Idlaasri smaakmaker futsalteam Gevestigde orde bij sportverkiezingen f PZC Radjabov gaat alleen aan kop in schaaktoernooi van Wijk aan Zee Duel in Terneuzen is laatste echte test voor Oranje Roda JC heeft geen trek meer in diensten Aissati HASSELT Sfeervol BRUGGE COTE D'AZUR KRA5.NL dinsdag 16 januari 2007 door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Futsal, in de volksmond nog altijd vooral be kend als zaalvoetbal, is een po pulaire sport in Nederland. Toch is over de nationale teams niet al te veel bekend, omdat er weinig aandacht aan wordt be steed. Vanavond kunnen Zeeuw se liefhebbers zien hoe het er op het hoogste niveau aan toegaat, als Nederland in België in Ter neuzen met elkaar sparren. Voor Oranje is de oefeninter land met de zuiderburen de laat ste echte test op weg naar het E K-kwalificatietoernooi. Tus sen 22 en 25 februari moet het Nederlands team in Geleen zien af te rekenen met Servië, Azer- beidjan en de beste nummer twee van de voorrondes. Als het team daarin slaagt, mag het in november in Portugal om de Eu ropese titel strijden. Maar wie en wat kunnen de toeschouwers vanavond eigenlijk verwachten? Een introductie met behulp van enkele wagen en antwoorden. Wie is de bondscoach? Dat is een bekend gezicht bin nen futsallend Nederland. Vic Hermans was zelf jarenlang in ternational en heeft 45 in terlands achter zijn naam staan. Hij werkte als coach in onder meer Hong Kong, Maleisië en Salihamidzic naar Juventus DUBAI - Hasan Salihamidzic vertrekt aan het eind van het sei zoen transfervrij bij Bayern Mii- nchen. De 30-jarige Bosnische midden velder zet zijn carrière voort in Italië bij Juventus. Hij zal daar een vierjarig contract onderteke nen. ,,Ze hebben me een fantastische aanbieding gedaan", lichtte Sali hamidzic zijn besluit toe. „En Juventus is een club die me aan spreekt." ANP/SID Iran en is sinds augustus 2001 binnen de KNVB eindverant woordelijke voor het Neder lands futsalteam. In de afgelo pen vijfenhalf jaar heeft hij er vooral op gehamerd dat het fut sal in Nederland professioneler moet worden aangepakt. Een eerste stap werd in februari 2005 tijdens het EK in Tsjechië gezet. Oranje Wist de halve fina les niet te bereiken, maar haal Abdellah Idlaasri speelt vanavond met Oranje in Terneuzen tegen België. foto Ram van Meel de wel de A-status van NOCNSF binnen. De internatio nals krijgen daardoor een hoge re maandelijkse vergoeding (zo'n 1000 euro per maand) en kunnen dus meer trainen. Dat gebeurt iedere dinsdag in Zeist, waar Hermans zijn spelers bijna een hele dag tot zijn beschik king heeft. Om een volgende stap voor waarts te zetten, is plaatsing voor het komende EK van levensbelang. Alleen op die manier kan de kloof met top- landen als Spanje, Brazilië en Italië weer iets verkleind wor den. Wie zijn de smaakmakers? Dat is in de eerste plaats Abdel- lah 'Appie' Idlaasri. De Limbur ger met Marokkaanse roots is pas 23 jaar, maar behoort wel al tot de vaste kern van Oranje. Id laasri belandde enkele jaren ge leden in de Belgische competi tie, die vanwege de vele buiten landse spelers hoger aangeschre ven staat dan die in Nederland. Met Houthalen-Genk kon Id laasri niet echt een rol van bete kenis spelen. Dat is dit seizoen anders. De linkspoot is sinds af gelopen zomer speler van For- com Antwerpen en gaat met die club fier aan kop. Idlaasri is een technicus pur sang, kan een plaag zijn voor tegenstanders zijn en scoort ook nog eens mak kelijk. In Antwerpen heeft Idlaasri een Nederlandse ploeggenoot, die eveneens al enkele jaren interna tional is. Dick Hulshorst is een snelle, behendige speler, die vooral vanaf de linkerkant komt. Samen met Idlaasri, die vooral vanaf rechts komt, moet hij voor de impulsen vanaf de flanken