Jeelhoed: Rekken is verloren tijd )e Spurs tellen weer mee dankzij Jol miner Terneuzense Boys wil zijn wiel ook in Terneuzen laten draaien 19 (p Edgar Davids valt •iets aan te merken Heerenveen-Cercle Brugge uitslagen jirt Geelhoed is nu eenan- mer dan tien jaar gele- De huidige oefenmeester Jemeuzense Boys heeft in ^liggende periode gron- i zichzelf geïnvesteerd. Per- tótei dscursussen en zelfre- r. it., fc.im nostimuleerd zaterdag 13 januari 2007 swb mmien'afte zweren. In 'Hop lijfsbehoud met Ter- Boys is de It-jarige »t Kamperland nu op ar ankers. jnriyBoogert 0EGE - In zijn betomva- abedrijf in Eindewege [bet 'Gedragswiel van Geel- Hci is een bord waarop de filosofie grafisch is weer- ia Centrale woorden daar- t samenwerking en conimu- k. Een voorbeeldje: er mag ibedrijf wettelijk niet meer Jen gerookt. Nu is een com- ittan vijf ingesteld, uit alle [ingen. die een oplossing dit probleem gaat zoeken, denkende medewerkers, dat I directeur Leendert Geel- toe. losofie heeft Geelhoed het open decennium ontwik- Toen hij en zijn neef het be- ovemamen van zijn vader jwerkten er 30 mensen, in- Js is dat aantal ruim ver- igd tot 100. Tijdens die efte Geelhoed, dat een jdememing een andere jheden waagt dan een re. „Weet je waarom som- mensen een burn-out krij- overspannen raken? Om- re in een bepaalde levensfa as vast komen te zitten, at ze met het gedrag dat ze at moment vertonen niet ho- pkunnen komen." wilde Geelhoed vóór zijn. rilde zichzelf verder ontwik- ,Ik wilde mijn gedrag ver- n. Dat betekende dat ik ezelf moest gaan sleute lt moest af van dat hokjes ten, Coaches hebben me aan- nden om een persoonlijk- te volgen. Zestien mop de hei. Daar zat ik dan ifateuren van multinatio nals en andere grote bedrijven, met mensen met universitaire op leidingen en een woordenschat waaraan ik niet kon tippen." Deze periodes van zelfreflectie luidden een omslag in, zoals Geelhoed het zelf benoemt. In zijn bedrijf draait het Gedrags wiel van Geelhoed tegenwoor dig op volle toeren en het sleutel werk heeft ook zijn grootste hob by, voetbal, naar een hoger plan gebracht. Geelhoed is niet meer dezelfde trainer als tien jaar ge leden, zegt hij zelf. „Toen ik bij voorbeeld bij SSV'65 trainer was, vertelde ik de spelers: zo moet dit en zo moet dat. Alles móest! Iedereen moest zich maar conformeren en als spelers dat niet wilden, dan gingen ze toch lekker weg. Prima." Schaakvoetbal „Maar in m'n tweede jaar ge beurde er iets. In een wedstrijd deden de spelers precies wat ik wilde, precies zoals ik het op het bord had getekend. Juiste mo ment inspelen, juiste looplijnen, maar het werkte niet. Het was schaakvoetbal geworden. Geen verrassing, geen creativiteit. De spelers deden wat ik wilde, maar sommigen hadden geen idee waarom. Ik besefte toen niet, dat spelers iets uit hun ei gen natuur moeten doen." „Toen ik bij Tholense Boys trai ner was, heb ik de theorie van die cursussen extreem toegepast op de spelersgroep. Een voor beeldje. Ik ging naar een speler toe en vroeg hem "Hoe is 't'. We maakten een babbeltje en die jongen ging opeens goed voetbal len! Toen ik dat merkte, heb ik die persoonlijke benadering ook in mijn werk toegepast. Natuur lijk ga ik nog regelmatig in de fout, maar dan zijn er gelukkig mensen om me heen die me te rugfluiten." Sinds kort