elgië tornt niet aan )lan voor wegenvignet (K? Lidwien de Jonge wint PZC-nieuwsquiz Lonink wil klaarheid over boete wegpiraat (to> linister neemt grensregio wel apart onder de loep 16 www.bolderman.nl Gratis waterpark en kinderclub www.gobest.nl SLmódag B,al bewolking,meestdroog. aligetotkrachtige zuidwestenwind. ,ond 11 a I2graden. 9e jaargang no. 11 irdag 13 januari 2007 r€ 1,85 Jol wil oud worden bij de Spurs USSEL - België wil bij komst van het wegenvig- nadenken over een mo le uitzondering voor sregio's, zoals Zeeuws- landeren. prik zie niet echt een oplos voor het probleem", zei de amse minister van Mobiliteit Brempt gisteren. De situa- van de grensgemeenten zal apart hoofdstuk worden in Hjrbereiding van het wegen iet, aldus Van Brempt. „Ik open voor discussie, maar ik momenteel niet echt een con- voor het pro- niet-Belgen die bijvoorbeeld op weg naar de camping in Frank rijk via België rijden, krijgen het niet vergoed. De Vlaamse re gering wil met het geld de we gen opknappen en het openbaar vervoer verbeteren. Het is nog net geen oorlogsver klaring, maar Provinciale Sta ten van Zeeland vinden dat al les uit de kast gehaald moet wor den om te voorkomen dat de Zeeuwen, met name de Zeeuws-Vlamingen, op kosten worden gejaagd door het wegen vignet. „Als het wordt doorge voerd, moet het goede nabuur schap even in de ijskast", ver woordde M. Wiersma (Groen- Links) gisteren in de Statenver gadering de algemene gevoe lens. En als de Zeeuwen toch moeten betalen voor gebruik van de Bel gische wegen, moeten de Belgen op hun beurt exclusief tol beta len voor de komende tunnel on der het Kanaal Temeuzen-Gent bij Sluiskil, voegde Wiersma er nog dreigend aan toe. Demissionair minister Peijs van Verkeer heeft Van Brempt giste ren om opheldering gevraagd over het wegen vignet. Peijs is verbaasd over de stelligheid waarmee de zuiderburen de plannen hebben doorgezet. De Vlaamse minister heeft er bij voorbeeld niet met Peijs over ge sproken, laat Peijs' woordvoer ster weten, terwijl juist Neder landers ermee-te maken krijgen. Peijs vraagt zich af of het vignet niet strijdig is met de Europese regels. pagina 4 commentaar pagina 17 kamer bezorgd over gevolgen vignet romister zei dat zij vast van Dis het Belgische wegenvig- in januari 2008 in te voeren. was gisteren ver- asd over de storm van kritiek 'Nederland. et is bizar dat ze zo hard rea- en. Maar het gaat over hun temonnee en dan kennen we fêderlanders", aldus de mi- verwijzend naar de in elgië vennaarde Nederlandse Alle automobilisten |oetën het vignet in 2008 ko- m. Belgen krijgen het bedrag ;oed via de wegenbelasting, lerlanders en alle andere [ramer en Wüst piden na eerste ig EK allround [iLALBO - Na dag één van Europees kampioenschap laalsen voor allrounders gaat n Kramer aan de leiding bij 'nes won gisteren de 5000 Ier en nam daarmee de lei- over van Enrico Fabris, die ^snelste was op de eerdere meter. Kramer noteerde op [buitenbaan van Collalbo een Jpetijd: 6.15,65. Nooit eer- jwas iemand zo snel op bui- vrouwen staat Ireen Wüst maan. De Geldropse won de Imeter in 39,51. Lidwien de Jonge: „Ik voelde me door die PZC-prijsvraag uitgedaagd." lina 20 (•Kramer ligt op titelkoers •Wüstwil andere opzet EK Toon mij uw teen, en ik zeg u wie u bent Crèche introduceert vingerafdruk Ontsnapte tbs-ers, de moord op de achtjarige Jesse Dinge- mans uit Hoogerheide; crèches in Nederland nemen door dergelijke incidenten hun toevlucht tot veiligheidsmaatre gelen. De laatste in de rij: de vingerafdrukscan. Ouders moeten hun vingerafdruk laten registreren, an ders krijgen ze hun kind niet mee. Echt princi piële bezwaren hebben de crèches niet gehoord. Straatnaam blijft een droom Het Cornelis Engelsplein in Biervliet of de C. Engels straat in een Bossche wijk. Frans Engels uit Den Bosch heeft er jaren van ge droomd, maar de gemeente 's-Hertogenbosch noch de gemeente Terneuzen wil een straat naar zijn vader, militair en ver zetsstrijder, vernoemen. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio en Televisie: 8 en 9; Zee land: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 25 en 26; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W9 en W11Jong: W13; Reizen: W15, W17 en W21 (Advertentie) KEUKEN KAMPIOEN IS foto Willem Mieras (Advertentie) ie onze wekelijkse wature-index a 7 katern 1 door Willem van Dam NISSE - Het is dan wel niet de hoofdprijs van de Staatsloterij, maar toch, die tweehonderd eu ro zijn leuk meegenomen - mis schien een aardige aanzet voor de aanschaf van een vaatwasma- chine. Lidwien de Jonge (51 jaar, ge trouwd, moeder van drie kinde ren) uit Nisse is de winnares van de PZC Nieuwsquiz 2006. In het laatste weekeinde van het vorig jaar kregen PZC-lezers zestig wagen voorgelegd die allemaal betrekking hadden op gebeurte nissen die zich vorig jaar af speelden. De antwoorden leid den uiteindelijk naar een citaat van Rita Verdonk. Dat citaat luidde: 'In het begin had ik er last van dat werd gezegd dat ik hard ben, nu niet meer'. Nee, Lidwien de Jonge is eigen lijk helemaal niet zo'n quiz- en (Advertentie) De natuurlijke rust van Scandinavisch slapen spelletjesmens. „Maar ik voelde me door die PZC-prijsvraag een beetje uitgedaagd. Ik lees de krant altijd vrij goed, minstens een uur per dag. En ik wilde wel eens kijken wat er allemaal bij me was blijven hangen." Dat viel niet altijd mee. „Het is me opgevallen dat je zo snel de tails vergeet. Zo'n vraag over de spotprenten van Mohammed; je weet dat daar veel over te doen was, maar de naam van de Deen se krant waarin ze werden gepu bliceerd, ben je gauw kwijt." De makkelijkste vraag? „Die over de tentoonstelling van vrou welijke kunstenaars in de Zak van Zuid-Beveland, want daar ben ik zelf geweest." De moeilijkste? Vraag 50; welke Zeeuwse burgemeester zorgde voor enige opschudding omdat hij had gezegd had de Zeeuwse gemeenten onderling teveel ruzi ën. „Ik dacht dat het Kramer was, maar het bleek Lonink te zijn." En dan waren er ook nog de sportvragen. Van sport heeft Lidwien niet heel veel verstand, maar zoon Matthijs gelukkig wel. Ook van andere familiele den kreeg ze assistentie. „We waren al best een eindje op weg, maar van een aantal vragen had ik het antwoord nog niet. Op oudejaarsavond gingen we naar mijn broer in 's-Heerenhoek en ik dacht: 'Weet je wat, ik neem de krant mee en dan kunnen we 's kijken wie er nog iets weet'." En zo werd het - al quizzend - nog een gezellige oudejaars avond in 's-Heerenhoek. pagina 15 nieuwsquiz 2006 levert zo'n 450 reacties op GOES, Marconistraat 28 (Woonboulevard), telefoon 0800-1536 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl of bel 0800-1536. (Advertentie) (Advertentie) Klik voor nog meer scherpe aanbiedingen op: of bel: (03l8) 58 09 58 'fetrielaan 9°3AB VEENENDAAL to'oon 0318-580958 BOLDERMAN Elke week in de zaterdagkrant I Reizen Daar moetje naar ti door Emile Calon TERNEUZEN - Burgemeester J. Lonink van Terneuzen gaat maandag aan de officier van jus titie uitleg vragen over het boe- tebeleid van het Openbaar Mi nisterie. Hij vindt het onbegrijpelijk dat vorige week een Franse wegpi raat alleen maar een boete kreeg nadat deze bij Hoek be trapt was op extreem hard rij den. De man reed met een snel heid van 190 kilometer per uur over de N6,l terwijl daar een snelheidslimiet van 80 geldt. Lonink vindt dat hier sprake is van rechtsongelijkheid. Een Ne derlander had volgens hem mini maal zijn rijbewijs moeten inle veren en was mogelijk, naast het betalen van een boete, ook nog eens zijn auto kwijtgeraakt. Hij vindt het niet te verdedigen dat de Fransman alleen maar een forse boete van 1200 euro moest betalen. Verkeersgedepu- teerde A. Poppelaars vindt het moeilijk om op individuele ge vallen in te gaan. Hij stelt ech ter met nadruk dat het niet kan dat iemand die extreem hard rijdt, wegkomt met alleen een geldboete. Volgens E. Kool van het Middel burgs parket heeft de Fransman alleen een 'zeer forse boete' ge kregen omdat het OM anders met hoge kosten opgezadeld zou worden. Daarmee doelt ze op het opslaan van de auto en het afgeven van de dagvaarding. „Dat zou meer kosten dan een boete zou opleveren." Lonink vindt het zeer vreemd dat het OM een kosten-batenaf- weging maakt bij het vervolgbe leid. „Dat mag nooit de bedoe ling zijn. Het gaat toch om recht en rechtvaardigheid. Niet of'ver- volging geld kost." pagina 15 politie pakt 281.775 hardrijders te'efoon. 1 (posl)bankrekeningnummcr 1 Ki/k op YMW.pic.nl/abonneien. bel gratis I 0S00- 0/31231 of stuur bete bon naar PZC. afdeling lezersservice 1 Antwoordnummer 713.4460 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 10 weken voor €15,- ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb da laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. CJ Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste 10 weken ontvang ik de krant voor €15,- Daarna wil ik betalen: CU per maand met automatische incasso 21.50)* Q per kwartaal met automatische incasso 61.50)'. per jaar met automatische incasso 236,-)*. mei gratis PZC paraplu 8"711688,l555547l het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1