eere wordt toerist vriendelijker Een middagje receptie Rookwolken boven bowlingcentrum De Kruitmolen Aemstie Alive in Burgh-Haamstede verloopt succesvol Beste wensen in Middelburg Tholen kiest sportcentrum 'eineente pakt parkeerbeleid aan Itreden van ee bands Midgard DELBURG - In jongeren - Cl1 nun Midgard wordt zater- 20 januari weer een Lost avond georganiseerd. i'staan twee bands op de •flken. De Nuclear Brothers ioes en de band Joop uit uwen-Duiveland. De eerste staat voor speedrock, de !de heeft een repertoire van chillende stijlen - van punk ilues, Nederlandstalige tek- nemen een belangrijke sin bij Joop, vond begint om 21.00 uur iidgard aan de Bachten- e 14 in Middelburg. De en- voor Lost Key-avonden is van twee naar Bezorgklachten: IOO-0231231 imaandag t/m vrijdag ge ilende de openingstijden; lterdags tot 12.00 uur edactie alcheren litenruststraat 18 330EB middelburg ■0118-493000 •mail: redwalch@pzc.nl laurits Sep (chef) adia Berkelder Mam van den Broek elma Osman 'endyvanden Hurk Koen de Vries (sport) Centrale redactie wonspark 28 'ostbus 31 14460 AA goes 1T6l: 10113)315500 F»«: «H13I315669 E-mail; rt I 'NTERNET '•Pzc.nl aail: web@pzc.n| Elke bezoeker werd bij binnenkomst behangen met een echte Middelburg-tas. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Hij is er ongetwijfeld geweest, cle directeur van de Rabobank. Alleen valt hij niet zo op, tussen tiental len bezoekers. De nieuwjaarsreceptie van de gemeente Middelburg is nu een maal een dagje uit. En het gekke is dat je gewoon vergeet waar het eigenlijk om ging'. „Och ja, beste wensen hé! Hoppa, die is binnen. Een mooie canvas tas, gevuld met boekjes over de provin ciehoofdstad. Ruilen tegen een oranje mag en of je soms een glaasje wijn lust. Toastje zaim erbij? Twee jaar geleden besloot de gemeente Middelburg dat het anders moest. Die nieuwjaarsreceptie op het stadskan toor, die trok altijd dezelfde mensen. Steeds minder ook. Daarom zou de ge meente voortaan naar de mensen toe gaan. Op een locatie, met een thema. Dat was vorig' jaar sport, in de sporthal De Kruitmolen. Zaterdag was het cul tuur, in de Zeeuwse Bibliotheek. Aiii, daar heeft Chris Dekker van de SGP iets gezegd. Middelburg een reli gieuze stad? Het politiek café borrelt. Toch blijft debatleider Nico Out trouw aan de stelling over de Vleeshal, waar mee de échte discussie uitblijft. Want over de rest is iedereen het eens. Ja, er is te weinig jeugd binnen culturele in stellingen en natuurlijk: ja, in kunst en cultuur moet worden geïnvesteerd. De aula lokt. Echte kunst en cultuur vind je kennelijk toch buiten het café, Zang, dans, toneel, muziek, ballet: alle verenigingen mogen hun kunsten laten zien. Voor fotograferende vaders, toeval lige voorbijgangers, biebleden die in de tijd dat ze vol bewondering staan te kij ken al bij hoofdstuk vier hadden kun nen zijn. En meneer Rottier. „Ik ga elk jaar", zegt hij, terwijl hij nog snel een blik op de elfendans werpt. „Ook toen het nog in het stadskantoor was. Zelfs toen was het gemoedelijk. Het is een ontmoetingsplek, die nieuw jaarsreceptie in Middelburg. Toch an ders dan in bijvoorbeeld Vlissingen. Middelburg is een ambtenarenstad. In Vlissingen wonen werkers, arbeiders. Die voelen zich overbodig op een recep tie met allemaal hoge heren." Rottier niet. Hoewel ook hij alles behal ve een hoge heer is. „Ik heb altijd ge werkt als internationaal barkeeper, op de Britannia. Na een proefvaart zat de bar vol hoge heren. Zonder stropdas kwam je er niet in. Zodoende heb ik veel van die mannen ontmoet. Je wordt een betrokken burger. Gisteren wilde ik eigenlijk nog naar het afscheid van Van Gelder, maar ik was helaas verhinderd. Anders was ik zo gegaan hoor. Enthousiast De elfendans is voorbij, maar Rottier verlaat de bieb niet voor hij de burge meester heeft horen spreken. „Ik hoor hem graag. Een simpele man, maar hij kan goed praten. Gaat het niet over de schouwburg, dan gaat het wel over iets anders. Laatst was ik bij een presenta tie in de Mortiere, en daar was de burge meester ook. Dan staat-ie enthousiast te applaudiseren. Ik heb hem nog ont moet die dag. DSn praat hij net zo met mij als ik nu met u. Prachtig