PZC Moeizame start Williams Topfavoriet met vleugje bagatelle 21 Boete voor Davidenko Robin Haase uitgeschakeld Roger Federer alweer finalist Sven Kramer op vijf kilometer tegen Eskil Ervik Valkenburg houdt rekening met Gold Race Zege Baljakin Amerikaanse tennisster kent geen twijfels Wintersport OOSTENRIJK vrijdag 12 januari 2007 SYDNEY - De organisatie voor tennisprofs ATP heeft de Rus Ni- colai Davidenko een boete opge legd van 10.000 dollar (ongeveer 7700 euro). De ATP is verbolgen over kleine rende opmerkingen van de num mer drie van de wereld. Davi denko zei dat het toernooi van Sydney niets voorstelt en dat om die reden veel topspélers hebben afgezegd voor het evene ment. ANP MELBOURNE - Robin Haase is tijdens de eerste dag van de qua lifiers voor de Australian Open uitgeschakeld. Hij verloor giste ren na ruim drie uur van de Bra ziliaan Julio Silva. Daarmee is het eerste optreden van Haase op een Grand Slam al snel ten einde. Haase begon de wedstrijd sterk met een 6-2-winst in de eerste set. Daar na lukte het hem niet meerdere breakkansen te verzilveren en hij verloor met 6-4 en 9-7. De wedstrijd kende een nogal bi zar einde. Tijdens de service van Silva bij een een stand van 9-7 40-40, vroegen beide spelers een medical time-out aan. Na een kwartier rust en massage werd het spel weer hervat, waarna de partij in enkele minuten werd uitgespeeld. De andere twee Nederlandse deelnemers aan de qualifiers, Raemon Sluiter en Elise Tamae- la, zijn wel door. Zij spelen mor gen hun tweede wedstrijd. GPD MELBOURNE - Roger Federer heeft in zijn eerste tennistoer nooi van 2007 alweer de finale bereikt. De Zwitserse wereldranglijst aanvoerder deed dat in Melbour ne ten koste van de Rus Marat Safin: 6-3 7-6. Federer speelt de finale morgen tegen Andy Roddick of Andy Murray. ANP COLLALBO - Sven Kramer zal vandaag tijdens het Europees kampioenschap allround op de vijf kilometer schaatsen tegen de Noor Eskil Ervik. De topfavo riet uit Nederland komt in de 14e rit in actie. De loting was bepaald niet on gunstig voor de jonge TVM-rij- der. Zijn voornaamste concur renten, Carl Verheijen en de Ita liaan Enrico Fabris, komen na melijk een rit eerder in actie. Daardoor heeft Kramer een goe de richttijd. Mark Tuitert en Wouter Olde Heuvel verschij nen op de 5000 meter in de 16e (en laatste) race op het ijs. Eer der op de dag werken de man nen dan al de 500 meter af. Voor de vrouwen staat vandaag alleen de 500 meter op het pro gramma. Ireen Wüst rijdt op die afstand tegen haar teamgenote Paulien van Deutekom (13e rit). Renate Groenewold werd bij de loting ingedeeld in de 11e rit te gen de Russin Malisjeva. ANP VALKENBURG - De gemeente Valkenburg zal met de invoe ring van verkeersremmende maatregelen in de toekomst zo veel mogelijk rekening houden met wensen van de organisato ren van de Amstel Gold Race. Dat maakte de gemeente giste ren bekend nadat beide partijen overleg hadden gevoerd. Bij de bazen van de koers was onvrede ontstaan over aange brachte drempels en wegver smallingen op het parkoers. „We zijn er samen naar gaan kij ken en hebben geconstateerd dat met een paar kleine aanpas singen geen problemen zullen ontstaan", aldus Emiel Fram- bach, secretaris van de stichting Amstel Gold Race. ANP VILNIUS - De Nederlandse dammer Aleksandr Baljakin heeft gisteren het toernooi om de BaltCup gewonnen. De voormalige Wit-Rus stelde in de negende en laatste ronde zijn eindzege veilig met een re mise tegen naaste belager Aleks andr Getmanski uit Rusland. ANP (Advertentie) door René Groeneveld HOBART - Zeven keer won ze een Grand Slam, maar de nu 25-jarige Serena Willi ams heeft het al tijden moeilijk. Haar ge wicht nam toe en haar uithoudingsvermo gen nam af. Ze zakte van nummer 1 tot nummer 95 van de wereld. In het Austra lische Hobart, waar ze deelnam aan het Moorilla tennistoernooi voor vrouwen, warmde ze op voor haar comeback op de Australian Open. Williams arriveerde vorige week als ge bruikelijk in stijl in Tasmanië. Met een li mousine