ingerafdruk beveiligt crèche Veerman huldigt redders van Mar rum Reclassering faalde ernstig met Julien C. Schade door storm grootst in Zeeland Rechter veroordeelt ex-Kamerlid Remak 3 Regel je overheidszaken via internet met je DigiD Huisjesmelker van het jaar komt uit Utrecht uderdagverblijven plaatsen scanners tegen ongewenste gasten zaterdag 13 januari 2007 ring bekend dat de instantie had gefaald in het toezicht op C. Twee medewerkers zijn daar voor ontslagen, een is geschorst. Maar nu blijkt uit een door het ministerie van Justitie gepubli ceerde brief van Sjef van Gen- nip, de directeur van de reclasse ring, dat zijn instantie nog ern stiger had gefaald dan hij een dag eerder vertelde. Van Gennip schrijft aan minister Ernst Hirsch Ballin dat 'de direct be trokken medewerkers in Den Haag het vonnis van de recht bank in Breda niet hebben ge zien en er ook niet naar hebben gevraagd'. ..Niemand heeft ook het psychologische rapport gele zen waarop het vonnis in belang rijke mate was gestoeld. Dit rap port heeft tot voor kort in het dossier in de unit Breda gelegen en is niet opgevraagd." Uit dat psychologisch rapport blijkt dat C. moest worden behandeld om dat anders de kans groot was dat hij weer in de fout zou gaan. Voormalig procureur-generaal Dato Steenhuis, die het onder zoeksrapport voor de reclasse ring maakte, bestempelt het han delen van de reclasseringsmede- werkers als 'gemakzuchtig en met desinteresse voor het vonnis van de rechtbank'. Julien C. werd veroordeeld tot Man rijdt mee op motorkap AMSTERDAM - Een 44-jarige man heeft op de AIO bij Amster dam vijf kilometer op de motor kap van een auto meegereden. De man heeft problemen met Bu reau Jeugdzorg en sprong op de auto omdat die werd bestuurd door een medewerker van dat bureau. Niemand raakte ge wond. ANP een gevangenisstraf van twee jaar waarvan zes maanden voor waardelijk en een verplichte psy chiatrische behandeling met een proeftijd van twee jaar. C. ont trok zich echter aan de opgeleg de behandeling in de foren- sisch-therapeutische klinkiek Groot Batelaar in Lunteren. Het alternatief, trainingen in de Haagse instellingen De Waag en Exodus, brak hij op eigen initia tief af, maar met goedkeuring van de reclassering. Vernieling Uit de brief blijkt ook dat C. na zijn gevangenisstraf voor de roofoverval, nog een keer in de fout is gegaan. Bronnen bevesti gen dat hij in december 2005 van de rechter in Den Haag 120 uur werkstraf opgelegd heeft ge kregen voor een vernieling. Bij dat incident zou geen geweld te gen personen zijn gebruikt, maar ging het om 'opgelopen ir ritatie'. In hoger beroep werd de werkstraf omgezet in een cel straf van drie maanden en oor deelde de rechtbank ook dat hij zijn voorwaardelijke straf van zes maanden voor de overval in Breda moest uitzitten. Julien C. ging in cassatie bij de Hoge Raad in Den Haag. Daar loopt de zaak nog steeds. Uit het rap port van Steenhuis blijkt dat de reclassering in Den Haag twee maanden nadat C. voor de ver nieling heeft moeten voorko men, begint met het vervroegd afronden van het toezicht. Op 19 juli, drie maanden voor het echte einde van de proeftijd van Julien én terwijl de zaak in Den Haag nog loopt, rondt de reclas sering het toezicht als geslaagd af. Demissionair minister van Jeugdzaken Verdonk zei giste ren dat zij de Inspectie voor de Sanctietoepassing heeft ge vraagd de rol van de reclasse ring nog eens te onderzoeken. De inspectie moet beoordelen of de instantie haar 13.000 dos siers nu op de juiste manier her- beoordeelt. Bovendien richt de inspectie zich op andere 'nog niet onderzochte aspecten van de Hoogerheide-zaak', bijvoor beeld de communicatie van de reclassering met andere instan ties. GPD Met een DigiD inlogcode regel je via internet snel, veilig