'rovincie past plan N660 aan PZC- PZC De akoestiek blijft beroemd Met de fiets het water in op Brouwersdam Boete danceparade wegens te veel lawaai deputeerde houdt wel vast aan snelheid van 80 km/u ,11 igenda bij nader inzien Drankrijder vrijgesproken door procedurefout politie Werkstraf en rijverbod voor drankrijder Jongeren geven vernielingen en diefstallen toe woensdag 17 januari 2007 ttOl'DEKERKE - Het verzet te- fc de herinrichting van de weg Mn Koudckerlee en Middel- Z, zal leiden tot aanpassing Lde plannen, belooft gedepu- rdeA. Poppelaars. Van afstel '•ie zijn. ealsom- iinden de aanpassing 0 te ingrijpend voor iou__jap. Ook vrezen zij ItheTvoor fietsers juist onveili- krgaat worden omdat zij op de We parallelweg gezelschap Ln van auto's en landbouw- ligen die naar de boerderij- gs de N660 moeten. _Jaais: „Ik heb de kritiek ^de gemeente, over het niet d zijn door ons, na- Bezorgklachten: 800-0231231 Cpmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; jstot 12.00 uur redactie Walcheren Buitenruststraat 18 1320eb MIDDELBURG :Tel:0118-493000 Fax: 0118-493009 I-mail: redwalch pzc.n I Abunts Sep (chef) fedia Berkelder [Miriam van den Broek [Selma Qsman [Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 ^60 aa goes Tel' 10113)315500 'ail: redactie@pzc.nl INTERNET Ww-pzc.nl ;^aik web@pzC.n| getrokken. Veere is ambtelijk wél betrokken. En de gemeente heeft ook een uitnodiging gehad voor de informatiebijeenkomst in december." „Wat de inhoude lijke kritiek van de gemeente be treft: die is niet nieuw. Omwo nenden hebben in december het zelfde gezegd. Daarom heb ik toen ook gezegd dat we daarmee rekening zullen houden. Als de gemeente nu hetzelfde vindt als de omwonenden, is dat een extra reden hier goed naar te kijken." Hoe gaat u het plan aanpassen? „Door meer bomen te planten dan te rooien. En door de men ging van drie soorten verkeer op de parallelweg te verminderen. Doorgaand landbouwverkeer gaat naar de hoofdrijbaan." Maar het landbouwverkeer dat naar de boerderijen moet, blijft op de parallehveg. Net als de au to's die bestemmingsverkeer zijn én de fietsers. „Dat klopt. Een vrijliggend fiets pad is echter te veel van het goe de, wat het ruimtebeslag aan gaat dan. En het belangrijkste is dat het landbouwverkeer niet meer afslaat en dus het fietspad niet meer kruist. Dat is de groot ste winst voor de veiligheid. Daar komt bij dat landbouw- voertuigen op de parallelweg een ander rijgedrag hebben dan voertuigen die veel verder moe ten zijn. Dit is het belangrijkste van het plan: het scheiden van doorgaand en bestemmingsver keer." Voor de fietsers zal het gevoel van onveiligheid echter toene men. „Dat kan ik me voorstellen. Maar wij hebben ook gekeken naar de hoeveelheid bestem mingsverkeer. Die valt reuze mee. En op verzoek van de om wonenden overwegen we om de snelheid op de parallelweg te verlagen van zestig naar dertig kilometer per uur." Omwonenden en de gemeente voelen meer voor een verlaging van de snelheid van tachtig naar zestig op de huidige weg, in plaats van een grote herin richting. „Maar daar voel ik niet veel voor. De N660 is de meest direc te verbindingsweg tussen Koude- kerke en Middelburg. Dat moet een snelle verbinding blijven, an ders gaan mensen sluiproutes kiezen. Wij zijn vooral bang dat ze dan de Breeweg nemen en daar te hard gaan rijden. Dat is een zestig-kilometerweg, maar dat wordt dan een crossbaan. Het verkeer moet dus op de N660 blijven." De N660 is volgens u een ge vaarlijke weg. Het risico op on gevallen is twee keer zo groot als op andere provinciale we gen. Maar is het middel van de herinrichting niet erger dan de kwaal? „Nee, het wordt écht veiliger én we bevorderen de doorstro ming." Wat vindt u dan van het verzet? „Tien, vijftien jaar geleden is ook over een herinrichting ge sproken. Toen was het verzet nog veel groter. En nu hoor ik ook van omwonenden dat ze blij zijn dat er eindelijk iets gebeurt. Ik wanhoop dus niet." jchuldig zonder jtrafvoor Intuchtpleger DDELBURG - Officier van 'lilie ff. Smeenk eiste mean ly in Middelburg tegen een ijarto inwoner van Beernem |voor het plegen van ontucht jweken voorwaardelijke ge- Bgenisstraf. Politierechter ffoltring vond de persoonlijke Btandigheden van de man jirslaggevend voor een milde itraffing en achtte een schuld- tklaring zonder toepassing astraf op zijn plaats. Belg is psychiatrisch patiënt. 