ïnterechte boete voor crossclub Nieuwe vissteigers voor GOA 60°/t Vijftigplussers dansen zich in het zweet ,c««iuaa E^üS™* s;«o®»231231 pinde blundert met dwangsom door wedstrijd als training te zien Mnoraarib goes i 18 Omleiding wegens werk aan N61 bij Vogelwaarde KORTING KORTING TILROE OPTIEK Galant lenen; nl 0 .p2c.nl 0113-315649 SJg3L 4460 AA Goes gdag 16 januari 2007 editie Zeeuws-Vlaanderen Advertentie -ompleet slapen in Zeeland MARCONISTRAAT 3; MEER DAN SLAPEN DE SCHIPPER I 0113 - 230181 Advertentie Wij geven u ld de helft cadeau! 1 Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve 'firviezen van Johnson Brothers, één van de merken tón Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onzê website www.pzc.nl/spaaractie. n «ookafhalen bij onze klantenbalie. ^abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 ^lynriVerstraeten m. De Stichting Recreatie- Exploitatie Smitssehorre gjhoeft toch geen boete van ](0 ie betalen. De Stich- nerd ervan beticht dat ze 'jjgels op het Axelse Utrossterrein had overtre- >Baar dat blijkt niet juist. kleed aan. „Feitelijk was er spra ke van een grote wedstrijd met daaraan gekoppeld een maxi mum van veertig deelnemers dat gelijktijdig op het circuit Voorzitter P. Apers van stich- mag zijn." De waargenomen ting RES is 'meer dan content' 'overtreding' betrof de war- met het besluit van het provin- ming-up van de motoren. ciebestuur. „Maar dit 'grapje' heeft ons aan juridische bij stand wel driehonderd euro ge kost. Dat geld kunnen we ner gens verhalen. We waren goed koper uit geweest als we ge woon die dwangsom hadden be taald. Maar het gaat ons ook om het principe." door Gino van den Broecke SAS VAN GENT - Met zwie rende bewegingen dansten gis termiddag een groot aantal vijf tigplussers zich tijdens de Solo- dansmiddag in de Sasse Vlaan- derenhal in het zweet. Nadat eerst met een lunch van brood en soep de magen waren gevuld, hadden de ruim 140 he ren en dames uit Hulst, West- dorpe, Temeuzen en Axel hun dansschoenen onder gebonden en namen ze bezit van de dans vloer. Daar dansten ze vol over tuiging op de muzikale num mers die live-orkest The Music Lovers voor hen speelde. Songs van Frans Bauer tot George Ba ker en zelfs salsaklanken pas seerden de revue. „Het is prachtig om hieraan deel te nemen. Ik dans nu een sinds een jaartje of vier elke maandag in Westdorpe en ik vind het heerlijk! Ik doe niet veel aan sport, maar hierin kan ik mezelf helemaal uitleven en ik vind deze middag helemaal geweldig. Ik hoop dat het vol gend jaar weer doorgaat, dan ben ik er zeker weer bij", zei de 54-jarige Truus van Akker uit Sas van Gent. Commentaar Comelis Verplanke (71) uit Ter- neuzen kon zich vinden in het commentaar dat Van Akker gaf over solodansen en de dans- middag. „Ik doe nu vijf jaar aan lijndansen en ook al een jaartje of tien aan stijldansen. Het bevalt me prima en moet zeggen dat ik het bovenal heel gezellig vind. Je komt zo ook eens in contact met dansende ouderen uit andere plaatsten en dat is leuk." Het dansveld bestond voor het grootste gedeêlte uit dames aangevuld met een kleine groep heren. Iedereen was het echter roerend over één ding eens: deze middag moet een jaarlijks terugkerend festijn worden! „En daar ziet het wel naar uit, want ook nu blijk maar weer dat er veel animo voor is onder de dansers", zei Emmy Audenaerd van de orga niserende Solodansers Westdor pe. „Vorig jaar was het een ludiek geintje om de verjaardag van lerares Gerda van der Laan luister bij te zetten. Toen kregen we ook al diezelfde vraag. Het was een meer dan geslaagde middag te noemen en zeer zeker weer voor herha ling vatbaar." foto Wim Kooyman Lenen.nl heeft ook voor uw droomwens in 2007 een lening met de laagste rentegarantie! Ga naar lenen.nl of bel 0900-0881 Itdrugs EUZEN - In de nacht van op maandag is in Temeu- jj dne Belgische bestuur- Édrugs in beslag geno- laa twee personen werd 5 hasj en vijf gram wiet oen. Van de derde werd 3i wiet afgepakt. chter spreekt tiaar vrij van handeling pjvincie heeft een flinke gemaakt door een mo- uswedstnjd op 23 septem- 0 ie zien voor een trai nde voorschriften mogen eens trainingen niet meer g crossmotoren tegelijk in (an zijn. Een