>zc Toch sloop oud huis wethouder Einde havensamenwerking geen ramp ZEEUWSEMEID Brandweer Hulst bezorgd over groot aantal loze meldingen opruiming Oppositie Sluis blijft bewijfelen of juiste procedure is gevolgd Nieuw leercentrum Computer Club Breskense Senioren gopsse PZC editie Zeeuws-Vlaanderen rijdag 12 januari i 2007 door Harold de Puysseleijr HULST - De toename van het aantal loze brandmeldingen in de gemeente Hulst baart brand weercommandant J. Rijk zor gen. De Hulster brandweer rukte vo rig jaar 34 keer voor niks uit. Dat was wederom meer dan in de afgelopen jaren. In 2004 wa ren er nog 'slechts' veertien loze meldingen, een jaar later waren dat er 21. Vorig jaar was er dus opnieuw een forse toename. Omdat de brandweer vaak niet gebeld wordt met de medede ling dat er niks aan de hand is, volgt een uitruk. De bluswagens kunnen in de meeste gevallen on verrichter zake terug naar de ka zerne. „Wij moeten voor een op roep zo'n vijftien tot twintig vrij willige brandweermannen weg halen bij hun werkgevers. Als er daadwerkelijk brand is, dan is dat geen probleem. Wel als er steeds niets aan de hand blijkt te zijn." De brandweer kondig de daarom vorig jaar aan 675 eu ro kosten in rekening te brengen voor een uitruk bij loos alarm door onoplettendheid of een fou tieve handeling. Volgens Rijk zijn er slechts enkele rekenin gen verstuurd. „We willen be drijven en instellingen niet di rect het mes op de keel zetten. Bij de minste of geringste twij fel over de oorzaak van een loos alarm sturen we daarom geen re kening." De commandant zegt dat de brandweer druk bezig is aan een analyse van de oorza ken. „Er is ons heel veel aan ge legen om het aantal keren dat we voor niets uit moeten rukken te beperken." Volgens Rijk is het probleem echter complex omdat er een veelheid aan ooi-za ken is. Door de hitte van afgelo pen zomer gingen bijvoorbeeld alarmen af zonder dat er iets aan de hand was. Bij storm kan het gebeuren dat een gebouw net ietsjes beweegt waardoor het alarm afgaat. „Misschien is er dus niet zo heel veel tegen te doen", zegt Rijk. (Advertentie) ring van vandaag op w.interieur-paauwe.nl a«êW»'«mi"re 0111401318 Frank van Cooten AIS - Dc oude woning van ethoudcr C. Bolijn aan de lagendijk in Nieuwvliet ordt gewoon gesloopt. Zij s[| de regels met betrekking (bouwen in het buitengebied jl overtreden. Mk wemeester J. Sala van de ge- Snte Sluis zei dit gisteren in I toelichting op de brief van college aan oppositiepar- nCDA, WD en Gemeentebe- ai3 iga s: jgens deze partijen heeft Bo- bouwvoorschriften aan haar 1 its gelapt. Als iemand in het atagebied naast zijn bestaan- -F- woning een nieuw huis iwt, moet de bestaande wo- g binnen een bepaalde ter- jn zijn afgebroken. Bolijn 0:-- dl dat niet gedaan, stellen de ieoppositieparti jen {college onderschrijft de stel- granCDA, WD en Gemeen- lèngen dat het gemeentebe- bt zonder aanziens des per- ons en volgens het principe lijk monniken, gelijke kap- handhavend moet optre- worden overtre- ming aan het vorige college van burgemeester en wethouders (CDA, WD, Gemeentebelangen en Nieuw West). Het vorige col lege besloot echter dat de oude woning toch gesloopt moet wor den. De sloopverplichting is op genomen in de koopovereen komst. Dat doet volgens' L. Flikweert (CDA) en W. Gijsel (Gemeente belangen) echter niets af aan het feit dat de oude woning van Bolijn al drie jaar geleden afge broken had moeten zijn. Want zo lang staat haar