en makkelijk je zaken bij de overheid. Je kunt er bijvoorbeeld je huurtoeslag mee regelen, kinder bijslag mee aanvragen, je belastingaangifte mee doen, kijken wanneer je studiefinanciering is gestort en nog veel meer. Je DigiD inlogcode kun je nu al gebruiken bij de Sociale Verzekeringsbank, het CWI, het UWV, de Informatie Beheer Groep, de Belastingdienst, het Kadaster en steeds meer gemeenten. Vraag 'm nu aan op '.digid.nl (Advertentie) jfJanKooy RECHT - De oneervolle titel Lelker van het jaar is Lr lang v00r "»™«w Lu verhuurbedrijf Mar- [Europe in Utrecht. jaakten de Landelijke Stu- denten Vakbond (LSVb) en Rood (de jongerenorganisatie van de Socialistische Partij) gis teren bekend. Chang is de opvol ger van directeur Meijer van Ba- karo BV uit Amsterdam, vorig jaar 'winnaar' van de verkie zing. In de afgelopen maanden verzamelden de initiatiefnemers voor de prijs 150 klachten van huurders, vrijwel allemaal stu denten. Marlux Europe maakt zich volgens de jury schuldig aan alle veel voorkomende mis standen, zoals het rekenen van te hoge huren (320 euro voor een kamer van 5 vierkante meter) en het negeren van achterstallig on derhoud. „Echt niets is te gek voor woorden voor deze huis baas", aldus SP-Tweede Kamer lid en voorzitter van Rood Rens- ke Leijten. Chang was gister-middag niet be reikbaar voor commentaar. Ze kreeg de bij de titel behorende bokaal rond het middaguur in handen gedrukt bij het Centraal Station in Utrecht, waar ze heen was gelokt door de organi satoren van de uitverkiezing. Een van hen zou een kamer wil len huren bij Chang. ANP iVnlanda Sjoukes Di - Kinderdagverblijf bippie in Breda neemt alzijn klanten vingerafdruk- al, Zo wil de crèche de kin ster beschermen. Woele- pieis liet zevende kinderdag- ilijl in Nederland dat haar J beveiligt door vingeraf- 4en van ouders te scannen. heeft geen principiële bezwaren „Jammer dat het moet, maar ik ganisatie in de kinderopvang G. Jellesma: „Er zijn wel afdrukken ken ik met maar ik ontvangen van ouders. Klant en vind het een veilig idee." Voor Boink, is het verhaal met de yin- crèches die werken met codes en vind het prima. Het gaat om vei- werkneemster G. Sccomani: de landelijke ouderbelangenor- gerafdrukken nieuw. Voorzitter sleutels. Dit systeem met vinger- ligheid." GPD juizen,Hilversum en Alme- erken al crèches met het sy- op drie kinderdagverblij- jiRotterdam is het ook aan valt", vertelt C. Leerdam leverancier Easydentic Ne- jnd uit Breda. Ze spreekt en toenemende belangstel- pit de sector. cteurH Hanssen van Woe- ipT.e m Breda: „We worstel en tijd met de waag hoe crèche veiliger kon. De t moet drie keer per dag voorouders die kinderen mof brengen. Hoe voorkom lat dan ongewenste gasten enkomen? Onze leidsters Ken op kinderen letten." seDingemans (ntsnapte tbs'er die eind vo- aar in de buurt van Woele- >ie rondzwierf en de moord de achtjarige .Jesse Dinge- Muit Hoogerheide versterk- le behoefte aan beveiliging, gsen: „Je kunt nooit alles tkomen maar wij willen het male doen." Het gaat om bat vingerafdrukken. „We iben 115 kinderenMaal twee foplus wat opa's en oma's, o sl die mensen moeten we ijjeraidmkken hebben." Het steen is zo strak dat mensen [hunkinderen alleen dinsdag Kagen, er op andere dagen K in komen. Woelewippie 5 verbeteren lisinformatie [RECHT - Treinreizigers ku- straks in de trein al zien of in aansluiting halen. De NS «MT2ENIErMN 2JMO-EM LEEUWARDEN - Berijdsters en paarden die betrokken waren bij het redden van de paarden die begin november op het ondergelopen buitendijkse land in het Friese Marrum dreigden te verdrinken, zijn gisteravond gehuldigd in aanwezigheid van minister Veerman van Landbouw. Op de foto Veerman met een van de paarden die een 'lintje' kregen. foto Jeroen Horsthuis/GPD bijna alle