lelta Sport slaat vleugels uit flfi Tabitha wil gewoon weer naar school Wind legt verkeer Middelburg plat E Winter Sale Tbs geëist wegens misbruik kinderen Odd Fellows als vrijwilliger aan de slag in verpleeghuis 4 schouwen driehonderdste lid is mijlpaal voor gymnastiekvereniging dansavond dorpshuis Btiwerkerk Aan huis gekluisterd vrijdag 12 januari 2007 sll Marjon de Hond bevalt van meisje THOLEN - De uit Tholen afkomstige NOS-weervrouw Marjon de Hond is in de nacht van woensdag op donder dag bevallen van een meisje. Dat meldde De Hond giste ren op haar website. Het meisje met de naam Roos weegt 3000 gram en is het eerste kind voor de weervrouw en haar partner Arjan Nieuwenhuizen. Volgens De Hond is de baby 'een voorbeeldige slaper, althans, de eerste nacht.' Drie hardrijders rijbewijzen kwijt KAPELLE - Drie hardrijders zijn tussen woensdagavond en gisterochtend vroeg in Zeeland hun rijbewijs kwijtge raakt. Een 26-jarige automobilist uit Sint-Michielsgestel was woensdagavond om acht uur op Rijksweg A58 als eer ste de klos. Hij reed 172 in plaats van 120 kilometer per uur. Een 43-jarige automobilist uit het Belgische Wilrijk maakte het woensdagavond op de A58 rond 22.30 uur ter hoogte van Waarde nog bonter. Hij haalde een snelheid van 197 kilometer per uur. In Zeeuws-Vlaanderen op de N61 bij IJzendijke liep gistermorgen om 5.45 uur een 35-jarige inwoner van de gemeente Sluis tegen de lamp. De politie klokte de snelheid van zijn auto op 144 kilome ter per uur, terwijl daar 80 kilometer per urn* toegestaan. Ganseman keert terug in politiek KAPELLE - Voormalig wethouder P. Ganseman van Ka- pelle wordt fractiesecretaris van Gemeentebelang. In die hoedanigheid wil hij contacten opbouwen met de bevol king en het bedrijfsleven om zo de fractie te voeden met ideeën. Ganseman trad in januari af als wethouder na een beschuldiging van mishandeling. Daarvoor werd hij door de rechter vrijgesproken. Een nieuw raadslidmaatschap ziet hij voorlopig niet zitten. „Maar zeg nooit nooit." Vergunning voor Kloveniersdoelen MIDDELBURG - De verbouwing van de Kloveniersdoe len in Middelburg mag doorgaan. Dat heeft het dagelijks gemeentebestuur van Middelburg besloten. In het pand komt de Graduate School of Music, een muziekopleiding van de Roosevelt Academy. De rijksdienst voor archeologie, cultuurlandschap en mo numenten had bezwaar tegen het aanbrengen van vlucht- deuren in de gevel van het souterrain. Het college van B en W heeft besloten toch toestemming te geven omdat die deuren vanaf de weg niet zichtbaar zijn. Uitleg over kunstwerk Palet MIDDELBURG - De gemeente Middelburg en de Stich ting Beeldende Kunst Middelburg geven op 1 maart tij dens de wijktafel Zuid uitleg over het kunstwerk Laby rint. Dat moet op het pleintje voor het wijkcentrum Palet komen. De wijkvereniging had de gemeente om opheldering ge vraagd. De vereniging was niet betrokken bij de keuze van het het kunstwerk. Bovendien denken ze dat het de activiteiten van de vereniging hindert. Het kunstwerk had eigenlijk al geplaatst moeten zijn, de plaatsing heeft vertraging opgelopen omdat er geld tekort was. De uitleg gaat vooral over de procedure die tot nu toe is gevolgd. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 38-jarige inwoner van Goes bekende giste ren bij de rechtbank in Middel burg een negenjarig meisje te hebben verkracht. Ook vertelde hij meermalen ontucht te heb ben gepleegd met een elfjarige jongen. De officier van justitie eiste tbs met voorwaarden en 730 dagen gevangenisstraf, waarvan 79 da gen voorwaardelijk. De resteren de straf heeft de man al uitgeze ten. Als het aan de officier ligt wordt 3000 euro smartengeld als voorschot toegekend aan het meisje. De Goesenaar kampt met een persoonlijkheidsstoornis en wordt sinds vorig jaar augustus voor zijn pedoseksualiteit be handeld in de Forensisch Psy chiatrische Kliniek (FPK) in As sen. Zo wordt een chemische cas tratie op hem toegepast. Het meisje kwam op 5 juni 2005 aan de deur van zijn woning. Ze vroeg of hij een 'heitje voor een karweitje' voor haar had. Nadat ze haar werk had gedaan, wilde ze weggaan. De verdachte had andere gedachten. Hij pakte het meisje rond haar middel, nam haar mee naar boven, bond haar met de waslijn vast, stopte een prop in haar mond en legde haar op bed. Daarna misbruikte hij haar. Met de jongen had hij tussen eind 2004 en juni 2005 seksuele handelingen gepleegd. Hij erken de dat hij de jongen betast had en dat deze hem had moeten be vredigen. „Ik besef dat ik rottig heid en ellende heb veroorzaakt. Het meisje heeft aan mij verteld eerder verkracht te zijn." Dat ontlokte een felle reactie bij rechtbankpresident R. Lameijer „Des te meer een reden om van haar af te blijven." De ouders van de slachtoffers vertelden dat hun kinderen nog steeds de naweeën ondervinden. De verdachte zei in te stemmen met de tbs met voorwaarden. De man zei nog steeds gevoelens voor vrouwen te hebben. „Ik heb een goed huwelijk gehad." Hij gaf te kennen na zijn behan deling een nieuwe relatie aan te willen gaan en een gezin te wil len stichten. Dat schoot de moe der van het meisje in het ver keerde keelgat. „Hoe durf je? Schaam je!", riep ze. De recht bank doet 24 januari uitspraak. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. Advertentie IlsmeSoesman £ZEE - Na Zierikzee en •misse richt gymnastiekvere- L Delta Sport haar pijlen Lk op Burgh-Haamstede. In Benwerking met sportvereni- Lpps wordt gewerkt aan de Bcbting van een afdeling in Iwesthoek. De dik veertig I oude gymclub is deze week ledenaantal van driehon- Bezerman (8) werd nsoag in sporthal De Van- EnBruinisse als driehonderd- |rï ingeschreven. Dat is in jdere opzichten bijzonder, t voorzitter K. Verkerke van |ta Sport aan. Nooit eerder nd de ledenteller zo hoog. MEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: W0M231231 fpmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zalerdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee hl: 0111-454647 Fax:0111-454657 tmail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) RetKleemans Ali Pankow E^e Soesman redactie Postbus 31 4460 AA GOES I* 10113)315500 E-maiLredactie@pzc.ni 'NTERNET "Wpzc.nl E-mail; web@pzc.nl Vooral de laatste vier jaar maakt Delta Sport een ongeken de groei mee. Van circa 75 leden is het ledenbestand gestegen naar de huidige 300. In Bruinis- se, waar de gymnastiekvereni ging in oktober een 'nevenvesti ging' is gestart, staan inmiddels 70 leden genoteerd. Van 5 trai ners is Delta Sport in die vier jaar doorgegroeid naar 27 trai ners. „En we komen nog te kort", verwijst Verkerke naar de expansiedrift van zijn club. Op initiatief van omnivereni- ging DFS hebben de club uit Burgh-Haamstede en de Schou- wen-Duivelandse gymnastiek vereniging de handen ineenge slagen. Beide sportverenigingen geloven heilig in krachtenbunde ling, waardoor het niet veel moeite kost om onderling de handen op elkaar te krijgen. De nieuwe gymdependance staat daardoor eigenlijk al in de start blokken. „Als we morgen trai ners hebben, start overmorgen een afdeling bij DFS." Delta Sport lonkt (op langer termijn) ook nog naar