Wijk behoudt speelplaatsen PZC PZC Even helemaal los van alles Schouwen wil af van illegaal rolluik Autoschip raakt zwaarbeschadigd in haven Vlissingen Winter Sale wissel bevelanden ,11 Aemstie Alive opgelicht door ex-manager Herman Gemeente doet water bij de wijn in Goese Polder PZC vrijdag 12 januari 2007 Iisnil-HAAMSTEDE - Festi- TAMiltB Alive is opgelicht JL de voormalig manager van list en es-idol Herman. De Lsntoren hebben aangifte „11 bij de politie. Ook Her- Berghuis zelf is de dupe „zijn oud-manager. Jamsessie in afé Sixties Tholen in Twee gasten zijn uitgeno om de sfeer erin te jen: Robert Smit (mondharp en zang) en de Amerikaanse zanger James Alabama' Campbell. De jamsessie begint om uur en de toegang is (rij. 1 JOLEN - Wie mee wil *0 aan een jamsessie blues of rockmuziek, moet Éjfcndagmiddag in eetcafé M Wie Sixties aan de Kaaij in Kolen-stad zijn. Itichting 'alazolli begint leungroep voor ouw verwerking 10ES - Stichting Palazolli be- 31 een nieuwe rouwverwer- igsgroep voor mensen die ie- ud door kanker verloren heb- agenda Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag Sturende de openingstij- J" erdagstot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN AAGOES M 0113-315670 fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Willem van Dam Koen de Vries (sport) Hafmen van der Werf CENTRALE redactie 4460 AA GOES Te|: 10113)315500 fax (0113)315669 E'ma|l: redactie@pzc.nl 'NTERnet ^w.pzc.ni E-mail; Web@pZc.n| tegoed. Volgens zijn huidige management gaat het om bijna 17.000 euro. De organi satoren van Aemstie Alive heb ben de artiest in september vo rig jaar geboekt bij boekingsbu reau Amei uit Almere. Begin dit jaar is de rekening be taald en er leek geen vuiltje aan de lucht. Tot gisteren, toen bij Aemstie Alive een telefoontje binnenkwam van de Line Up Group uit Meern, de huidige ma nagers van Herman Berghuis. Niet betaald Uit dit telefoongesprek bleek dat de artiest sinds eind vorig jaar gebroken had met Amei om dat hij al maanden geen cent had gezien. Bovendien bleek dat Amei alle betaalde rekeningen (inclusief de betaling van Aemstie Alive) niet wilde doorbetalen aan het nieuwe management. „En dus konden wij niet anders dan Ae mstie Alive een nieuw contract voorleggen en ze opnieuw laten betalen voor het optreden", zegt R. van der Velden van de Line Up Group „Wij hadden geen contracten, geen betalingen, al leen een mailtje met data, plaat sen en tijden waar Herman zou optreden." Nieuw contract Inmiddels is de gage opnieuw overgemaakt naar het nieuwe management en Herman komt zaterdagavond gewoon naar Burgh-Haamstede en ook de meet en greet gaat gewoon door. Bij Amei was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar. Aemstie Alive is niet het enige evenement dat opgelicht is. Zijn huidige management geeft aan dat er veel meer slachtoffers zijn. Hoeveel geld met de oplich ting is gemoeid, wil Aemstie Ali ve niet zeggen maar het gaat om enkele honderden euro's. door Frank Balkenende GOES - Bewoners van de Goese Polder hebben de opheffing van bijna een kwart van de speel plaatsen in hun wijk verijdeld. Na gesprekken met de wijkbe woners keert de gemeente op haar schreden terug. Slechts twee speelplaatsen, aan de Van Hallstraat en-Attleeste- de, ruimt de gemeente op. Aan de andere kant investeert ze fors in uitbreiding en verbete ring van de resterende 42 speel plaatsen. Daarmee is 370.000 eu ro gemoeid. Aanvankelijk wilde de gemeen te tien van de 44 speelplaatsen opruimen en tegelijkertijd vijf nieuwe buurtpleinen