Super gevoel na avondje stappen De Meeuwen maakt aansluiting Luctor'88 kan geen vuist maken tegen Odio Nieuwdorp op 0-0 DFS haalt dubbele cijfers tegen Goes Yerseke geeft marge nog bijna uit handen 19 d^.biljarters De Backer en De Bruijn slepen punt uit het vuur (4-4) iemaal is teepsrecht or Dallinga yeere houdt leider Sranang komt los in de tweede helft Arnemuiden speelt SSV'65 na rust naar een vernederende 5-1-nederlaag maandag 15januari 2007 „ESOoit speelde Peter de Hi, L na een nachtje doorzak- w het kampioenschap van 1 een partij bandstoten 150 caramboles in een ia nrt uit. Jean Paul de Bruijn, la ze|f geen doorzakker is, X- in biljartkringen gezien si de beste bandstoter ter we- i De twee biljarters van Ka/Frans Bevers, die gisteren F' jethuiswedstrijd tegen Han- it Catering de halve winst bin- (sleepten (4-4), hebben alle- jecn glanzende techniek en igevoelig voor materiaal en tourage. Peter de Backer wor- i let Goese töpteam in de fivisie al een hele tijd met li [huiscomplex. Roland For- Biewint voor eigèn publiek i hoogst zelden een partijter- hifin andere landen wel k I-normale niveau haalt, En Backer, wel een uitgespro- l-ü énaar, haalt in de Goese s iriarena lang niet de moyen- |e hij in uitwedstrijden g|, Het verschil is extreem: 0 thuis tegen 1.800 uit. en reden Belg beweert dat hij er geen tg jjjsbare reden voor heeft, ii is op eigen verzoek wel te tod van het ene naar het li: gebiljart. Op het biljart dat i ést van de bar staat, eta- ie hi] gisteren, toevallig ook «n avondje stappen, een su pi(50-18 in 26 beurten te es Soorevaar). Jean Paul de |ndeed er op hetzelfde bil- liet veel voor onder: 50-27 3 beurten tegen de Zweed j Nillson. i de'Hulster bilj arter wil la toegeven: „Ik speel liever ):i lene biljart dan op het an- "Hetis onmiskenbaar, zeg- jetwee technisch geschool- e Ijarters, dat het ene biljart fe ièr en sneller is en een be- hngere) afslag van de ban- d eel „Ik speel mijn par- [fj [een heel jaar op die betere zegt De Bruijn. De m wisselde gistermiddag e S - In de eerste divisie be ll Itn de driebanders van a [Ockenburgh een benauw- i'overwinning op Snip/ Eu- Billard. De zege was voor flink deel te danken aan de i e overwinning van Berry ïnga voor het Goese team. huisploeg behoudt hiermee tiding. I ras zijn derde partij voor isploeg en zijn eerste over- t dug. Dallinga was ermee in t sas. „Ik heb er voor ge- 1 In het begin speelde ik ai.cn ken ruim afstand ne- ïoen kwam mijn tegenstan- ttug en werd het knokken reik punt. In het begin was [spel wat open. Daarvan tede hij en kreeg meer öuwen. Daarna liet ik niks feen", analyseerde Dal- 38-35 werd het een struggle life voor de Zeeuws-VI a- 'jToeir kreeg hij weer greep lispel en stelde hij de Bi veilig. Voor de pauze zag nrninder rooskleurig uit. Ri jd de Bruin verloor vrij kans- van Tom Beemsterboer en ty Daniels speelde ternau- fad gelijk tegen Herman fa zodat de pauze met een achterstand inging, I pauze walste Martin prmans over Bert van Ma- heen. De Belg speelde tot de [«de beurt zelfs 2.000 ge- en stond met 37-10 '■hen beurten later was de WOckeiiburgh-Snip/Eureka 5-3. Martin Spoormans- m Manen 45-17 (28); Ronny W-Herman Slikker 45-45 «mrd de Bruin-Tom Beem- J' U-45 (41); Berry Dallin- wsHnndgraaf 45-35 (51). faieidsrally i Perkpolder "ES-De Rally van Hulst ""«Sein keer gebruik en van de Perkpolder. Ifente Hulst en de g™* Zeeland hebben de afbraak van dit JjW na tie rally uit te ËL Sportevenement «•P saterdag 28 april voor het eerst van biljart met Forthomme. Toeval of niet: de toch al onoverwinnelijke De Backer speelde met een ongeken de flair en vaagde voormalig Ockenburgh-speler Koorevaar van het biljart. Forthomme had tegen de Deen Brian Zola-Han- sen de partij in handen, maar kon het in de finale niet afma ken. Dat kostte de Goese biljar ters in de. eindafrekening een punt. De Deen, die debuteerde in de eredivisie, sleepte voor zijn team de 4-4 uit de strijd, omdat Henk Habraken eerder had verloren van Jelle Pijl. Voor de twee winnende Del ta-spelers kon de stijging van vorm niet op een beter moment komen. Jean Paul de Bruijn speelde zaterdag in de competi tie twee partijen bandstoten uit met series van 96 en 70 en ein digde zijn driebandenpartij gis teren feilloos met 25 caramboles in de laatste tien beurten. „Ik weet nog altijd niet goed wat vorm is, maar wel dat ik heel goed aan het spelen ben", zei hij met het oog op twee belangrijke weken. De Zeeuws-Vlaming vertrekt dinsdag naar Wychen om het NK bandstoten te spelen en tege lijk mee te doen aan een Grand Prix driebanden. En na zondag stort, hij zich in eigen streek op het toernooi om de wereldbeker in Sluiskil. Daar staat heel wat op het spel voor De Bruijn, „Ik wil niet alleen goed spelen, om dat het ook een beetje mijn toer nooi is. Voor mijn positie op de ranglijst is het ook van groot be lang. Ik sta elfde nu, op de rand om uit de toptwaalf te duikelen. Het zou dus goed uitkomen als ik ver in het toernooi zou ko men." Als De Bruijn toch wegvalt uit de toptwaalf, mist hij de auto matische plaatsing voor de vol gende toernooien. „Ik ben er niet te veel mee bezig, maar als het zo is, maakt het niet zo veel uit. Wat ik vroeger nooit deed, doe ik nu wel. Als het moet, ga ik op eigen kosten de wereldbe kertoernooien spelen. Elk punt voor de ranglijst is belangrijk. Aan het eind van dit jaar is het WK in Ecuador. Daarvoor wor den als eerste de beste 21 spe lers van de ranglijst uitgeno digd. Ik wil er absoluut bij zijn, want ik wil geen WK meer mis sen." Marathon Peter de Backer zit zowat in het zelfde schuitje. „Ik speel eerst een hele week het Belgisch kam pioenschap in Blankenberge in vier spelsoorten mee. Dat wordt een marathon, soms met drie partijen op een dag. Het is aan één kant een mooie training voor Sluiskil, maar ik moet ook weer oppassen dat cle week niet te zwaar is. Ik zal af en toe mijn rust nemen, want Sluiskil is heel belangrijk. Zo af en toe, zo als zaterdagavond, wil ik wel eens uit de band springen. Het is heel laat geworden en ik was bepaald niet nuchter. Maar ik sta met een supergevoel aan het biljart de andere dag." Zijn partij tegen Koorevaar was op de helft al beslist en was een ongelijk gevecht. De Backer de marreerde voor de pauze met een serie van dertien in de tien de beurt (stand 29-7). Hij maak te er in de vijftiende beurt nog eens zeven, kwam met 43-8 voor, maar had nog elf beurten nodig voor de laatste zeven pun ten. Jean Paul de Bruijn bewaar de in zijn partij tegen Nillson het beste voor het laatst. Bij een tussenstand van 25-12 in acht tien beurten kwam de