Weerstand tegen wegenvignet >IC Wonen tussen water in Hof van Europa Vroeger voor de leut, nu voor het resultaat Hulstenaar gestraft voor bezit softdrugs \o\incie hoopt op lobby in Den Haag en Brussel; Terneuzen wil pijn verzachten Meer opbrengst oud papier Compleet slapen in Zeeland 3 morgana j goes PZC Vrouw e 0113-315649 Ba'cieSp^n1 stbus 31,4460 AA Goes Krenn Midden'-Zeli an d0113-315520; csr'"deren:oii3"3i557o: 4.»aal 020-4562500. EU: 0800-0231231 Lderdag 11 januari 2007 Kitesurfster Roose leeft met de wind editie Zeeuws-vlaanderen irRfiné van Stee INEUZEN - Het is voor ie- [een duidelijk dat Zeeuws- mse automobilisten oneven- zwaar worden getroffen r de invoering van een Bel- [b wegenvignet. Protesten en hevige weerstand tegen de jlregel hebben vooralsnog s uilgehaald. Invoering van vignet per 1 januari 2008 is jral bedoeld om buitenlands „gaand verkeer mee te laten lalen aan het wegenonder- iid in België. Temeuzense wethouder J. ubsidie voor enruimtes mzikanten DDELBURG - Muzikanten n voortaan oefenen in een imle bij Lété in Middelburg, gemeente Middelburg heeft n om 2300 euro subsidie sthikbaar te stellen aan Pop- li Zeeland. i wil zowel in Middelburg als Goes en Zierikzee oefenruim- voorbands beschikbaar stel- oelenruimte bij Lété is drie gtóen in de week te gebrui- junt Zeeland, een onderdeel sStoop, regelt de toewijzing, «rlopiggaat het om een expe- etvan één jaar. ipeenten Goes, Vlissingen, steenZierikzee en de provin- ie betalen mee. Verder krijgt Popwulbijdragen van fondsen. itsing DELFT 16 MIDDELBURG (Advertentie) ©RVKKERY wond vanaf 17.30 uur 'asseriemenu woflooksoep, lasagne '•'•ortelcake 'tSOof€io,oo (vegetarisch) ienreren:0118 - 886 866 wond 19.00 uur, lezing ebastiaan Spit 'wolkals metafoor voor schilderkunst My van den Buuse rmatie over kinderboeken internet: k°P www.kjoek.nl F» Sl Middelburg van Schaik (verkeer) wil er sa men met zijn collega-wethou ders in Hulst en Sluis nu vooral hard aan werken om de pijn voor de Zeeuws-Vlamingen zo veel mogelijk te verlichten. Ook hij vindt het onacceptabel dat automobilisten uit de streek voortaan altijd extra moeten be talen om in de rest van Neder land te kunnen komen. Van Schaik zal in ieder geval mi nister K. van Brempt van Mobili teit van de Vlaamse Gemeen schap herinneren aan haar toe zegging om een bijzondere rege ling te treffen voor grensbewo ners in Nederland. Mocht, daar niks van terechtkomen, dan denkt hij aan compensatie in de vorm van teruggave van de pro vinciale opcenten op de wegen belasting. Gedeputeerde T. Poppelaars (verkeer) is niet enthousiast over dit idee van Van Schaik. Hij pleit voor een krachtige pro vinciale lobby richting het mi nisterie van Verkeer en Water staat en het Europees Parle ment. „In eerste instantie moet er op die niveaus het beste voor met name de Zeeuws-Vlamingen worden uitgesleept", aldus Pop pelaars. Hij wil verder laten on derzoeken of de Belgische maat regel Europees gezien wel is toe gestaan. Europaproof Ook secretaris W. Saman van de Zeeuwse afdeling van de Bra bants-Zeeuwse Werkgevers ver moedt dat de invoering van het vignet niet 'Europaproof' is. En dan vooral, omdat Belgische au tomobilisten er op financieel vlak niks van merken en buiten landers wel. Saman: „Bovendien is zo'n een zijdige Belgische maatregel een heel slechte zaak. Daar hebben alle grensstreken last van. Het bevordert de gelijke concurren tie niet. Om die te bevorderen moet veel meer werk worden ge maakt van uniforme Europese belastingwetgeving. Directeur