Hirsch Ballin wil verbod op gewelddadige videogames Ziekenhuis overtuigt Kamer niet ZONDAG 21 JANUARI Hells Angels Harlingen ontkennen criminele club te zijn 19 Ieerderheid eist behoud verloskunde en kindergeneeskunde in Vlissingen Stellendamse visser verdronken op Noordzee 5 Busmaatschappij Con don is geschrokken van de boetes die gisteren zijn uit- eld bij een controle in de rt van Goes. Het vervoersbe- beraadt zich nu op maatre- oni het schoolbusvervoer [er te maken en te zorgen chauffeurs zich beter aan de bhouden. erkeerspolitie en de Inspec tor en Waterstaat be lten de chauffeurs op de Del- eg en de Nieuwe Rijksweg 1). Ze waren in overtreding at passagiers in het voorste telte van de bus stonden en le manier het uitzicht van ïauffeur hinderden, maast werd gekeken of het imale aantal passagiers niet 6 overschreden, maar op dit t voldeden de chauffeurs de regels. WQöon controleert altijd oi de chauffeurs zich aan de houden en zich gedragen s bus, laat woordvoerster Denessen van Connexxion B- Daarom komen de vier unngen die gisteren zijn uit dreven tijdens een politie lede op schoolbussen voor vervoersbedrijf uit de lucht en, thebben wel vaker dit soort Mies gehad, maar dit is de 'te keer dat er boetes val- De rechtbank in Leeuwarden behandelt door Sander Kuypers LEEUWARDEN - De Hells Angels van het 'chapter Northcoast' in Harlingen hebben voor de rechtbank in Leeuwar den gisteren benadrukt dat zij geen cri minele club vormen. Daar is ook geen bewijs voor, benadruk- als eerste een verzoek van het Openbaar Ministerie om de Hells Angels verboden te verklaren. foto Olaf Kraak/ANP te hun advocaat G. Kaaij. „Zij keuren crimineel gedrag niet goed, zij nemen er nadrukkelijk afstand van. Daarom kan deze afdeling van de Hells Angels ook niet worden verboden en ontbonden", meende hij. De rechtbank behandelde voor de eer ste keer een verzoek van het Openbaar Ministerie om een chapter van de Hells Angels in Nederland te verbieden. Justitie diende in november bij zes rechtbanken verzoeken in om alle afde lingen van de motorclub in ons land te verbieden en te ontbinden. Volgens Kaaij zou een verbod van Northcoast een grote inbreuk op de grondrechten van zijn cliënten maken. Aanklager G. Oldekamp meent dat cri mineel gedrag voor de Hells Angels een levensstijl is. „Alle leden van de afde ling Harlingen hebben een strafblad", zo zei hij. De rechtbank in Leeuwarden beslist over ongeveer zes weken over het lot van chapter Northcoast. ANP een voorlichtster zal de ré vaker dit soort controles rén om onveilige situaties overvolle schoolbussen te- régaan. Toestand van Fidel Castro zou kritiek zijn MADRID - De Cubaanse leider Fidel Castro ligt in ernstige toe stand in een ziekenhuis wegens complicaties na drie deels mis lukte operaties aan zijn dikke darm. Artsen opereerden de dic tator voor ontstoken uitstulpin gen in zijn darmen, meldde het Spaanse dagblad El Pais giste- De autoriteiten in Cuba gaven geen commentaar. De infectie leidde volgen El Pafs vervolgens tot een buikvliesontsteking. Artsen schatten de toestand van de 80-jarigé leider 'zeer ernstig' in. Hij wordt via een infuus ge voed. De informatie is afkomstig van twee medici van het ziekenhuis Gregorio Maranon in Madrid, die op basis van anonimiteit El Pafs te woord stonden. ANP ■ww.murprotec.nl tel. 08 00-68 777 68 Advertentie DE ROOI PANNEN door Hetty van Rooij DRESDEN - Minister Hirsch Ballin van Justitie vindt dat het volgende kabinet moet overwe gen om de verhuur en verkoop van extreem gewelddadige videogames te verbieden. Volgens hem komt het veel te vaak voor dat minderjarigen zonder problemen de beschik king krijgen over dergelijke spel len. „We kunnen niét blijven le ven met de gedachte dat afspra ken in de videobranche goed werken, als dat niet. zo blijkt te zijn", zei hij gisteren na afloop van infomeel overleg met zijn EU-collega's in Dresden. Vergrootglas Hij ziet het liefst dat producen ten en handelaren zelf hun ver antwoordelijkheid