is Geelhoed trainer van Terneuzense Boys. Hij heeft de opdracht de geplaagde ploeg alsnog te behouden voor de eer ste klasse. Vandaag neemt Geel hoed zijn spelersgroep mee naar Pieter de Haas. Hij verzorgt bui tensporten in heel Zeeland en is een expert in groepsprocessen. „Hij kijkt vijf seconden naar een groep en zegt feilloos hoe ieder een in elkaar zit." Ook met zijn bedrijf maakt Geel hoed gebruik van zijn diensten. „Ik heb echt geen idee wat we za- Leendert Geelhoed: „Ik moest af van dat hokjesdenken." foto Willem Mieras terdag gaan doen. Misschien gaan we wel rugbyen. Zonder spelregels! Geheid dat iedereen gaat ouwehoeren. Dat is een an ker voor mij. Als de ploeg dan tij dens een wedstrijd tegen een scheidsrechter gaat zeuren, hoef ik ze maar te herinneren aan dat spelletje rugby. Dan weten ze meteen wat ik bedoel. Mond hou den." „Misschien gaan we wel moun- tainbiken. Iedereen moet dan bij elkaar blijven, de groep mag niet uit elkaar vallen. De spe lers, de snellere en de langzame re, moeten elkaar daarbij hel pen. Dat is óók een anker. Als het team tijdens een wedstrijd uit elkaar dreigt te vallen en ik herinner ze aan het mountainbi- ken, dan is dat weer een anker voor de groep." Geelhoed heeft zijn geest openge steld voor andere ideeën. Begin punt en eindpunt zijn onveran derd, maar in tegenstelling tot vroeger zijn er voor hem meerde re begaanbare wegen tussen die twee. Een voorbeeld uit zijn voetbalbagage is de warming- up. Geen geestdodende rondjes lopen, maar coördinatietraining. Spelers krijgen wedstrijdgerich- te loopvormen, zoals achteruitlo pen, draaien, zijwaarts lopen en dribbelen. Zonnegroet Een ander voorbeeld: Geelhoed heeft het traditionele rekken af geschaft ten koste van de zon negroet. Dat is een serie yoga-oe- feningen, waarbij elke beweging samenvalt met een bepaalde ademhaling. „Rekken is verlo ren tijd. Het maakt je spieren lang en als je daarna gaat sprin ten worden je spieren juist kort. De zonnegroet daarentegen rekt alle organen, niet alleen de spie ren. Je lichaam in zijn geheel wordt klaargemaakt voor een topprestatie." En die moet Terneuzense Boys leveren om de tweede klasse te ontlopen. Belangrijke pilaren daarbij zijn samenwerking en communicatie. Met andere woor den: Het 'Wiel van Geelhoed' moet ook in Terneuzen gaan draaien. tien jaar hield mager het gemiddeld acht manden uit bij Tottenham De coaches volgden el- in rap tempo op. Tot Mar- o! het voor het zeggen agenaar is nu 31 h in dienst bij de Lon- chben wil daar het liefst «n paar jaar aan vastplak- mijn missie." 'Barryvander Hooft IffELL - Ze schitteren stuk stuk. op foto's aan de mu- b de trainerskamer. Jimmy ves, Chris Hughton, Clive im Pat Jennings. Legendes 'rijk gevulde historie van ros. van wie de laatste drie iel uitmaken van de teehni- Martin Jol heeft hun niet zonder reden aan de gehangen. „Als ik dat zie, ik een fantastisch gevoel, 'en verdienen waarde- 0 mogen dat weten ook." ifdden van de Spurs Lod- ït trainingscomplex van slam Hotspur, is deze och- ®amg activiteit waar te ne- 1 eel spelers hebben twee omdat er voor het maanden geen doorde- k wedstrijd op het pro- staat. De assistenten met de jongens die er 'A waardoor Jol het trai- Pk vandaag in de kast gen. Over twee uur ai een bespreking met de atter- lot die tijd