Beckham verkast naar LA 'eter Pica vet is gelukkig in Brazilië Talent Peter Reijn traint mee bij Hoek Tweede etappezege op rij voor Stacey lm tegen play-offs Engelsman verlaat Real Madrid aan einde van dit seizoen |ac„e: 0113-315640 jïSv E««« nl ;0 M Goes jloitatie: jen-Zeeland: 0113-315520; leren; 0113-315570; ionaal: 020-4562500. ijdag 12 januari 2007 Spelerspas is entreebewijs voor wedstrijd eyenoord in nale onderuit SU - Feyenoord heeft giste- L Turkije genoegen moeten m met de tweede plaats m Ljnitoemooi om de Efes Pil- Cup. De Rotterdamse ploeg sinAksu in de finale niet op alen tegen Werder Bremen, leam van trainer Erwin Koe ling tegen de koploper van Island met 1-2 onderuit. fa Bremen, de oude club Feyenoorder Angelos Cha- ijs'kwam vlak voor de rust (■oorsprong via een kopbal dE Braziliaanse verdediger do. Kort na de pauze liep der Bremen,'dat eerder deze k met 4-0 te sterk was voor iktas, simpel weg naar 2-0 leKi'oaat Jurica Vranjes. e slotfase kwam Charisteas og tot scoren na goed voor wend werk van Nicky Hofs: De tijd was te kort voor noord om ook de gelijkma- nog te produceren. ANP MAAR - Als het systeem de play-offs in de eredivisie rad seizoen in heroverwe- «orden genomen, zal AZ te- van onze sportredactie MADRID - David Beckham ver ruilt na dit seizoen Real Madrid voor het Amerikaanse Los Ange les Galaxy. Dat heeft de voorma lig aanvoerder van het Engels elftal gisteren bekendgemaakt. Hij maakte daarmee een einde aan een periode vol geruchten en speculaties over zijn voetbal- toekomst. De 31-jarige middenvelder is sinds 2003 in dienstvan de Spaanse topclub, die hem over nam van Manchester United. On der de nieuwe Italiaanse trainer Fabio Capello kan hij dit sei zoen in Madrid niet meer op een basisplaats rekenen. Dat frus treerde de Britse vedette. „Real Madrid heeft om duidelijkheid gevraagd. Na overleg met mijn gezin en adviseurs heb ik beslo ten vanaf augustus in de Major League Soccer uit te komen." Beckham zal in LA een contract voor vijf jaar ondertekenen bij de club waar zijn eigen voetbal academie al is gehuisvest. De keuze voor Galaxy lag derhalve voor de hand. Volgens waarne mers gaat het om één van de grootste contracten in de mondi ale sport, goed voor ruim 200 miljoen euro over de gehele pe riode. Voormalige voetbalgroot heden als Pele, Franz Becken- bauer en Johan Cruijff gingen Beckham in de jaren zeventig en tachtig in de VS voor. Hij is de eerste grote naam die voor de Major League Soccer (MLS) kiest sinds de invoering in 1996. De Nederlanders Dave van den Bex-gh (Kansas City Wizards) en Ronald Waterreus (New York Red Bulls) spelen eveneens in de MLS. Het contract van Beckham in Madrid loopt komende zomer af. Hij had een aanbieding op zak om voor twee jaar bij te te kenen bij de Koninklijke. Vol gens de mondaine voetballer, ge trouwd met voormalig Spice Girls-zangeres Victoria, hadden ook enkele topclubs in Europa, waaronder diverse ploegen uit Engeland, serieuze belangstel ling voor hem. „Maar ik heb be wust gekozen voor een avontuur in de Verenigde Staten", legde Beckham uit. „Ik heb in Europa voor twee geweldige clubs ge speeld. Ik wil nu de uitdaging aangaan om het voetbal in Ame rika een grote impuls te geven." Engeland is diep verdeeld na het besluit van Beckham. Velen respecteren zijn besluit en vin den dat hij een mooie afsluiting van zijn carrière heeft gevon den. Anderen zijn echter van me