Doek valt voor autobedrijf I SERVICEMONTEUR VAN DER HEIJDEN |PÖjli los van alles Even helemaal Wil jij onze nieuwe collega worden? Meer samenwerkinj nodig voor schepen APON Schilders- en Afwerkingsbedrijf v.o.f. BBMMLTr riéi, schouwen Nieuwe huurder in pand van failliete Van der Wekken uit Zierikzee Avond voor vrouwen weekenddiensten HUISHOUDELIJKE APPARATUUR ZIERIKZEE, HAVENPARK 5, TELEFOON 0111-415202 DIRKSLAND, SCHELPENPAD 26, TELEFOON 0187-601236 HuisSchilder Voor al uw SCHILDER-, GLAS- en BEHANGwerkzaamheden W?eüWJ<jü7z uit </e krant voor voortgezet onc/ervvf/j Koop een Unicef- sweater en geef twee aidswezen een toekomst Met kaarten en cadeaus van Unicef maakt u het verschil. Bestel via www.unicefshop.nl of 070 333 93 00 (ook voor verkooppunten) Giro 121 giro 7 800 800 's-Hertogenbosch T 0800 7 800 800 (gratis) www.lilianefonds.nl voorlichting@lilianefonds.nl Op een dochter zit niemand te wachten. Althans in China. '.'2 -r Vanwege de één-kind-politiek en armoede worden daar dagelijks tientallen meisjes te vondeling gelegd. Een zoon biedt nu eenmaal meer financiële zekerheid. - Help deze meisjes aan een thuis. - jf, - v Ga voor meer informatie naar www.hoerageenmeisje.nl - - 3,5 miljoen mensen iri Nederland lijden aan een hersenziekte of psychische aandoenmo Met uw hulp kunnen we wat aan die 'hoofd'problemen doen: meer veelbelovende ond; zoeken financieren en projecten steunen die het leven van patiënten veraangenamen. Bel 030 - 297 11 97 of kijk op www.hoofdcollecte.nl fj Dit is de gezamenlijke collecte van de Hersenstichting Nederland en het Fonds Psychische Gezondheid. Word collectant voor de Hoofdcollecte van Nederland door Inge Heuff ZIERIKZEE - Autobedrijf Van der Wekken uit Zierikzee is fail liet verklaard, een doorstart acht curator J. de Waard erg on waarschijnlijk. Het bedrijf is sinds augustus 2006 dicht en een deel van de ruimte is inmid dels aan een ander bedrijf ver huurd. De Fiatdealer aan de Grevelin- genstraat had begin 2006 nog drie mensen in dienst. De nieu we huurder, AP Zierikzee Auto service, heeft hen niet in dienst genomen. Wel doet het bedrijf een aantal dagen per week een beroep op een van hen als oproep APK-monteur. AP Zierikzee Au toservice huurt alle gereed schap en materialen van Van der Wekken. De eigen monteur verricht daarmee het onderhoud aan de Fiat auto's van klanten van Van der Wek ken. Reparaties en onder houdsbeurten die onder de ga rantie vallen zijn overgenomen door Fiatdealer Dagevos in Goes. AP Zierikzee Autoservice had al een vestiging aan de Indus trieweg in Zierikzee. Daar wor den auto's gespoten en gepoetst. Aan de Grevelingenstraat is het onderhoud, de montage en de verkoop van onderdelen en ac cessoires ondergebracht. Ook worden hier auto's getuned en gestyled. Mede-eigenaresse C. Vermijs zegt binnen afzienbare tijd te beginnen met de verkoop van middenklasse occasions. Voor de uitbreiding met een tweede vestiging heeft AP Zierikzee, behalve de op roepkracht nog een werknemer in dienst genomen. Naar verwachting zal voor de werkplaats binnenkort een twee de monteur worden aangetrok ken. MIDDELBURG - Mij bent bijzonder' is het thema van een vrouwenavond die woensdag 24 januari bij Good Times aan de Volta- weg 3 in Vlissingen wordt gehouden. Antje Dieleman spreekt over het thema 'You are beautiful'. Tijdens de bij eenkomsten wordt gebeden en uit de bijbel gelezen. Het begint om 20.00 uur. vrijdag 12 januari 2007 door Harmen van der Werf ANTWERPEN - Verkeersleiders op de wal en loodsen op schepen op de Westerschelde moeten meer samenwerken. Voorzitter G. van Rooij van het Neder lands Loodswezen in Vlissingen heeft dit gisteren bepleit op een met de Vlaamse loodsdienst in