COURAN ]DA twijfelt aan Zeeuwse steun f llfïlll tiptheidsactie ontregelt ransport gevangenen De Kramers hebben na 24 jaar eindelijk hun Europese titel krant lan uit Overslag eekt vrouw neer eeuws-Vlamingen eteren op vignet Kinderen kiezen eigen foto Machtspositie van christen-democraten niet meer vanzelfsprekend lezen we zeeuws je jaargang andag 15 januari 2007 nummer 1,30 internet: www.pzc.nl Maikel van der Vleuten wint hoofdnummer lffrngt.lanRozendaal HAAG-De machtspo- van het CDA in Zee- d is niet meer vanzelf- (kend. Dat schrijft de deliike campagneleider fc de Vries in hel strategi- ie plan voor de komende itcnverkiezingen, waar- RTL Nieuws de hand lit weten te leggen, tei succes bij de recente Ka- ikiezingen is geen garan- oorwmst op 7 maart, edertitel van het stuk luidt: izachte winter is geen garan- voor een mooie lente'. Dat is RSLAG - In het Belgische grensplaats Over- op de grens met Zeeuws- Éren, heeft de de politie nacht van zaterdag op zon en 39-jarige man gearres- die zijn wouw met een ia de rug had gestoken. politie van het district roeek werd gealarmeerd ieen kind, dat paniekerig deen zei dat zijn moeder k lag met een mes in hi troffen daarop in de niet zomaar een verwijzing naar het weer dat van slag is. De zachte winter staat voor de goe de verkiezingsuitslag van het CDA tijdens de Kamerverkiezin gen in november. De partij hoopt nu op een mooie lente, of tewel winst bij de verkiezingen voor Provinciale Staten in maart. Maar de partijstrateeg maakt zich zorgen, vooral over de aanhang van het CDA in het zuiden van het land. „Het zui den van Nederland en Zeeland kunnen niet langer zonder meer worden beschouwd als het van zelfsprekend heartland van het CDA.'' In Zeeland en Limburg scoort het CDA niet meer hoger dan het gemiddelde in het hele woning de zwaargewonde vrouw aan, met een afgebroken steakmes in de rug. De man was nog in het huis, net als vijf kinderen in cle leeftijd van 6 maanden tot 12 jaar. In de keuken lagen volgens de politie nog meer bebloede messen. De vrouw is overgebracht naar het ziekenhuis, waar het mes opera tief is verwijderd. De toestand van de vrouw is niet bekend. Volgens het gerecht was het niet de eerste keer dat er sprake was van een gewelddadige ruzie in het gezin. land, iets wat voorheen vaste prik was. De partij bestempelt de ontwikkeling als 'aandachts punt'. Een tegenvallende score bij de Statenverkiezingen 'kan de positie van het CDA in de Eerste Kamer verzwakken'. Volgens de Zeeuwse CDA-lijst- trekker Toine Poppelaars is de situatie in Limburg en Brabant zorgelijker, omdat Wilders en Marijnissen daar een deel van het CD A-electoraat hebben weg- gesnoept. „In Zeeland waren we in november in alle gemeenten nog de grootste, maar de waar schuwing is op zijn plaats. We moeten die ter harte nemen en niet achterover leunen." Boer Een lage opkomst is niet meer traditioneel in het voordeel van het CDA, constateert De Vries. In november bleken opvallend veel jongeren, stadsbewoners en gezinnen op het CDA te hebben gestemd. „Ik ben wel blij met dat onderzoek", zegt Poppel aars. „Het is niet per definitie de boer in het buitengebied van wie wij het moeten hebben." Hij verwacht in maart vooral con currentie van de SP. Poppelaars onderschrijft niet de_ visie-van De Vries dat eeirsbélle kabinets formatie essentieel is voor suc ces bij de Statenverkiezingen. „Ik weet niet of dat zo belang rijk is." Hij relativeert ook het advies om de verkiezingscam pagne te 'pimpen' en via de in ternetsite 'hyves' vrienden te ma ken. „We gaan de kiezer opzoe ken. Direct contact is belangrij ker dan internet." James McGonigal ÏERMEER - De acties van ambtenaren zullen in de Je helft van deze week het tan de rechtbanken in het land ontwrichten. is normaal al een hele toer