van B en W weigerde echter medewer king. In Wilhelminadorp kweekt het aan Delta Farms ver wante Topsy Baits wormen voor de hengelsport. 'MBHHHNMHMMHHMSMMHBHHHNHHBHSHi door Astrid van den Hoek GOES - De zieke beukenboom die voor de Muziekschool in Goes staat, wordt niet gekapt. Bomenwacht Nederland onder zocht of de door tonderzwam aangetaste boom een gevaar vormt. De Goese wethouder van milieu J. Adriaanse meldt dat de uitkomst van dat onderzoek niet het doodvonnis betekent voor de honderdjarige boom. De kapvergunning was eigenlijk al verleend, maar de Nationale Bomenstichting diende afgelo pen zomer bezwaar in. Volgens de stichting vormt de zieke boom geen gevaar voor de omge ving. De gemeente schakelde Bomen- wacht Nederland in om dit te on derzoeken. In het onderzoeks rapport concludeert het boomad viesbureau dat, mits er enkele veiligheidsmaatregelen worden genomen, het niet gevaarlijk is om de zieke boom te laten staan. Luciën Calle van de Nationale Bomenstichting is zeer tevreden met deze uitkomst. „Geweldig! Anders was die mooie boom nu gewoon weg, dus het is fantas tisch dat ons bezwaar nut heeft gehad." De boom is wel ernstig ziek, maar het boomadviesbureau be oordeelt de conditie van de veer tien meter hoge boom als goed. Bij die beoordeling keek de Bo menwacht onder meer naar het vormen van nieuwe knoppen en scheuten aan de takken en de conditie van de wortel en het hout in de kroon. Dat blijkt alle maal in orde. Het grote probleem is de dik- randtonderzwam, die de stam met een diameter van ruim an derhalve meter ernstig heeft aan getast. Om te voorkomen dat de boom instabiel wordt, komt de Bomenwacht met een aantal ad viezen. „Plet college is trots op dit stuk je cultureel erfgoed en we zien graag dat deze monumentale boom nog vijf of tien jaar mee kan. Daarom gaan we de advie zen zeker opvolgen", zegt wet houder Adriaanse. Dit betekent het verankeren van twee zware takken aan de west kant van de boom, het snoeien van een andere grote tak en het publiek erop wijzen dat het ver boden is binnen het hek te ko men. Daarnaast bekijkt de gemeente elke drie maanden de toestand van de boom en wordt hij elk half jaar door experts, waar schijnlijk van de Bomenwacht, aan een nauwgezette inspectie onderworpen. Adriaanse: „We houden de vin ger aan de pols, want de situatie kan een keer zo gevaarlijk wor den dat de beuk weg moet. Voor nu is de kapvergunning in elk ge val ingetrokken." Olie op het wegdek in Goes GOES - In de gemeente Goes lag gisteren op verschillende plaatsen olie op het wegdek. De olie werd gevonden op de Braanjeweg in Goes, bij de op en afrit van de N289, de T-split- sing Braanjeweg Noordweg en op de Monnikendijk. Ook lag de olie op beide rotondes aan de Noordweg te Kapelle. In samen werking met de provincie wer den de wegen schoongespoten door de brandweer. De politie zoekt getuigen die weten en/of hebben gezien hoe de olie op de wegen is terechtgekomen. zeeuwse almanak Winteravond Een winteravond, ergens op de Bevelanden. Buiten heerst het duister, binnen dampt de boerenkool op tafel. Julius, met vijf jaar levenser varing, beziet met lede ogen het tafereel. „Ik heb het zo warm", zegt hij, onverhoeds. „Ik denk dat ik even in de schaduw ga zitten. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes „,«0113-315649 m„os31,1460 AA Goes SÏS&oioiHl 0113-315520; S,,„deren: 0113-315570; .nnaal- 020-4562500. ^service: 0800-0231231 oensdag 17 januari 2007 wethouder ollenaar troordeeld wHarmen. van der Werf editie Bevelanden-Tholen MELBl'KG - Voormalig houder F. Tollenaar van Bor- [pqstenniddag door de poli- tfhter in Middelburg voor irijden onder invloed veroor- e!d lot een geldboete van 550 i» en zes maanden voorwaar de rijontzegging met een dlijd van twee jaar. fcaar reed na een bezoek sn restaurant in 's-Heeren- im de nacht van vrijdag 13 "ig 14 oktober naar in Nieuwdorp. Hij temet zijn auto een paaltje k: verlaten van een parkeer- its. Een omstander meldde hij de politie die Tollenaar i aantrof. Een blaastest suit dat hij bijna drie keer toegestane hoeveelheid alco- had genuttigd. Tollenaar dde het voorval aan de ande ren van het college van B F en de fractievoorzitters in >lse gemeenteraad. De erop trad hij uit eigen be rgaf. Gisteren moest Tolle- zich verantwoorden voor ïtbank. De officier van eiste 650 euro boete en inden onvoorwaardelijke ïg. Tollenaar zou bij ng van deze eis zes niet meer mogen auto- Hij vond dit rechtvaar- omdat Tollenaar schade irzaakt en was doorge- De politierechter - die bij van de zitting liet blij- te weten dat Tollenaar was geweest - vond !te ver gaan, omdat Tolle- n blanco strafblad had de eerste keer was be- fop rijden onder invloed, 1 lis luidde: 550 euro boe maanden voorwaarde- ijontzegging met een van twee jaar. door Willem van Dam WEMELDINGE - Op de voorma lige vuilstortplaats in Wemeldin ge komen bijna twintig apparte menten. Projectontwikkeling Zeeland b.v. uit Terneuzen heeft daartoe een plan bij de gemeen te Kapelle ingediend. Het plan wordt deze maand aan de gemeenteraad gepresenteerd. Indien de vereiste procedures soepel verlopen, kan volgens wethouder G. Burger (CDA, ruimtelijke ordening) mogelijk na de zomer met de bou\y wor den begonnen. Directeur J. Sips van Projectontwikkeling Zee land gaat uit van een wat later tijdstip. Wel acht hij het waar schijnlijk dat de appartementen al dit jaar in de verkoop gaan. Het plan voorziet in de bouw van drie appartementenblokken met een hoogte van 16,5 meter. Die blokken (vier bouwlagen) tellen 16 appartementen en 3 penthouses en bieden uitzicht op de Oosterschelde. In het plan zijn ook vier dijkwoningen, een café-restaurant, openbare toilet voorzieningen en enkele tiental len parkeerplaatsen opgeno men. De voormalige vuilnisbelt (in de volksmond De Bult genoemd) is nog in handen van de Exploita tie Coöperatie van eigenaren in Villapark De Oesterbaai. Het terrein (ongeveer 8000 vierkan te meter) ligt aan de oostkant van het recreatievillapark, vlak tegen de Oosterscheldedijk aan. Volgens voorzitter J. Eerbeek van de vereniging van eigenaren wordt pas tot verkoop van de grond overgegaan, wanneer alle benodigde vergunningen zijn af gegeven. Met de opbrengst wil de vereniging enkele andere pro jecten op het park financieren. Zo heeft de vereniging een nieuw receptiegebouw op haar verlanglijst staan. Dat kost onge veer 150.00 euro. Doortastender Voorzitter Eerbeek vindt dat de gemeente wel wat meer vaart achter het project had mogen zetten. Hij had gehoopt dat be gin dit jaar de vergunningen al rond zouden zijn. „Het is jam mer dat de gemeente niet wat doortastender is opgetreden." Verantwoordelijk wethouder Burger begrijpt die kritiek niet. „De vrees dat wij het op de lan ge baan schuiven is absoluut niet terecht." Hotel In mei vorig jaar besloot de ge meenteraad van Kapelle om in principe planologische medewer king te verlenen aan een (recrea tieve) ontwikkeling van De Bult. Daarbij werd ook de moge lijkheid van de bouw van een ho tel nadrukkelijk open gehou den. In de plannen van Project ontwikkeling Zeeland komt geen hotel voor. Directeur Sips: „Een hotel is bij ons ook nooit in beeld geweest." Aanvankelijk presenteerde Pro jectontwikkeling Zeeland een plan voor appartementencom plexen met vijf bouwlagen. Te hoog oordeelde