»zc )uikplek voor gehandicapten If (k Sfeervolle start Aemstie Alive Schuddebeurs kan weer de laan in oorzieningen langs de Grevelingen dit najaar aangelegd bodem- I prijzen! Aemstie Alive krijgt geld terug Mosselsector vreest achter te blijven Kandidaat ÊSc'rfP*"1 Sm 31, «60 AA Goes teJSdfn'zeeland: 0113-315520; Kiren: 0113-315570; ,10204562500. &CK0800-0231231 Lj.n 13 januari 2007 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland lUBENDIJKE - Duikplaats I Koepeltje bij Scharcmlijkc toegankelijk gemaakt en «richt voor mensen met een tbnielijke handicap. Het is de lisle gefaciliteerde locatie in ïland en ook voor Nederland- bcgrippen 'uniekaldus sordvoerders van betrokken aistaties. inrichting maakt deel uit 3 het verbeteringsplan van Hocaties langs de Grevelin- en - in een later stadium - 'Oosterschelde. De toegang de vier belangrijkste plaat- iwordt veiliger gemaakt door i beide kanten van de dijk ,ppen aan te brengen en langs waterlijn een steiger te bou- a Geghbber over basaltste- ihoort daar vanaf dit najaar het verleden. Daarnaast wor- er toiletgebouwtjes en pick- Üafels neergezet, komt er igoede verlichting en krijgen duikplekken betere parkeer- ésn. De werkzaamheden be ren naar verwachting in het k ialve het Koepeltje gaat het de Rabbelaar (eveneens bij harendijke), de Nieuwe Kerk- fg(DenOsse) en de Zuidlange- eg (Dreïschor). Voor het pro- li is ruim zeshonderdduizend beschikbaar. Dat geld (silvan het Natuur- en Recrea- Kctiap de Grevelingen, de Eu- jp, provincie Zeeland, ge- site Schouwen-Duiveland ie Nederlandse Onderwater- ïïtBond (NOB), het treffen van specifieke üregelen voor minder-valide heeft de provincie nog (Advertentie) eens 75.000 euro extra toege zegd, aldus projectmanager R. van der Veer van het Grevelin- genschap. Met dat geld wordt onder meer de te bouwen steiger uitgerust met een soort stoeltjes- lift om makkelijk in en uit het water te komen. Door ook de toe gangsweg iets te verbreden, kun nen gehandicapte duikers straks met hun rolstoel tot op de steiger rijden. Bij het Koepeltje komt tevens een kleedlokaal. De locatie is .volgens Van der Veer gekozen, omdat dat één van de weinige plekken langs de Greve lingen is waar nu al buitendijks kan worden geparkeerd. „Dij ken vormen in Zeeland meestal een nauwelijks te nemen obsta kel voor deze doelgroep." De Rabbelaar biedt wat dat betreft eveneens perspectief, aldus de projectmanager, maar vergt extra maatregelen. Zo zou een deel van de dijkuitloper moeten worden afgegraven, danwel wor den ondertunneld om eenvoudig de waterkant te kunnen berei ken. Het Grevelingenschap laat berekenen welke kosten daar mee zijn gemoeid en bekijkt ver der de haalbaarheid van dat planonderdeel. „Wellicht voor in de toekomst", aldus Van dei- Veer. NOB-beleidsmedewerker D. van Santen vindt dat Zeeland trots mag zijn op de duikstek voor gehandicapten. Hij kent in Nederland geen vergelijkbare voorziening, naast de verlaagde steigers bij Vinkeveen en Maars- sen. „Dit is een prachtige oplos sing voor Zeeland." Ook met de overige voorzienin gen op de vier belangrijkse plaatsen langs de Grevelingen Je gaat rooi de top? CSW, gewoon jouw school! iww.cswalcheren.nl Wij stoppen met kinderschoenen... nu DELEEUW SCH0ENM0DES BURGH-HAAMSTEDE - Een genoeglijke sfeer ken merkte gisteravond de opening van het tweedaagse fes tival Aemstie Alive in Burgh-Haamstede. Dansers van dansschool Kramer gaven demonstraties en het pu bliek deed dapper mee op de live-muziek van de Bra bantse band So What. Sportcentrum Westerschouwen zag er puik uit, met een groot podium, twee grote vi deoschermen waarop permanent livevideobeelden wer den vertoond en een speciaal neergelegde dansvloer. Het liep alleen niet storm gisteravond (rond de 300 be zoekers), maar daar hadden de organisatoren naar ei gen zeggen ook niet op gerekend. Het programma met stijldansen, een optreden van Ed - the voice' - Verhage en Grad Damen trok vooral een iets ouder publiek. Vanmiddag gaat Aemstie Alive verder met een kinder programma met optredens van Topstars, Elize, Djum- bo en demonstraties van dansschool Kramer. Van avond staan Do en haar band, ex-idol Herman, Robbie W en de feestband Boston Tea Party op het program ma. Voor zowel de middag als de avond zijn nog (be perkt) kaarten verkrijgbaar. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting BURGH HAAMSTEDE - De oud-manager van artiest en ex-idol Herman is bereid om Aemstie Alive terug te betalen. Het voormalig management had Aemstie Alive laten betalen voor een optreden van Herman, terwijl de artiest al niet meer verbonden was aan dit bureau. De ex-manager weigerde vervol gens om het ten onrechte betaal de bedrag over te maken aan de nieuwe manager van Herman. Aemstie werd daardoor gedwon gen om voor de tweede keer voor de artiest te betalen. De or ganisatie heeft aangifte gedaan bij de politie. Naar aanleiding daarvan is een onderzoek inge steld. Gisteren belde de advocaat van de oud-manager met het aanbod om het ten om-echte betaalde be drag terug te storten als Aems tie de aanklacht bij de politie zou intrekken. „We hebben gezegd dat we daar maandag over na gaan denken. Maar zij zullen eerst terug moeten betalen voor wij onze aanklacht in zullen trekken", zegt N.J. Schrier van Aemstie Alive. (Advertentie) Wij geven u de heift cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie, een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 door Marcel Modde ZIERIKZEE - De grootste chaos is geleden. Het is nu vooral nog een kwestie van de stronken wegfrezen en alles afvoeren. Bo men worden pallets en iedere spaander uit de versnipperaar wordt in de energiecentrale ge bruikt voor de opwekking van groene stroom. (Advertentie) www.pot-axel.nl LEOLUX ROLF HiJlSTA MOL'EM S C !'!TtR.ilEK[ CüR VITRA CIASSIC0H M0R0S0 CAPPt'J.INi ARCC iORI TÈMPUR PQLIF0RM PRESOTTG F RA li EDRA FLOS MORTIS LlflTELOO ARTIFORT GELDERLAND PASTOE FRITZ HANSEN VERARD0 P0LTR0NA ARTEMIDE METAFÜRM PULLMAN SWISSFlfX SVEDEX MClLfNARI SIEMATIC Jori Balance JR-9500 2,5- en 3-zll5. In één week tijd is de entree van Schuddebeurs ingrijpend veran derd. Zo'n honderd bomen, hoofdzakelijk populieren, zijn gekapt. Het 'rijkeluisdorp' krijgt straks weer een laan van allure. De Heesterlustweg wordt eind deze maand aan weerskanten beplant met twee rijen eiken, 135 in totaal. Hele maal passend in een omgeving die wordt gedomineerd door landgoederen, aldus A. van de Velde van het gelijknamige hove niersbedrijf uit Zonnemaire. „De Slotlaan in Haamstede is een voorbeeld hoe dat er uit komt te zien. In Schuddebeurs wordt de rij bomen alleen nog breder. Nog imposanter dus. In principe kan de laanbeplanting straks honderden jaren mee." Ook de Donkerweg wordt voor een deel verfraaid met eiken. De vernieuwing maakt deel uit van een gezamenlijk project van de eigenaar van landgoed Hees- terlust, Staatsbosbeheer en de gemeente Schouwen-Duive land. De populieren horen niet thuis op die locatie, legt Van de Velde uit. „Het zijn oorspronke lijk productiebomen, destijds veel gebruikt om klompen van te maken. Veertig, vijftig jaar ge leden ging het even wat minder met de landgoederen en werden overal dit soort bomen geplant." Een groenbeleid zat daar nauwe lijks achter. Zaailingen van meest eiken zijn de afgelopen ja ren door de snelgroeiende popu lieren in de verdrukking ge- Vandaag nieuwjaarsbijeenkomst gemeente Middelburg Zeeuwse bibliotheek 14.00 tot 18.00 uur www.middelburg.nl geeft de provincie zijn visite kaartje af in de duikwereld, al dus Van Santen. „Zo zou het overal moeten worden." Vol gend jaar worden de plannen voor de kwaliteitsverbetering van duikplekken langs de Oos terschelde verder uitgewerkt. Tevens moet er dan zicht zijn op het plan om in de regio een aan tal scheepswrakken te laten af zinken als duikobject. Vertraging renovatie bruggen ZIERIKZEE - De renovatie van bruggen over de Grevelin- gensluis bij Bruinisse en in Zandkreekdam loopt momen teel vertraging op. Een van de aannemers die werkt aan de renovatie is failliet. Het gaat om de aannemer die de staalbouwkundige werkzaamheden zou uitvoeren. Inmid dels wordt door de overgebleven partners binnen de bouwcombinatie Iris-Willems uit België gezocht naar een andere onderaannemer die het werk kan overnemen. Eén woordvoerder van Rijkswaterstaat verwacht niet dat het faillissement de uiteindelijke oplevering (respectievelijk