zorgen. Wie is de grote afwezige? Dat is eveneens een futsaller met Marokkaanse roots. Zaid El Morabiti werd bij FC Hilversum weggekaapt door het Belgische Hasselt. De trucendoos speelde daar in eerste instantie met an dere Nederlandse internationals als Joey Ngarigota, Samir Mak- houkhi en de bij Oranje afge^ zwaaide Edwin Grünholz. El Morabiti was enkele maanden terug zes weken lang op televi siezender Talpa te bewonderen. Hij maakte deel uit van de groep straatvoetballers die on der aanvoering van Edgar Da vids verschillende wereldsteden aandeden en het daar opnamen tegen plaatselijke jongens van de straat. Ruim negen maanden geleden kreeg El Morabiti een zware te genvaller te verwerken. Tijdens een interland tegen Italië scheur de hij een kruisband af. De be hendige speler is pas sinds enke le weken weer actief in de zaal, maar niet meer in Hasselt. El Morabiti heeft de Belgische club verruild voor Blok Carillon Boys in Beverwijk, waardoor hij nu ook veel dichter bij zijn woonplaats Amsterdam speelt. Zodra hij helemaal fit is, zal hij ongetwijfeld weer worden opge roepen door Vic ^Hermans. De bondscoach heeft er dan een extra creatieve speler bij. Wordt er vanavond met open vi zier gespeeld? Nee, dat niet. De afgelopen EK's en WK's hebben duidelijk gemaakt dat het internationale futsal soms veel weg heeft van een potje schaken. Tactiek speelt een belangrijke rol en de bal wordt vaak lang heen en weer geschoven op zoek naar een opening. Dat veel coaches niet op frivoliteiten zitten te wachten, speelt daarbij ook een belangrijke rol. Nederland en België speelden twee jaar geleden een dubbele oefeninterland en de doelpun ten waren destijds al schaars. In Eindhoven werd het 1-1, in Lom mei vijf dagen later 3-2 voor de Rode Duivels. Afgelopen novem ber stonden de twee teams tij dens een vierlandentoernooi voor het laatst tegenover elkaar. Nederland won met minimaal verschil: 0-1. Voor het publiek is het te hopen dat er vanavond in sportcentrum Vliegende Vaart vanaf 20.00 uur meer doel punten te bewonderen zijn. Nominaties voor sporters van het jaar bekendgemaakt door Jan Dagevos GOES - Nieuwe ronde, nieuwe kandidaten. Bij de nominaties voor de Zeeuws sporter van het jaar 2006 duiken echter veelal dezelfde namen op. Net als vo rig jaar komen Sandra Temmer man, Elisabeth Willeboordse, Anthony van Assche, Laurens van Lieren en Marianne Ver donk in aanmerking voor één van de titels. Tijdens het sportgala Night of the Sports op vrijdag 9 februari in Kamperland worden de spor ters van het jaar definitief be kendgemaakt. Er wordt een sporttalent, -man, en -vrouw ge kozen. Verder is er een aanmoe digingsprijs ingesteld voor spox- ters en of teams, die afgelop.en jaar opvallende progressie heb ben geboekt. Voor de titel sport ploeg van het jaar waren te wei nig kandidaten. De sportbonden, de Zeeuwse ge meenten en de media konden de voorbije maanden de sporters voor de sportverkiezing voordra gen. Een vakjury onder leiding van voorzitter Tonnie Veerman heeft vex-volgens de nominaties vastgesteld. In de categorie sport wouw zijn Sandra Temmerman (zwem men), Elisabeth Willeboordse (judo) en Lindsay Wyatt (jiujitsu) genomineerd. De uit Slijkplaat afkomstige Sandra Temmerman verkaste afgelopen seizoen van het Bredase SBC2000 naar MNC Dordrecht en boekte vooruitgang. Ze vero verde onlangs op het NK korte- baan goud op de 200 meter vlin derslag en pakte brons op de 50 en 100 meter vlinderslag. Eer der dat jaar was er tijdens de na tionale kampioenschappen lan- gebaan ook al zilver op de 200 meter vlinderslag. Elisabeth Willeboordse werd derde op het EK in het Finse Tampere en veroverde in Rotter dam de nationale titel. Daar naast behaalde de Middelburgse judoka met haar club Budokan de