fitte is de grootste tegenstander Interland één helft boeiend i&lM Huntelaar uit zijn twijfels Brouwer dolgelukkig met ritzege Voetbalbond wil eredivisie voor vrouwen leen Topalov kan idjabov bijbenen 17 missers klagen steen en been tijdens Australian Open woensdag 17 januari 2007 Lesfiortredactie - De KNVB wil „„d «oen beginnen r tt.eredivis,e' voor Hel is bedoeling [««.petitie uit nes lol rtahsuil het betaalde voet- ^t bestaan. De deelname van FC Twente staat vast. Naast de Enschedese eredivisionist hebben ook PSV, Ajax, Feye- noord. Heerenveen en FC Utrecht belangstelling. De clubs moeten voor 24 februari ken baar maken of ze deel willen ne men aan de nieuwe eredivisie, die een jaar later een definitief karakter moet krijgen. Die klas se komt in plaats van de huidige hoofdklasse. Volgens de huidige reglementen van de KNVB mogen stichtin gen als Twente en Utrecht geen vrouwenafdeling beginnen, maar de bond is bezig om de sta tuten te wijzigen. Van alle clubs is Twente het verst met de voor bereidingen voor een professio nele vrouwentak. De club heeft in de persoon van Mary Kok-Willemsen al een manager aangesteld en houdt komende zondag een heuse talentendag. Ongeveer 550 speelsters uit bin nen- en buitenland (Duitsland, Canada en België) hebben zich voor die dag aangemeld. GPD Dekkers tiende in Australië IODINE - De verzengen- is vooralsnog de groot- renslander op de Australi- |a. Twee tennissers gaven en op de tweede dag van jadslamloernooi hun par ens ademhalingspro- en hartkloppingen. pjnjaard Rafael Nadal cd wel de 40 graden Cel- Melbourne en doorstond me ronde. De nummer ll-i de plaatsingslijst ver- Ha drie sets de Amerikaan |K Kendnck: 7-6 6-3 6-2. Sjarapova overleefde ook te ronde. Hijgend en puf- fcaaide de als eerste ge- le Russin het einde tegen revise Camille Pin: 6-3 ganisatie moest wegens de le weersomstandigheden peelschema omgooien. Ze Bof alle partijen op de bui gen naar de avond. Tennis ighcht was alleen toege- 1de twee overdekte are- iloffen Ite eiste niettemin haar ■Belg Christophe Rochus eerste slachtoffer. Hij een achterstand van 6-2 op tegen de Fransman Se ll Grosjean met ademha- roblemen. De Serviër Jan- éarevic was de volgende. hi een stunt tegen de Ar- i David Nalbandian niet en en gaf bij 0-2 in de vijf totaal uitgeput op. „Dit mets meer met tennis te Wie het het langst in de Ihoudt, wint. Ik dacht it mijn hart zou ontplof- üTipsarevic na afloop. es met nje tintje OURNE - Met de uitscha- van Michaëlla Krajicek Nederland de enige ver- oordiger in het enkelspel Australian Open. Toch gisteren nog succes met mje tintje te noteren. De iër Robert Smeets bereik- tveede ronde. kwam op 10 november er wereld in Sliedrecht, erhuisde al op jonge leef- aar Australië. Van dat «ft hij een paspoort. Met ildcard belandde de num- 50 van de wereld in het oemooi waarin hij te ïas voor de Slowaak Lu- atko: 6-2 3-6 6-1 6-4. ANP Ook Sjarapova klaagde steen en been. „Dit was zonder twijfel een van de zwaarste wedstrij den die ik ooit heb getennist", zei de winnares van de US Open. Ondanks dat ze een koel- vest aantrok in de pauzes, kreeg de hitte in de derde set vat op haar. Sjarapova gaf een 5-0-voor- sprong uit handen en zag Pin te rugkomen tot 6-6. Wezenloos zwetend sloeg de Russin de bal len terug en het was dankzij haar ervaring dat ze de derde set won en daarmee de winst als nog veiligstelde. „Het is onmen selijk in deze hitte te moeten spe len", meende ze. Kiplekker