Fortis opent weken van revanche Geen boterham met stroop meer Mytilus trekt alle registers open PZC Souburgse korfballers winnen nu wel van Pernix: 17-12 Omgekeerde wereli in derde klasse van zaalkorfbal Einde aan zegereeks dammers PWG maandag 15 januari 2007 door Rudy Boogert VLISSINGEN - De weken van revanche zijn aangebroken voor de korfballers van Forlis. De ma gere eerste seizoenshelft zit de Souburgse overgangsklasser be hoorlijk dwars. Een zelf benoem de kampioenskandidaat die op een degradatieplaats staat, dat kan niet. De eerste revanche werd zaterdagavond genomen. Pernix uit Leiden werd met 17-12 verslagen. Twee maanden geleden ver sjteerde Pernix de opening van Fortis' zaalseizoen. Het duurde destijds zeventien minuten voor dat de Souburgers het eerste punt maakten en dat leidde de uiteindelijk 16-15-nederlaag in. „Héél triest", herinnerde Niels Bebelaar zich zaterdag. Diezelf de tegenstander met dezelfde eenzijdige speelstijl was nu ech ter geen hindernis voor Fortis. Dat maakte het eerdere verlies nóg triester. Pernix was op enkele fases na immers geen partij voor Fortis. „Alle respect voor de tegenstan der", zei Bebelaar, „maar verde digen kunnen ze niet." Met na me het vak van Bebelaar, met Wander Koole, Ruth Holmes en Hagar Hoogwerf, toonde dat feil loos aan. Met een snelle balcircu latie, vlotte loopacties en een trefzekere Bebelaar werd het logge Pernix in de houdgreep ge nomen. De hele wedstrijd bleef Fortis aan de goede kant van de score. Het liep uit naar een marge van drie punten die tot 6-3 instand- bleef. Toen brak een mindere pe riode aan. „We lieten ze terugkomen en dat gebeurt ons nog te vaak. Hadden we maar een verklaring voor dat verschijnsel, dan kon den we er aan werken." Binnen zes minuten stond het plots 7-7. Bebelaar en Wander Koole zorg den alsnog voor een 9-7-voor- sprong bij rust. De helft Na de rust kwam Fortis geen mo ment meer in de problemen. De voorsprong werd al snel vier Spanningloze Deltacross BURGH-HAAMSTEDE - De strijd om de overwin ning in de Deltacross ken de bij de meeste categorie- en weinig spanning. Op de lange cross waren Rotter dammer Michel van de Klein en Marissa Hopmans uit Bergen op Zoom verre weg de beste. Ook de win naars van de korte crosses, Pascal van Troost uit Den Haag en de Rotterdamse Es ther Vermue liepen de hele wedstrijd alleen. Even leek triatleet Wim Nieuwkerk (Oud-Gastel) het Van de Klein nog lastig te kunnen maken, maar hal verwege was al duidelijk dat de Rotterdammer, die op de baan aan steeple-cha- se doet, de concurrentie op grote achterstand zou zet ten. Zijn voorsprong op de streep bedroeg uiteindelijk 48 seconden. De eerste Zeeuw eindigde als vijfde. Het was de strijd om die positie die nog het meeste spanning bracht. Kevin de Pagter uit Westka- pelle leek halverwege op weg naar de meeste punten voor de strijd om de cross competitie (waarvoor al leen Zeeuwen in aanmer king komen), maar Delta Sport-atleet Arjan Beije kwam in het tweede deel sterk terug. Hij achterhaal de De Pagter in de laatste ronde, sloeg een gaatje, maar de man van Dynami ca kwam in de eindsprint alsnog voorbij. De Pagter was tevreden met zijn vijfde stek. „Ik had niet verwacht mee te kunnen doen om de zege", gaf hij aan. „De Deltacross is meestal sterk bezet." De hardloper richt zich op de overwinning in de com