scheppen. Dat zijn grote speelplaatsen met een spelaanbod voor jeugd in verschillende leeftijdscatego rieën. Dat idee kwam voort uit een onderzoeksrapport van een ontwerpbureau. Er ging echter drie jaar overheen voordat de gemeente daadwerkelijk spijkers met koppen ging slaan in de Goese Polder. In die periode was de situatie in de wijk alweer veranderd. Bewo ners waren verhuisd, nieuwe ge komen. Sommige nieuwkomers hadden juist weer heel andere ideeën over speelvoorzieningen. Er ontstond forse weerstand te gen het opheffen van een aantal kleinere speelplaatsen, waarvan de gemeente aannam dat ze wei nig werden gebruikt en met een wipkip of een verouderd klim- rek kinderen nauwelijks nog konden inspireren tot caprio len. Wijkbewoners Naast de wijkbewoners kwam ook de Vrouwen Advies Com missie in het geweer. Ze vond dat met name zeer jonge kinde ren dichtbij huis moeten kun nen spelen, zodat ouders een oogje in het zeil kunnen hou den. De gemeenteraad had oor voor die argumenten en stak een stokje voor de opheffing .van tien speelplaatsen. Wethouder S. van 't Westeinde (WD, jeugdbeleid) schreef daar op vier praatsessies uit voor be woners van de Goese Polder. Uitkomst van het 'polderen' was dat de gemeente slechts twee speelplaatsen weghaalt, maar de overige 42 opknapt en/of uitbreidt. Overigens staat daarmee de in tentie van het ontwerpplan nog wel overeind. De gemeente steekt het meeste geld in de speelplaatsen die ze tot buurt- plein wilde ombouwen. Ze lig gen aan de Schumanlaan, Tru- manstede, Kuyperlaan/Cort van der Lindenstraat, Wilsonstraat/ Oude Zeedijk. Bij de brede school in de Spinne, momenteel in aanbouw, komt een speel plein voor de jongere jeugd. Fors geïnvesteerd wordt ook in de speelplaatsen aan de Don kerstraat, Statenhof en Adenau- erstede. Veel geld gaat op aan modernere speelattributen en verbetering van de ondergrond. De gemeenteraad moet zich nog uitspreken over het plan. Bij een positief besluit kunnen be woners per locatie nog een keer hun zegje doen over de detail plannen. groep komt acht keer bij el- ir om te praten en na te den- b over het verlies. il gebeurt onder leiding van leiders die gecertificeerd door de Landelijke Stich- De ontmoetingsgroep komt pas p het najaar voor het eerst bij aanmelden voor if kennismakingsgesprek kan 111 februari via telefoonnum- 1-413932. :n worden ge in het Palazolli Huis Oost-Souburg en/of Goes. ^EEKACTIVITEITEN N OP ZOOM - COC-café De K; 22,00 uun Vrijdagavondcafé; «0UTSDIJK - Het Fort, 10.00 - BOvur Open voor bezichtiging; S Leger des Heils, Leliestraat 24, BlZOO uur Verkoop kleding en meu- »tbv maatschappelijke dienstverle- 1EERT - Kaj Munk, 13.00 uur; 'ERLAND - Jeugdsoos De Sik, ■uur: Geopend voor de jeugd van M met 20 jaar; «ILE-Sportcomplex De Molenva- 10.0011,30 uur: Jeu de boules; Vioone, 13.00 uur: Soos, biljarten: IUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00 - uur Biljartclub senioren; 14.00 Altheimer(inloop)café Reimers- (EMEIDINGE - De Wemel, 13.00 uur: (Duur.Soos; biljarten en kaarten; RSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00 - Muun Weekmarkt; tTrefpunt, 13,00-17.00 uur: Biljarten. Willeboord en Conny Gabriëlse maken graag gebruik van het Logeerhuis in Goes, door Elian van't Westeinde WESTKAPELLE - In één klap werd het wereldje van Willeboord en Conny Ga briëlse uit Westkapelle heel klein. Vorig jaar lag Willeboord na een hartstilstand en een herseninfarct drie maanden in coma. Zijn vrouw Conny nam liefdevol de dagelijkse zorg op zich. Een belas tende taak die