Hulsten aar pas op stoom. „Ik had geen uitschieters met hoge series, wel vier keer een serie van vijf, dat telt ook lekker door." Henk Habraken had een matige start tegén Pijl. De Brabander kwam met 16-10 achter in vijf tien beurten, boog de stand nog om in zijn voordeel (26-16), maar hep in de tweede helft ach ter zijn tegenstander aan. Ro land Forthomme had dat ook op het eind van zijn partij tegen Zo- la Hansen. De kopman van het team viel bij een voorsprong van 42-40 stil, zag de Deen fi nishen op 50-43 en maakte in de nabeurt nog vijf caramboles. Delta/Frans Bevers blijft door het gelijkspel in de topdrie. Crystal Kelly kwam door een 8-0-overwinning wel op gelijke hoogte. Koploper Van Wanrooij boekte een 5-3-overwinning, De beste partijen van deze ronde kwamen op naam van Frédéric Caudron en Torbjöm Blonidahl, die 24 beurten nodig hadden voor de vijftig caramboles. Delta/Frans Bevers-Hanze Cate ring 4-4. Roland Forthom- me-Brian Zola I-lansen 48-50 (36 beurten), Jean Paul de Bruijn-Mi- Icael Nillson 50-26 (29), Peter de Backer-Ad Koorevaar 50-18 (26), Henk Habraken-Jelle Pijl 46-50 (47). Een speler van Odio ontwijkt een tackle van Luctor-zijde. De ploeg uit Ossendrecht won met 0-2 in Heinkenszand. foto Willem M ieras van onze sportredactie GOES - Zeelandia Middelburg heeft door een 4-ö-overwinning bij Steenbergen weer aanslui ting gevonden bij de midden moot in de derde klasse A van zondagvoetbal. Een klasse lager ging Luctor'88 op eigen veld on deruit tegen Odio (0-2) en bleef Breskens overeind in het restant tegen Hulsterloo: 0-2. Steenbergen-Zeelandia Middel burg 0-4: De ploegen waren in de eerste helft redelijk aan el kaar gewaagd, maar een dit maal succesvol counterend Zee landia Middelburg leidde deson danks halverwege al met 0-3. Nadat Gaza Ambiti in de 10e mi nuut de score had geopend, zorg den Pladji Awrahman en Alber to Conde Morg'ado voor deze stand bij rust. In de tweede helft kreeg de zonder veel overtui ging spelende thuisploeg een strafschop die door doelman Bennie de Looff werd gestopt. In de slotfase bepaalde Evert Ei kenhout de eindstand op 0-4. Luctor'88-Odio 0-2: Voor rust ging het gelijk op, waarbij de thuisploeg één goede kans kreeg om de score te openen. Er werd echter niet gescoord. Na de thee nam een feller Odio het initia tief. De meeste persoonlijke duels werden gewonnen door de bezoekers, die in de 55e minuut de score openden: 0-1. Meer dan een mogelijkheid voor Martijn Priem die voorlangs schoot kon Luctor hier niet tegenoverstel len. In de slotfase bepaalden de Brabanders uit een vrije trap de eindstand op 0-2. Hulsterloo-Breskens 0-2: Des tijds was dit duel bij de stand van 0-1 in het voordeel van Bres kens gestaakt door een blessure van de scheidsrechter. In de ne gentien minuten die nog ge speeld moest worden, wilde Hul sterloo de tegenstander overrom pelen. Dat lukte niet. Integen deel. Breskens bleef heel georga niseerd spelen en gaf niets weg. Vier minuten voor het einde maakte Breskens zelfs 0-2 via Mark Boekhout. door Klaas Verspoor GOES - In de derde klasse A hebben alle ploegen, na de in haalwedstrijden Bevelan- ders-VCK (0-3) en Veere-Nieuw- dorp (0-0), dertien duels ge speeld. Nieuwdorp blijft na het doelpuntloze gelijkspel koplo- per. Bevelanders-VCK 0-3: VCK ging beter