fZC Vieuwe visie op omerhuizen Onderling Sterk op ledenjacht ctualisatie komplan Scharendijke dit jaar Schouwen-Duiveland Runners vragen scholen om steun Euregio stimuleert visserij en aquacultuur Communicatieadviseur m/v BOOM® PZC Oud Sbus31,1460AAGoes Mf°S£-Zeeian& 0113-315520; SSnderen.0113-315570; ft hnnaal' 020-4562500. felSl 0800-0231231 ri 2007 aandag 15 janua waarin opgenomen j de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland jcHARENDIJKE - De vvonin- op het zomerhuizenterrein Scharendijke kunnen hun be- emining als recreatiewoning et zomaar van zich afschud- d. Legt de gemeente Schou- B-Duivcland echter een nieu- i visie op deze wijk neer met larin overtuigende argumen- I,dan kan het provinciaal be- flwél open worden gebroken, igeeft gedeputeerde H. van averen aan. reageert daannee op de roep - met enige regelmaat - van piet Scharendijkse zomerhui- pierrein klinkt. Onder meer ie bewoners G. Hulsbos en an der Kolk zijn groot voor- f-fider van vrije keuze. Mensen eten hun woning aan de Gre- ngenlaan zowel permanent recreatief kunnen bewonen, erkeersleiders 'esterschelde »rden actiever Emile Calon vinden zij. Dat komt de uitstra ling en levendigheid van de wijk én de leefbaarheid van heel het dorp ten goede, is het tweetal van mening. De gelijkvloerse en - in verhouding - betaalbare wo ningen op het zomerhuizenter- rein vormen bovendien een aan trekkelijke aanvulling op het Schouwen-Duivelandse wonin gaanbod voor zowel starters als vijftigplussers, betogen Hulsbos en Van der Kolk. Het echtpaar - sinds 1988 bewonen zij een wo ning aan de Grevelingenlaan - heeft daartoe deze zomer een verzoek bij het provinciebe stuur ingediend. De gemeente Schouwen-Duive land steunt die wens. Een jaar of twee geleden heeft, aange stuurd door het Rijk, een groot scheepse omzetting plaatsgevon den van recreatieve naar perma nente bewoning, De ,gemeente heeft een verzoek voor 325 hui zen ingediend. Bij een groot deel daarvan (met name Burgh-Haamstede en Renesse) gaf de provincie destijds groen licht. Zo niet bij de woningen op het zomerhuizenterrein. Eén van de - op landelijke regels ge baseerde - bezwaren van de pro vincie was het feit dat er slechts een paar (5 van de 62) huizen permanent in gebruik waren. Die situatie lijkt inmiddels ver anderd te zijn, maar daarmee ko men de Scharendijkse woningen Veel bewoners van het zomerhuizenterrein in Scharendijke vinden dat zij hun woning zowel perma nent als recreatief moeten kunnen bewonen. foto Dirk-Jan Gjeltema niet zonder meer in aanmerking voor het etiket permanente be woning. Het is aan de gemeente om een nieuwe visie op tafel te leggen over die wijk, licht Van Waveren toe. „Waarom zou het moeten veranderen? Welke func tie kan de wijk vervullen? Op ba sis daarvan kan gekeken wor den of er een andere afweging te maken valt." De gemeente Schouwen-Duive land is van plan de actualisatie van het komplan Scharendijke aan te grijpen om de kwestie op nieuw bij de provincie aan te kaarten. Deze klus staat voor dit jaar op de rol. 1DELBURG - De verkeers- ers van het Scheldecoördina- entnungaan de komende ja- steeds actievere rol spe- bij het begeleiden van de iepen op de Westerschelde. Igens hoofd waterdienst W. ute van Rijkswaterstaat gaan meer adviezen geven aan de piteins en loodsen en als het t strikt nodig is ook 'dwin- id adviseren'. ike reageert daarmee op de iwjaarsrede van voorzitter .de Rooij van het Nederlands flswezen en de kritiek van tenleden op de te passieve iding van die verkeerslei- rs. Volgens Vinke zijn de ver leiders al wat actiever en dat de komende drie jaar al maar toenemen. Daarnaast toij dat de samenwerking de loodsen steeds inniger worden. „We zullen steeds srsamen optrekken." pleidingseisen wijst er met nadruk op dat verkeersleiders moeten vol st aan strenge opleidingsei- ten dat ze om de drie jaar een moeten afleggen. „Zakken poor, dan wordt hun cer- «eaat ingetrokken en mogen inlet langer als verkeersleider pereren." woorden pareert hij de bek van De Rooij die tijdens nieuwjaarsrede in Vlis- 'gen stelde dat het oplei- gsniveau van de verkeerslei- J® ondermaats zou zijn. „Dat beslist niet het geval." Ook si! Vinke aan dat, in tegenstel- j"? tot de bewering van De "i' zowat ul zijn verkeerslei- n een nautische achtergrond jjjte ontkent niet dat er soms ■nis gaat bij het begeleiden .schepen. Hij wijst er echter ket aantal ongevallen en B-ongevallen al jaren daalt, «neeft volgens hem toch voor- Pjnaken met de steeds betere ■geleiding van de schepen op ■esterschelde. ongeval en bijna-ongeval en we. Kijken we 31 met de loodsen welke «daaruit zijn te trekken." feu e, handelwijze wordt de gehelde steeds veiliger, i Vffike. Hij benadrukt dat Leden van Onderling Sterk maakten zaterdag kennis met de Zierikzeese brandweer tijdens een themadag. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het bestuur is bijna com pleet, nu nog op jacht naar leden. On derling Sterk, de belangenvereniging voor mensen met een verstandelijke be perking, heeft leden heel wat te bieden. Zoals bijvoorbeeld informatieve midda gen. Zaterdag was de Zierikzeese brand weer tijdens zo'n themadag present. Jaap van Oost, Martin Schraa, Andy Pholsoongnern, Lia Boot, Risanne Lan- degent en Philip van Pesch treden voor het voetlicht als nieuwe bestuursleden. Een zevende bestuurslid is welkom, maakt het zestal meteen duidelijk. Nog blijer zou het bestuur echter zijn met de aanmelding van nieuwe leden. Onderling Sterk in Zierikzee heeft maar vier leden en dat terwijl de club zoveel voor mensen met een beperking kan betekenen, geven de bestuursleden aan. „Opkomen voor belangen. Mensen helpen als dat nodig is", voert voorzit ter Van Oost het woord. Bijvoorbeeld als mensen op zichzelf willen gaan wo nen, maar daarin worden tegengehou den door ouders of begeleiders. Maar ook in geval van alledaagse praktische zaken, blijkt uit de verhalen. Zo maken Van Oost en Pholsoongnern deel uit van een gemeentelijke klank bordgroep op zorggebied. Een moeilijke materie, maar de verenigingsleden kun nen elkaar zo op verschillende gebieden wel de weg wijzen. „We sturen elkaar aan", vat Van Oost samen. „Ik wil nog wel eens overhaast iets beslissen. Eerst nadenken, zegt Andy dan", denkt hij te rug aan een geval van een paar weken Drempelvrees Potentiële leden voor de vereniging zijn er genoeg op Schouwen-Duiveland. Dat al die mensen met een verstandelij ke beperking geen lid zijn van Onder ling Sterk heeft vooral met drempel vrees te maken, denkt Boot. Te vaak worden mensen door ouders en begelei ders afgeremd om lid te worden, zeggen de bestuurders in koor. „Ze zijn bang om los te laten", aldus Pholsoongnern en Van Oost. Best lo gisch. „Maar het is ook zo belangrijk om je bij een vereniging thuis te voelen. Je bent er eens uit en staat niet meer zo alleen", schetst de voorzitter de andere kant van de medaille. Met de brandweerbijeenkomst zet On derling Sterk Zierikzee de toon voor meer activiteiten in de toekomst. Na drukkelijk wil de club aandacht beste den aan zaken die door leden worden aangekaart. De themabijeenkomst zaterdag werd met koepelorganisatie LFB Zuid-West op poten gezet. De circa veertig aanwe zigen waren afkomstig van Onderling Sterk-clubs uit heel Zuid- West-Neder land. Voor meer informatie: Onderling Sterk Zierikzee, Huybertstraat 35 in Zierik zee. rrf o.&.o. „Al was «jfafan om uilglijders elkaar rm tg vangen." door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het sportieve vlammen laat nog tot 26 mei op zich wachten. De Schou wen-Duiveland Runners zijn achter de schermen al weer wel in de weer. Het Roparunteam roept scholen op Schouwen-Dui veland op de deelnemers aan de sponsorloop te steunen. Voor de zesde keer verschijnt het twintigkoppige team dit jaar aan de start in Parijs. In de afge lopen vijf jaar hebben dertien ba sisscholen al hun steun gegeven. De Schouwen-Duiveland Run ners mikken op nog meer steun uit het onderwijs. Dat kan bij voorbeeld door als school zelf ook een sponsorloop op touw te zetten. Een draaiboek ligt klaar en Roparunners zijn - wanneer gewenst - hoogstpersoonlijk in hun teamkleding van de partij om een dergelijke activiteit te on dersteunen. Ook andere geldin zamelingsacties zijn mogelijk. De Roparun leent zich goed voor inbedding in een project. Ook daarvoor zijn de sportievelingen van het Schouwen-Duivelandse team beschikbaar; om iets te ver tellen over de voorbereidingen en de doelen bijvoorbeeld. Met de Roparun, een estafetteloop tussen Parijsen Rotterdam, wordt geprobeerd zoveel moge lijk geld op te halen voor men sen met kanker. In 2006 werd door de circa 200 deelnemende teams een dikke 3,1 miljoen eu ro binnengebracht. De Schou wen-Duiveland Ruhners waren goed voor 45.000 euro. Dat geld is besteed aan een lange lijst doe len. Zo is onder meer een hoofd huidkoelsysteem voor mensen die chemotherapie krijgen aan het Oosterscheldeziekenhuis in Goes uitgedeeld. Het streven is dit jaar