>zc apels VVD-raadslid loopt over Einde havensamenwerking geen ramp Waterschap vindt co-financiers krenten Een apart fietspad is toch veiliger ZEEUWSEMEID 'oormalig fractievoorzitter Van Gooi gaat naar Gemeentebelang Opruiming tot r I. Spellen (utile: 0113-315649 mw pzc.nl mail redactie@Pzc-E Sub 31, «OM Goes SrfdSzeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0113-315570: innaai' 020-4562500. Btsseróice: 0800-0231231 12 januari 2007 editie Bevelanden-Tholen ramer:Van Gooi pleegt zetelroof Schmid: Niet meteen toegehapt Damen: Hij lonkte al langer toner, burgemeester vind dat Van Gooi uit de raad had moeten stappen. Het systeem ewoon krom. Je wordt met een partij gekozen, maar zit op per- nlijke titel in de raad. Dat laatste wordt altijd gebruikt als argu- itom zetelroof te kunnen plegen. Maar goed, Van Gooi heeft een afweging gemaakt. Ik heb de anderen geadviseerd om daar, ianks de emoties, volwassen mee om te gaan." A. Schmid, Gemeentebelang: „Van Gooi vertelde maanden geleden al dat hij dacht aan een over stap. We hebben niet meteen gretig toegehapt, maar er rustig over nagedacht. Dit is in principe niet de manier waarop je een derde ze tel wil bemachtigen. Desondanks is hij welkom. Ik denk dat Van Gooi met zijn kennis er ervaring een goede kracht binnen onze frac tie kan worden. In het verleden hebben we goed samengewerkt." „»ELLE - Gemeenteraadslid van Gooi stapt uit de Kapelse "J.fractie en sluit zich aan 3Hj Gemeentebelang. Hij zegt ijich Ie storen aan de dominante J van wethouder J. Herselman innen de partij. vindt Van Gooi het in het hui- edualistische bestel niet kun- idat Herselman de fractiever- deiingen van de WD bijna al- bijwoont. „Hij drukt heel [zijn stempel op die vergade ren. Zijn standpunt wordt al- 1 automatisch de mening van fractie, omdat het een stel bikkers zijn." iselman moet lachten om de- verklanng. „In de fractie zit- l volwassen mensen die echt il een eigen mening hebben, ;ns de wethouder heeft de j voorafgaand aan de ver- iezingen van maart bepaald t de wethouder voortaan bij ictievergadenngen aanwezig Ui zijn om de raadsleden van e nodige informatie te voox en „Aan dat beleid heeft Van Óol zicli geconformeerd 'raatjes lok fractievoorzitter P. Arken- lutvindtdat Van Gooi achter af niet met praatjes moet ko- ,Als aan het eind van een rovincie geeft lissingen pluim oor begroting JSSINGEN - De gemeente Eingen staat niet langer on- preventief toezicht van de incie. Er is zelfs waarde- g voor de snelle invoer van be- inigingen. angen had aan het eind van 15 een maand extra nodig om begroting in te dienen. Auto- tisch volgde een preventief zicht van de provincie. Als gemeente nieuwe projecten ilde financieren, moest zij toe- «ing vragen aan de provin- Daarbij heeft de provincie aanpak van het financiële te- tbeoordeeld. Dat is niet lan- OPRUIMING Me'e dag een ander W'ngspercentage. kijk voor de 'mingskorting van vandaag op ""'«interieur-paauwe.nl |gg|Sp\ ffti" WM620»®<«ma"e 0111401318 discussie werd gezegd: nou, dan is dit ons standpunt, ging Van Gooi daar nooit tegenin." Arken bout is juist van mening dat de fractie goed functioneert, en met de nodige jonge aanwas in de steunfractie bovendien een prima toekomst heeft. Als tweede reden voor zijn ver trek geeft Van Gooi aan dat hij het beleid van de Kapelse WD op bepaalde punten niet meer onderschrijft. Zo zou hij tever geefs hebben gevraagd om een wat voorzichtiger financieel be leid en meer betaalbare wonin gen in nieuwe wijken. „Ik ben bang dat Zuidhoek een tweede Overtieringe wordt met alleen maar huizen van boven de twee ton." Arkenbout denkt eerder dat Van Gooi, die vroeger fractie voorzitter was, moeite had met zijn