ac laad dubt over nut extra brug Veere tegen herinrichting N660 60% 50% Echte vleermuizen kraken 18 Werkstraf en boete voor duo wegens uitgaansgeweld iddelburgse fracties twijfelen of onderzoek wel nodig is ompleet slapen in Zeeland ijfiorgarfa goes KORTING KORTING TILROE OPTIEK Galant „«OIIMWW ïai3l.«6»AAG°eS killS-Zeelend: 0113-315520; ^Cd««";o,i3-315570; £»|- 020-4562500. ^«^00-0231231 sdag 16 januari 2007 Wüst maakt zich nu op voor WK editie Walcheren UbUBG - De Middel- politierechter I. Wol- heeft gisteren een 19-jan- orvoner van de Zeeuwse tUd voor uitgaansgeweld oor werkstraf opgelegd, lol slachtoffer uit Arnemui- „Ml hij 350 euro smarten- belalen. Zijn 21-jarige uil Middelburg werd voor haar aandeel in de vecht partij bestraft met 250 euro boe te. Vast stond dat er in de vroege ochtend van 2 juli vorig jaar in Middelburg alcohol in het spel was. De aanleiding tot de con frontatie zou een misplaatse op merking zijn. De vrouw zei al leen een duw te hebben gege ven. Voordat ze het beseften la gen de vrouw en de Arnemuide- naar tussen de geparkeerde au to's voor een horecazaak op de grond. Toen kwam ook haar Middelburgse vriend in actie. Getuigen hadden hem tegen het hoofd van de Arnemuidenaar zien trappen. Zelf zei hij over het slachtoffer heen te willen stappen. „Het was een voetbal- trap tegen het hoofd. Het slacht offer is met een snijwond aan het hoofd naar het ziekenhuis af gevoerd", gaf officier van justi tie W. Smeenk de impact van het geweld weer. Zij eiste 120 uur werkstraf tegen de jonge man en 250 euro boete tegen de vrouw. Boosdoener Volgens raadsman E. Smit was de drank de grote boosdoener. „Het blijft tijdens een opstootje lastig om vast te stellen wie wat heeft gedaan. Mijn cliënte is mis handeld en ten val gekomen. Hij is over hem heen gesprongen. De snijwond is door de val geko- men." Advocaat Smit. pleitte voor vrijspraak van de vrouw en strafvermindering voor haar vriend. „Als er sprake was ge weest van een voetbaltrap dan was het letsel veel ernstiger ge weest" ^ariia Berkelder IDELBURG - Is het nodig er snel een extra brug komt ■hel Kanaal door Walcheren Middelburg? Door een brug industrieterrein Ramsburg deStationsbrug gedeeltelijk sloten kunnen worden voor overkeer. De gemeenteraad lelt, bmg bi] Ramsburg stond al ,el programma, maar alleen (iets- en voetgangersbrug, liet dodelijk ongeval op de (ionsbrug in september, jerd om de brug leTaaii le leggen en ook te stellen voor autover- Jen deel van het verkeer nu over de Stationsbrug ,zou via de nieuwe brug de inenuit kunnen gaan. Ver- kring van het verkeer op iaën - het meest vervuilde je Middelburg - is een an- wrdeel. jerzoek van B en W wil een toek uitvoeren naar de Alleen PvdA, CDA en Links spraken zich gister tijdens de vergadering commissie ruimte uit oomstoring in iouwse wijk »r graafwerk IKZEE - Graafwerk is ver- lelijk de oorzaak van een il stroomstoringen de afge weken in de Zierikzeese jtambaeht. Dat zegt nutsbe- NV. [een paar maanden geleden er voor de inwoners van 10 nog geen vuil- lucht. Totdat de bouw [uitbreiding Poortambacht „Voor die tijd hadden [ooit last", aldus buurtbewo- G. Mulder. „Er zijn niet j \aak storingen geweest, F dat maakt het niet minder lelijk. De video is er hele- ïdoor van slag geraakt. Die lik niet meer goed." jens voorlichter P. Couwen- |\an Delta zijn de storingen iMulder en andere buurtbe- over klagen vermoede- I veroorzaakt door great „Het vreemde is dat in Ijeval de storing pas optrad paar weken nadat ergens ge was. Waarschijnlijk is graafwerk de kabel al be- en is die door trillin- jw bijvoorbeeld bouwver- jhelemaal stuk gegaan." jZich een aantal keren ach- [Ikaar stroomstoringen heb- voorgedaan in Poortam- ft 10, is volgens Couwen- 'puur toeval. (Advertentie) en.nl heeft ook voor uw 5mwens in 2007 een lening 'Oe laagste rentegarantie! 