m inde havenhuwelijk geen ramp Windvlaag legt verkeer Middelburg plat Grote interesse voor techniekcentrum ROC ZEEUWSEMEID lissingse wethouder weerlegt doemscenario eigen PvdA-fractie pruiming PZC Spellen S?Sa'ctie®P«:.nl i^tbus 31,4460 AA Goes SiSdSeland: 0113-315520; ^Vlaanderen: 0113-315570; Üal' 020-4562500. S^e:»®»'»231231 ijdag 12 januari 2007 Huidverjongingsavond in Motel Goes Gastsprekers: Mardge fascaud en-BN-er Marijke Helwegen Opgave telefonisch vóór 17 januari: ..ar 0113-222704 editie Walcheren [SSINGEN - Het stoppen i de samenwerking met de ha- van Rotterdam hoeft hele- geen financiële ramp voor eland te zijn. Het uitkopen het Havenbedrijf Rotter- wordt ruimschoots terug zend omdat de opbrengsten de investeringen in de emvse havens dan ook volle evoor Zeeland Seaports zijn. oraenrecord KNEUZEN - De opmars van hunstboom lijkt aan Terneu- i Ie zijn voorbijgegaan. Want jaar is een recordaantal van 10 kerstbomen ingeleverd. jrigjaar waren dat er 2001. In- Miers van de gemeente konden 10 januari hun boom inleve- or elke ingeleverde boom was Kn lot waarmee een geldprijs nvorden gewonnen. [arjon de Hond valt van meisje OLEN - De uit Tholen afkom- i-weervrouw Marjon Hond is in de nacht van misdag op donderdag beval- ivaneen meisje. Dat meldde Bond gisteren op haar websi- t meisje met de naam Roos egt 3000 gram en is het eerste (ivoor de weervrouw en haar i Arjan Nieuwenhuizen. s De Hond is de baby ja voorbeeldige slaper, al- kdeeerste nacht.' VD is tegen irdeelsleutel ikening dijken - De WD eist daag in Provinciale Staten motie dat alle Nederlanders ren meebetalen aan dijk ver- c'ageen ander kijk voor de van vandaag op ■interieur- paauwe.nl 0111401318 Wethouder T. Verhage van Vlis- singen heeft gisteravond bena drukt dat een doemscenario van een financiële strop zoals haar partijgenoten van de PvdA in Vlissingen vrezen, elke grond mist. De miljoenenbedragen die de PvdA-fractie op een rij heeft gezet kloppen wel, gaf Verhage toe. Maar daar staan opbreng sten tegenover. Per saldo dreigt dus geen ramp voor Zeeland Seaports, aldus Verhage, die ook dagelijks bestuurslid is van het Zeeuwse havenschap. Het uitkopen van Rotterdam uit het samenwerkingsverband ESM II is op dit moment ook nog helemaal niet aan de orde, merkte Verhage op. Beide part ners beraden zich nog op hun standpunt over de samenwer king. Pas als Zeeland Seaports en het Havenbedrijf Rotterdam het niet eens kunnen worden over een nieuwe vorm voor de sa menwerking, kunnen afkoop sommen aan de orde komen. Verhage wees er verder op dat Zeeland op dit moment niet een zijdig de samenwerking met Rot terdam opzegt. Zij hamerde er juist op dat zowel van Zeeuwse als van Rotterdamse zijde over eenstemming bestaat over de ge brekkige resultaten van de sa menwerking. „We hebben ver volgens gezamenlijk een op dracht verstrekt voor een onder zoek door de havendeskundigen Van der Hek en Van den Driest en daarna hebben we ook weer gezamenlijk de tekst van het rapport en de conclusies geac cordeerd." Het gaat er nu om dat beide par tijen het eens moeten worden over de oplossing. Zeeland Seaports wil de samenwerking met Rotterdam beperken tot cle buitendijkse activiteiten in de haven van Vlissingen: de aanleg van de Westerschelde Container Terminal (WCT). De binnendijk- se havenactiviteiten zouden weer exclusief in Zeeuwse han den moeten komen. „We hebben in de praktijk gezien dat het tot problemen leidt als je twee ba zen in één gebied hebt. Daarom die scheiding tussen binnen dijks en buitendijks." Woordvoerders van het Haven bedrijf Rotterdam hebben de laatste weken publiekelijk, on der meer in de PZC, laten mer ken dat zij helemaal niets voe len voor een beperking van de samenwerking tot alleen de WCT. Verhage vertelde gisteren dat afgelopen woensdag pas voor het eerst de officiële 'vooi'- genomen besluiten' zijn uitge wisseld in een aandeelhouders vergadering van ESM II. Of Rot terdam ook daar officieel dezelf de reactie heeft gegeven, wilde zij niet zeggen. „Daarover heb ben we radiostilte afgespro ken." i is een reactie op het ad- an de commissie-Vellinga, radt dat de waterschappen intwoordelijk moeten wor- Toor de kustverdediging en mensen in risicogebieden r moeten gaan betalen voor penning tegen overstromin- [Niet alleen de