toezichthou- 0 de provincie telde 23 cber echter dertig tot 37 rcrossers op het circuit. En beeg stichting RES een boe mel) euro opgelegd, boete is het gevolg van een it dat Gedeputeerde Sta sider namen. Zij bepaalden sten dwangsom van 250 eu- füaldmoet worden voor ie- keerdat er te veel crossers [baan zijn. De motorcross- ging nu tegen het opleggen dt dwangsom met succes in Bi. „Ten onrechte zijn wij 'uitgegaan dat er op 23 sep- ri(l06 sprake was een trai- trekken GS het boete- door Eugène Verstraeten AXEL - De leden van hen gelsportvereniging Geduld Over wint Alles (GOA) kunnen weer veilig vissen vanaf de vissteigers aan de Kleine Kreek in Axel. Leden van de visclub hebben de 35 jaar oude en verrotte steigers afgebroken en de gemeente Ter- neuzen heeft gezorgd voor de plaatsing van nieuwe. De nieuwe steigers zijn enkele weken geleden tot grote tevre denheid van het hengelsportver eniging opgeleverd. Al in de herfst van 2004 trok de Stadsraad Axel aan de bel over de steigers die in slechte staat verkeerden. Zo slecht zelfs dat de gemeente over ging tot het plaatsen van bordjes 'Betreden op eigen risico'. Publiciteit De hengelsportvereniging GOA was op dat moment al in bespre king met de gemeente om de vis steigers met voorrang te vernieu wen. Door de publiciteit kwam de kwestie in een stroomversnel ling. Afgesproken werd dat de leden van GOA de oud visstei gers zouden afbreken en de ge meente zou zorgen voor plaat sing van nieuwe plankiers. „We mogen zeker stellen dat het re sultaat verbluffend is", zegt voorzitter W. van den Bos van GOA. „De nieuwe steigers zijn opgebouwd uit duurzame pro ducten zoals anti-slip kunststof roosters." GOA-voorzitter W. van den Bos over de nieuwe steiger: „Het resultaat Vorig jaar bestond de 650 leden tellende hengelsportvereniging zestig jaar. Dat is gevierd met een feest voor de leden en er zijn allerlei activiteiten geweest, zo als forelvissen op de Kleine Kreek. T-shirts voor de jeugdvis- sers en een vismarathon. „Eigen lijk zien wij deze nieuwe visstei gers dan ook als een heel mooi verjaardagscadeau van de ge meente Temeuzen", zegt Van den Bos. „Temeer omdat de vere niging zelf dit nooit had kunnen bekostigen." Voor GOA is de zeer visrijke Kleine Kreek een belangrijk vis water. Een groot deel van de is verbluffend." foto Wim Kooyman wedstrijden wordt er gevist én het water is ook bij de recreatie vissers erg geliefd. Het bestuur van GOA complimenteert de ge meente dan ook voor de realise ring van het steigerproject. Dit jaar wil het bestuur de facilitei ten voor het vissen nog verbete ren. IELBURG - Een 38-jarige icr van Axel werd verwe- hrs geweld te hebben ge- t. Het Openbaar Ministe- ig gisteren in Middelburg rade bewijsmiddelen om «veroordeling te komen. is van 240 uur werkstraf poging tot het toebrengen waar lichamelijk letsel door politierechter I. Wol- és overgenomen. De rech- nm tot een vrijspraak, ha bezit van een stiletto niet bewezen geacht, om- Erapen een klapmes be- De verdachte werd alleen devenneling van een licht tor in de ophoudkamer a politiebureau in Temeu- ®oordeeld tot 350 euro ■EE tot het betalen van de if 99 euro aan de politie, toid dat het slachtoffer vo- ar op 17 juni op de Markt fel fors was toegetakeld twee aanvallers. In de me tdie was ontstaan tijdens Rdstrijd van Oranje op het ndbal, had het slachtoffer beschrijving van zijn bela ften geven. Wel hadden ?ee een signalement door- al waren die volgens fee» H. Dunsbergen sug- &De rechter concludeerde «politie niet zorgvuldig te ivas gegaan. Advertentie Wüst maakt zich nu op voor WK Drankrijder opnieuw in de fout MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 61-jarige man uit Hulst voor het rijden onder invloed veroordeeld tot 300 euro boete. De Hulstenaar zei vorig jaar op 24 juni in zijn woonplaats bier te hebben gedronken, omdat het die dag warm weer was. Na het afnemen van de blaastest bleek het alcoholge halte 365 microgram, meer dan de toegestane 220 micro gram. In 2004 had de verdachte ook al eens een transactie bedrag voor een alcoholdelict betaald. Gedichtendag laat regio koud TERNEUZEN - Het mag dan op 25 januari voor de acht ste keer Landelijke Gedichtendag zijn, het evenement laat Zeeuws-Vlaanderen onberoerd. Het zou 'hét poëzie- feest van Nederland en Vlaanderen' moeten zijn. Maar geen bibliotheek, school, culturele stichting of boekhan del die er zich mee bezig houdt. Op activiteitenlijstjes komt de 25e niet voor. Terwijl er landelijk - dat wil zeg gen in Nederland en Vlaanderen - toch zowat tweehon derd evenementen zijn, hult men zich hier in stilzwijgen. 