>zc ictie tegen hekjes Magistraat wijk M Kogelgaten in de schoolmuur Statenleden tegen het verlagen van vergoeding Jeugdsoos Paauwenburg wenst grotere bekendheid ,13 Duikplek voor gehandicapten langs Grevelingen fjjkvereniging haalt handtekeningen op tegen kunstwerk zaterdag 13 januari 2007 Mafce[Moddr LeNDIJKI: - Duikplaats faodtje bij Scharendijke Jl toegankelijk gemaakt en „icht voor mensen met een amelijke bandicap. Het is de te gefaciliteerde locatie in Imd en ook voor Nederland- begrippen 'uniek', aldus ^voerders van betrokken jjisalies. inrichting maakt deel uit het verbeteringsplan van yocaties langs de Grevelin- gen en - in een later stadium - de Oosterschelde. De toegang tot de vier belangrijkste plaat sen wordt veiliger gemaakt door aan beide kanten van de dijk trappen aan te brengen en langs de waterlijn een steiger te bou wen. Geglibber over basaltste nen hoort daar vanaf dit najaar tot het verleden. Daarnaast worden er toiletge bouwtjes en picknicktafels neer gezet, komt er een goede verlich ting en krijgen de duikplekken betere parkeerplaatsen. De werkzaamheden beginnen naar verwachting in het najaar. Behalve het Koepeltje gaat het om de Kabbelaar (eveneens bij Scharendijke), de Nieuwe Kerk- weg (Den Osse) en de Zuidlange- weg (Dreischor). Voor het pro ject is ruim zeshonderdduizend euro beschikbaar. Dat geld komt van het Natuur- en Recrea tieschap de Grevelingen, de Eu- regio, provincie Zeeland, ge meente Schouwen-Duiveland en de Nederlandse Onderwater sport Bond (NOB). Stoeltjeslift Voor het treffen van specifieke maatregelen voor minder-valide duikers heeft de provincie nog eens 75.000 euro extra toege zegd, aldus projectmanager R. van der Veer van het Grevelin- genschap. Met dat geld wordt onder meer de te bouwen steiger uitgerust met een soort stoeltjes- lift om makkelijk in en uit het water te komen. Door ook de toe gangsweg iets te verbreden, kun nen gehandicapte duikers straks met hun rolstoel tot op de steiger rijden. Bij het Koepeltje komt tevens een kleedlokaal. De locatie is volgens Van der Veer gekozen, omdat dat één van de weinige plekken langs de Grevelingen is waar nu al buitendijks kan wor den geparkeerd. „Dijken vor men in Zeeland meestal een nau welijks te nemen obstakel voor deze doelgroep." Prachtig NOB-beleidsmedewerker D. van Santen vindt dat Zeeland trots mag zijn op de duikstek voor gehandicapten. Hij kent in Nederland geen vergelijkbare voorziening, naast de verlaagde steigers bij Vinkeveen en Maars- sen. „Dit is een prachtige oplos sing voor Zeeland." Uhriia Berkelder DDELBüRC. - De wijkvereni- Middelburg-Zuid is een KÜfkeningenadie begonnen a het kunstwerk dat op het voor wijkcentrum Palet komen. De vereniging jpt plaatsing van het werk gie*en te kunnen houden. bestuur van de vereniging ?md vorig jaar voor het hoe het kunstwerk eruit alle zien. Het bestaat uit een smeling metalen hekjes die elkaar op het plein worden H. Als er iemand tussen de p doorloopt, komen er ge- jen uit. Het werk, dat Laby- t heet, is ontworpen door de afanse kunstenares Ana naTavares. lidaag halen twee bestuursle- ,PV volhardt in Be Ruvterzaal USS1NGEN - De Lokale Par- wil hoe dan ook il de raadszaal van Vlissingen mill vernoemd naar Michiel iHuylcr. ijdens de commissievergade- bleken de PvdA den van de wijkvereniging hand tekeningen op bij het winkelcen trum in Middelburg-Zuid, tegen over het pleintje. „We willen de handtekeningen deze maand nog aanbieden aan de gemeente- raad", zegt voorzitter W. Geert- se. We hopen dat we