Brouwershaven. Dan kunnen (recreatieve) spor ters verspreid over de regio te recht. Dat botst absoluut niet met het plan van Delta Sport om een nieuwe tumaccommodatie in Zierikzee te realiseren, geeft Verkerke aan. Die zaken kun nen naast elkaar bestaan. „Ik weet dat er veel behoefte is aan sportmogelijkheden op de dor pen." Het gebrek aan een goede accommodatie heeft er daar naast voor gezorgd dat Delta Sport nog lang niet alle poten tiële doelgroepen heeft aange boord, zoals bijvoorbeeld senio ren. Bovendien zal de nieuwe turnhal, die naast Pontes Pieter Zeeman moet verrijzen, als 'poort van Zeeland' een bredere groep (Zeeland, Zuid-Holland en West-Brabant) bedienen. In Zeeland is er nog maar één zaal waar selectiesporters terecht kunnen. Voor het overige wordt wekelijks afgereisd naar onder meer Prinsenbeek. Door een samenwerking aan te gaan met de Pontes Scholen- groep valt er aan meerdere zij den winst te behalen, betoogt Verkerke. Voor de school bete kent een dergelijke voorziening een aardige meerwaarde voor het sportonderwijs. Delta Sport zelf is op de huidige locatie aan de Mulockstraat in Zierikzee volledig uit het jasje gegroeid. Extra voordeel van deze combi natie is dat er op diverse tijden gedurende heel de dag en avond van de hal gebruik zal worden gemaakt. Overleg over de turnhal is nog altijd gaande. Verkerke ver wacht dit jaar definitief groen licht voor het rond de 5,5 ton kostende initiatief. Het lange proces vermoeit, zegt hij, de le den niet. „We hebben van begin af aan gezegd: we hopen dit in vijf tot zeven jaar te realiseren, maar het moet financieel wel haalbaar zijn. De hal mag over 50 jaar geen last voor onze kin deren betekenen." Delta Sport is in de plannenmakerij nu tweeëneenhalf jaar onderweg. eceptie van ndernemers ®KZEE - Ondernemers- Schouwen-Duiveland idt op maandag 22 januari nieuwjaarsreceptie voor le- niet-leden. De receptie in restaurant en begint om A uur. ilmdag CJV JUKZEE - Het CJV Samen fcr in Zierikzee houdt zater- ;een filmdag in het eigen ge- 1 |f De Driehoek. ir de jonge kinderen wordt gen 13.00 en 16.00 uur de ani- Sefilm Over the Hedge ver- ad Voor de oudere jeugd at de film Pirates of the Ca- ton 2 op het programma. De- ülm begint om 20.00 uur. ISKERKE - Dorpshuis, 19.30 lOpwtarevergadering Dorpsraad; it ISIRJAN5LAN0 - Hoek Sportweg-Zand- ,19.00uuf, Kerstboomverbranding. ÏERKERK - Beheerder kCrom van het dorpshuis Rtkerk houdt zaterdag j| I reen dansavond voor de lief- v beis van stijldansen. m dansen passeren de re- foxtrot, Engelse wals, ie wals, cha cha cha, rum- dowfox, jive en tango. Te- is wordt aandacht besteed lijndans. Ook wordt reke lgehouden met speciale wen- ibetreffende samba, paso do- islsa/meringue en andere la- dansen. Naast muziek op cd idter ook een blokje livemu- igebracht. De dansavond be- il om 20.30 uur. Tabitha is door haar tijdelijke handicap al twee maanden aan huis gekluisterd, omdat ze moet wachten op aangepast vervoer naar school. foto Marijke Folkertsma maken met de actie die Tabitha had aan gekondigd vandaag te zullen gaan voe ren voor het gemeentehuis, bij uitblij ven van een oplossing. „Zo ongeduldig ben ik niet. Het is ge woon heel belangrijk voor mij dat ik weer snel naar school kan. Cijfers die ik nu haal, tellen ook mee voor het exa men volgend jaar. Heel af en toe kan mijn moeder me brengen en kan ik met een leraar mee terugrijden. Ik zit in het derde jaar. Maar dat schiet niet echt op. Thuis probeer ik de lesstof bij te hou den, maar alle toetsen die ik tot dusver heb gemist, moet ik nog wel