Rafael Nadal voelde zich kenne lijk kiplekker in de brandende zon. De 20-jarige krachtpatser moest wel even op gang komen tegen Kendnck en won moei zaam de eerste set na een tie break, maar had daarna weinig mededogen met zijn opponent. „Het is een goed begin", vond de Spanjaard. „Door de hitte was de baan traag en dat was gunstig voor mijn spel." Kim Clijsters bereikte in de overdekte Rod Laver Arena zeer overtuigend de tweede ronde. De Belgische, als vierde ge plaatst in Melbourne, gaf geen game weg in haar openingspar tij tegen de Russin Vasilisa Bar- dina: 6-0 6-0. Op de andere overdekte baan, de Vodafone Arena, had de als zesde geplaatste Zwitserse Mai- tina Hingis geen kind aan de Fran5aise Nathalie Dechy: 6-2 6-0. In de avonduren plaatste de als derde geplaatste Rus Nikolai Davidenko zich moeiteloos voor de tweede ronde. Davidenko ver sloeg de Argentijn Sergio Roit- man in drie sets: 6-2 7-5 6-2. Heel wat meer moeite had pu bliekslieveling Lleyton Hewitt met de Amerikaanse qualifier Michael Russell. Vijf sets duur de zijn worsteling: 3-6 2-6 6-3 6-3 6-3. De organisatie had ook haar handen vol aan strenge veilig heidsmaatregelen. Tal van maat regelen moeten voorkomen dat rellen tussen Servische en Kroa tische tennisfans van maandag zich zouden herhalen met de partij tussen Ilia Bozoljac en Marin Cilic. Door de hitte werd dat duel pas zeven uur later dan gepland gespeeld, om 11 uur 's avonds lokale tijd. Dat was voor de 'hooligans' blijkbaar te laat. De volop aan wezige ordediensten keken werkloos toe hoe de Serviër Bo zoljac de partij won. ANP v;> r?< •<-' ■<A ADELAIDE - Wielrenner Hans Dekkers is het seizoen be gonnen met een tiende plaats. De inwoner van IJzendijke die uitkomt voor de Franse ploeg Agritubel moest het in de eindsprint van de Down Under Classic, het voorafje op de Tour Down Under, afleggen tegen onder meer de Au- stx-aliër Mark Renshaw. Zijn landgenoten Hilton Clarke, Simon Clarke en Robbie McEwen werden respectievelijk tweede, derde en viex-de. Niki Texpstra maakte zijn de buut in het shirt van Milx-am. Hij is de tweede Nederlan der in de Austx'alische rittenkoers. Vooronderzoek naar gedrag Powel ZEIST - De aanklager betaald voetbal is een vooronder- zoek begonnen naar het gedrag van aanvaller Berry Po- wel in het uitduel van zijn club De Graafschap tegen RBC Roosendaal op 12 januari. Powel zou een trappende bewe ging naar een tegenstander hebben gemaakt. De Gx-aaf- schap won de topper met 3-1. ANP Sauerbreij komt net tekort AROSA - Nicolien Sauerbx*eij is dinsdag bij de wereld kampioenschappen snowboarden als negende geëindigd op de parallelx-euzenslalom. De Nederlands kampioene plaatste zich in het Zwitsex-se Arosa in cle ochtenduren na een sterke tweede run als achtste voor de achtste finales. Daai'in verloor ze over twee runs met eenhondex-dste ver schil van de Russische Svetlana Boldikova. Voor Sauer breij is de negende plaats haar beste klassering ooit op een WK. Ze deed in Ax-osa voor cle vijfde keer mee. Zus Marieke eindigde gisteren als negentiende. ANP Museeuw toch voor de rechter BRUSSEL - Oud-wielrenner Johan Museeuw en zes ande- x-e verdachten in een dopingzaak moeten alsnog voor de coxTectionele rechtbank van Kortrijk verschijnen. De ze ven hadden bezwaar aangetekend maar cle kamer van in beschuldigingstelling van Gent wees dat van de hand. Museeuw als ook onder anderen Jo Planckaert, Chris Peers en Mario de Clex-q zijn betrokken