Zelfs Rijkaard van de kook Zeeuwse lucht bevalt Heerenveen Koeman wil mogelijk onheil nu bezweren Seedorf trefzeker bij winnend Milan Destorme geniet van mooie avoni in Astridpark Beschamend verlies Ajax in Kaapstad Nederlaag Barga bij Espanyol haalt de nodige frustratie boven Mourinho verklaart clubleiding Chelsea de oorlog maandag 15 januari 2007 Van Nistelrooij matchwinnaar MADRID - Real Madrid is kop loper Sevilla gisteravond tot op twee punten genaderd. De Ko ninklijke wees op eigen veld Real Zaragoza met 1-0 terug. Ruud van Nistelrooij zorgde na 41 minuten voor de enige treffer van de wedstrijd. Sevilla had eerder op de dag niet geprofiteerd van de neder laag van Barcelona bij Espa nyol. De koploper in de Spaanse voetbalcompetitie verloor in ei gen stadion verrassend van het laaggeklasseerde Real Mallorca: 1-2. Sevilla behoudt daardoor twee punten voorsprong op Bar celona. dat nog één wedstrijd moet inhalen. Sevilla begon nog wel goed aan het duel met Mallorca. Kanouté opende halverwege de eerste helft de score door een straf schop te benutten. Kort na de pauze maakte Nunes gelijk. Maxi Lopez zorgde niet veel la ter voor het winnende doelpunt. Salmon bezorgt NAC Breda zege TILBURG - Glen Salmon werd in de winterstop door zowel NAC Breda als Willem II be geerd. De spits koos uiteindelijk voor een terugkeer naar NAC, de club die hij eerder ook al en kele seizoenen diende. De aan valler was gisteren bij de onder linge confrontatie tussen de Bra bantse clubs direct succesvol. Hij besliste het duel in de 84e minuut. Uiteindelijk werd het in de slotfase ook nog 2-0. Na een moeizame eerste helft, werd het duel na de pauze iets leuker, omdat beide elftallen toch graag wilden winnen. Mes- soudi schoot direct na de pauze tegen Zoetebier aan en een mi nuut later was Salmon aan de andere kant dicht bij de ope ningstreffer. Uiteindelijk werd het toch de middag van Salmon, al had hij daarbij ook de hulp van doel man Björn Sengier nodig. In de 84e minuut maakte hij het win nende doelpunt. De keeper van Willem II zag er niet goed uit bij de goal. In de slotfase bepaalde Mike Zonneveld met een achte loos stiftje de eindstand op 2-0. ANP Spurs gaat thuis pijnlijk onderuit LONDEN - Tottenham Hotspur is gisteren voor eigen publiek te gen een pijnlijke nederlaag aan gelopen. De ploeg van trainer Martin Jol ging met 2-3 onder uit tegen middenmoter Newcast le United. Daardoor verloren de Spurs als nummer acht van de Premier League de aansluiting met de subtop. Tottenham verspeelde de over winning in de slotfase. Door tref fers van Martins en Butt, die bin nen twee minuten scoorden, ga ven de Spurs drie dure punten weg. Defoe schoot bij een achter stand van 2-3 namens de thuis ploeg nog op de paal. Voor Tot tenham scoorden Defoe (1-0) en Berbatov (2-1). Koploper Manchester United maakte opnieuw geen fout. De ploeg van keeper Edwin van der Sar was op Old Trafford met 3-1 te sterk voor Aston Villa, waar Wilfred Bouma de eerste helft meespeelde. In die fase liep Manchester uit naar 3-0. door doelpunten van Park, Car- rick en Cristiano Ronaldo. Ag- bonlahor deed na rust nog wat terug namens Aston Villa: 3-1. Arsenal was op bezoek bij Black burn Rovers met 2-0 de sterkste. De Londense ploeg, met Robin van Persie in de basis, speelde al vanaf de twaalfde minuut met tien man. Gilberto Silva werd in die minuut van het