5 iuj 27 december 2005 in jagen m het wachtlokaal de veerboot een vrouw zag i! hij haar te versieren, zo lelde hij maandag op de straf- zijn toenadering tot de vrouw hij echter te ver door een borsten te betasten, geerde door met een boek hem te slaan. Het slachtof- jceed daarna aangifte bij de De verdachte zat tijdens iet in een proefverlof van behandeling in een Bei- kliniek. KEKACTIVITEITEN - Berea, Gildeweg 29, uur: kinderfeest Happy ICsfe Popeye, 22.00 uur: optreden iss band Copycat; lijeenkomst «er boosheid |)DELBURG - Stuurgroep fehtenden houdt op dinsdag januari een themabijeen- |il over Boosheid. ee David Spies komt pra- er het onderwerp 'Boos- hoe ga ik ermee om?' Tij- Is de bijeenkomst wordt on- focht wat de bijbel zegt over jnderwerp, De bijeenkomst Idt gehouden in De Ontmoe- perkaan de Oosterscheldes- li in Middelburg en duurt ■915 tot 11.30 uur. De verbouwing van de Concert- en Gehoorzaal, die in mei wordt opgeleverd, verloopt vlot. door Elian van't Westeinde MIDDELBURG - Een metselaar veegt nog even snel de vloeren aan, de interi eurarchitect stoft de zwarte vleugel af en alle bouwmaterialen gaan aan de kant. De verbouwing van de concert- en gehoorzaal in Middelburg is in volle gang, maar is gistermiddag even onder broken voor een nieuwjaarsreceptie van het bestuur. Mensen die denken: 'Hupsakee, even dubbele beglazing erin en de zaal is klaar', hebben het behoorlijk mis. De concertzaal ondergaat een wax-e, nood zakelijke, metamorfose. Veel geluid ont snapte naar buiten en het pand was niet meer brandveilig. „Eigenlijk draait het geheel 180 graden als je naar het ver plaatsen van de entree kijkt", legt Dou- we Eisenga uit. Samen met Jakko vaq der Heijden zal hij de artistieke en zake lijke leiding van de Concertzaal in han den nemen. De ingang van de concertzaal verhuist van de Singelstraat naar de voormalige artiesteningang aan de Verwerijstraat. De negentiende-eeuwse zaal ligt als het ware tussen die twee straten ingesloten. Het pand aan de Singelstraat, waarin eerst de entree en de foyer zaten, is door de gemeente als woonhuis verkocht. Al le ruimte die daar verdwijnt, moet er aan de kant van de Verwerijstraat bijko men. „Eigenlijk blijft niets hetzelfde, behalve de oude zaal. Aan de zijkant ko men nooduitgangen, waardoor je in de nieuwe foyer komt, die over de lengte van de hele zaal komt," licht Eisenga toe. Zijn aandacht gaat even naar de dames van de catering. Ze moeten een plek krijgen tussen de bouwplaten, oranje dekzeilen en stempels. Over anderhalf uur immers komen de gasten en er moet nog het één en ander worden klaarge zet. Akoestiek „Er is bewust voor gekozen in de oude muziekzaal zo weinig mogelijk te veran deren", neemt Van der Heijden de uit leg over. „De akoestiek is hier zo bijzon der. Beroemd zelfs. We moeten er alles aan doen om dat zo te houden. In het Concertgebouw iix Amsterdam is des tijds bij de verbouwing gezocht naar verf met exact dézelfde structuur om de akoestiek te behouden. Het grappige van akoestiek is dat je het kan meten, maar dat het moeilijk is om aan te ge ven wat het nou eigenlijk is?" Om de ideale situatie niet te verstoren komen-de stoffen stoelen terug, met pre cies dezelfde dempingsfactor en hetzelf de volume. Verder blijven alle details in de zaal