PZC Onderzoek verkeer Sloegebied Zand over nieuwjaarsbrand Dorpsraad Rilland op sterven na dood Belangstelling voor starterswoningen in Rilland valt tegen US»' oename overlast Nieuwdorp en s-Heerenhoek voorkomen lompleet slapen in Zeeland piorganlg KORTING KORTING TILROE OPTIEK Ongeval door met gsm: 120 rommelen uur werkstraf nsdag 16 januari 2007 editie Bevelanden-Tholen in van der Werf pDORP - Nieuwdorp en terenhoek ontlasten. Met doel voor ogen komt er een l,„k mar de afwikkeling iel (vracht)verkeer van en ihel Sloegebied. lindustrielawaai, maar ver dwaal is het probleem van c^komst voor de Sloerand- uaVHeerenhoek en Nieuw- \lissingen-Oost ontwik- si tot een grote container- lil, als de voortekenen niet [egen. Dit zal veel extra ver- bewegingen met zich mee- |en. r.ipsraden van Nieuwdorp ';-Heerenhoek maken zich ■zorgen over, ook omdat cle sreg van en naar de Wes- fcefdetunnel verdubbeld worden en zo goed als ze- Jiukker zal worden. Hun be- agen hebben ze verwoord areactie op de komst van nieuwe containerbedrijf Sea Terminal naar het aneente Borsele, de provin- ia het havenschap Zeeland onderkennen dat erenhoek en Nieuwdorp in slig parket terecht kunnen s. Gistermiddag hebben ze a overleg gevoerd over ijke oplossingen om de ver overlast voor beide dorpen rerken .f.—ing, aangedragen ik dorpsraad Nieuwdorp, i!vast weinig kans te ma- De bewonersorganisatie voor de Sloeweg bij de M met de weg naar de iseheldetunnel en Middel- ioor te trekken naar Vlis- Oost. Vrachtverkeer lis bezorgd ir vignet 5 - Ook de fracties van WD en Gemeentebelan- in de gemeenteraad van bekritiseren de invoering «wegenvignet in België. de oppositiepartijen vin- k tolheffing voor de Wes- eldeiunnel al hoog: „Bel- st daar met de invoering het wegenvignet een schep nop. Naast de gewone bur- orden met name de onder- in de vervoerssector be sla Dat is onaanvaard- ,¥VD en Gemeentebelan gen het cpllege de Bei en Nederlandse overhe- te roepen invoering van ignet. in de koelkast te zet- r'compenserende maatrege- wr het grensgebied te tref- ■Om onze stem nog luider te horen zou het goed zijn si met onze buurgemeenten ten en Hulst actie te on- anen." ïignet kost jaarlijks zestig moet nu nog eerst richting Nieuwdorp om via de Frankrijk- weg naar de voormalige vuilnis belt en verder het Sloegebied in te rijden. „Kies je voor het doortrekken van de Sloeweg, dan is een enor me constructie nodig", ver klaart de Borselse wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, ver keer). „Een klaverblad van we gen moet dan worden aange legd. Daarvoor is ter plaatse on voldoende ruimte. En een deel van de wegen zal richting Nieuwdorp komen. Wat ook weer nadelig is." Dat er onvol doende ruimte zou zijn voor het doortrekken van de Sloeweg, heeft mede te maken met de wens van Borsele bij het knoop punt Sloeweg-Tunnelweg een nieuw bedrijventerrein aan te leggen: Sloepoort. De dorpsraad Nieuwdorp wil (een deel van) de grond van dit bedrijventerrein benutten voor een nieuwe ont sluiting van Vlissingen-Oost. Het Borsels college van B en W voelt daar op zijn beurt niks voor en wil aanleg van het be drijventerrein Sloepoort door zetten. Andere oplossingen voor het toe nemende (vracht)verkeer zijn denkbaar, aldus Vermue-Ver mue. Zij noemt het instellen van eenrichtingsverkeer op de Frankrijkweg en/of het plaatsen van hoge geluidschermen op het viaduct waar de Bernhard- weg-West vlakbij Nieuwdorp de Frankrijkweg kruist. De gemeente Borsele, de provin- door Harmen van der Werf 's-GRA VENPOLDER - Uit ei gen zak een paar honderd euro betalen of zelf de handjes laten wapperen. Jongeren uit 's-Gra- venpolder kozen na bemidde ling door de dorpsraad eieren voor hun geld. Gisteren herstelden ze voor de