veld ge stuurd. Kolo Touré en Thierry Henry zorgden er toch voor dat Arsenal drie punten behaalde. Liverpool had eerder op de mid dag geen moeite met Watford. De nummer drie van de Premier League was met 3-0 te sterk voor de hekkensluiter. Bellamy opende in de 34e minuut de sco re voor Liverpool, waarna de boomlange Crouch vlak voor en vlak na de pauze de eindstand op 3-0 bepaalde. ANP Frank Rijkaard is niet iemand die snel de controle over zijn emoties verliest, maar zaterdag avond sloeg hij uit woede een ruitje aan diggelen in de dug-out. De tweede nederlaag van het seizoen - hij stadgenoot Espanyol (3-1) nog toel - haalde de nodige frustratie bij Barcelo na naar boven. door Leon ten Voorde BARCELONA/DEN HAAG - Door alle affaires in Madrid werd de aandacht de afgelopen week afgeleid van de problemen bij Barcelona, maar zaterdag rond middernacht was er geen ontsnappen meer aan. Boven op de berg Montjuïc leg den de schijnwerpers van het Estadi Olimpic Lluis de sportie ve crisis bij de kampioen genade loos bloot. De dik verdiende ne derlaag bij Espanyol was om meerdere redenen ontluiste rend, maar wat vooral bleef han gen was het machteloze en slap pe spel van een ploeg die volle dig met zichzelf overhoop lag. Hoe was het mogelijk dat zo'n mooi gezelschap spelers, zo lus teloos en verveeld het noodlot te gemoet was getreden? „We zijn weer even wakker geschud'', sprak trainer Frank Rijkaard na de oorwassing van het kleine broertje uit de andere kant van de stad. De supporters van de thuisclub vierden de eerste zege sinds vijf jaar op de gehate buurman met de passie van een volksfeest. Om de vernedering nog eens te vergroten haalden de fans tij dens de laatste minuten van het duel massaal de Spaanse vlag gen te voorschijn. Meer pijn kun je de Catalaanse trots niet aan doen. Knuffelbeer Op het veld waren de emoties niet minder heftig. De verhitte sfeer werd nog het mooist ver persoonlijkt door Ivan de la Pena. De kleine kale middenvel der was ooit de knuffelbeer van Barga, maar werd later afge dankt door zijn grote liefde. Te genwoordig is hij de strateeg van Espanyol en zaterdagavond beleefde hij zijn ultieme wraak. De la Pena viel in de slotfase ge blesseerd uit, maar het was prachtig om te zien hoe hij na zijn wissel hinkend en met een bandage om zijn been langs de lijn bleef rennen. Het vuur brandde bij hem aan alle kanten en hij stond daarin niet alleen. Espanyol barstte van de adrenaline en had er ne gen gele kaarten voor over om overeind te blijven. Luis Garcia zette Espanyol na een half uur op voorsprong. Saviola zorgde voor de gelijkma ker, maar vijf minuten later kop te Tamudo de 2-1 binnen. Die treffer bracht de anders zo koe le Rijkaard tot razernij, want uit pure frustratie sloeg hij een ruitje in de dug-out kapot. Ter wijl Rijkaard de bank verliet, namen een paar mensen van de thuisclub demonstratief de scha de op. Barcelona ging nog wel op zoek naar de 2-2, maar in de counters van Espanyol zat veel meer dreiging opgesloten dan in het steriele aanvalsspel van Bar celona. Uit een van die tegensto ten zorgde de van Valencia over gekomen spits Rufete in de bles suretijd voor de beslissing: 3-1. Rijkaard staarde na het laatste fluitsignaal wezenloos voor zich uit. De oefenmeester besefte maar al te goed dat het zwakke spel allang geen incident meer was, want uit de laatste drie duels haalde