Kritiek op discussie koffieshops Informatiedag Plan Perkpolder PZC Scheldemondraa mist dynamiek f Tussen u/toofvl en werkelijkheid Aemstie Alive opgelicht door ex-manager Herman Fracties Terneuzen: alleen richten op bestrijden van drugsoverlast Belangstelling voor techniekcentrum ROC m «G ï1! ff T Af Y weekenddiensten agenda r/r/H/.pdpitrt hldhftfr/ijlt, papier en fanhn' zeeuws Vlaanderen vrijdag 12 januari 2007 door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Festi val Aemstie Alive in Burgh-Haamstede is opgelicht door de voormalig manager van artiest en ex-idol Herman. De organisatoren hebben aangifte gedaan bij de politie. Ook Her man Berghuis zelf is de dupe van zijn oud-manager. Berghuis heeft nog enkele maan- den gage tegoed. Volgens zijn huidige management gaat het om bijna 17.000 euro. De organi satoren van Aemstie Alive heb ben de artiest in september vo rig jaar geboekt bij boekingsbu reau Amei uit Almere. Begin dit jaar is de rekening be taald en er leek geen vuiltje aan de lucht. Tot gisteren, toen bij Aemstie Alive een telefoontje binnenkwam van de Line Up Group uit Meern, de huidige ma nagers van Herman Berghuis. Uit dit telefoongesprek bleek dat de artiest sinds eind vorig jaar gebroken had met Amei om dat hij al maanden geen cent had gezien. Bovendien bleek dat Amei alle betaalde rekeningen (inclusief de betaling van Aemstie Alive) niet wilde doorbetalen aan het nieuwe management. „En dus konden wij niet anders dan Ae mstie Alive een nieuw contract voorleggen en ze opnieuw laten betalen voor het optreden", zegt R. van der Velden van de Line Up Group „Wij hadden geen contracten, geen betalingen, al leen een mailtje met data, plaat sen en tijden waar Herman zou optreden." Nieuw contract Inmiddels is de gage opnieuw overgemaakt naar het nieuwe management en Herman komt zaterdagavond gewoon naar Burgh-Haamstede en ook de meet en greet gaat gewoon door. Bij Amei was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar. Aemstie Alive is niet het enige evenement wat opgelicht is. Zijn huidige management geeft aan dat er veel meer slachtof fers zijn. Hoeveel geld met de oplichting is gemoeid, wil Aemstie Alive niet zeggen maar het gaat om en kele honderden euro's. i door René van Stee TERNEUZEN - De discussie rond de koffieshops in Terneu zen moet zich uitsluitend rich ten op het bestrijden van drugs overlast. Zo lang het onderzoek naar de mogelijkheden van het oplossen van problemen zoals drugstoerisme, parkeeroverlast, verstoring van de openbare orde en ongewenst verkeersgedrag nog niet is afgerond, moeten geen proefballonnetjes of idee tjes over allerlei oplossing meer worden gelanceerd. Dat bleek gisteren tijdens de ver gadering van de raadscommis sie Bestuur en Middelen. De dis cussie werd gevoerd op verzoek van de CD A-fractie. Die reageer de net als de ChristenUnie en an dere partijen op uitlatingen van burgemeester J. Lonink. Zij von den het ongepast dat hij een idee over het veilen van een ver gunning voor een koffieshop lan ceerde, terwijl het onderzoek nog moest beginnen. „Het accent ligt nu te veel op wat wij in Terneuzen van het Ne derlandse drugsbeleid vinden, terwijl we iets willen doen aan de overlast. Daar moet het dus over gaan", aldus M. van Oyen (PvdA). Niettemin kwamen er toch weer partijpolitieke stand punten over tafel. Want zo wil len vooral de SGP en het CDA -al dan niet uit electorale over wegingen- dat in de discussie over vestigingsplaatsen van kof fieshops nadrukkelijk de moge lijkheid tot sluiting moet wor den meegenomen. Lonink ant woordde hierop dat in de rap portage alle (on)mogelijkheden worden vermeld om het buiten landse drugstoerisme in Terneu zen terug te dringen. Ook de mogelijkheden om het (koop)gedrag van buitenlandse drugstoeristen worden in het rapport besproken. Bovendien wordt aangegeven welke wijzi gingen mogelijk zijn in het aan tal gedoogde verkooppunten en/of vestigingslocaties. Lonink deed echter geen uitspraak over wat in dit verband wenselijk is. De burgemeester verklaarde ver der dat hij niet ontkwam aan vragen vanuit de landelijke pers. Hij erkende meteen ook dat hij heeft bijgedragen aan de verwarring. De uitspraak over het veilen van een vergunning voor een koffieshop vond hij ech ter niet zo kwalijk. „Want het idee dat wij geld zouden willen verdienen aan drugs, klopt abso luut niet. Ook dat heb ik er bij verteld. Net zoals wij de over last niet bagatelliseren", aldus Lonink. De burgemeester benadrukte dat hij de zorgen omtrent de drugsoverlast van actiegroepen zoals 'De grens is bereikt' deelt. Maar hij bestreed het beeld dat veel mensen hebben dat er niks gebeurt. Lonink wees in dit ver band onder meer op de afspra ken die deze week met Vlaande ren zijn gemaakt over de geza menlijke aanpak van drugsover last en het feit dat er wekelijks minstens twee wietplantages in de streek worden ontmanteld. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Techniek staat voor niets. De ene hal is nog niet klaar, of voor de ander wordt de grond al gelijkgemaakt. Het ROC-techniekcentrum lijkt nog voor de opening een succes. De gelijkenis met een vliegtuig hangar is nog niet eens zo slecht bedacht, zegt directeur techniek J. van den Oord van het oplei dingscentrum. „Zodra de Joint Strike Fighter in ons land komt, starten wij met een groep ande re ROC's een opleiding vliegtuig- onderhoud. Dat is al over ander half jaar. Dan kunnen onze leer lingen stage lopen bij Mainte nance Valley in Woensdrecht." Partners Daar blijft het niet bij. Voor het nieuwe techniekcentrum aan de Oude Veerhavenweg zijn inmid dels zoveel partners aangetrok ken, dat al een nieuw techniek centrum nodig is. Van den Oord: „Uit overleg met vmbo-scholen bleek dat zij ook graag gebruik willen maken van ons centrum. Dat mag. Het Scheldemond gaat zelfs al zijn techniekopleidingen hier huisvesten. Ze krijgen ook een eigen lokaal." Verder trekt ook de Zeeuwse lasschool, al een ROC-dochter, in. De prakti sche opdrachten voor de HZ mo gen er voortaan worden gedaan en ook het maritieme onderdeel haakt in. Alleen is voor hun gi gantische scheepsmotor in de huidige hal van vijfhonderd vier kante meter geen plek. Die komt daarom in de nieuw te bou wen hal, dwars op de huidige, te staan. Daarheen verhuist ook de Middelburgse opleiding motor voertuigentechniek. Vlissingen is straks dé stad om technisch geschoold te worden. De leerlingen krijgen les in een hypermodern gebouw, met een geluidswerend plafond en vloer verwarming. Het is de bedoeling dat het centrum onderdak biedt aan 2200 leerlingen. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Schelde- mondraad is toe aan een door start. Het overlegplatform van de Euregio-provincies Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland leidde de afgelopen jaren een sluimerend bestaan en daar moet verandering in komen. Een versterkt Euregiosecreta- riaat in Gent is de eerste stap naar een meer dynamische aan pak. Euregiosecretaris H. de Jonge: „De vertegenwoordigers van de provincies en de gemeenten zijn het erover eens dat de raad mij lenver af staat van de burgers in de Euregio Scheldemond. Het overleg in de raad had tot nu toe vaak een veel te hoog ambtelijk gehalte. We moeten nu manie ren vinden om die kloof te over bruggen, zodat de vergaderin gen van de raad meer tot de ver beelding spreken." Dat kan on der meer door alle mogelijke ac- tuele onderwerpen op de agenda te plaatsen, zoals het grensover schrijdend vervoer, de arbeids markt aan weerszijden van de grens, ontwikkelingen in de ge zondheidszorg, cultuur, rampen bestrijding en grensoverschrij dende criminaliteit. Maar ook de verdieping van de Wester- schelde kan gespreksonderwerp zijn. Projectmanager B. de Kort: „De raad moet delicate thema's niet schuwen. De onderwerpen moeten zowel bestuurders als de inwoners van de Euregio prikke len. Dat is de laatste jaren te weinig gebeurd. Het moet en het kan allemaal anders, mits de nieuwe aanpak breed gedragen wordt. Op die manier kan de Scheldemondraad pas écht uit groeien tot hét overlegplatform van de drie provincies." Gemeenten De Scheldemondraad nieuwe stijl moet bijzondere aandacht besteden aan alle mogelijke za ken op gemeentelijk niveau. Een paar jaar geleden al werd de be trokkenheid van de Zeeuwse en Vlaamse gemeenten gestimu leerd door de zogenoemde Per- manerïte Kamer van Advies, waarin de gemeenten elka-^ fen, op te waarderen. Wj cretaris De Jonge stelt nc- dat ook dat overlegorgaanil is ingedut. Het onderlinge^ overschrijdend overleg tË gemeenten in de verschil) regio's (West, Kanaalzo* Oost) verloopt daarenie: weer wel naar wens. De Ja „Daar kunnen we als sec* riaat en raad op inspelen éi bijvoorbeeld de thematiek de grensoverschrijdende bic venterreinen op de agendatei ten. Dat is een onderweg' gemeenten raakt en dat stin leert hun betrokkenheid bij' overleg in de Scheldemond Zo zijn er ongetwijfeld meer zaken, die zowel di meentelijke als de province bestuurders raken." Bij de nieuwe aanpak ise« langrijke rol weggelegd vos) Euregiosecretariaat in Ce Dat heeft nu al de handen aan de begeleiding vanallea gelijke gesubsidieerde fc reg-projecten, de voorbe® van een nieuw meerjarej gramma en het opstellen: agenda's. Het (uitgebreid^ cretariaat moet voortaan w le mogelijke actuele ontri lingen in en om de Euregu: naleren en rapporteren, n die in de raad aan de order nen komen. Daarnaast nxe Scheldemondraad zich presenteren, vooral bij 'de: in de straat'. Marjon de Hoi bevalt van meisj THOLEN - De uit Tholenafki stige NOS-weervrouw 5Iï de Hond is in de nacht woensdag op donderdag bn len van een meisje. Dat mei: De Hond gisteren op haam; te. Het meisje met de naam» weegt 3000 gram en is heieP kind voor de weervrouwa» partner Arjan NieuweÉw Volgens De Hond is del® 'een voorbeeldige slapet, &i thans, de