eind februari en begin april) zal dwarsbomen. Hij denkt dat de verloren tijd wel weer ingehaald kan worden. Kosten voor kust is nationale zaak MIDDELBURG - Het op orde houden van de kustverdedi ging is een nationale zaak. Dus moet ook het geld dat hier voor nodig is, landelijk worden opgebracht. Inwoners van kustprovincies moeten niet méér betalen. Met alleen GroenLinks tegen namen Provinciale Staten gisteren een WD-motie van deze strekking aan. Die gaat naar het (nieuwe) kabinet en de Tweede Kamer. Indiener S. Heijning (WD) onderstreepte dat-sprake moet zijn van nationale solidariteit. Als de lasten van sterke zeewerin gen zwaarder gaan drukken op de kustprovincies, is dat zeer nadelig voor het dunbevolkte Zeeland, betoogde hij. Gedeputeerde W. van Zandbrink (PvdA, natuur en water) omarmde de motie. Géén invoering van een profijtbegin sel bij de kustverdediging, stelde hij. „Dat is een onzalig plan." Hij kondigde aan dat het dagelijks provinciebe stuur samen met de Zeeuwse waterschappen actie erte gen onderneemt. Geen lagere vergoeding Statenlid MIDDELBURG - De Statenleden voelen niks voor het ver lagen van hun vergoeding die ze voor hun poltiek-bestuur- lijke arbeid krijgen. Een voorstel van F. Luijben (SP) ge noegen te nemen met 80 procent van het bedrag (11.600,27 euro per jaar, 169,28 euro per maand voor on kosten plus een reis- en verblijfkostenvergoeding) kreeg gisteren in de Statenvergadering een slecht onthaal. De SP stond alleen. CDA'er C. van Beveren nam het Luijben kwalijk dat hij salaris en onkostenvergoeding ter discussie stelde. Hij noemde dat een blamage voor het aanzien van de politiek. „We zijn sober. Zó zuinig dat het soms moeilijk is geschik te kandidaten voor de Staten te vinden. Er moet gewoon wat tegenover staan." T. van Oostenbrugge (SGP) vond dat het geld 'enigszins recht doet' aan de tijd die Statenleden in hun bijbaan stoppen. „Door dit ter discussie te stellen wordt het beeld van een graaicultuur versterkt." door Mieke van derJagt YERSEKE - Er moet snel duide lijkheid komen over de ruimte die de nieuwe techniek van zaad- invang krijgt. Bij de Vissersvere niging Yerseke bestaat de vrees dat de pioniers op dit gebied de hele markt zullen gaan beheer sen. Voorzitter J. van Damme van de Visserijvereniging Yerse ke, signaleerde dat gevaar giste ren tijdens de jaarvergadering. Om aan voldoende mosselzaad te komen, ook als de natuur wei nig zaad op de beschikbare vis- gebieden biedt, worden verschil lende innovatieve technieken be proefd. Er wordt op kunstmati ge wijze zaad gekweekt en spe ciale installaties vangen het zaad uit het water. De Visserij vereniging is blij met die proe ven, maar wijst erop dat de mos selvissers heel goed in staat zijn om de natuur op een traditione le manier duurzaam te beheren. Volgens Van Damme kunnen de nieuwe technieken nooit de tra ditionele zaadvangst vervangen, maar de proeven zijn wel erg waardevol. De vrees bestaat ech ter bij de Visserijvereniging dat er bij de zaadinvangst buiten de pioniers niemand anders meer aan te pas komt. Nu de pioniers om bredere vergunningen vra gen, wordt het volgens Van Damme hoog tijd dat duidelijk wordt hoeveel ruimte er komt voor de zaadinvangst. (Advertentie) raakt. Doordat de jonge eiken te weinig licht hebben gekregen, zijn ze slecht geworteld en krom gegroeid. Ook deze bomen, zo'n 25 in getal, zijn gekapt. foto Dirk-Jan Gjeltema Welk model geniet uw voorkeur? 4- Nu 20% t/m 40% korting op onze topmodellen. vraag naar de voorwaarden ner de Jonge Hoek van Dijke uit ■modem living easy living U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl zeeuwse almanak Bij het Temeuzense uitzend bureau zoeken ze altijd naar de juiste man of vrouw voor de juiste plaats. En dus wor den er gedetailleerde func tie-eisen bij vacatures ge plaatst. Om er zeker van te zijn dat er geen onnozele reac ties op de mat ploffen. Maar vorige week ging het bijna mis. 'Geschifte kandidaat ge zocht', kopte het plakkaat op het raam. De verantwoordelij ke medewerkster zag het, sloeg zich voor haar hoofd en vroeg zich zachtjes af of de va cature misschien iets voor haar was. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61