intercity's met de actuele ver lijden op het volgende sta- De eerste schermen ver- ien halverwege dit jaar in IS hebben tweeënhalf jaar ig om het merendeel van de city's uit te rusten met de De monitoren geven niet de Ms weer uit het spoorboek- Bar actuele informatie, in- Ivtriragmgen en spoorwij st De monitoren maken uil van een offensief van de roegen om de informatie- dening te verbeteren. De ■bakken', de informatiebal ie de draaiende stroken, en vervangen door digitale ®en. Daarop kunnen de «I meer informatie kwijt, spoenvijziging kan bijvoor- °°k op het perron worden iri.Nu wordt dat omgeroe- De schermen komen op uw plaatsen dan alleen de ons te hangen. GPD door Cyril Rosman HOOGERHEIDE - De reclasse ring heeft in het toezicht op Julien C., verdacht van de moord op de achtjarige Jesse Dingemans uit Hoogerheide, nog ernstiger gefaald dan werd gedacht. De betrokken medewer kers blijken het vonnis van de rechtbank in Breda én het psy chologisch rapport over C. nooit te hebben gezien. Ook blijkt C. in zijn proeftijd tot een werkstraf van 120 uur te zijn veroordeeld voor vernie ling. Hij had toen al zijn gevan genisstraf uitgezeten voor een gewapende overval op een super markt in Breda in 2004, maar moest nog psychiatrisch worden behandeld. Donderdag maakte de reclasse- Binnenhof te licht voor erfgoedlijst DEN HAAG - Het Binnenhof-complex in Den Haag is niet uniek genoeg om in aanmerking te komen voor de we relderfgoedlij st van Unesco. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeenteraad heeft laten doen. „Het Binnenhof is helaas een van de vele vroeg-middeleeuwse complexen in de wereld", legt een gemeentewoordvoerder gisteren uit. Het gaat onder meer om de Gevangenpoort, de Hofvijver, het Mauritshuis en de regeringsgebouwen. Het complex staat wel op de Rijksmonumentenlijst. ANP Man verdacht van filmen studentes AMSTERDAM - Justitie verdenkt een 46-jarige Amster dammer ervan met webcams meisjes in een studentenhuis in de hoofdstad maandenlang te hebben gefilmd. Naar het zich nu laat aanzien heeft de gluurder met twee web cams de bewoonsters in twee zolderkamers van het pand aan de Fokke Simonszstraat gefilmd. Er zijn geen aanwij zingen dat hij die beelden op het internet heeft verspreid. Over de 46-jarige verdachte wil de politie niets zeggen. Bekend is dat de man twee webcams verborg in plankjes aan de muur van de studentenkamers. Die webcams ston den in verbinding met drie computers in de zolderkamer van het naastgelegen pand. Daar werden de beelden uit de meisjeskamers nonstop opgeslagen. GPD Amsterdam stemt met rood potlood AMSTERDAM - Amsterdammers zullen 7 maart met het rode potlood hun stem uitbrengen bij de Statenverkiezin gen. Het testen van de afgekeurde stemcomputers duurt volgens de gemeente te lang. Het ministerie van Binnenlandse Zaken denkt nog tot be gin volgende maand nodig te hebben. „Dat is te kort dag voor ons de verkiezingen goed voor te kunnen bereiden", aldus een woordvoerder van de gemeente gisteren. ANP Jongen verzint mishandeling SPAKENBURG - Een 12-jarige jongen uit Spakenburg die vorige week zei mishandeld te zijn door twee jongens die hem met een spuitbus in het gezicht spoten en daar een vlam bijhielden, heeft het verhaal verzonnen. Dat heeft de politie gisteren laten weten. De jongen had zelf het ongeluk met de spuitbus en het vuur veroorzaakt. Hij durfde dit niet aan zijn ouders te vertellen en verzon daarom het verhaal. ANP Campagne veilige wachtwoorden DEN HAAG - Een landelijke campagne moet jongeren le ren hoe zij veiliger kunnen omgaan met wachtwoorden voor e-mail en internet. De campagne is een initiatief van Digibewust, dat onderdeel is van het ministerie van Eco nomische Zaken, in samenwerking met onder meer Ken nisnet, MTV Networks en