Meuw Haestinge voor Tholen Noem het maar vrouwvriendelijke harddance Veere wil groot en gratis parkeerterrein 4 Kamperlanders voelen zich misleid door gemeente Communicatieadviseur m/v BOOM® ad reageert positief op plannen van B en W voor gemeenschapscentrum Reacties van de fracties editie Bevelanden-Tholen (Advertentie) lenen bij Becam oedkoper dan bij de Postbank? M SNEL OP WW.BECAM.NL ivww.becam.nl BEL 0900 9 8 65 BECAM Érs krijgen li subsidie oma oppast Krezip op Bevrijdingsfestival VLISSINGEN - Racoon is een van de drie bands die op 5 mei per helikopter langs de Bevrijdingsfestivals reizen. Het is echter niet de Zeeu wse band, maar Krezip die Vlïs- singen aandoet. Het Nationaal Comité 4 en 5 mei benoemt elk jaar drie acts tot Ambassadeurs van de Vrijheid. Zij treden op tij dens de Bevrijdingsfestivals die op 5 mei in elke provincie worden gehouden. Naast Racoon en Krezip gaat het dit jaar om het Nederhoptrio Opgezwolle. Krezip - in 2005 ook al op het Bevrijdingsfestival in Vlis- singen - speelt ook in Rotterdam, Den Bosch en Roer mond. Racoon treedt op bij het officiële begin van de Vie ring van de Bevrijding in Utrecht en daarna in Almere, Zwolle en Wageningen. Opgezwolle reist naar Assen, Gro ningen, Leeuwarden, Amsterdam en Haarlem. Binnenvaartschepen botsten THOLEN - Twee binnenvaartschepen hebben zaterdag middag flinke schade opgelopen bij een ongeval op het Schelde-Rijnkanaal ter hoiogte van Tholen. Rond half vier kwamen een Duitse tanker en een Pools binnenschip met elkaar in aanvaring. De tanker was niet geladen, het Poolse schip vervoerde kunstmest. Volgens de verklaring van een getuige gebeurde het onge luk omdat het Poolse schip enigszins uit de koers was ge raakt. De schepen zijn na de aanvaring afgemeerd in de vluchthaven van Tholen. De waterpolitie, unit Zeeuwse Stromen, stelt een nader onderzoek in. Kunstgras voor korfballers KAPELLE - De korfbalvereniging van Wemeldinge speelt in de nabije toekomst mogelijk op kunstgras. Het college van burgemeester en wethouders van Kapelle heeft de gemeenteraad gevraagd om voor de aanleg van twee kunstgrasvelden op het sportpark Groene Woud een bedrag van 160.000 euro beschikbaar te stellen. Begin vorig jaar trok de raad 964.000 euro uit voor reno vatie van het sportcomplex. Dat plan voorziet ook in een verhuizing van de korfbalvereniging van Wemeldinge naar Kapelle. Aanvankelijk was het de bedoeling om op het Groene Woud twee natuurgrasvelden voor de korfballers aan te leggen. Het dagelijks gemeentebestuur vindt het achteraf bezien beter om voor kunstgras te kiezen. Dergelijke vel den zijn weliswaar duurder, maar ze kunnen intensiever worden gebruikt en vergen minder onderhoud. Bovendien spelen ook elders in het land steeds meer kofbalverenigin- gen op kunstgras. In de buurgemeenten Goes en Reimers- waal zijn de korfbalvelden eveneens voorzien van kunst gras'. Het streven is om de velden nog in het zomerseizoen van dit jaar in gebruik te nemen. door Wendy van den Hurk DOMBURG - Veere trekt zich de vele foutparkeerders aan en neemt maatregelen. Wethouder J. Melse hoopt dat het komende zomer voor eens en altijd gere geld is. Over het parkeerbeleid in Veere is de laatste tijd veel geklaagd. Het zou te streng zijn. Toeristen vlogen massaal op de bon, als zij hun auto zetten op een plek die was bestemd voor vergunning houders. Ondernemers vonden dat de gemeente zo gasten weg jaagt. „In Veere gaan we de be wegwijzering