bij de dopingzaak rond de veearts Landuyt. Zij voerden bij de i-aadkamer aan dat ze al een schorsing hebben gekregen en niet meer strafrechtelijk vervolgd kunnen worden. ANP/Belga Deisier gooit de handdoek MÜNCHEN - Sebastian Deisier stopt onmiddellijk met voetballen. De 27-jarige middenvelder van Bayex-n Mün- chen, ooit bestempeld als het grootste talent van Duits land, worstelt al jaren met lichamelijke en geestelijke pro blemen. De laatste kwetsuur, kx-aakbeenslijtage in zijn knie, was voor Deisier de druppel die de emmer deed over- lopexi. GPD Hersi naar FC Twente ENSCHEDE - FC Twente heeft een akkoord bex-eikt met Youssouf Hersi van Vitesse. Beide partijen vonden elkaar in een contract voor drie seizoenen, dat in juli ingaat. De 24-jarige aanvallende middenvelder kan Vitesse aan het einde van het seizoen transfervrij verlaten. ANP Arjan Brouwer voelt zich thuis op het zanderige, technische parkoers. foto Frank Uijlenbroek/GPD door Jop van Kempen door Ger Hendriksen NEMA - Arjan Brouwer heeft gisteren zijn eerste etappezege geboekt in de Da kar Rally. De Nedex-landse trucker had met zijn Ginaf na een rit over 400 kilometer (366 km klassementsproef) met start en finish in Néma 7.33 minuten voorsprong op Andx-e de Azevedo. Technisch parkoers De Braziliaan voelde zich, op weg naar een savanneachtiger terrein waarop hij vaak traint, ook thuis op het zandexige, technische parkoers. Ilgizar Mardejev fi nishte enkele minuten na hem als derde. De Rus liep daardoor iets in op klasse mentsaanvoerder Hans Stacey, die op een klein half uur van Bx'ouwer als zeven de over de streep kwam. Het verschil is nog altijd bijna drie uur. Brouwer kon na afloop zijn geluk niet op. „Dit is mijn eerste Dakar in een vrachtwagen en meteen ook m'n eerste succes. Ik ben supei'tevreden. Het was een prachtetappe. Vijf kilometer voor de finish brak het windscherm, bij een scherpe bocht naar links. Daar hing een lage tak. Dat was het enige probleem van de dag." ANP Nederlands futsalteam is in Terneuzen te sterk voor België: 4-3 AAN ZEE - Veselin Topa- de enige die in het spoor lijven van Teymour Radja- 1 de A-groep van het Cor- aaktoernooi in Wijk aan lof versloeg de Spanjaard jSjirov, die er na vier ron- dne nederlagen, één remi- wisdatdit niet zijn toer- Topalov volgt Radjabov kleren na meer dan zes JP&n Sergej Tiviakov ver- op 3,5 punt kwam - op it punt. offerde met wit op klas- Jjze in een Grünfeld-In- kwaliteit en toverde een raam'al op het bord. On- p{nd spel is typerend bf Bulgaar en daarom was («altijd zo geliefd. Totdat Me WK-mateh in oktober vtadimir Kramnik zijn P'en Sabbel gooide door Fff ander van vals spel Sindsdien topalov met gemengde ge- bekeken, maar met zijn is niets mis. er al Ö'nk wat salonre- 7l)n genoteerd in Wijk z* (Carlsen-Anand en W otyle, vergden giste- «ls een slordige twintig P«W de Bulgaar er met «zaligheid m Zoals hij al T. aa^6vcn doet I v"Pasnegentien maar •'leden berucht als remi- ^er- toont zich in Wijk Tin'0!? van ziin goede "bakov verdedigde zich als een leeuw maar stond na 71 zetten met lege handen. De scha ker uit Azerbeidjan blijft zo al leen op kop. Loek van Wely haal de zijn tweede halfje door een re mise tegen Peter Svidler. In de B-groep staat Jan Smeets (21) na vier x-onden met 3,5 punt alleen aan kop en een punt los van zijn achtervolgers. Dit keer versloeg hij landgenoot Jan Wer- le. Mocht Smeets het toernooi winnen - wat gezien zijn rating een