nemen en zich vervolgens houden aan hun afspraken. Opeenvolgende Ne derlandse kabinetten hebben steeds vertrouwd op het succes van zelfregulering, maar vol gens Hirsch Ballin is het hoog tijd dat de overheid dat systeem onder het vergrootglas legt. Nu is er geen enkel zicht op het aan bod op internet, maar er is ook geen zicht op wat er in Neder land aan seks en geweld over de toonbank gaat. De Kijkwijzer, die ouders en op voeders informatie geeft over de films en videogames, heeft zelfs een averechts effect. Uit onder zoek blijkt dat kinderen bewust op zoek gaan naar games die uit drukkelijk niet voor hen be stemd zijn. Hirsch Ballin sloot gisteren een Oekraïne vernietigt wapens KAMENETS - Een automatisch geweer wordt onklaar gemaakt op een legerbasis bij Kamenets in Oekraïne. Vierhonderdduizend wa pens moeten binnen twee jaar zijn vernietigd voor het Partnerschap voor de Vrede tussen de Navo en Oekraïne, foto Gleb Garanich/RTR verbod op gewelddadige video games niet uit, maar hij vindt dat werk voor zijn opvolger. In Duitsland bestaat al een ver bod op de verkoop en verhuur van extreem gewelddadige vi deofilms. Het Duitse EU-voor- zitterschap wil dat in alle lidsta ten dezelfde regels gelden, maar dat is een zaak van lange adem. De Duitse minister van Justitie, Zypries, toonde haar EU-colle ga's gisteren in Dresden twee mi nuten van een videospel dat door Europees Commissaris Frattini van Justitie werd om schreven als 'walgelijk'. Brief Frattini zwengelde eind vorig jaar de discussie over videoga mes aan met een brief aan de mi nisters, waarin hij vroeg om een solide classificeringssysteem dat in de hele unie geldt. De aan leiding voor zijn initiatief was het spel 'The Rule of the Rose', waarin een meisje wordt onder worpen aan fysiek en psychisch geweld. Een internationaal systeem be staat overigens al. De pegi-clas- sificatie geldt alleen voor video games en werkt ongeveer op de zelfde manier als de Kijkwijzer. De EU heeft geen bevoegdheden om de gamesindustrie verplich tingen op te leggen of om ge welddadige videogames te ver bieden. Dat kunnen alleen de lidstaten zelf doen. GPD «Mi MHi i> QI haag - Dc Tweede wil de concentratie [verloskunde en kinder- KC^kunde in Goes blok- Dan zullen thuisbe- jjjtn op heel Walche- iwgelijk blijven. tï ^gen morgen praat de Ka- ei r met minister Hoogervorst fl)) over de begroting van gezondheid. Aanvankelijk .dat in december gebeuren, ij vanwege de dreigende ka- Etscnsis werd het clebat uit- Id. al wilden CDA, PvdA en üch hard maken voor het be id van thuisbevalüngen op Scheren. Nu zijn ze nog stelli- iahun verzet tegen het voor ga van de Oosterscheldezie- haizen en het Ziekenhuis cheren om de afdelingen gy- ïe en kindergeneeskun de cGoes Goes te concentreren. CDA en PvdA gisteren de laat ste hand legden, vrijwel zeker aan een meerderheid helpen. SP-Kamerlid Kant heeft aange kondigd ook met voorstellen te komen om de 'verschraling van •de zorg in de regio' tegen te gaan en concentraties van zie kenhuisafdelingen te verbieden. Ze noemt de plannen van Goes en Vlissingen als voorbeeld. Omtzigt: „Ik zou eerlijk gezegd niet weten welke fractie tegen deze motie durft te stemmen." Vorige week leek Omtzigt zijn standpunt nog iets te hebben ge matigd, nadat zijn fractiegeno ten Koppejan, Schermers en hij in Vlissingen hadden gesproken met ziekenhuisbestuurders, gy naecologen, kinderartsen, huis artsen en verloskundigen. Het te gendeel blijkt nu het geval. „We zijn ter plaatse geweest, we heb ben met iedereen overlegd en we zijn tot de conclusie geko men dat het voor de kwaliteit van de zorg op Walcheren van belang is dat Vlissingen een vol waardig ziekenhuis houdt, dus mét een afdeling gynaecologie en kindergeneeskunde." pagina 14 werkgroep gaat niet van start no. 14 januari 2007 losnummer 1,30 Bert Teunissen fotografeert het verloren licht Prins wordt leider door Melita Lanting OUDDORP - Een veertigjarige visser uit Stellendam is gister ochtend