zijn sterrenensem ble slechts twee punten. Toch viel de schade bij het op maken van de balans van het weekeinde nog mee ook, want koploper Sevilla verloor giste ren "op eigen veld verrassend van Mallorca, waardoor Barcelo na ondanks de matige resulta ten nog altijd maar twee punten achter staat. GPD Heerenveen-spits Lasse Nilsson (links) probeert Jimmy Dewulf, verdediger van Cercle Brugge, uit te kappen. door Jan Dagevos OOST-SOUBURG - De ene club trekt er op uit naar Turkije, de andere gaat naar Zuid-Afrika. Heerenveen zocht het echter dichter bij huis. De Friese eredivisio- nist streek de afgelopen dagen ter voorbereiding op de tweede competitiehelft neer in Zeeland. „We hadden twaalf dagen om ons voor te bereiden op de tweede seizoenshelft", legde trainer Gert-Jan Ver beek zaterdag uit. „Als je dan naar het buitenland gaat, ben je meteen al twee reisdagen kwijt. Vervol gens moet je acclimatiseren, en als je dan weer thuis komt, loop je de kans ziek te worden." Heerenveen zocht daarom zijn heil in de provincie, trainde op de velden bij RCS en werkte zaterdag in Oost-Souburg een oefenwedstrijd tegen de Belgische eersteklasser Cercle Brugge af. De Friese formatie verloor uiteindelijk met 1-2. Hee renveen, dat 's morgens nog een pittige strandtraining had afgewerkt, was beter, maar sprong slordig met de kansen om. „Het is ons prima bevallen", zei Verbeek zaterdag na foto Lex de Meester afloop van het duel. „We hadden misschien nog iets be tere velden gewild, maar dit is vaak afhankelijk van de gemeente, en de ene gemeente stelt zich daar wat andei's in op dan de andere. Gelukkig was men hier be reid om voor de wedstrijd tegen Cercle Brugge het veld nog een keer te rollen. Al met al was het een pri ma oefenmoment." Heerenveen-Cercle Brugge 1-2 (1-1). 4. Dieier Dekelver 0-1, 17. Paul Bosvelt 1-1, 85. Matthias Feys 1-2. Scheids rechter: Ruud Bossen (Haarlem). Aantal toeschouwers: 550. van onze sportredactie MILAAN - AC Milan is het nieu we jaar goed begonnen. Mede dankzij een doelpunt van Cla rence Seedorf won het elftal van trainer Carlo Ancelotti met 3-1 van Reggina. Pirlo en Gilardino maakten de andere treffers voor Milan. AC Milan bereikte dankzij de ze ge voor het eerst het linkerrijtje. Nummer twee AS Roma raakte verder achterop bij koploper In- ternazionale. Roma kwam bij Messina niet verder dan 1-1. Messina maakte in de slotmi nuut gelijk. Parisi benutte een strafschop. Mancini bracht Ro ma voor rust op voorsprong. Internazionale heeft nu negen punten meer dan AS Roma. Met de 3-1-zege op Torino vestigde Inter een nieuw record in de Se rie A. Het was de twaalfde com petitiezege op rij. Een dergelijke zegereeks was niet eerder be haald door een Italiaanse club. Adriano opende de score voor In- ter. Na rust bracht Fiore de thuisploeg langszij, maar twee minuten later schoot Ibrahimo- vic de Milanezen alweer op voor sprong. Materazzi velde het von nis definitief over Torino. door Frans van den Nieuwenhof LA MANGA - Hij sprong op zijn fiets en weg was hij. Ronald Koeman had gistermiddag na het oefenpotje tegen 1. FC Köln even geen zin in mensen om zich heen. „Ik was best even pissig", zei de trainer een uur na de 2-0- nederlaag. „Dal heb ik de spe lers zojuist in het hotel tijdens de nabespreking ook laten we ten." PSV verloor op een manier die de landskampioen onwaardig was. Lichtzinnigheid