Jluis denkt aan bijdrage bouwers Politiek is niet altijd serieus Hoop op vleermuizen nog niet vervlogen PZC wissel zeeuws Vlaanderen eineentebestuur overweegt invoering van fonds 1 5 iervliet wil lerklap tonen Fitnesscentrum Oostburg krijgt andere invulling agenda bij nader inzien donderdag 11 januari 2007 jjIS [emand die in de ge ënte Sluis een huis wil bou- moet wellicht in de toe steen bijdrage in een fonds „„ei, voor het 'maatschappe- nut' Dit geldt zowel voor jcitliorc bouwers als voor {clontwikkelaars. dagelijks gemeentebestuur Sluis overweegt de invoe- vaneenbijdragefonds. opbrengst van dit fonds H gebruikt voor de verbete- ivan de woon- en leefomge- Dat kan variëren van een [iteitsverbetering van de jijjre ruimte tot een (schappelijk/culturele voor- Eg. brengst ateren al jaren dat de van bouwprojecten terechtkomt bij bewoners", A. Meerding van steden- srkundig bureau SpellerCo trding dinsdagavond tijdens informatiebijeenkomst over itvoeringsprogramma's wo- iboinv 2006-2015 voor Sluis ardenburg. i zjen ook dat Woongoed SR.--Vla anderen wel maat- uilbeurs in achten Dieke iTerneuzen KNEUZEN - In het Terneu- severzorgbigscentrum Bach- jDieke is zaterdag 20 januari imillieurs. rzamelaars van onder meer munten, ansichtkaar- i en"telefoonkaarten kunnen taht om te kijken of er iets shun gading bij is. i de ruilbeurs staan verschil- de handelaren uit Nederland !r zijn ook twee vei- ger. om 11.30 urn- en om löu-jr. teas w Bachten Dieke aan Kccinginnelaan is geopend 1 UW tot 17.00 uur. ElUET-Het activiteitenco- van Stichting Dorpshuis rvliet wil graag de 125 meter ge merklap die dateert uit jaar 2000 naar hun dorp ha- Probleem zijn echter nog de nde kosten van zo'n merklap is in 2000, het Jaar tdeTextiel, door vele Zeeuw- vervaardigd en laat onder de 'ons gedaen een.beeld van Zeeland anno 2000 in teteek. „Het doek is sinds expositie in 2000 slechts en teren te zien geweest"zegt my de Visser namens het acti- itencomité. is de bedoeling om het doek Ne maand mei tentoon te zorgklachten: 0-0231231 maandag t/m vrijdag ge de openingstijden; erdagstot 12.00 uur dactie EUVVS-VLAANDEREN 'emAlexanderlaan 45 145 soacterneuzen '0115-645769 0115-645742 mik redtern@pzc.nl ré Hoonhorst (chef) MBareman ymond de Fret van Stee 18 Bakker (sport) si's-Landshuis leenstraat 37 i61 AR HULST !t 10114)371379 mail: redhulst@pzc.nl ieila van Doorsselaer ^NTRALE redactie ^'°nspark 28 AA GOES (0113)315500 (0113)315669 TERNET 'W.pzc.nl mail: web@pzc.nl schappelijk investeert zoals in de bouw van een brede school of in de nieuwbouw van De Burght. Woongoed doet dit' graag, maar vraagt zich ook af waarom andere ontwikkelaars niet investeren in het maat schappelijk nut. Daarom wordt overwogen een soort bijdrage- fonds in het leven te roepen, zo dat iedere bouwer een steentje bijdraagt aan de gemeenschap. Juridisch gezien is dit echter niet zo eenvoudig." De uitvoeringsprogramma's zijn een handreiking voor woning- bouwmogelijkheden in de toe komst. Uit de programma's blijkt overigens dat Aardenburg er bekaaid vanaf komt. In Sluis staan de komende tijd zo'n hon derd woningen op de planning, in Aardenburg geen enkele. Ster ker nog, er wordt meer gesloopt dan gebouwd. In het woning bouwprogramma staan wel plaatsen waar woningen ge bouwd kunnen worden. Zoals aan de Brouwerijstraat op het terrein van de voormalige koek jesfabriek. Er is echter geen con crete interesse van. ontwikke laars. Raadsleden