fo dag gedetineerden (men- in voorarrest en gevange- vanuit huizen van toewa ai gevangenissen uit het he ld op tijd bij de rechter te met stiptheidsacties Nitiepersoneel draait dat soep. tanaren van het Rijk voe- scaf de middagpauze van- nctie tegen de weigering minister Remkes, (Binnen in Zaken) hen een forse verhoging te geven, de Haagse ministeries wor- kantinebijeenkomsten ge in, waarbij actievoerders mge ambtenaren in discus sen over hun arbeidsvoor- zien dat aan ro- groene affiches achter de P 'Onze directeur-gene- (oi secretaris-generaal) is 'met'. De douane op Schip- mudt vanaf vandaag streng aan de papierwinkel die is gemoeid met luchtvracht. „Als die niet perfect klopt, wor den vervoerders weggestuurd, waar we meestal soepel zijn", al dus een woordvoerder. „Dat gaat vertragingen geven." Het rijkspersoneel in gevange nissen zal in de loop van de week overgaan op zondagsdien sten. Dat betekent dat familieleden en advocaten minder toegang hebben tot gedetineerden. „Daarna komt het transport van gedetineerden aan de orde. Als we het daar ook kalm aan gaan doen, zullen cle rechtbanken in Nederland dat onmiddellijk mer ken", aldus een actievoerder vanuit crisiscentrum Zoeter- meer. De actievoerder vervolgt: „Dan zitten rechters, officieren van justitie, getuigen en belangstel lenden uren voor niks te wach ten op verdachten die niet op ko men dagen." Het conflict tussen minister Remkes en de ambtenarenbon den Abvakabo, CNV Publieke Zaak en de CMHF gaat puur over geld. Combinatie Minister Remkes biedt een loons verhoging van iets meer dan 2 procent voor 2007, de bonden ei sen 5,25 procent. Dat is een combinatie van prijs compensatie, vergoeding voor gestegen ziektekosten en verho ging van de eindejaarsuitkering. GPD doorJohan Stobbe COLLALBO - Ze moesten er 24 jaar op wachten, maar de fami lie Kramer uit Oudeschoot heeft eindelijk een Europees allround kampioen in haar midden. Bijna een kwart eeuw nadat een scheidsrechterlijke dwaling op de Haagse ijsbaan De Uithof Yep Kramer de titel kostte, spoelde zoon Sven die nare smaak op de onoverdekte baan van het Italiaanse Collalbo hele maal weg. De gebalde vuisten zeiden alles. Op het ijs vierde Sven zijn eer- De invoering van een «vignet in België houdt de ÉreninZecuws-VIaande- ""g bezig. De verontwaar- wactics stroomden afgelo- veekeindc binnen op de "wandePZC. mensen, veel- ns-Vlamingen, reageer- °P net internetforum. De «nvoelen zich zwaar gedu bd is te gek voor woor- rijven ze, „we zitten tossen tol en tol." Roy .Het lijkt wel alsof je ge wordt dat je in Zeeuws- •i,?f J 00nt""111 vee*reac_ T® de roep door om de aburen een koekje van ei gen deeg te serveren. Dus tol in voeren voor bezoekende Belgen, of nog liever: fikse belasting hef fen op alle schepen die via de Westerschelde naar Antwerpen varen. „Kijken hoe lang het dan duurt eer ze afzien van het auto vignet." Katleen vindt deze reac ties overtrokken. Want waar gaat het over: voor zestig euro per jaar heb je een vignet. „Ik lees niets over de fortuinen die men betaalt op de Franse, Spaanse en Italiaanse snelwe gen." Het is ook niet eerlijk de zwarte piet bij België neer te leg gen, vinden anderen. Klaas: „Laat de Nederlandse overheid er eerst maar voor zorgen dat de Westerschelde tunnel voor ons tolvrij wordt." zie ook www.pzc.nl RIJSWIJK - De foto 'ernstig mishandelde hond' van Jos van Leeuwen is zaterdag door kinderen verkozen tot beste krantenfoto van het afgelopen jaar. De foto werd gekozen tij dens de 22ste editie van de Krantenfoto Kinder jury in Rijswijk. Deze verkiezing wordt georga niseerd door Stichting Krant in de Klas in sa menwerking met het ANP. De kinderjury be staat uit 24 leerlingen uit groep 7 en 8 van basis scholen uit heel Nederland. Voor de keuze van de winnende