dl Ready opgelucht na gelijkspel Kwiek ligt op schema ndsprint brengt ilta Sport winst Bert de Ruiter duldt niemand boven zich ishart is stbesloten stoppen uitslagen Snhr)UWQpmaandag 15 januari 2007sZ 1 SKNWK speelt kater weg MIDDELHARNIS - De korfballers van SKNWK hebben zich zaterdag gerevancheerd voor de verliespartij van vo rige week. De Nieuwerkerkers maakten gehakt van hek kensluiter Good Luck 4: 5-19. SKNWK speelde voluit op de aanval en met een zuiver schot denderde de ploeg naar een 10-2-voorsprong bij rust. Ook na de pauze bleef de ploeg goed spelen en werd de score behoorlijk opgevoerd. Ruim aanvallend en zoe kend naar de goede kansen 'werd de thuisploeg weinig ruimte geboden iets terug te doen. Scores SKNWK: Gerda Kloet 6, Jaap van Gastel en Peter Talen 4, Johan van de Linde en Rocco Bax 2, Marianne Glerum 1 3BSD deelt de punten GOES - In de eerste wedstrijd na de winterstop deelden de driebanders van 3BSD Duivelands Meubelhuis de pun ten met Cat. van Peer 't Pleintje uit Sint Willebrord: 4-4. Aanvankelijk leek de Schouwse vierdedivisionist op een soepele overwinning af te stevenen. Piet Kox won met de gelijk spel van een niet bijster sterk opererende Jan Jas pers en Sjaak de Visser versloeg na een zeer matige pot Tonny Schouw. Na de pauze wilde het echter niet meer vlotten bij de Schouwenaren. Philip van der Male ging nog wel een poos gelijk op met zijn tegenstander, maar moest tegen het einde afhaken. Zo ook Jan Suykerbuyk. Een gelijk spel was het gevolg. Terecht, bleek uit de teammoyennes: 0.415 om 0.405. Mevo'80 blijft puntloos TERNEUZEN - De basketballers van Mevo'80 hebben nog steeds niet hun eerste overwinning behaald. Tegen Scheldesport 3 uit Terneuzen ging de ploeg met 89-33 on deruit. „Maar desondanks overheerst een positief ge voel", zei speler Plenk van Donk na afloop. Volgens Van Donk speelde Mevo'80 beter dan vorige week, toen verloren werd van Volharding 2. „Dat zou je inderdaad niet zeggen, maar we speelden niet onverdien stelijk. Ik had er wel een positief gevoel over. Ik denk dat we binnenkort wel een kans maken om eindelijk eens te winnen." Scores Mevo'80: Robert Hoevens 8, Jan-Kees Jongejan 7, Henk van Donk 6, Pieter van de Vate 5, Faruk Obercanin 4. Muns Ober- canin 2, Ronald Scherpenzeel 1. Scaldina-jeugd stijgt in pikorde ZIERIKZEE - Paul de Graaf heeft zijn abonnement op de clubtitel van tafeltennisvereniging Scaldina met een jaar ver lengd. Hij kwam dit jaar niet echt in moeilijkheden en moest slechts twee games inleveren. De verrassing van dit kampioenschap was dat de jeugd - in de personen van Koen en Niels van Velthoven - steeds dichter na deren tot het niveau van de spelers van het eerste team. Hans Volkeri wist de aanval nog af te slaan door in de beslissende partij Koen van Velthoven met 11-9 in de vijfde game nipt voor te blijven. Maar de vijftienjarige Koen van Velthoven won wél van de an dere eerste-teamspelers Arjan Bom en Cor Smalheer. Daar door werd hij derde. Niels van Velthoven zorgde in de och tend voor de grootste verrassing door Hans Volkeri te ver slaan, maar kon die lijn niet doortrekken. Hij bleef uiteinde lijk op de vijfde plaats steken. fikzeese korfballers zien kansen op lijfsbehoud stijgen na duel met Swift JELBURG - All Rea- (chGwen Nooteboom