Europa Cup. Lindsay Wyatt werd enkele maanden geleden in Rotterdam wei'eldkampioene jiujitsu in de klasse -70 kilogram. liet was de tweede keer dat de Goese de mondiale titel greep. Bij de mannen gaat de strijd tus sen turner Anthony van Assche, dressuurruiter Laurens van Lie ren en bokser Danny Roelofs. De laatste is het enige nieuwe ge zicht ten opzichte van vorig jaar. Hij werd in Rotterdam na tionaal bokskampioen in het zwaax-gewicht. Laurens van Lie ren werd onder meer tweede op het NK en derde in een wereld bekerwedstrijd in Aarhus. Daar naast maakte hij deel uit van de nationale dressuurploeg, die zil ver veroverde op de Wereldrui- terspelen. Anthony van Assche pakte zijn tiende nationale tui-ntitel en haalde vijf keer goud bij de toe stelfinales. Met de nationale ploeg werd hij 23e op het WK. Onlangs presteex-de hij uitste kend bij een wereldbekerwed- strijd in Glasgow. Hij haalde op Elisabeth Willeboordse werd in november nationaal kampioen. Sandra Temmerman won goud op de 200 meter vlinderslag. foto Rob Kamminga fotopersburo Harry Blokzijl door Henny Haggeman WIJK AAN ZEE - Teymour Rad jabov heeft gisteren alleen de lei ding genomen in de A-groep van het Corus schaaktoernooi ixx Wijk aan Zee. De schaker uit Baku in Azer- beidjan versloeg in de derde ron de met zwart de Spanjaai-d Alexei Sjirov. Radjabov heeft nu 2,5 punt. De 19-jai'ige Radjabov is voorlo pig de witte raaf in Wijk aan Zee. Hij maakte er gisteren et Sjirov, die ook niet vies van wat spektakel is, een fraaie strijd van in een Konings-Indiër. Na een middenspel vol ingewikkel de complicaties belandde de Spanjaard na een afwikkeling in een matnet. Overigens treft Radjabov (num mer elf van de wereld) nog wel de favorieten Vladimir Kram- nik, Veselin Topalov en Vishy Anand. Het drietal staat ge deeld tweede met twee punten en houdt opmerkelijk genoeg steeds gelijke pas, nu met remi ses. Loek van Wely kwam eindelijk van de nul af. Met wit boekte de Tilburger remise tegen Alexan der Motylev. GPD van onze sportredactie LA MANGA - De kans dat Is mail Aissati tussentijds op huurbasis vertrekt bij PSV is minimaal. De middenvelder gaat ei-van uit dat hij de tweede helft van het seizoen in Eindhoven speelt. „Ik heb te horen gekre gen dat Roda JC niet langer geïntei-esseerd is om mij te hu ren." Daardoor kan Aissati in de tweede helft van de compe titie voor PSV blijven uitko men. Roda JC trok gisteren Si- bum aan van Twente. GPD Advertentie 3-/4-daagse autoreis België Dé winkelstad bij uitstek! Vrijwel iedere vrijdag en zaterdag v. U verblijft in het gloednieuwe 4-sti I-!l' I i Radisson SAS Hotel in HasselLEe-1 - 05(1 er de stad. Het beschikt nu« i n de TT toren met prachtig uitzicht over de stad. Het beschikt over oa.-■ Lu it, gezellige cocktailbar, fitnessruimte, zwembad en een saumHa?? «fü? ook wel dé winkelstad van België genoemd. De stad heeft een zeer uitgebrsjte aanbod en vele leuke exclusieve boetiekjes Na een dagje slenteren door dt^ bruisend Bru- '/*1 natuurlijk ook lekker bijkomen in een van de vele cafeetjes kunt u vanuit Hasselt ideaal uitstapjes maken naar Antwerpen en Bourgondisch Maastricht. Reisnummer AUTO 17.739, zie www.kras.nl/17739 Hotel in hartje centrum! Vrijwel iedere vrijdagen zaterdag van 19/1 t/m 31/3 U verblijft in 3-sterren hotel Gravensteen, een prachtig hotel in een ger Statiewoning, middenin in het hartje van Gent. Het hotel beschikt over oafe; w" kamer, gezellige baren u kunt gratis gebruiken maken van de fitness Geen alsj in België biedt zoveel historische gebouwen als Gent. Het mooiste gedeehe>yu vindt u in het centrum tussen de St. Baafs kathedraal en het Gravensteen;eer, santé middeleeuwse burcht. Gent is een echte studentenstad. In gezesudvs alles; restaurants, gezellige