»zc )eel Klarenbeek zonder water Waar moetje dat zand allemaal laten? ioleringswerk veroorzaakt lek in leiding Middelburgse wijk Bewoners in Veere praten mee over toekomst stad Beuk herken je aan de dunne bast 'pruiming Ot Kandidaat jdie: 0113-315649 )us31,4460 AA Goes S Mkfden-Zeeland: 0113-315520; Saanderen: 0113-315670; *naal 020-4562500. jservice: 0800-0231231 [erdag13januari 2007 Vandaag nieuwjaarsbijeenkomst gemeente Middelburg Zeeuwse bibliotheek 14.00 tot 18.00 uur www.middeiburg.nl ypian van't Westeinde IDELBüRG- Diverse inwo on dc wijk Klarenbeek in delburg hebben gisteroch- enkele uren zonder water jen. Door werkzaamheden de riolering waarbij de j5 verzakt, is om vier uur achts een waterleiding ge- Bgen. In de loop van de och- hebben werknemers van a.Whet lek gerepareerd. unnemer, GMB JD Janse in- 8Vuit Ouddorp, legde in sa- spraak met Delta donder- het werk aan de riolering al Bij het vervangen van een innen overstortput bleek dat waterleiding te dicht langs nolermg liep om zonder risi- erder te werken. Op verzoek de aannemer zou Delta ko- (Advertentie) Je gaat voor tie top? CSW, gewoon ouwschool! ''w.cswalcheren.nl bergbezinkvoorziening in de Arie van Driellaan. Die voorzie ning moet voorkomen dat bij re gen het rioolwater in de Prooyensesprink terechtkomt en gaat stinken. Het werk had op 23 december gereed moeten zijn. Volgens Alewijnse komt de vertraging door een aaneenscha keling van tegenslagen. „Het be gon met het graven van een put van vier meter, die inzakte. Al gauw zag ik dat een hoek van de tuin ging verzakken en het perk je van de gemeente ook. Dat komt weer omdat de oude put wegzakte. Afgelopen maan dag moest die put eruit. Er zit nu een gat naast een gat. Alles ging goed tot vannacht de water leiding sprong." De aannemer heeft Alewijnse beloofd haar tuin weer netjes achter te laten. „Daar heb ik wel vertrouwen in, ik ben het alleen spuugzat." Omdat in de nacht van don- op vrijdag de leiding jng, moest Delta eerder dan tod in actie komen, li december ontstonden pro- aan leidingen in de ,Toen knapte er al een mg en vorige week nog keer", vertelt buurtbewoon- H Alewijnse, die vanuit de inkamer aan de Generaal Ha- pU Smithlaan alles kan vol den woordvoerder van Del- egt dat bij die gaslekken gevaar voor de omgeving is Itstaan. Hij wijt - evenals de Lente - de instabiliteit van 'buizen aan het gegraaf in de Vanaibegin december is de aan- memer in opdracht van de ge meente Middelburg bezig met bet aanleggen van een nieuwe uto tegen boom ÏSTKAPELLE - Op de Pre- twegin Westkapelle is gister- itend rond negen uur een vrouw uit de gemeente ire tegen een boom gereden. politie vermoedt dat de ouw onwel is geworden en de itrole over haar auto verloor, is ter controle naar het zie- te gebracht. (Advertentie) door Nadia Berkelder ZOUTELANDE - De goten zit ten vol zand en de deursloten ook. Grassprieten piepen nog net boven de zandlaag uit en voor de poort ligt een klein duin- tje. Hoe ze het allemaal moeten opruimen weet de familie Klei- nepier uit Zoutelande niet. Het zand kwam donderdag met de storm aanwaaien. „Het was net alsof het sneeuwde", vertelt Nel Kleinepier. „Af en toe kwam er nog iemand voorbij, maar je kon gewoon niet zien wie het was. Zo erg als nu is het nog nooit geweest." Vorig jaar in mei stormde het ook zo, zegt haar man. „Toen kwam er ook veel zand mee. Maar nu is het veel erger." „In de oorlog", vult Nel aan, „la gen de duinen overhoop. Toen hadden ze er ook last van, maar zelfs toen was het niet zo erg als nu." Ze vragen zich af wie het zand moet opruimen. Een kruiwagen hebben ze wel, maar ze zijn ge woon te oud. „Daar moet je een paar sterke mannen voor heb ben. Ik ben 82 en mijn man is 89. Dat kunnen we helemaal niet meer. Zand veegt heel zwaar. Ik heb één schoonzoon, maar die heeft een heel drukke baan. En waar moet je het trou wens allemaal laten?" Vijftien kruiwagens Na de vorige storm kregen ze hulp. Toen hebben ze het zand - vijftien kruiwagens vol - ge woon op straat gegooid. Daar is het tot net