inhalen." Kouwen: „Wanneer de gemeente gelijk een medische keuring had aangevraagd, had mijn dochter al lang en breed weer op school gezeten. Uiteindelijk hebben ze dat toch gedaan, maar zijn we twee maanden verder. Dit is pure nalatig heid. Je hebt ook nog te maken met zo iets als leerlplicht. Dat moet toch het uitgangspunt zijn, niets anders!" door Marcel Modde ZIERIKZEE - Voor Tabitha Wagen voort (15) uit Zierikzee staat één ding voorop: „Ik wil gewoon zo snel mogelijk weer naar school. Dat moet toch zo moeilijk niet zijn?" Tabitha kreeg na de zomer te maken met een zogeheten conversiestoring in de hersenen. Door psychische proble men ontstond er een blokkering van het signaal naar de benen, met als gevolg dat ze een tijdje helemaal niet kon lo pen, en nu bijna niet. Eind oktober be landde de vmbo-scholiere in het zieken huis. Toen ze daar op 2 november in een rolstoel uitkwam, wilde ze zo snel moge lijk weer naar school. Omdat ze haar op leiding in Sommelsdijk volgt, is Tabitha afhankelijk van de bus. Het lot wil dat haar ouders in scheiding liggen. Moeder Hanneke Kouwen ziet geen kans haar dochter dagelijks te brengen en te halen en dus werd bij de gemeente Schou- wen-Duiveland leerlingenvervoer aan gevraagd. Toen begon de ergenis, opge worpen door ambtelijke regeltjes. Omdat onduidelijk is hoe lang Tabitha in haar functioneren beperkt zal blijven (inmiddels kan ze weer kleine stukjes met krukken lopen), valt ze buiten de gangbare regeling voor het vervoer van mensen met een handicap. Daarvoor geldt namelijk dat ze meer dan zes maanden achteréén in een rolstoel moet zitten, legt wethouder Roel van der Wekken (CDA) uit. „Anders zou je bij wijze van spreken voor iedere gebroken teen gesubsidieerd taxivervoer kunnen aanvragen en dat is natuurlijk niet de bedoeling." De gemeente kon haar in eerste instan tie dus niet helpen, was de mededeling van de betreffende ambtenaar. Kouwen legde zich niet bij die uitspraak neer en diende 7 december alsnog een aanvraag in. Drie dagen later besloot het externe beoordelingsbureau wél tot een medi sche keuring van Tabitha. Die vond plaats op 2 januari en bevestigde de noodzaak van het speciaal vervoer. Gis teren liet de wethouder weten dat de Zierikzeese vanaf volgende week van huis tot school en vice versa wordt ge bracht door een taxi. Met de tussenlig gende feestdagen was dat nauwelijks sneller voor elkaar te boksen, aldus Van der Wekken. „Het meisje is, hoe begrij pelijk dat ook is, gewoon een beetje te ongeduldig geweest." Het besluit heeft volgens de wethouder dan ook niets te door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Om het ver keer in Middelburg plat te leg gen, is één windvlaag genoeg. Gisteren ontstond een kleine ver keerschaos toen de Sehroebrug bleef hangen. Brugwachters houden vanuit Vlissingen nauwkeurig bij hoe hard het waait, vertelt Leo van Driel van de provincie. „Als het over tien minuten gemeten har der waait dan windkracht ze ven, dan mag de brug niet meer open. Dat is een landelijke regel voor klapbruggen zoals de Sehroebrug." „Het was vandaag net een beet je op de grens, we zaten er nog net niet aan. Er kwam een schip aan dat we nog wilden doorla ten." Toen de brug al aan het zakken was, kreeg de wind er vat op. Na een duidelijk waar neembare siddering, viel hij defi nitief stil. „Het was net die ene windvlaag, de wind trekt daar ook helemaal over het kanaal als hij uit het zuidwesten komt." Dat de brug vastslaat bij windvlagen, is een veiligheids maatregel, vertelt Van Driel. De brug valt dan automatisch uit en is