was fcgavond helemaal in de ,0SDoor het knappe gelijk- 12-12) tegen Swift zag ze erlevingskansen van haar in de eerste klasse n „Ik weet nu zeker dat rjn gaan blijven'zei ze euforisch. adv staat na zaterdag nog zesde, met zeven punten. Jaats lager, net onder de latiestreep, is Swift terug den met vijf punten. Die liet in De Voorborch de inbenut om gelijk te ko st de Zierikzeese concur- inift was namelijk de bete- s, maar vergat AU Ready BLBURG - Dennis Vos- jd zaterdag enkele puike in huis in het duel met Met name zijn score uit orloopbal - de 9-8 - was a. Toch is hij vastbeslo- dit seizoen te stoppen. eel geen wedstrijd meer j". zei de 36-jarige Vos- iie afgelopen week de doorhakte. „Soms zit ik pvijftig procent." last wordt hij in het voor- or de tweede keer vader jjgt de inwoner van Haamstede het drukker a werk op vakantiepark lendurn. „Het zou alle- g wel met elkaar te com- ajn, maar makkelijk is i Vandaar dat ik maar instoppen." helemaal in een zwart rallen, gaat hij volgend ;wel één keer in de week Samen met zijn vrouw 'aar alle waarschijnlijk en ze dat bij hun oude :tos in Dordrecht. het nekschot te geven. „Bij de stand van 6-2 dacht ik al: dat winnen we nooit", bekende Den nis Voshart, die prachtige duels uitvocht met Rob Sanderse. „Maar we mochten tot mijn ver bazing gewoon terugkomen in de wedstrijd." Dat All Ready in de beginfase niet scherp was en tamelijk veel onnodige verdedigingsfouten maakte, kwam voornamelijk door de zenuwen. „Er stond veel op het spel", zei Gwen Noote boom, die vanwege een kniebles sure al maanden niet kan spe len. „Deze wedstrijd had voor beide ploegen een driedubbele lading: je wilt niet onderdoen voor die andere Zeeuwse ploeg én je wilt uit de degradatiezor- gen komen én je wilt revanche voor een eerder onderling resul taat. Vandaar dat wij nogal ge spannen begonnen. Bij Swift hadden ze daar iets minder last van." De vele toeschouwers - afgeko men op een spektakelstuk - za gen daardoor dat de thuisploeg vrij eenvoudig kon uitlopen naar 5-1 en 6-2. De Zierikzeese vrouwen lieten het vooral in de fensief opzicht even afweten, de mannen gaven juist in de aanval niet thuis. Maar Swift zette daarna niet door. De thuisploeg verslapte ietwat, terwijl AU Ready weer wakker werd. „In de beginfase misten we scherpte", zei Jan-Willem van Nieuwehuyze. „Dat het bij rust toch al weer 7-6 stond, had volgens mij ook met geluk te maken. Bij ons vie len de afstandsschoten er op eens wel in, bij hen niet. Ik had zelf ook twee ballen die op dat moment met wat geluk goed vie len." Na rust waren beide teams com pleet aan elkaar gewaagd. Swift had constant het voortouw, maar kwam niet los van het hardwerkende All Ready. Bij 10-10, een vrije bal van Esther Snoek, stond het voor het eerst na de 1-1 weer geÜjk. Richard Geldof schoot de 11-10 binnen, maar Remy Quist gooide de 11-11 erin. Roel Klootwijk bracht Swift snel daarna weer Esther Snoek van All Ready (links) wordt fel op de huid gezeten door Swift-speelster Anita Hoekstra. foto Lex de Meester op 12-11. Jan-Willem van Nieu wehuyze had echter ook daar een antwoord op. Met een fraaie doorloopbal - volgens Swift- trainer Ralph Gillissen was het onreglementair 'snijden' - maak te hij de 12-12. Adrenaline In de laatste zes minuten werd