in ieder geval hetzelfde bedrag op te halen. Meer infor matie via www.schouwen-duive- landimnners.nl. Bestuurder raakt rijbewijs kwijt BRUINISSE - PIét rijbewijs van een 43-jarige automobi list uit de gemeente Schouwen-Duiveland is. zaterdaga vond ingenomen nadat de man werd betrapt op het rijden onder invloed. De bestuurder bleek bijna drieëneenhalf keer zoveel alco hol te hebben genuttigd als is toegestaan. De man is om streeks half tien 's avonds aangehouden op de Noorddijk in Bruinisse. Krezip op Bevrijdingsfestival VLISSINGEN - Racoon is een van de drie bands die op 5 mei per helikopter langs de Bevrijdingsfestivals reizen, Plet is echter niet de Zeeuwse band, maar Krezip die Vlis- singen aandoet. Het Nationaal: Comité 4 en 5 mei benoemt elk jaar drie acts tot Ambassadeurs van de Vrijheid. Zij treden op tij dens de Bevrijdingsfestivals die op 5 mei in elke provincie worden gehouden. Naast Racoon en Krezip gaat het dit jaar om het Nederhoptrio Opgezwolle. Krezip - in 20.05 ook al op het Bevrijdingsfestival in Vlis- singen - speelt ook in Rotterdam, Den Bosch en Roer mond. Racoon treedt op bij het officiële begin van de Vie ring van de Bevrijding in Utrecht en daarna in Almere, Zwolle en Wageningen. Opgezwolle reist naar Assen, Gro ningen, Leeuwarden, Amsterdam en Haarlem. Binnenvaartschepen botsen THOLEN - Twee binnenvaartschepen hebben zaterdag middag flinke schade opgelopen bij een aanvaring op het Schelde-Rijnkanaal ter hoogte van Tholen. Rond half vier kwamen een Duitse tanker en een Pools binnenschip met elkaar in aanvaring. De tanker was niet geladen, het Poolse schip vervoerde kunstmest. Volgens de verklaring van een getuige gebeur de het ongeluk, omdat het Poolse schip enigszins uit de koers was geraakt. De schepen zijn na de aanvaring afgemeerd in de vlucht- haven van Tholen. De waterpolitie stelt een nader onder zoek in. Woninginbraken in Middelburg MIDDELBURG - In een woning aan 't Zanddorp in Mid delburg is vrijdag tussen 15.00 en 23.00 uur ingebroken. Nadat een raam werd geforceerd, is het huis doorzocht. Verschillende spullen zijn meegenomen, waaronder foto apparatuur en sieraden. De bewoners waren op dat mo ment niet thuis. Ook aan de Robijnplaats in Middelburg is in een huis inge broken. Hier werd, ogenschijnlijk na grondig onderzoek, alleen een mobiele telefoon meegenomen. TERNEUZEN - De drie provin cies in de Euregio Scheldemond gaan alle nieuwe ontwikkelin gen in de visserij en de aquacul tuur stimuleren. Daarbij gaat het niet alleen om kennisuitwis seling tussen een groot aantal ge specialiseerde Vlaamse en Zeeuwse instituten, maar vooral ook om de ontwikkeling van nieuwe kweekmethoden, marke ting en afzetmogelijkheden. De vakgroep Landbouw en Vis serij van de Scheldemondraad neemt het voortouw in de grens overschrijdende aanpak. Doel van de samenwerking is het op waarderen van de visserijsector, die vooral in West-Vlaanderen en Zeeland zwaar onder druk staat. Daarom moeten de kennis instituten en ondernemers aan weerszijden van de grens de han den ineen slaan in een poging de aquacultuur uit te bouwen. Er moet zowel op het land als in de kustzones bijvoorbeeld extra ruimte worden gecreëerd voor nieuwe kweekmethoden, die aansluiten bij de vraag van de consument. (Advertentie) Visie - Strategie - Communicatie - Creatie Solliciteren: www.boomcommunicatie.nl - www.boomcreatie.nl Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Brand in bowlingcentrum MIDDELBURG - In party- en bowlingcentrum de Kruitmolen in Middelburg is gistermiddag brand uitgebroken. Boven de bowlingbanen begon het rond 14.10 uur te branden in de ruimte tussen het systeempla fond en het dak. Buiten waren de zwarte rookpluimen te zien. Toen de brandweer ter plekke kwam, had het bedrijf de mees te mensen al naar buiten ge bracht. Binnen een half uur kon het sein brand meester worden gegeven. zeeuwse almanak Hoewel ze net jarig is ge weest, en er dus weer een jaar moet bijtellenvoelt die Mid delburgse zich nog lang niet oud. Integendeel. Zolang je nog aan de goede kant van de veertig zit, heb je immers nog heel ivat om naar uit te kij ken: life begins at forty. Daar blijkt zoonlief echter heel an ders over te denken. „Mam", begon hij, toen ze samen een nieuwe foto in zijn album plakten, „vroeger hè, toen jij nog echt leefde, toen was al les toch zivart-wit?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Internet of reisbureau

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27