Zaamslag moet op tellen passen PZC De Schelde is nu hekkensluiter oeiend sluitstuk an competitie na unt Zaamslag De la Ruelle is niet tevreden na zege Zwakke momenten worden Scheldesport fataal tegen koploper Me nederlaag bij De Meeuwen (2-1Chukwugbo pas in februari inzetbaar ,21 uitslagen sada boekt Twinning zeeuws Vlaanderen maandag 15 januari 2007 •ffiUNDE - Terwijl dc «t minuien wegtikten be- -y, de bal. gedragen door de J 10ot de meten van Björn Barnet. De aanvaller leek „la» de volle winst te gaan jaPenanaar stuitte op de voe- te Meeuwen-doelman de Vries. Even later at n eer eens hoe dicht winst Tallies bij elkaar liggen. Uit tegenaanval kopte invaller itJIinderboud dc thuisploeg „drie punten: 2-1- 'öpsel heeft iet naar zijn in in Eede Koen Pöpsel heeft iets Eede. Twee jaar geleden 0hij daar de Grand PrLx drie- uien van de Zeeuws-Vlaamse Wond. Afgelopen weekein- jherhaaldc hij die prestatie in van verenigingsge- Hof van Eede. overleefde maar net de maar daarna U de biljarter van 't Bier- nkeltjeuit Terneuzen aan zijn ears. In die derde ronde hij in 47 beurten Cees J. aan de zegekar. Met de op dreef zijnde Aart Vas- Goethals kwam jglmde halve finale in pou- feecht. Daarin versloeg hij inspelende Romain Goet- op overtuigende wijze: ?i)in46 beurten.Omdat Goet- daarna met de hoogste se ptet toernooi (elf caram- sjAartVasseur versloeg, ste lde kansen voor Pöpsel om Wte halen. In een slopen- won hij in 55 beurten 153-18 van Vasseur. poule rekende Pa- Vasseur met Frank Wisker- B Louis Dallinga af. In de teijd moest hij echter zijn fdere erkennen in Pöpsel, dertig caramboles in 48 Vasseur strand treffers, negen verwij zijn te maken totaal. Den Hamer staarde na afloop even veelzeggend voor zich uit. Zijn gedachten gingen terug naar die uitstekende mogelijk heid. „Maar ik kon er net niet goed bij", bekende de spits. Als Den Hamer de kans wél had be nut, was de uitslag niet hele maal terecht geweest. „Een ge lijkspel was over twee helften gezien een juiste uitslag", zei Dennis de Nooijer. „We hadden hier best kunnen winnen en voor hetzelfde geld stonden wij in cle slotfase te juichen. Maar we missen gewoon slimheid. Dat bleek vandaag ook weer." En Zaamslag heeft volgens de trainer ook nog steeds geen koe le afmaker. „Onze topscorer heeft geloof ik drie goals ge maakt. Dat is veel te weinig." Het probleem leek te worden op gelost met het aantrekken van Chinedu Chukwugbo. De beres terke Nigeriaan kan echter voor lopig nog niet in actie komen. Hij speelde op 16 februari 2005 zijn laatste duel voor SSV'65, kwam daarna niet voor een an dere club uit en moet dus een ka lenderjaar niet hebben gespeeld voordat hij speelgerechtigd is. Zaamslag kan daardoor pas op zaterdag 17 februari voor het eerst een beroep doen op Chuk wugbo. Modale ploeg Tel de zware blessure van Maar ten de Groene en het ontbreken van Gerben Schram en Coen Goosen daarbij op, en Zaamslag houdt niet meer dan een modale ploeg over. De Zeeuws-Vlamin gen waren bij een overwinning een paar plekken gestegen, maar moeten na de nederlaag in Zoutelande nu op hun tellen gaan passen. De Nooijer: „Het wordt nog moeilijk, want ook De Meeuwen komt nu dichter bij. Toch wil ik dat we blijven voetballen, dan komen de pun ten