leunt Jol ^'•er in zijn stoel, rust het rechterbeen op zijn bureau en praat hij honderduit. De man die tweeënhalf jaar gele den werd binnengehaald als as sistent van Jacques Santini, heeft de zaken goed voor elkaar. Na het snelle vertrek van de Fransman werd Jol in november 2004 de nieuwe eindverantwoor delijke. Tottenham Hotspur stond op dat moment vijftiende, maar eindigde het seizoen als ne gende. „Ik weet niet of ik het een jaar had volgehouden als assis tent", kijkt Jol terug. „Toch wa ren de eerste maanden achteraf gezien ideaal voor mij. Ik werkte in de luwte, kon de mensen en de clubcultuur leren kennen en dat heeft me na het vertrek van San tini een voorsprong gegeven." De cynische houding van het hondstrouwe maar weinig ver wende publiek was hem ook niet ontgaan. Dat moest en zou veran deren. „Na een paar maanden weet en voel je wat wel en niet goed is. Spurs had altijd een se lectie met veel oude spelers. Daar win je dus niks mee. Dat hebben we veranderd in een mix van heel jong, met net iets ouder. Mijn aanvoerder Ledley King is 25, Robbie Keane is 26 terwijl veel mensen denken dat hij de dertig al gepasseerd is. Van de 36 spelers waar ik in 2004 mee begon, zijn er nu nog vijf over. Er is een enorm ver loop, maar als iedereen fit is heb ben we nu wel een elftal dat at tractief kan voetballen. En als we een aantal jongens missen, verandert het aantrekkelijke spel in degelijk voetbal." Attractief. Het is een van de sleu telwoorden binnen de werkwijze van Jol. Hij zou het liefst met. creatieve spelers op de vleugels willen spelen, maar die zijn niet zo één, twee, drie te vinden. „Ar senal heeft ze wel, jongens met voetballend vermogen op links én rechts. En als die wegvallen staan hun vervangers klaar. Maar haal Ronalclo en Giggs eens weg bij Manchester United. Dan wil ik het nog wel eens zien. Gasten die een man kunnen uit spelen zijn zeldzaam. Je kunt best vijf tot tien miljoen pond tot je beschikking hebben, maar dan moet je wel de juiste spelers vinden. En dat is heel moeilijk." Talenten Gearriveerde spelers wandelen nauwelijks nog binnen bij de Spurs. Het transferbeleid van de ÜjarryvanderHnnft De inbreng Mgar Davids bij Totten- I Hotspur is dit seizoen aenlijk kleiner dan de af- W laargang. De midden- B Wl zijn basisplaats «n aan de twintigjarige ■"auddlestone en moet ge- nemen met een plaats ■ettweede plan. Toch valt mzel nan Davids niets II merken, zegt Martin tame,. erkcnt dat het ls °m de voormalig ational steeds te moe- Wearstellen. „Dat vind ik heel vervelend", zegt Jol. „We hebben Huddlestone vorig sei zoen verhuurd aan Wolver hampton Wanderers. Als die jongen nu nog een jaar op de bank zou zitten, zijn we hem kwijt. Hij doet het nu heel erg goed en houdt ook Zokora, die we voor veel geld hebben gehaald, op de bank." Davids verlaat de Spurs mogelijk voor FC Dallas. Volgens manager Steve Mor row - oud-speler van Arsenal - van de Amerikaanse club is hij al geruime tijd in onder handeling met de Nederlan der en Tottenham en zijn de vooruitzichten goed. Martin Jol: „Spurs is mijn missie." foto Proshots/GPD laatste tijd wordt door Jol in drie woorden samengevat: „Jong, Engels, goed. Dat heeft onze prioriteit. Maar Engelse ta lenten zijn duur en als we er één kopen, moet hij bij mij in het eer ste spelen. Anders heeft