voormalige burgemeesterswo ning de schade van een fors vreugdevuur tijdens oudejaars nacht. „Hoeven we niet eens de nieuwe straatstenen te vergoe den." Vuurtje stoken kunnen ze, wer ken kunnen ze ook. Eén van de 'ouderen', twintig jaar, voert het woord. „We waren hier van ochtend al om acht uur. De mannen van de gemeente wa ren er nog niet eens." De jongeren zijn met z'n zes sen. Een aantal zegt in de weg en waterbouw te werken. Jan Lukasse hoeft als medewer ker van'bestrating en riolering van de gemeente Borsele alleen maar toezicht te houden. Hij geeft af en toe een aanwijzing. „Alle stenen op deze hoek - van de Langeweg en de Goese- straatweg - moeten eruit en ver vangen worden. Ze zijn zwart geblakerd. Ook zijn er door de hitte stukken vanaf gespron gen. Dat wordt door de jongens nu allemaal netjes hersteld." Met tegenzin doen ze het werk niet. De 's-Gravenpolderse ma ten hebben genoten van het vreugdevuur; een caravan vol autobanden. „Vorig jaar heb ben ze onze caravan van te vo ren afgepakt, ja, dan krijg je zo iets. De vlammen kwamen tot aan de takken van die boom, tot op vijf, zes meter hoogte." Zoveel schade aan de stenen was volgens de'jongens niet no dig geweest. „De stukken zijn er niet afgevlogen door de hit te, maar omdat de brandweer ging blussen. Ja, dan krijg je opeens veel temperatuurver schil." De gemeente Borsele dreigde de schade volledig op de jonge ren te verhalen. De dorpsraad 's-Gravenpolder heeft in de per soon van secretaris Leonard Kesselaar bemiddeld. Met suc ces. „Typisch staaltje van ge meenschapszin", roemt dorps raadvoorzitter Aclri Walhout de uitkomst. „Wat er met de be strating fout is gegaan, wordt goedgemaakt door cle jongeren. Er gaat letterlijk zand óver." Borsels burgemeester Jaap Ge- lok vindt het prima dat de jon geren zelf de handen uit de mouwen steken. „Als er ook maar uit blijkt dat ze er spijt van hebben, want het was echt te gek op die plek in 's-Graven polder. Omwonenden voelen er zich met oudjaar niet meer vei lig." Op korte termijn wordt in Borsele besproken hoe de vreugdevuren in de gemeente zijn verlopen. „We maken dan weer afspraken voor 2008", al dus Gelok, waarbij het in de fik steken van een caravan ta boe blijft. Een matig vreugde vuur van hout moet voldoende zijn. foto Willem Mieras MEER DAN SLAPEN 1 GOES DE SCHIPPER 1 WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 Wat en waar u koopt dat bepaalt u toch zelf 'wen met zaterdag 27 januari ontvangt u bij aankoop van een complete bril (montuur glazen) een compic OP HET BRILMONTUUR VAN UW KEUZE OP DE GLAZEN VAN UW KEUZE ONGEACHT HET MERK EN PRIJS EN SOORTEN GLAZEN BRILCOLLECTIE 2006-2007 LET OP I! onze korting staat los van de vergoeding van uw zorgverzekeraar. U kan bij ons terecht voor levering en vergoeding volgens de polisvoorwaarden van uw zorgverzekeraar WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl door Rob Paardekam RILLAND - De dorpsraad van Rilland is op sterven na dood nu de leden al hun activiteiten heb ben gestaakt. De gemeente heeft nog hoop en gaat op zoek naar mensen die de club nieuw leven willen inblazen. Voorzitter J. Cijsouw is helder over zijn motieven om de pijp aan Maarten te geven. „Er komt totaal geen respons vanuit de be volking", zegt hij. „Of we nou een enquête uitzetten of vragen wat mensen van een eventuele weekmarkt vinden, er komt ge woon niets. Dat werkt bepaald niet motiverend." Cijsouw vindt dat de dorpsraad de afgelopen drie jaar heel wei nig dingen heeft bereikt, terwijl ze veel zaken heeft aangekaart. „Ik weet best dat niet alles wat wij vragen kan, maar zelfs een simpel iets als een nieuwe vogel kooi is er na jaren nog steeds MIDDELBURG - Een veertigja rige inwoner van Montfoort