de stichting Mijn Kind Online, aldus een woordvoerster gisteren. Door middel van commercials op televisie en gratis Boomerangkaarten op middelbare scholen en in bibliothe ken krijgen jongeren tips bij het verzinnen van een goed en veilig wachtwoord. Digibewust geeft bijvoorbeeld het advies om een goed te onthouden onzin-zin te bedenken waarvan de eerste letters van elk woord tezamen het wachtwoord vormen. ANP van onze redactie binnenland RIJSWIJK - De storm, die don derdag de kop opstak, heeft ook gisteren van zich laten horen. Volgens een woordvoerder van het Verbond van Verzekeraars heeft de storm voor ongeveer 15 miljoen euro schade aangericht. Vooral in Zeeland en Noord-Hol land kregen veel mensen te ma ken met schade aan gebouwen, schuttingen en dergelijke. Toch was de storm volgens het meteorologisch instituut KNMI niet zwaarder dan was voor speld. Langs de gehele kust stond windkracht negen en in het westen was sprake van wind stoten van meer dan honderd ki lometer per uur. De hardste windstoot boven land is geme ten in Vlissingen: 112 kilometer per uur. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat kwam het wa terpeil nergens langs de kust of op het IJssel- of Markermeer bo ven de voorspelde maximale hoogte. Eigenlijk was er niets aan de hand wat betreft de ge volgen van de storm voor de wa terhoogte. Op de Noordzee was de situatie voor een aantal sche pen in de nacht van donderdag op vrijdag wel heftig. De DSV Orelia met 94 opvarenden kwam in problemen door een motorstoring. Een sleepboot wist 250 kilometer ten noordoos ten van de Schotse havenstad Aberdeen een kabel te bevesti gen aan het schip en is gisteren op weg gegaan naar Invergor- don, ten noordoosten van Aber deen. Een ander vaartuig raakte door motorpech op drift ten oosten van Engeland. Het vrachtschip Vindo met 4200 ton kunstmest aan boord ramde bijna een gas- platform op 70 kilometer uit de kust. De kustwacht kon het schip gis teren op sleeptouw nemen. Uit voorzorg waren dertig personen die op het Murdoch-platform werkten met helikopters geëva cueerd en was de gasproductie stopgezet. Het onbemande kraanschip dat donderdag op het IJsselmeer op drift raakte en tegen de basalt blokken van de Afsluitdijk sloeg, is gisteren geborgen. ANP van onze redactie binnenland AMSTERDAM - De rechtbank in Amsterdam heeft oud-Kamer lid Patricia Remak veroordeeld voor uitkeringsfraude. De ex-po- litica kreeg een jaar celstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Dat blijkt uit het vonnis. De rechtbank stelt dat Remak ruim drie jaar bewust heeft na gelaten haar inkomsten van haar werk bij het ministerie van Financiën en bij de Provinciale Staten te melden, terwijl ze wist dat die van invloed waren op haar wachtgelduitkering. De po litica ontving het wachtgeld voor haar werk in de Tweede Ka mer. Volgens de rechter heeft Remak 'het vertrouwen van de samenle ving in de integriteit van politie ke ambtsdragers ernstig ge schaad' en heeft ze 'misbruik ge maakt van een voorziening die bedoeld is om te voorkomen dat gewezen leden van de Tweede Kamer in inkomen terug zouden vallen'. Verder stelde de rechter dat Remak 'haar voorbeeldfunc tie op grove wijze heeft mis kend'. Ook woog mee dat ze al eerder was veroordeeld voor fraude. Remak zat van 1998 tot 2002 voor de WD in de Kamer. Na haar vertrek begon ze in 2003 als lid van de WD-fractie in de Provinciale Staten van Noord-Holland. In oktober dat jaar stapte ze uit die fractie, om verder te gaan als onafhankelijk statenlid. De rekeningencommis sie van Provinciale Staten con cludeert dat zij in 2005 21.500 euro te veel heeft ontvangen voor fractieondersteuning en reiskosten. Remak gaat in hoger beroep te gen het vonnis. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3