met de kansen om en leidde bij rust met 0-2 door tref fers van Dylan Verhage en Erik Goudt. Bevelanders trachtte daarna terug te komen, maar het ontbrak de thuisploeg aan het nodige geluk. Vier minuten voor het einde van de wedstrijd maakte Sander Goeree er 0-3 van. Veere-Nieuwdorp 0-0: Giacomo Wat-tel kreeg in de openingsfase dé kans om Veere op voorsprong te brengen, maar daarna was Nieuwdorp een tijd de betere ploeg. Vlak voor rust, toen een kopbal van Ferhan Topal door Veere-doelman Rick Wiegmans uit het doel werd gewerkt, kreeg Veere een grote kans op de 1-0. Na rust waren Topal namens de bezoekers en Tom Nieuwelink voor Veere nog dicht bij een tref fer, maar doelpunten bleven in de met vlagen enerverende top per uit. DEN BOSCH - De futsaUers van FM Sranang hebben met 6-3 gewonnen van DZWBigge- laar en Zn. De Goese hoofdklasser maakte het verschil tijdens een korte pe riode na rust. In de eerste helft kwam Sranang op voorsprong door een goal van Quang Tran, maar de ploeg uit Den Bosch maakte ook een treffer. Na de pauze maakten Ramon Dahoe, ARNEMUIDEN - SSV'65 ging zaterdag in een oefenduel met Arnemuiden keihard onderuit. De hekkensluiter van de hoofdklasse B ging le gen de koploper van de tweede klasse met liefst 5-1 onderuit. De Goese formatie kwam voor rust nog wel op voorsprong via Christiaan Boon: 0-1. Die stand stond na een uur nog steeds op het scorebord, maar daarna sloeg Arnemuiden toe. Peter Bil zag zijn voorzet van net over de middenlijn in de kruising dwarrelen, SSV'65, zonder de afwe zige doelman Christol van Campenhout, moest daarna nog vier treffers slikken. Via Arjen Kats, twee doelpunten van topscorer Marinus Baas (2x) en Marvin Meerman werd het 5-1. door Jos van Belzen GOES - De Meeuwen is door een 2-1-zege op Zaamslag op gelijke hoogte gekomen met Bruse Boys en AZVV. Het drietal bezet de voorlaatste plaats in de tweede klasse E van het zaterdagvoet bal. Tholense Boys verloor in met 2-1 bij Zwaluwe. Zwaluwe-Tholense Boys 2-1: Te gen de verhouding in namen de Tholenaren na een kwartier de leiding, toen Joey Geerlings een voorzet van Jan de Graaf achter zijn eigen doelman werkte: 0-1. Kort hierna kreeg De Graaf rood wegens opmerkingen rich ting de scheidsrechter. Op slag van rust kwam Zwaluwe langs zij. Niels Hopmans zorgde uit een voorzet van Niels van de Stelt voor het tweede eigen doel punt van dit duel: 1-1. Ondanks de overtalsituatie drong de thuisploeg in de twee de helft niet echt aan. Toch pak te de ploeg uit Lage Zwaluwe in de laatste minuut de volle winst door een treffer van Niels van de Stelt, op aangeven van Joey Geerlings: 2-1. De Meeuwen-Zaamslag 2-1: De thuisploeg kwam na elf minuten op voorsprong via Roald Leen- dertse, die een voorzet van Michiel Brouwer achter doel man Jeroen Bottinga werkte. Vlak na rust kwam Zaamslag te rug in de wedstrijd door een tref fer van Arjan Hamelink. Zijn schot werd van richting veran derd en belandde via de lat in het doel. Opnieuw Brouwer, die na anderhalf jaar blessureleed zijn rentree maakte, stond aan de basis van de winnende tref fer. Zijn voorzet werd bij de eer ste paal door invaller Niek Min- derhoud binnengekopt. Kloetinge verslaat Heerjansdam HEERJANSDAM - Kloetinge is het nieuwe jaar goed be gonnen. De zaterdag-hoofdklasser won zaterdag