WCT brengt pas na 2020 geld op Bond-fan zegt ja op 07-07-2007 PZC Eerste storm 2007 maakt slachtoffers Auto PZC Nieuwe aardappelen midden in de winter Gezondste kost is boerenkost "mtraal Planbureau noemt kosten-batenanalyse veel te rooskleurig los wellicht ninister en ice-premier rH3rmenvan der Werf k-HEER ARENDSKERKE - De «stampte Hollandse pot. Die „II10» de keuken van zorg- „lium Poehvijck in 's-Heer irendskerke (nog) kunnen dra in. En daar is niks mee, vinden be woners. „De gezondste kost is boerenkost. Gekookte aardappe len, appelmoes, tutti frutti, een zacht stuk vlees, erwtensoep met een kluif", somt Marinus Goetheer (95) op. Gisteren heeft het Koksgilde de Food is Care Award 2006 uitge reikt, aan de zorginstelingen met de beste keuken. Winnaar werd woonzorgcentrum Franke- land in Schiedam, Zorgcentrum Simnia in Domburg werd twee de en Ter Schorre in Terneuzen derde. Poelwijck heeft niet mee gedaan aan de wedstrijd. „Kon ook niet", zegt John Leijnse, hoofd keuken in Poelwijck. „We werken hier nog niet met een res taurant of grand café waar oude ren dagelijks een maaltijd naar keuze kunnen bestellen." Maar als het gebouw in 's-Heer Arendskerke is vernieuwd, gaat dat wel veranderen, pagina 13 geen gras uit gaarkeuken to Ben Jansen HDDELBURG - De Wes- erschelde Containertermi- bI (WCT) levert pas na 2020 geld op. Tot die tijd is ir overcapaciteit door de laasvlakte 2 in Rotterdam en het Deurganckdok in Intwerpen. )e vorig jaar gepresenteerde laatschappelijke kosten-baten- ralyse voor de containerkade an de Westerschelde, geeft de mening van het Cen- Planbureau (CPB) een te roskleurig beeld. e ontwikkeling van container- terslag binnen het huidige ha- engebied kan volgens het CPB egatieve gevolgen hebben voor et marktaandeel van de WCT [/of de tarieven die worden be- Die tarieven staan toch il onder druk omdat de WCT poet concurreren met de Maas- rlakte 2 (naar verwachting ge- eedin20l3) en het in 2005 geo- wde Deurganckdok. lei CPB wijst er ook op dat de anleg van de WCT duurder is daseen vergelijkbare container- kade op de Maasvlakte 2. Het bureau voor economische be- EN HAAG - PvdA-leider Wou- r Bos wordt mogelijk minister in Financiën en vice-premier bet nieuwe kabinet. Ingewij- n houden daar rekening mee, heeft Bos nog geen besluit ge- men, De kans dat fractielei- rAndréRouvoet van de Chris- ook tot het kabinet toe- is minder groot. puvoet staat in zijn partij on- grote druk om in de Tweede amer te blijven, zei een bron i zijn omgeving gisteren. Bos d in de verkiezingscampagne jt hij geen vice-premier zou prden onder Balkenende. Na verkiezingen wilde hij niet op het onderwerp ingaan. verwachten dat het er bij Bos op zal aandrin- 'n het vice-premierschap op dl te nemen. Bos zou daarmee nsignaal geven dat hij vastbe ten is van het nieuwe kabinet succes te maken. Tijdens de nnatiegesprekken is over de foiling van de ministerspos- n overigens nog niet gespro- zeggen betrokkenen. 'Igens ingewijden werden gis- immateriële onderwerpen sproken, zoals normen en abortus en euthana- Vandaag zou opnieuw de fi- paragraaf aan bod ko De woordvoerder van Wijf- si wilde dat gisteren niet be ogen. Wel zei hij dat de sfeer e" 's en dat er 'tempo wordt maakt'. ANP (Advertentie) Bent u de Project- 'dministrateur die Hoondert te 's-Heerenhoek zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van &ze of één van de vele gndere vacatures. leidsanalyse erkent dat de ha ven van Vlissingen in principe een goede locatie is voor contai neroverslag. Vlissingen heeft een betere toegankelijkheid van uit zee dan Antwerpen, en de achterlandverbindingen via weg, spoor en binnenvaart bieden mogelijkheden die niet onderdoen voor die van de Mainports Rotterdam en Ant werpen. In een aanloopfase is de WCT op dit stuk van zaken wel in het nadeel, omdat het vervoer via spoor en binnenvaart be perkt zal zijn wat betreft het aantal bestemmingen en de re gelmaat. Het CPB onderschrijft in feite de visie van het Havenbedrijf Rotterdam dat het verstandig is eerst de overslagmogelijkheden voor containers binnen bestaan de havengebied in Vlissin- gen-Oost te benutten en pas daarma aan de aanleg van de WCT te denken. pagina 9 breken met Rotterdam geen financiële ramp Een vrouw laat, diep in haar sjaal verscholen tegen het striemende zand, haar honden uit op het Vlissingse badstrand. foto Lex de Meester Op de A58, bij