petitie. Beije nu ook. „Ik zei van tevoren: als ik na de Deltacross nog kans heb, loop ik de andere wed strijden ook." Die kans is er zeker: Beije heeft een achterstand van 42 punten op De Pagter. Leider is Hannual Kramer, die als enige alle vier de wedstrijden tot nu toe liep. Doordat de beste vijf resul taten in de zeven wedstrij den meetellen, komen zijn concurrenten waarschijn lijk nog langszij. punten en die marge werd niet meer uit handen gegeven. De helft van de acht punten in de tweede helft werd door Bebe laar gemaakt, die uiteindelijk ze ven treffers noteerde uit slechts 23 pogingen. Ter vergelijking: in het andere vak hadden Chaïm Koole en Remco Crucq respectievelijk 25 en 16 pogingen nodig voor hun drie treffers. De overwinning was broodno dig, besefte Bebelaar. „Als we verloren, hadden we direct on deraan kunnen staan. Maar aan de andere kant: met een winst partij klim je ook snel. Het zit al lemaal nog vrij dicht bij elkaar, omdat iedereen van iedereen kan winnen. Ook voor de sup porters ben ik blij. In onze vori ge thuiswedstrijd hadden ze het ook groots aangepakt en toen verloren we. Toen schaamde ik me eigenlijk rot. De cheerleaders, de gele For- tis-kip en alle vlaggen, ballon nen en spandoeken die sporthal Baskensburg sierden, hoefden nu niet met het schaamrood op de kaken afgevoerd te worden. De titelkansen wél, denkt Bebe laar. „Ik hoop er natuurlijk wel op, maar het is niet echt realis tisch. We proberen nu alles te Hardloper Pascal van Troost met vallen en opstaan naar de top door Martijn de Koning BURGH-HAAMSTEDE - Toen Pascal van Troost een dikke twee weken geleden de Einde- jaarscross in Axel won, kwam dat voor de Zeeuwse atletiekwe- reld een beetje uit de lucht val len. Wie was die jongen die de regionale toppers daar met over macht de baas was? Voor insiders was zijn zegetocht geen verrassing. De 21-jarige Van Troost, geboren in Sluiskil, deed afgelopen jaar in en om zijn woonplaats Den Haag al van zich spreken. Na de Delta cross van afgelopen zaterdag keek hij terug, maar vooral voor uit. Van Troost won in Burgh-Haam- stede opnieuw. De korte cross dit keer. Heel diep moest hij er niet voor gaan, gaf hij toe. „Na tweehonderd meter was het al beslist." Hij noemde de overwin ning goed voor zijn zelfvertrou wen, maar stond er niet te lang bij stil. De geboren Zeeuws-Vla ming kijkt liever vooruit. Jan Kloet, zijn begeleider bij Top Running Zeeland, noemt hem 'de coming man van het Zeeuwse atletiek', maar ook 'een talent dat nog héél veel moet leren'. Geen wonder: Van Troost loopt nog maar een paar jaar. „Ik heb lang gevoetbald, in Sluiskil en later in Axel. Toen ik daar een poosje mee gestopt was, wilde ik mijn conditie weer op peil brengen door wat voor mezelf te lopen." Van Troost testte zich voor het eerst op de halve marathon in Cadzand-Bad, bijna twee jaar geleden. Hij klokte 1.26 op het zware parcours. Daarna volgde de marathon van Rotterdam, waar hij drie uur over deed. Tongval Tijdens de City-Pier-City-loop van dat jaar liep hij Kloet tegen het lijf. „Die hoorde aan mijn tongval dat ik een Zeeuw was. Hij vroeg naar mijn tijd en was .stomverbaasd." Of hij beter wil de worden, vroeg Kloet de Zeeuws-Vlaming. Die hoefde niet lang na te denken, waarna Kloet hem onderbracht bij Haag Atletiek in zijn woonplaats. Hoe wel het talent van Van