er niet meer gescoord. Maar bei de ploegen waren herhaaldelijk dicht bij de "winnende treffer. All Ready speelde het niet hele maal slim uit, bekende Dennis Voshart. „We hadden afgespro ken dat alle aanvallen bij mij zouden eindigen als het in de de laatste minuten nog gelijk zou staan. Ik ben op zo'n moment na melijk extra scherp. Doordat er dan zoveel adrenaline in mij zit, schiet ik ze er dan juist in." Maar zijn vakgenoten hadden niet de rust om de oud-interna tional in stelling te brengen. Remy Quist en Desiree Voshart schoten voor hun beurt, waar door Swift de bal weer kon op pikken. „Voor hetzelfde geld had Swift daardoor nog ge scoord", zei Voshart. „Wij had den de bal langer in onze aanval moeten houden." Uiteindelijk kon iedereen bij All Ready goed leven met het gelijk spel. „Het belangrijkste is dat we de marge van twee punten met Swift hebben behouden", zei Voshart. En Nooteboom voegde daaraan toe, dat de ploeg nu bijna zeker is van lijfs behoud. „Swift gaat nog punten pakken, maar wij doen dat ook. Ik ben er nu van overtuigd dat we het gaan redden." Alleen Van Nieuwehuyze hield nog een slag om de arm. „Ik denk dat we twaalf punten no dig hebben om erin te blijven", zei de topscorer met vier tref fers. „Dat betekent dus dat we in zes wedstrijden nog wel wat punten moeten pakken. En dat zal niet makkelijk worden. In de heenwedstrijden waren we nog onbekend voor onze tegenstan ders, omdat wij gepromomo- veerd zijn. In de returns kent ie dereen ons. We kunnen tegen standers niet meer echt verras sen." Swift-All Ready 12-12. Scores Swift: Eefje van den Berg en Richard Geldof 3, Paul van den Berg en Roel Klootwijk 2, Anita Hoekstra en Mabel van de Velde 1 Scores All Ready: Jan-Willem van Nieuwehuyze 4, Remy Quist 3, Dennis Voshart 2, Henk de Graaf Esther Snoek en Desiree Voshart nvanGurp ZEE - Juichend rende e Vos terug na zijn vier- Jr. De jeugdinlernatio- zojuist de handballers la Sport voor de eerste voorsprong gezet in het isseduel met Groene i ene keer bleek genoeg vee punten in Zierikzee in. Met 23-21 mochten rs van Delta Sport de ners opzoeken. i ik in het geheel niet t\ verwoordde Delta arner Bert Nuijens zijn ig over de uitslag. Voor aan het duel leek een Bing tegen de Zevenber- van Groene Ster best -Maar voor wie de wed den had, kwam de ls een verrassing. Na f minuten keek Delta ls ze een blik wierpen lieuwe scorebord, tegen Achterstand aan. Het team van Groene Ster ier keer kort achter el- °r het midden van de «se verdediging heen, olgens met een laag ge- torp keeper Jacco de met hun spel. „Het liep gewoon niet", voncl Groene Ster-speler Dennis Dekker. „Het ging verde digend heel slecht en we hadden geen vertrouwen." En de vier doelpunten in het begin dan? Dat lag volgens Dekker gewoon aan het zwakke verdedigen van Delta Sport. De overwinning van gisteren was de zesde op rij (het niet ko men opdagen van Tachos 2 vori ge week meegerekend). Hoe lang kan Delta Sport deze win nende reeks nog volhouden? Nuijens gaf een logisch ant woord. „Als het aan mij ligt tot het einde van het seizoen. Kijk, aan het begin van de competitie was handhaving de doelstelHng. Dat hebben we nu al bereikt. Over een titel wil ik niet praten. Dat zou niet eerlijk zijn tegen over de jongens. Een derde plaats zou al geweldig zijn." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 6, Jimmy Niemans 5, Merijn de Vos 4, Joey Aertssen 3, Sjoerd Jongepier en Rick Evertse beiden 2, Guust Sluijs 1. ïnsie zat niet goed in el- ihet begin", verklaarde de vroege achterstand, ram gelukkig voor de fiënaren vrij snel verbe- want anders was de beperken het hoogst 5 geweest, Delta Sport gisteren echter een taaie tóekwart van de wed- ond de ploeg op achter een de reserves van Ster Maar altijd bleef P'°eg in de buurt van aren Zevenbergenaren, enkele voormalige eer- 'espelers naar Schou- jveland waren afge kust leek er voor Delta etin te zitten. Merijn de Vos een paar 'voor tijd de 22-21 bin- de- Dat daarna Guido een strafworp be- was mooi meegeno- 'juich op het veld en op 4e met zo'n 70 toe 's tamelijk vol was. tl posi- 0Ver aan de reis naar 1 -""gezien van het resul- 1511 °°k niet tevreden Nieuwe naam van fusieclub snel bekend BRUINISSE - Voorzitter Wim Munter hoopt binnen afzienbare tijd de nieuwe naam van Kwiek bekend te maken. De Bruse volleybal club is vanaf dit seizoen ge fuseerd met Mevo'80 uit Zierikzee en speelt dit sei zoen onder de 'werktitel' Kwievo. Via een prijsvraag werd de leden gevraagd een nieuwe naam te verzinnen. „We hebben zo'n twintig namen binnen gehad en daar zit ten best creatieve ideeën tussen", aldus Munter. „On ze keuze moeten we nog maken, maar we wülen snel de knoop doorhakken. Als de nieuwe naam er is, moet er namelijk nog veel gebeuren, zoals het druk ken van shirts. Per 1 juni willen we als nieuwe vere niging beginnen, dus dan moet de naam er ook op tijd zijn." Kwiek-speelster Marian van Donge (rechts) probeert het blok van RVC/Libanon te verslaan. Trainer-coach Westerveld: Over drie jaar kunnen we oogsten foto Dirk-Jan Gjeltema door Bas Abresch BRUINISSE - De één speelde helemaal niet, de ander slechts een paar punten. Maar Chantal Savenije (16) en Dorien Vogel (14) staan wel symbool voor de verjonging die momenteel wordt doorgevoerd bij de vrou wen van Kwiek. Over drie jaar moet dat pro ces resultaat gaan opleveren. „We liggen op koers", zei trainer-coach Gerard Wester veld na de 3-2-overwihning op RVC Liba non. Sinds het nieuwe jaar maken spel verdeel ster Chantal Savenije en aanvalster Dorien Vogel definitief deel uit van het eerste team van Kwiek. Beide talenten trainden en speel den al af en toe mee, maar kwamen officieel nog uit voor het meisjes A-top-team. „We zijn nadrukkelijk bezig met verjongen", zei Westerveld, die vooral is aangenomen om de doorstroming van jeugd te bevorderen. „De mensen hebben hier jaren geen jeugd op de bank gezien bij het eerste wouwen- team. Het gat was te groot en dat moet nu op een structurele manier gedicht worden." Het toevoegen van Vogel en Savenije, af komstig van fusiepartner Mevo'80, aan de selectie is een eerste aanzet daartoe. Die zou eigenüjk pas volgend seizoen plaatsvinden, maar mede doordat het vrouwenteam uit slechts zeven speelsters bestond, werd beslo ten het tweetal nu al ervaring te laten op snuiven. Tot tewedenheid van de overige speelsters. „Ze zijn fanatiek, trainen hard en wülen leren"schetst vaste waarde Esme ralda van Boven de situatie. „Het kost ons misschien wat puntjes, maar je moet ook in vesteren in de toekomst. De keuze om