brak het team van Koeman de eerste twaalf minuten op. Twee doel punten van Luciano gaven Köln het idee dat PSV wellicht zijn tweede elftal had gestuurd. In die fase werd ook nog een doel punt afgekeurd wegens buiten spel en raakte Salcido de paal naast Gomes. „Het had zomaar 4-0 kunnen staan", rekende Koe man voor. Koeman is er nu alles aan gele gen om de wet van Murphy uit te bannen. Hij eist elke training scherpte van zijn ploeg. „We zul len ook komende week flink doorwerken", zo wil hij verslap ping voorkomen. „We hebben elf punten voorsprong en ik zie deze ploeg geen vier wedstrij den meer verliezen, maar je weet het nooit. We moeten voor komen dat we in een negatieve spiraal terechtkomen." Koeman rekent niet meer op Al berto Luque en oriënteert zich breed. Kopen is evenwel geen optie voor PSV. De 'woede' om de nederlaag tegen Köln was in middels ook gezakt bij Koeman. „Ik wil best een keer verliezen als dat geen consequenties heeft. Misschien heeft het de ogen weer even geopend." GPD door Leon ten Voorde LONDEN/DEN HAAG - De meester van de provocatie kwam zaterdagmiddag met een onvervalste oorlogsverklaring. Alleen richtte Chelsea-coach Jo se Mourinho het gif dit keer niet op de tegenstander, maar op machtige heren binnen de club, die de hand nu eens op de knip houden. Je kunt veel van Mourinho zeg gen, maar niet dat hij geen lef heeft. Als je bij Chelsea de grote baas Roman Abramovitsj wilt sarren, moet je diens troetelkind en recordaankoop Andrei Sjevts- jenko (kosten 50 miljoen euro) doodleuk naar de tribune stu ren. Mourinho deed dat zater dagmiddag tegen Wigan Athle tic (4-0-winst) en liet daarmee de glazen op het ereterras tril len van onrust. Met die doelbewuste, provoce rende actie maakte Mourinho nog maar eens duidelijk dat hij zich van niets en niemand iets aantrekt. Mourinho is boos en ie dereen mag dat weten. Sterker nog, iedereen moet dat weten. De Portugees is woedend omdat de clubleiding weigert geld in nieuwe spelers te steken nu zijn selectie door blessures wordt ge teisterd. Mourinho noemde zijn uitgedun de groep vorige week zelfs on dermaats en die opmerking is akelig slecht gevallen bij het ma nagement, dat van mening is dat de club hem alles heeft gege ven wat hij begeerde. Vooral Frank Arnesen, die bij Chelsea over de scouting en het aankoopbeleid gaat, heeft zich fel verzet tegen de komst van nog meer sterren en de Deen wordt daarbij verrassend ge noeg gesteund door suikeroom Abramovitsj Jeugdopleiding De Rus, die toch lange tijd de in druk wekte dat hij tot in de eeu wigheid met geld zou blijven smijten, vindt het mooi geweest zo en is van mening dat Chelsea de komende jaren maar eens de vruchten van de jeugdopleiding moet gaan plukken. Het publiek op Stamford Bridge koos tegen Wigan massaal de kant van Mourinho en scandeer de voortdurend zijn naam. Maar die vocale steun zal hem waar schijnlijk niets opleveren nu de interne machtsstrijd in zijn na deel is beslist en zijn vertrek uit Londen aanstaande lijkt. Als coach won hij zaterdag ove rigens wel, maar dat mocht ei genlijk geen naam hebben tegen het zwakke Wigan, waar inter national Denny Landzaat niet eens goed genoeg werd bevon den voor een basisplaats. Arjen Robben speelde wel bij Chelsea. De aanvaller liet bij zijn rentree na een blessure een paar aardi ge dingen zien, scoorde zijn tweede treffer van het