ze niet graag aan ande ren overliet. Tot het Logeerhuis in Goes openging. „Willeboord is daar nu twee keer te gast geweest. Voordien ging hij wel eens naar de verpleegafdeling in 't Gast huis in Middelburg. Ik had er verdriet over als ik hem daarheen bracht. Hij raakte daar gestresst. Nu we weten dat het in Goes goed is, logeert hij daar om de veertien dagen een weekend." Conny en haar echtgenoot zijn zeer te spreken over de voorziening die ver pleeghuis Ter Valcke in Goes in novem ber opende. In één van de woningen op het terrein van het verpleeghuis zijn zes logeerkamers ingericht. Mensen met de mentie die nog thuis wonen, kunnen er minimaal een halve dag en maximaal drie weken aaneengesloten vertoeven. Het Logeerhuis is vooral bedoeld om partners en familieleden enige tijd te ontlasten van hun taak als mantelzor gen Deze vorm van zorg - respijtzorg ge noemd - is bedoeld voor heel Zeeland. Het Logeerhuis in Goes is een initiatief van de Stichting voor Regionale Zorg verlening (SVRZ) en de Alzheimer Vere niging Nederland. Graag deelt Conny haar ervaringen. Ze meent dat veel mantelzorgers het niet aandurven hun geliefde bij vreemden achter te laten. „Niet dat het in 't Gast huis slecht is, maar het personeel heeft het daar erg druk. Op de verpleegafde ling zitten allemaal mensen die niets kunnen en veel zorg nodig hebben. Groot verschil met het Logeerhuis is dat de verzorgers tijd hebben voor mijn man. En het is huiselijk. Het is voor ons allebei goed. Voor mijn man omdat hij ziet dat anderen ook goed voor hem kun nen zorgen en voor mij om even écht vrij te zijn. De weekenden dat ik alleen ben, ga ik wandelen, of eens naar een vriendin. Lekker uitrusten. Lichamelijk ben ik gelukkig sterk, maar emotioneel is het ook belastend en in een vrij week end kom ik even helemaal los van al les." Incontinent Vriendelijk kijkt Willeboord zijn vrouw aan. „Ik mis haar wel, ik heb graag mijn vrouw bij me." Alleen zijn is voor hem geen optie, dan raakt hij in paniek. Een zware belasting, die Conny met lief de op zich neemt. „Hij kon niet eten, niet lopen, niet praten, hij was inconti nent. Het leek alsof hij twintig was, een deel van zijn geheugen was weg. Het was een zwaar jaar. Stapje voor stapje gaat hij vooruit. Ik neem hem mee naar buiten, we gaan boodschappen doen en wandelen. Soms gaan we naar een con cert. Jazz of klassiek. Of met ons cam- pertje naar het Veerse Meer. Zo worden foto Lex de Meester zijn hersens geprikkeld en leert hij steeds meer. Laatst wilde ik een gaatje boren, toen nam hij het me uit handen en zei: 'Hou jij de stofzuiger er maar bij.' Net als vroeger." Willeboord: „Het zijn leuke mensen in Goes. Een kleine groep. Overdag doen we wat spelletjes, of we praten wat. Ze zijn erg aardig." Dan staat hij op. „Weet u genoeg? Ik kan niet zo lang zit ten." Conny: „Dan ga je even lopen. Net als anders." Hij strekt de benen en roept vanuit de keuken: „De soep kookt hoor." „Roer er dan maar even in", zegt zijn vrouw met een knipoog en fluistert: „Er is geen soep hoor. Dit komt wel eens vaker voor." Om voor een logeerplaats in aanmer king te komen is een toewijzing van het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ) nodig. De kosten zijn te verhalen op het Persoons Gebonden Budget (PGB) of de Algemene Wet Bijzondere Ziektekos ten. Rensche Wijnstra, teamleidster, geeft morgen om 14.30 uur in 't Gast huis in Middelburg informatie over de ze vorm van respijtzorg. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Rolluiken zijn er op Schouwen-Duiveland in over vloed. Of ze legaal aan gevels zijn bevestigd, is een tweede. In geval van beschermd stads- en dorpsgezicht, monumenten en winkels is een lichte bouwver gunning vereist. De gemeente Schouwen-Duiveland ontwik kelt dit jaar rolluikenbeleid, in samenspraak met de monumen ten- en welstandscommissie. Voor zover de gemeente nu be kend zijn er tot op heden geen vergunningen voor deze voorzie ning verstrekt. Dat hoeft ook niet, als het om gewone wonin gen gaat, licht H. Rensen van de gemeente toe. Bij panden waarvoor geen woon- doeleinden gelden (winkels dus) en in het geval van woningen in beschermd stads- en dorpsge zicht en monumenten moet wel een - lichte - bouwvergunning worden aangevraagd. Waar schijnlijk zijn veel rolluiken zon der zo'n vergunning, dus ille gaal aan gevels bevestigd. Daartegen wordt niet meteen handhavend opgetreden. De be doeling is eerst beleid te ontwik kelen waarmee duidelijk wordt gemaakt wat er nu eigenlijk pre cies wel en niet mag. Parallel daaraan wordt geïnven tariseerd om hoeveel illegale rol luiken op Schouwen-Duiveland het nu precies gaat. Staan die twee zaken op een rij, dan zul len overtreders worden aange schreven. Nog dit jaar moet er duidelijkheid over de kwestie zijn. Wat M. Quist uit de Zierikzeese Meelstraat betreft is het 'te zot voor woorden' als er een rem op rolluiken zou worden gezet. Dat ligt anders als het om iets als markiezen gaat, die over stoep of straat uitsteken. „En er zijn zoveel dingen die je zelf ook niet mooi vindt. Daar kun je ook niets tegen beginnen." In het geval van rolluiken gaat het bovendien om een voorzie ning met een duidelijke functie, beargumenteert zij. Bij verzen gende hitte op zomerse dagen en kou tijdens winterse nachten kan een rolluik aardig verschil in temperatuur maken. Maar ook in de strijd tegen inbraak en baldadigheid hebben ze een functie. Ganseman keert terug in politiek KAPELLE - Voormalig wethouder P. Ganseman van Ka- pelle wordt fractiesecretaris van Gemeentebelang. In die hoedanigheid wil hij contacten opbouwen met de bevol king en het bedrijfsleven om zo de fractie te voeden met ideeën. Ganseman trad in januari af als wethouder na een be schuldiging van mishandeling. Daarvoor werd hij door de rechter vrijgesproken. Een nieuw raadslidmaatschap ziet hij voorlopig niet zitten. „Maar zeg nooit nooit." Vragen PVV over wegen vignet DEN HAAG - De Partij voor de Vrijheid wil dat de rege ring op korte termijn met België gaat praten over de gevol gen van de invoering van een wegenvignet in 2008. Daar mee wil België het buitenlandse verkeer laten meebetalen aan het wegenonderhoud. Belgen krijgen het bedrag van ongeveer 60 euro per jaar gecompenseerd via de wegenbe lasting. PW-Kamerlid Madlener wil dat Nederlandse burgers en bedrijven geen last hebben van het Belgische wegenvignet. Hij wil weten of de regering bereid is de Eu ropese rechter in te schakelen om de maatregel ongedaan te maken, wanneer zou blijken dat die in strijd is met Eu ropese regelgeving. Vooral in Zeeuws-Vlaanderen bestaat beroering over het wegenvignet, omdat het daardoor on mogelijk wordt de regio in- of uit te gaan zonder dat het geld kost (namelijk via België of de Westerscheldetunnel). Drie hardrijders rijbewijs kwijt KAPELLE - Drie hardrijders zijn tussen woensdagavond en gisterochtend vroeg in Zeeland hun rijbewijs kwijtge raakt. Een 26-jarige automobilist uit Sint-Michielsgestel was woensdagavond om acht uur op rijksweg A58 als eer ste de klos. Hij reed 172 in plaats van 120 kilometer per uur. Een 