Rellen bij start Australian Open Wüst heeft een oppepper nodig Krajicek snel uitgespeeld Districtsbestuur van KNVB scherpt regels KNWU opgestapt bij spreekkoren aan Vogts coach van Nigeria Nieuw! Soep in zak Goulash. Hooligans op de vuist in Melbourne Kies gezond voor kat hond Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp (oplage bijna 1.8 miljoen! Meerinlormalie- e-mail: info@nrp.nl o.v.v.Nie«ws5 dinsdag 16 januari 2007 Schaatsmarathons gaan door ZWOLLE - De World Grand Prix-marathonsin; i'-g, gaan deze week door. De organisatie heeft eiste- samen met Jan Dirk Corts van de Nederlandse bond besloten dat het ijs dik genoeg is om de te. strijden door te laten gaan. „We hebben 14 centimeter ijs en vinden het vera** om het marathonpeloton hier naartoe te laten W laat Gert Ruitenberg van de organisatie vanuit hèf. se Borlange weten. De eerste marathon over honderd kilometer wor derdag verreden. De tweede over 150 kilometers^ zaterdag op het programma. GPD Van Ginkel sneller dan Stacev NEMA - Wulfert van Ginkel heeft Hans Stacey» vijfde achtereenvolgende zege afgehouden in de etappe van de Dakar Rally. De Nederlandse trueti in de bijna 500 kilometer lange rit van Tichitnaaj ruim twaalf minuten sneller dan zijn landger® Tsjech Karei Loprais eindigde als derde. VanGinksi ondanks de zege derde in de tussenstand. De Letse motorrijder Janis Vinters bleef de Fran^, ril Despres en de Spaanse klassementsleider Mant voor. Bij de auto's ging de zege naar Jean-LouisStfe uit Frankrijk. ANP Hondo ontloopt schorsing niet BERN - De Duitse wielrenner Danilo Hondo zalni- komen aan zijn eerder opgeschorte dopingstraiE? reldantidopingbureau Wada maakte gisteren beh- Hondo pas op 1 april weer in actie mag komen Dr.; gevolg van een uitspraak van een rechtbank in Zs land. Hondo werd in het voorjaar van 2005 betrapt op'r bruik van het verboden carphedon. Omdat hij dér- een Zwitserse licentie reed, legde de wielerbond land hem een schorsing op van een jaar. Wada end;; nationale wielrenunie UCI vonden dat een te licht! en stapten naar het sporttribunaal CAS, strafte. De Zwitserse federale rechtbank annuleerde diefö nam de tijd voor een nieuw oordeel. Daarin werdd; jaar schorsing voor Hondo, die vorig jaar gewoonte sen, alsnog bevestigd. ANP/DPA Schaars en Didulica onder heti ALKMAAR - AZ-voetballer Stijn Schaars wordt®! nuari geopereerd aan zijn linkerenkel. De midden blijft na een eerdere blessure last houden van wricht. De international zal zes tot acht wekenb kant staan. Tot de operatie is Schaars gewoon ins:;; De Australische doelman van de Alkmaarders, jpéji lica, moet zich ook laten opereren aan een om rechtei'enkel. De keeper herstelt op dit moment in zijn vaderkc van een hersenschudding. ANP Feyenoord weer in spanning over toekomst NYON - De toekomst van Feye noord in Europa staat vrijdag in Nyon opnieuw ter discussie. De beroepscommissie van de Euro pese voetbalunie buigt zich dan over de strafzaak tegen de Rot terdamse club wegens de hevige supportersrellen 30 november in Nancy. In principe doet de beroepscom- missie nog dezelfde dag uit spraak. De tuchtcommissie leg de Feyenoord begin december een relatief milde straf op. De Rotterdamse club kreeg een voorwaardelijk straf van twee thuisduels zonder publiek, met een proeftijd van drie jaar, en een geldboete van 125.000 euro. Ook diende Feyenoord de scha de in het stadion van AS Nancy te vergoeden. De aanklager van de Uefa ging met de uitspraak van de tucht commissie niet akkoord. Hij had om een schorsing van een jaar gevraagd en drie punten in min dering geëist in groep E van het bekertoernooi. In dat laatste ge val was Feyenoord dit seizoen