bescheidener rol. „Hij wilde dwars doen. En wat die goedko pe woningen betreft: die komen er gewoon, hoor." Overigens vinden Herselman en Arkenbout dat Van Gooi zijn ze tel terug had moeten geven aan de WD. Zeker gezien het feit dat hij bij de vorige verkiezin gen slechts zeven voorkeurstem men haalde. „Hij heeft gewoon geen eigen achterban", aldus de wethouder. Liberaal Van Gooi bekijkt het anders. De mensen die op de WD hebben gestemd willen volgens hem een liberaal geluid. Dat zou Gemeen tebelang momenteel beter laten horen dan de WD. Daarom be hartigt hij de belangen van de WD-kiezers voortaan onder die vlag. Door de overstap houden de coalitiepartijen (CDA, VVD, SGP) acht van de vijftien zetels over. „van 2007, die vlak de zomer komt, heeft geen edkeuring van de provincie er nodig. De provincie deelt s complimenten uit. „Wij wil- I hierbij onze waardering uit- eken voor het feit dat uw ge- ente in relatief korte tijd erin hjagd is een fors pakket aan tokakelijke bezuinigingen en omstenverhogende maatrege- idoor te voeren", schrijft de ovineie. Advertentie GOES - Door weer en wind rijden Rick (14), Youri (15), Eloy (15) en Thomas (15) (vlnr) dagelijks over de smalle en drukke Sinoutskerkseweg van en naar school in Goes. „De auto's komen hier wel met een aardige gang voorbij, maar verder vind ik het niet zo gevaarlijk", zegt Rick. Ongelukken hebben ze nooit gehad op de weg van Heinkenszand naar Goes, maar de komst van een los fietspad naast de weg zouden de jongens wel beter vinden. „Als er vrachtwagens langskomen is het nu best wel door Frank Balkenende GOES - Een lachertje, noemt water schapsbestuurder B. van de Hoef de be dragen die de gemeenten Goes en Borsele op tafel leggen voor een vrijliggend fiets pad door de Poel. Samen bieden ze 20.000 euro aan. „Daar kun je nog geen bord van neerzetten met de tekst: 'Hier komt een fietspad'." Een veilige fietsvei-binding tussen Goes en Heinkenszand, langs de Sinoutskei-k- seweg en Nooi'dhoekweg, kost twee tot drie miljoen euro. Daarvan hoesten de co-financiers maar een hapje op. Goes en Borsele elk tienduizend euro, hebben de colleges van burgemeester en wet houders deze week besloten. De provin cie is bereid één tot twee ton bij te dra gen. „Want", zegt gedeputeerde A. Poppelaars, „de aanleg van vrijliggende fietspaden is één van onze speerpunten." Het waterschap heeft nog geen geld opzij gezet voor het fietspad, hoewel gemeente bestuurders, de Fietsersbond, ouders en scholieren al jaren klagen over de onveili ge route door de Poel. Daar rijden groe pen fietsende scholieren, auto's en land bouwvoertuigen over dezelfde, soms smalle polderwegen. Andere oplossingen Voor het waterschap is het nog helemaal niet zeker of er een fietspad moet komen. Er zijn ook andere oplossingen mogelijk. Doorslaggevend wordt het onderzoek dat momenteel wordt uitgevoerd naar de verkeersstromen in de gehele Poel, grof weg het gebied tussen Heinkenszand, 's-Heer Arendskerke, Nisse, 's-Heer Abts- kerke en Goes. Duidelijk Die studie moet duidelijk maken hoeveel auto's er door de Poel reden ten tijde van de pas afgeronde vernieuwing van het spoorviaduct bij 's-Heer Arendskerke en hoeveel dat er komende maanden zijn. Ook wil het waterschap weten welk ef fect een nieuwe aansluiting op de A58 bij Heinkenszand heeft. Daannee ontstaat tussen Goes en Heinkenszand een koi*te, vlotte route via de snelweg. Het kan zo Vlissingse wethouder weerlegt doemscenario PvdA-fractie door Maurits Sep VLISSINGEN - Het stoppen van de samenwerking met de ha ven van Rotterdam hoeft hele maal geen financiële ramp voor Zeeland te zijn. Het uitkopen van het Havenbedrijf Rotter dam wordt ruimschoots terug