Troost meteen naar boven kwam, speelt zijn onervarenheid hem nog parten. Daardoor doet hij dingen die andere atleten al in hun kindertijd afleerden. „Voor die marathon in Rotterdam dacht hij: ik moet veel energie hebben. Dus at ik vlak voor de wedstrijd vier boterhammen met stroop. Ik heb twintig kilo meter met buikpijn gelopen. Wist ik veel." Dat onstuimige gaat er, met hulp van Kloet en zijn Haagse trainer Martin Dubbeld, lang zaam af. Hoewel: vorige maand liep hij tijdens een cross in Ber gen op Zoom een halve wed strijd met nationale topper Jeroen van Damme mee, om dat in het tweede deel te bezuren. „Ach, daar leer ik alleen maar van", is zijn nuchtere commen taar. De trainingen brengen struc tuur, geeft hij aan. Maar Van Troost weet zelf ook goed wat hij wil. In zijn sport, maar ook v Pascal van Troost is eenzaam op weg naar de zege in de korte Deltacross. De 21-jarige atleet hoefde niet diep te gaan. „Na tweehonderd meter was het al beslist." daarbuiten. „Natuurlijk wil ik graag bij de beste tien van Ne derland komen. Maar ik besef dat er meer dingen zijn." Zoals zijn studie. Want wie 'Pas cal van Troost' intikt op de inter- netzoekmachine Google krijgt niet de uitslag van een hardloop wedstrijd op zijn scherm, maar de winnaar van een ontwerp wedstrijd voor schoenen. Van Troost, student industrieel pro duct ontwerpen, won van 110 anderen met zijn ontwerp voor een sandaal. Voor zijn afstudeerproject, dat hij in de loop van dit jaar wil op starten, heeft hij grootse plan nen. „Ik wil in Kenia op een so ciale werkplaats de productie van sandalen op gang brengen. Die gaan we dan in Nederland verkopen. Met het geld dat dat oplevert, moet er daar een vak opleiding voor sandalenmakers ontstaan." Van Troost was een paar maan den geleden al in het Afrikaanse land voor een schoolproject. En passant liep hij er nog even een halve marathon. „Ik was er toch." In die combinatie, ontwer pen en hardlopen, ziet hij zijn toekomst. „Ik hoop zelfs dat ik ze ooit samen kan brengen." Wat dat werk betreft is hij eerst afhankelijk van investeerders om zijn afstudeerproject te doen slagen. Succes behalen in de sport heeft hij vooral in eigen hand. Dat moet stapje voor stap je, vindt hij. „Om echt goed te worden, moet eerst mijn basis snelheid omhoog. Daarom train ik voorlopig vooral op de baan, foto Dirk Jan Gjeltema met name de acht- en vijftien honderdmeter." Vandaar dat hij deze winter meestal korte crosses loopt. „Wel met af en toe een langere afstand tussendoor. Dat kan best. Bovendien vind ik dat leuk, en daar gaat het om." Con crete doelen voor dit jaar heeft hij ook. „Ik wil rond de 32.30 lo pen op de tien kilometer." Bege leider Kloet legt de lat hoger. „Die jongen loopt dit jaar in de 31 minuten. Hij weet niet half wat hij kan." door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van Mytilus zijn het nieuwe kalen derjaar uitstekend begonnen. De Goese formatie deed aan de staart van de ranglijst in de tweede divisie C prima zaken door uit tegen het op de derde plaats geklasseerde Nivoc'68 met 4-0 te winnen. Nivoc'68-Mytilus 0-4 (19-25, 18-25,14-25, 27-29): Bij een met personele problemen kampend Mytilus deed Joop Dees mee als libero. Met een gemiddelde leef tijd van 41 jaar speelde de Goe se ploeg van meet af geïnspi reerd. Dat was mede ingegeven door teksten in het