meteen uitgeschakeld geweest. Feyenoord start overigens vol gende week zondag bij de thuis wedstrijd tegen RKC Waalwijk met een proef voor biometrische toegangscontrole. Aan het expe riment wordt in eerste aanleg deelgenomen door ongeveer 250 supporters, die zich hiervoor vrijwillig bij de club hebben aangemeld. Niet alleen Feyenoord, maar ook Ajax en Vitesse werken mee aan dit proefproject. Deelname aan deze pilot vormde een alter natief voor de invoering van de persoonsgebonden jaarkaart, met pasfotoregistratie, die de overheid aan alle eredivisie clubs wilde opleggen. ANP LAGOS - Berti Vogts (60) wordt de nieuwe bondscoach van het Nigeriaanse voetbalelftal. Hij moet met Nigeria deelname aan de Afrika Cup in 2008 af dwingen. Ook wil de club zich plaatsen voor het WK van 2010. Vorige zomer ontbi'ak Nigeria in Duitsland. Vogts keert terug na een afwe zigheid van twee jaar. In 2004 werd hij ontslagen als bonds coach van Schotland. ANP/AFP Michaëlla Krajicek werd in de eerste ronde uitgeschakeld door de Luxemburgse Anne Kremer. foto Weda/EPA Sven Kramer begint in een roes aan voorbereiding op WK allround door Frits Bakker GOES - Het districtsbestuur van de KNWU (wielrenunie) waaronder Zeeland valt, is met onmiddellijke ingang afgetre den. Dat besluit is genomen naar aan leiding van de bestuurlijke reor ganisatie die het landelijke be stuur van de KNWU op het oog heeft. Daarmee kan het bestuur, waarin voorzitter Rinus Everae- rs eerder zijn vertrek aankondig de, zich niet verenigen. Ook het gedrag van de Zeeuwse consul Jan van Haneghem is de leden van het bestuur in het ver keerde keelgat geschoten. De consul, geen lid van het bestuur, heeft zich volgens de nu opge stapte leden ongevraagd met de reorganisatie beziggehouden. Het bestuur zegt in een brief aan alle organisaties en leden af stand te nemen van het optre den van Van Haneghem. Na onderling beraad hebben de bestuursleden gisteren hun func ties beschikbaar gesteld. Aan de leden wordt gevraagd om voor 19 februari nieuwe kandidaten aan te melden. Daarna wordt een ledenvergadering uitgeschre ven. van onze sportredactie ZEIST - Het bestuur betaald voetbal van de KNVB heeft de richtlijnen voor de bestrijding van verbaal geweld in de sta dions op belangrijke punten ge wijzigd. Met ingang van komend week einde is niet langer de scheids rechter eindverantwoordelijk voor het al dan niet stilleggen van een wedstrijd wegens onge wenste spreekkoren. Die be voegdheid is overgedragen aan de besturen en directies van de clubs. De KNVB heeft ook het sanctiebeleid aangescherpt. Vooral de straffen voor het wan gedrag van fans van de bezoek ende club zijn verhoogd. De uiteenlopende aanpak van de scheidsrechters in het betaal de voetbal bij beledigende of in veel gevallen racistische spreek koren was in de eerste helft van het seizoen vaak onderwerp van discussie. De criteria van wat wel en niet kon in een stadion bleken onderling nogal te ver schillen. Door het wegnemen van de ver- antwoordelijkeid bij de arbiters wil de KNVB de druk bij de scheidsrechters verminderen. Feyenoord kondigde gisteren al strengere maatregelen aan te gen fans die zich verbaal misdra gen. Als supporters van de uitspe lende club zich verbaal misdra gen, zijn ze bij de eerstvolgende editie van de betreffende wed strijd niet welkom. Bij herhaling van soortgelijke in cidenten kan de voetbalbond de betrokken club verbieden bij een aantal opeenvolgende uit wedstrijden supporters mee te nemen. ANP door René Groeneveld MELBOURNE - Etnisch geweld tussen Serviërs en Kroaten heeft het begin van de Australi an Open in Melbourne Park ern stig verstoord. Het prestigieuze tennistoernooi