is voor het veroorzaken van een ernstig verkeersongeval in de ge meente Borsele gisteren veroor deeld tot 120 uur werkstraf, 500 euro boete en een jaar voorwaar delijke rijontzegging. De man lette niet op de weg toen hij op 6 juli over de Sloe weg in de gemeente Borsele reed en tegelijk,tijd probeerde een te lefoonnummer op te zoeken in zijn gsm. Hij belandde op de ver keerde weghelft en kwam in bot- sing met een tegenligger, een be stelauto. De bestuurder van die auto liep door de aanrijding een gescheurde milt en lever op, plus een hersenschudding en een hoofdwond. De man uit Montfoort brak zijn borstbeen. Hij gaf gisteren in Middelburg tegenover de politie toe fout te zijn geweest. De chauffeur- van de bestelauto had gedronken. Hij droeg ook geen gordel. Offi cier van justitie W. Smeenk vond dat de man een grove ver- keersfout had gemaakt. Hij eiste 180 uur werkstraf. niet." Cijsouw zegt dat hij zich niet altijd serieus genomen voelt door cle gemeente. Wethouder J. de Kunder zegt dat laatste te betreuren. Volgens hem hecht cle gemeente wel de gelijk waarde aan de adviezen van de dorpsraden. „En ja, dat niet altijd alles kan, heeft te ma ken met factoren als de financi ën of afwijkend beleid van hoge re overheden." De Kunder zegt de dreigende on dergang van de dorpsraad te be treuren. De gemeente wil juist in elke kern zo'n orgaan hebben en in dat streven is dit een be hoorlijke streep cloor de reke ning. De dorpsraad in Rilland is nog niet officieel opgeheven, maar leidt nu een slapend bestaan. De gemeente hoopt namelijk nog mensen te vinden die cle club nieuw leven in willen blazen. In dat geval zou het zonde zijn als de stichting helemaal opnieuw moet worden opgericht. In één van de komende weken verschijnt in het informatieblad een oproep voor nieuwe mensen. Cijsouw heeft er een hard hoofd in. Volgens hem is in het ver leden tevergeefs gezocht naar enthousiaste mensen. „Maar als de gemeente ze wel weet te vin den, wil ik ze best even wegwijs maken", belooft hij. „Maar ik ga er absoluut niet meer in zit ten." Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 cie en het havenschap Zeeland Seaports zijn nog lang niet zo ver. De drie pai'tijen hebben af gesproken allereerst een extern bureau te vragen alle verkeers stromen van en naar het Sloege bied in beeld te brengen, Dat moet het begin zijn van een op lossing. Vermue-Vermue: „We zijn in elk geval een stapje ver der." Wüst maakt zich nu op voor WK Steunpunt PKN in Goes sluit GOES - De negen regionale dienstencentra van Protes tantse Kerk in Nederland (PKN), waaronder die in Goes, gaan per 1 januari 2008 dicht. Vorig jaar werd al bekend dat het Zeeuwse centrum met sluiting bedreigd werd. Het besluit de regionale dienstencentra te sluiten is onderdeel van een bezuinigingsoperatie. ANP Hoofdhuidkoeler voor Lievensberg GOES - Ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom zet sinds deze maand een hoofdhuidkoeler in bij chemothera pie om haaruitval bij kankerpatiënten tegen te gaan. Lie vensberg gebruikt cle kap bij een beperkte groep mensen. Ook het Oosterscheldeziekenhuis in Goes neemt dit jaar zo'n hoofdhuidkoelsysteem voor chemotherapiépatiënten in gebruik. Zowel Lievensberg als het Goese ziekenhuis danken de kap aan Roparun-acties. De kappen kosten rond de vijftienduizend euro en vergen deskundig gebruik. Met de kap wordt tijdens de chemo- kuur de haargroeizone op de hoofdhuid gekoeld tot minus vijf tot zes graden Celsius, waardoor de chemokuur niet in de haarwortels doordringt. Bij bepaalde patiënten en chemokuren is er kans dat de haardos (deels) behouden blijft. Nieuwe voorzitter Veteranendag MIDDELBURG - Het comité dat de tweede Zeeuwse Vete ranendag voorbereidt, heeft