43-jarige automobilist uit het Belgische Wilrijk maakte het woensdagavond op de A58 rond half elf ter hoogte van Waarde nog bonter. Hij haalde een snelheid van 197 kilometer per uur. In Zeeuws-Vlaanderen, op de N61 bij IJzendijke, liep gisterochtend om kwart voor zes een 35-jarige inwoner van de gemeente Sluis tegen dé lamp. De politie klokte de snelheid van zijn auto op 144 kilometer per uur, terwijl daar 80 kilometer per uur toege staan. Rechtbank plukt henneptelers MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 37-jarige man uit Heinkenszand veroordeeld tot het betalen van de drugswinst 43. 618 euro aan de Neder landse Staat. Twee mannen uit Vlissingen, een van 34 en en een van 28 jaar oud, zijn respectievelijk voor 22.726 euro en 14.315 euro geplukt. Een 59-jarige man uit Rruiningen en zijn 34-jarige zoon uit Yerseke moeten elk 29.712 euro beta len. Het vijftal heeft zich ingelaten met hennepteelt. Zo waren ze verantwoordelijk voor wietplantages op Walcheren en op Zuid-Beveland. Het Openbaar Ministerie had ruim 360.000 euro van de vijf Zeeuwen gevorderd. De rechtbank oordeelde dat het Openbaar Ministerie in een aantal ontnemingszaken niet-ontvankelijk was. Daar door moesten de bedragen aanmerkelijk naar beneden worden bijgesteld. door Maurits Sep VLISSINGEN-OOST - Een au toschip van de Italiaanse rede rij Grimaldi is gisteren zwaarbe schadigd geraakt bij het afme ren in de haven van Vlissingen. Een onbekend aantal auto's liep schade op door het zoute water dat door een gat in de romp naar binnen liep. De Grande Portogallo (176,5 me ter lang en 31,10 meter breed) raakte bij het afmeren in de Sloehaven bij het overslagbe drijf Cobelfret een paal. Daar door ontstond in de romp een gat van veertig bij tachtig centi meter. Het schip maakte daar door slagzij en dreigde te zin ken. Pompen Sleepboten van het bergings bedrijf Multraship uit Ter- neuzen hebben voorkomen dat het schip is gezonken door het tegen de kade te duwen. Met pompen is geprobeerd het water uit de ruimen te krijgen. Dui kers van Multraship hebben ver volgens het gat gedicht met een stalen plaat. Volgens directeur L. Muller van Multraship is de Grande Portogallo te zwaar beschadigd om van Vlissingen verder te va ren naar de haven van Antwer pen, de volgende stop op de rou te. „Daarvoor is het gat te groot. Dan zinkt het zeker", stelt Mul ler. „Verdere reparatie is nood zakelijk maar de rederij, Gri maldi, moet daarover beslissen. We overleggen daarover met de verzekeraars." Niet beschadigd Hoeveel auto's aan boord zijn, is Muller niet exact bekend. Ook Cobelfret, het over slagbedrijf waar een deel van de lading naartoe gaat, weet dat niet. „Ons deel van de lading is in ie der geval niet beschadigd", weet S. Temmerman van Cobel fret. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Het Zierikzeese centrum is be schermd stadsgezicht. Quist werd vorig jaar op de vingers ge tikt toen zij rolluiken aan haar gevel wilde bevestigen. Een bouwvergunning werd gewei gerd omdat de monumenten- en welstandscommissie zich niet in het plan kon vinden. Niet eerlijk, want vele wonin gen in haar buurt - maar ook in bijvoorbeeld Brouwershaven - zijn uitgerust met rolluiken. „Ik vind het heel erg voor andere mensen en ik wil ook de gemeen te niet echt dwarszitten, maar dit is echt niet eerlijk." Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 (Advertentie) Alle damesmode 60% korting!!! Showroom-meubelen Middelburg 25 - 60% korting!!! Markt 73

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25