het vaak geen zin. Natuurlijk lopen hier ook veel buitenlanders en bij de jonge spelers zijn er ook altijd uitzonderingen. We hebben nu een Franse jongen van zeventien gekocht van Lens. Hij speelde daar al in het eerste, zal hier nog niet vaak meedoen, maar wilde zelf verschrikkelijk graag ko men. Dus hebben we hem maar naar hier gehaald." De werkwijze van de charisma tische trainer heeft zijn vruch ten overduidelijk afgeworpen. Tottenham Hotspur plaatste zich afgelopen seizoen voor het eerst sinds lange tijd voor Euro pees voetbal en doet nu nog op vier fronten mee. Er wordt weer rekening gehouden met de Spurs, zowel in Engeland als in Europa. Jol laat zelf ook meerdere keren doorschemeren hoezeer hij het naar z'n zin heeft in Londen. „Ik woon op twee minuten van dit complex en vind het heerlijk. Aan dit werk zitten volgens mij ook vooral voordelen. Het lijkt me bijvoorbeeld heel lastig om ie dere ochtend om acht uur met iets te beginnen, terwijl je dat he lemaal niet leuk vindt. Er zijn ge noeg mensen die dat moeten. Het enige vervelende van dit vak is dat je niet echt kunt genieten. Na een wedstrijd ben ik al met de volgende bezig. Analyseren, voorbereiden, besprekingen; het gaat hier aan één stuk door. Dat is zwaai", maar aan de andere kant staat er ook zó veel tegen over." Dan, na een paar wilde armgeba ren: „Voor veel van mijn spelers is de grote hoeveelheid wedstrij den onderdeel van een nieuw proces, maar óók voor mij. We le ven van duel naar duel en kun nen er niet eentje laten schieten. Neem bijvoorbeeld de Carling Cup. Die is minder belangrijk dan de FA Cup, maar hier zien ze het wél als silvenvare, een prijs dus. Die moeten er komen en ze hebben nog gelijk ook." Hoewel hij bij de Spurs op han den wordt gedragen, verliest Jol de realiteit niet uit het oog. „Als trainer mag je je vaak geen illu sies maken. Na een paar nederla gen sta je zo op straat. Maar als ik hier wegga, zullen de mensen zeggen dat het een mooie tijd is geweest. Voor dat gevoel heb ik Stapjes Voor de tweede keer dit seizoen strijkt de Belgische profclub Cercle Brugge neer in Zeeland voor een oefenwedstrijd. In de voorberei ding speelde Cercle in IJzendijke een oefenduel met RKC Waalwijk, vandaag treft de Brugse club in Oost-Souburg eredivisionist SC Heerenveen. De Friese club is alweer de elfde profclub (vijf Bel gische en zes Nederlandse) die dit seizoen in Zeeland een wedstrijd speelt. Aanvang: 14.30 uur. Locatie: voetbalveld RCS, Oost- Souburg. Entree: 5 euro. Trainer SC Heeren veen: Gert-Jan Ver beek. Plaats competitie: zes de in eredivisie. Topscorers: Afonso Alves 18, Lasse Nils- son 5, Rob Friend 4 Bijzonderheden: SC Heerenveen herbergt twaalf verschillende nationaliteiten in zijn eerste se lectie. De Nederlanders zijn nog altijd in de meerderheid, maar Heeren veen heeft spelers uit alle hoe ken van de wereld, van Brazilië tot Oostenrijk en van Canada tot Kroatië. Trainer Cercle Brugge: Harm van Veldhoven. Plaats competitie: der tiende in hoogste klas se België. Topscorers: Frederik Boi 3, Dieter Dekelver 3, Darko Pivaljevic 3. Bijzonderheden: Cer cle Brugge begon het seizoen met drie Ne derlandse spelers in de eerste selectie: Brian Pinas, Ibad Muhamadu en Wouter Artz. Pinas (naar NAC Breda) en Muhamadu (naar FC Dordrecht) zijn inmiddels