R. Scheerders van Scheerders Transporten in Vo gelwaarde heeft geen goed woord over voor de wildgroei aan allerlei tolheffingen en be lastingen in Europa. Want niet alleen komt er een extra heffing in België, ook betaalt hij voor zijn vrachtwagens al extra we genbelasting in de vorm van een Eurovignet en tol op wegen van landen zoals Duitsland en Frankrijk. „Er is op den duur geen touw meer aan vast te knopen. En dan zeker niet als allerlei ande re landen ook nog eens van plan zijn om er een heffing tegenaan te gooien", verklaart Scheer ders. De invoering van het Bel gische wegenvignet stemt hem allerminst vrolijk, omdat dit weer extra kosten oplevert. Waarschijnlijk gaat het om een veelvoud van de zestig euro voor een auto. „En die kun je niet onbeperkt doorbelasten aan je klanten. Het is dus ge woon een ordinaire belasting maatregel die ons ook weer geld kost. 1ANDE - In Ovezande een ongeval twee auto's rbeschadigd raakten. 18-jarige automobiliste uit ielburg raakte met haar big in een slip waardoor ze andere weghelft belandde kgen een bestelauto botste, nèn geen gewonden. Leon Vael (op de voorgrond), Gaby de Kesel (1) en Willy Kindt (r) zijn leden van het eerste uur van biljartclub de Warande. foto Camile Schelstraete doorEdy de Witte SINT - JANSTEEN - „Vroeger kwamen we meer voor de leut en een potje bier. Sociale contac ten en verhalen uit de oude doos gingen vaak voor het partijtje biljarten. Tegenwoordig gaat het er bij de jongere oudjes heel wat serieuzer aan toe. Zij krijt en liever voor het resultaat." De 86-jarige Leon Vael uit Sint-Jansteen legt uit dat er bij biljartclub de Warande in 25 jaar tijd heel wat veranderd is. In januari 1982 stond hij mede aan de wieg van de club. De tien leden van het eerste uur finan cierden zelfs hun eerste fatsoen lijke tweedehands biljart. Inmid dels telt de jubilerende vereni ging 43 leden. In de kleine zaal van de Warande staan nu drie prachtige biljarts. Stichting de Warande is de oude ren biljartclub goedgezind. Vael neemt wekelijks zelf nog enkele keren de keu ter hand. Zijn ma ten uit de beginperiode zijn of overleden of door ouderdom niet meer in staat een partijtje_ te spelen. Willy Kindt (75) en Gaby de Kesel (70) hebben in die 25 jaar ook hun beste been tje voorgezet voor de club. De Kesel was in het oprichtingsjaar beheerder van het gemeen schapscentrum. Hij beaamt het plezier van de eerste jaren. „Van de luchtige anekdotes die vroeger aan de toog verteld wer den, kan ik wel een boek schrij ven." Inmiddels is De Kesel spelend lid en wedstrijdleider van de ver eniging. Kindt prijkt inmiddels achttien jaar op de ledenlijst. Sa men met wijlen Eugène Picavet heeft hij de biljartlessen voor ouderen opgestart. Kindt: „Lief hebbers met weinig biljartge- voel krijg je toch redelijk aan het stoten. Zodoende wordt de kliek natuurlijk vlug groter. Bo vendien kunnen geïnteresseer den vanaf 55 jaar al instromen. Dat was natuurlijk in de jaren '80 wel anders. Pas als vutter of AOW'er kwamen ouderen naai de club toe." Vael, toen tevens lid van de bil jartclub de Steense Carambole,^ Jcreeg.deoudjes-weLeïïfhousiast door Frank van Cooten OOSTBURG - Zonder tegenslag hoopt het Sluise gemeentebe stuur volgend jaar te beginnen met de start van het Hof van Eu ropa, het ambitieuze woning bouwproject op de plek van de Euregiotuinen aan de Nieuw- straat in Oostburg. Het boek over het debacle van de Euregio tuinen kan dan echt definitief dicht. Projectontwikkelaars Blauw hoed en Rabo Vastgoed