tzc }emeente onderzoekt rolluiken Zuidwesterstorm veegt het eiland leeg ZEEUWSEMEID Aemstie Alive opgelicht door ex-manager Herman tudie naar mogelijk illegaal geplaatste zonwering Ondernemers Renesse onderzoeken wensen en profiel van gasten Opruiming i I glosse Spellen SS2*®p4S 5n»«WM6O» Sïn'Sden-Zee'aul: 0113-315620; anderen: 0113-315570; al 020-4562500. •rvice: 0800-0231231 ijdag 12 januari 2007 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland 5 [JCH-HAAMSTEDE - Festi- iemilie Alive is opgelicht rde voormalig manager van fel tn ex-idol Herman. De janisatoren hebben aangifte „jaan bij de politie. Ook Her- w, Berghuis zelf is de dupe lijn oud-manager. «huis heeft nog enkele maan- tegoed. Volgens zijn huidige management gaat het om bijna 17.000 euro. De organi satoren van Aemstie Alive heb ben de artiest in september vo rig jaar geboekt bij boekingsbu reau Amei uit Almere. Begin dit jaar is de rekening be taald en er leek geen vuiltje aan de lucht. Tot gisteren, toen bij Aemstie Alive een telefoontje binnenkwam van de Line Up Group uit Meern, de huidige ma nagers van Herman Berghuis. Niet betaald Uit dit telefoongesprek bleek dat de artiest sinds eind vorig jaar gebroken had met Amei om dat hij al maanden geen cent had gezien. Bovendien bleek dat Amei alle betaalde rekeningen (inclusief de betaling van Aemstie Alive) niet wilde doorbetalen aan het nieuwe management. „En dus konden wij niet anders dan Ae mstie Alive een nieuw contract voorleggen en ze opnieuw laten betalen voor het optreden", zegt R. van der Velden van de Line Up Group „Wij hadden geen contracten, geen betalingen, al leen een mailtje met data, plaat sen e"n tijden waar Herman zou optreden." Nieuw contract Inmiddels is de gage opnieuw overgemaakt naar het nieuwe management en Herman, komt vF.ime Soesman ERIKZEE - Rolluiken zijn er Schouwen-Duiveland in over- ïd. Of ze legaal aan gevels ibevestigd, is een tweede. In al van beschermd stads- en ipsgezicht, monumenten en iels is een lichte bouwver- ining vereist. De gemeente louwen-Duiveland ontwik- Idit jaar rolluikenbeleid, in lenspraak met de monumen- |.en welstandscommissie. OPRUIMING kw ander rWwaitage. kijk voor de Tioingskotiing van vandaag op ^■ikterieur-paauwe.nl *620»Z°<«ma" 0111401318 handhavend opgetreden. De be doeling is eerst beleid te ontwik kelen waarmee duidelijk wordt gemaakt wat er nu eigenlijk pre cies wel en niet mag. Die algeme ne uitgangspunten moeten in sa menspraak met de monumen ten- en welstandscommissie worden opgesteld. Parallel daaraan wordt geïnven tariseerd om hoeveel illegale rol luiken op Schouwen-Duiveland het nu precies gaat. Staan die twee zaken op een rij dan zullen overtreders worden aangeschre ven. Nog dit jaar moet er duide lijkheid over de kwestie zijn. Wat M. Quist uit de Zierikzeese Meelstraat betreft is het 'te zot voor woorden' als er een rem op rolluiken zou worden gezet. Dat ligt anders als het om iets als markiezen gaat, die over stoep of straat uitsteken. Dit zijn, in het geval van haar woning, maar 'vijf bakjes'. „En er zijn zo veel dingen die je zelf ook niet mooi vindt. Daar kun je ook niets tegen beginnen." In het ge val van rolluiken gaat het boven dien om een voorziening met een duidelijke functie, beargu menteert zij. Bij verzengende hitte op zomerse dagen en toren hoge stookkosten tijdens winter se nachten kan een rolluik aar dig verschil in temperatuur ma