ning dat 'Becks' zich enkel heeft laten beïnvloeden door het grote geld en vooral door wat zijn vrouw Victoria wil. „We wensen hem veel geluk", schrijft dag blad The Times. „Beckham heeft meer kans op succes in Amex-ika dan Pele, George Best, Fx-anz Beckenbauer en anderen in de jaren tachtig hadden met de noodlottige Amerikaanse Voetballeague. Maar zal hij net als die drie éven warm worden hexinnerd als een voetballer - of als een icoon?" ANP/GPD lat een dergelijke loterij juiste afspiegeling laat an de hele competitie", zei itter Dirk Scheiïnga giste- ijdens de nieuwjaarsrecep- indeAlkmaarse club. «as aanvankelijk voorstan- vanjiet systeem. Vorig sei- werd de club als nummer de eredivisie in de eex~- ronde van de barrage echter Meld. En liep zo kwali- ilie mis voor de voorronde 1 de Champions League. David Beckham heeft na een periode vol speculaties duidelijkheid verschaft. Hij speelt vanaf volgend seizoen voor Los Angeles Galaxy. foto Victor Fraile/RTR Landis: Revanche komt in 2008 ARLINGTON - Floyd Landis vex-wacht ixiet dat hij deze zomer in de Tour de Fx-ance mag starten. „Ik zou graag op nieuw in de gele trui over de Champs Elysées rijden, om dat ik de overwinning nog een keer goed moet vieren", zei Landis tijdens een bijeenkomst met fans waar hij geld in zamelde voor zijn verdediging tegen beschuldigingen van dopinggebruik. „Maar ik zie dat dit jaar niet gebeuren, 2008 is aannemelijker." Toui~winnaar Landis werd na de zeventiende etappe betx-apt op het gebruik van doping. De 31-jarige x-enner ontkent en wijt de positieve uitslag aan een gebrekkige dopingconti'olesysteem. GPD Reparatie lichtmast RBC geslaagd ROOSENDAAL - De lichtmast van RBC, die het doelwit was van koperdieven, is hersteld. Gistermiddag om drie uur gingen, bij wijze van test, de lampen aan. Alles werk te. Het betekende een opluchting voor RBC. Even stond de topper tegen De Gi'aafschap, vanavond om 20.00 uur, zelfs op de tocht. Maar na de geslaagde controle kon giste ren definitief groen licht gegeven worden voor het belang rijke duel, dat al dagen is uitverkocht. GPD Celstraf voetballer voor vuistslag LONDEN - Een Engelse voetballer uit een lage divisie (minor league) moet vier maanden de cel in wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel tijdens een wed strijd. James Cottei'ill van de club Barrow, die uitkomt in Conference North, brak in november vorig jaar met een woeste vuistslag de kaak van zijn tegenstander van Bris tol Rovers xxit de vierde divisie. ANP/RTR Prins uit IOC-commissie DEN HAAG - Prins Willem-Alexander heeft zich wegens dnxkke werkzaamheden teruggetrokken uit de IOC-eva- luatiecommissie voor de Olympische Winterspelen van 2014. Dat heeft het Internationaal Olympisch Comité gis- tex-en bevestigd. Prins Willem-Alexander, sinds 1998 IOC-lid, was in september van vorig jaar opgenomen in deze commissie. GPD Topveld in marathon van Londen LONDEN - De marathon van Londen kondigt een top veld aan voor de editie van 2007 op 22 april. Wereldre cordhouder Paul Tex-gat, looplegende Haile Gebrselassie, olympisch kampioen Stefano Baldini en wereldkampioen Jaouad Gharib komen aan de start, alsmede Felix Limo, de winnaar van vorig jaar. Dat maakte koersdirecteur Da vid Bedford gisteren bekend. ANP wezen atleet uit Zeeuws-Vlaanderen touroperator aan andere kant van de wereld kennen hem als hyperfanatiek Ie?:. Zeeuws-Vlaming Peter Picavet in het