WD vindt pn onzalig idee dat inwo- van kustprovincie de reke- voor veilige dijken gepre- krijgen. Zeeuwen zou- [orsmeer gaan betalen, om- veel en lange en relatief weinig inwo- telt. Al eerder ageerden ge teerde W. van Zandbrink, Gosselaar van wa- hap Zeeuwse Eilanden en eeree burgemeester R. van Zwaag tegen het Vellin- De WD wil de mo die wordt aangenomen, Itoren naar het kabinet en veede Kamer. Advertentie door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Om het ver keer in Middelburg plat te leg gen, is één windvlaag genoeg. Gisteren ontstond een kleine ver keerschaos toen de Schroebrug bleef hangen. Brugwachters houden vanuit Vlissingen nauwkeurig bij hoe hard het waait, vertelt Leo van Driel van de provincie. „Als het over tien minuten gemeten har der waait dan windkracht ze ven, dan mag de brug niet meer open. Dat is een landelijke regel voor klapbruggen zoals de Schroebrug." „Het was vandaag net een beet je op de grens, we zaten er nog net niet aan. Er kwam een schip aan dat we nog wilden doorla ten." Toen de brug al aan het zakken was, kreeg de wind er vat op. Na een duidelijk waar neembare siddering, viel hij defi nitief stil. „Het was net die ene windvlaag, de wind trekt daar ook helemaal over het kanaal als hij uit het zuidwesten komt." Dat de brug vaststaat bij wind vlagen, is een veiligheidsmaatre gel, vertelt Van Driel. De brug valt dan automatisch uit en is niet meer vanuit Vlissingen in beweging te krijgen. Er moet een storingsdienst worden inge schakeld. Die kijkt de brug na en kan het systeem vervolgens 'resetten'. Intussen probeerden automobi listen met zijn allen tegelijk over de Stationsbrug te komen, ook vrachtwagens reden om. Ge volg: files op de Blauwedijk, de Stationsbrug en de Kanaalweg. De politie probeerde het verkeer te regelen. De storing was om iets voor half elf, na ruim een half uur, weer voorbij. De weekmarkt in Middelburg is gisteren vrijwel volledig afge last. Alleen enkele marktkoop lui die uit wagens verkopen, bo den hun waren aan. Woensdag middag was al besloten vanwe ge het weeralarm van het KNMI geen kramen op te bouwen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Techniek staat voor niets. De ene hal is nog niet klaar, of voor de ander wordt de grond al gelijkgemaakt. Het ROC-techniekeentrum lijkt nog voor de opening een succes. De gelijkenis met een vliegtuig hangar is nog niet eens zo slecht bedacht, zegt directeur techniek J. van den Oord van het oplei dingscentrum. „Zodra de Joint Strike Fighter in ons land komt, starten wij met een groep ande re ROC's een opleiding vliegtuig- onderhoud. Dat is al over ander half jaar. Dan kunnen onze leer lingen stage lopen bij Mainte nance Valley in Woensdrecht." Daar blijft het niet bij. Voor het nieuwe techniekcentrum aan de Oude Veerhavenweg zijn inmid dels zoveel partners aangetrok ken, dat al een nieuw techniek centrum nodig is. Van den Oord: „Uit overleg met vmbo-scholen bleek dat zij ook graag gebruik willen maken van ons centrum. Dat mag. Het Scheldemond gaat zelfs al zijn techniekopleidingen hier huisvesten. Ze krijgen ook een eigen lokaal." Verder trekt ook de Zeeuwse lasschool, al een ROC-dochtc-r, in. De prakti- Het nieuwe techniekcentrum aan de Oude Veerhavenweg in Vlissingen is bijna klaar. foto Lex de Meester sche opdrachten voor de HZ mo gen er voortaan worden gedaan en ook het maritieme onderdeel haakt in. Alleen is voor hun gi gantische scheepsmotor in de huidige hal van vijfhonderd vier kante meter geen plek. Die komt daarom in de nieuw te bou wen hal, dwars op de huidige, te staan. Daarheen verhuist ook de Middelburgse opleiding motor voertuigentechniek. Vlissingen Vragen PVV over wegenvignet DEN HAAG - De Partij voor de Vrijheid wil dat de rege ring op korte termijn met België gaat praten over de gevol gen van de invoering van een wegenvignet in 2008. Daar mee wil België het buitenlandse verkeer laten meebetalen aan het wegenonderhoud. Belgen krijgen het bedrag van ongeveer zestig euro per jaar gecompenseerd via de we genbelasting. PW-Kamerlid Madlener wil dat Nederland se burgers en bedrijven geen last hebben van het Bel gische wegenvignet. Hij wil weten of de regering bereid is de Europese rechter in te schakelen om de maatregel onge daan te maken, wanneer zou