programma blaadje van de thuisploeg. Daar in werd vermeld dat Mytilus op een bijna uitzichtloze positie was beland en voor Nivoc'68 geen problemen mocht opleve ren. De thuisploeg, tot zaterdag ongeslagen voor eigen publiek, trof een erg degelijk spelend My tilus. „Als je een goede dag hebt, kan in deze klasse iedereen van ie dereen winnen", glunderde aan voerder Peter Verburg. De Goe se formatie haalde in verdedi gend opzicht veel van de grond en had in Rini Boutens een tref zekere uitblinker. In de eerste set namen de Zeeuwen na het ne gende punt afstand. Met de eer ste setwinst op zak trok Mytilus ontspannen en geroutineerd spe lend alle registers open. Dat re sulteerde in de derde set in een ware afstraffing voor Nivoc'68. De thuisploeg deed er in de vier de set alles aan om de schade te beperken, maar moest in de slot fase opnieuw buigen. VVS'92-AVVA 1-3 (20-25, 25-22,18-25,19-25): De Vlissin- gers hadden voor de winterstop de tweede plaats in het vizier, maar slaagden er tegen de num mer vier van de ranglijst nauwe lijks in om gevaar te stichten. De thuisploeg liep in de eerste set snel een achterstand op en wist die niet meer op te halen. Daarna leek WS'92 zich te her pakken. Met goed spel namen de Vlissingers het initiatief. In de beste set van de wedstrijd re sulteerde dat in de gelijkmaken de setwinst. Daarmee was de koek aan Zeeuwse kant op. De pass was weliswaar redelijk, maar in aanvallend opzicht bleef WS'92 onder de maat. Zonder zelf goed te serveren wa ren de bezoekers in aanvallend opzicht beter. Dat leidde tot twee setzeges op rij. Kwiek-RVC/Libanon 2 2-3 (25-18, 25-19, 16-25, 20-25, 9-25): Kwiek bracht een jonge ploeg binnen de lijnen en begon prima. De Bruse formatie was aanvankelijk in alle opzichten beter en trok meer dan verdiend in de eerste twee sets de winst naar zich toe. Een opstellings- fout in de derde set zorgde voor de ommekeer. Kwiek kwam niet meer in het ritme van de eerste sets en verloor drie keer op rij. Vrouwen Kwiek-RVC/Libanon 3-2 (11-25, 35-33, 23-25, 25-19, 15-13): Een boeiend duel, waar in beide teams met uitzondering van de eerste set nauwelijks voor elkaar onder deden. Kwiek werd in de eerste set overdon derd, maar herstelde zich uitste kend. In een hoog tempo kreeg de thuisploeg de kampioenskandi daat in vijf sets op de knieën. TriadeA'CT-Savok 3-1 (25-22, 25-16, 24-26, 25-20): Een slech te wedstrijd van Savok, dat zelf veel te veel fouten maakte. Triade/VCT serveerde sterk en kwam door een goede pass aan prima aanvallen toe. Daar had Savok nauwelijks een antwoord op. De Sasse equipe bleef in pas send opzicht onder de maat en kwam nauwelijks tot goede aan vallen. Dat was te wijten aan een povere spelverdeling. De thuisploeg had blokkerend een goed antwoord op de Sasse aan- valspogingen en dwong Savok tot simpel te verdedigen balle tjes over het blok. Na winst in de derde set leek het er even op dat de Zeeuws-Vlamingen de wedstrijd een andere wending konden geven. Triade/VCT stel de echter orde op zaken en be sliste het duel met een derde set zege. winnen om revanche te nemen op onszelf en op de tegenstan ders waarvan we eerder hadden moeten winnen." Fortis-Pernix 17-12. Scores Fortis: Niels Bebelaar 7, Chaïm Koole. en Remco Crucq beiden 3, Elze Blan- kenburgh 2, Wander Koole en Ha gar Hoogwerf beiden 1 door Pieter