laatste decennium van de hoe eeuw een duatleet met wie we- Wu'iid rekening werd gehouden. Nu al'! Pimet steeds bekender als tou- iperaror. Hij is in Brazilië een nieuw mi begonnen en ontvangt in het ilid m melk en honing véle Neder- iders. Hij wil er nooit meer iveg. lel is hier prachtig. Uit elk zaadje il je hier in de grond stopt, groeit Wackigeplant." porKoen de Vries 10ES/NATAL - Na 45 levensjaren latl Peter Picavet het in Nederland lel gezien. Zijn bestaan bestond uit slapen, eten en werken. Zijn spaarza me vrije tijd wijdde hij aan zijn sport, I« duatlon. Hardlopen, wielrennen en Wr hardlopen. icavet was lid van de nationale selec- waarmee hij door heel Europa reis- Zijn nooit aflatende fanatisme was handelsmerk. Uiteindelijk bleek 1 niet genoeg voor de absolute top. Ais ik meer tijd had gehad, had ik 'en zeker de internationale top ge ld- Omdat ik erbij werkte stond ik is doodmoe aan de start. Ik trainde morgens vroeg, tussen de middag en ook nog 's avonds. Ik was mis ken te gedreven. Topsport is xxiet ge- ®d Het pleegt een geweldige aan- J °P het lichaam. Ik heb geluk ge ld, want ik heb nu nergens last van." «zijnscheiding hakte hij de knoop De Zeeuws-Vlaming die ook een S balletje kon trappen, moest en mzijn leven op korte termijn een an- jro wending geven. „Mijn vader zei 'Jd dat als hij 65 was hij met mijn loeder op het fietsje heel de provincie doorkruisen. Hij had zich er °P verhexigd, maar heeft het haald. Mijn moeder fietst nu in ■f ^ntlG- Ik wilde ixiet wachten tot ijn 65e." oektocht n v,an zljn eerste verkenningen hij m de Noord- Braziliaanse plaats Fortaleza terecht. Hij trof antastische mensen. Levensgenie- zonder complexen, eerlijk en jn Hoewel zijn zoektocht naar een aA hestaan nauwelijks begoixnen *e Picavet dat hij hier er- Piffle „„est zijn. iaarv me Van tevoren afgevraagd *en kans van slagen had. Ik Lr Rijkheden hier iets op te bou- »n!n i toer'stische sector. Er ko- Nederlanders, die ik excur sies kan aanbieden. De Bx-azilianen zelf zullen het rxiet doen. De meesten hebben een hekel aan hard werken. Voetballen en feestvieren. Daar draait het leven om van de gemiddelde Brazi liaan. Het land heeft alles in zich om rijk te worden. De meixsen hebben ech ter niet de levensstijl om er iets van te maken." Vrachtwagen Na Fortaleza reisde hij nog twee keer naar Brazilië. In het noorden moest hij zijn, was zijn overtuiging. Maar ex- was een px-obleem. „Het bleek heel moeilijk om me hier vast te vestigen. Als je een vrachtwagen vol geld hebt, is het zo gepiept. Maar die had ik niet. Je mag als buitenlander per jaar een half jaar in Brazilië wonen. Ik ben in juli naar Brazilië gegaan, zodat ik tot juli het jaar erop kon blijven. Dat jaar heb ik bij een Bx-aziliaanse touropera tor gewex-kt. En werd ik vexiiefd op een Braziliaanse vrouw. Ze heeft me gestimuleerd te blijven. Ik twijfelde. Op deze manier kon ik nooit iets op bouwen. Ze bleek advocaat en heeft me door de enorme wirwar van forma liteiten en bux-eaucratie geleid. Als ik wilde blijven, moesten we wel trou wen. Ik heb nu een visum tot 2018." Iixmiddels woont het duo twee jaar in Natal, een stad met 800.000 inwoners ten zuiden van Fortaleza. Twee keer per week landt er een vliegtuig van Ar- kefly, vol met Nedex-landse toeristen. Picavet zette ten zuiden van de stad het x-eisbureau Brazil Sim Travel op en heeft het er verschrikkelijk dx'uk mee. Hij werkt