naar gratis par keerplaatsen verbeteren", be looft wethouder Melse. „De raad heeft besloten langs het ka naal, richting de sluizen, een groot gratis parkeerterrein te la ten aanleggen. Er komt een toi let bij en wat bankjes, zodat de toerist zich direct op zijn gemak voélt. Verder gaan we het over loopterrein op de hoek Veerse- weg met de Kanaalweg Westzij de beter aankleden. Daar ko men ook plaatsen voor bussen." Advertentie Visie - Strategie - Communicatie - Creatie (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie.' U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. W Met een abonnement spaart u snéller! Bel 0800 - 0231231 zeeuwse almanak Hoewel ze net jarig is ge weest, en er dus weer een jaar moet bijtellen, voelt die Mid delburgse zich nog lang niet oud. Integendeel. Zolang je nog aan de goede kant van de veertig zit, heb je immers nog heel wat om naar uit te kij ken: life begins at forty. Daar blijkt zoonlief echter heel an ders over te denken. „Mam", begon hij, toen ze samen een nieuwe foto in zijn album plakten, „vroeger hè, toen jij nog echt leefde, toen was al les toch zwart-wit?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes jjr 0113-315649 jbus3li BSSand: 0113-315620; £3!;t-e-i:»'"-315570; P*5 non /K3W500. jonsatP' aandag 15 januari 2007 fglernvanDam q MAARTENSDIJK - .Maartensdijk krijgt vrij ster een geheel nieuw en gemeenschapscen- j.Dat vergt een investering ailjoen euro. «gj van burgemeester en li geeft de voorkeur nieuwbouw boven een reno- i het huidige Haestinge. mcuWe complex wordt mo- toverraim twee jaar in ge- jgenomen. De meeste frac- ODBitters in de Thoolse ge- ólcraad reageren positief op foorstel van het college. [kolen wordt al geruime tijd tien over de toekomst van hinge, Het sport- en ge- schapscentrum .(ongeveer Hg jaar oud) voldoet op enkele manier meer. Er is Jevan .veel achterstallig on- oudenhet gebouw vertoont nmankementen. gemeenteraad reserveerde jseen bedrag van 2,5 mil- j om de problemen aan te kunnen pakken. Bouwkundig onderzoek heeft uitgewezen, dat renovatie geen zin heeft. Daar om kiezen burgemeester en wet houders voor nieuwbouw. Dat betekent wel, dat er nog 2,3 mil joen euro bijmoet. Burgemees ter en wethouders denken daar voor een oplossing gevonden te hebben. Bovendien onderzoeken zij welke subsidiemogelijkhe den er nog zijn. Daarbij wordt onder meer begerig gekeken naar een paar provinciale subsi- diepotten (Beleidskader Sociale Zorg en Vitaal Platteland). Bin nenkort is er overleg met de pro vincie, Het nieuwe Haestinge wordt ge bouwd op de plek van het be staande centrum en krijgt'een sportzaal met kleedruimten, een grote zaal, een muzieklokaal an nex jeugdhonk, een kleine verga derzaal en een foyer. Het gebouw wordt nu vooral ge bruikt door sportverenigingen en scholen (gymnastieklessen). Het doet eveneens dienst als par tycentrum en er worden er cultu rele evenementen gehouden. Het complex moet straks ook on derdak bieden aan de gebrui kers (muziekvereniging, jeugd soos, dansgroepen, ouderen) van het verenigingsgebouw aan het verenigingsgebouw aan de Rad- da Barnenstraat.Dat gebouw, een voormalige kleuterschool, voldoet ook allang niet meer. In het voorstel dat het college aan de raad heeft gestuurd, gaat het er vanuit dat met de voorbe reidingen ongeveer een jaar ge moeid is. De duur van de bouw werkzaamheden wordt op veer tien tot vijftien maanden ge schat. Haestinge is op dit mo ment in handen van de