huzarenstukje zou zijn - kan de Nederlander voor vol gend jaar een uitnodiging voor de A-groep verwachten. GPD De Mos verlengt zijn contract ARNHEM - Vitesse en trainer Aad de Mos hebben gisteren overeenstemming bereikt over een tweejarig contract. Beide partijen gaven eerder al aan met elkaar door te willen. De Mos, bezig aan zijn eex'ste sei zoen in Arnhem, toonde zich content. „Ik heb vanaf de eerste dag een goed gevoel bij de club. Ik ben blij dat het wederzijds is en heeft geleid tot een langer verblijf hier. Ik wil er dan ook twee mooie jaren van maken met de spelersgroep, de mensen die betrokken zijn bij de club en de fans", reageerde de Hage naar op het verlengde verblijf. De Mos heeft aangegeven met de huidige technische staf ver der te willen. ANP door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Na iets meer dan negen minuten zuivere speeltijd stond het Nederlands futsalteam gisteravond al op een riant ogende 3-1-voor- sprong. Oranje leek daarmee op weg naar een ruime overwin ning tegen België, maar vervol gens stokte de productie. Na een mindere tweede helft, met een px-achtige treffer van Sa- mir Makhoukhi als zeldzaam hoogtepunt, bleef Nederland net aan de juiste kant van de sco re: 4-3. Daarmee sloot de forma tie van Vic Hermans de laatste oefeninterland voor de start van de EK-kwalificatie met een posi tief gevoel af. De bondscoach heeft nog ruim een maand om zijn team klaar te stomen voor drie cruciale duels. In Geleen moet tussen 22 en 25 febnjari plaatsing voor het EK in Portugal worden afge dwongen en Hermans hoopt dan weer een beroep te kunnen doen op Dick Hulshorst. De handige aanvaller ontbrak in Terneuzen vanwege een enkelblessure. In het met bijna 1100 toeschou wers uitstekend bezette sport centrum Vliegende Vaart, moes ten de aanvallende impulsen daardoor vooral van Abdellah Idlaasxi komen. De Limburger begon nog wel sterk, maar stuitte daarna ver schillende keren op een Bel gische opponent. Desondanks kreeg het publiek vooral in de Joey Ngarigota (nummer 9) bezorgt Nederland een 2-1-voorsprong in de vriendschappelijke interland tegen België. Hadid El Guir (3) en keeper Jonathan Paggetta komen te laat. foto Camile Schelstraete eerste helft enkele prima staal tjes van futsal op het hoogste ni veau te zien. Na de openingstreffer van Bachar, bracht Eric de Jongh de stand met een heerlijke knal in evenwicht (1-1). Joey Ngai-igota kon nog in dezelfde minuut op aangeven van Idlaasi'i voor een voorsprong zorgen en na een in gestudeerde intx-ap zorgde Ma- xïnho Letemahulu voor 3-1. Toch kwamen cle Belgen, die vrijwel constant met spelers van Marokkaanse origine speelden, snel weer terug in de wedstrijd via Sababti (3-2). Profileren Na rust viel er minder te genie ten. Enkele x-eservespelers kx-e- gen de kans zich te profileren en dat kwam het spelpeil niet ten goede. Pas na dertien minuten zuivere speeltijd zorgden Mo Raïssi en Jamal El Ghannouti voor de eerste echte opleving. Vijf minuten later schoot Mak- hoxxkhi onhoudbaar de 4-2 bin nen, waarna de derde Belgische treffer - met nog vijf seconden op de klok - te laat kwam. Nederland-België 4-3 (3-2). 