de afslag Heinkenszand, is een net ge plaatst verkeersbord omgewaaid. foto Willem Mieras Voetgangers in Rotterdam kunnen zich met moeite staande houden. foto Guido Benschop/GPD Viskotters hebben moeite de haven in Breskens binnen te varen. foto Peter Nicolai van onze redactie GOES - Op de snelweg van Brussel naar Luik is gisteren door het slechte weer een dodelijk ongeval gebeurd. Als gevolg van de zuidwesterstorm vielen in Neder land vijf gewonden. In Zeeland zorgde het weer voor ongemak, maar niet voor grote schade. Aan de Belgische kust bij Oostende werd gisteren windkracht 12 gemeten, de zwaarst mogelijke categorie. De storm kostte een automobilist op de snelweg van Brussel naar Luik, nabij Leuven, het leven. De man verloor door een hevige rukwind de controle over het stuur en ramde een lantaarnpaal, met de dood tot gevolg. Schiphol had gisteravond nog last van vertragingen. Er konden per uur dertig toestellen landen, tegen de zestig vluch ten die normaal in de avonduren aanko men. In het Gelderse Zelhemwerd werd eer der gisteren een auto van de weg geblazen. De vier inzittenden moesten met nekklachten naar het ziekenhuis. Ook een Amsterdamse bouwvakker moest zich laten behandelen nadat de steiger waarop hij stond was omge waaid. In Goes kreeg een 36-jarige automobilis te een boom op haar auto. Dat gebeurde op Ringbaan-West. De vrouw, haar man en twee kinderen bleven ongedeerd. Op snelweg A58 bij Kruiningen vloog kort na het middaguur door de harde wind een bedrijfsbus uit de bocht. De bestuur der, een 44-jarige man uit Kapelle, kwam net voor een sloot tot stilstand. Een takelbedrijf zette het voertuig weer op de weg. Op de Nieuwe Kooiweg in Zierikzee kreeg de wind vat op een (lege) tankauto. door Claudia Sondervan GOES - Als je gek bent van Ja mes Bond is de trouwdatum 07-07-2007 te mooi om te mis sen. De Vlissingse 007-fan Paul Bunnik huwt zijn Cynthia van Jaarsveld komende zomer op de numeriek bijzondere trouwdag. „Zeven is mijn geluksgetal. Het stond ook op mijn voetbalshirt. En ik ben in juli geboren. Zij het op vrijdag de dertiende", grinnikt Bunnik. In Vlissingen hebben liefst negen stellen die zaterdag hun huwelijksvoltrek- Icing geboekt. Het wordt die dag in veel Zeeuw se gemeentehuizen druk. Voor trouwringinscriptie 20-07-2007 is aanmerkelijk minder belang stelling, merken de gemeenten. Het getal zeven wordt breed ge zien als een geluksgetal. Drie ze vens op rij moet wel zegen ge ven, redeneren veel trouwlusti gen. De trouwtijden verruimen om de tijdstippen 07.00 en 19.00 uur er aan toe te voegen, zoals Plelmond en Leeuwarden doen, zover gaan de Zeeuwse gemeen ten niet. In Reimerswaal geloven ze niet in geluksgetal zeven. In de trouwagenda daar is de datum nog blanco. In de gemeente Veere worden die dag voorals nog zeven stellen in de echt ver bonden, weet ambtenaar Lenie Visser. De twintigste juli maakt op het Walcherse platteland nog weinig enthousiasme los. Vier bruidsparen is normaal voor een juli-vrij dag, weet zij. In Terneuzen heeft nog maar één paar de zevenzaterdag geboekt, meldt ambtenaar Kari- na de Jong. „Het is ook een dure dag", tekent zij aan. Door deweeks kost een trouwboekje er iets meer dan tweehonderd euro, maar op zaterdag 525 eu- In de gemeente Schouwen-Dui- veland telt dat verschil al hele maal: daar kost een zaterdagse bruiloft 893 euro, tegen het al prijzige 529 doordeweeks. Niet temin hebben er vijf stellen voor de zevende van de zevende ge boekt. Zo'n financiëel offer voor een mooie datum hoeft het aan staand paar Bunnik-Jaarsveld niet te brengen. Vlissingen han teert een ware menukaart aan prijzen voor alle weekdagen en tijdstippen maar blijft met een zaterdagtarief ad 477,30 euro ge matigd in prijs. „Ach. Het is een bijkomstigheid", vindt bruide gom Bunnik. Fraude via usb-sticks neemt toe Werknemers die frauderen langs digitale weg berokkenen het bedrijfsleven jaarlijks mogelijk honderden miljoenen schade. Met kleine apparaten als een usb-stick of een iPod is het een koud kunstje om grote hoeveelheden be drijfsinformatie de poort uit te smokkelen. Adviesbureau Ernst Young noemt dit soort draagbare me dia en het thuis inloggen op het bedrijfsnetwerk de snelst groeiende veiligheidsrisico's. Laurent betaalt bouwkosten terug Prins Laurent zal het voor deel dat hij verwierf door frauduleuze handelingen bij bouwwerkzaamheden aan zijn villa