vanzelf. Ik heb liever drie punten minder terwijl we goed voetballen, dan dat we punten pakken met alleen maar lange halen naar voren." De Nooijer doelde daarmee op het voetbal van de thuisploeg, die vooral geen risico's wilde ne men en in Michiel Brouwer de beste speler had. Na elf minuten bezorgde hij de bal na een afge slagen corner bij Roald Leen- dextse. Zijn inzet was doelman Jeroen Bottinga te machtig: 1-0. Het initiatief lag daarna bij Zaamslag, dat echter wel goed weg kwam toen scheidsrechter De Haan verzuimde een straf schop te geven na een tackle op de benen van Brouwer. Vlak voor rust kregen de bezoekers een paar aardige kansen op de gelijkmaker, maar die viel uit eindelijk pas in de tweede helft. De naar links verhuisde Arjan Hamelink haalde uit en zag zijn van richting veranderde schot via de lat binnenzeilen: 1-1. Het leek voor Zaamslag de perfecte aangelegenheid om op te zoek te gaan naar een voorsprong. De Zeeuws-Vlaamse ploeg kon ech ter nauwelijks gevaar stichten en gaf door fouten achterin een paar uitstekende kansen weg. Bottinga hield zijn ploeg op de been, maar was in de slotmi nuut kansloos. Bij een uitval van De Meeuwen verdedigde Zaamslag slap en naïef. Brouwer slingerde de bal nog maar eens voor, Minder- houd kopte aan de eerste paal raak: 2-1. De Meeuwen-Zaamslag 2-1 (1-0). 11. Roald Leendertse 1-0, 50. Ar jan Hamelink 1-1, 90. Niek Minder- houd 2-1. Scheidsrechter: M. de Haan (Drongelen). Aantal toe schouwers: 150. Bijzonderheid: voorafgaand aan het duel werd één minuut stilte in acht genomen in verband met het overlijden van scheidsrechter Koedam uit Woudri- chem Zaamslag: Jeroen Bottinga; Tom my Tissmk (76. Johnny Kloonen), Jean Dooms, Jim de Jongh, Arjan Hamelink, Thomas Ennik, Joris Rademakers. Randy Lauret (46. Se- bastiaan Dees); Björn den Hamer, Peter Dieleman en Ugur Kahveci. Zaamslag-middenvelder Joris Rademakers (links) duelleert met Wilco Dingemanse van De Meeuwen. foto Lex de Meester Schoondijke verslaat Volharding SCHOONDIJKE - Schoondijke was gisteren in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal met 3-1 te sterk voor Vol harding. Op het zware en modderige veld kwamen de be zoekers na een prachtige solo van Barend Schil nog wel op voorsprong. Schoondijke stond voor rust echter al aan de positieve kant van de score. Uit een voorzet van Barry Haerens scoorde Volharding in eigen doel. En op slag van rust schoot Anthony de Wever tegen de lat. In de rebound liet Reint Risseeuw 2-1 note ren. Na rust was Schoondijke veel sterker. Toch moest het tot de laatste minuut wachten voordat Arjen de Feij- ter 3-1 liet noteren. Forse nederlaag SDO'63 LAMSWAARDE - SDO'63 ging op eigen veld onterecht onderuit tegen Kwadendamme: 0-4. De thuisploeg deed lang goed mee en was tot een kwartier voor het einde niet kansloos. Het kwam echter wel door een zeer dubieuze sti'afschop op achterstand. De inzet van Rick Peeters werd in eerste instantie gestopt door doelman Johnny Bakker. In de rebound scoorde Peeters alsnog: 0-1. Een kwartier na rus.t liet Joxxly van Troost een Iraaie kans op 1-1 liggen. Pas vanaf de 76e minuut nam Kwadendamme afstand. Door een hattrick van Maitin Smaai'dijk kwamen er nog onterecht zware 0-4-cijfers op het