verdiend omdat de opbrengsten van de investeringen in de Zeeuwse havens dan ook volle dig voor Zeeland Seaports zijn. Wethouder T. Verhage van Vlis- singen heeft gisteravond bena drukt dat een doemscenario van een financiële strop zoals haar partijgenoten van de PvdA in Vlissingen vrezen, elke grond mist. De miljoenenbedragen die de PvdA-fractie op een rij heeft gezet kloppen wel, gaf Verhage toe. Maar daar staan opbreng sten tegenover. Per saldo dreigt dus geen ramp voor Zeeland Seaports, aldus Verhage, die ook dagelijks bestuurslid is van het Zeeuwse havenschap. Het uitkopen van Rotterdam uit het samenwerkingsverband ESM II is op dit moment ook nog helemaal niet aan de orde, merkte Verhage op. Beide part ners beraden zich nog op hun standpunt over de samenwer king. Pas als Zeeland Seaports en het Havenbedrijf Rotterdam het niet eens kunnen worden over een nieuwe vorm voor de sa menwerking, kunnen afkoop sommen aan de orde komen. Resultaten Verhage wees er verder op dat Zeeland op dit moment niet een zijdig de samenwerking met Rot terdam opzegt. Zij hamerde er juist op dat zowel van Zeeuwse als van Rotterdamse zijde over eenstemming bestaat over de ge brekkige resultaten van de sa menwerking. „We hebben heb ben vervolgens gezamenlijk een opdracht verstrekt voor een on derzoek door de heren Van der Hek en Van den Driest en daar na hebben we ook weer geza menlijk de tekst van het rapport en de conclusies geaccordeerd." Het gaat er nu om dat beide par tijen het eens moeten worden over de oplossing. Zeeland Seaports wil de samenwerking met Rotterdam beperken tot de buitendijkse activiteiten in de haven van Vlissingen: de aanleg van de Westerschelde Container Terminal (WCT). De binnendijk- se havenactiviteiten zouden weer exclusief in Zeeuwse han den moeten komen. „We hebben in de praktijk gezien dat het tot problemen leidt als je twee ba zen in één gebied hebt. Daarom die scheiding tussen binnen- Huidverjongingsavond ÜHT "'fefk jfj in Motel Goes I M j Ij Gastsprekers: Mardge Pascapd ■■Kir fSr fi en BN-er Marijke Helwegen W Hffii Opgave telefonisch vóór 17 januari: /f/n 0113-222704 d Uf>knaf>fg£èS s§ m E. Damen, CDA: „Ik ben niet ven-ast, omdat ik al lange tijd het idee had dat Van Gooi lonkte naar Gemeentebelang. Ook al tijdens de vorige raadspe riode. Ze zaten vaak op één lijn. Ik snap overigens niet waar hij het recht vandaan meent te halen om de zetel mee te nemen. In de vori ge periode was hij fractievoorzitter. Het is bepaald niet indrukwek kend als je dan maar zeven voox-keursstemmen weet te halen." VVD tegen verdeelsleutel dijken MIDDELBURG - De WD eist vandaag in Provinciale Staten per motie dat alle Nederlandex-s blijven meebeta len aan dijkvei-hogingen. De motie is een reactie op het ad vies van de commissie-Vellinga, die vindt dat de water schappen verantwoordelijk moeten worden voor de kust verdediging en dat mensen in risicogebieden meer moeten gaan betalen voor bescherming tegen overstromingen. Niet alleen de WD vindt het een onzalig idee dat inwo ners van kustprovincie de rekening voor veilige dijken ge presenteerd krijgen. Zeeuwen zouden fors meer gaan beta len, omdat de px-ovincie veel en lange dijken en relatief weinig inwoners telt. De WD wil de motie, als die wordt aangenomen, doorsturen naar het kabinet en de Tweede Kamer. Helikopter topt televisietoren af GOES - Eigenaar Novec zet een helikopter in om de Goe- se televisietoren elf meter af te toppen. Dat is de uitkomst van een ovexieg tussen de gemeente Goes, politie, brand weer en Novec. Het karwei vindt over een maand plaats. Novec had eerst het idee de toren in te korten met behulp van een kraan die tot 170 meter reikt. De gevaarte