Antwerpen gehouden nieuw jaarsreceptie. Van Rooij greep zijn nieuwjaars rede aan om dit te zeggen in reactie op een discussie woens dag in een provinciale Staten commissie over de veiligheid op en rondom de Westerschelde. Verschillende Statenleden pleit ten voor een veel actievere rol van verkeersleiders op de wal. De positie van verkeersleiders zou te vrijblijvend zijn..Zij zou den ten aanzien van de scheep vaart alleen een adviserende stem hebben. „Loodsen en kapi teins kunnen hun gang gaan", al dus Statenlid J. van Ginkel (ChristenUnie). Verkeersleiders moeten naar zijn mening 'meer macht' krijgen. Zo'n pleidooi raakt bij loodsen al snel een open zenuw. Neder lands loodsenvoorzitter Van Rooij zette er vraagtekens bij. „Een kapitein blijft altijd de eindverantwoordelijke op een schip. En wat als hij een dwin gende aanwijzing van een ver keersleider opvolgt en het gaat vervolgens verkeerd? k dat de rijksoverheid niet zal zijn op zulke toesla Verzekeraars in de scheept wereld zullen in hun knijpen." Helemaal wars van een aai re rol van verkeersleidenl de Van Rooij zich niet, ,ijf formatie die je krijgt, is J nomen. Alleen, de praktjjjfl tot op heden dat het vand van verkeersleiders bij eei dent vaak muisstil is," 's werken, samenwerken' ka gens Van Rooij de oplossiJ stuit clan wel op één protjf een gebrek aan nautische! op hoog niveau bij de M landse verkeersleiding. In flj deren zitten meer nautici'J verkeersdienst. In Nc-de zijn de meeste van dezee* weg. De overheid heeft del keersdienst uitgekleed. Haf een kwestie van geld, vac J ning." Veel staat of valt) het idee van De Rooij nati tische kennis. „Senior-l® hebben dertig jaar en-s Hij pleitte daarom vongjj voor 'teamloodsen', looda in teamverband werken,ik op de wal, de ander schip. In Vlaanderen is i uitgevoerd. In de verkeer® le Zandvliet zit dag en 5 een 'mistloods' die het g (container)scheepvaartYai op de Schelde volgt en co) op schepen assisteert zaterdag 13 en zondag 14 ja nuari 2007 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111)412906, geopend za.OSfc' uur en 16.30-17,30 uur. Zo 12JM uur en 18.00-18.30 uur Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113i 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schow Duivelend voor spoedgevalliit!; baar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuurgerfe dieren zaterdag 13.00-13.30uur, Grevelingenstraat 17 teZierte Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Scte Duiveland, tel. (0111)406111. Voor onze servicedienst zijn wij op zoek naar een Functie-eisen: Opleiding M80 electrotechniek of gelijkwaardig, aantoonbare ervaring en rijbewijs B. Ben je geïnteresseerd in deze leuke baan, stuur dan binnen 10 dagen je sollicitatiebrief inclusief CV aan: Electro World van der Heijden t.a.v, drs. J. Tanis Schelpenpad 26 3247 BP Dirksland of per email naar mrt@vd-heijden.com door Elian van't Westeinde WESTKAPELLE - In één klap werd het wereldje van Wille boord en Conny Gabriëlse uit Westkapelle heel klein. Vorig jaar lag Willeboord na een hart stilstand en een herseninfarct drie maanden in coma. Zijn vrouw Conny nam liefdevol de dagelijkse zorg op zich. Een be lastende taak die ze niet graag aan anderen overliet. Tot het Lo geerhuis in Goes openging. „Willeboord is daar nu twee keer te gast geweest. Voordien ging hij wel eens naar de ver- pleegafdeling in 't Gasthuis in Middelburg. Ik had er verdriet over als ik hem daarheen bracht. Hij raakte daar ge stresst. Nu we weten dat het in Goes goed is. logeert hij daar om de veertien dagen een week end." Conny en haar echtgenoot zijn zeer te spreken over de voorzie ning die verpleeghuis Ter Val- cke in Goes in november open de. In één van de