scorebox*d. Bij SDO'63 maakte Dominic de Koning na een jaar blessureleed zijn rentree. Hoek 2 onderuit tegen koploper IiEERJANSDAM - Het tweede elftal van Hoek bleef za- terdag voor de vierde opeenvolgende maal zonder zege. Uit tegen koploper Heerjansdam 2 leden de Zeeuws-Vla mingen een 3-1-nederlaag. Op dat verlies viel weinig af te dingen. Halvex-wege het duel leidde Heex'jansdam al met 2-0. Kort na de x-ust werd het weliswaar 2-1 door een doel punt van Mark de Haas, maar veel kansen stond de thuisclub Hoek daarna niet toe. Tien minuten voor tijd viel de beslissing: 3-1. Terneuzen Dl verliest weer met 8-0 WAALWIJK - De D-pupillen van Ter-neuzen moesten za terdag opnieuw een ï-uime nederlaag incassex-en in een uit wedstrijd. In Waalwijk werd het, net als in de laatste wed strijd voor de winterstop tegen NAC Breda, 0-8 tegen RKC Waalwijk Dl. De ploeg van trainer Joop Laux-et was vooral voor de rust niet bij de les. De 7-0-ruststand beloof de weinig goeds voor de tweede helft, maar toen Terneu- zen zich herpakte bleef dp schade bepex-kt tot nog één en kele tegentreffer. Fenijn nieuwe trainer Oostburg OOSTBURG - Wim Fenijn is met ingang van komend sei zoen de nieuwe trainer van de SV Oostburg. Begin okto ber legde Willy de Jaeger uit Breskens zijn functie neer bij de zondag-vijfdeklasser. Het eerste elftal staat sinds dien onder leiding van het duo Rik Henry /David Almekin- ders. Voor komend seizoen is nu Wim Fenijn aangetrok ken. De 41-jarige oefenmeester uit Yzendijke is momen teel trainer van Schoondijke. Jan Roovers - De 11-8-over- van de korfballers van bij koploper KVK zorgt voor een nd sluitstuk van de coxnpe- Atlas (12-7 tegen BKC) en (13-7 tegen ODI) sluiten bij KVK aan. En als fWit de inhaalwedstrijd Zevenbergen wint telt de i klasse zelfs vier titelkan- 13-7: Na een be slechte eei'ste helft teganisatie, de afvang niet Men falende aanvalsvak- keek Luctor tegen een fkterstand aan. a kwartier na rust kwam Oosterhout GENT - De drieban- anRoyal/De Parel verover- i poule vier van de derde e in eigen huis een punt te- kWElectrogroep. Eén klas- er deed Café Biljart Rese- tegen Eekhoorn 3 nog be niet een 6-2-overwin- te keren. ®e Parel had een lastige aan het bezoekende J&W uit Zundert. Ton- obbelaere wist wel raad —j en won na duel met precies gemiddeld. De andere "^Migkwam zoals gebnxi- ^an Mathieu Vlerick. De Belg versloeg dit keer G. met ruime cijfers. Jens en Eddie van Goethem en de eer aan de tegenstan- waarmee het gelijk- bij 6-6 de aansluiting tot stand. In het laatste kwart schoot Luc tor plots wel met scherp. Ferry de Waele was de beste man van het veld, Lisanne Hamelink Luc- tors beste vrouw. Scores Luctor: Evelien van den Dool, Lisanne Ha melink, Wilco Durink, Davy Jon ker en Adrie de Jonge 2. Marjolein Durink, Ferry de Waele en Eric-Jan Dellebeke 1 KVK-Zaamslag 8-11: Tegen de titelkandidaten brengt Zaam slag altijd iets meer. Eerder on dervond Luctor dat in de plaat selijke derby (14-11 voor Zaam slag), nu stuntte de ploeg van coach Ivan de Herdt tegen koplo per KVK. Na een snelle voor sprong (1-4) en een wat mindere periode net voor en direct na rust (5-5) namen de bezoekers de wedstrijd overtuigend in han den. Aanvallend schexp kwam via 5-8 de 6-11 op het bord. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk 4, Debby Cerpentier 3, Linda Hamelink, Frans Verpoorte, Mar cel van Zuidam en Joris de Bree 1. Atlas-BKC 12-7: Dat BKC een probleem heeft met scoren is be kend. Maar ook mentaal is de ploeg volgens coach Wim Voor- neveld kwetsbaar. Hij noemde beide factoren als oorzaak voor de nederlaag. Na een goede eer ste helft en een redelijk vervolg kon bij 6-6 de wedstrijd nog alle kanten op. Maar na 7-6 miste BKC een stip. De ploeg vond daarna de kx-acht niet meer om zich terug in de wedstrijd te vechten. Scores BKC: Marty de Vilder 2, Jo- landa Dees, Carmen Snouwaert, Alette Dorland, Michiel Roest en David van Luijck 1 «eseda was op be- n Oosterhout enkele maat- groot voor de gastheren 7°om 3. Theo Platjouw. Jonge en Carlo van Dam 31 Vi^r Punfen- Peter es kwam één puntje te- ®ien de teammoyennes, 0.540, was heteenver- Een aanvaller van De Schelde neemt het doel van Vlaardingen 2 onder vnur. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpo- loërs van De Schelde gingen za terdag in hun eerste wedstrijd van dit kalenderjaar met 4-8 on deruit tegen Vlaardingen 2. De Terneuzense formatie zakte daardoor naar de laatste plaats in de derde klasse bond. De vrouwen van De Schelde presteerden beter. Ze wonnen met 3-6 bij ITellasglana. De Schelde-Vlaardingen 2 4-8: In een fysiek zware wedstrijd was De Schelde in de openings fase niet de mindere van Vlaar dingen 2. De bezoekers namen echter wel een 2-0-voox-spx-ong, maar nog voor het eind van de eerste periode stond het .1-2. Vlaardingen 2 liep in de tweede periode uit naar 1-3, maar de thuisploeg toonde veex-kracht. Het kwam aan het begin van de derde periode op gelijke hoogte (3-3) en de spanning leek daax*- door helemaal terug. Maar juist in die fase maakte De Schelde enkele cruciale fouten. Cees van Houwelingen moest na zijn der de persoonlijke fout definitief naar de kant en Bas Wesdorp miste een strafwoxp. Vlaardingen 2 maakte dankbaar gebruik van de misser en liep snel uit naar een beslissende 6-3-voorsprong. Even probeex'de De Schelde in de laatste periode nog teinxg te komen, iriaar verder dan 4-6 kwam het niet. Vlaardingen 2 besliste de wedstrijd vexwolgens definitief: 4-8. Scores Dc Schelde: Jelco Sweegers 3, Cees van Houwelingen 1 Hellasglana-De Schelde 3-6: De vrouwen van De Schelde had den het lastig bij het nog puntlo- ze Hellasglana. De Terneuzense ploeg was met slechts acht speel- stex's naar Sittard gereisd en be gon in de eerste periode voor zichtig (1-1). Daax-na kwamen de bezoekstex-s beter in de wed strijd, namen het initiatief en kwanxen op een 2-1-voorsprong. In de derde periode was De Schelde ook de betere ploeg maar vergat het uit te lopen. Het scoorde slechts één keer, waarna de thuisploeg nog even terug in de wedstrijd kon ko men (2-3), Daarna wist De Schelde de wedstrijd eindelijk naar zich toe te trekken en boek te het een verdiende 6-3-over- winning Scores De Schelde: Rowena Wit kamp 3, Suzanne Tanghe, Jessica Koster en Inge Tanghe 1. Van Hijfte gaat naar Philippine TERNEUZEN - Eric van Hijfte wordt met ingang van volgend seizoen trainer bij zondag-vijf deklasser Philippine. Hij wordt de opvolger van Jean-Pierre Hu- bregsen. Van Hijfte