Duikplek voor gehandicapten WVG-aanvraag kan simpeler PZC Alsof je in een andere wereld bent Een halve eeuw slagwerkster MARMARIS beve landen Mosselsector vreest achter te blijven bij pioniers lorselse werkgroep helpt gehandicapten en ouderen aan kortere procedure «povatie van 'liggen loopt irtraging op IRIKZEE - De renovatie van ggen over de Grcvelingen- s bij Bruinisse en in Zand- fkdam loopt vertraging op. van de aannemers die kt aan de renovatie is fail- Het gaat om de aannemer de staalbouwkundige werk- mheden zou uitvoeren. In- Idels wordt door de overge- ren partners binnen de bouw- ibinatie Iris-Willems uit Bel- ït naar een andere on- aannemer die het werk kan memen. Een woordvoerder li Rijkswaterstaat verwacht Idat het faillissement-de op- ïnng (respectievelijk eind fe- lanen begin april) zal dwars- nen Hij denkt dat de verlo- tijdingehaald kan worden. Bezorgklachten: 08000231231 op maandag t/m vrijdag dsn,zaterdags tot 12.00 iedactie ievelanden/tholen itationspark 28 'ostbus31 wo aa GOES fel: 0113-315670 fe*:0l13-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl frank Balkenende (chef) Willem van Dam HiekevanderJagt Rob Paardekam larmen van der Werf centrale redactie Wo AA GOES Tel: (0113)315500 fax:(0113)315669 E-mail: r< 'NTERNET www.pzc.nl E-mail web@pzc.nl Joke Ruissen-Schrijver: „Het is niet bij dat ene trommeltje gebleven." door Willem van Dam GOES - Ze heeft ooit eens de klarinet geprobeerd, maar nee hoor, niks aan. Maar dat slagwerk, héérlijk. „Je kunt je er zo lekker op uitleven. Als je op het slagwerk bezig bent, vergeet je al je zor gen, dan ben je even in een heel andere wereld." Morgen viert Joke Ruissen-Schrijver een bijzonder jubileum: zij is 50 jaar slagwerkster bij de muziekvereniging Euphonia in Goes. „Er zijn niet zo heel veel vrouwen die het slagwerk bespe len. Ik denk dat je ze op de vingers van één hand kunt tellen. En hoe dat komt? Eerlijk gezegd heb ik geen idee." Nou en óf. Joke Ruissen-Schrijver (59 jaar, Goes) stamt uit een bijzonder muzi kale familie. „Het was een en al muziek bij ons thuis. Er werd bijna nergens an ders over gepraat." Haar opa blies de bariton, haar vader sloeg de trom, speelde sax en klarinet, haar oom en haar neef zijn trompettist en haar zoon Roely is een 'allround-slag- werker'; „Die bespeelt alles: marimba, pauken, xylofoon, noem maar op." Al leen dochter Chantal valt uit de toon. „Dat is geen muzikantje. Ze heeft wel eens in een blokfluitgroepje gezeten, maai- dat vond ze niks." Negen jaar was Joke Ruissen-Schrijver toen ze lid werd van de drumband van Euphonia. „De basis is het roffelen. En het duurt lang voordat je dat goed on der de knie hebt." Rondgang Haar eerste 'rondgang' maakte ze tij dens het Fruitcorso. Apetrots natuur lijk. „En mijn vader niet minder." Met een snaretrommeltje voor de buik marcheerde ze door de Goese straten; witte blouse, witte sokken, groen uni formjasje met rode epauletten en op het hoofd een ('Stom petje') groene baret. „Nou ja zeg, dat was toch géén gezicht? En die baret was zó dik - als je in de zo mer moest lopen, was je blouse doornat van het zweet." Apenpakje Eenvoudige marsen sloegen ze: Down Valley ('Een pittig dingetje'), Switch - dat soort werk. En ze trokken er vaak op uit. „Dan belden de mensen op: 'We zijn zoveel jaar getrouwd, komen jullie een serenade brengen?' En daar gingen we dan. Als het mooi weer was, zeiden we: 'Jongens, kom op, we