niet meer vanuit Vlissin gen in beweging te krijgen. Er moet een storingsdienst worden ingeschakeld. Die kijkt de brug na en kan het systeem vervol gens 'resetten'. Intussen probeer den automobilisten met zijn allen tegelijk over de Stations- brug te komen, ook vrachtwa gens reden om. Gevolg: files op de Blauwedijk, de Stationsbrug en de Kanaalweg. De politie pro beerde het verkeer te regelen. De storing was om iets voor half elf, na ruim een half uur, weer voorbij. De weekmarkt in Middelburg is gisteren vrijwel volledig afge last. Alleen enkele marktkoop lui die uit wagens verkopen, bo den hun waren aan. Woensdag middag was al besloten vanwe ge het weeralarm van het KNMI geen kramen op te bouwen. De stadsgewestelijke brandweer is een paar keer in actie geko men om problemen met daken en dakpannen te verhelpen. Ook ontstonden net als tijdens de storm in het oudejaarsweekein- de problemen met een steiger bij de Westpoortflat aan de Vlis- singse boulevard. De steigerbou wer heeft maatregelen geno- door Ali Pankow ZIERIKZEE - Aan de Odd Fel lows kleeft nog steeds het imago van 'geheimzinnig gezelschap'. Volgens secretaris H. Rierink van de enige Zeeuwse Odd Fel- lowloge 'Luctor et Emergo' in Zierikzee is er echter helemaal niks geheimzinnigs aan. Ter viering van het tienjarig be staan treedt dit gezelschap dan ook nadrukkelijk naar buiten. De leden verrichten de komende week in kleine groepjes vier da gen achtereen vrijwilligerswerk binnen verpleeghuis Cornelia in Zierikzee. De Odd Fellows gaan helpen bij het rolstoeldansen, meezingen en tekstbladen aangeven tijdens een zangochtendje, de bewoners begeleiden bij een muziekoptre- den van een gitarist en een ac cordeonist en assisteren bij de spelletjes tijdens de soosmiddag in de Cornelia op donderdag. R. van Vossen, activiteitenbege leidster in het verpleeghuis, heeft een gevarieerd program ma opgesteld voor deze tijdelij ke vrijwilligers. Zij heeft hun er op voorbereid dat het zeker geen eenvoudig werk zal zijn en vooral mentaal soms best zwaar zal blijken. De Odd Fellows hebben bewust voor de Cornelia gekozen, om dat één van hun trouwe leden daar tijdens zijn levensavond enige tijd heeft vertoefd. Actief „We hebben wel eerder iets ge daan voor maatschappelijke doe len, voor het Hospice Schou- wen-Duiveland en voor de Stich ting Thuredrith bijvoorbeeld. Dat betrof specifiek geld inza melen en een cheque aanbieden. Dit keer willen vooral zelf actief zijn. Het lukt ons niet meer, door leeftijd of andere beperkin gen, ons wekelijks als vrijwilli ger op te werpen. Maar op deze manier vier keer in één week, zal het wel gaan", zegt Rierink. Hij laat weten dat de Luctor et Emergo-loge bovendien in april de bewoners van het verpleeg huis nog een autorit over het ei land wil aanbieden. Een andere activiteit in het ka der van de tweede lustrumvie ring is de open zitting dinsdag 16 januari in de zogeheten 'ko- ninkrijkszaal' van de Odd Fel lows in het monumentale Sint Jacobshofje aan de Sint Domus- straat in Zierikzee. Belangstel lenden die de avond willen bijwonen, dienen zich wel voor af even aan te melden bij de secretaris, telefoonnummer: 0111-654323 of e-maü: secr@oddfellows-zierikzee.nl. Een zitting van de loge omvat veel symboliek en traditie. De nadruk ligt op bezinning. De le den houden een verhaal, waarin ze ingaan op een filosofisch of ethisch onderwerp. De openba re zitting begint om 20.00 uur. Alle damesmode 60% korting!!! Markt 73 Showroom-meubelen Middelburg 25 - 60% korting!!!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29