'aarlenen.nl of '■900-0881 IcettvUtaat' -.Tl' Ci.' voor zo'n onderzoek. De overige fracties twijfelen of dat nodig is. Als alles volgens planning verloopt, ligt er over ruim drie jaar bij Ramsburg een tunnel on der het kanaal. „We hadden het eigenlijk vijf jaar eerder moeten doen", zei C. Dekker (SGP). Ook de PPM vond dat de perio de tussen het gereedkomen van de brug en de tunnel te kort. „Op die manier kweek je over spannen verwachtingen bij de burgers." Dat de planning is dat de N57 en de tunnel over ruim drie jaar klaar zijn, wil niet zeg gen dat ze er dan ook liggen, zei P. de Doelder (PvdA). „Het is onverantwoord om nog langer te wachten." Het is twee jaar winst, stelde A. van 't West einde (GroenLinks). „Die moet je gewoon pakken. Het gaat om de veiligheid op de Stations- brug." Een brug die ook geschikt is voor auto's kost ongeveer drie honderdduizend euro meer dan een brug waar alleen fietsers en voetgangers overheen kunnen, zie wethouder F. Streng (VVD). De fracties waren het erover eens dat de Stationsbrug veili ger is geworden door de recente maatregelen. De politie gaat bin nenkort controleren op verkeers overtredingen, zei Streng. In de toekomst blijven alleen de bus sen nog over de Stationsbrug rij den. CD A-fractievoorzitter J, Kodde zei dat vreemd te vinden. Plet kan niet anders, stelde Streng. Met Connexxion zijn daar af spraken over gemaakt. Bovendien, vulde Dekker (SGP) aan, was het de gemeente die het busstation naar de andere kant van de brug heeft ver plaatst. Yordi, Jurrian, Martijn, Dennis, Mees, Edwin, Barbara en Berndt in hun nieuwe vleermuizencape. door Elian van't Westeinde GRIJPSKERKE - Konijnen en herten zijn de favoriete dieren van Edwin. Hij zit alweer een tijdje bij jeugdnatuur club De Vleermuis in Grijpskerke. Vandaag viert de club in het Dorpshuis aan de Kerkring haar vijfjarig bestaan. „Ik hoorde over De Vleermuis van een vriendje. Toen ben ik eerst eens komen kijken. Het is zo leuk omdat Peter steeds nieuwe activiteiten verzint. We zijn ook al een keer naar Utropia geweest En je leert veel over de natuur." Op Berndt (10) maakte de vleermuizen- tocht.de meeste indruk. „Met een detec tor. Dan hoor je een hoop gekraak en dan weet je dat er een vleermuis zit. Het was de nacht van de nacht, maar ze wa ren vergeten het licht uit te doen." Vijf jaar geleden begonnen Peter en Jacoline Sneltjens in hun huis aan de Middelburg- seweg in But tinge een jeugdnatuurclub. De club is bedoeld voor kinderen tussen zeven en tien jaar. Inmiddels bestaat de groep uit 19 kinderen. „Een onverwacht succes", zegt Peter. „Het hoekje dat ik had ingericht thuis, werd al gauw te klein. We moesten uitwijken en nu zitten we hier." Het echtpaar Sneltjens verhuisde van Utrecht naar Buttinge. In Utrecht leid den zij ook een jeugdnatuurclub en ga ven ze jarenlang les aan twee groepen. Peter heeft een tuinbouwcursus en een cursus faunabeheer gevolgd. Hij werkt als tuinier in Vlissingen. Plet echtpaar vindt het leuk om de kinderen alles over de natuur bij te brengen. De groep komt op dinsdagavond van half zeven tot half acht bij elkaar in het Dorpshuis in Grijpskerke. De kinderen kozen zelf de naam "De Vleermuis". De club heeft zelfs een vlag met een logo: een potloodtekening van een vleermuis die een vlinder vangt. „We nemen de vlag altijd mee als we meelopen met de avondvierdaagse." Het enige wat nog ont breekt is een clublied. „Dat zal ik ma ken", roept Berndt luid. Enthousiasme Aan enthousiasme ontbreekt het de kin deren niet. Vooral het voorjaar is span nend. Dan trekken ze met zijn allen de natuur in. Strandexcursies, wilgen knot ten, muizenbotjes bestuderen, slootjes leeghalen en vogelkastjes inspecteren. Een leuke herinnering hebben ze aan het Gemeentebestuur tegen plan provincie voor weg Koudekerke-Middelburg door Maurits Sep DOMBURG - De gemeente Veere voelt niets voor de ingrij pende aanpassing van de weg tussen Koudekerke en Middel burg zoals de provincie