seizoen en was ook nog betrokken bij het derde doelpunt van de thuis ploeg. Robben kreeg vlak voor tijd een publiekswissel van de coach, die even later stoïcijns de felicita ties ontving na de rimpelloze ze ge- Op zijn gezicht was geen spoor tje emotie te ontdekken. Het la chen is hem bij Chelsea allang vergaan. GPD - xcx Ruim een halfjaar gele den nam David Destorme na twee seizoenen afscheid van Hoek. De sierlijke aanvaller ging zijn geluk als prof bij FCV Dender EH beproeven en is daar uitgegroeid tot een vaste kracht. Zaterdagavond verloor hij in de achtste fina les van het bekertoernooi van Anderlecht (5-2). door Barry van der Hooft GOES - De woorden die Mbark Boussoufa na afloop sprak, gaven David Destorme een warm gevoel. „Ik moet Dender een compliment ma ken voor de manier waarop ze hier in het Astridpark durf den te voetballen", zei de Ma rokkaanse aanvaller van An derlecht. „Dat zei hij niet zo maar", wist Destorme. „We hebben ze af en toe flink pijn gedaan." Een dag na de nederlaag keek David Destorme tevreden te rug op een bijzondere avond. Speelde hij vorig seizoen we kelijks voor zo'n duizend toe schouwers; in Brussel zaten er zaterdag ruim 19.000 op de tribunes. „Toch stond ik niet met trillende benen op het veld", vertelde Destorme. „Ik wilde er vooral van genieten en dat is gelukt. Voetballen in zo'n stadion geeft je enorm veel energie. Het is voor mij een enorme belevenis en het smaakt naar meer. De kans is groot dat Destor me volgend seizoen wekelijks in dergelijke theaters mag op draven. Dender is al maanden koploper in de tweede klasse en heeft halverwege de compe titie een marge van vijf pun ten op FC Antwerp. „We krij gen vanaf volgende week met een vijf zware wedstrijden. Het is vooral zaak om die goed door te komen. Het wordt een lastige en spannen de tweede competitiehelft, maar wij moeten niet w Antwerp juist welmóet'' Dender is al verzekerd? een ticket voor de naco-, tie, maar heeft dat niet eens nodig als he:^7 zoals zaterdagavond f Anderlecht. De uny kwam brutaal op pu Persoons op aangevm, Destorme raakschoot K-i enorme blunder van do^ Coppens (1-1, Boussout, een splijtende pass oplfe za (2-1) leidde Destorr^ bijna de gelijkmakerij voorzet werd van dichtbijs, ter overgeschoten. Fni!r4 sliste het duel veryjfe vlak voor rust: 3-1. Nadat de Argentijn na;;- nuten voor 4-1 had gra kreeg Dender nog eva 3 Destorme werd neers?s Franck benutte de sinlsj 4-2. Het laatste woord achter voor Anderlecht via Boussoufa de eind-,; op 5-2 bepaalde. „Toch hebben wij laten j wat we in ons mars hefe keek Destorme terug, j trainer was tevreden ova; en ikzelf eigenlijk ook wd denk dat het mijn beste? strijd van dit seizoenwa! afloop hoorde ik dat I schacht mij een moeilijke spelen tegenstander ve dat hij me wat had ea schat. Dat vind ik dasi mooi om te horen." Destorme beseft dal held maal heel snel gaat. Ejj denkt daarom nog wel©; rug aan de afgelopen j« „Bij mijn overstap van En g'em naar Hoek was ill nieuwd of ik het niveaus zou kunnen. Afgelopen® dacht ik hetzelfde. Na des strijd tegen Anderlecht den mensen tegen me ik had laten zien het hoope veau aan te kunnen, Él dat het uitkomt, maar Si dat een paar jaar gè nooit duiven dromen." door Jop van Kempen KAAPSTAD - Ajax heeft zich zelf gistermiddag behoorlijk be lachelijk gemaakt. In een oefen wedstrijd tegen zusterclub Ajax Cape Town