kinderopvang voldoet aan eisen 60% 50% KORTING fZC Marin lacht als trotse vader veel meer Graafwerk oorzaak stroomstoringen in Poortambacht 10 18 Vetten blijken soms niet toegesneden op praktijksituatie PZC KORTING TILROE OPTIEK ompleet slapen in Zeeland ÏÏ'XÏÊSeland: 0113-315520; 0113-315570; ,3i- 020-4562500. £«e;0»»!31231 nsdag 16 januari 2007 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Wüst maakt zich nu op voor WK editie Schouwen-Duiveland pAliPankow JIIKZEE - De huisvesting r kinderopvang op Schou- n-Duivcland voldoet aan de Irfijke eisen op het gebied veiligheid, hygiëne en sfeer, lis een van de belangrijkste „linies van de recent uitge lee inspecties door de Ge- enschappelijke Gezondheids ei (GGD) Zeeland. fenssectorhoofd M. ten Ha- joor kinderopvang binnen Welzijnshuis is dat geen re- om tevreden achterover te K„ „Het inventariseren van i'smoet binnen onze organi- eeen continu proces zijn", aj, Bovendien geeft de (volgens haar in de rappor- ook aan dat op organisato- gebied nog wel het een en verbeterd moet worden, is overigens een bevesti- van hetgeen we zelf ook al caleerd hadden", zegt Ten L dt op het gedeeltelijk her ren het zogeheten Pedago- Beleidsplan. „Daarin bijvoorbeeld uitgebreider [breven te worden hoe za- Iils emotionele veiligheid en lecontacten voor de kinde- Advertentie -n.nl heeft ook voor uw wwens in 2007 een lening idelaagste rentegarantie! S5SSS" opvang bijvoorbeeld voor dat er voor elke vestiging een lokale oudercommissie gevormd dient te worden. „Maar daar heb je dan wel ouders voor nodig die daar zitting in willen nemen. Je kunt de mensen niet dwingen", zegt Coumou. Hij ziet hierin een discrepantie tussen wat de wet voorschrijft en wat in de prak tijk mogelijk is. „In dit geval is het beter te accepteren dat er in sommige kernen geen lokale oudercommissie is, maar dat wordt volstaan met een lijntje naar de centrale oudercommis sie", zegt Coumou. Het uitblijven van de GGD-in- specties gaf vorig jaar wat com motie. Een groep ouders drong er bij het gemeentebestuur met klem op aan nu eindelijk eens de opdracht daartoe te verstrek ken. Een ongeluk met een over verhitte verwarmingsbuis waar bij een meisje ernstige brand wonden opliep, had de zaak extra op scherp gezet. „Natuurlijk zijn dat soort zaken in alle vestigingen nu nauwkeu rig verzorgd en gecontroleerd", zegt Coumou. Veiligheid dient voorop te staan, maar hij is het met Ten Hagen eens dat al te ri gide voorschriften ook tot 'schijnveiligheid' kunnen lei den. „Je kunt nog zo veel maat regelen treffen, risico's zijn nooit volledig uit te sluiten", al dus het sectorhoofd Kinderop vang. Huisvesting De kinderdagverblijven in Scha- rendijke en Bruinisse krijgen binnen afzienbare tijd nieuwe huisvesting. Kinderdagverblijf Jip in Bruinisse gaat naar een gloednieuw onderkomen bij het seniorenwooncomplex in de Mo lenstraat. In Scharendijke komt het kinderdagverblijf samen met de peuterspeelzaal in het voor malige kantoor van de Rabo bank naast dorpshuis De Put- meet. Tevens zal in deze kern de belangstelling voor buitenschool se opvang worden gepeild. Ge ruime tijd was daar vraag naar in Scharendijke, maar in een kleine kern blijken deze behoef ten vaak te fluctueren. Hoofdhuidkoeler voor Lievensberg GOES - Ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom zet sinds deze maand een hoofdhuidkoeler in bij chemo therapie om haaruitval bij kankerpatiënten tegen te gaan. Lievensberg gebruikt de kap bij een beperkte groep mensen. Ook het Oosterscheldeziekenhuis in Goes neemt dit jaar zo'n hoofdhuidkoelsysteem voor chemotherapie- patiënten in gebruik. Zowel Lievensberg als het Goese ziekenhuis danken de kap aan Roparun-acties. De kap pen kosten rond de vijftienduizend euro en vei-gen des kundig gebruik. Met de kap wordt tijdens de chemokuur de haargroeizone op de hoofdhuid gekoeld tot minus vijf tot zes graden Celsius, waardoor de chemokuur niet in de haarwortels doordringt. Bij bepaalde patiënten en chemokuren is er kans dat de haardos (deels) behouden blijft. Nieuwe voorzitter Veteranendag MIDDELBURG - Het comité dat de tweede Zeeuwse Vete ranendag voorbereidt, heeft een nieuwe voorzitter. De Vlissinger M. Boogaard vervangt A. Rombout uit Bergen op Zoom, die om gezondheidsredenen terugtreedt. De ve teranendag wordt op zaterdag 30 juni gehouden in Mid delburg. Aan de eerste bijeenkomst, vorig jaar in Terneuzen, na men een kleine vijfhonderd veteranen deel. De voorberei dingen voor de