werd ze vanaf het vliegveld naar haar hotel gebracht. Aan haar zijde was moeder Oracene, haar vaste begeleid ster en steunpilaar. Het prijzengeld in Hobart is met ruim 100.000 euro beschei den voor een speelster als Williams, die al 12,5 miljoen euro bij elkaar tenniste. Serena was echter vooral geïnteresseerd in een aantal stevige opwarmsessies. Williams won haar laatste Australian Open aan het begin van 2005. Ze speelde daarna in vijf van de acht Grand Slams en bereikte nergens de kwartfinale. Maar in Hobart liet ze er geen twijfel over be staan dat haar ambities nog steeds toren hoog zijn. Ze wil, net als Agassi in het verleden deed, terugkeren naar de we reldtop. De grote vraag is of ze de disci pline kan opbrengen die voor een succes volle comeback noodzakelijk is. Log Het toernooi van Hobart gaf een aardig inzicht in de fysieke mogelijkheden van Serena. Op de tennisbaan oogde de voor malige nummer 1 nog altijd wat log en zwaar, maar haar wilskracht, explosieve oprispingen en techniek brachten haar toch tot in de kwartfinale. Daar maakte de Oostenrijkse Sybille Bamm?r een ein de aan haar optreden. De Amerikaanse begon de wedstrijd sterk, maar moest in de tweede en derde set het antwoord op de snelle goedgeplaatste slagen van Bam- mer schuldig blijven. In de tweede ronde van het toernooi had Williams het tegen de pezige en atletisch gebouwde Lucie Safarova uit Tsjechië ook al duidelijk moeilijk. Heftig ade mend nam ze regelmatig pauzes om bij te komen op het zonovergoten centrecourt. Uiteindelijk trok Serena in de tennisthril- ler tegen Safarova de winst na een tie break in de derde set naar zich toe. Williams kroop door het oog van de naald, maar zei na afloop geen enkele twijfel over de uitkomst te hebben ge had. „Ik wist dat ik ging winnen. Noem het intuïtie." Dat onverwoestbare zelfver trouwen laat weinig ruimte voor zelfre flectie. Gevraagd naar haar conditie, ant woordde de Amerikaanse kort en bondig dat daar niets mis mee is. „Ik loop alleen wat moeilijk nu, omdat ik blaren op mijn voeten heb." Toch sprak de opluchting op het gezicht van Williams na de overwinning op Sa farova boekdelen. „Het is waar", erken de Williams. „Ik had geen driesetter ver wacht. Lucie heeft waarschijnlijk beter gespeeld dan ooit in haar hele leven. Ik zelf speelde niet zo goed. Het meest tevre den ben ik met de winst in de tiebreak. Het is lang geleden dat ik een tiebreak won." Roestig Het rotsvaste vertrouwen in haar eigen mogelijkheden had ook ha de verloren match tegen Bammer geen schrammetje opgelopen. Dit jaar wil ze het niveau ha len dat haar eens de hoogste positie op de wereldranglijst bezorgde. Ook nahij gend van de verloren partij tegen Bam mer beklemtoonde ze dat nog eens. „Het is een kwestie van tijd. Ik ben nu nog een beetje roestig. Mijn lichaam doet wat pijn. Zoveel sets achter elkaar heb ik lang niet gespeeld. Maar ik kan me geen betere voorbereiding wensen voor de Au stralian Open." GPD Serena Williams vecht een beslissing aan in het toernooi van Hobart, wat volgens haar de ideale voorbereiding op de Australian Open opleverde. Ireen Wüst houdt zich op de vlakte over titelkansen op EK Twintig jaar jong en dan al geen rijzende ster meer. Ireen Wüst is sinds ze vorig jaar olympisch goud won een icoon. Nu is ze favoriet voor de Euro pese titel in het Italiaanse Col- lalbo. Zeker omdat Friesinger niet meedoet. door Maarten van Helvoirt COLLALBO - Wat was het meiske trots dat eind oktober de hand van Ireen Wüst mocht vasthouden tijdens de open schaatsdag in Thialf. Even een paar meter schaatsen naast de olympisch kampioen, onverge telijk. De aanwezigheid van golden girl Wüst doet iets met de lichtingen onder haar. Zo was er een jeugdige schaats ster van de Vughtse IJsclub die afgelopen najaar een handteke ning van de olympisch kam pioene op haar linkerschaats kreeg en prompt twee dikke persoonlijke records reed. „Ach, ik geloof niet zo dat ze die positieve flow van mij kreeg. Dat komt uit haarzelf", zegt Wüst met