onveranderd, inclusief een af beelding van Jan Pieterszoon Swee- linck, componist en organist (1562- 1621). Die hangt boven de deur naar de voormalige kleine zaal, waar voox-al de bridgeclub vaak zat. Deze zaal dient na de verbouwing ook als foyer. Wat verdwenen is en nooit meer terug- komt, is het theaterorgel. Het front - nu even voorzien van een dik, ox'anje dek zeil - staat er nog. De rest van het orgel is overgedragen aan de Nedexiandse Or gel Federatie, die het waarschijnlijk on derbrengt in het Draaiorgelmusexxm in Haarlem. Tussen de bedrijvigheid van de bouw vakkers door bereidt Bex-ith Keiser een presentatie voor. Zij maakte het ont werp voor het interieur. „Het is de be doeling dat het gebouw een sfeervolle, warme uitstraling krijgt. Daarom kie zen we voor puiper en antraciet. Daar naast komen mosterdkleurige wandban- ken in de foyer." „Klassieke theaterkleuren", vult Eisen ga aan. „Een musicus maakt het niet uit wat voor stoelen er in de foyer staan. We hebben hier te maken met een veel- foto Ruben Oreel heid aan bouwstijlen. De entree met ge vel uit de jaren zeventig, de zaal uit eind negentiende eeuw en een nieuwe foyer. Die elementen kan je door je in richting naar elkaar toe trekken, met be houd van het eigen karakter. Er komen luie fauteuils in de ene foyer en moder ne klassiekers in de nieuwe foyer." Opnamestudio Iets verderop in de oude beheerderswo ning aan de Verwex-ijstraat staat geen binnenmuur meer overeind. „Hier komt een opnamestudio. De studio zal wor den ingericht met kwalitatief hoogwaax-- dige apparatuur. Ensembles of muziek gezelschappen kunnen hier hun muziek opnemen. Muzikanten kunnen een leu ke CD hier opnemen en dat combineren met een strandvakantie", vertelt Van der Heijden, de heme die de bouwvak kers maken overstemmend. Voorlopig verloopt de verbouwing vlot jes. Naar verwachting wordt in mei de Concert- en Gehoorzaal opgeleverd. De kosten voor deze rigoureuze opknap beurt bedragen 1,6 miljoen euro. Exclu sief 125.000 euro voor de apparatuur in de regiekamer. „In september hebben we een paar proefconcerten en een vierdaags mu ziekfestival", onthult Eisenga. Wie de eer van het openingsconcert toekomt, daar wil hij de muziekliefhebbex-s pas dan mee verrassen. door Marcel Modde SCHARENDIJKE - Op de Kab- belaarsbank aan de Brouwers- dam wordt dit najaar een spring- schans geopend. Via de schans kunnen BMX'ers, skaters en snowboarders een duik in het water maken. De attractie moet meer toeristen en watersporters naar het gebied lokken. De bouw kost ruim honderddui zend euro. Daarvan wordt 75 Het is niet zo dat de Sint Jacobskerk de parkeergarage van de Fonteyne in Vlis- singen mag gebruiken, zoals gisteren abusievelijk in de PZC vermeld stond. De mensen van de kerk mogen de gara ge alleen gebruiken om hun auto te par keren. Een en ander is verkeerd begre pen uit de commissievergadering. procent gesubsidieerd door de provincie Zuid-Holland. Het project maakt deel uit van het plan van het Natuur- en Recrea tieschap De Grevelingen om het gebied aantrekkelijker te ma ken. Diverse maatregelen en kwaliteitsverbetering moet uit eindelijk tien procent meer toe risten naar de Brouwersdam ha len, aldus R. van der Vèer van het Grevelingenschap. Met de schans krijgt de Grevelingen een belangrijke trekker in huis. Vooralsnog kunnen 'waterjum pers' alleen terecht in een recrea tiegebied bij Eindhoven, waar afgelopen zomer een vergelijkba re attractie werd geopend van 6,5 meter hoog en met een aan loop van 25 meter. De versie voor de Kabbelaarsbank wordt vergelijkbaar, aldus Van der Veer. In Eindhoven wordt de schans gebruikt door skiërs, snowboar ders, inline skaters, skateboar ders, kanoërs en BMX-riders. De bedoeling is aan het eind van de afdaling met een spectaculai re sprong in het water te belan den. Het Gx'evelingenschap