S.; Quaak (CDA) en R. Evers (PvdA) spraken daar hun bezorgdheid over uit. De ge meente moet zelf meer actie on dernemen, vinden beiden. „Je zou bijvoorbeeld bouwgrond be schikbaar kunnen stellen", zei Evers. In de aanbieding Dat is volgens WD-fractievoor- zitter J. Provoost echter niet zo eenvoudig als het lijkt. „De ge meente heeft immers nauwelijks grondposities. Het is niet gebrui kelijk andermans grond in de aanbieding te doen." Voor Aardenburg worden her stel van de vestingwal en de her ontwikkelingen van de Elder- schans en het terrein van de voormalige gasfabriek als be langrijke items gezien. Het ac cent voor Sluis ligt op herinrich ting van oude buurten oostelijk van het centrum en het vrij hou den van de wallen. WD'er Jan van Harmeien in gesprek met leerlingen van het ROC op de verkiezingsmarkt. door Joeri Wisse TERNEUZEN - Het is middagpauze op het ROC Westerschelde in Temeuzen. Zeker honderd leerlingen staan rond een stel sumoworstelaars, of liever ge zegd twee leerlingen die zich in een wor- stelaarspak hebben gehesen. De attrac tie is geregeld door D66, maar daar heeft toeschouwer Olivier Dankloff geen boodschap aan. „Is dat een linkse partij? Want dat ben ik niet hoor." Olivier leert voor onderwijsassistent. Zijn opleiding doet niet mee aan de the madag die vandaag aan de gang is, maar hij is wel even langsgeweest bij de stand van de SP, toch een tamelijk link se partij. „Tja, mijn vriendin wilde graag zo'n SP-ballon, dus daar ben ik even om geweest." Voor Esther Blommaert uit Sint-Jan- steen is de politieke markt, onderdeel van de themadag politiek en democra tie, wèl een verplicht nummer. „Eerlijk gezegd interesseert het me niet zo. Van morgen op de fiets had ik het er nog over met een vriendin. Zo'n themdag is op zich wel leuk, maar dit onderwerp is echt saai." Toch heeft Esther wel vra gen met haar groepje voorbereid. De verschillende deelonderwerpen, zoals 'leefbaarheid Zeeuws-Vlaanderen' en 'belangen van jongeren' zijn verdeeld over de aanwezige politieke partijen. Discotheek Bij dat laatste onderwerp moeten Es ther en haar groepje bij het kraampje van de ChristenUnie zijn. De dames wil len vooral graag weten waarom er zo weinig voorzieningen zijn om uit te gaan in Zeeuws-Vlaanderen. Esther: „In Sint-Jansteen heb je twee kroegen en Hulst ken ik ook wel ondertussen. Als ik uit wil gaan, moet ik naar een dis cotheek in België" Rachel Blok (21) van de ChristenUnie is het er mee eens. „Maar ondernemers kunnen moeilijk hier een grote disco theek openen, want de Belgen komen niet hier naartoe. Wij zijn er voor om als provincie te investeren in initiatie ven als themafeesten en popconcerten." De 18-jarige SPW-leerlinge is nog niet helemaal overtuigd. „Geen idee of ik op de ChristenUnie ga stemmen in maart, ze gaven wel goed antwoord op onze vragen. Vorig jaar was ik eigenlijk niet van plan om te stemmen, maar een week voor de verkiezingen hebben we het er in de klas over gehad. De leraar zei dat de SP de meeste dingen in ons voordeel doet." Blok, vierde op de kandidatenlijst van foto Camile Schelstraete de ChristenUnie in Zeeland, merkt dat niet alle leerlingen van het ROC even geïnteresseerd zijn in politiek. „Veel mensen hebben geen flauw benul van provinciale politiek. Dat valt ze niet te verwijten, toen ik zo oud was, had ik daar ook geen interesse in." Openbaar vervoer Voor de ROC-leerlingen is het volgens Blok ook niet duidelijk wat de provin