nieuwe huis er al. „Mensen vragen aan mij waarom Bolijn haar oude huis mag laten staan terwijl zij zijn verplicht de woning af te bre ken. Bolijn heeft als wethouder een voorbeeldfunctie. Er mag voor haar geen uitzondering worden gemaakt", stelt Flik weert. „Bolijn is in de fout gegaan. Dat burgemeester Sala probeert haar het hand boven het hoofd te houden, doet daar niets aan af", vulde Gijsel aan. „De ver koop van de woning doet daar niets aan af." Flikweert vindt het echter veel ernstiger dat burgemeester Sala het stellen van dit soort vragen in het openbaar wil gaan verbie den. Zo intepreteert zij althans de passage in de brief dat de por tefeuillehouder integriteitsza- ken (burgemeester Sala) op kor te termijn met een procedure komt over hoe te handelen in in- tegriteitskwesties. Hij wil hier mee voorkomen dat bestuurders en/of ambtenaren onnodig wor den beschadigd. „Sala wil terug naar het IJzeren Gordijn. We le ven toch niet in Rusland", aldus een felle Flikweert. „Ik laat me niets verbieden. Als burgers ons op onderwerpen aanspreken, staat het ons vrij daar in het openbaar vragen over te stellen. Daar zal ik voor blijven vech ten." C. van de Vijver (WD) neemt genoegen met de beant woording van het college. „Ik ben blij dat wethouder Bolijn niets verkeerds heeft gedaan. Wellicht is het een storm in een glas water. Maar als raadsleden vragen krijgen van burgers, moe ten wij daar als raad wel iets mee kunnen doen." Het college is wel bezig met een onderzoek naar de naleving van bouwregels in het buitengebied. Afgegeven bouwvergunningen worden tegen het licht gehou den en er vinden controlebezoe ken plaats. Dit project is dit kwartaal afgerond. Ook het bouwdossier van wet houder Bolijn is bij dit onder zoek betrokken. burgemeester Sala li Bolijn echter niets fout ge- an „Ze heeft zich alleen niet lemaal gehouden aan de ter- jnwaarbinnen haar oude wo- nggesloopt moest worden." aar is echter een verklaring oor, zei de burgemeester giste- in heeft haar perceel nel de twee woningen aan de "ijk maanden geleden «kocht aan een kinderpsychia- er.Dekoper wilde de oude wo- ling gebruiken als praktij kruim- oeg hiervoor toestem- fa/ngen niet lieer onder picht provincie blNGEN - Het polsbandje laf.De gemeejite Vlissingen Ba! niet langer onder preven- toezicht van de provincie, lis zelfs waardering voor de Beinvoer van bezuinigingen. mte Vlissingen had aan Iran 2005 een maand ex- nodig om de begroting in te Een. Automatisch volgde een tventief toezicht van de pro- Als de gemeente nieuwe ijectm wilde financieren Et zij toestemming vragen a de provincie. Daarbij heeft provincie de aanpak van het »Mèle tekort beoordeeld, iismet langer nodig, provincie schrijft in een tf dat 'de begroting in even- At is of dat blijkens de meer- Biraming aannemelijk is dat de eerstvolgende jaren dat amcht tot stand is ge- ét.' begroting van 2007, die vlak de zomer komt, heeft geen idkeuring van de provincie ff nodig. „We letten voor goed op", aldus wethouder Seijbel. Vlissingse wethouder weerlegt doemscenario PvdA-fractie door Maurits Sep VLISSINGEN - Het stoppen van de samenwerking met de ha ven van Rotterdam hoeft hele maal geen financiële ramp voor Zeeland te zijn. Het uitkopen van het Havenbedrijf Rotter dam wordt ruimschoots terug verdiend omdat de opbrengsten van de investeringen in de Zeeuwse havens dan ook volle dig voor Zeeland Seaports zijn. Wethouder T. Verhage van Vlis singen heeft