>zc Subsidie voor oppas door oma Eerste dienst van Leuny de Kam trekt volle Doopsgezinde Kerk oosterzandenaar opent filiaal van bureau ViaViela Themafeestje Sasse Harmonie valt in de smaak Hulstenaar verdacht van café-inbraken PZC BOOM® Oud Internet of reisbureau editie Zeeuws-Vlaanderen ^HrtePuvsseleijr JE - Veel Vlaamse ouders zijn er „van op de hoogte dat ze in jmerking komen voor een op- ssubsidie van de overheid als familieleden of vrienden op „kinderen laten passen. IRoctus uit Kloosterzande dat 'gat in de markt' gedo- en heeft onlangs een filiaal ViaViela ge- Deze organisatie telt in- verspreid over het hele vindt vaak ge- -1—t--- fa- o-w^w^gPro- Hulst is inmiddels in gekomen tegen het Men plan van de Bel- overheid. 'De tijd lijkt dan ook maar een extra tolheffing in te voeren «scheepvaartverkeer dat le "esterschelde naar Ant- Gent vaart', schrijft Annelies Hegger van van de- in een brief aan de Ne minister van Verkeer, i t.Van 0Pt>rengst van «n worden gebruikt om mneisvan Zeeuws-Vlaan- (te compenseren voor het ^groepering steunt ver- l Sedane suggestie om mee te werken aan verdiepingen van de als de Belgen voet bij pas." Het subsidievoordeel kan volgens de filiaalhouder van Via Viela oplopen tot vijfduizend eu ro op jaarbasis voor een gezin met twee kinderen en een jaarin komen van 40.000 euro, waar opa eb oma twee dagen per week oppassen.. Het exacte be drag is afhankelijk van het aan tal oppasuren en het gezinsinko men. ViaViela verzorgt de hele papierwinkel die bij de subsidie aanvraag komt kijken. Het sub sidiebureau doet al dat werk ui teraard niet voor niets. De com missie bedraagt 1,75 procent van de oppasverdiensten. Drempelvrees Tienduizenden (groot)ouders in ons land maken volgens Roctus al gebruik van de overheidssub sidie. „Toch kom ik nog regelma tig mensen tegen die drempel vrees hebben. Mensen denken snel dat ze niet in aanmerking komen. Of ze zijn bang dat ande re subsidies, zoals huursubsidie, erdoor in gevaar komen. Wij be kijken de mogelijkheden en ge ven daarna advies." Directeur Hennie van den Big- gelaar van ViaViela is blij met het nieuwe filiaal van haar on derneming in Zeeuws-Vlaande ren. „Daar hadden we tot nu toe nog geen advieskantoor., Samen met Joop Roctus zorgen wij ervoor dat in ZeeuwsrVlaanderen steeds meer oppassende oma's, opa's, zussen of vrienden ge bruik kunnen maken van de be staande subsidieregelingen." Het kabinet heeft voor dit jaar ruim één miljard euro beschik baar gesteld om de koopkracht te verhogen. Daarvan wordt 250 miljoen euro geïnvesteerd in de kinderopvang en kinderbijslag. Een groot deel van dat geld wordt vrijgemaakt voor de op- Meer informatie is te vinden op viaviela.nl. jeofvrienden. En met geslo- jbeuizen. jZeeuws-Vlamingen zijn er tas Roctus niet van op de dat ouders in aanmer- .Ook wanneer het kind deel naar een kinder- gaat en mensen hier- al de werkgeversbijdrage ungen, kunnen ze subsidie iiagen voor hun thuisop- (Advertentie) u SNEL OP W.BECAM.NL '/WW.BECAM.NL BEL 0900 9865 BECAM (houder en lister botsen r wegenvignet de Puysseleijr De Belgische overheid maar eens beginnen met ling op een paar grote au- wegen voordat ze besluit invoering van een betaald voor alle autowegen in ai dries gaf wethouder Clen van de gemeente gisterochtend in het Bel- discussieprogramma De Dag aan Vlaams minis- Mobiliteit Kathleen van i De Kraker wees erop ensen die over de Franse i rijden ook kunnen kiezen ai tolvrije route, luister wees de suggestie Ükkelijk af. „Wij willen voorkomen dat er al- sluiproutes ontstaan. Dan Vlaanderen onleefbaar", VanBrempt. was samen met de cabaretière Kristel 5 uitgenodigd om met de in debat te gaan over wring van het wegenvig- atomobilisten die door Bel- fe moeten volgend jaar euro zo'n vignet aan- Dat brengt Hulst vol wethouder in een nog omdat het stad- voor dagjestoeristen van i Zeeuws-Vlaanderen al- eg tegen betaling te berei- 1 hetzij via de Westerschel- "el waarvoor tol moet wor- etaald, hetzij via de Bel- 1 waarvoor dus moet wor- door Gino van den Broecke SAS VAN GENT - Het was afge lopen zaterdag voor de eerste keer, dat er na een dag van ver gaderen en muziek maken op de afsluitende feestavond van Har monie de Vereenigde Vrienden een thema werd gebruikt. Dat thema, Back to the 70's, bleek een succes. De evenementencommissie van de Harmonie had als pleister plaats de Reseda gekozen waar net na de middag allereerst de officiële jaarvergadering werd gehouden. Na een paar uur van officiële praatjes, waarbij ook de 73-jarige Adrie Simpelaar met zijn 60 lidmaatschapsjaren als oudst spelende lid van de Vrienden nog even werd ge roemd, gingen de muzikanten op pad voor een rondgang door de stad. Werd buiten het marsre pertoire uit de kast getoverd, binnen in de horecazaken van de Betestad klonken vooral car navalskrakers als opwarmer voor het aankomend leutfeest in februari. De Harmonie, die dit jaar het 110-jarig bestaan viert, keerde daarna terug voor een maaltijd en het uiteindelijk af sluitende feestje. Geheel in de stijl van de jaren zeventig was er een discobar aanwezig die nummers als Stayin' Alive, Nightfever en You Should be Dancin' de zaal indraaide. De in stemmige pakken, compleet met blokhakken, afropruiken, glit terjurken en gigantische brillen gestoken aanwezigen genoten zichtbaar van het eerste thema- feestavondje. „Vanwege een ge deeltelijke verjonging van ons le denbestand hebben we gekozen voor een nieuwe opzet van de feestavond. Gezien de opkomst en vooral ook het enthousiasme waarmee wordt gedanst is het duidelijk te merken, dat de keu ze van de evenementencommis sie in de smaak valt", aldus se cretaris Koen Vervaeck. Wat ook in de smaak viel was de vers- gepofte popcorn van 'Antoine de Popcornman'. Zij zakjes zoe te lekkernij gaven weer de nodi ge energie aan de aanwezigen om tot een uurtje of twee de dansvloer stuk te dansen. foto Camile Schelstraete door Frank Gijsel AARDENBURG - In de overvol le Doopsgezinde Kerk Het Lam in Aardenburg waren gistermid dag geluiden van een lammetje te horen. Hierop gingen de aan wezige kinderen meteen op zoek in de kerk en ontdekten een knuffellam. Deze bijzondere scène met kin deren maakte onderdeel uit van de bevestiging en intrede van ds. Leuny de Kam als predi kant. „Ik denk dat het een kleintje is van het Lam daar op het pla fond, een kerklam. Zo'n lam kan toch niet alleen in de kerk blijven? Als wij hier straks alle maal weer weggaan dan is het de hele week alleen. Weet je wat, als we nu afspreken dat de kinderen die bij de Doopsgezin de Gemeente horen een keer in de maand hier komen, dan kun nen jullie om de beurt het lam metje meenemen. Dan mag je daar een maand voor zorgen", meldde de nieuwe predikante uitdagend. Naast de aandacht voor de jeugd noemde Leuny de Kam zich tijdens de bevestiging een Veel belangstellenden konden de kerkruimte niet in. Zij konden de dienst volgen via een videoscherm. foto Wim Kooyman Drankritten kosten rijbewijzen PIULST - De politie heeft bij gerichte controles op be schonken autorijden in de nacht van vrijdag op zaterdag' diverse automobilisten bekeurd. Sommigen moesten hun rijbewijs inleveren. Bij de controles op verschillende plaatsen in de provincie werden tussen vrijdagavond half acht en zaterdagoch tend vijf uur 265 blaastesten afgenomen. Zes bestuurders zaten met te veel alcohol op achter het stuur. Van een van hen werd het rijbewijs ingenomen. Er werd gecontroleerd in Goes, Sint-Jansteen en Hulst. Ook in Eede en Hoek liepen twee automobilisten tegen de lamp. Dat gebeurde tijdens de normale surveillance. Bei den moes.ten.jhun rijbewijs afstaan. Een 43-jarige man uit de gemeente'Sluis werd rond één uur op de Vuilpanstraat in Eede betrapt. Hij had ruim 2,5 maal de toegestane hoe veelheid alcohol gedronken. Een vijftigjarige vrouw uit de gemeente,Sluis werd rond half drie op de Middenweg in Hoek aan de kant gezet. Zij had bijna driemaal de toe gestane hoeveelheid drank op. Krezip op Bevrijdingsfestival VLISSINGEN - Racoon is een van de drie bands die op 5 mei per helikopter langs de Bevrijdingsfestivals reizen, Het is echter niet de