Verkoop vuurwerk gaat door dtioom Annie is een echt verenigingsmens PZC Tussen en werkelijkheid Mulder gaat in gesprek met jeugd in bloemenbuurt Winkel Axelsestraat voldoet aan voorwaarden bouw- en milieuvergunning Inspraak Dementie raakt iedereen. pdpier Cu Icprhn1 zeeuws Vlaanderen donderdag 11 januari 2007 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het af en aanrij den van vrachtwagens met ladin gen vuurwerk in de Axelse straat net voor de jaarwisseling was te wijten aan een foutje van de gemeente Terneuzen. De uit bater van Het Feestbeest mocht slechts duizend kilo vuurwerk tegelijk in zijn zaak opslaan, om dat de vergunning voor het tien voudige van die hoeveelheid niet op tijd kon worden ver leend. Wethouder J. van Schaik (mi lieu) gaf ruiterlijk toe dat de fout bij de gemeente lag. „De bouwvergunning voor de opslag bunker was al afgegeven, maai de milieuvergunning wordt pas onherroepelijk als de termijn voor bezwaarmakers voorbij is. Omdat op de laatste dag nog een bezwaar van omwonenden bin nenkwam, kon geen vergunning worden verleend." De bezwaar makers bereikten zodoende dat de uitbater van Het Feestbeest geen tienduizend kilo vuurwerk in de speciaal daarvoor aange legde bunker mocht bewaren. Ontheffing voor duizend kilo vuurwerk kon Het Feestbeest echter niet worden ontzegd, zo dat de paar dagen voor de jaar wisseling wagens af en aanre den om de voorraad op peil te houden. Volgens Van Schaik controleer de de politie streng, maar 'con stateerde zij geen vervelende dingen'. Hoewel de aanvoer vei lig is verlopen, heeft de eigenaar al een vergunning aangevraagd voor eind dit jaar. Omdat hij aan alle landelijke bouw- en vei ligheidseisen voldoet, kan die vergunning hem niet worden ge weigerd. Enkele leden van de commissie Omgeving, W. Broek- huysen voorop, hoopten dat wij ziging van het bestemmingsplan in de nabije toekomst toch een rem zet 'op de verkoop van vuur werk midden in een woonwijk'. Niet alleen de ontploffingsveilig heid, maar ook de verkeersveilig heid van de Axelsestraat baart Terneuzense politici, al jaren, zorgen. Een rapport van een extern bu reau maakte de meeste commis sieleden echter allesbehalve en thousiast. De conclusie dat veel nieuwe verkeersmaatregelen de veiligheid nauwelijks ten goede komen, beviel de gemeentebe stuurders helemaal niet. Het ge deelte tussen de Van Steenber genlaan en de Moffenschans kan bijvoorbeeld 30-kilometer worden, stelde P. Clijsen (Groen- Links). Broekhuysen voelde dan wel weer voor zebra's en verkeers lichten in de buurt van het kruis punt met Zuidlandstraat en Dokweg. Van Schaik waar schuwde dan weer dat veilig heid altijd relatief blijft. Een ze brapad bijvoorbeeld geeft voet gangers ook vaak een gevoel van 'schijnveiligheid'. Straat- en buurtbewoners lieten in een reactie weliswaar weten dat ze 'schijnveiligheid' prefereren bo ven 'onveiligheid'. Als het ge meentebestuur die redenatie zou volgen, wordt het pas echt onveilig op de drukke toegangs weg tot de binnenstad, ver wacht de wethouder. Van Schaik zegde toe met diverse groepen bewoners over gevaar lijke situaties op diverse delen van de straat te gaan praten. Al le opties worden nog eens tegen het licht gehouden, waarna de gemeenteraad opnieuw een voor stel tegemoet kan zien. door Jeanette Vergouwen NIEUW-NAMEN - Tijdens de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie van de Katholieke Vrouwen Or ganisatie (KVO) Nieuw-Namcn werd gisteren Annie de Mayer-de Deckere (66) in ge meenschapscentrum De Kauter in de schijnwerpers gezet. De dorpsbewoners noemen haar Annie Deckers en vinden haar een echt verenigingsmens. „Ze staat voor iedereen klaar, be zoekt ouderen en zieken, is oude renadviseur, al meer dan een kwart eeuw lector in de kerk, zingt in het gemengd koor Sint Cecilia en is heel actief in de KVO en ook de Ouderenbond KBO", vertelt een vriendin van haar. Bij Annie is het elke dag de zoe ten inval. De koffie staat altijd bruin en de schaal koekjes mag leeggegeten worden. Gisterenavond kreeg zij alles wat hoort bij een vijftigjarig lid maatschap van de KVO. „Vroe ger was dat de Boerinnenbond. Ik ging bij de jong boerinnen toen ik zestien was. Ik was een boerendochter uit een groot ge zin en ik ging graag mee naar het land. Bij de jong boerinnen voelde ik me thuis. We maakten veel plezier, elke week sporten en veel toneelspelen. De pastoor was wel de baas, meisjes hoor den niet in het café volgens hem. Maar wij verzonnen er wat op en wisten toch binnen te ko men." Ze vond het spijtig toen ze moest overstappen naar de ge wone Boerinnenbond, want om Voorzitter Godelieve Leenknecht (1) feliciteert Annie