woningen op het terrein van het verpleeghuis zijn zes logeerkamers ingericht. Mensen met dementie die nog thuis wonen, kunnen er mini maal een halve dag en maxi maal drie weken aaneengeslo ten vertoeven. Het Logeerhuis is vooral bedoeld om partners en familieleden enige tijd te ontlas ten van hun taak als mantelzor- ger. Deze vorm van zorg - res- pijtzorg genoemd - is bedoeld voor heel Zeeland. Het Logeer huis in Goes is een initiatief van de Stichting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) en de Al zheimer Vereniging Nederland. Graag deelt Conny haar ervarin gen. Ze meent dat veel mantel- zorgers het niet aandurven hun geliefde bij vreemden achter te laten. „Niet dat het in 't Gasthuis slecht is, maar het personeel heeft het daar erg druk. Op de verpleegafdeling zitten allemaal mensen die niets kunnen en veel zorg nodig hebben. Groot ver schil met het Logeerhuis is dat de verzorgers tijd hebben voor mijn man. En het is huiselijk. Het is voor ons allebei goed. Voor mijn man omdat hij ziet dat anderen ook goed voor hem kunnen zorgen en voor mij om even écht vrij te zijn. De weeken den dat ik alleen ben, ga ik wan delen, of eens naar een vriendin. Lekker uitrusten. Lichamelijk ben ik gelukkig sterk, maar emo tioneel is het ook belastend en in een vrij weekend kom ik even helemaal los van alles." Paniek Vriendelijk kijkt Willeboord zijn vrouw aan. „Ik mis haar wel, ik heb graag mijn vrouw bij me." Alleen zijn is voor hem Willeboord en Conny Gabriëlse maken graag gebruik van het Logeerhuis in Goes. foto Lex de Meester geen optie, dan raakt hij in pa niek, Een zware belasting, die Conny met liefde op zich neemt. „Hij kon niet eten, niet lopen, niet praten, hij was incontinent. Het leek alsof hij twintig was, een deel van zijn geheugen was weg. Het was een zwaar jaar. Stapje voor stapje gaat hij voor uit. Ik neem hem mee naar bui ten, we gaan boodschappen doen en wandelen. Soms gaan we naar een concert. Jazz of klassiek. Of met ons campertje naar het Veerse Meer. Zo wor den zijn hersens geprikkeld en leert hij steeds meer. Laatst wil de ik een gaatje boren, toen nam hij het me uit handen en zei: 'Hou jij de stofzuiger er maai bij. Net als vroeger." Willeboord: „Het zijn leuke men sen in" Goes. Eén kleine groep. Overdag doen we wat spelletjes, of we praten wat. Ze zijn erg aardig." Dan staat hij op. „Weet u genoeg? Ik kan niet zo lang zit ten." Conny: „Dan ga je even lopen. Net als anders." Hij strekt de be nen en roept vanuit de keuken: „De soep kookt hoor." „Roer er dan maar even in", zegt zijn vrouw met een knipoog en fluis tert: „Er is geen soep hoor, Dit komt wel eens vaker voor." Om voor een logeerplaats in aan merking te Icomen is een toewij zing van het Centrum Indicaties telling Zorg (CIZ) nodig. De kos ten zijn te verhalen op hel Per- soons Gebonden Budget (PGB) of de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten. Rensche Wijnstra, teamleidster, geeft morgen om 14.30 uur in 't Gasthuis in Mid delburg informatie over deze vorm van respijtzorg. Je bent verantwoordelijk voor: Het oplossen van storingen aan wasautomaten, wasdrogers, afwasmachines, koel-en vrieskasten. Het correct thuisbezorgen en installeren van nieuwe huishoudelijke apparatuur. word ook collectant/ sikkens APON v.o.f. Vlakestraat 48 4301 XL Zierikzee Telefoon: 0111-417576 Telefoon werkplaats: Industrieweg 39-4 0111-450211 WWW.APON/' Met het huisSchilderPlan" heeft u nooit meer omkijken naar het buitenschilderwerk aan uw woning. Winterpremie voor binnenschilderwerk en behangen tot 21/03/2007 -kik- Krant in de Klas I de bron voor media-educatie s/raag aan via! www.krantindeklas.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30