daar de ge legenheid voor krijgen." Overigens maakte wethouder F. Streng (WD, cultuur) deze week bekend dat hij op 1 maart de plannen wil toelichten op de vergadering van de wijktafel. De wijkvereniging heeft op zich niets tegen een kunstwerk, zegt Geertse. „We wisten dat er iets zou komen, maar toen we dit za gen, zijn we geschrokken. Dit is geen kunstwerk meer, maar een complete herinrichting van het plein. De wijktafel is er hele maal niet bij betrokken, ze heb ben het gewoon voor zichzelf ge houden. Met de gebruikers van het Palet is wel overlegd, maar scholen hebben hun eigen plein. Wat kan hun het nou schelen als er een kunstwerk komt." Als het pleintje vol staat met de hekjes, is er geen ruimte meer voor andere activiteiten. Boven dien is het bestuur bang dat het kunstwerk hangjongeren aan trekt. „Ze hebben juist de bank jes die voor de apotheek ston den weggehaald om dat er hang jongeren zaten. Die haal je met zo'n kunstwerk natuurlijk ge woon weer terug." Volgens Geertse steunen de onderne mers van het winkelcentrum de actie van de wijkvereniging. Hoewel de wijkvereniging niets van het kunstwerk wist, was drie jaar geleden al bekend dat het er zou komen. Dat het er nog niet staat, heeft te maken met de kosten. Onlangs beloofde de Mondriaanstichting om 50.000 euro bij te dragen. In to taal kost het kunstwerk 170.000 euro. Wethouder Streng zei vori ge week snel een knoop door te willen hakken. |d het CDA geen voorstanders ïsnhelidee. Toch blijft fractie- pratter W.Hirdes inzetten op Weid. De raad beslist tij dens de raadsvergadering op donderdag lfebruari. .osten voor ustverdediging nationale zaak DDELBURG - Het op orde uden van de kustverdediging een nationale zaak. Dus moet k het geld dat hiervoor nodig landelijk worden opgebracht. weners van kustprovincies elen niet méér betalen. Met snGroenLinks tegen namen raciale Staten gisteren een Notie van deze strekking iDiegkat naar het (nieuwe) fel en de Tweede Kamer. ileaerS. Heijning (WD) on- Kreepte dat sprake moet zijn nationale solidariteit. Als ben van sterke zeewerin- zwaarder gaan drukken op hstprovincies, is dat zeer na- voor het dunbevolkte Zee- betoogde hij. alig deputeerde W. van Zand- dfPvdA, natuur en water) rade de motie. Géén invoe- jvan een profijtbeginsel bij kustverdediging, stelde hij. is een onzalig plan." Lmdigde aan dat het dage provincie samen met de ?-ïse waterschappen actie bn onderneemt. are les voor 'ankrijder it Vlissingen DDELBURG - Een 29-jarige t?Der van Vlissingen hield N ervaringen over aan een wolmisdrijf. f de beginnend bestuurder «et gisteren in Middelburg bi] vijfhonderd euro boete z* banden voorwaardelij- Noortje Mutsaerts vertrok in september naar Mostar voor een internationale studie. door Anita Janse MIDDELBURG - „Het was even wen nen", vertelt de zeventienjarige Noortje Mutsaerts uit Middelburg. Maar inmid- dels voelt ze zich thuis in Bosnië. In sep tember vertrok ze naar Mostar voor een internationale studie. „De oorlogsverha len maken het avontuur voor mij alleen maar groter." Daar was Noortje vooraf erg benieuwd naar, of ze veel sporen zou zien van de oorlog in Bosnië. Ja dus. „Je ziet het door heel de stad. In school zitten de ko gelgaten in de muur." Ze werd door Uni ted World Colleges geselecteerd om de laatste jaren van haar middelbare school in Mostar te volgen. „Eigenlijk wilde ik naar Singapore of Amerika, achteraf ben ik blij dat het Bosnië is geworden", zegt ze. De cultuur was voor haar erg wennen. „Heel anders dan in Nederland. Als je