iets te veel baga telle. Na haar gouden drie kilometer in Turijn heeft Wüst een enor me stap naar volwassenheid ge maakt. Vooral als het gaat om het omgaan met de druk die bij topsport hoort. En daar heeft ze volgens haar coach Gerard Kemkers ook wat extern geluk bij gehad. „Ireen heeft het wel eens uitgeschreeuwd dat ze het prettig vond dat een paar maan den na de Spelen het WK voet bal kwam. Was de aandacht voor haar tenminste weg. En ook niet geheel onbelangrijk voor het verdere verloop van haar carrière was dat Marian ne Timmer ook goud won in Tu rijn. Was ze tenminste niet de enige die in de spotlights stond." Die ene race, de enige internationale wedstrijd die Wüst won tot nu, heeft ervoor gezorgd dat ze de fase van rij zende ster al ver achter zich heeft gelaten. Bij het EK all round, dat vandaag in het Noord-Italiaanse Collalbo be gint, is ze gewoon de grote favo riet. Wie anders, nu Anni Fries inger niet van de partij is? Wüst: „Ik snap wel dat ieder een mij nu tot favoriet torpe deert, want ik heb een goed voorseizoen gedraaid en ik ben met enige afstand Nederlands kampioen geworden. Maar ik vlak Groenewold ook niet uit. Anschütz was laatst goed in een trainingswedstrijd, en on derschat ook Pechstein niet. En wie er niet is, kun je ook niet verslaan." Weer dat indekken, wat ze ook bij het NK deed. Na de ope ningsafstand was haar voor sprong al zo groot dat iedereen wist dat ze kampioen zou wor den, haar coach incluis. Kem kers: „Maar ze kan natuurlijk niet na één afstand roepen dat de titel binnen is. Ik hoop dat ze die eigenschap houdt." Is de druk groter of kleiner nu Friesinger het WK sprint ver kiest boven het EK allround? Wüst ontwijkt de vraag door te stellen dat ze niet naar de kan sen van anderen kijkt. Maar im pliciet geeft ze toch een ant woord: „Vorige week reed Frie singer nog 38.5 op de 500 me ter. Daar kom ik bij lange na nog niet aan; dan lig ik na de eerste afstand al te ver achter op haar." Meer rust Volgens Kemkers heeft de klein gebouwde Goirlese het lichaam voor de korte afstan den, maar schaatst ze voorals nog technisch beter op de drie en vijf kilometer. „Dan heeft ze Schaatsster Ireen Wust doet met haar coach Gerard Kemkers een oefening tijdens de warming-up rond de EK-schaatsbaan in Collal bo. foto Vincent Jannink/ANP meer rust in haar slag. Op de 1500 meter heeft ze dit seizoen nog weinig goeds laten zien." De 1500 meter van de wereldbe- kerwedstrijd in Moskou liet ze zelfs schieten, bewust. „Het is de kunst om op het juiste mo ment goed te zijn en dat lukt dus niet als ik alle World Cups ga rijden. Dan ben ik in februa ri tijdens het WK allround en later nog bij het WK afstanden niet meer fris. Vergeet niet: dit is pas mijn tweede seizoen bij de senioren. Bovendien raak ik van reizen vermoeid." Toch pakte ze het vliegtuig, in plaats van naar Moskou naar Lanzarote. Even samen met ploeggenoten Paulien van Deu tekom en Sven Kramer (en een vriend van Kramer) een dag of tien uitwaaien. Hoewel het geen 'lambalvakantie' was - ze maakten wel hun duurtrainin- gen op de fiets - was het toch wel een stuk relaxter dan een trainingskamp waar de coaches bij aanwezig zijn. „Nu konden we zelf bepalen hoe laat we opstonden. We hebben samen veel lol gehad." Buitenwereld Even het meisje van twintig zijn. Het ontging haar zelfs een beetje wat er in de buitenwe reld speelde. „Normaal kijk ik elke dag wel even op internet voor het laatste nieuws. En als we een schotel hebben, zoals hier in Collalbo, dan ook het journaal. Maar op Lanzarote hadden we niet echt makkelijk toegang tot internet. Op een ge geven moment vroegen we ons af hoe in Nederland de verkie zingen waren verlopen. Dat was ons helemaal ontgaan." Een topsporter als Wüst is be voorrecht dat ze - op kosten van de baas - ook wat van de wereld kan zien. Maar lukt dat ook op een buitenlandse trip? „Toen ik voor de eerste keer in Moskou was, was ik nog junior. Toen zijn we wel even naar het Rode Plein geweest, ja. Maar een jaar later was het WK