eerste nacht,' P (Advertentie) Luchtfoto van onder meer de oude Veerhaven van Perkpolder. foto Wim Kooyman ivf* 'tl f Y A i door Harold de Puysseleijr PERKPOLDER - De instanties die samenwerken in het Plan Perkpolder houden op donder dag 8 maart in hotel De Linde in Kloosterzande een informatie markt. Plan Perkpolder omvat de bouw van vakantiehuisjes en wonin gen voor permanente bewoning. Ook wordt een jachthaven, een professionele golfbaan en een natuurgebied aangelegd in de omgeving van de oude veerha ven van Perkpolder. De gemeente heeft de sloopver gunning afgegeven voor de ge bouwen en de loopbruggen van de voormalige veerdienst tussen Perkpolder en Kruiningen. Belangstellenden kunnen op de informatiemarkt van 15.00 uur tot 21.00 uur kennis te nemen van het concept van de mi lieu-effectenrapportage (MER) en het concept van het bestem mingsplan. Ook wordt de plan ning van het project belicht. Mensen kunnen tijdens de info markt mondelinge toelichting krijgen en hun reacties kwijt. Deze reacties kunnen dan nog worden verwerkt, voordat de MER en het bestemmingsplan de officiële inspraakprocedure ingaan. De inwoners van het gebied wor den in de tweede helft van deze maand schriftelijk geïnfor meerd over de stand van zaken en de informatiemarkt. De overheden die betrokken zijn bij het plan bereiden een be stuursovereenkomst voor, waar in met name wordt ingegaan op de verdere planuitwerking, de (toekomstige) samenwerkings vorm, de realisatie, het beheer, de exploitatie en de risico- en verantwoordelij kheidsverde- ling. Zodra hierover overeen stemming is, kunnen ook de be trokken marktpartijen, AM en Rabo Vastgoed, zitting nemen in die stuurgroep. Deze week is een brief uitge gaan naar vijftien belangenorga nisaties, waaronder de land bouworganisatie ZLTO, de Ka mer van Koophandel en MKB. Die zijn uitgenodigd deel te ne men in de Klankbordgroep Ge- biedsontwikkeling Perkpolder. Deze groep wordt in het leven geroepen om de projectleiding regelmatig te adviseren over de koers en inrichting van het plan gebied. De eerste bijeenkomst van de klankbordgroep is ge pland op maandag 22 januari. yn* v zaterdag 13 en zondag 14 januari 2007 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan- steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: J. Devriendt, Melkweg la Oostburg, tel. (0117)455092 Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: P. J. F. de Booy, Canadalaan 1, Sas van Gent, tel. (0115) 453022. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13 00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. 0114-312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer 0115- 442161 Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer 0117-456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 0115- 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar via tel. 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 - ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobieinummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, biljarten Kanaalzone; 13.30 uur: Nieuwjaarsbal; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Bingo; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, creatief; 16.00 uur: Zitgymnastiek; Café Benelux, 20.00 uur: Kaarten; De Boemerang, 20.00 uur: Bingo; BIERVLIET - Dorpshuis, 16.30 uur: Win- tervisite met verhalen en show kleder drachten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten; 19.00 uur Clings kampioen schap darten; GRAAUW - Gemeenschapshuis,13.45 uur: Koersbal; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur Biljar ten, pieren; Zaal Maton, 19.30 uur: The Free Coun try Dancers; Café Du Commerce, 20.00 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Volksdansen en solo dan sen; 19.30 uur: Gezelschapsdansen; HULST - Kantine HW'24, 19.30 uur: Kaarten; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, compute ren, Engels; 9.30 uur: Bloemschikken; 13.00 uur: Biljarten Kanaalzone, jeu de boules; 13.30uur: Bridge; 14.00 uur: In ternet café; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: Biljartcompetitie; SINT-JANSTEEN - Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten Kanaal zone; 15.30 uur: Kreatieve vorming; 19.30 uur: Toneel; SPUI - De Drie Gehughten, 21.00 uur: Open huis, darten; TERNEUZEN - De Veste, 13.00 uur: Bil jarten, klaverjassen; 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 20.00 uur: Geld bingo; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Koersbal; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 14.00 uur. Kaarten; WESTDORPE - Zaal Concordia, 10.00 - 22.00 uur: Kleindierenshow KPV West- dorpe. Papier en karton zijn zo vanzelfsprekend dat wij er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder ze zijn. Want waarmee maak je ideeën voor technologische ontwikkelingen tastbaar? Natuurlijk, papier en karton. Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34