gisteravond bena drukt dat een doemscenario van een financiële strop zoals haar partijgenoten van de PvdA in Vlissingen vrezen, elke grond mist. De miljoenenbedragen die de PvdA-fractie op een rij heeft gezet kloppen wel, gaf Verhage toe. Maar daar staan opbreng sten tegenover. Per saldo dreigt dus geen ramp voor Zeeland Seaports, aldus Verhage, die ook dagelijks bestuurslid is van het Zeeuwse havenschap. Het uitkopen van Rotterdam uit het samenwerkingsverband ESM II is op dit moment ook nog helemaal niet aan de orde, merkte Verhage op. Beide part ners beraden zich nog op hun standpunt over de samenwer king. Pas als Zeeland Seaports en het Havenbedrijf Rotterdam het niet eens kunnen worden over een nieuwe vorm voor de sa menwerking, kunnen afkoop sommen aan de orde komen. Verhage wees er verder op dat Zeeland op dit moment niet een zijdig de samenwerking met Rot terdam opzegt. Zij hamerde er juist op dat zowel van Zeeuwse als van Rotterdamse zijde over eenstemming bestaat over de ge brekkige resultaten van de sa menwerking. „We hebben hebben vervolgens gezamenlijk een opdracht ver strekt voor een onderzoek door de heren Van der Hek en Van den Driest en daarna hebben we ook weer gezamenlijk de tekst van het rapport en de conclusies geaccordeerd." Het gaat er nu om dat beide par tijen het eens moeten worden over de oplossing. Zeeland Seaports wil de samen werking met Rotterdam beper ken tot de buitendijkse activitei ten in de haven van Vlissingen: de aanleg van de Westerschelde Container Terminal (WCT). De binnendijkse havenactiviteiten zouden weer exclusief in Zeeuw se handen moeten komen. Senioren bekijken het nieuwe computerlokaal. foto Camile Schelstraete doorWilma Valk BRESKENS - Een hangplek voor ouderen, zo noemde de voorzitter van de CCBS, de Com puter Club Breskense Senioren, Piet van den Heuvel, het nieuwe lokaal van de club. Na een aantal omzwervingen via het kantoor van de voormali ge woningbouwvereniging en de bibliotheek van het dorp kon den de computerfanaten onder de ouderen van Breskens en om streken gistermiddag een kijkje in hun nieuwe leslokaal nemen. Een geheel vernieuwde ruimte in het dienstencentrum Goeder- tijt, vrijgekomen door de verhui zing van een aantal instanties naar Hooge Platen. „Zonder de hulp van Woongoed en met name oud-directeur Joop de Rechter was dit allemaal niet gelukt", aldus Van den Heuvel. Het was dan ook aan de Rechter om als eerste de nieuwe ruimte te betreden. Twaalf nieuwe com puterschermen in een fraaie ruimte, nieuwe printers, een nieuwe scanner, alles jong en fris, behalve de cursisten. De leeftijden van de leerlingen va riëren tussen zestig en vijfent achtig jaar. De CCBS verzorgt in het leercentrum cursussen voor beginners, gevorderden, omgaan met Internet en fotobe werking. In de vier jaar van het bestaan van de CCBS zijn er ruim vijfhonderd lesplaatsen in gevuld. Alle lessen worden gege ven door vrijwilligers: „De ont spannen manier van lesgeven van onze docenten en vooral de pauze met koffie en een koekje wordt zeer op prijs gesteld," wist de voorzitter. Volgende week starten weer lessen op de nieuwe locatie. Namens Senior web was directeur Bert Koks hoorn uit Utrecht naar Zeeuws- Vlaanderen gekomen om de CCBS met hun nieuwe aanwinst te feliciteren: „Wij hebben op driehonderd plaatsen in Neder land cursisten en ondersteunen de diverse clubs met materialen en lessen. Seniorweb bestaat dit jaar tien jaar." Huidverjongingsavond