de Mayer-de Deckere met haar vijftigjarig lidmaatschap van de KVO. foto Camile Schelstraete de een of andere reden mochten getrouwde vrouwen niet spor ten. „De Boerinnenbond werd in de zeventiger jaren openge steld voor alle vrouwen. De naam werd KVO en ik ben jaren bestuurslid geweest." Na haar huwelijk ging Annie in de Pro- sperpolder wonen. Ze kreeg drie kinderen en is nu ook de trotse oma van vier kleinkinderen. „Ik ben een echte Kauterse mol en ik heb graag mensen om me heen. Ik sport veel, doe aan be- jaardengymnastiek en speel twee keer per week in de Kauter koersbal. We spelen ook elke week met een paar m.an in Graauw." Ze vertelt met smaak over de Boerinnenbond van toen en de KVO van nu. „Eigenlijk is er niet echt veel veranderd. De cursussen blijven en de reisjes ook. Bij lezingen en workshops ben ik present, maar de reisjes laat ik over aan het jonge volk. De KVO is niet meer de groep van maatschappelijk werksters avant la lettre, vrouwen die overal gingen helpen waar moe der de vrouw ziek was. Nu is het een vriendinnenclub van zestig leden, waar veel gelachen wordt. Iedereen kent iedereen en er zijn ook al leden uit Kield- recht." door Harold de Puysseleijer KLOOSTERZANDE - Burge meester J.F. Mulder van de ge meente Hulst wil op korte ter mijn een gesprek voeren met de ouders en de drie 'leiders' van het groepje hangjongeren dat de leefbaarheid in de bloemen buurt in Kloosterzande danig verziekt. Dat is een van de con crete afspraken die gisteravond zijn gemaakt tijdens een overleg tussen de buurt, de gemeente, de politie en woningcorporatie Woongoed, die veel woningen in de wijk verhuurt. Uit de inventarisatie van de klachten op deze bijeenkomst bleek, dat zich in de wijk nogal wat zaken afspelen die het predi kaat 'kattenkwaad' overstijgen. Bewoners die de jongeren op strafbaar gedrag zoals dieren mishandeling aanspreken, wor den verbaal (en in een enkel ge val zelfs met een honkbalknup pel) bedreigd. „De laatste jaren loopt het compleet uit de hand", aldus een buurtbewoonster. „Het moet stoppen, nu, anders onderneem ik verdere stappen." De vrouw kreeg bijval van ande re wijkbewoners. Het gaat om een groep van nog geen tien jongeren in de leeftijd tot achttien jaar. De burgemeester maakte met de bijna vijftig aanwezige buurtbe woners verder nog de afspraak, dat ze zelf de sociale controle in de wijk gaan vergroten om hun steentje bij te dragen aan de be heersing van de problematiek. Mulder riep hen ook op vooral melding te blijven maken bij de politie van activiteiten die niet door de beugel kunnen. „Aangif te doen is belangrijk", zei team chef Jos Post van de politie. Het moet dan wel gaan om strafbare feiten, anders kan de politie wei nig werk maken van overlast- meldingen. De burgemeester en de politiechef riepen de mensen op zich niet te laten ontmoedi gen als de politie niet direct na zo'n melding in de straat staat. „Wij gaan altijd serieus om met meldingen. Zijn we niet in staat om meteen langs te doen we dat een paar,, of de volgende dag", al{' Een medewerker van dei corporatie bood aan ai, willen doen bij de pol mensen die dat uit angf presailles door de zelf niet durven te dooiti ter Robert Asselman i dorpsraad drukte de op het hart klachten baar te maken aan raad. Kooprecht vi bouwgrond Grote Kreet HULST - De gemeeci grijpt opnieuw naar te; van het eerste koop» strategische grondpositg te stellen. Meest recee beeld is de vestiging; voorkeursrecht in Planf der. Nu doet de gems ook voor landbouwgi® Waterstraat in Hulst, ta van de woonwijk Grote! De eigenaren van de de gemeente als eerste; aangeboden wil krijgen; gen daar een dezer richt over. Volge P. Weemaes (Ruimtelijs ning) wil de gemeentes aan de Waterstraat te- voor fase vijf en zes va» grenzende nieuwbouw bouwgrond in fase vier te Kreek is zo gi kocht. Volgens hem kti toeval dat de gemeenteE enige gemeente in i Vlaanderen vorig jaarsj in inwoneraantal te»; jaar laten we in Hulri bouw ontwikkelen ops rein van de hockeyclub,! tend willen we nieuweb gelijkheden in Grote Ke bieden." Weemaes vai het in de volgende tweèi Grote Kreek gaat or voorraad van tweehté ningen in alle prijssejsS (Advertentie) Ministerie van Verkeer en Rijkswaterstaat Provincie Zeeland Gemeente Sluis Inspraak op de milieueffectrapportage voor de uitvoering van het project "Waterdunen" Gedeputeerde Staten van Zeeland, burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis en de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maken op grond van de Wet Milieubeheer het volgende bekend: Het project Waterdunen De provincie Zeeland, de gemeente Sluis, de Stichting Het Zeeuwse Landschap