wonnen een prijsvraag met een ontwerp voor het Hof van Europa. Cen traal middelpunt is een Well Being Centrum (vroeger heette dat kuuroord), omgeven door thematische tuinen en 158 wo ningen. Dit plan is vorig jaar gepresen- terd. Het meest recente ontwerp zoals dat dinsdagavond tijdens een informatieavond in het Slui se belfort is gepresenteerd door Iwan de Vries van Blauwhoed laat behoorlijk wat veranderin gen zien. Het Well Being Cen trum wordt groter waardoor minder huizen worden gebouwd dan oorspronkelijk de bedoeling was. Nu staan 113 woningen op de planning. Ook is in het ont werp meer ruimte voor water, rietkragen en bos. De huizen worden in twee clus ters gebouwd, aan weerszijden van het Well Being Centrum van Thermen Holiday. Achter tuinen grenzen aan de aan te leg gen kreek. De nieuwe opzet van het Hof van Europa is ook inge geven door opmerkingen van be woners van de Nieuwstraat en van appartementencomplex Ho- gendamme. Zij vonden dat de woningen te dicht op hun hui zen werden gebouwd. Daarom is gekozen voor een ruimere op zet met meer groen en water. Het nieuwe appartementencom plex is verder naar achteren ge plaatst. Omwonenden zijn al geïnformeerd over het plan. Blauwhoed-woordvoerder De Vries kon dinsdagavond nog TERNEUZEN -B en W van Terneuzen willen aan plaatse lijke verenigingen en kerkelijke instellingen die oud pa pier inzamelen geen extraatje uitkeren. Het college neemt met dit standpunt afstand van vragen van het raadslid G. van Boom (TOP Gemeentebelangen). Die had een paar maanden geleden het dagelijks gemeen tebestuur gewezen op een politieke afspraak uit 2004. Kern daarvan was dat eventuele meeropbrengsten van de oud-papierinzameling gelijkelijk zou worden verdeeld: de helft als extraatje voor de verenigingen, de helft voor de burger. Die helft zou dan worden verrekend via de af valstoffenheffing. Volgens Van Boom is er in de gemeente Terneuzen in 2005 aan oud papier ruwweg 100.000 euro extra opgehaald. Maar de verenigingen hebben daarvan geen cent gezien en, sterker nog, alsdus het raadslid, de 50/50-regeling blijkt ook te zijn verdwenen uit de subsi dieverordening. Afspraak is afspraak, vindt Van Boom en dus neemt hij geen genoegen met de weigering van het col lege van B en W. Vanavond in de commissie bestuur en middelen kaart hij de kwestie opnieuw aan. Westerscheldetunnel even dicht TERNEUZEN - De westbuis van de Westerscheidetunnel is gistermorgen vijfentwintig minuten dicht geweest. Op het diepste punt van de tunnel raakte een vrachtwagen in de problemen. „Rond de vrachtwagen was er sprake van rookontwikkeling, bovendien reed het voertuig zeer lang zaam", vertelt een woordvoerder van de Westerschelde- tunnel. De zegsman wist gisteren niet welk defect de rook veroorzaakte. „Het kan zijn dat de vrachtauto moeite had met het fikse hellingpercentage van 4,5 procent." Met behulp van ventilatoren werd de rook tot een 'accep tabel niveau' teruggebracht. De vrachtwagen wist op ei gen kracht de tunnel uit te komen. De westbuis was rond half tien weer open voor verkeer richting Terneuzen. Brand Vitrite snel geblust MIDDELBLTRG - In een voormalige glasmengkamer bij Vitrite in Middelburg is gistermorgen rond half twaalf brand uitgebroken. Door brandend rubber ontstond zwa re rook die door het dak van het gebouw kwam. Bij aan komst van de brandweer was de brand goeddeels geblust. Niemand raakte gewond. Het gebouw waar eerder grondstoffen voor glas werden gemengd, is niet meer in gebruik. Slopers waren bezig met