liep een behoor lijke deuk in aanzien op nadat 150 relschoppers met elkaar op de vuist waren gegaan. De hooligans, gekleed in de na tionale kleuren van hun land, werden zo snel mogelijk door een leger agenten uit Melbourne Park gegooid, maar het kwaad was al geschied. De vechtpartij leverde een ongewoon tafereel op voor de tenniswereld, dat de organisatie van het Australische Grand Slam toernooi nog tijden zal achtervolgen. De rel begon met beledigingen over en weer, flessen vlogen door de lucht en binnen afzienbare tijd vlogen de twee groepen elkaar schoppend en slaand in de haren. Agenten waren snel ter plekke en verwij derden de hooligans. De confrontatie tussen de twee groepen werd mede veroorzaakt doordat verschillende spelers uit beide landen op deze eerste dag hun opwachting maakten. In vorige jaren wist de organisa tie van de Australian Open de Serviërs en de Kroaten op ge scheiden dagen te laten spelen. Dit jaar bleek dat onmogelijk. stoelen of banken gestoken in hun nieuwe land. Tijdens sport toernooien zijn dergelijke groot schalige vechtpartijen echter zeldzaam. De laatste keer dat Servische en Kroatische suppor ters elkaar zo publiekelijk te lijf gingen, was in mei 1995, toen een voetbalwedstrijd tussen Bonnyrigg White Eagles and Sydney United werd verstoord. De politie had de confrontatie kunnen voorzien. Vroeg op de morgen verzamelden Kroatische supporters zich al op Federation Square, zingend en zwaaiend met fakkels en vlaggen. Boven dien gaf de alcoholconsumptie van de supporters te denken. Ook vandaag mag het korps wel wat extra agenten paraat heb ben. Dan spelen de Kroaat Marin Cilic en de Serviër Ilia Bo- zoljac een partij. door René Groeneveld MELBOURNE - Michaëlla Krajicek is al in de eerste ronde van de Australian Open uitge schakeld. Anne Kremer uit Luxemburg, nummer 159 van de wereld en komend uit de voorronden, speelde de Almeer- se in twee sets van de baan: 6-4 en 6-3. De partij ging eerst gelijk op in de eerste set. Bij 2-2 kreeg Kraji cek echter een eerste breakpunt tegen, waarna de Luxemburgse de set koel uit speelde. In de tweede set kreeg de Nederland se al bij 1-2 een break tegen. Ze kreeg zelf in deze set ook tal van breakkansen, maar wist er niet één te verzilveren. Nederlandse supporters probeer den met een eensgezind 'Hol land, Holland, Holland' en de wave de wedstrijd tevergeefs nog te keren. Bij 3-5 kreeg Kraji cek een tweede break tegen, waarmee Kremer de match in haar voordeel besliste. Krajicek was na de partij in tra nen. „Ik ben heel erg teleurge steld. Dit had ik me heel anders voorgesteld", zei ze. Volgens Krajicek was het haar eigen spel dat haar het verlies bezorgde. „Dat meisje liep heel goed en liet mij alle fouten ma ken. Mijn service liep ook hele maal niet. Ik voelde gewoon de bal niet lekker van mijn racket afgaan." Krajicek onderstreepte de baan op te zijn gestapt met het gevoel te kunnen winnen. „Al was het beslist geen makkie. Zij stond ooit in de top twintig. Ze is ie mand met heel veel ervaring. Ik probeerde alles, maar als het niet lukt, dan is het afgelopen." Deze week zal de Almeerse nog meespelen in de dubbel en mixed dubbel. „Natuurlijk zou het leuk zijn als ik daar nog een paar wedstrijden kan meepak ken. Maar het belangrijkste is nu dat ik mijn zelfvertrouwen te rugkrijg", benadrukte ze. „Vóór Australië ging het ook al niet zo lekker." Vader Petr kon het verdriet van zijn dochter goed begrijpen. „Ze traint en ze doet er heel veel voor maar de resultaten komen niet. Wat moet je? Mijn zoon Ri chard had weer minder training nodig. Ze moet nu een paar wed strijden winnen, al zal dat moei lijk worden." GPD Incident De