had moeten staan op het terrein van de afdeling stadsbeheer, dat zich naast de tox-en bevindt. Voor de operatie zou het gehele terrein een week, maar bij slecht weer mogelijk en kele weken, moeten worden ontruimd. Goes vond dat te gortig en adviseerde Novec een heli in te zetten. In Zwit serland is dat gebx-uikelijk bij werk aan zendmasten. Bo vendien kan een helikopter aan de slag bij ruw weer, ter wijl een kraan bij windkracht drie al moet wox-den stilge zet. Novec vx-aagt nu een vergunning aan, die er binnen twee tot vier weken moet liggen. De gemeente zal omwo nenden informeren. Novec laat de rood-witte spriet elf meter inkoi-ten omdat de nieuwe, digitale antennes min der niimte vergen. De oude analoge worden verwijdei'd. Dochter voor Marjon de Hond THOLEN - De uit Tholen afkomstige NOS-weei-vrouw Marjon de Hond is in de nacht van woensdag op dondei*- dag bevallen van een meisje. Dat meldde De Hond giste ren op haar website. Het meisje met de naam Roos weegt 3000 gram en is het eerste kind voor de weei-vrouw en haar partner Arjan Nieuwenhuizen. (Advertentie) ■Sb Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Advertentie www.joosseinterieurs.nl 1 n smal", vindt Youri. Bovendien kunnen de jongens dan ook gezellig met z'n allen naast elkaar fietsen. Thomas: „Nu rijden we met z'n tweeën naast elkaar. Meestal clan. Maar we kijken wel goed uit hoor." foto Willem Mieras fauteuils, banken, salontafels, kasten, eetkamers, verlichting, decoratie, karpetten maar zijn dat het sluipverkeer door de Poel sterk afneemt dankzij die nieuwe A58-aansluiting. Als de metingen later dit jaar aantonen dat een vrijliggend fietspad een absolute noodzaak is, zal wa terschapsbestuurder Van de Hoef daar voor het geld bij elkaar zien te sprokke len. Hij hoopt wel dat de co-financiers, met name Goes en Borsele, dan de knip wat verder opentx-ekken. Van de Hoef: „Laat dit dxiidelijk zijn: van tienduizend euro kun je nog geen centimeter asfalt aanleggen." De Borselse wethouder M. Vermue-Vermue oppert het fietspad in fa sen aan te leggen, als de centen een groot probleem zijn. Ze vindt wel dat er een vxïjliggend fietspad moet komen. „Veilig heid gaat immers boven alles." dijks en buitendijks." Woord voerders van het Havenbedrijf Rotterdam hebben de laatste weken publiekelijk, onder meer in de PZC, laten merken dat zij helemaal niets voelen voor een beperking van de samen werking tot alleen de WCT. Verhage vertelde gisteren dat afgelopen woensdag pas voor het eerst de officiële 'voor genomen besluiten' zijn uitge wisseld in een aandeelhouders- vergadering van ESM II. Of Rot terdam ook daar officieel dezelf de reactie heeft gegeven, wilde zij niet zeggen. „Daarover heb ben we radiostilte afgespro ken." Joosse Interieurs Langstraat 2, Arnemuiden. tel. 01 18-60,1273 (Advertentie) Theaterproductiehuis pj |k 1 van Nirav Zeelandia presenteert C C I ll Christophe EEN TONEELSTUK OVER THUISKOMEN TE ZIEN IN THEATERZALEN EN DORPSHUIZEN IN HEEL ZEELAND VAN 23 NOV T/AA 27 JAN SPEELLOCATIES ZEEUWS-VLAANDEREN 16 jan Terneuzen 17 jan Oostburg 19 jan Hulst 20 jan Sluis 26 jan Axel WALCHEREN 18 jan Serooskerke 25 jan Arnemuiden 27 jan Middelburg DE BEVELANDEN 23 jan Hansweert 24 jan Wissenkerke info kaarten zie www.theaterzeelandia.nl of bel 0900 33 000 33 io,« p/gi F NDS van Zeeland Naiomerfesllv.il zeeuwse almanak De verslaggever van deze krant maakte ter introductie zijn professie en werkgever he kend, voordat hij een Brabant se woningcorporatie over een bouwproject aan de tand zou voelen. Van welke krant bent u, zei u?", vroeg de telefo niste. „Van de PZC? Hmmm, kunt u dat even spellen?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23