voor de kerst blijven liggen. De gemeente heeft het uiteindelijk weggehaald. Het komt allemaal door het op spuiten van het strand, denkt Nel. „Het zand dat ze daarvoor gebruiken, is heel fijn, dat waait zo weer weg." Voor het opspuiten wordt ge woon hetzelfde zand gebruikt als normaal op het strand ligt, zegt Jan van Gorp van Rijkswa terstaat. „Het is zand uit de vaargeul, het is dus gebiedsei- gen zand. Het is wel zo dat de fij ne stoffen op het strand het eerst wegwaaien. Als het zand er langer ligt, gebeurt dat niet zo snel." Ze hebben aangeboden om een scherm te plaatsen op de dui nen, maar de familie Kleinepier betwijfelt of dat helpt. „Het komt gewoon dwars door de Duinweg aanwaaien. Het zit nu overal. De goten zitten vol en de deursloten ook. Die hebben we wel afgeplakt, met een pleister tje, maar die waaide er ook zo weer af. Je hoort het gewoon knarsen als je de sleutel om draait." Niet alleen de tuin van de Klei- nepiers ligt onder, bij de buren zit ook alles onder het zand. „De buurvrouw heeft het bij haar al opgeruimd, maar die is 75." foto Lex de Meester VEERE - Veerenaren kunnen de komende maanden meepraten over de toekomst van hun stad. Het bureau Inbo uit Wouden berg heeft van de gemeente de opdracht gekregen om enkele toekomstscenario's uit te wer ken. De inwoners worden daar bij betrokken. „We gaan praten met inwoners, ondernemers en organisaties als de stadsraad", kondigt project leider M. Chang van Inbo aan. Hoe zij worden benaderd, moet nog worden besloten. Inbo maakt daarvoor een communica tieplan. Het bureau houdt ook rekening met allerlei beleids stukken van de gemeente en de provincie die betrekking heb ben op Veere. Rond de zomer moet Inbo uit al le informatie enkele toekomst scenario's voor de stad Veere hebben gedistilleerd. Die wor den voorgelegd aan de gemeente raad. Dat wordt hard werken, beaamt Chang. De tijd is be perkt. „Bovendien is Veere een bijzondere plaats. We moeten ook met veel respect voor cul tuurhistorie aan de slag." De gemeenteraad kiest uiteinde lijk voor één van de visies voor de ontwikkeling van Veere. Juf Marlies Rijnen vertelt over de boi burg. (Advertentie) M.pot-axel.nl UK.R01F 6EH2 HUlSTA MQLTENI 6 C INïïRlUBKE COP. VITRA :?vpup. poufQRM ppfsorro tm cOra flos mon:;s i. HANSEN VtRAROO PÜUR0NA ARUMI01 MfWORM POUNJAN flOSOSO tAPPElimi ARCö 0RTIN6 op lonzaal lodellen OPRUIMING BU POT Mëei dan 2S0 toonzaal modellen van alle toonaangevende design- en meubelwerken jri januari tot 70% afgeprijsd. door Elian van't Westeinde MIDDELBURG - Marlies Rij nen buigt zich over het kratje boomschijven dat twee mede werkers van de gemeente Mid delburg bij basisschool De Uilenburch binnendragen. De leerkracht van groep drie en vier ziet het al helemaal voor zich. „Ik ga een hoekje inrichten met boekjes over bomen erbij. Erg leuk en bovendien leerzaam." Op alle schijven zit een label vastgeniet waarop de naam van de boom staat geschreven. „Ik ga aan Piet, onze manus-van-al- les, vragen of hij de schijven wil lakken", zegt Marlies. Ze wrijft met haar hand over het hout. Joos Eggebeen, boomverzorger bij de gemeente vindt dat een goed idee. „Dan komen de ner ven mooi naar boven, maar eerst moet het hout nog drogen, anders lukt het niet." „Leuk voor kinderen om met een speldje al die ringen te tel len. Dit is van een els, die is heel rood, en de beuk herken je aan de dunne bast. Kijk, die donke re plek is een wond. Waarschijn lijk is er ooit een tak afgezaagd. Die donkere lijn eromheen is een soort korstje. Er stond ook een populier van vijftig jaar oud, maar dan heb je al gauw een wagenwiel met een door snee van anderhalve meter." Al gauw verzamelt zich een Geen verslavingszorg in Kwik-Fit VLISSINGEN - De eigenaar van de voormalige Kwik-Fit aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen, J. Theelen, ontkent dat de stichting Meisje Sta Op kandidaat-koper is van het pand. „Ik ben niet van plan zaken te doen met enige instelling in de verslavingszorg. Noch met het Huiskamerproject voor Drugsverslaafden, noch