moeten weer eens aan de bel trekken en gaan lopen.' Maar tegenwoordig - pfftt, de jongeren willen dat helemaal niet meer, die zeg gen: 'Moet ik in zo'n apenpakje de straat op?' Het zijn tegenwoordig bijna allemaal binnenoptredens. En dat is foto Willem Mieras jammer. We hebben ook veel minder op tredens dan vroeger. Als het er nu drie of vier per jaar zijn, is dat veel. Onderschat het niet, dat slagwerk. „Het is allang niet meer bij dat ene trommel- tje gebleven. Het hele podium staat vol: marimba, xylofoon, klokkenspel, pau ken, drumstel, vibrafoon. En je speelt geen marsjes meer, het zijn complete concertwerken." Elke vrijdagavond spoedt Joke Ruis sen-Schrijver zich naar het gebouwtje aan de Legerdijk, waar de slagwerk groep van Euphonia repeteert. En elke vrijdagavond verheugt ze zich daarop. „Het is een stukje van mijn le ven geworden. Ik geniet ervan. Elke keer weer." De Muziekvereniging Euphonia geeft zondag 14 januari in Sportpunt Zee land in Goes haar nieuwjaarsconcert. Het concert begint om 13.00 uur. Behal ve slagwerkster Joke Ruissen - Schrij ver worden ook vijf andere muzikanten gehuldigd. Die zijn 12,5 jaar lid. door Marcel Modde SCHARENDIJKE - Duikplaats het Koepeltje bij Scharendijke wordt toegankelijk gemaakt en ingericht voor mensen met een lichamelijke handicap. Het is de eerste gefaciliteerde locatie in Zeeland en ook voor Nederland se begrippen 'uniek', aldus woordvoerders van betrokken organistaties. De inrichting maakt deel uit van het verbeteringsplan van duiklocaties langs de Grevelin- gen en - in een later stadium - de Oosterschelde. De toegang tot de vier belangrijkste plaat sen wordt veiliger gemaakt door aan beide kanten van de dijk trappen aan te brengen en langs de waterlijn een steiger te bou wen. Geglibber over basaltste nen hoort daar vanaf dit najaar tot het verleden. Daarnaast wor den er toiletgebouwtjes en pick nicktafels neergezet, komt er een goede verlichting en krijgen de duikplekken betere parkeer plaatsen. De werkzaamheden be ginnen naar verwachting in het najaar. Behalve het Koepeltje gaat het om de Rabbelaar (eveneens bij Scharendijke), de Nieuwe Kerk- weg (Den Osse) en de Zuidlange- weg (Dreischor). Voor het pro ject is ruim zeshonderdduizend euro beschikbaar. Dat geld komt van het Natuur- en Recrea tieschap de Grevelingen, de Eu- regio, provincie Zeeland, ge meente Schouwen-Duiveland en de Nederlandse Onderwater sport Bond (NOB). Maatregelen Voor het treffen van specifieke maatregelen voor minder-valide duikers heeft de provincie nog eens 75.000 euro extra toege zegd, aldus projectmanager R. van der Veer van het Grevelin- genschap. Met dat geld wordt onder meer de te bouwen steiger uitgerust met een soort stoeltjes- lift om makkelijk in en uit het water te komen. Door ook de toe gangsweg iets te verbreden, kun nen gehandicapte duikers straks met hun rolstoel tot op de steiger rijden. Bij het Koepeltje komt tevens een' kleedlokaal. De locatie is volgens Van der Veer gekozen, omdat dat één van de weinige plekken langs de Greve lingen is waar nu al buitendijks kan worden geparkeerd. „Dij ken vormen in Zeeland meestal een nauwelijks te nemen obsta kel voor deze doelgroep." De Rabbelaar biedt wat dat betreft eveneens perspectief, aldus de projectmanager, maar vergt extra maatregelen. Zo zou een 8-/11-/12-/15-/22-daagse zonvakantie Turkije deel van de dijkuitloper moeten worden afgegraven, danwel wor den