ken. Maar ook in de strijd tegen inbraak en baldadigheid heeft de raambeschermer een functie. Niet eerlijk Het Zierikzeese centrum is be schermd stadsgezicht. Quist werd vorig jaar op de vingers ge tikt toen zij rolluiken aan haar gevel wilde bevestigen. Een door de familie aangevraagde zover de gemeente nu be- zijn er tot op heden geen ni [gunnmgen voor deze voorzie- i; sg verstrekt. Dat hoeft ook iet als het om gewone wonin- ngaat, licht H. Rensen van de neente toe. ^vergunning panden waarvoor geen woon- deinden gelden (winkels dus) ;eval van woningen in Eschermd stads- en dorpsge- ht en monumenten moet wel n - lichte - bouwvergunning jnlen aangevraagd. Waar- jujnlijkzijn veel rolluiken zon der sin vergunning, dus ille- l!ii aal aan gevels bevestigd. Daartegen wordt niet meteen meid haven {otterdam geen ïanciële ramp SSINGEN - Het stoppen de samenwerking met de ha- san Rotterdam hoeft hele- al geen financiële ramp voor land te zijn. Het uitkopen hel Havenbedrijf Rotter- wordt ruimschoots terug- idiend omdat de opbrengsten de investeringen in de «se havens dan ook volle- ivoorZeeland Seaports zijn. Ier T. Verhage van Vlis- heeft gisteravond bena- 1 dat een doemscenario van iciële strop zoals haar )ten van de PvdA in _m vrezen, elke grond De miljoenenbedragen die Jfractie op een rij heeft oppen wel, maar er opbrengsten tegenover, do dreigt geen ramp voor and Seaports, aldus Verha- ook dagelijks bestuurslid het Zeeuwse havenschap, ilkopen van Rotterdam uit samenwerkingsverband D is volgens Verhage nu aan de orde. De partners be ft zich nog op hun stand- pver de samenwerking. (Advertentie) Terwijl de storm de bomen geselt en de Zeeuwse vlag straktrekt, kijkt in Zonnemaire een eenzame hofstede uit over de natte akkers. foto Marijke Folkertsma door Melita Lanting ZIERIKZEE - De zuidwester storm heeft op Schouwen-Dui veland nauwelijks tot overlast geleid. Voor zover bekend zijn er geen grote problemen ge weest en is de schade beperkt gebleven. Op het parkeerterrein bij een bekende duikplaats bij Den Os- se liggen de mobiele toiletten plat op de grond.' Ze waren niet bestand tegen de harde wind die over het terrein giert. Op de Brouwersdam rijden de kijkers af en aan. De storm ver andert de parallelweg aan de buitenzijde van de dam in een soort woestijn, De eigenaar van een bestelbusje trotseert de zandstorm en rijdt er dwars doorheen. De wielen en de kop lampen verdwijnen achter een muur van zand. De meeste kij kers wagen het er niet op en blijven staan in de beschutting van de duinen. Een vogel doet nog een verwoede poging om te gen de wind in te vliegen. Hoe hard de vleugels ook op en neer gaan, het beest komt geen centimeter vooruit. Op de markt in Zierikzee valt het relatief mee met de wind maar er is desondanks weinig activiteit. Alleen de markt kooplui met een verkoopwagen zijn komen opdagen. In over leg zijn ze allemaal op een rij tje gaan staan met de rug in de wind. „Ik stond eerst op onze vaste stek, maar toen had ik de wind van opzij. Toen zei onze buurman dat hij op deze rij ging staan. Toen heb ik de po ten maar weer ingedraaid en ben er naast gaan staan", ver telt de poelier. Hij kan het pri ma volhouden, als is de handel wel slap. Broodverkoper De broodverkoper heeft het aanzienlijk slechter. Om 14.00 uur pakken de medewerkers de broden in de kratten. „We houden het voor gezien", zegt een medewerker. „De hele boel is al omver gewaaid