van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. De x-eisleider laat de res tanten van Nederlandse forten zien, de natuur en vooral de mensen. „Zes tig procent van de Brazilianen is straatarm, Maar wel gelukkig. Alle Ne derlanders die ik rondleid zijn enthou siast over de levensstijl. De tevreden heid die er vanaf straalt. Ze beseffen pas hier hoe goed ze het hebben in Ne derland." Door de drukte komt Picavet nauwe lijks meer aan sporten toe. Zo af en toe, als hij met toeristen op pad is, trekt hij zijn loopschoenen aan voor een stukje joggen. Daar blijft het bij. „Om de gedachten te downloaden", zegt hij. „En mijn lichaam vraagt ex- omAls ik een a twee weken niets doe, moet ik wel bewegen." Desondanks is hij maar dxle kilo zwaarder dan in de tijd dat hij een topsportleven leidde. „Toen ik nog sportte at ik 's avonds di'ie borden spaghetti. Nu een halfje." Brazil Sun Travel is nu nog een een mansbedrijf. Op korte termijn hoopt Picavet met een Nederlander samen te gaan werken. Dan krijgt hij tijd om in andere gaten in de markt te duiken. Hij noemt medisch toex-isme en handel in onroerend goed. Heerlijk klimaat Natal blijkt een gelukkige keuze. Jaar lijks komen een kleine 20.000 Nedei'- landse toeristen op bezoek, die het ex- fantastisch vinden. Een heerlijk kli maat, prachtige stranden en een px-ach- tig achterland. In 2005 verleende Pica vet zijn diensten aan 200 toeristen, vo rig jaar zat hij op 585. Voetbal is de nationale sport. Het toe val wil dat America, de club uit Natal, net is gepx-omoveerd naar de hoogste klasse. Straks komen alle topclubs naar Noord-Brazilië. Flamengo, Vasco da Gama, Corinthians, Fluminense, Santos, Sao Paulo. Als hij even tijd heeft, zal Peter Picavet in het stadion zitten. Of beter staan: „Het publiek zit hier niet, maar staat. Een wedstxïjd is één groot feest. Iedereen danst en zingt." Heimwee naar Nederland heeft hij niet, maar hij verlangt wel naar fami lie en vx-ienden. „Ik ben net een jaar grootvader. Jay is één jaar. Ik heb hem niet zo lang geleden voor het eerst ge zien, met mijn dochter. Het was een emotioneel moment. Ik lees elke dag de PZC op internet en kan dankzij een computerprogramma met iedereen op de wereld voor een koopje praten. Dat doet me goed." Geflitst Soms gaat Picavet even terug naar Ne derland. Hij heeft het er naar zijn zin, maar weet dat hij een goede keuze heb gemaakt. „De laatste keer dat ik Ne derland was, werd ik 's nachts om twee uur geflitst. Midden in de pol der!. Ik reed 90, er was geen mens te zien. In Zeeuws-Vlaanderen woont een kat en een muis. Daar ga je 's nachts toch geen flitspalen laten wer ken? Ik dacht eerst dat het onweer was. Alles is dichtgetimmerd. In Ne derland zijn regels regels. Bij ons zijn er regels om uitzonderingen te maken. Bij ons rijdt iedereen na twaalf uur 's nachts voorzichtig door x-ood." „Die flitspaal bevestigde me dat ik een goede keus heb gemaakt. De men sen zijn fantastisch en het klimaat is heerlijk. Je zit hier vier graden onder de evenaar. De huizen hebben geen glas in de ramen. Het stoi-mt nooit en het is nooit kouder dan 25 graden. Af en toe valt er een tropisch buitje en dan schijnt de zon weer. Ik besef dat ik een prachtige kans heb hier iets op te zetten. Die wil ik niet missen." Peter Picavet met zijn vrouw op de berg Corcovado in Rio de Janeiro. Achter hen het 37 meter hoge Christusbeeld, dat over de stad uitkijkt. foto PZC