tijdens een mini-trainingskamp van Heerjansdam: 1-3. John Schot (22e minuut) en Ronald Zwager (24e) zetten Kloetinge voor rust op een 2-0-voorsprong. Na de pauze kwam Heerjansdam, dat in de hoofdklasse A van het za terdagvoetbal uitkomt, sterk opzetten. Via een vrije trap. van Brian Pareira werd het in de 77e minuut 1-2. In cle slotminuut schoot Niels Kole op doel, waarna een speler van Heerjansdam de bal met de hand wegsloeg. Daan Es- ser benutte de toegekende penalty. Kloetinge vertrok vrijdag met cle selectie naar Schevenin- gen om zich voor te bereiden op cle tweede competitie- helft. Zaterdag werd er clus geoefend tegen Heerjansdam. Gistermorgen werkte cle ploeg een strandloop af, waarna 's middags een bezoek werd gebracht aan cle wedstrijd Willem n-NAC. De spelers moesten van dat duel een ana lyse maken. Kloetinge laat Schot niet gaan SCHEVENINGEN - Kloetinge is niet van plan John. Schot tussentijds te laten vertrekken. De club houdt de aanvallende middenvelder aan zijn afspraken. „Hij is hier met een missie gekomen en moet die afmaken", vindt trainer Diederik Hiensch. Voor Schot was tijdens cle win terstop serieuze interesse vanuit de Belgische tweede klas se. KVSK United, Tienen en KV Mechelen hengelden via zaakwaarnemer Eric Tetaert naar de diensten van Schot. Tetaert ving echter bot bij het Kloetinge-bestuur, dat op grond van de KNVB-reglementen een fikse vergoeding (10.000 euro naar verluidt) vroeg voor Schot. Bovendien wilde trainer Diederik Hiensch de speler on der geen beding laten vertrekken. „John is met twee doel stellingen naar Kloetinge gekomen: hij wilcle het plezier in het voetbal terug en hij wilde iets voor ons betekenen, clus Kloetinge in de hoofdklasse houden. Nou, het plezier heeft-ie terug en aan de tweede doelstelling wordt hard gewerkt. Dan kun je het dus niet maken om tussentijds op te stappen. John kan daar wel in komen. Goals zijn duur in vrouwenvoetbal GOES - De voetbalsters van Oostkapelle en Smerdiek kwamen in cle eerste klasse A van het vrouwenvoetbal niet tot scoren, Oostkapelle-Jodan Boys 0-0: Vanaf de aftrap controleer de de met veel inzet spelende thuisploeg de wedstrijd. Jo- dan Boys werd onder druk gezet en er waren ook de nodi ge kansen voor de Oostkapelle-vrouwen. Omdat zowel vernuft als geluk in de afwerking ontbrak, kwamen zij echter niet tot scoren. Wartburgia 2-Smerdielc 0-0: Omdat het eerste elftal van de thuisploeg vrij was, deden wat speelsters mee met het tweede team. Desondanks waren de beste kansen voor Smerdiek, terwijl de thuisploeg slechts één goede moge lijkheid kregen om de score te openen. Doelpunten bleven echter uit.' Heikamp verlaat Bevelanders KAMPERLAND - Jan Heikamp en voetbalvereniging Be velanders gaan het aan het eind van het seizoen uit el kaar. Heikamp is aan zijn eerste jaar bezig bij de zater dag-derdeklasser. door Jos van Belzen GOES - Omdat het eerste team van Hoedekenskerke nog in traingskamp in Limburg ver bleef, verscheen bet tweede te gen 's-Heer Arendskerke aan de aftrap.. De tweede keus verloor in de vierde klasse A van het za terdagvoetbal met 4-0. Spui-MZVC 4-1: Spui opende na een half uur de score via Ar jen Kalisvaart: 1-0. Op slag van rust verdubbelde Martin Kalis vaart de voorsprong: 2-0. Na rust kwam MZVC fel uit de startblokken wat leidde tot de aansluitingstreffer van Jelle Lu- kasse: 2-1. Ludwig Kalisvaart en Marino Dhoog'e brachten Spui echter in veilige haven. DFS-Goes 10-0: De bezoekers konden slechts tien spelers op de heen brengen. Topschutter bij DFS was Huib Nortier met drie goals, Lennart Padmos was tweemaal trefzeker, De andere goals kwamen op naam van Mar lijn Boot, Bas Hogenstein, Anco van der Linde, Leonard van Flo- resteijn en Peter Beije. 