van Klinken GOES - Het was een gekke za terdag in derde klasse van het zaalkorfbal. De bovenste vier ploegen op de ranglijst verloren van de onderste vier. De groot ste stunt kwam van Seolto, dat met liefst 13-7 won van koplo per Snel. In de vierde klasse won Atlas met ruime cijfers van BKC. De ploeg uit Ritthem was met 12-7 te sterk voor de Bressi- aanders. KVK uit Kapelle ver loor haar thuiswedstrijd tegen Zaamslag met 8-11. Het Kloe- tingse Blauw Wit was vrij. Kinderdijk-Tjoba 13-21: Kinder dijk was aanvankelijk beter en kwam met 3-1 voor, maar Tjoba hei-pakte zich vooral verdedi gend goed. Toen de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen zelf beter ging scoren, liep het uit naar 8-12 bij rust. Via 9-16 werd het uiteindelijk 13-22. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Gerben van Boven 4, Sander Ha- rinck en Johanneke Vleugel beiden 3, Jojanneke Fokke en Petra Rijn 2, Jouri van de Broeke 1. Swift-All Ready 12-12: Swift kwam op 5-1, maar zag All Rea dy voor rust weer aansluiten. In de tweede helft waren de teams aan elkaar gewaagd. De Middel burgse ploeg nam wel steeds het voortouw, maar de Zierikzeese tegenstander liet zich de kaas niet van het brood eten. Scores Swift: Eefje van den Berg en Richard Geldof 3, Paul van den Berg en Roel Klootwijk 2, Anita Hoekstra en Mabel van de Velde 1. Scores All Ready: Jan-Willem van Nieuwehuyze 4, Remy Quist 3, Dennis Voshart 2, Henk de Graaf, Esther Snoek en Desiree Voshart 1. TOP-RWA 17-11: In de eerste helft speelde tweedeklasser TOP te onrustig en bijna zonder overleg. In de tweede helft ging het beter. Na 6-6 bij rust maakte TOP de aanvallen lan ger en verdedigde de ploeg beter. Dat zorgde voor 12-6, waardoor het vertrouwen terug was. Scores TOP: Leon Kloet 8. Petra de Ridder 4, Nellelce van Belzen 2, Ad BezemerPieter Jantine Meulmeester 1 Stormvogels-'t Capptoeal, In de eerste helft vielG Witte uit met een enkefe In de tweede helft mas£ Sanderse met een zelf® suur zelfs de gang naaife kenhuis. De uitslag goed. De Westkapellenasi nen van het veel sterker»; 't Capproen uit Hellef door een doelpunt van'? Peene in de laatste minuut Scores Stormvogels: 3, Niek Peene, Frank PeeK. no Sanderse 2, Jan Them ky Koole en Linda de ife Ondo-DVS'69 13.15. strijdt om het kampi^ terwijl DVS'69 drik-Ido-Ambacht punten had. Desondacb loor de ploeg uit Sin; waar de wouwen bei «f den, maar niet het veisdil den maken. Na de 94 sprong bij rust was het a wege de tweede helft ft? de laatste tien minuten sa Ondo echter niet meer. Scores Ondo: Mine de 'f® hoan de Pagter 3, Annefe en Maarten Lorier 2, Sml beecker, Renee Groenleers Hoogwerf 1 Togo-NIO 12-16: De C-a ren kwamen snel met 2- tegen NIO, maar maaüs goed en besloten de eer; met een 7-6-voorsprongg wege de tweede helft kia klad erin. De Rotterdams pen uit van 9-9 naar 19 go's afstandsschoten\ic:a maal net vei" Scores Togo: I\ Yvonne Jozias. se 3, Suzanne E dergem en Corné van fiooijs Seolto-Snel 13-7: Seoiï een topdag tegen de ft koploper. De VlissingersH vanaf het begin de yoh en stonden bij rust a! 2 voor. In de tweede helft: ploeg nog verder uit. Scores Seolto: Anja Ouni niek Reijnierse, JolandaL Dennis Goedegebuur en Ei hoorn 2, Harrie Kerkhof s Verkerk 1. door Daaf Kasse MIDDELBURG - Er kwam za terdag een einde aan de zege reeks van PWG 's-Gravenpol- der. Na