daar bent, besef je hoe goed het hier al lemaal geregeld is." De oorlog heeft een groot stempel ge drukt op het leven in de stad. „Christe nen en moslims leven nog steeds heel ge scheiden. Op scholen krijgen ze zelfs apart les. De ene helft 's ochtends de an dere helft 's middags. Of ze hebben ie der hun eigen school." Dat gaat niet op voor de internationale school van Noortje. Daar gaan christe nen en moslims gewoon door één deur. Haar klasgenoten zijn van allerlei plui mage en komen uit heel de wereld. „Ik heb een kamergenootje dat elke morgen om zes uur opstaat om te bidden. In het begin kijk je daar een beetje gek van op. Nu slaap ik er doorheen." Ze is ook een keer thuis uitgenodigd bij een islamitische vriendin. „Dat was met het Suikerfeest. Ik vond het geweldig. De hele familie was bij elkaar en ze wa ren allemaal erg vriendelijk en gast vrij." Voor heimwee heeft Noortje niet zo veel tijd. „Je hebt van die momenten, zoals met sinterklaas. Toen heb ik maar een pak jesavond georganiseerd op de campus. Ik vroeg me wel af of zwarte Piet niet te racistisch zou klinken, maar toen ik het aan de hand van een prentenboek had uitgelegd, vond iedereen het een leuk idee." Vriendje Haar opleiding duurt twee jaar, maar omdat Bosnië niet al te ver weg is, komt ze tussendoor af en toe naar huis. Zoals nu met de kerstvakantie. Ook haar zo mervakantie zal ze in Middelburg door brengen. Zo kan ze toch contact houden met haar vriendinnen uit 6-gymnasium van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren en niet te vergeten met haar vriendje. „Het is leuk om thuis te zijn, maar ik heb ook zin om weer terug naar Bosnië foto Lex de Meester te gaan." Ze heeft nog een heleboel plan nen. Zo wil ze zich blijven inzetten voor de plaatselijke Roma's. „Dat zigeuner volk heeft in Bosnië geen rechten. Ze zijn heel arm. Wij hebben afgelopen maanden hun wijk opgeknapt en de kin deren vermaakt. Nu zijn we zover dat we aan de lange termijn gaan werken." Het mensenwerk trekt haar wel. Over anderhalf jaar heeft ze als het goed is een internationaal erkend vwo-diploma op zak. „Daarmee kan ik aan elke uni versiteit studeren, waar dan ook. Een Engelstalige studie zie ik wel zitten." Dat gaat haar nu in elk geval vrij ge makkelijk af. „En ik wil nog een hele boel van de wereld zien." Tijdens de weekenden in Bosnië gaat ze graag op verkenning. „Mostar ligt in de bergen, het is er mooi, maar soms ook gevaarlijk", ver telt Noortje. „Kom je ineens een bordje tegen met een doodskop, omdat er mij nen kunnen liggen. Dat is wel even schrikken. Lege velden en verlaten hui zen, daar kun je maar beter omheen lo pen." drankrijder moet ook de 10e aan een lantaarnpaal - aan Delta - betalen. I ft h'j sinds vorig jaar 5 °<*n auto meer, want die |jif]j|00r "k aam'ijding totaal 'Trssinger zat die dag na be leen plaatselijk café am- j Zlin aulo of hij botste te- e hchtmast. Zelf hield hij ^aanrijding een gekneusd over. Uit de blaastest Mn score van 365 micro- l'Vler heer zoveel alcohol "ger sprak over een du- man gaf politierechter punnik de indruk dat het jïf" een®aüge uitglijder zal door Anita Janse VLISSINGEN - Jongeren Activi teiten Soos (JAS) houdt van daag open dag. De jeugd van Paauwenburg weet de soos in middels te vinden. „Maar we zijn nog niet tevreden", zegt coördinator H. van der Putten. Jongeren tussen de tien en acht tien jaar kunnen vier avonden in de week terecht in het zaaltje van buurthuis De Paraplu in Vlissingen. Tafeltennis, darten, computerga mes, het is maar net waar