Stich ting' Gemeenschap Sint-Maar tensdijk (SGS). Het stichtingsbestuur heeft la ten weten, dat het het gebouw en de exploitatie daarvan aan de gemeente wil overdragen. Het college van B en W heeft, daar positief op gereageerd en onderzoekt de mogelijkheden en consequenties. De gemeenteraad van Tholen be handelt het voorstel op donder dag 1 februari. Het huidige sport- en gemeenschapscentrum Haestinge is zo'n veertig jaar oud en voldoet helemaal niet meer. Het gebouw kampt ook met achterstallig onderhoud. foto Dirk-Jan Gjeltema larold de Pu.ysseleijr .T. Oudesluijs (PvdA, 6 zetels): „Ik denk dat we er niet te lang meer over moeten praten. De keuze tussen nieuwbouw en vernieuwbouw is niet zo moeilijk: nieuwbouw. Dit voorstel is een goede oplossing voor de problemen rond Haestinge en die 4,8 miljoen ko men er wel." P. Hoek (SGP, 4 zetels): „We hebben het over een forse investe ring en we willen eerst alle cijfers nog eens duidelijk op een rij zetten: wat zijn de voor- en nadelen .van renovatie, wat zijn de voor- en nadelen van volledige nieuwbouw? Pas daarna bepalen we ons standpunt. Maar als de investering leidt tot een verhoging van bijvoorbeeld de ozb, dan zullen we ons daartegen verzet ten." J. Bout (CDA, 2 zetels): „Plet lijkt me op het eerste gezicht een goed voorsleh-Ik sta er persoonlijk in elk geval positief tegenover." J. Boulogne (Algemeen Belang Tholen, 2 zetels): „Op zich een hartstikke goed plan. Wij zijn van het begin af aan ..voor nieuwbouw geweest. Verbouwen heeft geen enkele zin. Zoals het gebouw er nu bijstaat, is dat geen reclame voor Tho len." F. Hommel (WD, 2 zetels): „Er zullen snel knopen doorgehakt moe ten worden. Aanmodderen is de slecht ste oplossing. Ik denk dat nieuwbouw de enige manier is om uit de problemen te komen, maar we willen wel precies in beeld krijgen wat daarvan de conse quenties zijn voor andere projecten op Tholen." A. van de Sande (ChristenUnie, 2 zetels): „Wij hebben altijd met nieuwbouw rekening gehouden. We vinden dat Sint-Maartensdijk rechts heeft op een goede accommodatie. Wat de finan ciering betreft leven er bij ons nog wel wat vragen, maar die mogen een uitvoe ring van de plannen niet in de weg staan." M. Klippel (Reformatorische Fractie Tholen, 1 zetel): „Het voorstel bevat zeker een aantal po sitieve elementen. De fractie heeft ech ter nog een aantal inhoudelijke vragen en het is niet duidelijk hoe de samenle ving van Sint-Maartensdijk en de ge bruikers tegen de plannen aankijken." ISTERZANDE - Veel s-Vlaamse ouders zijn er an op de hoogte dat ze in irking komen voor een op- bsidie van de overheid als milieleden of vrienden op jicten laten passen. fes uit Kloosterzande dat 'gat in de markt' gedo- heeft onlangs een filiaal fcidiebureau ViaViela ge- P-Deze organisatie telt in- p verspreid over het hele vestigingen. vindt vaak ge- bfgedeeltelijk plaats bij fa- of vrienden. En met geslo ten. jZeeuws-Vlamingen zijn er niet van op de dat ouders in aanmer- lomen voor een oppassubsi- LOok wanneer het kind pn deel naar een kinder- gaat en mensen hier- de werkgeversbijdrage pgen, kunnen ze subsidie fagen voor hun thuisop- [Het subsidievoordeel kan de filiaalhouder van Via- [pplopen tot vijfduizend eu- P jaarbasis voor een gezin fe kinderen en een jaarin- van 40.000 euro, waar jró oma twee dagen per (oppassen. Het exacte be- |is afhankelijk van het aan- en het gezinsinko- ViaViela verzorgt de hele die bij de subsiclie- komt kijken. Het