al weer teruggekeerd in Neder land. bij bijna al mijn clubs gezorgd. Bij de amateurs en later bij RKC heb ik fantastisch kunnen wer ken. Dat kwam vooral door de mensen om me heen, met wie ik samen iets wil bereiken. Overal waar ik trainer ben geweest, hing een echte voetbalsfeer. We hadden succes, het was leuk en dat blijft hangen als je bent ver trokken." Zijn vertrek bij de Spurs wil hij het liefst zo lang mogelijk uitstel len. „Spurs is mijn missie", klinkt het overtuigend. „Ik zou het voor niks anders willen rui len. Niet voor een Spaanse club, niet voor een Nederlandse top club, echt voor niks. Ik denk dat de supporters dat ook voelen. Ze hebben weer hoop gekregen door de stapjes die we hebben ge zet. Vorig seizoen haalden we Eu ropees voetbal en voor het eerst sinds 1949 hebben we geen enke le keer twee wedstrijden achter elkaar verloren. En onlangs heb ben we voor het eerst in negen tien jaar van Chelsea gewonnen. Die stapjes, daar gaat het om!" Door dergelijke prestaties wordt het verwachtingspatroon van de buitenwereld tegelijkertijd ook hoger. Terwijl dat volgens Jol niet altijd terecht is. „Vorig jaar werden we vijfde, dus moeten we nu volgens veel mensen de vooiTonde van de Champions League halen. Zo werkt het niet. Alles heeft een reden, alleen kijkt niemand in Engeland daar naar. Natuurlijk streven we er naar minimaal vierde te worden, maar dat doen Arsenal en Liver pool ook. Deze competitie is zó sterk, dat ik me soms afvraag hoeveel we moeten doen om een wedstrijd te winnen. Toch zul je mij niet horen klagen. Want als iemand me twee jaar geleden had verteld hoe deze club er nu voor zou staan, had ik het niet geloofd." Hij laat nog snel even een wens kaart zien, waarmee de wondere wereld waarin hij is beland uit stekend wordt weergegeven. Op de voorkant poseert Tony Blair met zijn vrouw. 'To Martin' heeft de premier van Engeland binnenin geschreven, gevolgd door een nog uitgebreidere, per soonlijke nieuwjaarsboodschap. „Dat vind ik leuk", bekent Jol. „Ik heb hem nu een paar keer ontmoet, het is een aardige ke rel." Om er met een veelzeggen de lach aan toe te voegen: „Je ziet het, ik heb heel veel vrien den hier." Dakar Rally, zevende etappe Zouérat-Atar (407 km). Auto's: 1 De Villiers (ZAf) VW 4.00.46, 2. Peterhansel (Fra) Mitsubishi 2.46, 3. Sainz (Spa) VW 4.50,4. Masuoka (Jap) Mitsubishi 10.19, 5. Al Attiyah (Qat) BMW 11.44, 6. Alp hand (Fra) Mitsubishi 13.09, 27. Coronel (Ned) Bowler 1.49.14.Motors: 1. Des- pres (Fra) KTM 4.30.42, 2. Ullevalseter (Noo) KTM 2.46, 3. Casteu (Fra) KTM 4.36,4. Sala (Ita) KTM 8.47,5. Esteve Pu- jol (Spa) KTM 11.02, 6. Coma (Spa) KTM 12.22, 17. Verhoeven/ KTM 40.18, 19. Knuiman/Honda 49.02, 36. Van Pelt/Honda 1.15.53,40. Willemsen/Yam aha 1.22.14. Trucks: 1. Stacey (Ned) MAN 4.51.44, 2. Jacquot (Fra) MAN 26.52, 3, Tomecek (Tsj) Tatra 27.57, 4. Van Ginkel (Ned) Ginaf 29.28, 5. Marde- jev (Rus) Kamaz 29.49, 6. De Azevedo (Bra) Tatra 31,15, 10. Brouwer/Ginaf 52.34, 16. Kiggen/Ginaf 1.35.13, 32. Bekx/DAF 2.34.08. Goes. CSI Indoor Zeeland. Paarden 1.40m direct op tijd: 1, Henk van de Pol, Rhodos (Eindhoven) 0/50.26; 2. Leon Thijssen, Liefhebbers Quality (Baarloo) 0/51.65; 3. Eric van der Vleu ten, Audi's Owendel (Mierlo) 0/51.55; 4. Timothy Hendrix,. Runja (Baarlo) 0/53.19; 5. Peter Geerink, Bellman (Gel- selaar) 0/54.23. 