te investeren in de jeugd is een bewuste geweest. Grootse daden van het vo rig jaar gedegradeerde Kwiek worden dan ook niet verwacht. Bovenin meedraaien, dat is het voornaamste doel voor de Bruse vrou wen. Aan die verwachting wordt voorlopig voldaan. De 3-2-overwinning op nummer twee RVC/Libanon, een ploeg met titelaspi- raties, toonde aan dat Kwiek zeker bij de top van de promotieklasse A hoort. Na een matig begin (de ploeg moest wennen aan het in 2-4 veranderde spelsysteem), trok Kwiek de tweede set op spectaculaire wijze (35-33!) naar zich toe. Mooie start Ook de derde en vierde set werden netjes verdeeld over beide teams. In de beslissende vijfde set greep de thuisploeg haar laatste krachten aan om de winst zeker te stellen (15-13). „Deze overwinning is een mooie start van de tweede seizoenshelft", aldus Van Boven. „We doen inderdaad leuk bovenin mee. Last van druk hebben we dit jaar sowieso niet, maar gefocust moeten we wel blijven." Volgens Westerveld stonden er zaterdag twee 'derde-divisiewaardige' teams tegen over elkaar in sporthal De Vanger. De ande re ploeg die volgens de coach op dit niveau zit, is koploper DVO. Ondanks de geplande verjonging durfde Westerveld het zaterdag niet aan zijn 'youngsters' in te zetten. Slechts Vogel speelde aan het einde van de eerste set een aantal punten. „Het was geen wedstrijd om ze te laten spelen. De vaste ploeg had al aUe moeite met de tegenstan der. Als je ze in zo'n wedstrijd laat spelen, dan vermoord je ze. De komende weken (als Kwiek tegen lager geklasseerde ploegen speelt) krijgen ze hun kans om verder te in tegreren. Deze overwinning zal zijn weer slag hebben op de jonge meiden. Het hele team geniet hiervan en zij worden daarin meegetrokken." Westerveld denkt dat hij volgend seizoen nog drie of misschien zelfs vier van hun leef tijdsgenoten kan inpassen. „Die hebben ook weer een jaar nodig om te integreren. Of we volgend seizoen al kunnen oogsten? Dat denk ik niet. Dat kan pas als alle gaten zijn opgevuld en er een goede structuur is. Als we praten over promotie, verwacht ik over drie jaar te oogsten." Kwiek-RVC/Libanon 3-2 (11-25, 35-33, 22-25, 25-19,15-13). door Joop van den Oudenhoven OOSTERLAND - Biljarter Bert de Ruiter van Onder Vrienden is in cafetaria Neffen d'Eule met overmacht districtskampioen ge worden in de vijfde klasse band stoten. In de finale liet hij Jos Breas van De Vier Linden kans loos. Derde werd Wim de jonge van BV d'Eule. Zowel letterlijk als figuurUjk slak de nog pas zeventienjarige Bert de Ruiter uit boven zijn te genstanders. Alleen Jos Breas kon in de finale nog een bedrei ging vormen, maar moest daar voor wel winnen. De Ruiter het het zover niet komen. Breas startte weliswaar sterk en liep flink uit, maar toen vond zijn tegenstander uit Renesse het welletjes. Met een knappe se rie van twaalf ging hij erop en erover. Vanaf dat moment dic teerde hij de finale en ging bij zijn tegenstander het licht uit: 30-24. Superieur werd hij al voor de tweede keer in zijn nog korte carrière kampioen; de eerste keer in het libre. In de zesde ron de had Breas nog de veerkracht om na een hopeloos lijkende ach terstand terug te komen tegen Mare Bouwman, waardoor de spanning in het toernooi bleef. Zierikzee. Clubkampioenschappen