'Geen activiteiten in Zeeland gevonden' meldt de website van de organiserende stichting LGD. Dat is niet helemaal waar, want er is een schoolpoëzieproject in Zierikzee en daarvoor worden 's middags de prijzen uitgereikt in de Drukkerij in Middelburg. Daar is 's avonds dan nog een popmuziekquiz, waarin poëzie centraal staat. Voor de dichtsbijzijnde evenementen moet men de grens over. Op de avond van de gedichtendag zelf kun je ook nog naar Antwerpen. Daar is een lezing van Leonard Nolens, van wie tien nieuwe gedichten staan in de Gedichtendagbun del 2007. Het is voor de achtste keer dat de dag wordt ge houden. Poetry International begon ermee, in navolging van de National Poetry Day die in Engeland plaatsheeft. Van Dale heeft eigen likeur BRESKENS - Johan Hendrik van Dale, de grondlegger van het Groot Woordenboek der Nederlandse Taal, heeft anno 2007 zijn eigen likeur. In Sluis is het vanaf zondag 4 februari Van Dale Week. De Stichting Johan Hendrik van Dale grijpt deze week aan een aantal producten op de markt te brengen zoals Van Dale chocolade, Van Dale si garen en om te beginnen Van Dale likeur. Dit 'histori sche' drankje is ontwikkeld in nauwe samenwerking met Petra de Boevere van slijterij De Vuurtoren in Breskens. „De stichting wilde een drankje op de markt brengen met een link naar de historie. Om de link met Van Dale aan te geven heeft de fles van de likeur de vorm van een inktpot. De likeur zelf smaakt naar toffee", lichtte De Boevere gis teren toe. De Van Dale-likeur wordt gepresenteerd tij dens de opening van de Van Dale Week op zondag 4 fe bruari in het Belfort in Sluis. Het drankje is verkrijgbaar in Sluis en Breskens. VOGELWAARDE - Het verkeer over Rijksweg 61 tussen Temeu zen en Terhole wordt sinds giste ren een stukje over de nieuwe noordelijke parallelweg ge leid. Dat is nodig voor de recon structie van de hoofdrijbaan ter hoogte van de Schoolstraat in Vogelwaarde. De maximumsnelheid ter plaat se van de omleiding wordt terug gebracht van vijftig naar dertig kilometer per uur. De omleiding duurt volgens planning tot hal verwege de maand maart. De Schoolstraat blijft gesloten voor alle verkeer. De busdien sten via Rapenburg worden ge handhaafd tot na deze periode. De Koning Willem III weg, de Drie Gezustersdijk, de Sasdijk en de Schoolstraat zijn al sinds afgelopen najaar niet meer te be reiken vanaf de N61. Automobi listen die naar Vogelwaarde wil len, kunnen vanaf de rijksweg alleen via de rotonde aan Rapen burg Tol het dorp in. Wie vanuit Temeuzen naar het westen of het noorden van het dorp wil, kan ook door de polder rijden. (Advertentie) Wat en waar u koopt dat bepaalt u toch zelf Tot en met zaterdag 27 januari ontvangt u bij aankoop van een complete bril (montuur glazen) OP HET BRILMONTUUR VAN UW KEUZE 'jOP DE GLAZEN VAN UW KEUZE ONGEACHT HET MERK EN PRIJS ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN BRILCOLLECTIE 2006-2007 LET OP II onze korting slaat los van de vergoeding van uw zorgverzekeraar. U kan bij ons terecht voor levering en vergoeding volgens de polisvoorwaarden van uw zorgverzekeraar WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl zeeuwse almanak Zit die Middelburgse vrouw aan het bureau op haar Goese werkplek, begint haar tas te zoemen. Teneinde de versto ring voor de omringende colle ga's zo beperkt mogelijk te houden viste ze vlot de oor zaak van het gezoem uit de tas. Middels de mobiele telefoon meldde zich haar tienerzoon. „7c Heb bloemen gekocht", baste hij in zijn, nog onwen nig nieuwe, ruige stem. „Oh? Waarom dan?", vroeg moeder. „Ja, voor jou." „Da's lief", schoot moeder haast vol. „Ja, ja", onderbrak de zoon haastig de gevoelsuitingen vooraleer het te erg zou wor den. „Maar wat moe'k d'r mee doen?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35