vier achtereenvolgende overwinningen speelde de Zeeuwse damhoofdklasser in ei gen huis met 10-10 gelijk tegen Damlust uit Gouda. Met deze uitslag konden de spe lers van PWG tevreden zijn, want lange tijd stond er een ach terstand van vier punten op het scorebord. Daaf Kasse werd in het middenspel het slachtoffer van een lokzet: hij combineerde naar dam, maar zag een winnen de tegencombinatie over het hoofd. De tweede nul kwam op naam van Henk Gunter, die lange tijd uitstekend partij gaf tegen voor malig Nederlands kampioen Er- no Prosman, maar in tijdnood slachtoffer werd van een geraffi neerde combinatie. Uiteindelijk had PWG het aan de gebroeders van de Weteringh te danken dat het duel toch nog een wedstrijd- punt opleverde. Eerst verklein de Arie van de Weteringh de ach terstand tot twee punten. Hij bracht zijn tegenstander in der mate grote problemen dat hij door tijdsoverschrijding ver loor. Jan van de Weteringh, die dit seizoen goud waard is voor zijn team, bracht PWG kort daarna op gelijke hoogte met de Gou wenaren. Hij joeg zijn tegenstan der naar de randen van het bord en wikkelde vakkundig af naar een overmachtseindspel. Bij een 8-8-tussenstand moest Kees Rijk het in een lastig eindspel nog even secuur spelen, maar toen de teamcaptain een punt had veiliggesteld kon er weinig meer mis gaan. Een gelijkspel van Andres van den Berge aan het eerste bord bracht de eind stand op 10-10. Middelburg deed uitstekende za ken in de tweede klasse E. Zelf wonnen de Middelburgers met 15-5 van Dordrecht 2, terwijl concurrent Verhaar Montage/DVA een 12-8-neder- laag leed tegen TDV 2. In wed- strijdpunten staat Middelburg nu gelijk met de Alblasserdamse ploeg, maar de Middelburgers hebben een wedstrijd minder ge speeld. De voorsprong op Eure ka en TDV 2 bedraagt twee pun ten, terwijl het bordpuntensal- do duidelijk in het voordeel van Middelburg is. Op de overwinning nel 5 af te dingen. Tegenover nederlaag (van Piet A stonden maar liefst zesor- ningen. Achtereenvolgens Wim Koppejan, Arie K; raat, Frans Blaas, PeterJ selaar, Ad Trapman 0 Nieuwenhuijzen hun tega der kansloos. Het tweede van PWG 's-Gravenpolda voor de tweede keer op gen het Tilburgse Angarè matica 2 werd het 124 van Akkeren, RiankaRec ter en Jan van Beecka de enige nederlaag Ik naam van René Duseboï Rademakers schaakkamp® OOST-SOUBURG -Erin nend was het nooit. H zelfs met het grootste s Maarten Rademakers 3 nog uitkomen in deB-oï maar verkoos de A-gr» met succes. Met een b procent score was de v duidelijk de sterkste Zeeuws kampioensduf schaken voor de jeugd. Landau-speelster Ingetaf sen legde beslag op de plaats. Nick Weg noot van Rademakers,ntó noegen nemen met dei stek. In de B-groep was het spannender. Rien de Goes leek de titel indefl slepen, maar in de laa£ kwam clubgenoot Jo?^ Braak langszij. Het resultaat gaf Van deBië tel. Op ruime afstand*® burger Hans Riseeuwds) De C-groep kende strijd tussen de voor Os spelende Max-" Terneuzenaar en SöuburgerTimdeJt>| carmon was Brand W* baas, maar tegen demic® den verspeelde hij öb t punten. Daardoor Zeeuws kampiof C-groep. Ducarmonité' den zijn met de twee^l' Tim de Jonge W De D-groep was spa^ het einde. Souburg^ van Driel en Oostbif Cornells gaven elkaff® De laatste ronde bract slissing, waar Corn®

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 18