gingen de Amster dammers met 3-1 onderuit. De Zuid-Afrikaanse goals vielen in een tijdsbestek van zes minuten. Trainer Henk ten Cate: „Je kunt het mij verwijten." De beschamende nederlaag vond plaats tegen het decor van 'Missie Kaapstad', het ambitieu ze én nobele project om de Zuid-Afrikaanse zusterclub nieuw leven in te blazen en de mensen in de townships tegelij kertijd de kans te bieden op een mooier bestaan. Het was voor 'Missie Kaapstad' het tweede verliespunt op rij, want ook de afzegging van Johan Cruijff is een smet op het blazoen. Binnen zes minuten was de 3-1- nederlaag een feit. Ajax was in de eerste helft via Ryan Babel nog op voorsprong gekomen, maar tussen de 65e en 71e mi nuut zetten de Zuid-Afrikanen de wedstrijd volledig naar hun hand. Granwald Scott, de aanvaller die Ajax al eens in het vizier had voor een stageplaats, maak te twee goals. Nathan Paulse knikte de derde binnen. Bij die stand werden de Amster dammers met hakjes, schijnbe wegingen en een publiekswissel voor doelman Hans Vonk tot het einde van de wedstrijd stevig te kijk gezet. 'Ajax Cape Town skop gat' stond er op de borden die de pakweg vierduizend Zuid-Afrikaanse toeschouwers in het Athlone Stadium met zich meedroegen. Ajax Kaap stad 'kicks ass'; De Amsterdam mers kregen inderdaad billen koek van de Zuid-Afrikaanse middenmotor, die met een jong team aantrad en de beste spe lers bovendien lang op de bank hield. Wankelmoment De onthutsende nederlaag die 'het grote Ajax' (citaat Ten Ca te) tegen 'het kleine Ajax' (ci taat Ten Cate) leed, was het ge volg van het almaar terugkeren de wankelmoment. Ajax kende de afgelopen twaalf maanden in veel wedstrijden re gelmatig periodes waarin de boel als een kaartenhuis in el kaar kon storten. Dat gebeurde vorig jaar regelmatige: eerste wedstrijd in 2007 i nieuw. De frisse doorstart die.ij het trainingskamp wildes is in een snikheet Kaaps.' doende verworden tot eco de doorstart. Met duels mi Utrecht (21 januari), FC Gr. gen (28 januari) enFeveiw februari) voor de boeg E weerde Ajax zich in een positie. Opvallenderwijs trok Te zelf deels het boetekles „Je kunt het mij rei want ik heb niet metis; ste team gespeeld", zeL; uitzondering van Jaap (rust), Wesley Sneijder(ns hn Héitinga (blessure) e neth Vermeer (derde liet de oefenmeester alles op het stugge grasveld aa komen. Schifting „Ik wilcle iedereen evenfc lasten", aldus Ten Cate.w de stonden in de eerstes andere spelers op het in de tweede helft. Mets ge bries in de rug had As eerste helft ondanks pS toch een 1-0-voorsptëj reikt. Door zielloos spd; bekende wankelmoraal het daarna toch weer „Een aantal spelers hé$ tweede helft te kennen^ dat ze de komende tijd® op mogen rekenen",® Cate. Daarmee gaf de 2 aan een schifting in ajnS te maken. De opvallend men die het in de ogffi^ Cate voorlopig hebben^ zijn Thomas Vermatte- Emanuelson, Hedwigs^ Mam-o Rosales en Huntelaar. Vooral de terechtwijst; Huntelaar (gisteren bij heid van Stam en Per®? met de aanvoerdersband merkelijk. De spits die®- vorige trainer Danny P veel scoorde, kan onder» te zijn draai maar n$f Het is de tweede terech' in korte tijd, want mei" in het laatste cont inet NEC maakte Ten» een punt. Leonardo debuteert Ajax Cape Town.Bjf® dreven en was dichtbij® fer, maar in het street ofr elftal kon hij het vast maken. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16