de Paauwenburgse jeugd zin in heeft. In september is het clubhuis in gebruik genomen. „Afgelopen maanden zien wij als een aan loopperiode", zegt Van der Put ten, die sinds kort de jeugdsoos coördineert. „De opkomst viel in het begin erg tegen. Nu zitten we op zo'n dertig jongeren, maar onze activiteiten zijn nog niet bekend genoeg." Daarom or ganiseren de vrijwiUigers van daag een open dag. „We willen laten zien wat we voor de buurt kunnen betekenen." Gat Vandaag worden meteen enkele nieuwe activiteiten geïntrodu ceerd. „We gaan voortaan elke woens dagmiddag hout bewerken", ver telt Van der Putten. „Op school is steeds minder aan dacht voor handenarbeid. Dat gat willen wij vullen." Ook gaat er een meidencursus van start over kleding en make-up. De open dag wordt gehouden in buurthuis De Paraplu aan de Alexander Gogelweg van 15.00 tot 18.00 uur. Rappers Harry G en BDM Entertainment zorgen voor livemuziek en er is doorlo pend een kinderbingo. Ook oudere en buurtbewoners mo gen een kijkje komen nemen. MIDDELBURG - De Statenle den voelen niks voor het verla gen van hun vergoeding die ze voor hun politiek-bestuurlijke arbeid krijgen. Een voorstel van F. Luijben (SP) genoegen te nemen met 80 procent van het bedrag (11.600,27 euro per jaar; 169,28 euro per maand voor onkosten plus een reis- en verblijfkosten vergoeding) kreeg gisteren in de Statenvergadering een slecht onthaal. De SP stond alleen. CDA'er C. van Beveren nam het Luijben kwalijk dat hij salaris en onkostenvergoeding ter dis cussie stelde. Hij noemde dat een blamage voor het aanzien van de politiek. „We zijn sober. Zó zuinig dat het soms moeilijk is geschikte kandidaten voor de Staten te vinden. Er moet ge woon wat tegenover staan." T. van Oostenbrugge (SGP) vond dat het geld 'enigszins recht doet' aan de tijd die Sta tenleden in hun bijbaan stop pen. (Advertentie) Vrijwel iedere di., za. en zo. van 17/2 t/m 24/10 U verblijft in het 5-sterren-de-luxe Hotel Sherwood Breezes Resort o.b.v. ultra all inclusive. Het hotel is direct gelegen aan het privé-strand van de wijk Lara, op ca. 15 km van de badplaats Antalya. Het hotel beschikt over 3 restaurants, diverse bars, game- room, winkeltjes, discotheek en amfitheater. Er is een spacenter met Turks stoombad, sauna, whirlpool, fitnesscenter, massage- en beautysalon en jacuzzi. In de fraai aange legde tuin is ee groot buitenzwembad met 3 glijbanen, apart kinderbad en zonneter- ras. Qua sportfaciliteiten biedt het hotel tafeltennis, biljart, bowling, tennis, volleybal, basketbal, aerobics, steps. De nette kamers zijn van alle gemakken voorzien, (prijzen zijn p.p., o.b.v. 4 personen in een famihekamer). Reisnummer TZ 72.060, zie www.kras.nl/72060 Hotel geheel in Amsterdamse stijl! Vrijwel iedere di.,za.en zo. van 17/2 t/m 24/10 U verblijft in het unieke 5-sterren Hotel Orange County Resort o.b.v. ultra all inclu sive. Het hotel ligt direct aan het strand, in het centrum van Kemer. De opzet van het hotel is ronduit uniek, want het gehele hotel is opgetrokken in Amsterdamse stijl. Qua faciliteiten heeft het hotel veel te bieden. Zo zijn ei meerdere restaurants en bars, dis cotheek, minimarkt, bowlingbaan en internetcafé. Er is een spacenter met sauna, kap salon, fitnesscenter, jacuzzi, Turks stoombad en massage. Tevens is er een groot bui tenzwembad met zonneterras. Voor de sportievelingen is er tafeltennis, darts, biljart, beachvolleybal en fietsverhuur. De kamers zijn van alle gemakken voorzien (prijzen zijn p.p., o.b.v. 4 personen in een