is dat." Dan doet burgemeester Koos Schouwe- naar waar hij goed in is: toespreken. Over hoe goed het gaat met Middel burg, uiteraard, en toch ook nog even over de bouwput. En via de N5 7 en de foto Lex de Meester Stationsbrug naar de Mortiere, de Spot, Marjolein van der Klooster, Jan Poort vliet en de ijsbaan naar de verwelko ming van de zoveelste nieuwe Middel burger: de nieuwe Commissaris van de Koningin Karla Peijs. Festival Na afloop draaien twee dames lang zaam richting de uitgang. Het is voor Lenny van der Vlies en Truus de Brou wer genoeg geweest. Ze kijken op hun horloge. „We zijn er al ruim drie uur." Ze zijn er voor het eerst. „Op uitnodi ging van de gemeente", zegt Lenny, „omdat we van de stichting Home of Jazz and Blues zijn. Jazz en blues heb ben we niet gehoord, maar wel een hoop andere stijlen. Hartstikke leuk, het is hier net een festival." Zelfs de toespraak was leuk, zeggen ze. Lenny wist niet 'dat die man zo ko misch was' en Truus verbaast zich over het feit dat hij zonder papiertje sprak. „Maar dat hij aardig is, wist ik wel" zegt Lenny. „Hij zwaait altijd, al zou ik niet weten waar hij me van kent." Ja, het was een leuke dag. „Lekker onge dwongen, je zit niet vast op een stoel. We zeiden nog: als het niks is, zijn we zo weg. Dan gaan we lekker de stad in. Maar dat was helemaal niet nodig." MIDDELBURG - In party- en bowlingcentrum De Kruitmolen in Middelburg is gistermiddag brand uitgebroken. Boven de bowlingbanen begon het rond tien over twee te branden in de ruimte tussen het systeempla fond en het dak. Daardoor had den de mensen binnen het ge bouw de brand in eerste instan tie niet in de gaten. Buiten wa ren de zwarte rookpluimen - ver oorzaakt door brandende bi tumen - wel te zien. Toen de brandweer ter plekke kwam, stonden de meeste men sen al buiten. Voor de brand weer restte 'een binnenaanval en een aanval op het dak', zoals officier van dienst R. Jacobs het omschrijft. Binnen een half uur kon het sein brand meester wor den gegeven. Hoe de brand kon gebeuren, weet Jacobs niet. „De brand zat in elk geval in de ventilatie, maar het is voor ons nog onduidelijk of de brand naar boven of naar beneden is gegaan. We doen er verder ook geen onderzoek naar. Dat is bijna niet te doen." De schade is aanzienlijk, maar wel vooral aan de buitenkant. „Er was geen instortingsgevaar. Na een uur mochten de mensen ook weer naar binnen." Het feestcen- truin blijft de hele week geslo ten. foto Roland de Jong Twaalf bekeuringen bij controle VLISSINGEN - De politie heeft zaterdagmorgen tussen 10.00 en 12.30 uur op de Veerhavenweg in Vlissingen ge controleerd op auto's met aanhangers. Van de 25 bestuur ders die werden gecontroleerd, kregen er twaalf een be keuring- Dat was voor onder meer het niet dragen van een autogordel, omdat de hulpkoppeling van de aanhanger niet juist was bevestigd, omdat de lading los lag of omdat de losbreekreminrichting niet juist was bevestigd. Rijbewijs kwijt na drankrit HULST - De politie heeft bij gerichte controles op be schonken autorijden in de nacht van vrijdag op zaterdag diverse automobilisten bekeurd. Sommigen moesten hun rijbewijs inleveren. Bij de controles op verschillende plaatsen in de provincie werden tussen vrijdagavond half acht en zaterdagochtend vijf uur 265 blaastesten afgeno men. Zes bestuurders zaten met te veel alcohol op achter het stuur. Van een van hen werd het rijbewijs ingenomen. Er werd gecontroleerd in Goes, Sint-Jansteen en Hulst. Ook in Eede en Hoek liepen twee automobilisten tegen de lamp. Dat gebeurde tijdens de normale surveillance. Bei den moesten hun rijbewijs inleveren. Tasjesrovers actief in Terneuzen TERNEUZEN - In Terneuzen waren zaterdagavond tas jesrovers actief. Tussen half acht en kwart voor acht werd in de Noordstraat een poging gedaan om de tas van een 68-jarige vrouw uit de gemeente Hulst te stelen. Zij liep, samen met haar echtgenoot, door de Noordstraat in de richting van de Scheldeboulevard, toen een vijftal jonge jongens hen tegemoet kwam. Tijdens het passeren werd haar tas door een van hen vastgepakt en weggetrok ken, De hengsels van de tas begaven het en cle tas viel op de grond. De jongens gingen