Zoeken op web, boeken aan balie PZC Goed advies en een stuk extra zekerheid Thuis krijg je geen reis opgedrongen Cl -cf Tip: vergelijk de vergelij kingssites Reisbureaus houden stand in Zeeland zeeuws Vlaanderen maandag 15 januari 2007 Op vakantie via het web door Claudia Sondervan GOES - De Zeeuwse vakantie gangers die dezer weken in drommen bij de reisbureaus staan, hebben genoeg van uren lang speuren en vergelijken bij vakantieaanbieders op internet. Met de nieuwe gidsen in de rek ken leek er zaterdag van Sluis tot Zierikzee een ware belege ring gaande. „Een paar vragen? Geen tijd! Iedereen zit met een klant." In Zeeland houdt de reisadvi seur zijn positie in de winkel straten. Nergens verdwijnen nog kantoren, zaken breiden zelfs uit: de Bevelandse keten Rosa landde recent in Middel burg en World of Tui in Middel- burg verdubbelt volgende maand het oppervlak, meldt ma nager P. Borghart. Standaardpaketten en het re tourtje Londen plukken mensen wel van internet, rondreizen en Favoriete landen Top vier van meestgeboekte vakantiebestemmingen bij Zeeuwse reisbureaus. 1Griekenland 2. Spanje 3. Turkije 4. Kroatië PZC|RolantQuist| 140107 de verre vakantie willen ze van een reisadviseur, weet hij. „Mensen komen terug van het all-inclusive idee. We houden al tijd al de oudere klanten. Jonge ren komen voor bestemmngen die ze niet kunnen vinden en voor de aanbiedingen." „Ons werk verandert. Tien jaar terug vroegen mensen ons te boe ken wat ze in de gids hadden uit gezocht, nu vragen mensen ons naar een bestemming", vindt A. Piping van Thomas Cook in Vlis- singen. „Wij zien nu klanten te rug die we één of twee jaar lang niet hebben gezien. Ze klagen over slechte ervaringen of zijn het zat om aan de telefoon lang in de wacht te hangen." De Middelburgse ondernemer D. Borstlap is sceptischer: „Ik krijg wel mensen die op internet het overzicht missen. Die help ik ook. Maar als ze het kunstje afgekeken hebben, zie je ze niet terug." Wie wel terugkeren, zijn mensen die aanvullende wensen op internet niet gerealiseerd krij gen, meent hij. „Daar is herstel van onze markt te verwachten." Mensen zijn zeer bereid om boe kingskosten te betalen voor de achtergrondkennis van een reis- specilaist, die weet waar 24 uur per dag housemuziek klinkt, of vertelt waar het strand lastige trappen kent, stelt Willie Dinge- manse van VakantieXperts Ro sa. „Internet is voor gemak." Gemiddeld rekenen reisbureaus twintig euro per boeking. Drukte bij reisbureau Rosa in Goes. Nu de nieuwe zomergidsen zijn verschenen, willen vele Zeeuwen hulp bij het boeken van hun vakan tie. foto Willem Mieras GOES - Als het even kan, gaat Florence van dei- Poel uit Colijnsplaat drie keer per jaar op vakan tie. De wijnreizen die ze voor haar werk maakt, worden voor het gemak niet meegeteld. Van de drie uitstapjes per jaar boekt Van der Poel er zeker één bij het reisbureau. Draait het eenvoudigweg om een vliegticket of een treinkaartje en logies, dan zoekt ze zelf haar heil op internet. Dat geldt ook voor de winter sportvakantie. Maar wanneer het gaat om een 'complete reis' naar verre landen, dan zweert Van der Poel bij haar vertrouwde reisbureau. „Dat doe ik al jaren zo en dat bevalt goed. De hulp en informatie die je daar krijgt, weegt niet op tegen het gemak van internet. Goed advies vind ik bij dat soort vakanties heel belangrijk. Het is een extra stuk zekerheid. Als zich op de bestemming iets voordoet, iemand die ernstig ziek wordt bij voorbeeld, heb ik graag een gezicht bij wie ik teTecht kan. Dat persoonlijke contact vind ik ge woon heel belangrijk." GOES - Tot vorig jaar ging Linda Nieuwenhuyze uit 's-Heer Arendskerke met haar ouders op va kantie. De eerste zelfstandige trip voerde de Beve landse met de bus naar Spanje. Reis en verblijf boekte ze helemaal zelf. „Recht streeks bij een grote reisorganisatie via internet. Lekker makkelijk, goedkoper en je krijgt niet het gevoel dat een bestemming wordt opgedrongen", geeft Nieuwenhuyze aan als belangrijkste argu menten om eigen reisagent te spelen. „Het was in het begin best spannend of het allemaal goed zou gaan, ik had daar geen enkele ervaring mee. Wan neer je op een reisbureau tegenover iemand zit, is dat toch anders. Dan ligt daar in feite de verant woordelijkheid voor de boeking. Nu draag je die zelf. Ik had voor de zekerheid alle formulieren uit geprint. Dan heb je toch iets in handen, voor het geval er wat misgaat. Maar ik heb