was jarenlang trai ner van het tweede team van Zaamslag. Bij SDO'63 heeft Ivo Kuijpers zijn contract met een jaar verlengd. Hij is momenteel aan zijn eerste seizoen bezig. door Wim de Vos SINT JANSTEEN - Edwin de la Ruelle won afgetekend de negen de editie van de Steense Ratten- loop. Toch was de atleet uit Koe wacht niet echt tevreden. Zijn tijd over de dertien kilometer lange wedstrijd viel hem enigs zins tegen. Dat De la Ruelle pijn vrij kon lopen was anderzijds wel weer een pluspunt. Het was de laatste tijd een beet je kwakkelen voor Edwin de la Ruelle. Vox*ige week bracht hij nog een bezoek aan de dokter en die adviseerde hem om het rus- tig aan te doen. „Dat laatste is een probleem voor mij. Als ik ga lopen wil ik tot het uitex-ste gaan. Maar omdat ik nu hier heb gelopen, loop ik komend weekeinde geen wedstrijd", ver telde De la Ruelle. In de Steense Rattenloop kwam De la Ruelle al meteen aan de leiding te lopen. Hij voelde in zijn rug dat de Belg Pieter Ackerman was meegeslopen en dat zinde hem niet. „Ik vind het niet prettig als er iemand in mijn rug loopt. Je weet immers nooit of die ander wil samenwer ken of dat hij alleen maar mee loopt." Daarom besloot De la Ruelle te versnellen. Ackerman kon niet langer volgen en de weg lag open voor een lange solo door de polders rond Sint Jansteen. Uit eindelijk bex-eikte De la Ruelle de eindstreep met een vooi- sprong van meer dan een mi nuut op AckeiTnan. Zijn tijd was 46.16 en dat had liever iets sneller gezien. „Ik wilde een gemiddelde van ze ventien kilometer lopen. Dat heb ik net niet gehaald. Daarom ben ik xxiet geheel tevreden over mijn prestatie", stelde De la Ruelle óók nog. Bij de wouwen was de Bel gische Saskia de Plucker de sterkste atlete. Sint Jansteen. 9e Steense ratten loop, 13 kilometer. Mannen: 1. Edwin de la Ruelle (Koewacht) 46.16 mi nuten; 2. Pieter Ackerman (B) 47.27; 3. Chris de Deckere (B) 48.08; 4. Marco Ott- jes (Ossenisse) 49.18; 5. Patrick van Re- mortel (Hulst) 49.50; 6. Fons Warrens (Kloosterzande) 50.33; 7. Frank Boere-, bach (Hoek) 50.56; 8. Patrick Vervaet (Sint Jansteen) 50.58; 9. Nitin Klapwijk (Axel) 51.10; 10. Wouter Kruisifikx (Bre da) 51.16. Vrouwen: 1. Saskia de Plucker (B) 51.01 minuten; 2. Ingrid IJse- baert (Hulst) 55.40; 3. Anita Joziasse (Goes) 57.18. 8,4 kilometer, mannen: 1. Joris Cor net (B) 31.50 minuten; 2. Lorenzo d'Ha- nis (B) 32.53; 3. Willem van der Heijden (B) 33.15; 4. Benny Thuy (Sint-Jan steen) 33.52; 5. Jos de Koek (Graauw) 34.42. Vrouwen: 1. Margot Merckx (Heikant) 40.00 minuten; 2. Ingrid van Overloop (Koewacht) 43.35; 3. Nicole Niemantsverdriet (SintJansteen) 44.48. 6,4 kilometer, mannen: 1Dirk Christi- aens (B) 25.01 minuten; 2. Marcel Mag nus (Hulst) 27.50; 3. Ludwig van Geyte (B) 28.25; 4. J. de Booy (Hulst) 28.29; 5. W. Muree (Sint Jansteen) 28.33. Vrou wen: 1. Annemiek Weemaes (Sint Jan steen) 32.24 minuten; 2. Margo Vonck (B) 34.56; 3. Arianne Pieper (Sint Jan steen) 35.29. 