er, zonder tas, vandoor. Tus sen negen uur en kwart over negen gebeurde hetzelfde bij een 77-jarige Terneuzense die in de Serlippensstraat liep. Zij werd van achteren benaderd, ook door een vijftal jon ge jongens en een van hen rukte de tas van haar arm. Hier door brak de vrouw een van haar vingers. In haar tas za ten sleutels en een portemonnee met enkele tientallen eu ro's en persoonlijke papieren. De politie wil graag in contact komen met mensen die meer weten van een van deze twee berovingen. Die wor den verzocht contact op te nemen met het bureau in Ter neuzen of te bellen naar 0900-8844. Hulstenaar verdacht van inbraken HULST - De horecaexploitanten in de gemeente Hulst ha len opgelucht adem, nu de politie een verdachte heeft aan gehouden van de inbraakgolf die zich sinds begin decem ber ontwikkelde. De politie heeft afgelopen donderdag in de Lange Nieuwstraat in Hulst een 38-jarige man uit die gemeente aangehouden op verdenking van inbraken in di verse cafés in de hele provincie, maar met name in Zeeuws-Vlaanderen. De verdachte van de inbraken is in gesloten en in bewaring gesteld en blijft voorlopig vast zit ten. Hij heeft een verklaring afgelegd, maar ontkent in al le toonaai-den. De inbraken zijn vermoedelijk gepleegd tussen november en heden. De man wordt verdacht van ongeveer dertig inbraken in cafés en cafetaria's in plaat sen als Hulst, Nieuw-Namen en Kloosterzande. Hij wordt nog.verder verhoord. door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - Door de knieën met feestband Boston Tea Party en lekker loungen met de stem van Do (en haar ver schijning) om je heen. Maar echt, écht uit je dak gaan doe je pas als 'mislukt idol' Herman het podium ophuppelt, met over slaande stem én bodyguards. De met camerafunctie uitgeruste mobieltjes gingen zaterdag bij de tweede editie van Aemstie Alive massaal omhoog. „Ik heb 'm, ik heb 'm, ik heb 'm", joelt Tamara van der Meule uit Zierikzee richting vriendin nen. Ze heeft zich tussen de meu te jongeren heen weten te wrin gen om zichzelf digitaal te laten vastleggen met de populaire an tiheld Herman. Sympathieke knaap, dat wel. Voor de meet and greet met schreeuwende meiden losbarst, heeft hij pre sentatrice Danielle van Tonge ren zelfs op een dansles je getrak teerd. Zijn blik op dodelijk serieus piept de entertainer zich dooi de paar songs (zoals I'm a dan cer) heen die hem - in combina tie met zijn unieke moves - groot hebben gemaakt. Hoewel zijn versie van I wanna be loved by you van Marilyn Monroe hele maal zo gek nog niet (of gaat het wennen?) klinkt. Feit is dat Her man het dak van sportcentrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede - voor de gele genheid in een sfeervolle mu ziekzaal omgetoverd - er moeite loos afkrijgt. Er waaiert, tussen de circa 925 aanwezigen, zelfs een polonaise rond. De tienkoppige Boston Tea Par ty heeft dan al uitstekend voor werk verricht. Energiek ge brachte covers door jongens en meiden die vooral heel veel ple zier uitstralen. Dat doet zange res Do ook, zij het op haar eigen veel ingetogener wijze. Met Rob bie W. als hekkensluiter heeft Aemstie Alive een perfecte op bouw in de programmering be reikt. Deze in zang en uitstra ling goed gelijkende dubbelgan ger houdt in de nachtelijke uur tjes leven in de brouwerij. Het is puur feest geweest, blikt mede-organisator Hans Ver- duyn the day after op het twee daagse evenement terug. Een sfeervol begin op de vrijdag, met een kleine 500 koppies aar dig bezocht kinderfestijn zater dagmiddag en een eigentijds mu ziekfeest (met een aangenaam hoog reüniegehalte) ter afslui ting. Er moet nog geëvalueerd worden. De rekening moet nog worden opgemaakt. Maar voor zover het draait om het enthousi asme van het vrijwilligersleger en publiek staat editie drie van Aemstie Alive alw.eer in de stei gers. „We hebben geen negatie ve klank gehoord. Maar dat legt ook druk op je schouders. We moeten volgend jaar op z'n minst met zo'n zelfde program mering komen", blikt Verduyn vooruit. Filmpjes Wat Tamara en haar vriendin nen Lisette Janse uit Noórd- welle en Daniëlla Koense uit Hellevoetsluis betreft kan deze editie in ieder geval niet stuk. Mede