tweede Zeeuwse dag zijn inmiddels in vol le gang. De komende weken worden de Zeeuwse gemeen ten én de provincie aangeschreven met het verzoek de bij eenkomst in Middelburg te subsidiëren. Er worden boven dien sponsors gezocht. Volgens de GGD voldoen de vestigingen voor kinderopvang aan eisen voor veiligheid, hygiëne en sfeer. Auto botst op fletser foto Dirk-Jan Gjeltema wpantie -rapport ligt vandaag d bij het college van bur ster en wethouders. In de selingen wordt volgens di- rJ. Coumou van het Wei- ris onderscheid gemaakt zaken die werkelijk aan- behoeven of die gezien ktijksituatie beter maar ileerd kunnen worden, rijft de Wet op de Kinder- ;eval door elen met n: 120 uur kstraf Aector Dooms IELBURG - Een veertigja- inwoner van Montfoort is het veroorzaken van een ^verkeersongeval in de ge le Borsele gisteren veroor- Itot 120 uur werkstraf, 500 boete en een jaar voorwaar- ie rijontzegging. ïd lette niet op de weg toen 16 juli over de Sloeweg in meente Borsele reed en te- tijd probeerde een telefoon- mer op te zoeken in zijn Hij belandde op de verkeer- Eghelft en kwam in botsing m tegenligger, een bestel- 'De bestuurder van die au- 'door de aanrijding een ge- orde milt en lever op, plus hersenschudding en een lwond. De man uit Mont- Ihrak zijn borstbeen, of gisteren in Middelburg lover de politie toe fout te geweest. hauffeur van de bestelauto ■alcohol gedronken. Hij ook geen gordel, der van justitie W. Smeenk idat de man een grove fout Maakt. „Dit zeer onver- oordelijk gedrag," Smeenk 180 uur werkstraf geëist. NOORD WELLE - Een 53-jarige fietser uit Veere is gister- middag bij Noordwelle aangereden door een auto. De 58-jarige automobiliste uit Dordrecht zag de fietser over het hoofd toen zij op het kruispunt van de Lockex-shofweg met de Stoofweg (N651) linksaf wilde slaan. De fietser stak vanaf het fietspad de weg over. Beide betrokkenen bleven ongedeerd. Fiets en auto raakten beschadigd. Gewonden bij botsing N57 VROUWENPOLDER - Bij een botsing tussen twee perso nenauto's zijn gisterochtend bij Vrouwenpolder twee vrouwen gewond geraakt. Biet ongeluk gebeurde om tien voor half acht op de Vrou- wenpolderseweg. Een 52-jarige vrouw uit de gemeente Veere vexieende volgens de politie bij het links afslaan richting de Lepelstraat geen voorrang aan een haar tege moetkomende auto. De bestuurster van die auto, een 42-jarige vrouw uit de gemeente Dirksland, liep verwon- dingen op aan buik en hoofd. Zij is op de plek van het on geluk door ambulancepersoneel behandeld. De 52-jarige vrouw uit de gemeente Veere is met buikklachten naar het ziekenhuis in Vlissingen vervoerd. Door de klap zijn de twee auto's totaal vermeld. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabet van Zeeland Advertentie Veel supermarktklanten zijn benieuwd naar de foto's van Marins pasgeboren dochter Sylvia. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow ZIERIKZEE - De muziek wordt tegenwoordig wat vaker onder broken dan voorheen. Dat ligt niet aan de kwaliteit van het ac- cordeonspel. De meeste klanten bij de AH-supermarkt in Zierik- zee luisteren daar nog steeds graag naar, maar velen van hen tonen de laatste tijd ook hun be trokkenheid met de accordeo nist zelf. Als Marin Vasilev (29) uit Bulga rije dan ook wordt gevraagd hoe het gaat met zijn wouw Rosi en zijn pasgeboren dochtertje Syl via, laat hij zijn accordeon even zwijgen en komt met een mapje foto's op de proppen. Zijn me lancholieke bük maakt sinds kort veelvuldig plaats voor de brede lach van een trotste va der. Sinds veel mensen via een arti kel in deze krant enkele weken geleden meer te weten zijn geko men over de Bulgaarse accordeo nist, wordt hij veelvuldig be groet en aangesproken door de passanten. Het kennen van zijn naam en besef van zijn situatie doen blijkbaar wonderen. Marin voelt zich plotseling vol komen geaccepteerd en zelfs als vriend behandeld. Met een die pe blos en nog verbijsterd over de talrijke reacties, vertelt hij de afgelopen weken heel veel meer geld dan voorheen in zijn rieten 'centenbakje' te hebben ontvangen. „En zo veel cadeau's voor Sylvia! Oh, oh, oh! Dat is niet meer normaal", vertelt hij verlegen en nog steeds overrom- peld door zoveel hartelijkheid. Inge van Meerten van natuur- winkel De Zonnehoed in Zierik- zee bood hem rond de jaarwisse- ling zelfs een vliegretourtje aan, zodat hij toch snel even bij vrouw en kinderen kon zijn. De straatmuzikant was diep ont roerd, maar zei het aanbod niet te