de gemeente. De jongste versie gaat uit van vier bouwlagen. Zowel de gemeente als de provincie kan daarmee le ven, aldus wethouder Burger. De gemeente stelde destijds de eis dat het terrein moet worden gesaneerd, voordat met de uit voering van de plannen wordt begonnen. Een sanering is ech ter niet nodig. De voormalige stortplaats 'wordt op een zodani ge manier ingepakt dat er geen uitlek mogelijk is'. Die aanpak vindt ook in de ogen van de pro vincie genade, zegt Burger. Dinsdagavond 23 januari pre senteert Projectontwikkeling Zeeland haar plannen aan de ge meenteraad. Advertentie Voormalig wethouder F. Tollenaar van Borsele: „Ik wilde schoon schip maken. Het publieke ambt van wethouder vraagt een grote mate van integriteit." foto Willem Mieras van de gemeente maken het maandag wel in orde", gaf Tolle naar voor de rechter in Middel burg aan wat hij dacht. Het liep anders. Een omstander belde de politie, gaf het kente ken door en de politie stond even later bij Tollenaar in Nieuwdorp aan de deur. Hij moest mee naar Goes voor een blaastest en daaruit dat bleek dat hij bijna drie maal zoveel had gedronken als toegestaan. Zaterdagmorgen meldde hij het voorval direct bij burgemeester Jaap Gelok en de Borselse frac tievoorzitters. De gemeente Bor sele bracht het incident dinsdag 17 oktober naar buiten. „Ik wil de dat", vertelde Tollenaar giste ren die in oktober persoonlijk te aangedaan was om naar buiten te treden. „Ik wilde schoon schip maken. Het publieke ambt van wethouder vraagt een grote mate van integriteit, zeker voor iemand van de Staatkundig Ge reformeerde Partij, de SGP, een partij die staat voor recht en ge rechtigheid." Zwaar besluit Tollenaar hield vier dagen na het incident de eer aan zichzelf en trok zich terug als wethou der. „Ik vond zelf dat ik niet an ders kon, wilde ik mensen nóg recht in de ogen kunnen kij ken." Hij sloot niet alleen het wethouderschap af dat hij ruim acht jaar had bekleed. Hij stop te ook als diaken in de gerefor meerde gemeente van Nieuw dorp. Een minstens zo zwaar be sluit. „Ik kwam in een soort rouwproces terecht. Ik was dag en nacht in touw als wethouder. Dat viel opeens weg." Zijn vrouw steunde hem en zij niet alleen. Tegen de 170 men sen stuurden Tollenaar een kaartje of bloemetje om hem sterkte te wensen. Gemeenteper- soneel viel hem op een afscheids bijeenkomst bij. „Hij was één van ons", kon een buitendienst medewerker de vertrekkende wethouder geen groter compli ment maken. De provinciale SGP vroeg hem al na anderhalve week fractieas sistent te worden. In december volgde zijn herverkiezing tot lid van de Raad van Advies van de landelijke SGP. „Ik ben zeer barmhartig behandeld." Ook in december mocht Tollenaar een expositie openen in 't Kerkje van Ellewoutsdijk, de expositie Hunter is ier van Jan Gunter. „Heel aardig vond ik dat, al was ik in die tijd na het incident - op z'n Zeeuws gezegd - liever hun- ter dan ier." Voor zijn aantreden als wethou der in 1998 werkte Tollenaar bij de gemeente Middelburg als fi nancieel controller. Middelburg heeft 'de inspanningsverplich ting' hem binnen de gemeente te hei-plaatsen. Of Tollenaar dat zelf wil, is een tweede. Hij krijgt voorlopig wachtgeld van Borse le en werkt twee dagen als frac tieassistent van de provinciale SGP. „Wat de toekomst brengen moge....", citeerde hij tot besluit een kerkgezang. door Frank de Klerk KAPELLE - Een 39-jarige inwo ner van Wemeldinge is het niet eens met zijn veroordeling tot drie jaar cel wegens het sek sueel misbruik van drie minder jarige meisjes. Om zijn onschuld aan te tonen, tekende de man ho ger beroep aan. Het Haagse ge rechthof behandelde