gaat niet zelf de exploitatie over de water- jump voeren, zegt Van der Veer. Daartoe wordt overleg gevoerd door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 37-jarige man uit Middelburg ontliep gis teren door een procedurefout van de politie zijn straf. De Mid delburgse politierechter A. Jans sen van Kampen sprak de man vrij. „De politie heeft haar werk niet goed gedaan", zei ze. De politie- rechter had in het proces-vex-- baal gezien dat de verbalisanten na het voorlopige ademonder- zoek niet de termijn van twintig minuten in acht hadden geno men alvorens over te kunnen gaan op het afnemen van de re guliere blaastest. „U heeft maz zel. Er zit slechts achttien minu ten tussen. Dat is twee minuten te kort", motiveerde ze haar vrij- spx'aak. Dat verdachte voiig jaar 17 oktober in Middelburg met te veel drank op achter het stuxir Meer Zeeuwen tunnelcommissaris BORSSELE - De raad van commissarissen van de NV Westerscheldetunnel verzeeuwst. D. Luteijn, oud-senator en oud-directeur van energiebedrijf Delta, exx S. Kwekke- boom-Janse, directeux-eigenaar van installatiebedrijf Isti- raewa en Zakenvrouw van het jaar in 2001, zijn per 1 ja nuari toegetreden. Ze nemen de plaatsen in van D. Blom, voormalig topman van Vex'keer en Water-staat, en oud-Ka merlid F. Castricum. Namens de provincie Zeeland is gedeputeerde A. Poppel- aars commissaris bij de tunnelmaatschappij. De andere twee zijn W. Moerman en W. Stevelink. Kantongerechten verdwijnen DEN HAAG - De kantongex-echten in Zierikzee en Tholen worden in de loop van dit jaar opgeheven. Minister Hirsch Ballin (CDA. Justitie) heeft de Tweede Kamer aan gekondigd dat hij deze twee nevenvestigingen van de rechtbank in Middelburg wil opheffen. Als de Kamer daar niet op reageert, wordt het besluit ge publiceerd in het Staatsblad en is het een feit. Vanaf clat moment is er nog zes maanden de tijd de zaken te behan delen die dan al bij de kantongerechten in Zierikzee en Tholen lopen. De Middelburgse rechtbank houdt nog één nevenvesti gingsplaats over: Terneuzen. Geld voor verkeersmaatregelen MIDDELBURG - Het dagelijks provinciebestuur trekt ruim 1,85 miljoen euro uit om verkeersmaatregelen in ver schillende regio's te ondersteunen. Het geld wordt netjes vex-deeld over Zeeuws-Vlaandex-en, Walcheren exx de Oosterschelderegio: De projecten worden door waterschappen en gemeenten uitgevoerd. Op de lijst staan onder meer reconstructie Van Maelstede- weg Hulst, tx-averse Terhole, hei-inrichting Kennedylaan Terneuzen, fietspad Zwai-tegatsekreek Sluis, calamiteiten ontsluiting Dow Benelux, rotonde 's-Gravenpolder, x-oton- de Julianastraat Zierikzee, maati-egelen Nansenbaan Goes, aanpak situatie Aardebolleweg Wolphaaitsdijk. Bezuinigingen openbaar vervoer MIDDELBURG - De provincie bespaart dit jaar ruim één miljoen eui-o op het openbaar vei-voer in Zeeland. Dat vooi-deel komt vooi'al door het schrappen van de bijdrage voor de 'beltaxi' in de provincie (alleen in Walcheren blijft dat nog tot en met 2008 doorlopen). Hierdoor wor den vooral ouderen die geen beroep kunnen doen op de Wet Voox-zieningen Gehandicapten getroffen. Provinciale Staten hebben dat zo bepaald. Ondanks de besparing moet cle provincie ovei-igens nog al tijd uit eigen zak geld bijpassen voor het openbaar ver voer, omclat het Rijk geen kostendekkende bijdrage geeft, Maar in plaats van 1,5 miljoen euro moet er nog maar 217.000 euro uit de algemene middelen van de provincie geput worden. Naast de gebruikelijke uitgaven voor het openbaar ver voer (bijna 18 miljoen eui-o) - waaronder het fiets-voet- veer Vlissingen-Bi-eskens, steun aan bedrijfsvei-voer en een bijdrage voor buurtbussen - heeft de provincie 65 000 euro uitgetrokken voor de buslijn Goes-Gent, die alleen in het weekeinde rijdt. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De organisa tie van de jaarlijkse streetpara- de in Middelburg moet vierdui zend euro boete betalen aan de gemeente. Het geluid stond afge lopen jaar te hard. Volgens bin'gemeester K. Schou- wenaar is de ox-gaixisatie vaak genoeg gewaarschuwd. „Het ge luidsniveau is al een aantal ja ren te hoog", zei hij gistex-avond in de commissie algemeen be stuur. „Het is vooraf bekend ge maakt wat de boetes waren en men heeft daar toch wel een beetje maling aan." Wrang, noemde M. Baltus (PvdA) de boete. „Het is een steeds groter evenement aan het worden en er zijn elk jaar minder klachten." Ze vroeg de burgemeester om een voorwaardelijke straf. Baltus vindt de boete in geen verhouding staan tot het bedrag waarmee de gemeente de parade subsidieei't, vijfduizend euro. Fractievooi-zitter C. Dekker van de traditionele tegenstander van de parade, de SGP, stelde dat de parade wel voor erg veel overlast zorgt. „Er zijn mensen die bewust de stad niet ingaan." Die waren er met de sinterklaas intocht ook, antwoordde Baltus. „Ik moet ook leven met kerkge- beier elke zondag?", zei J. van Nieuwenhuizen (Gx-oenLinks). De danceparade is dit jaar op 21 juli. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 34-jarige inwoner van Vlis- singen voor dronken rijden ver oordeeld tot veertig uur werk straf en acht maanden rijontzeg ging- De politie zag de man vox-ig jaar 18 oktober in Vlissingen ï-ond drie uurs nachts slingerend rij den. Dat was aanleiding om de automobilist aan te houden. Uit de blaastest bleek dat de man bijna vier keer (855 microgram) zoveel had gedx-onken als is toe gestaan. Raadsman E. Smit pleitte voor een werkstraf. Offi cier van Justitie J. Zondex-van wilde verdachte en zijn gezin niet treffen in de portemonnee en eiste veertig uur werkstraf plus acht maanden rijontzeg ging. De politierechter vonniste conform de eis. met de reeds gevestigde recrea- tiebediijven op de Kabbelaars bank, waaronder Port Zélande. De schans wordt niet vrij toegan kelijk, waarmee de veiligheid van gebruikers wordt gewaar borgd. De provincie Zuid-Hol land heeft als voox*waarde ge steld dat de schans uiterlijk dit jaar wordt gerealiseerd. Nog voor het zomerseizoen wordt te kort dag, aldus Van der Veer. zat dat stond volgens de politie rechter wel vast. Officier van Justitie J. Zondei-van liet dit in de eis van zeven maanden rijont zegging en 700 euro boete tot uit drukking komen. De blaastest gaf 655 microgram aan. De Mid delburger was aangenaam ver rast door de vrijspraak en kon bij het verlaten van de x-echtx- zaal een glimlach niet onder drukken. VEERE - Op de Veerseweg in Veere zijn in de nacht van maan dag op dinsdag rond uur twee in woners van de gemeente Veere van 17 en 18 jaar aangehouden omdat zij zicii op verzoek van de politie niet konden identifice ren. De twee bekenden sinds oktober 2006 bezig te zijn met vernielin gen en diefstal in Veere en Zand dijk en werden daarom opnieuw aangehouden in het politiebu reau in Middelburg. Beiden be kenden onder meer diefstal van verkeersborden en auto-emble men; inbraak in een caravan en een boot op een bedrijfstei-rein aan de Veex-seweg waaruit vlag gen, touw een boei en verrekij kers werden meegenomen en waarin een brandblusser werd leeggespoten; vernieling van een bushokje op de Veerseweg en vernieling van enkele nxitjes van de gi'ote kerk; in de haven werden boten losgemaakt, ook werd met vex'schillende bootjes gevaren; van een boot die bij een woning in de Bastiaan de Langestraat stond werd de bui tenboordmotor weggenomen; en in de Frans Naereboutstraat werd een auto, die op blokken stond omgeduwd, De verkeers borden, buitenboordmotor, ver rekijkers, vlaggen en de boei werden door de politie aange troffen en in beslag genomen. Tegen de twee jongens werd px-o- ces-verbaal opgemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11