kunnen aannemen. „Ik mag niet na een paar dagen weer te- nxg. Ik moet dan twee maanden in mijn land blijven. Anders krijg ikproblemen met mijn ver blijfsvergunning hier", probeert hij de starre procedures uit te Geduld Bovendien zal de buschauffeur die wekelijks op Bulgarije rijdt, foto's en een dvd van de baby meebrengen en eind januari gaat Mai'in met diezelfde chauf- fexir ook voor langere tijd terug naar zijn land. Tot zo lang moet hij echt gedxxld hebben, want hij wil zich netjes aan de regels hou den. Zijn 'verhaal' is kort samen te vatten: Marin verdient als ac cordeonist in een professionele muziekgroep in Bulgaxije bij lan ge na niet genoeg om een gezin te onderhouden. Gebruikmak- end van een tijdelijke verblijfs vergunning vertoeft hij met re gelmaat in Nederland om als straatmuzikant een inkomen bij elkaar te spelen. Een groot deel daarvan maakt hij over naar zijn geboorteland voor zijn vrouw Rosi, zijn zoon Stefan (3) en sinds een maand ook voor zijn dochter Sylvia. Bovendien wonen zijn zieke moeder en zijn half verlamde vader ook bij hen in. De val van het commuixisme vijf tien jaar geleden heeft in Bulga rije een slechte invloed gehad op de werkgelegenheid. De ver wachte economische verbete ring na de afbraak van het IJze ren Gordijn bleef uit. Corruptie en onkunde vieren hoogtij op lo kaal niveau, zo blijkt uit Maxins verhaal. Hij besloot vijf jaar geleden niet doelloos te gaan zitten wachten in zijn land tot de tijden beter zouden worden. Door de stimu lans van een Nederlandse toe rist in Bulgarije besloot hij zijn geluk hier te gaan beproeven. Marin is inmiddels verknocht aan zijn vaste stekkie in Zierik- zee. Daar komen zo veel aardige mensen langs die allemaal de fo to's van zijn pasgeboren, prach tige dochter willen zien. Wat en waar u koopt dat bepaalt u toch zelf Tot en met zaterdag 27 januari ontvangt u bij aankoop van een complete bril (montuur glazen) OP HET BRILMONTUUR VAN UW KEUZE OP DE GLAZEN VAN UW KEUZE ONGEACHT HET MERK EN PRIJS ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN BRILCOLLECTIE 2006-2007 LET OP II onze korting staat los van de vergoeding van uw zorgverzekeraar. U kan bij ons terecht voor levering en vergoeding volgens de polisvoorwaarden van uw zorgverzekeraar WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl (Advertentie) GOES MEER DAN SLAPEN I DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Graafwerk is ver moedelijk de oorzaak van een aantal stroomstoringen de afge lopen weken in de Zierikzeese Poortambacht. Dat zegt nutsbe drijf Delta NV. Tot een paar maanden geleden was er voor de inwoners van Poortambacht 10 nog geen vuil tje aan de lucht. Totdat de bouw van uitbreiding Poortambacht 11 begon. „Voor die tijd hadden we nooit last", aldus buurtbewo ners G. Mulder. „Er zijn niet echt vaak storingen geweest, maar dat maakt het ixiet minder hinderlijk. De video is er hele maal door van slag geraakt. Die krijg ik niet meer goed." Volgens voorlichter P. Couwen- berg van Delta zijn de storingen waar Mulder en andere buurtbe woners over klagen vei'moede- lijk veroorzaakt door graaf werk. „Het vreemde is dat in een geval de storing pas optrad een paar weken nadat ergens ge graven was. Waarschijnlijk is bij graafwerk de kabel al be schadigd en is die door trillin gen van bijvoorbeeld zwaar bouwverlceer helemaal stuk ge gaan." In sommige gevallen kiest Delta er bewust voor de stroom van een wijk of een gedeelte daar van af te sluiten. „Als er echt diep gegraven wordt, is dat vaak beter. Maar in dat soort ge vallen is er dus geen sprake van een stoxïng, maar van afsluiten. En daar stellen we de bewoners van de wijk dan tevoren van in kennis." Dat zich een aantal keren ach ter elkaar stroomstoringen heb ben voorgedaan in Poortam bacht 10, is volgerxs Couwen- berg puur toeval. zeeuwse almanak Galant Zit die Middelburgse vrouio aan het bureau op haar Goese toerkplek, begint haar tas te zoemen. Teneinde de versto ring voor de omringende colle ga's zo beperkt mogelijk te houden, viste ze vlot de oor zaak van het gezoem uit de tas. Middels de mobiele telefoon meldde zich haar tienerzoon. ,,'k Heb bloemen gekocht", baste hij in zijn, nog onwen nig nieuwe, ruige stem. „Oh? Waarom dan?", vroeg moeder. „Ja, voor jou." „Da's lief", schoot moeder haast vol. „Ja, ja", onderbrak de zoon haastig de gevoelsuitingen vooraleer het te erg zou wor den. „Maar wat moe'k d'r mee doen?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29