door Barry van der Hooft GOES - Een nieuwe keeper heeft Hoek nog niet gevonden, maar de kans is wel aanwezig dat de hoofdklasser binnenkort een extra middenvelder aan de selectie kan toevoegen. Peter Reijn, afkomstig uit Terneuzen en jarenlang actief in de jeugd opleiding van AA Gent, trainde gisteravond voor het eerst mee. De achttienjarige Reijn verruil de voetbalvereniging Terneuzen zesenhalf jaar geleden voor de Belgische profclub. Hij doorliep de jeugdopleiding probleemloos en werd in Gent als een groot ta lent beschouwd. Met zijn spel wekte hij de belangsteling van onder meer PSV, FC Utrecht en Willem II, maar die clubs zou den bij een overgang een behoor lijke opleidingsvergoeding aan AA Gent moeten betalen. Na problemen met zijn trainer be sloot Peter Reijn onlangs op te stappen bij de Belgische club. „Omdat hij wel op ixiveau wil blijven trainen heeft Peter zich bij ons gemeld", zei Paul Telus- sa, manager bij Hoek, gister avond. „We weten dat hij capaci teiten heeft en gaan nu bekijken of het van beide kanten bevalt. Als dat de komende weken het geval blijkt te zijn, willen we hem voor 31 januari speelgerech tigd krijgen." Telussa hoop op korte termijn ook een nieuwe doelman vast te leggen, die het vertrek van reser vekeeper Merlijn Swennen moet opvangen. „We dachten met ie mand rond te zijn, maar dat ging uiteindelijk toch niet door. In de komende dagen hopen we die positie nog in te kunnen vul len." door Frank van den Heuvel ZOUERAT - De Dakar Rally is voorbij voor Jan de Rooy. De 63-jarige routinier uit Son strandde gisteren in de etappe van Tan Tan naar Zouerat. Een kapotte motor vormde de cli max van een serie tegenslagen voor de transportondernemer. De ellende begon voor De Rooy senior al in de allereerste kilo meters 'van de woestijnrally. Een defecte tussenbak in de etappe van Lissabon naar Porti- mao in Portugal wierp hem ver terug in het klassement. Toen de organisatie hem ook nog eens op zadelde met een straftijd van vijf uur waren alle podiumkan sen verkeken. Dat deed pijn, want zeker na de diskwalifica tie van vorig jaar was Jan de Rooy gebrand op een goed resul taat in zijn twaalfde rally. Het ongeluk bleef hem nadien ach tervolgen. Ook in de afgelopen dagen bleef hij niet gevrijwaard van pech en in de zesde etappe kwam er een definitief einde aan de lijdensweg. Toch was er in het Hollandse kamp in het bivak ook aanlei ding voor vreugde. Hans Stacey is immers op toeren geraakt en boekte gisteren zijn tweede etap pezege op rij. Hij vergrootte zijn voorsprong op runner-up Ge- rard de Rooy, die veertien minu ten moest toegeven op zijn neef, tot 48.42 minuten. Frans Verhoe ven klokte gistermiddag een vijf de tijd, maar 's avonds laat kreeg de Tilbm-ger om redenen waarnaar hij zelf slechts kon gis sen vijf uur straftijd. De KTM- coureur duikelde daardoor naar de twintigste plaats. GPD Adams en King in halve finales FRIMLEY GREEN - Martin Adams en Mervyn King uit En geland hebben gisteren de halve finales bereikt van de Lakeside, het fameuze darttoemooi in Frimley Green. De als eerste geplaatste Adams versloeg zijn landgenoot Ted Hankey met 5-3, King was met 5-4 te sterk voor zijn landge noot Tony Eccles. Adams en King komen in de halve eind strijd tegen elkaar uit. Niels de Ruiter strijdt vandaag tegen de Engelsman Gary Robson om een plaats bij de laatste vier. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17