Zeeuwse band, maar Krezip die Vlis- singen aandoet. Het Nationaal Comité 4 en 5 mei benoemt elk jaar drie acts tot Ambassadeurs van de Vrijheid. Zij treden op tij dens de Bevrijdingsfestivals die op 5 mei in elke provincie worden gehouden. Naast Racoon en Krezip gaat het dit jaar om het Nederhoptrio Opgezwolle. Krezip - in 2005 ook al op het Bevrijdingsfestival in Vlis- singen - speelt ook in Rotterdam, Den Bosch en Roer mond. Racoon treedt op bij het officiële begin van de Viering van de Bevrijding in Utrecht en daarna in Almere, Zwolle en Wageningen. Opgezwolle reist naar Assen, Groningen, Leeuwarden, Amsterdam en Haarlem. Binnenvaartschepen botsten THOLEN - Twee binnenvaartschepen hebben zaterdag middag flinke schade opgelopen bij een ongeval op het Schelde-Rijnkanaal ter hoogte van Tholen. Rond half vier kwamen een Duitse tanker en een Pools binnenschip met elkaar in aanvaring. De tanker was niet geladen, het Poolse schip vervoerde kunstmest. Volgens de verklaring van een getuige gebeurde het onge luk omdat het Poolse schip enigszins uit de koers was ge raakt. De schepen zijn na de aanvaring afgemeerd in de vlucht- haven van Tholen. De waterpolitie, unit Zeeuwse Stromen, stelt een nader onderzoek in. HULST - De horecaexploitan- ten in de gemeente Hulst halen opgelucht adem, nu de politie een verdachte heeft aangehou den van de inbraakgolf die zich sinds begin december ontwikkel de. De politie heeft afgelopen don derdag in de Lange Nieuwstraat in Hulst een 38-jarige man uit die gemeente aangehouden op verdenking van inbraken in di verse café's in de hele provincie, maar met name in Zeeuws-Vlaanderen. De ver dachte van de inbraken is inge sloten en in bewaring gesteld en blijft voorlopig vast zitten. Hij heeft een verklaring afgelegd, maar ontkent in alle toonaar den. De inbraken zijn vermoedelijk gepleegd tussen november en he den. De man wordt verdacht van ongeveer dertig inbraken in café's en cafetaria's in plaatsen ais Hulst, Nieuw-Namen en Kloosterzande. Hij wordt nog verder verhoord. (Advertentie) P Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. !t alfabet van Zeeland beginnelinge in de Doopsgezin de traditie. „Deze gemeente be staat hier al sinds 1604. En in die lange traditie laat ik me graag scholen. Volgens de pre dikante is er al een tijdje een soort hype voor bovennatuurlij ke verschijnselen aan de gang. Ze verwees daarbij naar een on langs gehouden spirituele beurs in Hulst. „Spiritueel ligt blijk baar op het ogenblik iets beter in de markt dan paranormaal. Er zijn stromingen in de kerk die daarop meeliften. Het vage, het hogere, iets, waar je speciale antennes voor moet hebben. Ech ter, het gewone water heb je no dig. Ons eigen gewone leven. Het gaat niet om die bovenna tuurlijke, die andere wérkelijk heid, het gaat om het gewone le ven van elke dag", hield haar boodschap tijdens de preek in. Nieuwe start Dominee De Kam ziet het ook niet als haar eerste taak om meer mensen te werven voor de Doopsgezinde Gemeente Aar denburg, die momenteel 41 le den uit heel Zeeuws-Vlaande ren telt. Ze wil wel graag meer mensen in het historische kerkje krijgen. „Het bijzondere zit voor mij in het feit dat deze gemeenschap toch verder gaat, een nieuwe start durft te maken ondanks de vergrijzing." Na de intrede en bevestiging was er gelegenheid om de nieu we predikant en haar gezin te begroeten. (Advertentie) Communicatieadviseur m/v Visie - Strategie - Communicatie - Creatie Solliciteren: www,boomcommunicatie.nl - www.boomcreatie.nl zeeuwse almanak Hoewel ze net jarig is ge weest, en er dus weer een jaar moet bijtellen, voelt die Mid delburgse zich nog lang niet oud. Integendeel. Zolang je nog aan de goede kant van de veertig zit, heb je immers nog heel wat om naar uit te kij ken: life begins at forty. Daar blijkt zoonlief echter heel an ders over te denken. „Mam", begon hij, toen ze samen een nieuwe foto in zijn album plakten, „vroeger hè, toen jij nog echt leefde, toen was al les toch zwart-wit?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33