1.35m twee fasen: 1. Leon Thijssen, Liefhebbers Quality, 0/0/32.16; 2. Henk van de Pol, Dan 7-T, 0/0/32.78; 3. Siebe Kramer, Richelle (Oud Beyerland) 0/0/34.14; 4. Peter Mar- tijn de Bruijn, Rhet (Driebergen) 0/0/34.53; 5. Maikel van der Vleuten, Ken Tucky (Mierlo) 0/0/34.75. 1.30m twee fasen: 1. Michel Hendrix, Triple (Baarlo) 0/0/31.75; 2. Eric van der Vleu ten, Audi's Pirouret, 0/0/32.14; 3. Erica Lickhammer, Galliard (Swe) 0/0/32.57; 4. Frida Berggren, Tenessee (Swe) 0/0/32.90; 5. Tom Martens, Audi's Lacky (Meyel) 0/0/35.00. ZZ klassiek: 1, Siebe Kramer, Nameta (Oud Beyerland) 0/0/29.69; 2. Tom Mar tens, Chinook, 0/0/32.08; 3. Arnold Boe- rekamps, Kadans So-What (Eersel) 0/0/0/0/33.04; 4. Rogier Linssen, Torna do (Baarlo) 4/61.49; 5. Teun van de Broek, Ukkepuk (Bergen, op Zoom) 4/62.95. ZZ jacht: 1. Erica Lickhammer, Candide, 51.78; 2. Vincent Voorn, Audi's Unimo (Dinteloord) 52.15; 3. Stijn Baert, Winsone van de Plantaan (België) 53.09; 4. Siebe Kramer, Nameta, 54.66; 5. Ru ben Lamers, Lavendel (Buddel) 55.43, Finale Gouden Mossel. Paarden klasse M: 1. Leon Kuijpers, Logten- burg's Uiltje (Breda) 0/0/33.21; 2. Caro- lein van de Plasse, Delta Mossel's Upg- reder (Yerseke) 0/0/34.42; 3. Tim Fran sen, ake Off (Roosendaal) 0/4/31.52; 4. Koen Leemans; Dopharma;s Tibria (Oost West Middelbeers) 0/4/35.36; 5. Wendy Soffers, Ohla-la (Sprundel) 0/15/5.87. L: 1. Chantal van Steenpaal, Therese la Loi (Oudenbosch) 0/0/28.31; 2. Bram van der Plasse, Odine (Made) 0/0/30.52; 3. Pieter Rutten, Ventje (Ma de) 0/0/34.71; 4 Krista de Bot, UGoldflo- wer (Heerle) 0/0/34.86; 5. Jack Neefs, Caprilli's Barcelona (Sprundel) 0/4/30.01. Collalbo. EK allround. Mannen. 500 m: 1. Fabris (Ita) 36,38, 2. Skobrev (Rus) 36,39, 3. Niedzwiedzki (Pol) 36,52,4. Tuitert (Ned) 36,60, 5. Kra mer (Ned) 36,76, 6. Bókko (Noo) 36,99, 7. Valtonen (Fin) 37,14, 8. Anesi (Ita) 37.22.9. Contin (Fra) 37.35,10. Heythau- sen (Dui) 37,46, 14. Wouter Olde Heuvel (Ned) 37.57. 5000 m: 1. Kramer 6.15,65, 2. Verheijen 6.19,67, 3. Fabris 6.20.28, 4. Bókko 6.24,41, 5. Ervik 6.24,85, 6. Wouter Olde Heuvel 6.28,96, 7. Christiansen 6.31,12. 8. Haugli 6.31,55, 9. Röjler 6.35,46, 10. Schneider 6.35,73, 11. Tuitert 6.36,79. Stand aan kop na twee afstanden: 1. Kramer 74,325, 2. Fabris 74,408, 3. Bókko 75,431, 4. Verheijen 75,497, 5. Tuitert 76,279,8. Wouter Olde Heuvel 76,466. Vrouwen. 500 m: 1Wüst (Ned) 39,51, 2. Abramova (Rus) 39,91, 3. Lobisjeva (Rus) 40,15, 4. Pechstein (Dui) 40,28, 5. Van Deutekom (Ned) 40,51, 8. Vis (Ned) 40.65.10. Groenewold (Ned) 41,05. Melbourne. Kwalificatie Australian Open. Mannen, tweede ronde: Slui ter (Ned)-Cipolla (Ita) 6-3 6-3. Vrouwen, tweede ronde: Tamaela (Ned)-Sanchez (Fra) 6-3 1-6 6-4. Auckland. Mannen. Dubbel, halve finales: Coetzee/ Was sen (ZAf/Ned)-Horna/ Lapentti (Per/Ecu) 6-1 6-3. Sydney. Vrouwen. Finale: Clijsters (Bel/3)-Jankovic (Ser) 4-67-6(1)6-4. Eerste divisie. RBC Roosendaal-De Graafschap 1-3 (1-1). 26. Martha 1-0, 36. De Visscher 1-1, 58. Van Beukering 1-2, 90. Peters 1-3. Scheidsrechter: Wegereef. Gele kaart: L Ten Heuvel, Fleur (RBC Roosen daal), Hese, Robbemond (De Graaf schap). Aantal toeschouwers: 5000. Fortuna Sittard-Haarlem 2-0 (2-0). 