familiekamer). Reisnummer TZ 72.075, zie www.kras.nl/72075 Vrijwel dagelijks van 3/4 t/m 24/10 U verblijft In het 5-sterren Hotel Dinler o.b.v. all inclusive. Het ligt op ca, 100 m van het privé-strand (bereikbaar vla een tunnel) en op ca. 17 km van het centrum van Alanya. Het beschikt over restaurant, bas met zitjes, discotheek, miniclub, tv-ruimte, winkeltjes en televisieruimte. Er is een spacenter met kapsalon, sauna,Turks stoombad, jacuzzi, fitnessruimte, massage en vitaminebar. Verder is er een buitenzwembad, apart kinderbad, aquapark met waterglijbanen en zonneterras. Qua sportfaciliteiten Is er tafeltennis, biljart, tennis, voetbal, beachvolleybal en diverse watersporten aan het strand. De nette kamers zijn van alle gemakken voorzien (prijzen zijn p.p., o.b.v. 4 per sonen in een familiekamer). Reisnummer TZ 72.136, zie www.kras.nl/72136 Voor een zeer geslaagde all inclusive vakantie Vrijwel iedere ma. en vr.van 4/5 t/m 8/10 U verblijft in het Ie klas vakantiedorp Hotel Club Voyage Torba o.b.v. all inclusive. Het ligt direct aan het privé-strand,op ca. 6 km van het centrum van Bodrum. Het hotel beschikt over 7 restaurants, diverse bars, winkeltjes, discotheek, miniclub, kinderspeel plaats en gameroom. Tevens is er een groot spacenter met kapsalon, fitnesscenter, sauna,Turks stoombad en massagesalon. In de prachtige tuin zijn 2 zwembaden met 6 glijbanen, 2 aparte kinderbaden en een groot zonneterras. Qua sportfaciliteiten is er o.a. tennisbaan, tafeltennis, beachvolleybal, fietsverhuur en diverse watersporten. De kamers zijn gelegen in diverse gebouwtjes en voorzien van alle gemakken (prijzen zijn p.p., o.b.v. 4 personen in een familiekamer). Reisnummer TZ 72.181, zie www.kras.nl/72181 Vrijwel iedere di.en zo. van 29/4 t/m 30/9 U verblijft in het 5-sterren Hotel Fantasia de Luxe o.b.v. all inclusive Het ligt direct aan het strand, op ca. 5 km van het centrum van Kusadasi en op ca. 14 km van de bezienswaardige stad Efeze. Het resort beschikt over ruime lounge, discotheek, inter netcafé, gameroom, 2 restaurants, bars, minimarkt en winkeltjes. Er is een spacenter met kapsalon, fitnessruimte.Turks stoombad, massagesalon, sauna, solarium en jacuz zi. Verder zijn er 2 buitenzwembaden, entertainmentprogramma, miniclub en speel- tuintje. Qua sportfaciliteiten is er tafeltennis, biljart, tennis, beachvolleybal en diverse watersporten aan het strand. De nette kamers zijn van alle gemakken voorzien (prijzen zijn p.p., o.b.v. 3 personen in een voordeelkamer). Reisnummer TZ 72.196, zie www.kras.nl/72196 Voor een onbezorgde vakantie! Vrijwel iedere di., do. en za. van 26/4 t/m 20/10 U verblijft in het 5-sterren Hotel Marmaris Palace o.b.v. all inclusive Het is prachtig gelegen in een pijnboombos, direct aan zee op ca. 2 km van l<;meler. Het hotel heeft een restaurant, bars, televisieruimte, discotheek, minimarkt en bibliotheek. Ook is er een spacenter met Turks stoombad, massage- en beautysalon, kapsalon en fitness ruimte. Natuurlijk mogen een zwembad met 2 waterglijbanen, miniclub en speelkamer niet ontbreken. Zeer bijzonder aan dit hotel is dat het beschikt over een buitenijsbaan! Qua sportfaciliteiten is er darts, tafeltennis, biljart, tennis, minigolf, beachvolleybal en basketbal. De kamers bevinden zich in het hoofdgebouw en bungalowachtige bijge bouwen (prijzen zijn p.p.,o.b.v. 3 personen in een voordeelkamer). Reisnummer TZ 72.513, zie www.kras.nl/72513 KRAS.NL boek online of bel 073 - 5 999 999

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13