dankzij Herman. „Mijn moeder zei: dan moet je wel met 'm op de foto proberen te gaan." Maar meiden, hij kan niet eens zingen. „Dat is juist het leuke er van", gilt het drietal in koor. Beetje dollen. En die foto's gaan natuurlijk het internet op. „Maar van Do hebben we ook filmpjes gemaakt hoor." SINT- MAARTENSDIJK - Sint- Maartensdijk krijgt vrij wel zeker een geheel nieuw sport- en gemeenschapscen trum. Dat vergt een investering 4, 8 miljoen euro. Het college van burgemeester en wethouders geeft de voorkeur aan nieuwbouw boven een reno vatie van het huidige Haestinge. Het nieuwe complex wordt mo gelijk over ruim twee jaar in ge bruik genomen. De meeste frac tievoorzitters in de Thoolse ge meenteraad reageren positief op het voorstel van het college. Op Tholen wordt al geruime tijd gesproken over de toekomst van Haestinge. Het sport- en ge meenschapscentrum (ongeveer veertig jaar oud) voldoet op geen enkele manier meer. |jWend)M^ mMlïURG - Veere gaai voor v„,Lu,U< parkeerbeleid. Ue Lictrckl zich de vele lout- rkcerders aan en neemt maat- i (.icl, Wethouder J. Melse ;la, het komende zomer 14 „eens en altijd geregeld is. het parkeerbeleid in Veere de laatste tijd veel geklaagd. Uou te streng zijn. Toeristen pmassaal op de bon, als zij [auto zetten opeen plek die s bestemd voor vergunnmg- uders. Daar werden onderne- weer boos om. Zij vonden de gemeente gasten weg el in plaats van verwelkomt, jvoor een evaluatie, vond de teente, en die is nu af. Bruit blijkt dat Domburg bui- ,bet seizoen geen parkeerpro- jem heeft. Op sommige plaat ijs er zelfs sprake van overca- tileit. Binnen het seizoen is niet veel anders: parkeer den genoeg, voor zowel ver- mmghoudeis als bezoekers, p de vrije plaatsen aan de yerheidsweg en Irma I en II to vaak vol. Het enige pro- m in Domburg is de Bad- sweg, waar afgelopen zomer 4 mensen zijn bekeurd. ns |re speelt dat probleem op Bastion. De vrije parkeer- li] itsendaarentegen, aan de lin- ;e.' kant van liet Bastion, aan de topte Haven en Kanaalweg Izijde, worden veel te wei- gebruikt. En dat terwijl de Éingplaatsen vaak zwaar tzijn Ook de plaatsen voor aid parkeren zijn nogal loverbelast. Dit kan komen - tde combinatie van betaald ergunningparkeren, condu it de gemeente. unclusies horen maatrege- ,En die neemt de gemeente. J toegaan wede bewegwij- ingnaar gratis parkeerplaat- Mieteren", belooft wethou- Melse. „De raad heeft beslo- langs het kanaal, richting de ten, een groot gratis parkeer- ein te laten aanleggen. Er leen toiletgebouwtje bij en i 'bankjes,, zodat de toerist - direct op zijn gemak voelt. Verder gaan we het overloopter rein: op de hoek Veerseweg met de Kanaalweg Westzijde beter aankleden. Daar komen bijvoor beeld ook plaatsen voor bussen, om het stadje te ontlasten." De wethouder hoopt dat ook be woners en werknemers een stuk je willen lopen naar hun bestem ming. „We doen ook via de mid denstandsvereniging een beroep op die mensen, om te helpen het verkeer goed te reguleren." Over de foutparkeerders zegt de wethouder dat het de gemeente er echt niet om gaat zo veel mo gelijk bekeuringen uit te schrij ven. „Daarom doen we daar iets aan. Op het Bastion in Veere en de Badhuisweg in Domburg mo gen voortaan ook bezoekers par keren. We weten immers dat ze best willen betalen. Voor de be woners gaat het niet achteruit, omdat zij de zijstraten hebben. Bij de Grote Kerk in Veere han gen wé bordjes op de muur waar op te lezen is dat daar alleen be woners mogen parkeren." Ja, het mag best nog wat toerist- vriendelijker, vindt Melse. „Ook al zijn we dat natuurlijk al. Kri tiek trekken we ons aan. Uit Vee re kwam bijvoorbeeld ook kri tiek op de kraskaarten, die ver gunninghouders aan gasten mo gen uitdelen. Een horecaonder nemer liet zijn gasten van een groot feest met kraskaarten par keren op het Oranjeplein. Ter wijl het daar nou juist verboden was. Al die mensen op de bon. Dat willen we niet meer. Dat moet vriendelijker en duidelij ker op de kaarten staan." Deze zomer moeten alle maatre gelen zijn doorgevoerd. En dan volgt na de zomer van 2008 nog één grote evaluatie. „Dan moet alle kritiek verdwenen zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11