blijken dat die in strijd is met Europese regelgeving. Vooral in Zeeuws-Vlaanderen bestaat beroering over het wegenvignet, omdat het daar door onmogelijk wordt de regio in- of uit te gaan zonder dat het geld kost (namelijk via België of de Westerschelde- tunnel). Politie houdt verwarde man aan MIDDELBLTRG - De politie heeft gistermorgen in Middel burg een verwarde man aangehouden. De man, een 32-ja- rige Middelburger, was tijdens zijn aanhouding in het be zit van een mes. Een marktkoopman raakte rond tien uur met de man in gesprek. Volgens de marktkoopman vertel de hij een vreemd verhaal. Bovendien liet hij een wapen zien. Even later liet hij dat wapen ook zien in een café. Bij zijn aanhouding had de man het wapen niet meer bij zich, de politie vond alleen het mes. Het ontbrekende wapen werd later teruggevonden langs de route die de man had gelopen. Of het om een vuurwapen of een mes ging, wil de politie niet zeggen. Helikopter topt televisietoren af GOES - Eigenaar Novec zet een helikopter in om de Goe- se televisietoren elf meter af te toppen. Dat is de uitkomst van een overleg tussen de gemeente Goes, politie, brand weer en Novec. Het karwei vindt over een maand plaats. Novec had eerst het idee de toren in te korten met behulp van een kraan die tot 170 meter reikt. Het gevaarte had moeten staan op het terrein van de afdeling stadsbeheer, dat zich naast de toren bevindt. Voor de operatie zou het gehele terrein een week, maar bij slecht weer mogelijk en kele weken, moeten worden ontruimd. De gemeente Goes vond dat te gortig en adviseerde Novec een heli in te zet ten. Novec vraagt nu een vergunning aan, die er binnen twee tot vier weken moet liggen. (Advertentie) Theaterproductiehuis Ik I van Nirav Zeelandia presenteert E E lil Christophe EEN TONEELSTUK OVER THUISKOMEN TE ZIEN IN THEATERZALEN EN DORPSHUIZEN IN HEEL ZEELAND VAN 23 NOV T/M 27 JAN SPEELLOCATIES ZEEUWS-VLAANDEREN 16 jan Terneuzen 17 jan Oostburg >19 jan Hulst 20 jan Sluis 26 jan Axel WALCHEREN 18 jan Serooskerke 25 jan Arnemuiden 27 jan Middelburg DE BEVELANDEN 23 jan Hansweert 24 jan Wissenkerke info kaarten zie www.theaterzeelandia.nl of bel 0900 33 000 33 (0.45 p/g> F NDS F'ro,i-^e z'cl;-d Zeelandia is organisator De stadsgewestelijke brandweer is een paar keer in actie geko men om problemen met daken en dakpannen te verhelpen. Ook ontstonden net als tijdens de storm in het oudejaarsweekein- de problemen met een steiger bij de Westpoortflat aan de Vlis- singse boulevard. De steigerbou wer heeft maatregelen genomen om te voorkomen dat de steiger zou omvallen. De brandweer van Veere hoefde niet in actie te komen voor stormschade. foto Ruben Oreel (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt zé ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabet vau Zeeland (Advertentie) is straks dé stad, om technisch geschoold te worden. De leerlin gen krijgen les in een hypermo dem gebouw, met een geluidswe- rend plafond en vloerverwar ming. Met frisse kleuren, vol gens Van den Oord 'de allerbes te machines' en praktijklokalen zijn ook écht praktijklokalen. Stratenmaken leer je in een enorme zandbak, met zelfs een kraan voor de riolering. Investeren „Het was stoppen met techniek of investeren in techniek", licht Van den Oord de besteding toe. „Techniek had vroeger een vies, vuil en somber imago, waardoor steeds minder scholieren de tech niek in gingen. Met als gevolg dat we nu technici tekortkomen. Het project, samen met de ver bouwing van het hoofdkantoor, kost vijftien miljoen euro, maar dat betaalt zich straks terug in opgeleide mensen." Het is de bedoeling dat het cen trum onderdak biedt aan 2200 leerlingen. De eerste huizen aan komende voorjaarsvakantie in. Om iedereen te laten kijken, or ganiseert het ROC aan het eind van deze maand open dagen. Met de bouw van de tweede hal wordt zo snel mogelijk gestart. Joosse Interieurs Langstraat 2, Arnemuiden. tel. 0118-601273 zeeuwse almanak De verslaggever van deze krant maakte ter introductie zijn professie en werkgever be kend, voordat hij een Brabant se woningcorporatie over een bouwproject aan de tand zou voelen. Van welke krant bent u, zei u?", vroeg de telefo niste. „Van de PZC? Hmmm, kunt u dat even spellen?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9