sub- doet al dat werk ui- niet voor niets. De com- behaagt 1,75 procent »»Mden (groot)ouders in maken volgens Hoctus Pik van de overheidssub- L »Toch kom ik nog regelma ten tegen die drempel- nebben. Mensen denken Ff ^et in aanmerking f Of ze zijn bang dat ande- pdies, zoals huursubsidie, gevaar komen. Wij be- r® mogelijkheden en ge~ hama advies." «biiiet heeft voor dit jaar naljard euro beschik- om de koopkracht Daarvan wordt 250 euro geïnvesteerd in de en kinderbijslag. ff deel van dat geld «k,ig™aakt ïoor «p- HEINKENSZAND - Bonkende bassen in nisatoren (J E Entertainment en Reza jumpstyle. Jumpstyle? Jazeker, leken wil- eus, noem het maar vrouwvriendelijke Heinkenszand. Ongeveer driehonderd Events) hadden Heinkenszand voor de ge- len dat wel eens verwarren met hardsty- harddance." Erik Scherpenisse van jongeren bezochten zaterdagavond een tegenheid omgedoopt in Jumpcity, afge? Ie, hardtrance, hardcore of house. Maar J E Entertainment was tevreden met dance-evenement in De Stenge. De orga- leid van dé huidige hype in de dance: de kenner weet: „Het is enigszins melodi- het bezoekersaantal, foto Willem Mieras door Jan van Ommen DEN HAAG - De bewoners van Kamperland zijn door de ge meente Noord-Beveland op het verkeerde been gezet, anders hadden ze massaal bezwaar ge maakt tegen het plan voor de bouw van een zorgcomplex en het nieuwe dorpshuis, zei be zwaarmaker H. Bos bij de Raad van State. Die behandelde afgelopen week de bezwaren van Bos en een aan tal andere bewoners van de Veerweg tegen de plannen om aan de Nieuwstraat en deels over de Korte Nieuwstraat een groot gebouw met twintig zorg- appartementen, twee groepswo ningen en een dorpshuis. Bos, woordvoerder van de bezwaar makers, zei dat hij en zijn buren door de gemeente van foute in formatie zijn voorzien. In de be- stemmingsplankaarten op het gemeentehuis en bij een eerder door de gemeente gepresenteer de maquette leek het hoofdge bouw van het complex pal aan de Nieuwstraat geprojecteerd. In het uiteindelijke plan blijkt het complex veel dichter bij de achtertuinen van de woningen aan Veerweg gepland. Boven dien kan er op een veel groter terrein een massaal gebouw van maximaal 10 meter hoog uit de grond worden gestampt. „We waren verbijsterd, toen we het uiteindelijke plan zagen, maar toen was het te laat om heel Kamperland tegen het bestem mingsplan te mobiliseren", zei Tijdens de zitting steggelden de gemeente en de bezwaarmakers lang over de ter inzage gelegde plankaarten. Staatsraad J. Bar tel zei dat hij niet kan achterha len of de goeie of foute plank aart ter inzage heeft gelegen. Im mers, beide partijen geven een andere lezing zonder harde be wijzen te overleggen. Volgens de gemeentewoordvoerder lag de goeie kaart wel ter inzage. Bos zei dat hij en de anderen een ver keerde kaart hadden gezien. Mocht de Raad van State de be zwaarmakers gelijk geven dan moet de gehele bestemmings planprocedure over. Overigens was het donderdag middag so wieso nog niet zeker of de bouw van het complex wel doorgaat. De gemeenteraad heeft gepraat over de financiering van het dorpshuis en twijfelt of ze jaar lijks 73.000 euro huur voor het dorpshuis wil ophoesten. En als de gemeente het dorpshuis uit het bouwplan trekt, stort waar schijnlijk het hele plan als een kaartenhuis in en dan zijn Bos en kornuiten tevreden. Uitspraak over enkele weken. Internet of reisbureau

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23