niets te klagen gehad." Dit jaar doet Nieuwenhuyze het net zo. „Ik ga vlie gen naar Griekenland." Percentage van boekingen per H reisbureau internet '99 '00 '01 '02 '03 '04 '05 '06 Landelijk is in tijd het boeken van reizen via internet explosief toegenorrs 42% via internet geboekt via reisbureau Rohm Quilt I HÖÏÓJÜ^J door Émile Calon GOES - Het aantal vakantie- boekingen via internet zal dit jaar ruimschoots het aantal overtreffen dat via het reisbu reau wordt geregeld. Om die reden proberen aanbieders van reizen alles te doen om zoekmachines en de vergelij kingsites op internet te beïn vloeden. Negentig procent van de inter netgebruikers kijkt niet ver der dan de eerste pagina met zoekresultaten. Wie daarna zit, mist dus de grote massa van klanten. De eenvoudigste manier om een aanbieding on der de aandacht van de inter netter te brengen, is adverte ren via de zoekmachines. Wie het meeste betaalt en de lang ste contracten afsluit, komt bovenaan. Iets moeilijker, maar voor be dreven computeraars niet al te moeilijk, is het manipule ren van zoekmachines. Een zoekmachine als Google in dexeert namelijk pagina's door onder meer te kijken naar links naar andere sites. Wie erin slaagt veel links te plaatsen op verschillende si tes, komt bovenaan te staan. Vergelijkingssites, tenslotte, vergelijken lang niet alle aan biedingen. Ze vragen geld voor het product dat ze hun site zetten. Om diep- loont het zeer de moeite, bij het zoeken naar bijr« beeld de goedkoopste vfe reis de resultaten vanmeai kaar te vergelijken, fin ook te zoeken op desitss de verschillende aanbied Dat betekent wel dat mie® ters fiks wat tijd moeien; vesteren om hun vakanties men te stellen. Zeker aln meerdere vluchten wilton ken, een auto willen hure-; in verschillende huisje i len slapen. Omdat velen a zien tegen al dat g® blijft er een markt besiu voor de reisbureaus. Oohj dat bureaus kwantumkcd gen kunnen bedingen bij j inkopen van vliegtuigsicé huurauto's en vakantieh jes. Uit een onderzoek uit a blijkt dat tal van rea weer het reisbureau opzté als de medewerkers bnsi van kunnen overtuigen hun aanbiedingen goedls zijn dan die op het inten Daarnaast is het burer. plek om naar toe te gaar» gespecialiseerde reizen, blijkt ook uit dat onden Hoe meer kennis de meda kers hebben, hoe grotg kans dat ze internet veM Het vervolg van de familieberichten van pagina 10 Enige en algemene kennisgeving Zijn stoel is leeg Zijn stem is stil Wie hem heeft gekend Weet wat dat zeggen wil Met droefheid geven wij u kennis dat na een ziekbed van enkele dagen is overleden mijn geliefde vader en mijn schoonvader Adriaan van Belzen Adrie in de leeftijd van 85 jaar. Serooskerke: Janny Keulemans-van Belzen Peter Keulemans Koudekerke, 12 januari 2007 Verpleeghuis "De Vliedberg", appartement 11 Correspondentieadres: Familie P.W. Keulemans Bisschopstraat 40 4353 BP Serooskerke Onze vader is thuis op zijn kamer in "De Vliedberg" opgebaard, bezoek op afspraak. De afscheidsdienst, welke geleid wordt door de heer P. van der Maas, zal worden gehouden op woensdag 17 januari om 11.15 uur in de Ontmoetingsruimte van de Gereformeerde Kerk, Kerklaan te Arne- muiden, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 12.15 uur op de begraafplaats aan de Veerseweg te Amemuiden. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in de Ontmoetingsruimte van bovengenoemde kerk. Onze dank gaat uit naar de Thuiszorg Amemuiden, Dagopvang "De Vliedberg", Zorgt earn appartement 11. Dr. Glansdorp van "De Vliedberg", de huisart sen van Amemuiden, IC verpleging Streekziekenhuis Walcheren voorde liefdevolle verzorging. In het bijzonder onze grote dank voor mijn lieve vriendin Crina die mijn hele leven mijn steun en toe verlaat is. Bedroefd geven we kennis van het overlijden van onze lieve broer, zwager en oom Adriaan van Belzen Adrie Amemuiden: M. Schroevers-van Belzen Vlissingen: P. van Belzen C. Heyt Amemuiden: A. van Belzen-van Belzen Vlissingen: P. van Belzen-de Vey J. van Belzen-de Groene Neven en nichten Hij die zo eigen en vertrouwd voor mij was is over leden, de vader van mijn lieve vriendin Janny Adrie van Belzen Janny en Peter veel sterkte toegewenst met de lege plaats die hij achter laat. Crina Baas Verdrietig en met een gevoel van groot gemis delen wij u mede dat onverwacht van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze moeder en onia Levina de Kraker echtgenote van Abraham Meeusen in de leeftijd van 86 jaar. Terneuzen: A. Meeusen Breskens: Franny Albregtse-Meeusen Han Albregtse Dennis en Mickey Sylvia en Tom 13 januari 2007 Ferd. Bolstraat 18 4532 HTTerneuzen De crematieplechtigheid vindt plaats op donderdag 18 januari om 13.30 uur in crematorium "Terneuzen", Bellamystraat 28c te Terneuzen. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in het crematorium. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. 13 januari 2007 Veere U maakt mij de weg ten leven bekend Psalm 25 4 Na een leven, dat gekenmerkt werd eenvoud, liefde en in dienst van haar Heer en Verlosser, is na een moedig en moeitevol leven van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante Maatje Dingemanse 8 december 1919 Grijpskerke Veere: T. Francke-Dingemanse J. Francke Vauchassis: J. Dingemanse (Frankrijk) J. Dingemanse-Schrijver J. Boogaard-Dingemanse t J. Boogaard t Grijpskerke: A. Dingemanse E. Dingemanse-Poot E. Dingemanse t Voorburg: J. Dingemanse Neven en nichten Met dank aan de zorginstellingen "Swerf-Rust "TerSchorre" en Nieuw-Sandenburgli" afd. "Rozenhof" Veere, 13 januari 2007 Correspondentieadres: A. Lokerse - Francke Westerscheldelaan 13 4371 PP Koudekerke De rouwdienst zal worden gehouden woensdag 17 januari om 14.00 uur in de Michaëlskerk, Kerkring te Grijpskerke. De begrafenis zal aansluitend plaatsvinden om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Grijpskerke. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de Opstandingkerk. J. Catsstraat te Grijpskerke. Voorafgaande aan de rouwdienst is er van 13.30 tot 13.45 uur gelegenheid tot afscheid nemen in de consistorie van de Michaëlskerk. De Heer is mijn Herder, Mij zal niets ontbreken. Psalm 23 Met grote droefheid geven wij u kennis van het over lijden van mijn geliefde vrouw, onze lieve zorgzame moeder en oma Adriana Jongepier-van Wouwe In de leeftijd van 87 jaar S. Jongepier Santha en Karl Carola, Tobias John Middelburg 13 januari 2007 Correspondentie-adres: Middenhofsingel 40 4388 AR Oost-Souburg De dienst van Woord en Gebed, die wordt geleid door Ds. A.R. van der Deijl zal worden gehouden op donderdag 18 januari om 11.00 uur in de kerk van de protestantse Gemeente aan de Kanaalstraat 8 te Oost-Souburg. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden om onge veer 12.00 uur op de algemene begraafplaats aan de Molenweg te Oost-Souburg. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in gebouw Irene, achter genoemde kerk. Indien u nog afscheid van haar wilt nemen, kunt u dat doen voor aanvang van de dienst van 10.50 uur tot 10.45 uur in de kerk. Verdrietig geven wij u kennis, dat toch nog onver wachts is overleden onze zwager en oom Kees Klaasse echtgenoot van Dien van Baaien Kees en Corrie van Baaien Dini van Baaien en Jan Joossb Hennie van Baaien neven en nichten Correspondentieadres: Zenderstraat 16, 1223 DH Hilversum Dankbetuiging Dankbetuiging Uw blijken van medeleven, de vele hartelijke reacties, kaarten en telefoontjes na hel overlijden en bij de begrafe nis van mijn man, onze vader, schoonvader, groot- en overgrootvader Cornelis Johannes Lensen waren overweldigend. Wegens enorme belangstelling bij de uitvaart en begrafenis is het niet mogelijk u allen per soonlijk te bedanken. Het is ons duidelijk geworden dat Kees niet alleen voor ons. maar ook voor anderen veel betekend heeft. A. Lensen-den Hamei- Kinderen. klein- en achterkleinkinderen Hoek, januari 2007 Plaats uw familieberichten in de PZC In plaats van kaarten Voor de vele blijken van belangstelling na het over lijden van onze lieve, zorgzame moeder, oma en overgrootmoeder Johanna Anna Louisse-van Oosten willen wij u hartelijk danken. Uw medeleven was voor ons een grote troost. Familie Louisse Ka pel le, januari 2007 In Memoriam Leo Al twee jaar zonder jou zonder jouw liefde, steun en kracht We missen je nog elke dag Astrid. Ronnie, Stefan ALS ALLEEN OMA ER NOG IS Mama overleden aan AIDS, zusjes ook, nichtjes ook, tante ook...Twee generaties bijna weggevaagd. Alleen oma van 74 is er nog. Maar hoelang nog? A'elson Mandek Kinderfonds Word donateur! Bel 090011 46664 ÏO.IOper min.) Hoeveel leven zit er nog in uw longen? Meer dan 500.000 mensen hebben de zeer ernstige longaan doening C0PD. De helft weet het niet eens. Doe nu de COPD-test op www.hebikcopd.nl of bel met de Advieslijn 0900-227 25 96 (€0,10pm). -- C0PD verstikt je leven. Vergeet nien)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36