cie doet. „Dat is ook soms erg lastig om uit te leggen. Zo gaat de provincie wel over het openbaar Vervoer, maar we kunnen hier niet beslissen over het feit dat mbo'ers onder de achttien jaar geen ov-jaarkaart krijgen." Peter Andriesse van D66 staat intussen tevreden naar de menigte rond de su moworstelaars (worstel hier met de Eu ropese Unie) te kijken. „Daarmee sta je toch dichter bij de jongeren dan dat er nog zo'n kraampje tussen staat. Boven dien laten we hiermee zien dat politiek niet alleen over serieuze dingen gaat." Staatsbosbeheer niet ontevreden over effecten van restauratie Steenen Beer door Raymond de Frel ZANDBERG - Voor wie het nog niet weet, wil Hans van Hage van Staatbosbeheer het best nog een keer uitleggen; natuurbe heer is iets totaal anders dan tui nieren. Je koopt niet zomaar een paar planten, bollen of vissen, waarvan je al vrij snel plezier hebt. Natuurbeheer vraagt in veel gevallen geduld. Héél veel geduld. En dus is vier jaar wachten op de eerste vleermuizen in twee speciaal ingerichte vleermuis gangen in de Steenen Beer bij Zandberg eigenlijk helemaal niet zo lang. De oude sluis van het boerenmagazijn bij de Vlaamsche Kreek werd eind 2002 officieel geopend. De sluis werd in 1784 aangelegd bij de inpoldering van de Nieuw-Kieldrechtpolder en maakte onderdeel uit van een groot netwerk van sluizen en for ten tussen Sas van Gent en Saef- tinghe. In 1855, na de aanleg van de Van Alsteinpolder ten noorden van de sluis, verdween de Steenen Beer onder het zand. Zeven jaar geleden werd het bouwwerk weer opgegraven, waarna een restauratie van twee jaar volgde. Kosten? Een slordige 108.000 euro, die voor de helft werden betaald met Eu ropese subsidies. De rest werd opgehoest door de provincie, ge meente Hulst, Stichting Menno van Coehoorn en Staatsbosbe heer (de eigenaar en beheerder van de Steenen Beer). De natuurbeheerder hoopte dat de sluisgangen zouden worden bevolkt door rustzoekende dwerg- en watervleermuizen. Een vochtige, donkere en koele ruimte in de gangen is immers een ideale hangplek voor de nachtdieren. Maar tot nu toe is de Steenen Beer nog niet geliefd bij de vleermuizen. Woningnood Althans, ze zijn er nog steeds niet gespot. „Dat komt waar schijnlijk omdat vleermuizen lang op dezelfde plek blijven. Pas als er een plek wordt afge broken, gaan ze op zoek naar iets anders. Er moet dus eerst woningnood zijn, pas dan gaan ze op ontdekkingstocht. Boven dien mikken we met de Steenen Beer op de wat meer kritische vleermuissoorten. De ene tak zweert bij bebouwing, de ander bij boomholtes. In de Steenen Beer hopen we op de soorten die De speciaal ingerichte vleermuisgangen in de Steenen Beer bij Zandberg zijn nog niet erg geliefd bij de nachtdieren. foto Camile Schelstraete donkere, natte gewelven aan trekkelijk vinder.." Die hoop duurt inmiddels vier jaar, maar is volgens Van Plage nog niet ver vlogen. Hij wil dan ook niet van 'weggegooid geld' spreken. Van Hage: „De vleermuisgangen zijn een onderdeel van een veel gro ter geheel. We hebben in de eer ste plaats een monument her steld. Hoewel de inventarisatie van vleermuisplekken nog moet worden gedaan, ga ik ervan uit dat de vleermuizen de sluisgan gen nog niet als een vaste stek zien. Maar De Steenen Beer is al wel een prima plek gebleken voor muurflora, vlinders en am fibieën. Alleen al om die reden is het niet slecht dat we de res tauratie hebben gedaan." Snoeiwerkzaamheden Vylainlaan