een nieuwe voorzitter. De Vlissinger M. Boogaard vervangt A. Rombout uit Bergen op Zoom, die om gezondheidsredenen terug treedt. De ve teranendag wordt op zaterdag 30 juni gehouden in Mid delburg. Aan de eerste bijeenkomst, vorig jaar in Terneuzen, na men een kleine vijfhonderd veteranen deel. De voorberei dingen voor de tweede Zeeuwse dag zijn inmiddels in vol le gang. De komende weken worden de Zeeuwse gemeen ten én de provincie aangeschreven met het verzoek de bij eenkomst in Middelburg te subsidiëren. Er worden boven dien sponsors gezocht. Werkstraf voor mishandelingen MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 22-jarige Vlissinger voor het ple gen van geweld bij verstek veroordeeld tot vijftig uur werkstraf. De Vlissinger mishandelde 16 december 2005 in Goes zijn oom. Tijdens het incident was er ook schade aan de spij kerbroek van het slachtoffer. De verdachte kreeg het vorig jaar 18 januari in Goes aan de stok met twee vrouwen. Hij sloeg en stompte de slacht offers in hun gezicht. door Rob Paardekam RILLAND - De gemeente Rei- merswaal houdt een tweede in- schrijfronde voor de zes starters woningen aan de Krooneend in Rilland. In de eerste ronde heb ben maar vier belangstellenden zich gemeld. De verbazing daarover is groot, omdat cle goedkope huizen over het algemeen erg gewild zijn. In het verleden gebouwde starters woningen in Krabbendijke en Oostdijk werden zonder veel moeite aan de man gebracht. In Rilland was de verwachting het zelfde. Niet in de laatste plaats, omdat de dorpsraad lang heeft geijverd voor starterswoningen, omdat daar veel gegadigden voor zouden zijn. Publiciteit Wethouder J, Sinke wil er nog niet direct van uitgaan dat er in Rilland onvoldoende belangstel ling is voor de huizen. I-lij wijst erop dat alle publiciteit rond de eerste inschrijfronde in cle laat ste weken van december is ge voerd. „Dat zijn drukke tijden. Wellicht is het aan de aandacht van veel mensen ontsnapt." J. 'Brouwer van projectontwikke laar Bouwraadhuis uit Kruinin- gen. dat de huizen bouwt, komt met dezelfde reden. Iets anders kan hij niet bedenken, want in een dorp als Rilland zouden zes woningen toch echt verkocht moeten kunnen worden. „En aan de prijs kan het ook niet lig gen", aldus Brouwer. „We heb ben het over bedragen vanaf 149.900 euro." Voormalig voorzitter J. Cijsouw van de inmiddels niet meer actie ve dorpsraad in Rilland is min der verbaasd. „In de tijd dat wij ons hebben ingezet voor de star terswoningen was er echt wel be langstelling, hoor. Maar ja, die mensen blijven niet wachten. Ik denk dat veel van hen inmiddels toch iets hebben gekocht. Het heeft gewoon te lang geduurd." Wethouder Sinke heeft goede hoop dat na de tweede inschrijf ronde de overige huizen ook ver kocht kunnen worden aan men sen uit Rilland. Als dat niet het geval is, wil hij erover nadenken om desnoods buiten het dorp te werven. Advertentie Lenen.nl heeft ook voor uw droomwens in 2007 een lening met de laagste rentegarantie! Ga naar lenen.nl of HpI noonntuti {lokaal tarief I j lenen, nl j|v: jSSsjpiii zeeuwse almanak Galant Zit die Middelburgse vrouw aan het bureau op haar Goese werkplek, begint haar tas te zoemen. Teneinde de versto ring voor de omringende colle ga's zo beperkt mogelijk te houden viste ze vlot de oor zaak van het gezoem uit de tas. Middels de mobiele telefoon meldde zich haar tienerzoon. ,,'k Heb bloemen gekocht", baste hij in zijn, nog onwen nig nieuwe, ruige stem. „Oh? Waarom dan?", vroeg moeder. „Ja, voor jou." „Da's lief', schoot moeder haast vol. „Ja, ja", onderbrak de zoon haastig de gevoelsuitingen vooraleer het te erg zou wor den. „Maar wat moe'k d'r mee doen?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23