de stichting Meisje Sta Op. Ik heb te maken met een bestemmingsplan, met de omge ving en het bedrijf, dat erin komt te zitten, moet in die om geving passen." Welke plannen hij wel heeft met het pand, wil Theelen niet zeggen. De stichting Meisje Sta Op wil samen met de stichting De Hoop een polikliniek beginnen in Vlissingen. De stichtin gen hoopten dat verslaafden kunnen afkicken in de voor malige garage, maar zeggen verder alle opties open te hou den. Huis van Europa wellicht in Veere VEERE - De Grote Kerk van Veere is in beeld voor de ves tiging van een Huis voor Europa. Initiatiefnemer J. Schuurman Hess uit Kats heeft het plan om daar het der de Huis voor Europa van Nederland te maken. Het eerste staat in Hengelo, het tweede moet in Tilburg komen. Het Huis voor Europa wordt een plaats waar informatie over Europa is te vinden en waar manifestaties gehouden kunnen worden. Europese landen kunnen zich er presen teren. In Hengelo heeft Finland zich als eerste land kun nen voorstellen. Schuurman Hess hoopt dat het Huis voor Europa in Veere ergens in 2008 kan openen. Hij is nu be zig met een businessplan, dat in april wordt gepresen teerd. Ook voert hij gesprekken met bedrijven en overhe den. Het bedrijfsleven zou negentig procent van de kosten voor het Huis moeten betalen, de overheden de overige tien procent. Oost-Souburger (16) langer vast MIDDELBURG - De zestienjarige jongen uit Oost-Sou burg die vastzit voor mishandeling van een plaatsgenoot, wordt door de rechtbank in Middelburg nog langer vastge houden. De voorlopige hechtenis is met een maand ver lengd. De Souburger wordt verdacht van poging tot doodslag en bedreiging. De jongen heeft op 10 december een even oude jongen uit zijn dorp mishandeld. Dat gebeurde vlak bij camping Valkenisse, toen ze terug naar huis fietsten vanuit Zoutelande. Het slachtoffer raakte ernstig gewond aan zijn hoofd en moest in het ziekenhuis in Vlissingen worden geopereerd. Over de vervolging van de jongen door het Openbaar Mi nisterie is nog niets bekend. Stationsbrug afgesloten MIDDELBURG - De Stationsbrug in Middelburg is van maandagavond tot dinsdagmorgen afgesloten voor auto's. Dat is nodig omdat de nieuwe rode stenen bij de kruising met de Kanaalweg te glad blijken te zijn. Ze worden ver vangen door stroevere exemplaren. De brug is dicht van zeven uur 's avonds tot zes uur 's morgens. Voetgangers en fietsers kunnen wel over de brug. Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve Serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. Advertentie Welk model geniet uw voorkeur? ichijven aan de kinderen op De Uilenburchschool in Middel foto Ruben Oreel Nu korting op onze topmodellen. vraag naar de voorwaarden de Jonge Hoek van Dijke U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur. vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl groepje nieuwsgierige kinderen om juf Marlies zodra ze de stuk ken boom op een tafel uitstalt. „Esdoorn, abeel", leest Danny. „Hé, mijn tante heet ook Els", zegt Desman. „Als je de ringen telt, weet je hoe oud de boom is", legt Mar lies uit. De houten schijven zijn afkom stig van bomen en struiken die op de bolwerken voorkomen. Daar is de afgelopen maanden gekapt en gesnoeid. De Uilen burch, aan het Veerse bolwerk, is slechts één van de vijf scholen die stukken hout uit de versnip- peraar hebben gered door in te gaan op het aanbod van de ge meente om een kratje boomschij ven te bestellen. zeeuwse almanak Bij het Temeuzense uitzend bureau zoeken ze altijd naar de juiste man of vrouw voor de juiste plaats. En dus wor den er gedetailleerde func tie-eisen bij vacatures ge plaatst. Om er zeker van te zijn dat er geen onnozele reac ties op de mat ploffen. Maar vorige week ging het bijna mis. 'Geschifte kandidaat ge zocht', kopte het plakkaat op het raam. De verantwoordelij ke medewerkster zag het, sloeg zich voor haar hoofd en vroeg zich zachtjes af of de va cature misschien iets voor haar was. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11