ondertunneld om eenvoudig de waterkant te kunnen berei ken. Het Grevelingenschap laat berekenen welke kosten daar mee zijn gemoeid en bekijkt ver der de haalbaarheid van dat planonderdeel. „Wellicht voor in de toekomst", aldus Van der Veer. NOB-beleidsmedewerker D. van Santen vindt dat Zee land trots mag zijn op de duik- stek voor gehandicapten. Hij kent in Nederland geen verge lijkbare voorziening, naast de verlaagde steigers bij Vinkeveen en Maarssen. „Dit is een prachti ge oplossing voor Zeeland." Prachtig gelegen! Vanaf Vrijwel iedere di., do. en za. van 26/4 t/m 20/10 U verblijft in het S-sterren Hotel Marmaris Palace o.b.v.all inclusive. Het is prachtig gelegen in een pijnboombos, direct aan zee op ca, 2 km van l<;meler. Het hotel heeft een restaurant, bars, televisieruimte, discotheek, minimarkt en bibliotheek. Ook is er een spacenter met Turks stoombad, massage- en beautysalon, kapsalon en fitness ruimte, Natuurlijk mogen een zwembad met 2 waterglijbanen, minidub en speelkamer niet ontbreken Zeer bijzonder aan dit hotel is dat het beschikt over een buitenijsbaan! Qua sportfaciliteiten is er darts, tafeltennis, biljart, tennis, minigolf, beachvolleybal en basketbal. De kamers bevinden zich in het hoofdgebouw en bungalowachtige bijge bouwen (prijzen zijn p.p., o.b.v. 3 personen in een voordeelkamer). Reisnummer TZ 72.513, zie www.kras.nl/72513 KRAS.NL boek online of bel 073 - 5 999 999 FRSEKE - F,r moet snel duide nd komen over de numte de nieuwe techniek van zaad- a,g krijgt- Bij de Vissersvere- Ljïerseke bestaat de vrees de pioniers op dit gebied de markt rullen gaan behcer- Voorzitter J. van Damme nde Visserijvereniging Yerse- ke, signaleerde dat gevaar giste ren tijdens de jaarvergadering. Om aan voldoende mosselzaad te komen, ook als de natuur wei nig zaad op de beschikbare vis- gebieden biedt, worden verschil lende innovatieve technieken be proefd. Er wordt op kunstmatig wijze zaad gekweekt en speciale installaties vangen het zaad uit het water. De Visserijvereniging is blij met die proeven, maar wijst erop dat de mosselvissers heel goed in staat zijn om de na tuur op een traditionele manier duurzaam te beheren. Volgens Van Damme kunnen de nieuwe technieken nooit de traditionele zaadvangst vervangen, maar de proeven zijn wel erg waardevol. De vrees bestaat echter bij de Visserijvereniging dat er bij de zaadinvangst buiten de pioniers niemand anders meer aan te pas komt. Nu de pioniers om brede re vergunningen vragen, wordt het volgens Van Damme tijd dat duidelijk wordt hoeveel ruimte er komt voor de zaadinvangst. De overheid moet aangeven op welke manier de landschappelij ke inpassing tot stand moet ko men en welk ruimtebeslag er mo gelijk is. De vergunningen die nu gelden, zijn afgegeven omdat het kleine proefrojecten betrof. Als nu alleen de huidige vergun ninghouders uit mogen breiden, dreigt de innovatieagenda waar in de mosselsector geld en ener gie heeft gestoken, de sector wei nig op te leveren. zaterdag 13 januari 2007 bi 3 (Advertentie) Vrijwel iedere di.,za.en zo. van 17/2 t/m 24/10 U verblijft in het 5-sterren-de-luxe Hotel Sherwood Breezes Resort o.b.v. ultra all inclusive. Het hotel is direct gelegen aan het pnvé-strand van de wijk Lara, op ca. 15 km van de badplaats Antalya, Het hotel beschikt over 3 restaurants, diverse bars, game- room, winkeltjes, discotheek en amfitheater. Er is een spacenter met Turks