Scaldina. Senioren A: 1. Paul de Graaf; 2. Hans Volkeri; 3. Koen van Velthoven; 4. Cor Smalheer; 5. Niels van Velthoven; 6. Ar jan Bom; 7. Arthur Schenk; 8. Richard Smalheer. Senioren B: 1. Pang Yuen; 2. Dennis Smalheer; 3. Ad de Graaf; 4. Jan Kik; 5. Kees Deurloo; 6. Jan Kaste lein; 7. Jan Remmers; 8. Jeffrey Bakvis. Senioren C: 1. Mar Holkers; 2. Ed Vos hol; 3. Nicole Verbraak; 4. Gerrit van den Bosch; 5. Koop Broekhuizen; 6. Bram Vroegop; 7. Evelien Kostense; 8. Leon Boogaard; 9. Youri van Dijken; 10. Bert de Jong; 11Jan de Heus. Jeugd A: 1. Koen van Velthoven; 2. Niels van Velthoven. 3. Dennis Smal heer Jeugd B: 1. Dirk Geuze; 2. Marlijn Stouten; 3. Hanneke vd Werf; 4. Jaap Steenpoorte; 5. Corstiaan Stouten; 6. Gerwin Flikweert; 7. Perry Post; 8. Bart van Zuidland. it «>ai i i— Zierikzee. Recreatieve competitie. Poule A: vc Lob-Zeelandia 1-2, Me- vo'80-Big Boss 0-3, Brogum-Profile Ty- recenter Rinus Roon 0-3. Stand: 1. Big Boss 10-26, 2 vc Lob 11-24, 3. Zeelan- dia 11-22, 4. Profile Tyrecenter Rinus Roon 11-16, 5. Brogum 9-4, 6. Mevo'80 10-1. Een tweede keer lukte dat hem niet meer. De Ruiter werd de verdiende winnaar, wat ook blijkt uit zijn rapportcijfers. Niet alleen ver gaarde hij de meeste punten, ook had hij de hoogste toernooi- serie (12) en de hoogste partij 2.14. De winnaars van goud en zilver behaalden beide promotie naar de vierde klasse en spelen in februari in de regionale eind strijd. In Oost-Souburg behaalde Mar cel Capelle brons in poule zuid. Dolf Roks van Even Buiten werd vijfde en Leen Nelisse van Old Dutch achtste. Zeelandia bewijst koploper dienst ZIERIKZEE - De volleyballers van Zeelandia hebben leider Big Boss de helpende hand toegesto ken in de recreatieve competitie van Zierikzee. Zeelandia klopte nummer twee vc Lob met 2-1, waardoor koplo per Big Boss door een 3-0-zege kon uitlopen op de concurren tie. In poule B verloor koploper SV De Brug en ook in de vrou wenpoule verloor de koploper: DRV accountants/Wik 2. Poule B: SV De Brug-Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 1-2, connexxion-FIXET Schuddebeurs 1-2, HCR De Kroon/Wiska-Schilder de Oude/Kwiek H4 2-1. Stand: 1. SV De Brug 10-23, 2. HCR De Kroon/Wiska 10-20, 3. Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 10-19, 4. Schilder de Oude/Kwiek H4 10-15, 5. FIXET Schuddebeurs 10-8*, 6. con- nexxion 10-5. Poule C: Zeelandia 2-Marleco/C 1000/Cluzona 0-3, Schouwse Bouwma terialen handel-Sgravo-de Verfbron 1-2, Profile Tyrecenter Rinus Roon Mix-Sgra- vo-DEK verkeersopleidingen 3-0. Stand: 1. Profile Tyrecenter Rinus Roon Mix 11-29, 2. Marleco/C 1000/Cluzona 11-24*, 3. Sgravo-de Verf bron 10-22, 4. Schouwse Bouwmateria len handel 11-12, 5. Zeelandia 2 11-6, 6. Sgravo-DEK verkeersopleidingen 10-3. Poule DA: Bolle Dier&Tuin/Wik-DRV accountants/Wik 2 2-1, Juwelier Post- ma-Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1 2-1, Marleco/C 1000/Cluzona D-SV De Brug D 2-1. Stand: 1. DRV accountants/Wik 2 9-24, 2. Marleco/C 1000/Cluzona D 10-22, 3. Bolle Dier&Tuin/Wik 10-18, 4 Juwelier Postma 9-14, 5. Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1 10-12, 6. SV De Brug D 9-6, 7. Grand Café Helder 9-3. Vanwege wisseling van poule wordt de stand nog aangepast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31