winkelstraatjes (ook talrijke markten waar hel hsri/r At nen is) en vele gezellige uitgaansmogelijkheden. .Reisnummer AUTO 17.605, zie www.kras.nl/17605 Vrijwel iedere do.,vr.en za. van 19/1 t/m 30/6 U verblijft in 3-sterren Novotel Leuven Centrum. Het hotel ligt ze min. van het centrum en beschikt over een sfeervol restaurant, bar.Turksbadene nessruimte. Bij uw verblijf is uitgebreid ontbijtbuffet inbegrepen. Vanuit heths u zo het gezellige centrum in met vele schilderachtige straatjes. Bezoekt uo universiteitsgebouwen, het prachtige 15e-eeuwse stadhuis, de mooie Stl het 13-eeüwse Groot Begijnhof en het grote kasteel Arenbergh. Bovendien ajii Interessante musea zoals het Brouwerij Museum en het Stedelijk Museum.lal verder vele gezellige restaurants en cafés en er zijn volop uitgaansmogelijkhmS Reisnummer AUTO 17.775, zie www.kras.nl/17775 3-/4-/5-daagse autoreis België het onderdeel ringen de finale en werd daaiïn achtste. Voor de titel sporttalent van het jaar zijn Judith Stap (zwem men) en de atleten Marije Jan sen en Tommy Staal genomi- neerd. Marianne Verdonk (atle tiek), Nathalie van Wijsevelde (atletiek) en Edwin Schalkx (rol stoelbasketbal) stiïjden om de ti tel aangepast sporter van het jaax-. De organisatie van het gala is in handen van SportZeeland. Louis de Pelsmaeker, voormalig televi sie- en radioverslaggever van de VRT, is net als voorgaande jaren de presentator op 9 februari. Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 19/1 t/m 30/3 U verblijft in het 4-sterren Scandic Hotel Brugge, inclusief ontbijt.Dit luxehotó^ buiten het centrum van de stad en hel beschikt over o.a. een sfeervol restauM? lige bar, fitness, sauna en gratis parkeergelegenheid. Brugge is een pracht^s derachtige stad met vele grachten. De Grote Markt is het middelpunt van Ba-ja vindt u ook de belangrijkste bezienswaardigheden zoals het Belfort metzijnbi-'H heeft hier een prachtig uitzicht over de stad) en hel indrukwekkende stadhu&O.' er een aantal interessante musea zoals o.a. het prachtige Memling Museum,6» zijn er vele sfeervolle restaurants en cafés. Reisnummer AUTO 17.598, zie www.kras.nl/17598 Vrijwel iedere vrijdag van 16/2 t/m 29/6 U verblijft in het luxe 4-sterren Mercure Lille Metropole(voorheen Sofitell.iiM® bijtbuffet.Het hotel beschikt o.a. over een gezellige brasserie, restaurant.5(ëW bibliotheek met open haard en gratis parkeergelegenheid. Lille is eensfew*- met een levendig centrum met veel restaurants en gezellige bars en in'«s bezienswaardigheden zoals de Notre Dame en de authentieke beursgebouw kunt u volop genieten van het uitgebreide winkelaanbod. De vele studente-;- overal tegen het lijf aanloopt verraden de aanwezigheid van een un1"""' weten als geen ander de stad een levendige uitstraling te geven. Reisnummer AUTO 17.616, zie www.kras.nl/17616 8-dajggse autoreis Zuid-Frankrijk Lindsay Wyatt (boven) won in de finale van het WK van de Duitse Sonja Kinz. foto Marcel van der Kerkhof Winterzon aan de Cöte d'Azur! Vrijwel iedere zaterdag 20/1 t/m 24/3 Tijdens deze reis verblijft u in het comfortabele Van der Valk Hotel Saint hotel ligt aan de rand van het gezellige Saint Aygulf en dichtbij het 5,rar"ïL, o.a. over een eigen strand, bar en restaurant. Breng zeker een bezoekaan«g Gorges du Verdon; vergelijkbaar met de Amerikaanse Grand Canyon.deluie St.Tropez; de woonplaats van vele beroemdheden, de prachtige ?u"eA|^ Monaco met de botanische tuinen, de luxe jachthaven en het casino.,oo derachtige Port Grimaud, de stad van de parfumindustrie Grasseen Ank oude binnenstad zijn zeker de moeite waard. Reisnummer AUTO 73.587, zie www.kras.nl/73587 waarom zou je verder zoeken boek onliij of bel 073-5'®®'*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16