foto was voor de jury vooral het dierenleed bepalend. Een jurylid licht toe: „Ik vind het heel belangrijk dat mensen zien dat dit gebeurt." foto Inge van Mill/GPD Val CSU-leider Stoiber nabij De positie van de leider van de Duitse regeringspar- tij CSU, de Beier Edmund Stoiber (foto), lijkt te wan kelen. Partij kopstukken zouden hem ten val willen brengen nadat hij een rivale binnen de CSU zou hebben laten bespioneren. Stoiber (65) was jarenlang het boegbeeld van de CSU. Pieters weg bij muziekfestival Het bestuur van het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen breekt met artistiek direc teur Filips Pieters. Het festival, dat jaarlijks in oktober plaatsvindt, wil de koers verleggen. De con certen moeten hun hoge niveau houden, maar het festival wil toegankelijker worden voor een groot pu bliek. Marleen Veldhuis ligt op schema Marleen Veldhuis komt in vorm voor het WK zwem men, dat in maart in Mel bourne gehouden wordt. Tijdens de Flanders Swim Cup in Antwerpen benader de ze gisteren op de 50 me ter vrije slag het wereldre cord van Inge de Bruijn. Op de dubbele afstand brak ze haar persoonlijk re cord met liefst een halve se conde. 15 Varia: 2: Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 6; Gezondheid: 7; Zeeland: 9, 11 en 13: Sport: 15, 16, 17, 18,19, 20,21 en 22 (Advertentie) ROC West-Brabant ïst-Brabant i De nieuwe Europese kampioenen Martina Sablikova en Sven Kramer maken een ereronde in een ar- renslee. foto Soenar Chamid/GPD qmm ste grote allroundtriomf, op de tribune juichten zijn ouders even hard mee. In 1983 was Yep Kramer hard op weg om Euro pees kampioen te worden. „Ik had supervorm, die heb ik daar na nooit meer gehad. Mijn enige reële kans op de titel." Met der tien tellen voorsprong op Hil- bert van der Duim begon Kra mer aan de afsluitende afstand. Maar toen besloot de organisa tie uit angst voor een naderende hagel- en regenbui het ijs te schaven in plaats van te dwei len. De bui bleef uit, het ijs werd stroef en Kramer verspeel de achttien seconden en de titel. Vandaar ook dat Sven Kramer zaterdagmiddag na zijn magis trale rit over 1500 meter nog een slag om arm hield. „Mijn vader is ooit ook geflest op de 10 kilo meter", zei de Europees kam pioen. Maar eigenlijk wist Kra mer-junior wel dat de titel in de knip zat. Hij gaf in één van de mooiste 1500 meterraces ooit nauwelijks ,wat toe op olym pisch kampioen Enrico Fabris, zijn laatst overgebleven concur rent. Kramer is met zijn twintig jaar en 297 dagen de jongste Euro pees kampioen sinds Falko Zandstra (20 jaar en 23 dagen) in 1992. Voor Ireen Wüst eindigde het toernooi in een teleurstelling. De twintigjarige Goirlese begon aan de afsluitende 5 kilometer met veertien seconden voor sprong op de Tsjechische Marti na Sablikova. Wüst stortte in en kwam aan de finish een kwart tel te kort voor de titel. GPD pagina 15 Kramer stijgt boven zichzelf uit Moot alle inform^ ovelde lenV«BOogle«en^ MaIkie»at.erinsentum. RadiUs,W^"loomle College en van Penster BV. leesdeCollegek»I>tvan woensdag jan"»»' vuww.rotwb.nl (Advertentie) O Noteert u mij voor eon proefabonnement van 10 weken voor 15,- Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor es maanden geen Iposljbankrekeningnummer: rekeningnummer Ik heb do la; proefabonnement gehad O Noteert u mij voor een vast abonnement De eerste 10 weken ontvang ik de krant voor €15,- Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 21.50)* O per kwartaal met automatische incasso 61.50)* CD per jaar met automatische incasso 236.-)*. met gratis PZC-paraplu Kijk op wmvpic.nl/abonneren. bel gratis 0800 - 0231231 of stuur dere bon naar PZC afdeling lerersservice Antwoordnummer 713.4460 WB Goes het alfabet van Zeeland mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1