en Molecaten B.V. willen in het kustgebied ten oosten van de kern Breskens, omsloten door de Noordzeekust, de Walendijk, Puijendijk, Hogedijk, Nolletjesdijk en de Kieweg het project "Waterdunen" realiseren. Aanleiding tot dit plan vormt de aanwezigheid van een "zwakke schakel" in de Panoramadijk ter hoogte van het uitwateringsgemaal. Versterking van de kustverdediging maakt verplaatsing van de ach ter de dijk gelegen camping Napoleon Hoeve noodzakelijk. Verplaatsing van deze camping gaat gepaard met ontwikkeling van een nieuw toeristisch product, bestaande uit een duincamping, een hotel en gebouwde verblijfseenheden. Deze ver- blijfsrecreatie wordt ingepast in een natuurgebied dat een functie zal vervullen voor trekvogels en via een afsluitbare duiker in verbinding staat met de Noordzee. Via wandelpaden en vogelkijkhutten wordt het gebied optimaal beleefbaar gemaakt. Tot slot voorziet het plan in de aanleg van een parkeerplaats voor de opvang van strandbezoekers. De rol van de overheid Het besluit of het plan "Waterdunen" zal worden uitgevoerd en zo ja, op welke wijze, wordt genomen via een herziening van het bestemmingsplan van de gemeente Sluis en het vaststellen van een kustversterkingsplan. De milieueffectrapportage (m.e.r.) levert informatie om deze besluiten weloverwogen te kunnen nemen. De milieueffectrapportage Voor het plan "Waterdunen" zijn verschillende varianten ontwikkeld. In de milieueffectrapportage zijn de effecten die deze varianten hebben op de omgeving op het gebied van natuur, landschap, bodem, water, landbouw, verkeer en economie onderzocht. In de m.e.r. is een meest milieuvriendelijk alternatief opgenomen. Opvragen en inzien van de stukken De stukken liggen op verschillende locaties voor u ter inzage. U kunt tijdens de openingsuren terecht bij: Informatiecentrum Provincie Zeeland, Nieuwe Burg 42 te Middelburg; het gemeentehuis in Oostburg, Raadhuisplein 1 te Oostburg; het stadskantoor in Aardenburg, Markt 7 te Aardenburg; het Belfort, Groote Markt 1 te Sluis: op afspraak via tel. 0117-475578; de openbare bibliotheken te Breskens, Oostburg, Sluis en Aardenburg; Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaelesingel 18 te Middelburg; Het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Kennedylaan 1, te Terneuzen. Alle stukken zijn tevens te raadplegen via de website van het projectbureau Zwakke Schakels Zeeland www.zeeland.nl/zwakkeschakeis. Wanneer u de stukken buiten kantooruren wilt inzien of wanneer u een kopie van de stukken wilt ontvangen, kunt u contact opnemen met de Provincie Zeeland, directie Ruimte Milieu en Water, telefoonnummer 0118-631794. Voor een mondelinge toelichting kunt u eveneens contact opnemen met de Provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water via telefoonnummer 0118-631926 of 0118-631715. Inloopavond Op dinsdag 30 januari 2007 is er van 19.00 uur tot 22.00 uur een inloopavond in het restaurant van camping Napoleon Hoeve, Zandertje 30 te Breskens. U kunt daar terecht voor informatie over het project "Waterdunen", de m.e.r. en de ver dere procedure voor de realisatie van dit plan. Inspraak Reageren op de m.e.r. kan door gebruik te maken van de inspraakmogelijkheid. De inspraakreacties worden gebundeld in een rapport en betrokken bij de besluitvorming door de verschillende overheden. Wanneer en hoe kunt u inspreken? De inspraakperiode loopt van vrijdag 12 januari tot en met vrijdag 23 februari 2007. Een zienswijze op de m.e.r. is alleen mogelijk indien u van mening bent dat de m.e.r. niet voldoet aan de wettelijke eisen of onjuistheden bevat. U kunt uw zienswijze schriftelijk indienen bij Coördinatie inspraak "Waterdunen", p/a Directie Ruimte, Milieu en Water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Mondeling kan ook, door te bellen naar 0118-631926 of 0118-631715. Als u dat wenst, kunt u vragen om vertrouwelijke behandeling van uw persoonlijke gegevens. Verdere procedure Na ontvangst van uw zienswijze ontvangt u een ontvangstbevestiging en een toelichting op de verdere procedure. Lees de PZC, de krant voor Zeeland! Word óók donateur! j GIRO 76300 Stichting voor Vluchteling-Studenten UAF Studie en werk voor hoger opgeleide vluchtelingen Postbus 14300. 3508 SK Utrecht 7(030)2520835 mvw.uafnl Papier en karton zijn zo vanzelfsprekend dat wij er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder ze zijn. Want waarmee maak je ideeën voor technologische ontwikkelingen tastbaar? Natuurlijk, papier en karton. Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org. informatiecentrum [■M papieren kartof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50