het is mooi geweest." De zeilen van de kraam wap peren en flapperen inderdaad geweldig in de wind. De buren met de groente hebben ook dekzeilen, maar daar staat achter de kraam een grote vrachtwagen die de wind be hoorlijk tegenhoudt. Ook hier is weinig publiek bij de kraam. Het lijkt wel of iedereen lekker bij de kachel blijft, want ook op het strand is geen mens te vinden. door Melita Lantinq RENESSE - Wat verwacht de toerist van Renesse en sluiten de activiteiten die georganiseerd worden aan bij de wensen van de gasten? De ondernemersvere niging Renesse laat hier de ko mende maanden twee stagiaires onderzoek naar doen. De ant woorden op de vragen moeten resulteren in een beleidsplan. „We willen laten inventariseren waar de toerist die naar Renesse komt vandaan komt, de reden waarom voor Renesse is geko zen, de leeftijd, de samenstel ling van het gezelschap", somt voorzitter L. Hart van de onder nemersvereniging op. De onder- nemers willen ook weten wie er kiest voor de camping, het hotel of juist pension. Allemaal feiten die iets meer moeten vertellen over de achtergrond van de toe rist. „Maar we willen meer we ten. We willen ook het verwach tingspatroon van de toerist we ten. Wat komen ze doen?" Daar naast laat de ondernemersvere niging ook onderzoek doen naar reclameuitingen van de verschil lende bedrijven. Wat doen de in dividuele ondernemers, wat ge ven ze er aan uit en wat zou ge bundeld kunnen worden? Al deze gegevens moeten uitein delijk resulteren in een promo tieplan 2008-2009. Dit promotie plan is louter gericht op Renes se. Hart denkt niet dat de onder nemers hiermee de vw in de wie len rijden. „Nee. Een deel van de informatie is al bekend bij de VW en verder zal je moeten kij ken waar we mekaar kunnen helpen en versterken. Wij rich ten ons specifiek op Renesse en de VW kijkt naar heel Schou wen-Duiveland." Het onder zoek en het promotieplan is vol gens Hart een logisch gevolg op de nieuwe weg die de onderne mersvereniging is ingeslagen. De verschillende ondernemers (horeca, verblijfsrecreatie, win keliers) hebben zich verenigd in één vereniging en de ambitie voor de komende jaren is om 'Re nesse aan Zee' te versterken en uit te bouwen. De ondernemers willen niet al- Huidverjongingsavond in Motel Goes Gastsprekers: Mardge ftascaud ttK- F® en BN-er Marijke Helwegen Opgave telefonisch vóór i3r vil 17 januari: 0113-222704 d {~'P*nat'k£Z!£ zaterdagavond gewoon naar Burgh-Haamstede en ook de meet en greet gaat gewoon door. Bij Amei was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar. Aemstie Alive is niet het enige evenement dat opgelicht is. Zijn huidige management geeft aan dat er veel meer slachtoffers zijn. Hoeveel geld met de oplich ting is gemoeid, wil Aemstie Ali ve niet zeggen maar het gaat om enkele honderden euro's; bouwvergunning werd gewei gerd omdat de monumenten- en welstandscommissie zich niet in het bouwplan kon vinden. Niet eerlijk, want vele woningen in haar buurt - maar ook in bij voorbeeld Brouwershaven - zijn uitgerust met rolluiken. „Ik vind het heel erg voor andere mensen en ik wil ook de gemeen te niet echt dwars zitten, maar dit is echt niet eerlijk." Stroomstoring Poortambacht ZIERIKZEE - De Zierikzeese woonwijk Poortambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag een uur zon der stroom gezeten. Rond kwart over drie viel de stroom door nog onbekende oorzaak uit. Een uur later was de