vroeg verdronken op de Noordzee. De man is tijdens het vissen door nog onbekende oor zaak overboord geslagen. Het ongeluk gebeurde rond drie uur in de ochtend aan boord van de garnalenkotter The Millers (de OD 12) met als thuishaven Ouddorp. Het slachtoffer was sa men met de schipper negen kilo meter ten westen van Ouddorp aan het vissen op garnalen. „Ze waren met z'n tweeënaan boord. De schipper is op een ge geven moment even naar de stuurhut gegaan en toen hij te rugkwam was de man weg", zegt woordvoerder K. Groene- veld van de KNRM, station Noordland. Direct na de vermis sing is groot alarm geslagen. De reddingsboten van Westkapelle, Noordland (Neeltje Jans) en Stellendam zijn uitgevaren. Daarnaast is een marinehelikop ter opgestegen en zijn twee in- spectieboten van Rijkswater staat (de Area en de Barend Bies heuvel) mee gaan zoeken. Na twee uur is de man gevonden door de bemanning van de Ba rend Biesheuvel. Zij hebben het slachtoffer aan boord genomen en toevallig aanwezige artsen hebben nog geprobeerd de man te reanimeren maar dat mocht niet meer baten. Reddinsvest Het slachtoffer droeg volgens de woordvoerder van de KNRM geen beschermende kleding en geen reddingsvest. Twee opvarenden van reddings boot Prinses Margriet uit Stel lendam zijn aan boord gegaan van de garnalenkotter om de vis ser te helpen de boot naar de thuishaven te varen. De KLPD stelt een onderzoek in naar de toedracht van het ongeval. Het Wereld Economisch Fo rum (WEF) heeft prins Jaime (34), zoon van prinses Irene, uitgeroepen tot 'jonge wereld leider'. Hij volgt daarmee zijn neef prins Willem-Alexander en prinses Mabel op. Jaime werkt in Brussel op het kan toor van eurocommissaris Neelie Kroes. Dit jaar zijn 250 'jonge leiders' genomi neerd. onder wie de Belgische prinses Mathilde en de Japanse prinses Kiko. Waterschap in de fout Opnieuw heeft Waterschap Zeeuwse Eilanden grondbezit ters, en dat zijn voornamelijk agrariërs, bevoordeeld. Dit concludeert het dagelijks provinciebestuur na het lezen van de begroting van het waterschap voor 2007. Grondbezitters zouden zes procent te weinig betalen, eige naren drie procent te veel. Ook bij het vaststel len van de begroting van 2006 ging het water- -jy. schap in de fout. Hitte teistert tennissers De verzengende hitte was gisteren een grote tegen stander van de tennisers op de Australian Open. De Spanjaard Nadal weer stond de 40 graden Celcius en klopte de Amerikaan Kendrick. Hijgend en puf fend versloeg Maria Sjara- pova de Francaise Pin: 6-3 4-6 9-7. De organisatie moest door de verzengendé hitte het hele speelschema omgooien. 9 m Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13 en 15; Sport: 16 en 17; Kunst: 19, 20 en 21; Uit: 23, 24 en 25 nnexxion irikt van boete ir chauffeurs loolbus Kijk op WMvp.'C nl/abonneren. bel gratis 0S00 0231231 ol stuur deie bon naar PZC. afdeling leietsservtce Antwoordnummer 713. 44G0 WB Goes het alfabet Van Zeelanc reikbaarheid CDA-Kamerlid Omt- gaat dat ten koste van de be waarheid van spoedeisende i. Hij wil daarom dat Hoo- imst morgen garandeert dat concentratie niet doorgaat. Hoogervorst dat niet, dan en CDA en PvdA een motie adat af te dwingen. „De mi smoet die uitvoeren", zegt ngt. „Hij kan de ziekenhui- op basis van de Wet Toela- Zorginstellingen een aan geven." 'zal de motie, waaraan 8n71IÓSSHSSSSSO' PZC bv gaat torgvuldig om met persoonsgegevens. In de colofon leest u er meer over Advertentie O Noteert u mij voor een proefabonne van 10 weken voor €15.- Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste res maanden proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnem De eerste 10 weken ontvang ik de k voor €15,- Daarna wil ik betalen; per maand met automatische incasso 21,50 por kwartaal niet automatische Incasso (C 61,50 pot jaar mat automatische incasso (€,23ü,-(*. mol gratis PZC-paiaplu voorletters" "ner postcode: telefoon: (post)bankrokoningntimnior:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1