P1EIKANT - De Vylainlaan tussen Heikant en Sint-Jan- steen is tot en met vrijdag tussen acht en vijf uur afgeslo ten voor alle verkeer in verband met snoeiwerkzaamhe den. De zomereiken in de laan zijn toe aan onderhoud. Aanvan kelijk wilde de gemeente Hulst de weg openhouden dooi de werkzaamheden achter een rijdende afzetting te laten uitvoeren, maar dat bleek bij nader inzien onbegonnen werk. Het verkeer wordt daarom tot vrijdagmiddag vijf uur om geleid. Uitzicht op toegang dorpspark SLUISKIL - Het dorpspark in Sluiskil moet vóór deze zo mer ook vanaf de Baljuwlaan zijn te bereiken. Wethouder J. Bos verwacht met bezwaarmakers tot overeenstem ming te komen over een toegang aan dé entreeweg van het kanaaldorp. „Er is een principeakkoord met bewo ners, maar ik wil het resultaat eerst in het college bespre ken." Als de dorpsraad en de Stichting Buitenspeel Mogelijkhe den de gevonden oplossing ook aanvaarden, kan het dorpspark in de nabije toekomst van alle kanten worden betreden, verwacht Bos. Het blijft donker aan deel Schelde TERNEUZEN - Het kan nog wel even duren voor wande laars ook 's avonds en 's morgens vroeg een verlichte wan deling langs de hele Terneuzense Scheldeboulevard kun nen maken. Het deel tussen Waterfront en het voormalige verpleeg huis Ter Schorre blijft voorlopig onverlicht. Weliswaar re serveerde de Terneuzense raad in het verleden geld voor verlichting en verfraaiing van de 'derde fase Scheldebou levard', maar de raad besloot later zelf dat bedrag te ge bruiken voor onder meer de herinrichting van de Noord straat. J. Baart (TOP Gemeentebelangen) zou graag zien dat de gemeente toch gauw geld vrijmaakt voor armaturen en verfraaiing. Hij kreeg gisteren echter nauwelijks steun tij dens de vergadering van de commissie Omgeving. Integen deel: „Het is toch mooi dat je nog ergens langs de Schelde wordt beschenen door het licht van de sten-en", stelde P. Clijsen (GroenLinks) tot hilariteit van de meeste commis sieleden. Snel opruimen bij Hoeks raadhuis HOEK - De gemeente Terneuzgn moet de eigenaar van het voormalige raadhuis van Ploek meer achter de broek zitten om zijn eigendom netjes op te ruimen. Het gemeen tebestuur doet zijn best om snel een woonbestemming op het pand te leggen om zo het huidige gebruik als apparte mentencomplex] e te legaliseren. Als tegenprestatie moet de eigenaar snel een hoop rom mel opruimen dat om het pand is te vinden. Ook moet hij een aantal ramen op de verdiepingen van het pand blinde ren om omwonenden meer privacy te geven, meldde G. Korver (CDA). Haar oproep werd gisteren gesteund door de meeste com missieleden. Wethouder F. van Hulle beloofde dan ook dat de eigenaar nog eens op zijn verplichtingen wordt ge wezen. door Frank van Cooten OOSTBURG - Sporters kunnen met ingang van 1 april niet meer aan krachttraining en cardiofit- ness doen in de fitnessruimte in sporthal De Eenhoorn in Oost burg. Directeur Frans Lievens geeft een andere invulling aan de ruimte. „We krijgen steeds meer vraag naar groepslessen zoals steps en aerobics. Nu moeten de appara ten iedere keer aan de kant wor den geschoven. De toenemende vraag naar groepslessen is voor mij reden de bakens te verzetten om de kwaliteit van sportboule- vard De Eenhoorn nog verder te verbeteren. De fitnessapparaten maken plaats voor een trainingsruimte om bijvoorbeeld groepslessen ae robics en steps te geven. Ieder een kan zich inschrijven voor de ze groepslessen." Het