's-Heer Arendskerke-Hoede- kenskerke 4-0: Kort voor rust opende Richard de Jager cle sco re: 1-0. Met een fraai schot bracht Rudy van de Sluis vanaf de aftrap in de tweede helft de stand op 2-0. Een foute terugs peelbal bij de bezoekers stelde Richard de Jager in staat zijn tweede treffer van die middag aan te tekenen: 3-0. Vijf minu ten voor tijd bepaalde Stefan van Sabben de eindstand: 4-0. Apollo'69-Borsele 2-2: In de eer ste helft maakte Stefan Boon man. 0-1 en kort na rust maakte Martijn Boone 0-2. Borssele leek op rozen te zitten. Léék, want bij de thuisploeg was Jean Paul Harthoorn ingevallen. In de 51e minuut werd hij ge vloerd, waarna Frank de Kok vanaf elf meter de aansluitings- treffer binnenschoot: 1-2. Kort voor het einde maakte Hart hoorn zelf de 2-2. Ugur Kahveci, Lionel Fitsch, Tran en nogmaals Kahveci de doelpunten voor de gasten. Gaf- fin de Meza maakte na een paar maanden afwezigheid zijn ren tree bij Sranang. door Klaas Verspoor GOES - Yerseke pakte in de vier de klasse B van het zaterdag voetbal tegen Chrislandia de tiende overwinning van het sei zoen. De ploeg van trainer Cees de Smit staat na vijftien duels op vijf punten achterstand van koploper ZPR'84, dat zelf niet in actie kwam. Chrislandia-Yerseke 2-3: Door Areo van Dixhoorn en Christi aan van der Poel leidden de Be velanders na dertien minuten al met 0-2. Tien minuten na rust zorgde Elco de Schipper voor 0-3. Chrislandia kwam via Adrie Sonneveld terug tot 1-3 en Raymond Sas maakte er in de 90e minuut 2-3 van. Stavenisse-FSV 0-1: Jos Elen- baas zorgde in de tiende minuut voor 0-1 en daarna bleef FSV voor rust de betere ploeg'. In de tweede helft kwam Stavenisse een aantal keer gevaarlijk in de buurt van cle FSV-goal. Dé aan vallen stokten echter op de rand van het strafschopgebied. Brouwershaven-Waarde 3-1: Na een foute terugspeelbal van Cle ment van Splunder kwam Waar de via Frank Lobbezoo op voor sprong, maar Van Splunder her stelde zijn eigen fout door uit een vrije trap 1-1 te maken. Ma- rij n den Boer kopte Brouwersha ven in de 36e minuut naar 2-1. Een kwartier voor tijd besliste Jan-Mark Schot de wedstrijd. SPS-Mevo 0-0: Willem Bevelan der was nog het dichtst in de buurt van een treffer, maar de Mevo-doelman bracht redeüng. Na rust was er sprake van een meer evenwichtige strijd en werd het een open wedstrijd. Smerdiek-WIK'57 2-2: Via Rick Bevelander kwam WIK'57 op 0-1, maar Jelle Rinses bepaalde de ruststand op 1-1. Een kwar tier na rust moest WIK-doelman Krijn Hendrikse geblesseerd het veld verlaten en veldspeler Eel- co Boot nam zijn plaats over. Erik van Haaften kopte Smer diek naar 2.-1, maar de ploeg ver zuimde vervolgens om verder af stand te nemen. Bram Blaken- burg zorgde zeven minuten voor tijd uit'een van de spaarzame aanvallen alsnog voor 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19