6. Ka- rim Bachar 0-1, 7. Eric de Jongh 1-1, 7. Joey Ngarigota 2-1, 9. Ma- rinho Letemahulu 3-1, 11. Ahmed Sababti 3-2, 38. Samir Makhoukhi 4-2, 40. Ahmed Sababti 4-3. Scheidsrechters: C. Waroux (Bel gië) enA. Benazzi (Nederland). Ge le kaan: Fouad El Hamdaoui en Joey Ngarigota (beiden Neder land). Aantal toeschouwers: 1070. AMSTERDAM - Ajax-spits Klaas-Jan Huntelaar is niet zo gelukkig met de andere manier waarop trainer Henk ten Cate hem dit seizoen laat spelen. „Ik speel als spits het liefste zoals ik altijd speelde." De spits die vorig seizoen topsco rer werd van de eredivisie, moet in het tactische concept van Ten Cate meer als kapstok fungeren dan onder de vorige trainer Dan ny Blind. Onder Ten Cate scoort Huntelaar tot nu toe veel min der dan de laatste helft van het vox-ige seizoen onder Blind. Deels wijt Huntelaar dat aan een Veranderd tactisch concept. „Die rol als kapstok is niet com pleet nieuw. Ook bij Heeren veen moest ik een beetje zo spe len, maar ik had er iets meer vrijheid," zegt hij tijdens het tx-ainingskamp in Kaapstad. Toch is Huntelaar nog niet met de statistiekenlijst in de hand naar de trainer gestapt om te zeggen dat hij in een ander tac tisch concept meer waarde heeft. „Dat zou kunnen, maar dat heb ik nog niet zo gezegd." Huntelaar geeft wel te kennen dat hij zich niet altijd met even veel overtuiging schikt in de strijdwijze van Ten Cate. „Ik vind dat ik dingen ook op mijn manier moet kunnen blijven doen", aldus Huntelaar. „Voor mij als spits is het belangx-ijk dat ik ook voor de goal kom om zelf te scoren. Tijdens het trainingskamp in Zuid-Afxika experimenteerde Ten Cate met Ryan Babel in de spits. Op de vraag of Huntelaar voelt of Ten Cate onvoorwaarde lijk in hem gelooft, zegt de aan valler na een korte stilte: „Als ik De Bruijn bij laatste acht GOES - Biljarter Jean-Paul de Bruijn heeft zich gisteravond ge plaatst voor de kwartfinales van de Grand Prix driebanden. De Hulstenaar versloeg in Wijchen eerste teamgenoot Henk Habraken (50-46) en ver volgens Harie van de Ven met 50-36. In de kwartfinale treft De Bruijn favoriet Dick Jaspers. dat vertrouwen niet zou voelen, kan ik dat volgens mij beter niet in de krant zeggen. Dat zou ik eerst met de trainer bespreken. Ik speel elke wedstrijd, dat is voor mij het belangrijkste." De opmerkingen van Huntelaar geven blijk van haarscheurtjes in de verhouding tussen trainer en aanvaller. Het is voor het eex-st dat de spits kritiek uit op Ten Cate. In de aanloop naar het duel van zondag met FC Utrecht zox-gt het opnieuw voor deining in Amsterdam. Huntel aar ontbrak gisteravond op de training van Ajax. De aanvaller- had buikgriep. Hij miste in de ochtendux-en ook de safari die de selectie kreeg aangeboden. GPD Oefenzege Hoek GOES - Hoofdklasser Hoek heeft gisteravond in een oefen wedstrijd het Belgische Deinze verslagen. De ploeg van trainer Houtepen won met 3-1, na een 0-0-rust- stand. Hoeks doelpuntenmakers waren Istvan Bakx en Ex-win van de Broeke (twee keex-). Voor Deinze scoorde Kim de Braban der. Wibi Soerjadi componeert kür voor dressuur HOOGE MIERDE - Concertpia nist Wibi Soerjadi heeft een nieuw muzikaal terrein ontgon nen. Hij heeft de nieuwe kür voor dressuurazamone Imke Sehellekens-Bartels gecompo neerd. Schellekens rijdt zaterdag 27 ja nuari bij Jumping Amsterdam voor het eerst met haar paard Sum-ise op de muziek van Soerjadi, die de toepasselijke naam 'The Spirit of Sunrise' heeft gekregen. Schellekens gaat aan de leiding in de compe titie om de wereldbeker. Ze won de wedstrijden in Mechelen en Londen. Soerjadi is zelf een fervent paardrijder. Hij heeft zich bij het schrijven van de muziek la ten inspireren door zijn eigen er varingen. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17