26. Cornelia 1-0, 38. Op den Kamp 2-0. Scheidsrechter: Makkelie. Rode kaart: 63. Van Driel (Fortuna Sittard/ 2x geel). Gele kaart: Ravensbergen, Bouma, De Graaff (Haarlem). Aantal toeschouwers: 2322. FC Den Bosch-AGOVV 2-0 (2-0). 4. Lurling 1-0, 40. Beekmans 2-0, Scheids rechter: Van Dongen. Rode kaart: 45. Wau (2x geel). 55. Raymaekers (FC Den Bosch). Gele kaart: Lurling, Beekmans (FC Den Bosch), van Es, Kilic, Carrilho, Juliana (AGOVV). Aantal toeschouwers. 3513. Bijzonderheid: 50. Wedstrijd lag 15 minuten stil door spreekkoren. FC Zwolle-BV Veendam 1-3 (0-3). 21 Hamming 0-1,43. Schaken 0-2,45. Scha ken 0-3, 67. Akerboom 1-3. Scheidsrech ter: Diks. Gele kaart: Krstev, Sahetapy, Cruz Vicente (BV Veendam). Aantal toe schouwers: 3200. Helmond Sport-VVV Venlo 1-1 (O-I). 38. Sollani 0-1, 84. Barto 1-1. Scheids rechter: Liesveld. Rode kaart: 62. Jan sen (Helmond Sport/ 2x geel), 55. Fleu ren (VW Venlo/ 2x geel). Gele kaart: Ro ma (Helmond Sport), Ofrany (VVV Ven lo). Aantal toeschouwers: 3116. FC Dordrecht-TOP Oss 4-1 (0-1). 28. Ramos 0-1 (eigen doel), 74. Muhamadu 1-1, 76. Lopes 2-1, 78. Muhamadu 3-1, 85. Lopes 4-1 (strafschop). Scheidsrech ter: Van Meenen. Gele kaart: Breinburg (FC Dordrecht), Van Dalen, Quekel (TOP Oss). Aantal toeschouwers: 3617. Stormvogels/Telstar-Go Ahead Eag les 2-2 (2-0). 33. Van Heulen 1-0, 45. Holwijn 2-0, 62. Meye 2-1 (eigen doel), 89. Ars 2-2. Scheidsrechter: Steegstra. Gele kaart: Galata, Meye, Salden, Hol wijn (Stormvogels/Telstar), Vosselman, Pamela, Ax (Go Ahead Eagles). Aantal toeschouwers: 1618. Emmen-FC Eindhoven 3-2 (O-O). 52. Mourad 1-0, 55. Aelbrecht 1-1, 70. Van de Langenberg 1-2, 76. Van der Weer den 2-2 (eigen doel), 88. Mourad 3-2. Scheidsrechter: Van der Roest, Gele kaart: Mourad (Emmen), Noyen (FC Eindhoven). Aantal toeschouwers: 2649. FC Omniworld-MVV 3-1 (2-1). 14. Am- rabat 1-0, 19. Amrabat 2-0, 25. Gom- mans 2-1, 55. Eind 3-1. Scheidsrechter: De Groot. Gele kaart: Caravella (FC Om- niworld), Lintjens (MVV). Aantal toe schouwers: 1682. Cambuur Leeuwarden-FC Volen- dam 0-1 (0-1). 18. Van Zaanen 0-1. Scheidsrechter: Winter. Gele kaart: Axwijk, van Noord (Cambuur Leeuwar den), Pater, Dissels (FC Volendam). Aan tal toeschouwers: 4200. Stand aan kop: Graafschap 23 16 3 4 51 54- 25 RBC 23 15 5 3 50 55- 24 VVV 23 12 6 5 42 36- 25 Dordrecht 23 12 4 7 40 40- 25 Den Bosch 23 12 4 7 40 35- 27 GA Eagles 23 10 7 6 37 34- 27 Ruud Pennings blijft trainer bij VC Vlissingen VLISSINGEN - Ruud Pennings is ook volgend voetbalseizoen trainer van VC Vlissingen. De oefenmeester heeft zijn ver bintenis met de zondag-tweede klasser met een jaar verlengd. Pennings is aan zesde seizoen be zig bij VC Vlissingen. „We zijn zeer tevreden over hem", zegt voorzitter Piet de Jong. „Hij is een goede trainer en heeft ook organisatorische kwaliteiten." De club wil Pennings overigens voor langere tijd vastleggen. De Jong denkt aan een termijn van drie jaar. De onderhandelingen hierover zijn nog gaande Zege snookeraars The Roadhouse MIDDELBURG - The Roadhou se versloeg in de nationale eer ste klasse van het snooker het laaggeplaatste Pijnacker 3: 9-0. Chris van Renswoude, Danny Cheuk a Lam en Marcel Mou wen zorgden met elk drie over winningen voor de vlekkeloze score. Mouwen werd met een break van 62 man of the match. (Advertentie) het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19