3 kilometer, mannen: 1. Peter Glo- rieux (B) 10.28 minuten; 2. George Val- ckx (Ossenisse) 10.59; 3. Tom Thuye (Hulst) 11.01; 4. Rafaël Hoogenberg (Axel) 11.15; 5. Roy Triest (Hulst) 11,45. Vrouwen: 1. Brenda Ottjes (Ossenisse) 12.20 minuten; 2. Ellen van Leuven (Sint Jansteen) 13.43; 3. Robin Verwilli- gen (Hulst) 14.00. HHH Kanaalzone. Competitie senioren: De Veste-De Lieve 352-326; De Vla- schaard-Gregorius 288-232; Dorps- huis-Malpertuus 240-326; Hulst-Kasteel tje 231-177; De Warande-Bachten Dieke 269-196; Meulengat-Koewacht 212-257; De Lovenhoek-Trefpunt 203-244; St. Al- bert-'t Steen 183-293. Stand aan kop: 1. 't Steen 105,499%; 2. Meulengat 104,983; 3. De Vlaschaard 104,866; 4. Dorpshuis 104,116; 5. De Wa rande 101,338. Sas van Gent. Recreatieve competi tie. Vrouwen: Esplanada 2-Esplanada 1-2 (25-23, 23-25, 11-17); Savok/Reseda- Savok/Johan de Block 3-0 (25-17, 25-11, 29-28); Stoffels Cleaning-Swagemakers 3-0 (25-17, 25-15, 25-17), Stand: Stof fels Cleaning 11-29,5; Savok/Johan de Block 11-23,5; Esplanada 2 11-14; Espla nada 11-13; Swagemakers 11-10; Sa- vok/Reseda 11-9. Gemengd: C Line-Ga- rage Bode 1-2 (17-25, 25-27, 20-16); Sa- vok/Outokumpu-Robs Jobs 3-0 (25-13, 25-20, 25-15); Acke-'t Kliekske 3-0 (25-20, 25-5, 25-11). Stand: Acke 9-20; Garage Bode 9-18,5; Savok/Outokumpu 10-18,5; Robs Jobs 9-13; Doeland West- dorpe 9-13; C Line 11 -7; 't Kliekske 7-5. foto Wim Kooyman door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport verloren in een aantrekkelijk duel nipt van koploper High Five 2: 84-79. De reserves van Schelde sport gingen in de eerste klasse rayon met 87-66 onderuit tegen koploper Volharding. Scheldcsport-High Five 2 79-84 (45-45): De teleurstelling stond na afloop op het gezicht van Peter Vaal te lezen. „Ik had op winst gerekend, want dan had den we aansluiting met de top gekregen", zei de aangeslagen coach van Scheldesport. „De te genstander wist te profiteren van twee zwakke momenten bij ons. Het zijn kleine details die deze wedstrijd hebben beslist." De thuisploeg speelde wel gedre ven en had ook grip op de wed strijd. Scheldespox-t was eigen lijk gelijkwaardig aan de koplo per. De Brabandex-s, die slechts één van de twaalf gespeelde duels verloren, sloegen echter op beslissende momenten toe. Bij rust was de stand nog in evenwicht: 45-45. De twee ster ke centers maakten daarna het verschil. Zij scoorden toen Scheldesport even niet niet bij de les was. De kloof van zes pun ten (67-61) bleek vervolgens te gx'oot. In de laatste periode liep de ploeg uit Tilburg nog verder uit naar een marge van tien pun ten. In de slotfase kwam Schel desport knap terug en had er wellicht nog meer ingezeten. Op het moment dat de Temeuze- naren leken te gaan scoren floot het arbitrale duo voor een tech nische fout bij de tegenstander. „Anders waren we in de slotfase nog teruggekomen tot drie pun ten", aldus Vaal. „Dan weet je het nooit. Achteraf gezien zijn voor mij de twee slechte perio des cxTJciaal geweest." Daniël Koch was aanvallend goed op dreef en scoorde 21 punten. Scheldesport 2-Volharding 66-87 (32-47): De Goese koplo per liep voor de rust al uit naar een marge van vijftien punten. In de tweede helft bood Schelde sport, dat nog altijd geen coach heeft, goed tegenstand. Marco Oppenwal was bij de Terneuze- naren met 25 punten topscorer. Scheldesport 3-Mevo'80 77-55 (42-17): Het duel was bij de rust al gespeeld. Alexander van Glansbeek blorxk bij Schelde sport uit met 39 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37