terugbetalen. Mede door zijn rol in een grootscheepse fraudezaak met geld van de marine, staat de rol van het Bel gische konings huis weer ter discussie. Celstraf geëist voor fataal ongeval Tegen de 23-jarige Axelaar die eind september zijn 19-ja- rige plaatsgenoot Björn de Brouwer doodreed, is gisteren vier jaar celstraf geëist, waarvan een half jaar voorwaar delijk. De verdachte had te veel gedronken en zou roeke loos hebben gereden. De nabestaanden hebben op de dag van het ongeval levenslang gekregen, zei de va der van Björn in de Middelburgse rechtszaal. r" De familie mist Björn nog ieder moment. Beckham vertrekt naar de VS David Beckham is aan zijn laatste maanden bij Real Madrid bezig. Het Engelse voetbalicoon maakte giste ren bekend dat hij komen de zomer naar de Verenig de Staten vertrekt. Beek- ham heeft een vijfjarig con tract bij Los Angeles Ga- Hj 'mW laxy getekend. I Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio en Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13 en 15; Redactie en Reactie: 16; Sport: 17„ 19 en 21; Auto: 22. door Sanne Schelfaut SINT ANNALAND - Nieuwe aardappelen in januari. Zelfs bij de huidige hoge temperaturen is dat bijzonder in ons land. In een kas aan de rand van Sint Annaland oogsten Comé van Dijke en Leander van Driel hon derden kilo's Dorés. „Het is een bijzonder geslaagd experi ment." Eind september zijn de twee jon gemannen begonnen met het po ten van de Dorés. „We wisten ab soluut niet wat het resultaat zou zijn. Deze kas wordt eigenlijk al leen gebruikt voor de teelt van aardbeien en zou in de winter deels leegstaan. Via aardappel- handel Bijl hoorden we dat het mogelijk moest zijn in de kas aardappelen te telen. We beslo ten de stoute schoenen aan te trekken", aldus Comé en Lean der. Deze week zijn de eerste pie pers uit de grond gehaald. Het resultaat mag er zijn. „De aard appelen zijn stuk voor stuk groot van omvang. Als we had den voorgekiemd, hadden we nog meer opbrengst gehad." De prijs mag er ook zijn: een ki lootje Dorés levert 3 tot 4 euro op. „Dat heeft te maken met de vroege oogsttijd. Het is in feite een exclusief product." Cees Bijl van de aardappelhan- del heeft het over een bijzonde re gebeurtenis. „Dit heb ik niet eerder meegemaakt in ons land. Het komt al niet veel voor dat aardappelen in een kas worden geteeld, maar het tijdstip dat ze uit de grond worden gehaald is helemaal ongewoon." Via Bijl worden de Dorés ver handeld.Deze week zijn de eer ste exemplaren verkocht. De ver wachting is dat het hele veld twee tot drieduizend kilo ople vert. De aardappelen komen niet in de supermarkt terecht. „Daar is het een te exclusief pro duct voor." De wagen werd opgelicht van het weg dek en belandde tegen een lantaarnpaal; de bestuurder liep geen letsel op.Ook op andere plaatsen had het verkeer last van de storm. In Middelburg sloeg de open staande Schroebrug vast na een wind vlaag. De brug op de doorgaande route ging een half uur lang niet op- of neer. Dat zorgde voor verkeerschaos. Het fiets-voetveer tussen Vlissingen en Breskens was uren uit de vaart. Vanaf tien voor één voeren de schepen niet meer uit omdat het windkracht tien was geworden. Rond zes uur werd de dienst hervat vanuit Vlissingen. (Advertentie) Gevangene moet zelf post regelen DEN BOSCH - Een gedetineer de moet zelf maatregelen nemen zodat post hem in de cel bereikt. Geeft hij niet door waar hij ver blijft, dan draait hij zelf voor de gevolgen op. Met die redenering verwerpt het gerechtshof het verweer van een gevangene te gen de opzegging van zijn huur. De man zat vast toen de deur waarder bij zijn huis in Roosen daal een exploot bezorgde om dat hij huurachterstand had op gelopen. Het huis werd ont ruimd. De man vindt dat de deurwaarder de papieren op zijn verblijfplaats had moeten bezorgen en niet op zijn woon adres. GPD (post)bankrekeningnummer Kijk op www.pic.nl/abonnsien, bel gratis 0800 - 0231231 of stuur deze bon naar: PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713,4460 WB Goes rekeningnummer Ik heb d< proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement Oe eerste 10 weken ontvang ik de krant voor 15.- Daarna wil ik betalen: LJ per maand met automatische incasso 21.50)' O per kwartaal n IL per jaar met automatische me met gratis PZC-paraplu so (€236.-1* shziiósshssssso1 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1