stoombad, sauna, whirlpool, fitnesscenter, massage- en beautysalon en jacuzzi. In de fraai aange legde tuin is ee groot buitenzwembad met 3 glijbanen, apart kinderbad en zonneter ras. Qua sportfaciliteiten biedt het hotel tafeltennis, biljart, bowling, tennis, volleybal, basketbal, aerobics, steps. De nette kamers zijn van alle gemakken voorzien, (prijzen zijn p.p., o.b.v. 4 personen in een familiekamer). Reisnummer TZ 72.060, zie www.kras.nl/72060 Vrijwel iedere di., za. en zo. van 17/2 t/m 24/10 U verblijft in het unieke 5-sterren Hotel Orange County Resort o.b.v. ultra all inclu sive. Het hotel ligt direct aan het strand, in het centrum van Kemer. De opzet van het hotel is ronduit uniek, want het gehele hotel is opgetrokken in Amsterdamse stijl. Qua faciliteiten heeft het hotel veel te bieden. Zo zijn er meerdere restaurants en bars, dis cotheek, minimarkt, bowlingbaan en internetcafé Er is een spacenter met sauna, kap salon, fitnesscenter, jacuzzi, Turks stoombad en massage. Tevens is er een groot bui tenzwembad met zonneterras. Voor de sportievelingen is er tafeltennis, darts, biljart, beachvolleybal en fietsverhuur. De kamers zijn van alle gemakken voorzien (prijzen zijn pp, o.b.v. 4 personen in een familiekamer) Reisnummer TZ 72.075, zie www.kras.nl/72075 if|rFranlt Balkenende jjiKENSZAND - Een aan- m voor een hulpmiddel of massing van de woning ver- )p| in Borsele binnenkort een ji sneller en simpeler. Dat is danken aan een werkgroep t de Wet Voorzieningen Ge- idicaplen (WVG) van overbo- e regels en slepende procedu- heeft ontdaan. De werk- Kpivil de nieuwe aanpak ex- iteren naar alle gemeenten sdomde Oosterschelde. deld. Je kunt bijvoorbeeld bij een aannemer al een offerte voor een woningaanpassing aan vragen, ter-wijl de medische keu ring van de aanvrager nog loopt. De gemeente kan daarbij als smeerolie fungeren door be ter te communiceren met betrok ken instanties." Daarnaast signaleert de werk groep dat viervijfde van de aan vragen standaard ingrepen in woningen zijn. „Daarom stellen we voor een vaste offertelijst te gebruiken. Dan weet je vooraf al wat bijvoorbeeld een traplift kost. Het bespaart je een tijdro vend offertetraject, want de aan nemer kan bij een positief be sluit direct aan de slag." Ook het contact met aanvragers kan beter. Het is een kleine moeite om hen af en toe een mailtje of een briefje te sturen hoever de Il_ procedure is gevorderd, stelt de werkgroep vast. „Dat is ook voor de gemeentelijke organisa tie prettiger, want aanvragers hangen dan niet steeds aan de lijn." Offertelijst De werkgroep wil met name de offertelijst introduceren in het Samenwerkingsverband Wel zijnszorg Oosterschelderegio, waar zeven gemeenten aan tafel zitten: de Bevelandse, Schou wen-Duiveland en Tholen. Zij, maar vooral hun inwoners, kun nen profijt trekken van de Bor- selse inspanningen. Nu de WVG is ontleed, stort de werkgroep zich alweer op de vol gende kluif: het snoeien van de Algemene Plaatselijke Verorde ning. Ook daar staan volgens Schenk te veel overbodige en ge detailleerde regeltjes in. „Moet je nou voor een boom in een stadstuin een kapvergunning aanvragen? Wat te denken van het stookverbod. Een fruitteler die met bacterievuur besmet hout wil verbranden, mag dat nu niet, terwijl hij dat noodzake lijk vindt om besmettingsgevaar uit te bannen. Hoe moeilijk moet je zijn voor burgers? Daar gaan we naar kijken." werkgroep, die bestaat uit