sto ring verholpen. Vragen PVV over wegen vignet DEN HAAG - De Partij voor de Vrijheid wil dat de rege ring op korte termijn met België gaat praten over de gevol gen van de invoering van een wegenvignet in 2008. Daarmee wil België het buitenlandse verkeer laten meebe talen aan het wegenonderhoud. Belgen krijgen het bedrag van ongeveer 60 euro per jaar gecompenseerd via de we genbelasting. PW-Kamerlid Madlener wil dat Nederlandse burgers en bedrijven geen last hebben van het Belgische wegen vig net. Hij wil weten of de regering bereid is de Europese rechter in te schakelen om de maatregel ongedaan te ma ken, wanneer zou blijken dat die in strijd is met Europese regelgeving. Vooral in Zeeuws-Vlaanderen is beroering over het we genvignet ontstaan, omdat het daardoor onmogelijk wordt de regio in- of uit te gaan zonder dat het geld kost (namelijk via België of de Westerscheldetunnel). Rechtbank plukt henneptelers MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 37-jarige man uit Heinkenszand veroordeeld tot het betalen van de drugswinst 43. 618 euro aan de Neder landse Staat. Twee mannen uit Vlissingen, een van 34 en en een van 28 jaar oud, zijn respectievelijk voor 22.726 euro en 14.315 euro geplukt. Een 59-jarige man uit Kruiningen en zijn 34-jarige zoon uit Yerseke moeten elk 29.712 euro beta len. Het vijftal heeft zich ingelaten met hennepteelt. Zo waren ze verantwoordelijk voor wietplantages op Walcheren en op Zuid-Beveland. Het Openbaar Ministerie had ruim 360.000 euro van de vijf Zeeuwen gevorderd. De rechtbank oordeelde dat het Openbaar Ministerie in een aantal ontnemingszaken niet-ontvankelijk was. Daar door moesten de bedragen aanmerkelijk naar beneden worden bijgesteld. Advertentie Wij geven u de helft cadeau! 4c.. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Advertentie www.joosseinterieurs.nl C TOT 70% KORTING CP leen het profiel van de gast we ten, ze willen ook laten onder zoeken of de activiteiten die ge durende de zomermaanden wor den georganiseerd wel aanslui ten bij de behoefte van de gas ten. „Kijk, de kinderactiviteit bij de kerk zit iedere avond vol. Maar van de rest -weten we het niet allemaal en wij hebben het zelf veel te druk om daar langs te gaan." Volgens Hart is het echter wel van belang om te we ten of de activiteiten aanslaan. „We doen nu op veel op gevoel, straks kunnen we besluiten base ren op feiten. Er gaat veel geld in om en er moet rendement ge haald worden." De stagiaires ko men van de Hogeschool Zeeland het het ROC. Joosse Interieurs Langstraat 2, Arnemuiden. tel. 0118-601273 (Advertentie) Theaterproductiehuis el van Nirav Zeelandia presenteert C C I" Christophe EEN TONEELSTUK OVER THUISKOMEN TE ZIEN IN THEATERZALEN EN DORPSHUIZEN IN HEEL ZEELAND VAN 23 NOV T/AA 27 JAN SPEELLOCATIES ZEEUWS-VLAANDEREN 16 jan Terneuzen 17 jan Oostburg 19 jan Hulst 20 jan Sluis 26 jan Axel WALCHEREN 18 jan Serooskerke 25 jan Arnemuiden 27 jan Middelburg DE BEVELANDEN 23 jan Hansweert 24 jan Wissenkerke info kaarten z iv.theaterzeelandia.nl of bel 0900 33 000 33 re F NDS zeeuwse almanak De verslaggever van deze krant maakte ter introductie zijn professie en werkgever be kend, voordat hij een Brabant se woningcorporatie over een bouwproject aan de tand zou voelen. Van welke krant bent u, zei u?", vroeg de telefo niste. „Van de PZC? Hmmm, kunt u dat even spellen?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27