het ontmantelen van een glasmenginstallatie, waar bij een snijbrander werd gebruikt. Waarschijnlijk is de brand veroorzaakt door de vonken die daarbij vrijkwa men. De mannen die aan het werk waren, zagen zelf kans de brand grotendeels te blussen. Volgens de directie van Vitrite zijn bij de brand geen giftige gassen vrijgekomen. De schade bleef beperkt. voor het echte werk. Onderlinge competities bandstoten en libre en wedstrijden tegen enkele re gionale ouderenclubs kwamen van de grond. Inmiddels kunnen de ouderen al leen al in de competitie in de Ka naalzone jaarlijks voor zo'n der tig partijen aan de bak. In de Warande staat daarnaast weke lijks vijf dagen de deur van de biljartzaal open. Het zilveren ju bileum vult de ouderenbiljart- club in met een receptie, een ne- derlaagtöërnooi en een onderlin ge prijskamp. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 35-jarige man uit Hulst zweeg gisteren in Middelburg over zijn (mogelij ke) betrokkenheid bij handel in softdrugs. De politierechter zag voldoende bewijs voor het bezit van 280 gram hennep en veroor deelde de verdachte tot vijftig uur werkstraf. De politie doorzocht vorig jaar op 12 april in Hulst de woning van de man, na een melding dat er gedeald zou worden. Drugs klanten, onder wie twee minder jarigen, werden eerst afgevan gen. Zij werden ondervraagd en moesten hun dope afstaan. In de woning, waar de hennep werd aangetroffen, bevond zich naast de verdachte nog een man. De officier van justitie eis te zeventig uur werkstraf. Zij achtte ook de diefstal van stroom bewezen. Zij vond dat de Hulstenaar de rekening van 1254 euro aan Delta moest beta len. De meterstand was ver te ruggedraaid. De politierechter had wel ver moedens, maar kon het bewijs met betrekking tot het illegaal aftappen van stroom niet hard maken. WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 MEER DAN SLAPEN I DE SCHIPPER I 0113 - 230181 geen prijzen van de woningen noemen. De huizen variëren wel in vormgeving en in prijs. Vol gens De Vries komt er ook ruim te voor starterswoningen. Prij zen van de huizen beginnen bij een ton of twee tot drie ton. Raadslid Liber Baarends (Dorps belangen en Toerisme) vindt de prijs van twee ton voor een star- terswoning veel te hoog. Over de prijs is het laatste woord ech ter nog niet gezegd. „We moeten dat nog verder uitonderhande- len met Blauwhoed en Rabo Vastgoed", zei wethouder Ca- rien Bolijn. Blikvanger van het Hof van Eur- poa is het prestigieuze Well Being Centrum. Woordvoerder Ramesj Gajadin gelooft heilig in het concept van dit centrum in Oostburg. „Anders zou ik geen tien miljoen euro investeren." Gajadin baseert zich op de mil joenen toeristen die Zeeuws-Vlaanderen jaarlijks be zoeken. Hij richt zich ook op be zoekers uit België, Luxemburg en Duitsland. De vormgeving van het Well Being Centrum is niet alledaags: de vorm van een vogel, uitgevoerd in natuurlijke materialen zoals lavasteen en berkenbomen. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabet van Zeeland zeeuwse almanak Het vijfjarige Kloetingse knul letje geeft dagelijks blijk van een verheugend grote belang stelling voor de inhoud van het provinciale dagblad. Laatst bleef zijn oog haken aan een foto waarop een aller minst onaantrekkelijke dame stond afgebeeld. „Is dat jouw vrouw?", vroeg hij zijn vader op de man af. „Nee", antwoordde die, ge heel naar waarheid. „Dat is toch mama?" „O ja. Nou, dan is het zeker jouw vriendin. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45