all round in Moskou en toen heb ik echt alleen maar het hotel, de- bus en de ijsbaan gezien. Als ik op een groot toernooi ben, dan wil ik me ook volledig daarop focussen. Ik word be taald om een prestatie neer te zetten, niet om de omgeving te bezichtigen." GPD Vrijwel iedere zaterdag van 13/1 t/m 24/3 U verblijft in Hotel Römerhof, mooi gelegen in het centrum van Fusch. Ontbijt en diner zijn inbegrepen. Alle faciliteiten die een aangenaam verblijf garanderen zijn aanwezig: restaurant, gezellige-bar, sfeervolle wintertuin, diverse sauna's, stoombad en fitness. Er is een gratis skibus naar Zeil am See, de bushalte is voor de deur. Het sneeuwzekere Skigebied Europa-Sportregion garandeert dankzij de uitstekende ski condities en ongekende langlaufmogelijkheden een heerlijke wintersportvakantie. Reisnummer AUTO 73.540, zie www.kras.nl/73540 Vrijwel iedere zaterdag van 3/2 t/m 17/3 U verblijft in het vriendelijke en sfeervolle familiehotel Rossman, in het c< Greifenburg (Karinthië). Het hotel beschikt over o.a. een sfeervol restaurant en een Stube, Ontbijt én diner zijn inclusief bij uw verblijf. Waarom Karinthië? Wat dacht u van een bovengemiddeld aantal zon-uren, geen lange wachttijden bij de skiliften en geen topdruk te? Het aantal skigebieden in de omgeving is enorm, genoeg afwisseling dus en voor ieder wat wils.En wilt u even wat anders? Schaatsen, vendelen, rodelen.het kan hier allemaal! Reisnummer AUTO 73.596, zie www.kras.nl/73596 foto EPA Vrijwel iedere zaterdag van 20/1 t/m 24/3 U verblijft in het gezellige pension Katharina, midden in het centrum van het dorpje Jungholz.Het pension beschikt over o.a. een recreatieruimte en tegen betaling kunt u gebruik maken van de sauna en mountainbikeverhuur. De skipistes liggen op ca. 5 minuten loopafstand. Het skigebied Schneearena Tioler Zugspitze is zeer geschikt voor zowel beginners als gevorderden. Bovendien zijn er vele mountainbike routes en wandelpaden. Kortom, er is echt voor ieder wat wils! Reisnummer AUTO 73.594, zie www.kras.nl/73594 8-/15-daagse autoreis Krimml Afwisselende pistes met mooie vergezichten! Vrijwel iedere zaterdag van 20/1 t/m 17/3 U verblijft in Hotel Klockerhaus mooi gelegen aan de rand van Krimml, ind.ontbijt en diner. Het hotel beschikt over o.a.een sfeervol restaurant, bar en een mooie wellness met sauna en stoombad. De skibushalte stopt op slechts 150 m. van het hotel. Het Skigebied Zillertal Arena is zeer geschikt voor de beginnende als de gevorderde skiër en langlaufer, De afwisselende pistes hebben een schitterend uitzicht op het hoogge bergte. Bovendien kunt u In Krimml tot in de late uurtjes gezellig uitgaan. Reisnummer AUTO 73.548, zie www.kras.nl/73548 Zeer geschikt gebied voor beginners en gevorderden Vrijwel iedere zaterdag van 20/1 t/m 10/3 U verblijft in Pension Talblick,dichtbij het gezellige centrum van Wangle. Het pension beschikt over o.a. een restaurant, bar, sauna en stoombad. Ontbijt én diner zijn inclu sief bij uw verblijf. Ideaal voor degene die op zoek is naar rust en heerlijk wil langlau fen en wandelen. In het Lechtal zijn lichte tot middelmatige afdalingen te vinden dus het Is een zeer geschikt gebied voor beginners en gevorderden. Ook heeft het Lechtal één van de beste langlaufgebieden van Oostenrijk! Reisnummer AUTO 73.546, zie www.kras.nl/73546 De ideale wintersportplaats voor iedereen! Vrijwel iedere zaterdag van 20/1 t/m 24/3 U verblijft in Hotel Eder/Victoria (al jaren een KRAS topper), midden in het centrum van Zeil am See. Ontbijt en diner zijn inbegrepen. Het hotel beschikt over o.a. een restaurant, bar en een sauna. Zeil am See is een ideale wintersportplaats waar het altijd druk Is. Jeugd, gezinnen en ook ouderen kunnen zich hier prima vermaken. Skiën, rodelen, langlaufen en snowboarden, dit alles staat hier op u te wachten! Ook in de avond Is er genoeg te doen. v Reisnummer AUTO 73.597, zie www.kras.nl/73597 izp ac ML boek online of bel 073 - 5 999 999

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37