is volgens Lievens dus niet zo dat de fitness in De Eenhoorn de deuren sluit per 1 april. Raadslid W. Gijsel (Gemeentebe langen) stuurde hierover een ver ontrust briefje naar het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Sluis. „Weer dreigt een voorziening te verdwijnen. Veel gebruikers worden gedupeerd. Sluiting is in die zin ook tegenstrijdig met dat wat aan de ene kant van De Eenhoorn is bijgebouwd (turn- hal Turn '87) en aan de andere zijde wordt afgebroken. Het kan ook niet anders of deze actie moet gevolgen hebben voor het personeel." Volgens Lievens hoeft Gijsel zich geen zorgen te maken. „Sluiting is niet aan de orde. Sterker nog, we gaan investeren in de trainingszaal om de kwali teit te verbeteren. Zo komt er een nieuwe geluidsinstallatie. De nieuwe functie heeft geen ge volgen voor het personeel. Ik heb in de toekomst wellicht nieuwe medewerkers nodig." Lievens begon negen jaar gele den met individuele fitness met apparatuur. Toen was er nog niets in Oostburg en omstreken. „Maar inmiddels is de situatie veranderd. In de directe omge ving zijn uitstekende fitnessgele genheden gekomen." Alle gebruikers van de fitnessfa ciliteiten in De Eenhoorn zijn op de hoogte gebracht van nieu we situatie per 1 april. Voor mensen die op dat moment nog een abonnement hebben, wordt een oplossing bedacht. Zo kan het abonnement worden om gezet voor gebruik van het zwembad of abonnementhou ders krijgen hun geld terug. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Handvaardigheid, creativiteit; 14.00 uur: Kaarten, biljarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Solo dansen; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; 14.00 uur: Ouderen- soos met film; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Bieden; HEIKANT - 't Heike, 13.30 uur: Kaarten, volksdansen; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; Den Dullae- rt, 13.30 uur: Kaarten; 19.30 uur: Bridge; 20.00 uur: Pilates gym; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, pedicure. Engels; 10.00 uur; Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten, pedicure; 13.30 uur: Koersbal, handwer ken; 19.00 uur: Line dance; 19.30 uur: Bridge; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voorouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Seniorensoos; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: Bridge les; SINT - JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur: Ouderen- soos; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.30 uur: Toneel, vergadering jeugd soos; TERNEUZEN - De Veste, 10.00 uur: uur: Sjoelen; 16.30 uur: Repetitie Veste koor; 19.00 uur: Bridge; 't Schelpenhoek- je, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; De Hoeve, 20.00 uur: Kaar ten; De Wingerd, 20.00 uur: Bijeen komst vereniging computergebruikers HCC afdeling Zeeland; Bij het artikel 'Steense Ratten niet kapot te krijgen' over het 44-jarig bestaan van carnavalsvereniging de Steense Ratten en het 33-jarig jubileum van secretaris Ronny Wijsevelde is helaas een verkeer de foto geplaatst. In plaats van een his torische foto van de Steense Ratten is bij het artikel een oude foto geplaatst van de vrouwelijke raad van elf van Os- senisse, midden jaren tachtig. Deze raad was aangevuld met enkele vrouwe lijke vertegenwoordigers uit Hulst en Sint-Jansteen. Ronny Wijsevelde staat niet op deze foto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47