in Motel Goes Gastsprekers: Mardge Rascaud en BN-er Marijke Helwegen Opgave telefonisch vóór 17 januari: 0113-222704 J Vragen PVV over wegen vignet DEN HAAG - De Partij voor de Vrijheid wil dat de rege ring op korte termijn met België gaat praten over de gevol gen van de invoering van een'wegen vignet in 2008. Daar mee wil België het buitenlandse verkeer laten meebetalen aan het wegenonderhoud. Belgen krijgen het bedrag van ongeveer 60 euro per jaar gecompenseerd via de wegenbe lasting. PW-Kamerlid Madlener wil dat Nederlandse burgers en bedrijven geen last hebben van het Belgische wegenvig net. Hij wil weten of de regering bereid is de Europese rechter in te schakelen om de maatregel ongedaan te ma ken, wanneer zou blijken dat die in strijd is met Europese regelgeving. Vooral in Zeeuws-Vlaanderen bestaat beroering over het wegenvignet, omdat het daardoor onmogelijk wordt de re gio in- of uit te gaan zonder dat het geld kost (namelijk via België of de Westerschelcletunnel). Recordinzameling kerstbomen TERNEUZEN - De opmars van de kunstboom lijkt aan Terneuzen te zijn voorbijgegaan. Want dit jaar is een re cordaantal van 2610 kerstbomen ingeleverd. Vorig jaar waren dat er 2001. Inwoners van de gemeente konden tot 10 januari hun boom inleveren bij een van de 21 inzamelplekken. Voor ie dere ingeleverde boom was er een lot waarmee een geld prijs kon worden gewonnen. In totaal waren er 75 geld prijzen. In Biervliet, Sluiskil, Westdorpe en Zaamslag worden de ingezamelde bomen verbrand. De overige exemplaren gaan de versnipperaar in. Vanwege het grote aanbod komt er volgend jaar een nieuw inzamelpunt in de wijk Othenepolder. Inwoners die hun kerstboom nu nog kwijt willen, kunnen terecht bij de milieustraat aan de Koegorsstraat in Terneuzen. Ook zondags betaald parkeren TERNEUZEN - De ondergrondse parkeergarage Theater plein is in het vervolg ook elke zondag open. Net als op de parkeerplaats aan de Binnenvaartweg, tegenover koffie shop Checkpoint, zal in het vervolg voor de ondergrondse parking ook op zondag moeten worden betaald om overal in de binnenstad hetzelfde regime te laten gelden, meldt wethouder J. van Schaik (verkeer). „Alleen op koopzonda gen is het parkeren in de binnenstad overal gratis, zoals we met ondernemers hebben afgesproken." Advertentie Joosse Interieurs Langstraat 2, Arnemuiden. tel. 0118-601273 Advertentie Theaterproductiehuis Ik van Nirav Zeelandia presenteert E E lil Christophe EEN TONEELSTUK OVER THUISKOMEN TE ZIEN IN THEATERZALEN EN DORPSHUIZEN IN HEEL ZEELAND VAN 23 NOV T/AA 27 JAN SPEELLOCATIES ZEEUWS-VLAANDEREN 16 jan Terneuzen 17 jan Oostburg 19 jan Hulst 20 jan Sluis 26 jan Axel WALCHEREN 18 jan Serooskerke 25 jan Arnemuiden 27 jan Middelburg DE BEVELANDEN 23 jan Hansweert 24 jan Wissenkerke info kaarten zie www.theaterzeelandia.nl of bel 0900 33 000 33 <0.45 P/g) pf0Vi„'üdand Zeelandia is organisator (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! ieve Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, een van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabet van Zeeland zeeuwse almanak Spellen De verslaggever van deze krant maakte ter introductie zijn professie en werkgever be kend, voordat hij een Brabant se woningcorporatie over een bouwproject aan de tand zou voelen. Van welke krant bent u, zei u?", vroeg de telefo niste. „Van de PZC? Hmmm, kunt u dat even spellen?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31