die voor ogen heeft. De voorkeur van het gemeente bestuur gaat uit naar verlaging (Advertentie) WOONBOULEVARD wI --Ti MARCONISTRAAT 32 MEER DAN SLAPEN I DE SCHIPPER 0113 - 230181 van de snelheid naar zestig kilometer per uur om onge lukken te voorkomen. Wethou der J. Bostelaar heeft dat giste ren gezegd in een vergadering van de commissie ruimtelijke ontwikkeling van de gemeente Veere. „Een minder ingrijpende oplos sing heeft de voorkeur van ons college", stelde Bostelaar. De weg van Koudekerke naar Middelburg (N660) is een zeer drukke weg, zowel voor auto's, landbouwverkeer als fietsers. Het wij liggen de fietspad be hoort tot de drukste van Zee land. Tegelijkertijd gebeuren er veel ongelukken op de N660 om dat auto's die naar de boerderij en langs de weg moeten, het fietspad moeten kruisen. Ook het grote verschil in snelheid tussen afslaand en doorgaand verkeer, leidt tot kop-staartbot- singen. Gedeputeerde van ver keer A. Poppelaars heeft eind vo rig jaar bekendgemaakt dat de provincie de weg gaat herinrich- ten. De doorgaande weg wordt iets verlegd, met daarlangs een nieuwe parallelweg voor fiet sers, landbouwverkeer en be stemmingsverkeer voor de be drijven langs de weg. Hij heeft de plannen ook toegelicht op een informatiebijeenkomst voor omwonenden. De gemeente Veere is officieel echter niet op de hoogte gesteld, vertelde Bostelaar gisteravond. „De exac te inhoud is ons onbekend." Wel is op ambtelijk niveau contact geweest over de plannen. Recht Bostelaar erkende het recht van de provincie om de weg veiliger te maken. „Maar wij willen ook kijken naar de gevolgen voor het landschap. Het gaat om een weg die de overgang van stad naai- platteland markeert." Bo vendien maakt de gemeente zich zirgen over de vermening van fietsers met gemotoriseerd (land- bouw)verkeer op de parallel weg, terwijl fietsers nu een ei gen pad hebben. Kritiekpunten Dat zijn precies de kritiekpun ten die de fractie van PvdA/GroenLinks aansneed toen zij de reconstructie gister avond ter sprake bracht. Bostelaar, wethouder van die zelfde fractie, deelde de kritiek en de zorgen. Ook schaarde hij zich achter het pleidooi van de weg een zestig-kilometerweg te maken. „Het gaat om stuk van 1400 meter tussen de twee be bouwde kommen", verklaarde fractievoorzitter D. Holtkamp Evenementen in parkeergarage VLISSINGEN - Het college van Vlissingen heeft de Sint Jacobskerk groen licht gegeven om evenementen in de parkeergarage van de Fonteyne te houden. De kerk gaf al eerder aan zich meer op het culturele vlak te willen bege ven. Een eerder evenement in de garage, het gala van festi val Film by the Sea, liet in december al zien dat de garage daar geschikt voor is. De gemeente is overigens nog geen eigenaar van de kelder. Ze huurt het vooralsnog van de BAM, die het Fonteyne-complex in de binnenstad bouwt. Forse straf beginnend bestuurder MIDDELBURG - Een 32-jarige inwoner van Vlissingen werd vorig jaar binnen korte tijd twee keer betrapt op dronken rijden. Omdat de man een beginnend bestuurder is wachtte hem gisteren in Middelburg een zware straf. Officier van Justitie W. Smeenk eiste 1600 euro boete en dertien maanden rijontzegging, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Politierechter I. Woltring vonniste con form de eis. De verdachte werd 29 juli in Middelburg aan gehouden met een alcoholgehalte van 515 microgram. Nóg geen drie maanden later ging hij 8 oktober opnieuw in de fout. De Vlissinger was met zijn (nieuwe) auto in Oost-Souburg bij het wegrijden achteruit tegen een gepar keerde auto gereden. Nadat hij met hoge snelheid was weggereden raakte hij onderweg nog een auto. Toen de po litie de drankrijder aanhield bleek dat hij 700 microgram blies. Dat was ver boven de limiet van 88 microgram, voor beginnende bestuurders. De Vlissinger kon zich hele maal vinden in de straf. Werkstraf voor mishandelingen MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol tring heeft gisteren een 22-jarige inwoner van Vlissingen voor het plegen van geweld bij verstek veroordeeld tot vijftig uurwerkstraf. De Vlissinger mishandelde 16 decem ber 2005 in Goes zijn oom. De verdachte kreeg het vorig jaar 18 januari in Goes aan de stok met twee vrouwen. Hij sloeg en stompte de slachtoffers in hun gezicht. Aanrijding in Rilland RILLAND - In de Stellestraat vond maandag om vier uur een aanrijding plaats. Een 29-jarige automobiliste uit de gemeente Reimerswaal wilde vanuit de Stellestraat links af de Oudedingestraat inrijden. Bij het nemen van de bocht hield zij niet voldoende rechts en kwam in botsing met een tegemoetkomende bestelauto, bestuurd door een 44-jarige man uit dezelfde gemeente. Beide voertuigen raakten beschadigd. Steunpunt PKN in Goes sluit GOES - De negen regionale dienstencentra van Protes tantse Kerk in Nederland (PKN), waaronder die in Goes, gaan per 1 januari 2008 dicht. Vorig jaar werd al bekend dat het Zeeuwse centrum met sluiting bedreigd werd. Het besluit de regionale dienstencentra te sluiten is onderdeel van een bezuinigingsoperatie. ANP (Advertentie) foto Lex de Meester Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 boomplanten in het dorpsbos. Ze moch ten in een hoek van het bos struiken plan ten. „Daar was het slikkerig", gniffelt Jurrian (9). „Iemand bleef met zijn laar zen in de modder hangen en viel zó ach terover. Een vieze broek dus." Wat op Peter de meeste indruk maakte was toch wel de haas die Barbara op een avond meebracht. „Dat vond ik wel stoer. Ze had het half vergane dier in een doos gestopt. Toen ze hier kwam, trok ze handschoenen aan en pakte ze hem bij zijn oren en hield hem omhoog." Van alle activiteiten die Peter Sneltjes onderneemt met zijn jeugdige clubleden zijn foto's gemaakt. Materiaal genoeg voor een tentoonstelling vond hij. Van avond tussen 18.45 uur en 19.00 uur ont hult burgemeester R. van der Zwaag de panelen in het Dorpshuis. dat voorstel. „Door de snelheid te verlagen, hoeft de herinrich ting veel minder ingrijpend te worden." Wethouder Bostelaar zegde toe de kritiek en cle zor gen te bespreken met gedepu teerde Poppelaars. Daarvoor is zeker tot 1 februari de tijd. Pop pelaars heeft op de informatie- bijeenkomst in december omwo nenden tot begin volgende maand de tijd gegeven op het plan te reageren. Overigens heeft Poppelaars in december zelf al gezegd dat op de parallelweg beter niet drie soorten verkeer kunnen komen, omdat dat voor fietsers te ge vaarlijk zou worden. Verlaging van de snelheid van tachtig naar zestig, wees hij destijds re soluut van de hand. De N660 is een verbindingsweg en moet daarom een tachtig-kilometer weg blijven, benadrukte hij. Wat en waar u koopt dat bepaalt u toch zelf Tot en met zaterdag 27 januari ontvangt u bij aankoop van een complete bril (montuur glazen) OP HET BRILMONTUUR VAN UW KEUZE OP DE GLAZEN VAN UW KEUZE ONGEACHT HET MERK EN PRIJS alle merken en soorten glazen brilcollectie 2006-2007 LET OP onze korting staat los van de vergoeding van uw zorgverzekeraar. U kan bij ons terecht voor levering en vergoeding volgens de polisvoorwaarden van uw zorgverzekeraar WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 vwitw.tilroe.nl zeeuwse almanak Zit die Middelburgse vrouw aan het bureau op haar Goese werkplek, begint haar tas te zoemen. Teneinde de versto ring voor de omringende colle ga's zo beperkt mogelijk te houden viste ze vlot de oor zaak van het gezoem, uit de tas. Middels de mobiele telefoon meldde zich haar tienerzoon. „7c Heb bloemen gekocht", baste hij in zijn, nog onwen nig nieuwe, ruige stem. „Oh? Waarom dan?", vroeg moeder. „Ja, voor jou." „Da's lief', schoot moeder haast vol. „Ja, ja", onderbrak de zoon haastig de gevoelsuitingen vooraleer het te erg zou wor den. „Maar ivat moe'k d'r m.ee doen?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9