rraadsleden en de raadsgrif- draait een half jaar. Haar j hout uit het woud aan re kte kappen. Regelingen moe- isimpeler worden, overbodige (schriften dienen uit verorde nen te verdwijnen en de servi- aan burgers moet verbeteren, werkgroep heeft zich aller- I5t gestort op de Wet Voorzie- Egen Gehandicapten, want irnver bestaan veel klachten, icedures duren vaak lang en aanvrager hoort soms maan- aiag niet hoe het ervoor at. Vooral bij woningaanpas- gen. bijvoorbeeld een traplift verbeteringen in de badka- draait de papieren molen ig. Om die reden heeft de rkgroep gesprekken gevoerd I betrokken instanties, van iiingsartsen tot aannemers, gens werkgroep voorzitter A. benk, CD A-raadslid in Borse- is het gelukt WVG-procedu- te verkorten, vaak wel met maand tot anderhalve land. „Wat je ziet is dat in de cedure stap voor stap wordt KI,terwijl veel zaken tegelij- tijd kunnen worden afgehan- Vrijwel iedere di. en zo. van 29/4 t/m 30/9 U verblijft in het 5-sterren Hotel Fantasia de Luxe o.b.v. all inclusive. Het ligt direct aan het strand, op ca. 5 km van het centrum van Kusadasi en op ca. 14 km van de bezienswaardige stad Efeze. Het resort beschikt over ruime lounge, discotheek, inter netcafé, gameroom, 2 restaurants, bars, minimarkt en winkeltjes Er is een spacenter met kapsalon, fitnessruimte,Turks stoombad, massagesalon, sauna, solarium en jacuz zi. Verder zijn er 2 buitenzwembaden, entertainmentprogramma, minidub en speel- tuintje. Qua sportfaciliteiten is er tafeltennis, biljart, tennis, beachvolleybal en diverse watersporten aan het strand De nette kamers zijn van alle gemakken voorzien (prijzen zijn p.p., o.b.v. 3 personen in een voordeelkamer). Reisnummer TZ 72.196, zie www.kras.nl/72196 geprijsd. Vanaf •m-WJ.M-l.IJ Vrijwel dagelijks van 3/4 t/m 24/10 U verblijft in het 5-sterren Hotel Dinler o.b.v. all inclusive. Het ligt op ca. 100 m van het privé-strand (bereikbaar via een tunnel) en op ca. 17 km van het centrum van Alanya. Het beschikt over restaurant, bas met zitjes, discotheek, minidub, tv-ruimte, winkeltjes en televisieruimte. Er is een spacenter met kapsalon, sauna,Turks stoombad, jacuzzi, fitnessruimte, massage en vitaminebar Verder is er een buitenzwembad, apart kinderbad, aquapark met waterglijbanen en zonneterras. Qua sportfaciliteiten is er tafeltennis, biljart, tennis, voetbal, beachvolleybal en diverse watersporten aan het strand. De nette kamers zijn van alle gemakken voorzien (prijzen zijn p.p., o.b.v. 4 per sonen in een familiekamer). Reisnummer TZ 72.136, zie www.kras.nl/72136 Vrijwel iedere ma. en vr. van 4/5 t/m 8/10 U verblijft in het Ie klas vakantiedorp Hotel Club Voyage Torba o.b.v.all inclusive Het ligt direct aan het privé-strand, op ca. 6 km van het centrum van Bodrum. Het hotel beschikt over 7 restaurants, diverse bars, winkeltjes, discotheek, minidub, kinderspeel plaats en gameroom. Tevens is er een groot spacenter met kapsalon, fitnesscenter. sauna.Turks stoombad en massagesalon. In de prachtige tuin zijn 2 zwembaden met 6 glijbanen, 2 aparte kinderbaden en een groot zonneterras. Qua sportfaciliteiten is er o.a. tennisbaan, tafeltennis, beachvolleybal, fietsverhuur en diverse watersporten. De kamers zijn gelegen in diverse gebouwtjes en voorzien van alle gemakken (prijzen zijn p.p., o.b.v. 4 personen in een familiekamer). Reisnummer TZ 72.181zie www.kras.nl/72181

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57