gisteren dit hoger beroep. De man uit Wemeldinge wil dat zijn naam wordt gezuiverd, maar hij loopt eveneens het risi co op een hogere straf. Hofaan- klager M. van der Horst rekende het de Wemeldinger extra zwaar aan dat'hij zijn verant woordelijkheid voor het mis bruik van de meisjes uit de weg gaat. „De ontkennende opstel ling mag bij de hoogte van de straf een rol spelen", zei cle aan klager. Hij eiste een celstraf van vier jaar. Daarmee ging hij uit boven de eis van drie jaar door het Openbaar Ministerie in Mid delburg. Om er achter te komen wat zich in de paardenstal en woning van de man in Wemeldinge pre cies had afgespeeld, besloot het gerechtshof gisteren alle drie de meisjes als getuige te horen. Voor een van de slachtoffers lie pen de emoties zo hoog op dat zij niet tot een getuigenis in staat was. Om de jonge vrouw in alle rust haar verhaal te laten vertellen, besloot het gerechts hof de zaak achter gesloten deu ren voort te zetten. In besloten heid vertelde de vrouw hoe de man haar op bed had gegooid en haar kleren had uitgetrokken. Overeenkomsten De verhalen van de destijds 12, 14 en 15 jaar oude .meisjes ver toonden sterke overeenkomsten. Alle drie kwamen zij om paard te rijden en vonden bij de man een luisterend oor voor hun pro blemen. Als hij het vertrouwen had gewonnen, volgde al snel seks. Bij een van de meisjes leid de dat tot een abortus. Bij een andere dreigende zwangerschap ging de man de morning afterpil halen. De Wemeldinger zei dat hij helemaal niets met beide voorvallen te maken heeft ge had. De problemen waren door een 'vriendje' veroorzaakt. Zelf had hij slechts hulp geboden. De man ontkende ook alle ande re beschuldigingen. „Misschien zeggen de meisjes dit uit jaloe zie", was de enige verklaring die de man kon geven. Advocaat H. Dunselman pleitte voor vrij spraak. „Appeleren is riskeren", citeerde de advocaat een beken de rechtsgeleerde. „Dat heb ik ook met mijn cliënt besproken. Hij is toch in hoger beroep ge gaan, omdat hij niets fout heeft gedaan." Volgens de Wemeldinger ver deelt de waag of hij schuldig is ook het dorp. Een aantal bewo ners noemt hem een 'pedofiel'. Anderen zouden hem in de ge vangenis steunbetuigingen stu ren. Uitspraak over twee weken. PRUIMING Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. n zeookafhalen bij onze klantenbalie. ISKaAyJ eer> abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 door Harmen van der Werf NIEUWDORP - De politierech ter heeft gesproken. Voormalig wethouder Frans Tollenaar van Borsele is veroordeeld voor het rijden onder invloed, maar voor de SGP'er is de zaak nooit afge daan. „De kerf in mijn ziel blijft", zei hij gistermiddag thuis in Nieuwdorp, na afloop van de rechtszaak. De film heeft hij regelmatig voor zichzelf teruggedraaid. Wat er die nacht van wijdag 13 op zaterdag 14 oktober 2006 is gebeurd. Hij was met raadsle den uit Borsele met een bus op excursie geweest bij een Ant werps havenbedrijf dat zich in Vlissingen-Oost wil vestigen, 's Avonds volgde een slotdiner in een restaurant in 's-Heeren- hoek en daarna ging het fout. Tollenaar reed met zijn auto bij het verlaten van de parkeer plaats aan de Prins Hendrik straat in 's-Heerenhoek tegen een paaltje. Hij stapte nog uit om de schade op te nemen en be sloot door te rijden. „De jongens w.interieur-paauwe.nl «g20a, Zonnemaire 1401318 jaarJohan, 50% korting f*gi7. donderdag 18 19 januari trakteert u op 50% korting. !%ntieiö van zijn vijftigste Ptegi' geldig op het volledige tóigsaanbod. Zelf weet hij j® niets, maar hij komt er Werals u komt profiteren... Sdteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27