politie van Victoria probeer de kort na het incident de zaak nog af te doen als een klein inci dent, maar al snel was duidelijk dat er sprake was van een ernsti ge vechtpartij, die ook nog eens werd gezien door duizenden toe schouwers. Daarna legde de poli tie de nadruk vooral op het kor date optreden van de politie. De Kroatische en Servische emi granten, die hun geluk in Au stralië zochten, hebben hun on derlinge conflict nooit onder doorJohan Stobbe COLLALBO - Het EK in de bui tenlucht van Collalbo is nog maar net achter de rug en het volgende grote allroundtoernooi lonkt alweer. Over ruim drie we ken barst in Thialf het WK los. Voor Nederland zijn de belang rijkste troeven Sven Kramer en Ireen Wüst. De ene (Kramer) be gint in een roes aan de voorberei ding op de mondiale titelstrijd, de andere (Wüst) moet eerst de kater van Collalbo verwerken. Want een klap kreeg Wüst. Op de afsluitende vijf kilometer ging het helemaal mis met de Brabantse. Ze.stortte in en ver speelde de titel. Het toernooi gaf aan dat Wüst bij vlagen goed is, maar ook nog veel moet leren. Ze heeft volgens haar coach Ge rard Kemkers maar één slag en als die niet loopt, komt ze er niet meer uit. „Sven Kramer, Carl Verhei jen en Renate Groenewold hebben het vermogen om gaandeweg de race nog wat snelheid te win nen, Ireen niet. Als die een vast loper heeft, blijft ze er in." Het EK heeft wel laten zien dat Schaatsster Heen Wüst (links) moet de domper van het EK mentaal verwerken en zich samen met haar coach Gerard Kemkers oppeppen voor het WK in Heerenveen. foto Vincent Jannink/ANP Sven Kramer een grote stap heeft gemaakt. De zware, op snelheid gerichte zomertraining wierp in Italië duidelijk zijn vruchten af. Aan de andere kant hebben zijn vijf en tien kilometer er niet onder geleden, getuige de wereldre cords buitenijs die hij bij het EK op beide lange afstanden vestigde. Alles wat hij op het ijs doet, is momenteel goed. „Sven is klaar voor het WK", oordeel de Kemkers. „Als het gat met Fabris dicht is, is het gat met de Amerikanen ook dicht. En vergeet niet dat Fabris in Collalbo op een ontie gelijk hoog niveau schaatste. Ik had Shani Davis er graag aan de start gezien." Kramer zelf deelt die mening. „Je moet Shani Davis en Chad Hedrick niet onderschatten, maar ik ben absoluut dichterbij gekomen." Nare smaak Met een gerust gevoel kan Sven Kramer zich de komende weken voorbereiden op het WK in ei gen huis. Wüst krijgt komend weekeinde al de kans om de na re smaak van Collalbo weg te spoelen. In Hamar komt ze uit op het WK-sprint. Een goed toernooi is vooral mentaal be langrijk. Coach Kemkers is ech ter niet bang dat Wüst op de bin nenbaan van Thialf weer zo in stort als in Collalbo. „Op een buitenbaan is het anders. Als het niet meer gaat, voel je elk windvlaagje." Toch beseft Kem kers dat er het nodige werk is te verrichten om Wüst mentaal weer klaar te stomen. GPD 1 WEEK KATTENVOEDING GRATIS Bijvoorbeeld Exigent 35/30 voor zelfs de meest kieskw kallen. Bij aankoop van een VERPAKKING MÉT ACH STICKER krijgt u het aankoopbedrag terug. Alleen verkrijgbaar in de dierenspeciaalzaak, dusn«111 de supermarkt. Actievoorwaarden: www.royalcanni" Unox introduceerde vorig jaar Familie Soep in Zat smaken die iedereen kent. lekkerder dan ooit! Dat door de pure en simpele ingrediënten, soms nel e anders dan je gewend bent. maar altijd meer en voord grote stukken. Zo proef je nog beter wat je ziet. Unoxbrai nu het assortiment Familie Soep in Zak uit met een ni variant: Goulashsoep met rundvlees, gegrilde paprika' rode ui. Een lekkere, vullende soep voor het hele gezin ■■■nm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 18